Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 267

Tema: menstruacija kod žena u 40 tima

  1. #51
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    e da, kad sam bila mlađa nisam gotovo ni znala za pms. menzis bi dobila iznenada bez ikakve najave i simptoma. jednom sam tako sjedila kod frendice na kavi i ćakulala, a kad sam se digla ostala joj moja fleka na bež sjedalici

    sad nema šanse da mi se to dogodi. osim spotinga i brljavljenja tijekom ciklusa imam i sve ostale simptome pms-a. neuračunjiva sam, podbuhla, pucam po šavovima, žudim za određenom hranom itd itd. onda par dana mira, pa ponovno ispočetka :/

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja još nisam ni ušla u 40-te, ali me sve to oko menge u zadnje vrijeme baca u očaj! Svede se na to da u cijelom mjesecu imam par normalnih dana. Tjedna dana prije menge, dok traje menga, cca 5 dana, oko tjedan dana oko ovulacije. Taj mi je dio još i najgori. Toliko mi se voda nakuplja u organizmu, da su mi prsti kao čevapi, jedva skupim šaku, točno kužim i po tome koiko sam često na wc-u. Pa nervoza, glavobolja pred mengu, zatvor, vrtoglavice, mučnine. Strašno!
    Da probaš s nekom fizičkom aktivnošću, mislim da bi pomoglo, pola sata aerobica, nešto takvo uvesti u dnevni /tjedni ritam..barem da se voda ne nakuplja.
    joga, pilates..bilo što što ti odgovara
    Posljednje uređivanje od bubica27 : 23.02.2015. at 20:33

  3. #53
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja mirenu mislim staviti iskljucivo iz kontraceptivnih razloga. Pise da je djelotvorna kolko i sterilizacija, a bolje od toga ionako da ne moze. Medjutim, kakav sam vec pehist, trenutno sam se uspjela naruciti za pregled i dogovor za stavljanje pod anestezijom

  4. #54
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Joj cure, kad citam ovo... Ja ju nisam imala posteno vise od 5 godina (2 trudnoce i dugogodisnje dojenje) i uopce ne dolazi. Evo mala je 22 mjeseca, jos nisam dobila.

    Pa sam bas odlucila, dojit cu je jos koju godinu, taman do menopauze .

  5. #55
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    bubica27 idem biciklom na posao, to je min. 40 minuta vožnje dnevno, istina sad ne idem svaki dna, ovisno o vremenu, ali rijetko kad ne idem. Mislip da je to prmalo?

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno

    Dobro je to..ubaci malo vjezbe snage ako stignes, malo trbusnjaka, malo vjezbe za ledja, ubaci plank (izdrzaj)
    ...Kad vjezbam menge nisu bolne, traju 2-3 dana i bolje se osjecam..pa po sebi sudim..mozda i tebi pomogne

  7. #57
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Joj cure, kad citam ovo... Ja ju nisam imala posteno vise od 5 godina (2 trudnoce i dugogodisnje dojenje) i uopce ne dolazi. Evo mala je 22 mjeseca, jos nisam dobila.

    Pa sam bas odlucila, dojit cu je jos koju godinu, taman do menopauze .
    ti spadaš u sretnice, i ja sambila vesela kad je nije bilo do detetovih 11,15mjeseci.

  8. #58
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Mislim da uz mirenu nije moguće pratiti ciklus, većina mojih frendica koje je imaju su izgubile mensis, sluzi i slični indikatori isto zbrda zdola jer mirena je i hormonalna kontracep. ili?

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja sam uz Mirenu imala menstruaciju, samo slabiju. Ona ne blokira ovulaciju, pa se moze pratiti ciklus. Barem LH trakicama, one nisu skupe a pouzdanije su od pracenja sluzi. Meni Mirena nije odgovarala, nakon godinu dana sam ju izvadila.

    Ja trenutno koristim samo LH trakice, i po potrebi kondom.

  10. #60
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj bubica27 prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro je to..ubaci malo vjezbe snage ako stignes, malo trbusnjaka, malo vjezbe za ledja, ubaci plank (izdrzaj)
    ...Kad vjezbam menge nisu bolne, traju 2-3 dana i bolje se osjecam..pa po sebi sudim..mozda i tebi pomogne

    Ma kaj je najgore nisu uopće bolne, sama menstruacija. Ništa skoro, točna skoro u sat. Ali te popratne pojave prije, oko ovulacije. Užas.

  11. #61
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ti spadaš u sretnice, i ja sambila vesela kad je nije bilo do detetovih 11,15mjeseci.
    Znam .
    Inace, kad sam imala, znali su biti potoci.

    Ni nakon prve trudnoce nisam dobila, pa nikad. Kad je mali isto imao oko 22 mj. pocela sam piti macinu travu i vrkutu, jer sam htjela ostat trudna. Dobila jednu nakon 3 mj., pa jos jednu, ostala trudna i od tad nista. Nije da mi fali, pogotovo potoci, ali znam se i pitati je li dobro da je nema uopce.

  12. #62
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Ja još nisam ni ušla u 40-te,
    nisi ušla u 40-te, i sad si došla nama s tim vaditi mast
    ja ću sada kao ivarica kada kaže da joj se na temu ne javljaju mame vrtićke i mlađe školske djece

  13. #63
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da uz mirenu nije moguće pratiti ciklus, većina mojih frendica koje je imaju su izgubile mensis, sluzi i slični indikatori isto zbrda zdola jer mirena je i hormonalna kontracep. ili?
    Da.

    Mirena ima lokalno djelovanje (lokalno otpušta hormone, tj. ne moraš ih uzimati oralno) i zato je baš pogodna za žene koje imaju preobilne menstruacije i žene u klimakteriju. Meni je to idealna hormonska terapija koja drži pod kontrolom bujanje sluznice maternice (koje me pratilo veći dio života).

    Evo uputa proizvođača (unutra piše za koga je pogodna, za koga nije pogodna i koje su moguće nuspojave): http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-05-01-520.pdf
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.02.2015. at 12:47

  14. #64
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    nisi ušla u 40-te, i sad si došla nama s tim vaditi mast
    ja ću sada kao ivarica kada kaže da joj se na temu ne javljaju mame vrtićke i mlađe školske djece

    Pa da, nije isto s 35-38 ili 43-50... Koliko ima većina nas koje tu diskutiramo.

  15. #65
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A jeste neke, ja se jadam a vi me potjerate.
    Radije bih kao Maria imala izljeve nego sve ove simptome koje imam.

  16. #66
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ma ja mislim da je tebi rješenje da rodiš još jedno na pragu 40-tih pa će se smanjiti.

  17. #67
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A jeste neke, ja se jadam a vi me potjerate.
    Radije bih kao Maria imala izljeve nego sve ove simptome koje imam.
    Znam ti ja rješenje za simptome, ali za to trebaš muškog partnera (provjerila sam to u vlastitom bračnom krevetu i još uvijek provjeravam, he he he...)
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 24.02.2015. at 14:37

  18. #68
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    misliš za bolove, tad pali

  19. #69
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Da, orgazam , a pogotovo više njih sve liječi

  20. #70
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ma ja mislim da je tebi rješenje da rodiš još jedno na pragu 40-tih pa će se smanjiti.
    Mislim da je to baš dobra ideja.
    (sada kada me se ana.m dohvati)
    Posljednje uređivanje od Cathy : 24.02.2015. at 16:12

  21. #71
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A jeste neke, ja se jadam a vi me potjerate.
    Radije bih kao Maria imala izljeve nego sve ove simptome koje imam.

    Ne tjeramo te, ali su problemi s ciklusom različiti kod mlađih žena.
    Ja sam imala izljeve i jako duge i bolne menstruacije do otprilike 35.
    Onda se ciklus počeo kratiti pa sam sa 28 došla na 18 dana i intezitet se smanjivao.
    To je bilo kad sam imala 39-40
    Iza toga mi se ciklus ustabilio na 24 dana s vrlo oskudnim krvarenjem i za sad je tako.
    Redovito se kontroliram kod ginekologice i s te strane je sve ok i u skladu s godinama.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    mim,
    ovaj korjen mace jel to misliš na feminnesence tbl ili nešto drugo,
    ili pak kombinacija u femipause tabletama / livadna djetelina, odoljen, kineska anđelika/
    preporuka?
    Mislim na korijen mace u bilo kojem obliku. Kao prah odvratan je za popiti (barem meni), ali je financijski isplativ. U kapsulama je ugodniji za uzimanje i one su standardiziranog sastava pa su samim time i bolje, ali i znatno skuplje, a ne znači da će biti i ludo učinkovite (ipak ih treba uzimati nekoliko mjeseci da se pokaže učinkovitost). Za kombinirane preparate nisam jer se nikad ne zna koja biljka je za pojedinu ženu djelotvorna. Neke se kunu u djetelinu, neke u macu, neke u cimicifugu ili vitex.... zato bi ih bilo dobro isprobati pojedinačno u višim dozama, ali to košta vremena i novca. Ne znači ako u kapsuli ima više djelatnih biljaka da je taj preparat bolji od pojedinačnog preparata.

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    ja sam macu pila pred više od 5 godina kadsam htjela zatrudniti tad mi je to i uspjelo

  24. #74
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Seksam se. Ne planiram više djece.

  25. #75
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Da, orgazam , a pogotovo više njih sve liječi
    Takje!

    Provjereno!

  26. #76
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Seksam se.
    kaj se hvališ?

  27. #77

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim na korijen mace u bilo kojem obliku. Kao prah odvratan je za popiti (barem meni), ali je financijski isplativ. U kapsulama je ugodniji za uzimanje i one su standardiziranog sastava pa su samim time i bolje, ali i znatno skuplje, a ne znači da će biti i ludo učinkovite (ipak ih treba uzimati nekoliko mjeseci da se pokaže učinkovitost). Za kombinirane preparate nisam jer se nikad ne zna koja biljka je za pojedinu ženu djelotvorna. Neke se kunu u djetelinu, neke u macu, neke u cimicifugu ili vitex.... zato bi ih bilo dobro isprobati pojedinačno u višim dozama, ali to košta vremena i novca. Ne znači ako u kapsuli ima više djelatnih biljaka da je taj preparat bolji od pojedinačnog preparata.
    hvala ti,
    da ponovim gradivo,
    uzmem kapsule mace i noćurka oko 2 mjeseca
    pa napravim prekid i u to vrijeme pijem vitex

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    hvala ti,
    da ponovim gradivo,
    uzmem kapsule mace i noćurka oko 2 mjeseca
    pa napravim prekid i u to vrijeme pijem vitex
    Za početak bi to bilo ok. Gledaj samo na deklaracijama da ti maca bude standardizirana, a da noćurak ima što više GLA (gama-linolenska kiselina) jer tako možeš uzimati samo po jednu kapsulu od oba preparata. Ako ti ta kombinacija bude jako dobra možeš je i nastaviti uzimati više mjeseci, ali onda uz noćurak samo dodaš riblje ulje s barem 600 mg omega-3.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    daj mi molim te još samo baci oko na ova dva preparata
    drastična mi je razlika u cijeni s obzirom na ponudu u našim ljekarnama
    ako su ok uzela bi njih
    http://www.iherb.com/Now-Foods-Maca-...-Capsules/9743
    http://www.iherb.com/Solgar-Evening-...Softgels/13166

  30. #80
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Evo uputa proizvođača (unutra piše za koga je pogodna, za koga nije pogodna i koje su moguće nuspojave): http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-05-01-520.pdf
    Peterlin mene je užasnula dužina teksta Posebna upozorenja !!! Ispada da ima više mogućih nuspojava od koristi i ja se nikako ne mogu odlučiti za nju. Koje si sve pretrage radila prije? ja već godinu i pol imam toliko obilne mj koje nekad nemaju niti prekid, željezo se vrti oko 2-3, 1xkiretaža....koma. I nisu mi te 40-e baš fora

    Koliko je dugo imaš?

    Inače uzimala sam Macu u kapsulama, bila kod homeopatice i uzimala njenu terapiju, pila sam kratko Duphraston po uputi ginića i niš se nije popravilo
    Posljednje uređivanje od maxi : 26.02.2015. at 10:43

  31. #81
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin mene je užasnula dužina teksta Posebna upozorenja !!! Ispada da ima više mogućih nuspojava od koristi i ja se nikako ne mogu odlučiti za nju. Koje si sve pretrage radila prije? ja već godinu i pol imam toliko obilne mj koje nekad nemaju niti prekid, željezo se vrti oko 2-3, 1xkiretaža....koma. I nisu mi te 40-e baš fora

    Koliko je dugo imaš?

    Inače uzimala sam Macu u kapsulama, bila kod homeopatice i uzimala njenu terapiju, pila sam kratko Duphraston po uputi ginića i niš se nije popravilo
    Ovako - te nuspojave su ti napisane kod svakog preparata i lijeka (imaju za svrhu pravnu zaštitu, ako se nešto dogodi - da firma koja proizvodi taj proizvod ne mora platiti gadnu lovu).

    Ja imam mirenu 3 godine i zadovoljna sam.

    Istina, treba povremeno provjeriti da li je na mjestu (ima ona končić koji možeš napipati) ali odbacivanje mirene bez da to korisnica primijeti - to mi je u rangu sf-a! Stvarno mi se to ne čini vjerojatnim. Uz mirenu se krvari minimalno ili nikako.

    Ono na što bih ja obratila pažnju, pa sam to i pitala: imala sam polip (koji je odstranjen), imam 12 malih mioma još od prije trudnoće pa sam pitala da li je to kontraindikacija. Budući da imam kompleksnu hiperplaziju sluznice maternice, alternativa je bila histerektomija ili mirena, budući da nisam dobro podnosila oralnu nadomjesnu terapiju. Pa sam se odlučila za mirenu i SPASILA se. Sad više ni ne razmišljam o drugim mogućnostima.

    Pretrage - ništa posebno - ginekološki pregled (u sklopu kojeg je bio papa test, ultrazvuk, color doppler) + standardne pretrage (krvna slika, željezo, mjerenje tlaka). Budući da imam 1x godišnje sistematski pregled, baš se poklopilo da sam imala friške nalaze od toga, pa sam te papire samo pokazala ginekologu i nisam išla na nikakve druge preglede.

    Napisala sam već - moja državna ginekologica nije bila oduševljena idejom mirene, ali moja privatna ginekologica i dr. sa Sv.duha su se složili da vrijedi probati i to je uspjelo. Svakako bolje za mene od varijante uklanjanja maternice. Idem na kontrole 2x godišnje (ne usudim se to preskakati) ali sluznica ne buja niti su nađene ikakve zločeste stanice. Da nije tako, poslali bi me opet na biopsiju. To mi slijedi nakon što mirena bude morala van (rok djelotvornosti joj je 5 godina). Postoje razlozi zbog kojih neke žene nisu pogodni kandidati za mirenu, ali treba to prepustiti stručnjacima (a u mom slučaju pokazalo se da treba pitati na više strana).

    Eto - nadam se da ćeš naći najbolje rješenje za sebe, kakvo god bilo.

  32. #82
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    a zašto tražite Macu po webu iz USA kad je ima u Hr? jel toliko bolja ili jeftinija?

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    razlike u cijeni su velike
    gle ovo za noćurak

    http://www.iherb.com/Solgar-Evening-...Softgels/13166
    180 kom 14 dolara
    http://www.mojaljekarna.hr/vitamini-...-nocurka-.html
    30 kom 120 kn
    slično je i za macu

  34. #84
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    razlike u cijeni su velike
    gle ovo za noćurak

    http://www.iherb.com/Solgar-Evening-...Softgels/13166
    180 kom 14 dolara
    http://www.mojaljekarna.hr/vitamini-...-nocurka-.html
    30 kom 120 kn
    slično je i za macu
    A jel se smiju kupiti?
    Znam da mi je ženska nekaj u ljekarni objašnjavala da za neke tablete multivitamina od TW imaju manja pakiranja jer se veća više ne uvoze. Kao iz nekog razloga ne smiju.

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ja sam prije naručivala veća pakiranja ,
    ne znam da li se nešto u međuvremenu promijenilo

  36. #86
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    šipanje je još 5 USD?

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    šipanje je još 5 USD?
    po novom je poštarina sa iherba samo 2 USD

  38. #88

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    po novom je poštarina sa iherba samo 2 USD
    ups, sorry, ali ne kužim šta je ovo:
    sad sam išla pogledati i danas zaračunavaju 4,45 USD, a pred 2 dana sam
    sklopila naruđbu i stavili su mi poštarinu 2 USD

  39. #89
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ja koristim NFP i Personu za kontrolu, a što se tiče izljeva moji su sve jači poslje svakog poroda iako još nisam u 40tim. Nisu hormoni nego sve veća maternica, za to i nema nekog lijeka, navodno.Rušim se od izljeva, moram ležati jedan dan.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    daj mi molim te još samo baci oko na ova dva preparata
    drastična mi je razlika u cijeni s obzirom na ponudu u našim ljekarnama
    ako su ok uzela bi njih
    http://www.iherb.com/Now-Foods-Maca-...-Capsules/9743
    http://www.iherb.com/Solgar-Evening-...Softgels/13166
    Now ne kupuj ako ti je život mio, a Solgar je dobar, ali ima premalo GLA (45 mg). Kupi Mega Primrose od Twinlaba http://www.iherb.com/Twinlab-Mega-Pr...-Softgels/2401. Kod nas je 230 kn-ovo ti se isplati naručiti, a ima 130 mg GLA ili još jači http://www.iherb.com/Advance-Physici...Softgels/54615

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Seksam se. .

  42. #92

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Now ne kupuj ako ti je život mio, a Solgar je dobar, ali ima premalo GLA (45 mg). Kupi Mega Primrose od Twinlaba http://www.iherb.com/Twinlab-Mega-Pr...-Softgels/2401. Kod nas je 230 kn-ovo ti se isplati naručiti, a ima 130 mg GLA ili još jači http://www.iherb.com/Advance-Physici...Softgels/54615

    još mi linkaj macu i imaš kavu

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    sorry na malom skretanju s teme,
    za ove druge zabavnije metode
    nemam niš pametno za reći osim

  44. #94

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku

    još mi linkaj macu i imaš kavu
    http://www.iherb.com/Life-Time-Peruv...&sr=null&ic=67 najviše korijena po kapsuli
    http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Ma...9&sr=null&ic=1
    http://www.iherb.com/Whole-World-Bot...&sr=null&ic=15 s dodatkom cinka, magnezija i selena-dobra formula
    http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Ma...&sr=null&ic=58 standardizirana, ali malo slabija

    Koju god odabereš-dobro si odabrala. Ništa od kave: u našim godinama moramo se odreći kofeina jer slabi resorpciju kalcija : osteoporotična_baba:

  45. #95
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Doktorice na ovoj temi, kaj se dogodi ako se slučajno zatrudni uz upotrebu gore spomenutih dodataka prehrani?
    Jel to štetno za bebu? Nikada nisam koristila nikakve prirodne lijekove za ništa tako da ne znam kaj se smije i kada.
    A za dušobrižnike, ne planiram ništa, samo pitam.

  46. #96
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Dobiš blizance

  47. #97
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Dobiš blizance
    Kaj je to bio odgovor za mene?
    Zakaj blizance?

  48. #98
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Menga u 40-tima is a pain in the ass . Barem meni, isto problemi sa željezom - menga je uvijek bila obilna, a sad se ciklus skratio. Uglavnom, završila sam na terapiji intravenoznim željezom jer sam od oralnog dobila još jednu dijagnozu (erozivni gastritis) i to me željezo preporodilo, ono... preporodilo, nisam niti sama svjesna koliko sam umorna bila, na dane i lelujava jer taj umor nastupa i gricka mic-po-mic... ja sam već zabrijala ono ostarila sam i normalno je da se tako osjećam, bila sam beskrajno živčana, ono... i konje ubijaju, zar ne. Jedino mi je malo čudno bilo kako moja sveki od 75 ima volje za planinarenje i radit Tibetance. Kako imam neki krvni poremećaj (sa zgrušavanjem) dobila sam od hematologa neku terapiju za korištenje tijekom menge, neku kiselinu, da se krvarenje smanji i odradila jednu mengu s tim i otvorili su mi se svijetovi - prvi put znam kako je to nemat mengu od 7-10 dana s izljevima, nego 3-4 dana, krvarenje valjda kako imaju druge žene. Osjećam beskrajnu zahvalnost prema hematologici jer je razlika prije i poslije nevjerojatna, ono... od mrtve krepaline do vesele i energične žene. Ali, nemam pojma hoće li to bit održivo, smije li se taj lijek toliko često koristiti jer očekujem da će se ciklus skratiti, hoće li mi ga davati itd.... i jednom nogom sam u Mireni, ali me nje i frka (nuspojave, a ja sam obično na hormonalnu (oralnu) reagiravala burno). Da mi je netko u mojim mlađim danima rekao da ću se menopauzi veseliti rekla bih ???
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.02.2015. at 09:44

  49. #99

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Daj šansu Mireni
    Meni je oralna hormonska kontracepcija kontraindicirana i nisam je nikad koristila

    Mirena mi nije kontraindicirana
    Spasila me, izliječila mi jako ružnu sideropeničnu anemiju, preporodila sam se.

    Nuspojave mi nisu bile teške, skoro da ih nisam ni imala.

  50. #100
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Tx, trebam ohrabrujućih priča, jer kod jedne prijateljice iz niše neplodnih u kojoj sam i ja (znači, mi svaka ipak imamo neki problem s jajnicima, nismo u tom smislu "super uredne"), Mirena je izazvala dosta poteškoća... a zasad mi ova terapija Venoferom (intravenozno željezo koje se povremeno uzima i, ako dobro shvaćam, "drži" nekih pola godine-godinu) i s tom kiselinom u ampulama za smanjenje krvarenja nije izazvala nuspojave osim oduševljenog procvata na svakom polju.. pa ne žurim još.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 27.02.2015. at 12:46

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •