Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 267

Tema: menstruacija kod žena u 40 tima

  1. #101
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Kaj je to bio odgovor za mene?
    Zakaj blizance?
    ma zeza se!

    ja sam pila macu 2-3mjeseca i dobila sam jedno istina rodila sam ga polse 40-te.

  2. #102

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    http://www.iherb.com/Life-Time-Peruv...&sr=null&ic=67 najviše korijena po kapsuli
    http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Ma...9&sr=null&ic=1
    http://www.iherb.com/Whole-World-Bot...&sr=null&ic=15 s dodatkom cinka, magnezija i selena-dobra formula
    http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Ma...&sr=null&ic=58 standardizirana, ali malo slabija

    Koju god odabereš-dobro si odabrala. Ništa od kave: u našim godinama moramo se odreći kofeina jer slabi resorpciju kalcija : osteoporotična_baba:
    hvala puno,
    javim rezultate

  3. #103
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    http://thenfpchronicles.blogspot.com...-peed.html?m=1
    naisla sam na ovaj primjer utvrđivanja plodnih dana za neredovite cikluse i cikluse uz dojenje.
    mozda nekom bude korisno
    LH trakice su u pitanju

  4. #104

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    evo osvrta,
    nakon 2 mjeseca trošenja ja sam jako zadovoljna,
    ciklusi su regulirani, bolje spavam, nema vrućina,

    planiram kraću pauzu, samo zato jer sam potrošila naručeno,
    inače vjerojatno ne bi,
    pa ponovo krećem,

    još napomena da od ulja noćurka koža nevjerojatno zablista,
    mini face lift

  5. #105
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    A zašto oralna kontracepcija ne poslije 40?
    Nedavno bila kod doktora i nije imao primjedbi ...

  6. #106
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Studena, koji si proizvod uzela?

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    http://www.iherb.com/Whole-World-Bot...gie-Caps/62821
    http://www.iherb.com/Twinlab-Mega-Pr...&sr=null&ic=12

    macu sam imala u planu neku drugu ali je bila rasprodana
    ovo se pokazalo kao odlična kombinacija

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    2,806

    Početno

    Kako ovu temu nisam prije vidjela?
    Nemam još 40 ali nisam niti daleko.

    Sad sam sve iščitala i zanima me koju Macu mogu kupiti kod nas, koja je dobra, nemam vremena čekati da to sitigne, želim što prije krenuti jer sam upravo u fazi da razmišljam o pelenama, strah me ustat sa stolice na poslu koliko ljeva.

  9. #109
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    Hvala na odgovoru, Studena.

  10. #110
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    Kako ide naručivanje i iherba? naplate naši carinu i pdv?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ja nisam ništa dodatno platila

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,860

    Početno

    Citiraj ivano2 prvotno napisa Vidi poruku
    Kako ide naručivanje i iherba? naplate naši carinu i pdv?
    mislim da ti naplata carine ovisi o iznosu računa zajedno sa poštarinom.

    jedan put sam naručila nešto oko 35 eura i nisam platila carinu

    drugi put mi je narudžba prelazila 50 eura i platila sam preko 200 kn carine

  13. #113
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    160 kuna zajedno s poštarinom je gornja granica.
    Iznad toga se sve carini i naplaćuje pdv ukoliko nije iz EU.
    Ali, nekad neke pošiljke i veće vrijednosti prođu bez naplate.
    Ovisi valjda otvaraju li na carini sve paketiće ili neke ne stignu, ne mogu, ne žele...
    Zaključak je da je sve to lutrija.

  14. #114

  15. #115
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    nisam u toku, ali postoji i europska iherba

  16. #116
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    ok, hvala ..zanima me noćurak zbog učinka na ten..

  17. #117
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,642

    Početno

    ja sam macu morala proslijediti dalje
    toliko mi je odvratna da sam se svaki put borila sa želucem dok sam pila
    dok se nisam skoro udavila

    onda sam prešla na macu u kapsulama, kojih treba popiti barem 5 odjednom da bi bila dovoljna doza
    pa su mi kapsule u toj količini rasturile želudac, nikad me nije toliko bolio

    i tako... još sam u potrazi za nečim što će kod mene upaliti

  18. #118
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    još napomena da od ulja noćurka koža nevjerojatno zablista,
    mini face lift
    Istina.
    Dobra je i za suhocu koze opcenito (pogotovo nakon zimskog perioda), navodno pomaze i kod cisti (meni su se smanjile a manje i nestale)..
    Uglavnom samo preporuke!

  19. #119
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    O kakvim cistama je riječ?

  20. #120
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    O kakvim cistama je riječ?
    Ciste u dojkama, fibromi.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    evo osvrta,
    nakon 2 mjeseca trošenja ja sam jako zadovoljna,
    ciklusi su regulirani, bolje spavam, nema vrućina,

    planiram kraću pauzu, samo zato jer sam potrošila naručeno,
    inače vjerojatno ne bi,
    pa ponovo krećem,

    još napomena da od ulja noćurka koža nevjerojatno zablista,
    mini face lift
    Super da si napravila pauzu-makar i slučajno.
    Ni ulje noćurka, a ni bilo koje drugo koje sadrži omega-6 masne kiseline ne pije se neprekidno nego dva mjeseca u kontinuitetu, a onda se barem mjesec dana radi pauza uz uzimanje omega-3 na bazi ribljeg ulja. Naruči si http://www.iherb.com/Twinlab-Emulsif...oz-355-ml/2372 jer je najisplativije obzirom na dozu i uzimaj jednu jušnu žlicu na dan. Polije toga možeš opet samo noćurak, a možeš ih i kombinirati.

  22. #122
    Ejla-S avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Ima li netko ovdje tko koristi lindynette? Ginekologica mi ih je preporučila jer imaju najmanju dozu hormona a meni bi služile i kao kontraceptiv i kao sredstvo za regulaciju menzesa.Po hormonskom statusu sam u perimenopauzi i menzes mi jako "šeta". Pročitala sam nuspojave i nije da mi se baš sviđaju a opet koji god lijek da uzmeš od popisa nuspojava zaboli glava. Probala sam regulirat menzes macom ali ništa osobito nisam dobila.

    Dakle, molim iskustva.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    evo mene opet.

    dakle, ciklusi su sad postali školski, na 28 dana, obilnih izljeva više nema , pijem femisan a kapi, no imam miomčinu i jedan dr veli operacija, drugi bi to još promatrao, lani sam žuč operirala, muž mi s e ozbiljno razbolio i iksrneo nisam imala snage za hodočašće po bolnicama,

    što ja sad ovdje pitam ?
    pa da me moje mudre žene s rode pošalju u 3 pm i ovdje i preko poruka i kažu ajde ti to vadi .

    eto <3

  24. #124
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene opet.

    dakle, ciklusi su sad postali školski, na 28 dana, obilnih izljeva više nema , pijem femisan a kapi, no imam miomčinu i jedan dr veli operacija, drugi bi to još promatrao, lani sam žuč operirala, muž mi s e ozbiljno razbolio i iksrneo nisam imala snage za hodočašće po bolnicama,

    što ja sad ovdje pitam ?
    pa da me moje mudre žene s rode pošalju u 3 pm i ovdje i preko poruka i kažu ajde ti to vadi .

    eto <3
    Najlakše je reći- vadi.
    Onima koje nisu izvadile.
    Ja ti kažem- nemoj.
    Ako ti ne radi prevelike probleme, ne vadi.
    Ima puno razloga zašto ne.Poremeti se anatomija u trbuhu, spusti se mjehur i postaneš inkotinentna pa moraš i to operirati pa ti se za koju godinu vrati i ako hoćeš koliko, toliko normalan život moraš opet operirati.
    Ja sam prošla dvije maksimalno poštedne operacije i to zbog karcinoma, ali ostala mi je i maternica i jajnici i to me doktor nagovorio neposredno prije operacije iako smo već dogovorili radikalnu operaciju prilikom koje se vadi sve, uključujući trećinu rodnice i limfne čvorove.
    I dr je rekao, ne, ne mogu to napraviti, premladi ste.
    I poslušala sam ga i dobro da jesam.
    Sve žene koje znam da su vadile imaju svakakvih problema od kirurške menopauze koja je grozan šok za organizam do gore napisanih pojava.
    Zato, ako ti ne smeta i ne krvariš jako, ne vadi.

  25. #125
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Slažem se sa Tančinim mišljenjem. Ako nije jako opasno, ne vadi.

  26. #126
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    maria, samo miom ili cijelu maternicu?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene opet.

    dakle, ciklusi su sad postali školski, na 28 dana, obilnih izljeva više nema , pijem femisan a kapi, no imam miomčinu i jedan dr veli operacija, drugi bi to još promatrao, lani sam žuč operirala, muž mi s e ozbiljno razbolio i iksrneo nisam imala snage za hodočašće po bolnicama,

    što ja sad ovdje pitam ?
    pa da me moje mudre žene s rode pošalju u 3 pm i ovdje i preko poruka i kažu ajde ti to vadi .

    eto <3
    Ista smo "berba"... ja bih promatrala. Kolegica sa savršenim ciklusom, naše godište, operirala miom koji nije radio probleme. Doslovno preko noći je ušla u menopauzu nakon operacije sa svim njenim blagodatima. Moja ti je politika: ne dok ne smrdi . S prirodnim odlaskom u menopauzu te stvari se "suše" pa mu daj priliku. Eto, ja bih tako. Možda bih jedino Femisan A zamijenila za B.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    hvala na vašim promišljanjima, otkako kombiniram taj femisan sa gospinom travom, mogu predvidjeti sat dolaska menstruacije, odljevi su ajmo reći ok, prava 2 dana jači, a kasnije samo mrljavi ali traje po 7-8- dana

  29. #129
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    hvala na vašim promišljanjima, otkako kombiniram taj femisan sa gospinom travom, mogu predvidjeti sat dolaska menstruacije, odljevi su ajmo reći ok, prava 2 dana jači, a kasnije samo mrljavi ali traje po 7-8- dana
    Samo tako nastavi i ne razmišljaj o vađenju.
    Ja imam vrlo oskudne menstruacije, ali isto nekad brljavi po 7 dana, a nekad svega dva.
    To je normalno u našim godinama.

  30. #130
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    maria, samo miom ili cijelu maternicu?
    Isto pitam. Miom pa PHD ili cijela maternica?

  31. #131
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    čitam temu ispočetka i vidim da se žene pate zbog obilnog krvarenja i skraćenog ciklusa, posljedično tome anemijom.
    kod mene ima svega: od obilne do 2 puta u mjesecu, do preskoka kao sada. uglavnom, nikad nisam bila anemična, nisam ni sada, željezo mi je na gornjoj granici, obilna krvarenja iznimke.
    uzela bih nešto na prirodnoj bazi da pokušam uravnotežiti hormone, pa je li to femmenessence macalife, ima li netko iskustva s tim preparatom? nešto drugo?
    dosta je skup, ali dostatan za 2 mjeseca, pa hajde, sve za bolji osjećaj

  32. #132

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja sam pila femmenessence macalife i nisam osjetila nikakvu blagodat preparata. Doduše, popila sam jednu kutiju i odustala. Malo teže mi je sjedao na želudac, a i na živce.
    Kutija sadrži 120 kapsula, a na uputama piše da se uzimaju dvije ujutro, dvije poslijepodne.
    Isto tako piše da je 120 tableta dostatno za 60 dana.
    Pa sad, nisam baš sigurna u njihovu matematiku, osim da je 289,90 kn fina zarada na maglu.
    Na njihovim stranicama pitala sam o čemu je riječ, no međutim, nema ni pisma ni odgovora.

  33. #133
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    a 4 se uzimaju/dan? onda ih nema dosta, da.
    letimično sam nešto pročitala da nekima nije bilo djelotvorno dok im liječnik nije povisio dozu (valjda s 2 na 4 :D) - to je valjda, da u startu ne napišu treba 4 lol.
    probat ću naći što kažu za čistu macu, ovo je, kao, nešto kompletno - što očito ne mora biti u omjerima koji nama trebaju.
    nadam se da se konopljika već do sada može nabaviti i kod nas u dozi u kojoj je djelotvorna i dopuštena.

  34. #134

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Možda na nekoga super djeluju, ne znam. Meni je to bilo ništa. Iako, dolaskom proljeća osjećam se za nijansu bolje u odnosu na prethodne mjesece. Ono što mi se čini ok, su vitamini za žene iz dm. Djeluje prosto, ali ja bi rekla da sam od njih kao malo došla k sebi, popravilo mi se je opće stanje organizma.

    Je li netko probao dual tabs?

  35. #135

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam pila femmenessence macalife i nisam osjetila nikakvu blagodat preparata. Doduše, popila sam jednu kutiju i odustala. Malo teže mi je sjedao na želudac, a i na živce.
    Kutija sadrži 120 kapsula, a na uputama piše da se uzimaju dvije ujutro, dvije poslijepodne.
    Isto tako piše da je 120 tableta dostatno za 60 dana.
    Pa sad, nisam baš sigurna u njihovu matematiku, osim da je 289,90 kn fina zarada na maglu.
    Na njihovim stranicama pitala sam o čemu je riječ, no međutim, nema ni pisma ni odgovora.
    Hrvatska deklaracija se razlikuje od originalne? Ne bi bila rijetkost. Smanje dozu da se ljepse vidi, i da lakse registriraju (vecu dozu bi morali registrirati kao biljni lijek sto je teze i skuplje; manja doza prodje kao dodatak prehrani).

  36. #136
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Pa konopljike ima svugdje (tinkture). U Njemačkoj je to službeni lijek ginekologa. Baš sam ti to htjela preporučiti za regulaciju hormona. Meni je pomoglo protiv jakih menstrualnih izljeva i smanjenju PMS-a (puno manje bolne grudi).

  37. #137
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    tnx, dijana
    nemam isključivo izljeve. zadnje 2-3 godine imam potpuno preskočena 3 krvarenja i isto toliko ciklusa sa dva krvarenja u jednom mjesecu plus bolnim grudima.
    tako da nisam sigurna što je od preparata za mene. morala bih do ljekarne raspitati se je li to konopljika ili maca -iako obje djeluju pozitivno na regulaciju hormona.
    čitam npr.da jedna pojačava libido, a druga je kontra (ako je točno), pa ako je tako u svemu, bolje da vidim s nekim stručnim što mi točno treba
    ginićka mi je dala duphaston jesenas, ali ne sjećam se da sam od njih prokrvarila - u prva dva tjedna sigurno nisam, možda kasnije.

  38. #138
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    ginićka mi je dala duphaston jesenas, ali ne sjećam se da sam od njih prokrvarila - u prva dva tjedna sigurno nisam, možda kasnije.
    Ako se dobro sjećam, duphastone se i daje 2 tjedna da izazove krvarenje za 2 tjedna. On je progesteron pa se pokušava napraviti kopija prirodnog ciklusa kad progesteron jače nastupa nakon ovulacije 0+14 dana progesterona = menga. Njegova je svrha da nadeblja endometrij dovoljno da se nadeblja za ljuštenje, za što i prirodno i s tabletama treba 2 tjedna, znači, ako djeluje onda menga dolazi 2 tjedna od početka uzimanja (valjda).
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.05.2018. at 14:52

  39. #139
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Meni je konopljika potpuno poremetila - inače uvijek uredan i pravilan - ciklus. Čim sam je prestala uzimati, ciklus se vratio u normalu. Ali za PMS je pomogla (zato sam je i uzimala). Iskustvo od prije par godina (kasne tridesete).

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    apdejt
    miom se smanjio, ali ima cisutirnu na desnom jajniku, sad dol čekam color doppler i tumorske markere, nalijevam se čajevima

  41. #141
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Samo da ti napomenem da povišeni markeri ne znače nužno i karcinom jajnika.
    Meni su lani poslije operacije oba bila povišena, a CA-125= 65 (do, mislim, 35 je ok)
    Rečeno mi je da je moguće od stresa i je, jer 9 mjeseci nakon operacije su mi konačno svi nalazi bili ok, a prije toga je bilo svašta.

  42. #142
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nedavno sam dobila progesteron (cisti; ekvivalent Utrogestana) za uzimanje po 7 dana, od otprilike 21. dana ciklusa nadalje. Nisam jos probala.

    Zadnji ciklus je trajao 58 dana.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Ajmeeee, ti si još jako mlada. Ja sam dok ne obavim sve pretrage okrenula na čajeve, pa ako ništa bar ću se hidratizirati

  44. #144
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Koji čaj

  45. #145
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmeeee, ti si još jako mlada. Ja sam dok ne obavim sve pretrage okrenula na čajeve, pa ako ništa bar ću se hidratizirati
    To meni dajes kompliment?

    Kod mene je zeznuto to sto s 40 jos i dojim... stopedeset puta u danu. Provjerili smo sve i svasta, nis' mi ni. Samo nemam srece, valjda.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    vrkuta, stolisnik

  47. #147
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ima li koristi od čajeva?

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ja konstatiram da moj život u zadnje vrijeme satkan od hrpetine konfoznih hormona.
    Čas tamo, čas amo, kao da sam na ringišpilu.
    Cijeli mjesec me vrti.
    Od gastritisa, vrtoglavice, mučnine, glavobolje, bolova u jajnicima, curenja, psihoze, nadimanja, anksioznosti, visokog tlaka, pa začas bude niski, od slabih srčanih otkucaja, pa do tahikardije...... ja više ne znam što me ne lupa.
    Sve, jedno po jedno, ovisi koji sam dan ciklusa.
    U početku me je plašilo.
    Sada kužim što je u pitanju, pa je samim time i lakše.
    Kako me što zdrma, tako pokušavam riješiti.
    Još da mogu ignirirati.... "đe bi mi bio kraj?!"
    Posljednje uređivanje od rena7 : 27.05.2018. at 23:49

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li koristi od čajeva?
    nemam pojma, čak da i nema, meni je psihički lakše

  50. #150
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Ja baš nisam voljela đumbirov čaj, ali sam se predomislila - pomaže, ili mi se barem tako čini.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •