Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 267

Tema: menstruacija kod žena u 40 tima

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno menstruacija kod žena u 40 tima

    Ima li supatnica ?

    Do prije par godina sve je bilo ok.

    No u zadnje vrijeme, mi sama pomisao na početak ciklusa izaziva stres.

    Radim u školi i ne mogu ići na wc kad ja to hoću i u 5 min odmora ne stignem ( mijenjanje učionica, gužva, jedan wc na n zaposlenica .....) .

    A drugi i treći dan su nijagarini vodopadi.
    Pretpostavljam da su se hormoni uskovitlali.

    Prije sam znala dobiti i par prišteva, a sad koža kao u bebe , kosa se pretala suludo ponaštai i otpadati i sad je normalne gustoće, ne boli me ništa, ali kako da izađem na kraj s tim jakim izljevom ?

  2. #2
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Imam drugacijih problema. Prije mi je ciklus bio ko urica, sad je nes poceo setati, bio mi je u zadnjih godinu dana i 18 dana i 40 dana (kod ovog drugog mi se u glavi vrtio podatak da je kod zena u 40-ima visestruko veca sanasa za blizanacku trudnocu pa me malo hvatala panika )
    Ja sam odlucila moj problem rijesiti mirenom. Navodno se i preporuca kod tako obilnih menstruacija, da je tad mozes dobiti i na hzzo.

  3. #3
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    evo, samo da ti izrazim saucesce. nemam nikakav pametan savjet. ja imam izljeve, potope i potoke oduvjek

    e da, i meni su poceli malo setati ciklusi. od 22 dana pa do 30, uzas.
    Posljednje uređivanje od *meri* : 21.02.2015. at 20:10

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    nisam za mirenu .

    tako su mi rekli, zavaljena maternica, rodila carskim rezom ....

    a i u obitelji imam povijest relativno rane menopauze.

    ovo mi nije neki bed, da nema te poplave u prvom danima

  5. #5
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    mislim da nemaš onda nekog izbora
    ili mirena ili hormoni u tabletama
    ili ako je razlog obilnom krvarenju miom, nož
    čekam mim, možda ona ima neko alternativno riješenje

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    miom, a jebi ga dobra sam si s mamom, možda ga nagovorim da usahne

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    meni se s 40-tim od kadsam rodila najmlađe izljevi smanjili, puno manje krvarim,ali i nešto duže traje ono post krvarenje, ciklus se skratio s 30-dnevnih na 27-28 dana,

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    čekam mim, možda ona ima neko alternativno riješenje
    Jel me netko tražio??

    Ovako... Ima rješenja, ali...
    Pokušati prvo uravnotežiti hormone korijenom mace (čita se maka-da se netko ne sramoti okolo ). Uz to ili kapsule ulja noćurka ili boražine (i jedno i drugo ima po ljekarnama, to je ustvari omega-6). Uzimaju se dva mjeseca. Nakon toga prekid ili paralelno uzimanje više doze omega-3 na bazi ribljeg ulja (najbolje je tekuće u obliku emulzije) barem mjesec dana da se ne poremeti unos omega-3 i omega-6 u organizmu.
    Bilo bi dobro kad se radi prekid s macom (a povremeno bi se moralo) uzimati konopljiku (Vitex), ali preparati s iole normalnom dozom po novom pravilniku o dodacima prehrani zabranjeni su pa se mora naručiti izvana. Dobra koju poznam je od KAL-a. I ono najvažnije-paziti da se ne ode u anemiju. Skraćeni ciklus i izljevi to gotovo garantiraju. Probala na vlastitoj koži. Ako je miom u pitanju onda baš i nemam rješenja osim noža ili dobrog alternativca (homeopatija, bioenergija, fitoterapija, nešto drugo...)

    Nisam za hormone u perimenopauzi, ni sama ih ne bih trenutno uzela, ali da se patim-patim se. Skraćeni ciklus plus ta blagodat od količine...rezultat toga mi je bio željezo 3,7 i hemoglobin jedva iznad 100. Uzimala sam željezo i jako velike doze C-vitamina pa se popravilo. Sad pazim da to stalno uzimam kao suplementaciju. Obavezno C-vitamin mora biti u askorbatnom obliku i sadržavati više doze bioflavonoida da jačaju sjenke krvnih žila.

    Što se tehničkih stvari tiče-nemogućnost sjedenja na wc-u riješim jednim krilatim night uloškom i na njega još jedan Vir mrežasti kojeg mijenjam u svakoj mogućoj prilici. Gaćoni uključeni u priču .

  9. #9
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    amaterka
    dok ne koristiš pelene nemaš pravo govoriti o izljevima

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    amaterka
    dok ne koristiš pelene nemaš pravo govoriti o izljevima
    O'š mi pisat na doznaku ??

    Viš, viš... pelena se nisam sjetila.
    Ili da budemo sve bespelenašice

  11. #11
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja se moram pohvalit; nakon godina i godina izljeva, anemija, bolova, potrošenih tona uložaka i zaflekanog svega i svačega, ja, napokon- uživam.
    Zadnjih pet godina mi se ciklus skratio na prosječnih 24 dana i krvarenje smanjilo do te mjere da menzes imam ravno tri dana i to na način da je prvi dan brljavljenje, drugi nešto jače i treći gotovo.
    Hormoni su mi ok, nisam još u perimenopauzi, ne koristim Mirenu, ni išta slično.
    Tako da, evo, ima nade i za one koji se pate s jakim krvarenjima da se ipak to sredi samo od sebe.

  12. #12
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    dok ne koristiš pelene nemaš pravo govoriti o izljevima
    x

    night ulosci preeemali za mene.

  13. #13
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    jedino sto se poboljsalo, smanjilo, (nakon poroda) su bolovi. nije da ne boli, ali sad mogu nekako izdrzati bez tablete. prije to nije bilo moguce. bolovi su bili meni cak i jaci od trudova.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    jedino sto se poboljsalo, smanjilo, (nakon poroda) su bolovi. nije da ne boli, ali sad mogu nekako izdrzati bez tablete. prije to nije bilo moguce. bolovi su bili meni cak i jaci od trudova.
    sad me je malo sram što sam otvorila temu.
    al stvarno.

    jedno 10 godina ne boli ništa

    razmažena sam i gotovo.

    zadnjih 10 godina koristim platnene uloške i prezadovoljna sam i sad mi taj uložak ne nože držati sat dva u prvim danima kao prije .

    a mrzim plastične, mrzim,

    kao da sam stavila šmirgl papir, samo bih se češala, što baš i nije primjereno na mom poslu jel

    evo 4 dan i stalo je , a i jućer sam mogla nešto po kući pomaknuti, ali mi se nije dalo. žderala sam ćokoladu i gledala glupe filmove .

  15. #15
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    sad me je malo sram što sam otvorila temu.
    al stvarno.


    nemam iskustva sa platnenim, tako da nemogu nista reci vezano za to. neznam koliko bi meni to izdrzalo

  16. #16
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    jedino sto se poboljsalo, smanjilo, (nakon poroda) su bolovi. nije da ne boli, ali sad mogu nekako izdrzati bez tablete. prije to nije bilo moguce. bolovi su bili meni cak i jaci od trudova.
    uzmi tablete
    ako nemaš kontraindikacije (alergiju, ulkusnu bolest..) uzmi neki od nsar (moj izbor je ibuprofen)
    bez obzira što nemaš bolove
    3x 400 mg prvih 3-4 dana (ovisno koliko ti traje menstrucija, dok je baš krvarenje), a možeš i dan, dva prije prvog dana
    smanji krvarenje

  17. #17
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    O'š mi pisat na doznaku ??

    Viš, viš... pelena se nisam sjetila.
    Ili da budemo sve bespelenašice
    nije po indikacijama
    ali za koju godinicu, budemo sve ispunjavale uvjete hzzo za pelene
    dobro se ranije priviknuti

  18. #18
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    sta tableta za bolove bi smanjila krvarenje? prva tri dana mi je najgore, poslje je pjesma. a dan-dva prije ne znam kako potrefit, s obzirom da mi seta ciklus 8 dana gore dole i nikad ne znam kad cu dobit.

  19. #19
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Maria, a da staviš neki tanji plastični uložak ispod platnenog? Mislim, nije da baš rješava problema, al riješi te bar posljedica za prvu ruku.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ako je miom uzroka jakog krvarenja, onda neće biti pomoći bez operacije.
    Nemojte to zanemarivati jer uopće nije bezvezan problem.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Maria, a da staviš neki tanji plastični uložak ispod platnenog? Mislim, nije da baš rješava problema, al riješi te bar posljedica za prvu ruku.
    eeeee, to je ideja !
    thanks

  22. #22
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je miom uzroka jakog krvarenja, onda neće biti pomoći bez operacije.
    Nemojte to zanemarivati jer uopće nije bezvezan problem.

    O da, ovo je točno i jako bitno.
    Moje dvije prijateljice i vršnjakinje su na kraju morale odstraniti maternnicu zbog mioma i nenormalnih izljeva koje su uzrokovali.
    Jedna radi u školi i jednom ju je hitna s posla otpeljala u Petrovu, toliko je obilno krvarila.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    hvala cure!

    to kod mene onda uopće nije jako kako sam ja sebi zamislila.
    naravno kontrolirat ću, i imam blisku frendicu koja je prošla sve i svašta i na kraju morala odstraniti maternicu .

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    uzmi tablete
    ako nemaš kontraindikacije (alergiju, ulkusnu bolest..) uzmi neki od nsar (moj izbor je ibuprofen)
    bez obzira što nemaš bolove
    3x 400 mg prvih 3-4 dana (ovisno koliko ti traje menstrucija, dok je baš krvarenje), a možeš i dan, dva prije prvog dana
    smanji krvarenje
    ...i magnezij barem u drugom dijelu ciklusa. On je miorelaksans, a menstrualni bolovi su ustvari samo grčevi mišićja maternice. Dakle-1x1 Mg 2 sata prije spavanja u kontinuitetu. Ujedno sudjeluje u pohrani kalcija u kosti, a u godinama smo kad treba ozbiljno razmišljati o prevenciji osteoporoze. Da ne velim da smiruje živčeke koji su nam u ovim, jelte, najboljim godinama maaaalkoc prenapeti. Ja sam protiv nsar zato jer nekim pacijentima kontinuitet uzimanja ili veća doza djeluje na depresiju koštane srži pa...

    Što se tiče "plastike"-i moja vršnjakinja je razmažena pa ne voli koješta, ali mrežasti Vir riješi te probleme. Stalno je u čistom, mekom i pamučnom, a ništa ne propušta. Još koju godinu tako, a onda će ili sve to prestati ili ću patiti od inkontinencije pa mi ne ginu pelene tak i tak .

    Velim, u cijeloj toj baladi treba samo paziti da se ne ode u anemiju, a ne bi čovjek vjerovao koliko brzo i lako se to dogodi.

  25. #25
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    ...i magnezij barem u drugom dijelu ciklusa. On je miorelaksans, a menstrualni bolovi su ustvari samo grčevi mišićja maternice. Dakle-1x1 Mg 2 sata prije spavanja u kontinuitetu. Ujedno sudjeluje u pohrani kalcija u kosti, a u godinama smo kad treba ozbiljno razmišljati o prevenciji osteoporoze. Da ne velim da smiruje živčeke koji su nam u ovim, jelte, najboljim godinama maaaalkoc prenapeti. Ja sam protiv nsar zato jer nekim pacijentima kontinuitet uzimanja ili veća doza djeluje na depresiju koštane srži pa...

    Što se tiče "plastike"-i moja vršnjakinja je razmažena pa ne voli koješta, ali mrežasti Vir riješi te probleme. Stalno je u čistom, mekom i pamučnom, a ništa ne propušta. Još koju godinu tako, a onda će ili sve to prestati ili ću patiti od inkontinencije pa mi ne ginu pelene tak i tak .

    Velim, u cijeloj toj baladi treba samo paziti da se ne ode u anemiju, a ne bi čovjek vjerovao koliko brzo i lako se to dogodi.
    a znaš da sam ja žena od kemije i farmacije

  26. #26
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Žene, a kako se štitite od trudnoće, osim s Mirenom i prezervativom?
    Mene je zaprepastilo da za našu dob zapravo nema kontracepcije, a ne bih htjela blizance u pedesetima.
    Za Mirenu nisam kandidat, oralna kontracepcija u starijih od 40 ne dolazi u obzir, prezervativ je previše petljanja i veseljko odustane dok se to namontira (godine su tu, a srce još mlado)
    Što koristite?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Žene, a kako se štitite od trudnoće, osim s Mirenom i prezervativom?
    Mene je zaprepastilo da za našu dob zapravo nema kontracepcije, a ne bih htjela blizance u pedesetima.
    Za Mirenu nisam kandidat, oralna kontracepcija u starijih od 40 ne dolazi u obzir, prezervativ je previše petljanja i veseljko odustane dok se to namontira (godine su tu, a srce još mlado)
    Što koristite?
    Bolna ovulacija koju nemreš fulat, aplikacija na mobu "Moj kalendar" i veseljko koji još ne odustaje .

  28. #28
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Mene je zaprepastilo da za našu dob zapravo nema kontracepcije, a ne bih htjela blizance u pedesetima.
    a zakaj ne????

  29. #29
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno


  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    lakše mi je kad vidim da vas ima još s istim problemom. meni su oduvijek krvarenja obilna, malo se nakon poroda kao smanje, ali vrlo brzo dođu na svoje. posljednjih mjeseci mi se ciklus skratio, i dok je čitav život bio kao urica, točno 28 dana uz pokoji odmak, sad već lovim i 22-24. odlučila sam probati s Mirenom, ima tome već dugo, ali mi se u međuvremenu svašta iskompliciralo (tri mjeseca imobilizacije, nekako nisam imala volje ići je ugraditi dok sam imala gips na nozi, i tako...). više nemam živaca za te silne međunožne konstrukcije, nisu još izmislili dovoljnu zaštitu za mene, posebno ne noćnu. najveći tampon, noćni uložak, pa preko gaćica još platnena pelena, pa druge gaćice da to drže, pa ručnici iznad plahte...najgore mi je ići na put drugi ili treći dan, zapravo teško mi je izići iz kuće te dane. kad u dućanu vidim sve one maljušne uloške jednostavno zavidim svima kojima je to dovoljno.

  31. #31
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    i kod mene je sve nešto pošemereno. skoro nikad nisam imala cikluse kraće od 35 dana, a nakon što su mi prošle godine odstranili desni jajnik i cistu ciklus mi se dosta skratio, a i u periodu između često "brljavim". menzisi mi nisu toliko obilni koliko me nervira to krvarenje između. možda skupim par dana u mjesecu da sam suha. i inače sam stalno s ulošcima, što s dnevnim što s ovim noćnim ili klasičnim, sve ovisi kako mi je grah taj dan pao. kod ginekologa je na zadnjoj kontroli bilo sve ok. nisam još načisto da li da probam s kakvom kontacepcijom jer nisam to nikad u životu koristila. a i pazila sam na plodne dane, povremeno prezervativ i rikverc metoda. nismo imali nikakvih nezgoda do sada pa se nadam da me neće u ovim godinama napustiti sreća :D računam da s ovim jednim preostalim jajnikom i mojih skoro 43 godine i nije neka šansa da mi se što prilijepi. uglavnom, meni se čini da sam ja u perimenopauzi iako nisam vadila hormone, ali svi simptomi mi na to mirišu.

  32. #32
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mojoj mami se "prilijepilo" u 48.
    Mami od frizerke isto.
    Ja ipak ne želim s porodiljnog u penziju.
    Ako nije išlo do sad, sad mi ne treba.

  33. #33
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    kad sam prestala dojiti dvogodišnju elu imala sam 39 godina i menstruacije su mi postale toliko obilne da bi prva tri dana slagala noćni uložak i na njega dva komada ive lole. i tako bi za 8 sati u uredu potorošila bar jedno ili dva pakovanja pamučnih uložaka i jedno noćnih a kad bi krenula doma toliko bi mi se vrtilo da sam nekoliko puta morala ostavilit auto i moliti nekoga da me poveze doma.
    obzirom da sam u dvadesetim i tridestim završila u bolnici, na kiretaži i raznim hormonima zbog krvarenja koja su bila preduga i preobilna, dosadilo mi je riskirati. bilo mi je dosta niskog željeza, nesvjestica, problema sa skladištenjem uložaka (npr. nositi nekoliko pakovanja uložaka i mijenjati ih a bome i bacati u šumi dok trasiraš dalekovod prilično je ponižavajuće iskustvo) te sam ugradila mirenu.
    za mene je to bio spas i olakšanje. jel zdrava mirena? nisam u prilici birati. mene je priuštila tri mirne godine i nadam se još koju.

  34. #34
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    ja sam slučajno zatrudnila s 37, nije da se hvalim (mislila sam da mi je reproduktivno zdravlje toliko loše da sam praktički neplodna). sad imam kćer i sretna sam zbog toga, ali moram prioznati da sam provela nekoliko uplakanih dana i besanih noći razmišljajući što da učinim.
    obzirom da mi se nakon tog poroda mjehur spustio i ginekolog mi je savjetovao da najprije vježbam nekoliko godina a onda razmišljam o novoj trudnoći postala sam opsjednuta kontracepcijom. prilično sam se razočarala, nije bilo nekog sigurnog izbora osim prezervativa. nesreću, mirena mi je riješila i taj problem.

  35. #35
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Nije isto roditi s 37 ili 48.
    Da imam 37 uopće ne bih dvojila, ali sada- ne hvala.
    Prošo voz.
    Mirena je rješenje za obilna krvarenja. Znam mnoge žene koje ju imaju i koje su prezadovoljne.
    Meni ju je glupo stavljat kad su mi krvarenja minimalna.
    Meni bi trebala samo za kontracepciju, a ne znam koliko smisla ima stavljat ju samo zbog toga.

  36. #36
    Mariachi2906 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Postovi
    136

    Početno

    Evo i mene u klub. Uskoro 39. Prestala dojiti sina. Menge katastrofa! Pampersicu su stavljam prva 2-3 dana!
    Znači, to je do godina?
    Užas...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Žene, a kako se štitite od trudnoće, osim s Mirenom i prezervativom?
    Mene je zaprepastilo da za našu dob zapravo nema kontracepcije, a ne bih htjela blizance u pedesetima.
    Za Mirenu nisam kandidat, oralna kontracepcija u starijih od 40 ne dolazi u obzir, prezervativ je previše petljanja i veseljko odustane dok se to namontira (godine su tu, a srce još mlado)
    Što koristite?
    Sterilizacija. Čim budem sigurna da sam gotova s rađanjem.

  38. #38
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Sterilizacija. Čim budem sigurna da sam gotova s rađanjem.
    Ok, a zašto ti a ne muž?
    Kod njega je to skoro pa ambulantni zahvat dok je kod tebe to ozbiljna operacija.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, a zašto ti a ne muž?
    Kod njega je to skoro pa ambulantni zahvat dok je kod tebe to ozbiljna operacija.
    Tko zna sto nam zivot nosi. Ja sigurno vise necu radjati (sad mi je 36, dajem si jos 2-3 god vremena da se odlucim, poslije 40-te mi ne pada na pamet ici na trudnocu). A muskarci ( bar teoretski) mogu biti ocevi i u kasnijim godinama.

  40. #40
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    meni sad sinulo da su mi prilikom vađenja desnog jajnika mogli onesposobiti i ovaj lijevi. trebala sam pitati, riješilo bi me nekih briga. ovako se nadam da neću proći ko mama od tanči. ali ja ne bi sigurno rodila, no to je već druga tema o kojoj nije baš zahvalno raspravljati.

  41. #41
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja sam imala tu priliku kad sam imala vanmateričnu. prije laparoskopije sam rekla da hoću sterilizaciju. onda me je pol sata prije doktor zvao na razgovor i pitao jesam li sigurna. pa sam se us*ala i rekla da nisam i da neću.
    zezla se

  42. #42
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ma ne bi ni ja, a ne bi ni da on to radi.
    Nekako mi je to preinvazivno.

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Žene, a kako se štitite od trudnoće, osim s Mirenom i prezervativom?
    Mene je zaprepastilo da za našu dob zapravo nema kontracepcije, a ne bih htjela blizance u pedesetima.
    Za Mirenu nisam kandidat, oralna kontracepcija u starijih od 40 ne dolazi u obzir, prezervativ je previše petljanja i veseljko odustane dok se to namontira (godine su tu, a srce još mlado)
    Što koristite?
    A dijafragma?

    Nemam vlastitih iskustava (i ja sam sretna i presretna vlasnica mirene - spasila me od teške anemije, neurednih krvarenja, izljeva i koječega, čak su razmišljali i o uklanjanju maternice, ali ispalo je da je mirena riješila stvar).

    ***
    Još o mireni (odgovor na prvi post): Bilo je strahova jer imam "neugodnu" tjelesnu geometriju - zavaljenu maternicu, jedan jajnik iza maternice itd. + hiperplaziju, ali sve je prošlo jako dobro. ALI prije je trebalo uvjeriti moju ginekologicu da je to dobra odluka. Nije se dala uvjeriti, unatoč preporuci dr. sa Sv.duha koji mi je radio kiretaže. Filala me oralnom nadomjesnom terapijom koja mi je generirala glavobolje, suvišne kilograme i gomilu sr*nja - jednostavno mi ništa od toga nije pasalo. Završilo je tako da sam promijenila državnog ginekologa, a ugradnju mirene mi je napravila privatnica. SPASILA sam se.

    Tako da.... maria, razmisli o tome da potražiš drugo mišljenje što se tiče mirene. Možda su stvarno u pravu, a možda bi to bilo rješenje i za tebe.

    Noći u pelenama odavno su iza mene (a imala sam ih puno puta u raznim životnim trenucima). Isto vrijedi i za jurnjavu na hitnu i česte kiretaže. I ne razmišljam više o odstranijvanju maternice (iako sam se u onom trenutku prije skoro 3 godine bila pomirila s tim - pristala bih i na to, samo da se riješim muka).
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.02.2015. at 13:32

  44. #44
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Ja sam u ovoj kategoriji ali meni se Mirena kosi sa mojim životnim uvjerenjima.
    U stvari sve spirale.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    mim,
    ovaj korjen mace jel to misliš na feminnesence tbl ili nešto drugo,
    ili pak kombinacija u femipause tabletama / livadna djetelina, odoljen, kineska anđelika/
    preporuka?

  46. #46
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u ovoj kategoriji ali meni se Mirena kosi sa mojim životnim uvjerenjima.
    U stvari sve spirale.

    Spirala je abortivno sredstvo i uz nju je moguća trudnoća.
    Dijafragmu sam koristila davno, prije dvadest i više godina i nije to neka sreća.
    Prvo ju treba ispravno umetnut i onda držat satima u sebi.
    Ne vadi se odmah i to mi je odvratno.
    Sama pomisao da imam strano tijelo u sebi satima, mi diže želudac.
    Mene zbilja čudi da ništa nije izmišljeno za kontracepciju starijih žena.
    Sada kada nam ciklusi šetaju pa malo krvarimo pa malo ne je jako teško izračunati plodne dane i osloniti se na to.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Spirala je abortivno sredstvo i uz nju je moguća trudnoća.
    Dijafragmu sam koristila davno, prije dvadest i više godina i nije to neka sreća.
    Prvo ju treba ispravno umetnut i onda držat satima u sebi.
    Ne vadi se odmah i to mi je odvratno.
    Sama pomisao da imam strano tijelo u sebi satima, mi diže želudac.
    Mene zbilja čudi da ništa nije izmišljeno za kontracepciju starijih žena.
    Sada kada nam ciklusi šetaju pa malo krvarimo pa malo ne je jako teško izračunati plodne dane i osloniti se na to.
    Pa ima metoda određivanja ovulacije - štajaznam Ogino-Knaus (to je još iz pretpovijesti), pa Billings (to sam ja koristila godinama uspješno, ali budući da se poslije pokazalo da ne mogu zanijeti samo tak, ne mogu sad svjedočiti da je to super jer nema nikakvog načina da sada ustanovim djelotvornost metode. Nije me iznevjerila. Čula sam za nju davno, negdje na početku studija (valjda), bilo je predavanje na Medicinskom fakultetu. Ali zahtijeva dosta savjesno praćenje statusa cervikalne sluzi i bilježenje: http://www.1flesh.org/wp-content/upl...uary-2012.jpeg

    Offt. kasnije mi je puno značilo što sam znala odrediti trenutak ovulacije.

    Još malo povijesti - u stara vremena (prije 30 i više godina) postojale su vaginalne pjene za ovakve slučajeve, kad žena ne može ili ne želi spiralu. Emco pjena je bila klasika. Eh, sad, da li toga još uvijek ima i može li se nabaviti - nemam pojma.

  48. #48
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj Bodulica prvotno napisa Vidi poruku
    i a i u periodu između često "brljavim".
    mene ovo brljavljenje jedino muči, ciklus i dalje redovan i uredan, kraći i manje obilan nego ranije

  49. #49
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,619

    Početno

    Meni je za noćno krvarenje otkriće bio noćni platneni uložak. Nisam mogla vjerovati koliko upije!

  50. #50
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Ja još nisam ni ušla u 40-te, ali me sve to oko menge u zadnje vrijeme baca u očaj! Svede se na to da u cijelom mjesecu imam par normalnih dana. Tjedna dana prije menge, dok traje menga, cca 5 dana, oko tjedan dana oko ovulacije. Taj mi je dio još i najgori. Toliko mi se voda nakuplja u organizmu, da su mi prsti kao čevapi, jedva skupim šaku, točno kužim i po tome koiko sam često na wc-u. Pa nervoza, glavobolja pred mengu, zatvor, vrtoglavice, mučnine. Strašno!

Stranica 1 od 6 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •