Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: savršeni carski rez u šibeniku

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno savršeni carski rez u šibeniku

    ja sam se jako bojala carskog i bila sam tuzna i razocarana kad sam saznala da moram na carski....a znala sam dosta ranije pa sam se stigla informirat i pripremit.
    znala sam jedino da zelim spinalnu iako sam bila dosta prestrasena zbog mogucih nuspojava i posljedica. dosla sam u bolnicu dan ranije da me pripreme....upoznala sam doktore koji su bili jako ljubazni i sva prestrasena sa jaaaaako visokim tlakom sam otisla spavat. nisam spavala vise od 1 sata...ujutro u 6 je dosla med sestra i rekla mi da dodem da mi naprave klistir. to je obavljeno, nakon toga tusiranje i cekanje....nakon par sati su me odveli u radaonu da prate ctg, stavili kateter i nakon toga me upoznali sa anesteziologom koji mi je sve detaljno objasnio. dobila sam spinalnu kako sam i htjela. nije bolilo dok mi je zabijala iglice u leda. ja sam mislila da kod spinalne ne osjecam nista od stomaka nanize ali zapravo, osjecam i dodire i sve samo ne bol. znaci iman osjecaj da me neko dira po stomaku i sve, samo to nije bol..isto kad kod zubara kad ti da inekciju kad osjecas da nesto radi ali to nije bol dok djeluje anestetik. tada anesteziolog zove ginekologe (njih 3) i operacije pocinje. anestez mi nakon nekog vremena govori sada ce izvuci bebu....i govori mi da cu osjetit jak pritisak u prsima. tako je i bilo i nakon nekoliko sekundi cujem plac bebe. nakon nekoliko sekundi babica mi pokazuje moju bebu...a beba placeeeeeee hahhahaha
    bebu vode na kupanje a mene nastavljaju krpati
    anesteziolog je za vrijeme cijele operacije 45 min stalno pricao sa mnom i 100 post se posvetio meni. doktori su bili ljubazni, pristupacni.,...ne toliko na operaciji jer ja bas nisam razgovarala s njima niti csam ih mogla vidit zbog plahte ali prije i poslije operacije su dolazili, provjeravali kako sam...

    sta se bebe tice....moja zelja je bila da odma vidim bebu i da dojim.
    odma sam vidila bebu iako je nisam dotaknula...ali....beba je okupana i odma predsana mom muzu.....znaci ocu bebe da je drzi. dok sam ja jos bila na operaciji on ju je drzao i setao hodnikom.
    kad je operacija zavrsena, doveli su me u sobu i pitala sam mogu li vidit bebu. odma su mi je doveli, stavili mi je na cicu i beba se vise nije odvajala od mene.
    za vrijeme operacije, povratila sam iako nisam imala bas nesto povratit, vise je bila pljuvacka....onda mi se tlak spustio pa sam mislila da cu zaspat.....ali to su sve sitne reakcije na anestetik i sreca pa je anesteziolog cijelo vrijeme gledao u mene i pratio promjene i reagirao na svaki moj pokret.
    nakon operacije cca 1.5 sat je prestata anestezija i pocelo je bolit. jako. jako. boliko je i dok disem. a beba pokraj mene. ne mogu se micat. lezim na ledima i beba pokraj mene. ali bila sam sretna. sutra su mi ujutro izvadili kateter i pomogli da se dugnem, da prosetam i odem na wc. svaki sljedeci dan bilo je sve manje bolno.
    5.dan sam izasla iz bol,nice. popela sam se na 4.kat zgrade u kojoj zivim bez ikakvih poteskoca i bolova. toliko sam se opustila da me eto vjerojatno zbg dizanja teskih stvari i saginjanja sad booli stomak. hahahah malo sam se sad primirila, nek prode mjesec dana i nek to zaraste..
    jako sam se bojala to jutro kad su me doveli u radaonu i pripremali i mislila am se nikad vise. ali, eto....nije uopce bilo strasno.
    hvala svima u bolnici.
    pohvala sestrama, babicama, doktorima (koji su bili za 5!!!)
    bolnica tj rodiliste je novo, cisto, hrana ok, sve 5!


    jedna zamjerka....za vrijeme posjeta su posjetitelje pustiuli u hodnik. mi smo sa bebama stali svaki dan sat vremena na hodniku na propšuhu a oko nas 100 baba, dida, teta..............................a vrijeme gripe i prehlade itd..........
    bilo bi bolje da je samo muzevima dozvoljeno da dodu i da mogu uc u sobu
    eto, moja prica

  2. #2
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Cestitam na bebici, drago mi je da si imala lijepo iskustvo

    Nisam znala da se i kod carskog reza daje klistir

  3. #3
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Čestitke na bebici!

    Da, rade klistir i za carski. Osim ako nije hitni carski, naravno.
    Ja sam imala jedan hitni i jedan elektivni. Ovaj hitni je bio iz agonije trudova u rađaoni, hitno prebacivanje u salu, soba do, spinalna i beba vani za 5 minuta.
    Kad sam išla na elektivni isto su me probudili za klistir, pa tuširanje tim posebnim sapunima.
    Uglavno, rekla bih da je klistir iz razloga da se očisti prije operacije, jer kasnije neko vrijeme se ne smije ustati, niti se može na wc, a nije se baš zgodno napinjati. Zapravo mi klistir ima više smisla kdo carskog nego kod vaginalnog
    Posljednje uređivanje od ana.m : 20.02.2015. at 09:14

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Čestitke!

    Klistir nije nužan... ja sam imala CR u općoj, bez klistira s doručkom i ručkom tog dana. A nije bio hitni carski. (Ne u HR.)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Kod mene isto kao kod Mojce.

  6. #6
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Cestitke!
    Drago mi je da je, nakon toliko straha, sve dobro proslo
    Uzivaj!

    I ja sam imala lijepi carski rez, moj prvi porod
    Odmah su mi dali bebu da ju pomazim i poljubim
    Meni nisu radili klistir, htjeli su, al nije bilo vremena, jer je puko vodenjak i trudovi su poceli (trebao je biti planirani cr, al vodenjak je puko ranije)

    ana.m koliko se sjecam, ti si imala indikacije za drugi carski, pa nije bio bas elektivni, rekla bih - planirani
    Posljednje uređivanje od Ginger : 20.02.2015. at 19:02

  7. #7
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I da, za sve one koje zavrse na carskom - nemojte trpiti bolove, to stvarno nije nuzno
    TRAZITE lijekove, jer sami ih nece nuditi
    Ja sam trazila cim sam pocela nesto osjecati i uopce nisam trpila bolove (zahvaljujuci savjetu jedne nase forumasice)
    Dok sam nakon prvog vbac-a crkavala od bolova, a nisu mi htjeli dati nista, bez obzira na ogromnu ranu (a nisam se sjetila ponijeti svoje, jer nisam ocekivala to)

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    ana.m koliko se sjecam, ti si imala indikacije za drugi carski, pa nije bio bas elektivni, rekla bih - planirani
    Da, u pravu si, možda prije planirani.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    I da, za sve one koje zavrse na carskom - nemojte trpiti bolove, to stvarno nije nuzno
    TRAZITE lijekove, jer sami ih nece nuditi

    Ja sam trazila cim sam pocela nesto osjecati i uopce nisam trpila bolove (zahvaljujuci savjetu jedne nase forumasice)
    Dok sam nakon prvog vbac-a crkavala od bolova, a nisu mi htjeli dati nista, bez obzira na ogromnu ranu (a nisam se sjetila ponijeti svoje, jer nisam ocekivala to)
    Apsolutno se slažem.
    S tim da su nama sestre nudile inekcije protiv bolova, ali bilo je dosta žena koje su odbijale, ne znam iz kojeg razloga. Ja sam svaku prihvatila i oporavak mi je prošao potpuno bezbolno.

  10. #10
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Cestitke na lijepoj prici sa poroda! I na bebici naravno!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Čestitam na bebici.

    I ja sam dva puta rodila na carski, oba puta je bio klistir. Nema veze da li je elektivni ili hitni.
    Prvi put sam trebala roditi vaginalno i nakon što sam deset sati čekala otvaranje i trudove, odvezli su me na carski. Drugi put se situacija ponovila, sa jednom razlikom, nisu forsirali drip zbog moguće rupture maternice.

  12. #12
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    i meni su oba puta radili klistir (planirani carski oba puta). prvi put su mi nudili inekcije, drugi put bas i nisu, ali sam trazila sama kad sam osjetila da mi treba. dali su mi svaki put bez problema.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •