Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 176

Tema: pravo na bolovanje

  1. #101
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon sto tri dana cekam tu famoznu potvrdu i beskonacno puta podsjecam doktore na istu, dr mi sad kaze da se raspitala i da ta potvrda vrijedi samo za bebe mladje od 6 mjeseci. Nek se gone, nemam vise snage i odustajem.
    uh
    nemoj odustati
    nazovi Bijeli telefon Ministarstva zdravlja 0800 7999
    pa pitaj

    je li maleni bolje?


  2. #102
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Dijete je bolje, trebali bi sutra doma. Dr je rekla da ce mi nspisati tu potvrdu ako bas zelim, ali ne zna dal ce to "proci".

  3. #103
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    koja dr?
    bolnička ili pedijatrica?

  4. #104
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Zvala sam bijeli telefon, gdin koji je razgovarao sa mnom je rekao da nije siguran i da mora provjeriti pa ce mi se javiti, nije siguran hoce li to biti danas. Ocito nije tako cista situacija??

  5. #105
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Aleks, bolnicka dr.

  6. #106
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    glavno da je dijete bolje i da idete kući

    javi, molim te, što su ti rekli iz hzzo

  7. #107
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Bijeli telefon pojma nema. Pravna sluzba u HZZO u bi te stvari puno bolje znala.

  8. #108
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    a trebali bi nešto ipak znati
    iako je najbolje da pedijatrica nazove nadležnog kontrolora

  9. #109
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Dr mi je dala potvrdu, sad mm juri s tim kod pedice pa kod obiteljske. Bumo vidli.

  10. #110
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Saga se nastavlja. Sad sam zvala obiteljsku da je obavijestim, ona isto tvrdi da nemam pravo na bolovanje. Nakon sto sam joj sve izverglala kaze da ok ako pedica sve to lijepo napise u potvrdi. Fakat sam trebala uzet godisnji, stvarno me ovo nervira. Sta kad me sad gdin iz hzzoa nazove da ipak nemam pravo?

  11. #111
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Bolovanje je otvoreno (jupi jei!). Nadam se da saga nece imati nastavak...

  12. #112
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    I jel ste složili?

  13. #113
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Pa bolovanje je otvoreno, mm sutra nosi potvrdu u moju firmu, ja ne znam jel sad to to, jel moze hzzo to odbiti, uopce ne kuzim proceduru, ovo mi ue drugi put u zivotu da uopce otvaram bolovanje.

    Hvala svima na pomoci!

  14. #114
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Epilog:

    Došli smo iz bolnice (). Upravo me je zvao gdin s bijelog telefona. Rekao je da se konzultirao s pravnicima i da načelno NEMAM pravo na bolovanje, ali da "u medicini ništa nije egzaktno i da postoje iznimke" te da ako postoje (medicinski) razlozi zbog kojih ja moram biti uz dijete da bi mi se moglo otvoriti bolovanje, i da ta dokumentacija treba ići na nekakvo liječničko povjerenstvo. Ja sam gdinu objasnila da je meni bolovanje već otvoreno, da je pedica tražila potvrdu odjelnog liječnika, da ju je dobila i da je izdala potvrdu za obiteljskog koji mi je otvorio bolovanje, i pitala sam trebam li to stopirati. On je rekao da se ništa ne brinem, ako je obiteljska otvorila bolovanje da je očito to smatrala opravdanim i da onda ima svu potrebnu dokumentaciju u slučaju kontrole.

    Meni je sad bed da nekog ne uvalim u problem jer sam ja inzistirala da mi obiteljska otvori bolovanje i uvjerila je da imam pravo...

  15. #115
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Kao sto sam i napisala gospodin sa bijelog telefona pojma nema. Nije prvi put.

  16. #116
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Cini se da gspodin sa bijelog telefona cita samo "pravilnik o bolovanju" ,a ne i "pravilnik o boravku uz dijete za vrijeme bolnickog lijecenja".
    i tako... kao sto rekoh, nije prvi put...

  17. #117
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Nitko tebi nije ucinio uslugu i zaobisao pravila. Nego jednostavno ljudi sa kojima si dosla u kontakt pojma nemaju.

  18. #118
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Uglavnom, veselim se sto ste doma.


    ( za ostalo me zeludac boli jer mi se cini da sam protratila godine na pisanje raznih dopisa , utjerivanje raznih prava, a nisam se makla dalje od pocetka. Ali to su moje osobne frustracije, zanemari.).

  19. #119
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Razumijem....No ne čudi me da doktori ne znaju (njih troje, uključujući bar isto toliko med sestara jer su se svi išli konzultirati sa sestrama) kad ni pravnici iz ministarstva zdravlja ne znaju, a ministarstvo na kraju krajeva i donosi te zakone i pravilnike.
    Moje doktorice (pedica i obiteljska) su stvarno inače izuzetno kooperativne i nemam zamjerke što se toga tiče, a i liječnica u bolnici je stvarno htjela pomoći, ne mogu im zamjeriti. Pa je li moguće da je to toliko komplicirano?
    Ja sam na kraju uspjela otvoriti bolovanje na račun toga što dojim (čak u nalazu piše da dijete odbija bilo koju drugu tekućinu, što je istina) pa nekakvo med opravdanje postoji, druga stvar je što ono ne bi ni bilo potrebno. A da te recimo doktorica zapili pa ne da bolovanje, na koga se treba pozvati, kad očito ovi iz ministarstva tvrde da pravo (načelno) ne postoji?

  20. #120
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    To je pravo iz obaveznog zdravstvenog osiguranja, a nije vezano uz rad ustanova.
    Dakle , realno je ocekivati da o njemu bolj zna pravna sluzba HZZO-a koji ga placa. U pitanju su njihovi pravilnici, a ne zakoni . Da su u pitanju zakoni o zdravstvenoj zastiti tada bi osobe iz ministarsva i ustanove imale vise pojma, ali ovo spada pod nesto sasvim drugo sto je u nadleznosti HZZO-a.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.11.2015. at 16:31

  21. #121
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ovo je sve luđe od luđeg. Sad sam zvala HZZO jer me sve ovo kopka, i tamo su mi rekli da je to isključivo u ingerenciji mog liječnika obiteljske medicine i da se oko tog prava javim njemu!

  22. #122
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Hahaha

    drugi put ih pitaj da ti kazu koji clanak Pravilnika ( i kojeg Pravilnika) to opisuje.
    Blago nama sa takvim birokratima.

  23. #123
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je sve luđe od luđeg. Sad sam zvala HZZO jer me sve ovo kopka, i tamo su mi rekli da je to isključivo u ingerenciji mog liječnika obiteljske medicine i da se oko tog prava javim njemu!
    Ovo je zapravo genijalan odgovor. Jer svako bolovanje zbog djeteta jest u nadleznosti ( primarnog) pedijatra, a obiteljska samo odraduje papirnati dio na osnovu preporuke.
    uglavnom , osoba na HZZO-u nema niti tog osnovnog pojma.

  24. #124
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Uglavnom, mislim da je vrijeme krivo , barem sto se hzzo-a tice.
    Petak je iza 15 30 sati, ne nadaj se da ces tamo naci osobu koja zna odgovore. I to jos tocne!

  25. #125

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Pokušaj doći do dr. Nenada Korkuta, on je glasnogovornik HZZO-a i trudi se dobro raditi posao. Možeš ga kontaktirati i preko FB, obično odgovara.

  26. #126
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ja sam bolovanje uspjela otvoriti i moje dalje zanimanje je više "akademske" prirode (toplo se nadam da mi u budućnosti neće trebati)...tako da mislim da sam završila s kontaktiranjem ovih i onih službi.

    Nisam bila lijena (dijete spava ) pa sam našla ovaj Pravilnik, članak 36 govori o tome

    Pravilnik o uvjetima i načinu ostvarivanja prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja (NN 049/2014)

    Članak 36.

    (1) Pravo na cjelodnevni smještaj uz dijete, koje se nalazi na bolničkom liječenju u smislu članaka 33. ovoga Pravilnika, ovisno o odgovarajućim smještajnim kapacitetima ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi ostvaruje osigurana osoba:

    – majka djeteta – pod uvjetom da je jedina prehrana djeteta majčino mlijeko, odnosno da postoji potreba dojenja djeteta, što utvrđuje izabrani doktor djeteta, odnosno doktor ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi,

    – jedan od roditelja djeteta s teškoćama u razvoju – pod uvjetom da o tome posjeduje odgovarajuće rješenje nadležnog tijela, odnosno nalaz i mišljenje nadležnog tijela vještačenja u skladu sa posebnim propisima, a na prijedlog odjelnog doktora ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi.

    (2) Pravo iz stavka 1. ovoga članka ostvaruje se na osnovi uputnice za bolničko liječenje djeteta na kojoj izabrani doktor djeteta, odnosno doktor ugovorne bolničke zdravstvene ustanove naznačuje potrebu cjelodnevnog smještaja majke uz dijete radi potrebe dojenja, odnosno na kojoj izabrani doktor djeteta naznačuje potrebu cjelodnevnog smještaja jednog od roditelja za vrijeme bolničkog liječenja djeteta.

    (3) Na uputnicu iz stavka 2. ovoga članka pod rubrikom »Molim, traži se ___« izabrani doktor, odnosno odjelni doktor ugovorne bolničke ustanove u kojoj se dijete liječi obvezno upisuje tekst: »cjelodnevni smještaj majke uz dijete zbog dojenja« ili »cjelodnevni smještaj roditelja djeteta s teškoćama u razvoju«.

    (4) Osigurana osoba – jedan od roditelja djeteta mlađeg od 5 godina života te jedan od roditelja djeteta s teškoćama u razvoju iz stavka 1. ovoga članka, a na prijedlog odjelnog doktora ugovorne bolničke zdravstvene ustanove u kojoj se dijete liječi ima pravo na dnevni smještaj uz dijete, koje se nalazi na bolničkom liječenju u ugovornoj zdravstvenoj ustanovi za liječenje djece oboljele od akutnih bolesti. Pravo na dnevni smještaj ostvaruje se na osnovi uputnice izabranog doktora djeteta na kojoj izabrani doktor pod rubrikom: »Molim traži se ____« upisuje: »dnevni smještaj uz dijete«.

    (5) Roditelj djeteta s teškoćama u razvoju ostvaruje pravo na smještaj uz dijete iz stavka 1. ovog članka i dnevni smještaj iz stavka 4. ovoga članka bez obzira na dob djeteta.

    (6) Osigurana osoba – jedan od roditelja djeteta mlađeg od 18 godina, oboljelog od maligne ili srodne bolesti koja neposredno ugrožava život, koje se nalazi na bolničkom liječenju u ugovornoj bolničkoj zdravstvenoj ustanovi (klinički bolnički centar, klinička bolnica, klinika) koja liječi djecu oboljelu od malignih ili srodnih bolesti koje neposredno ugrožavaju život ima pravo, ovisno o smještajnim kapacitetima ugovorne bolničke zdravstvene ustanove, na cjelodnevni smještaj uz dijete za vrijeme bolničkog liječenja djeteta, a na osnovi iste uputnice kojom je dijete upućeno na bolničko liječenje.

    (7) U slučaju da ugovorna bolnička zdravstvena ustanova iz stavka 6. ovog članka nema smještajnih kapaciteta, roditelj djeteta ostvaruje pravo na naknadu troškova smještaja do maksimalnog iznosa po danu u visini neoporezivog iznosa dnevnice za službeno putovanje u zemlji (za mjesto udaljeno najmanje 30 kilometara i koje službeno putovanje traje više od 12 sati dnevno) utvrđene Pravilnikom o porezu na dohodak.

    (8) Osigurana osoba koja ostvaruje pravo na smještaj uz dijete iz stavka 1., 4. i 6. ovoga članka nije obvezna sudjelovati u troškovima zdravstvene zaštite, a osiguranik koji u skladu s odredbama Zakona može ostvariti pravo na naknadu plaće za vrijeme korištenja tog prava ima pravo na naknadu plaće na ime privremene spriječenosti za rad zbog njege osigurane osobe – djeteta.


    Meni se ovdje čini jasno da roditelj djeteta do 5 godina koji je na smještaju ima pravo na bolovanje - ne kužim tolike "nesuglasice" oko toga?

    A sad, ja nemam ovu uputnicu za dnevni niti cjelodnevni smještaj, niti ju je netko od mene tražio. S obzirom da bolnica nema kapacitete, smještaj se ostvaruje tako da platiš apartman ako je dostupan, nitko ne traži nikakvu uputnicu...

  27. #127
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Stavak 4 koji sam boldala govori o dnevnom smještaju. Ja sam prvi dan bila uz dijete, ali nisam noćila. Je li to dnevni smještaj? (mislim, stolica uz krevetić). Za to treba uputnica?

  28. #128
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Stavak 4 koji sam boldala govori o dnevnom smještaju. Ja sam prvi dan bila uz dijete, ali nisam noćila. Je li to dnevni smještaj? (mislim, stolica uz krevetić). Za to treba uputnica?
    Da, to je dnevni smjestaj.
    HZZO bolnici na osnovu toga placa 43 kn, a ti dobijes isto kao i bez uputnice.
    Ali na osnovu tog clanka otvaraju bolovanje, sa izdanom uputnicom ili bez nje. U pravilu nitko niti ne trazi tu uputnicu, samo bolovanje .
    dnevni smjestaj nije reguliran nekim odredenim brojem sati. Moze politika odjela biti da mozes biti uz dijete npr. samo 8 sati, ali svejedno hzzo odobrava bolovanje i tada.

  29. #129
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Uglavnom ta uputnica ne sluzi nicemu, jer za nju ne dobijes nista, ali uz nju ( a i bez nje) imas osnovu za bolovanje.

  30. #130
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Ne kuzim, nije rijec o nekom opskurnom pravilniku, kako je moguce da ga tolike sluzbe i doktori ne poznaju ili ne priznaju? Ili ga mozda tumace drugacije? Ili postoji negdje drugdje u zakonu neka kvaka?

  31. #131
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Svako čita kaj hoće ali svi ne pročitaju jednako, žalosno je kolko s sam moraš borit za osnovna prava

  32. #132
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    jen ne brini ništa, imaš stopostotno pravo na bolovanje i nećeš nikoga uvaliti u ništa.
    već sam pisala da sam na taj način bez problema otvorila bolovanje kad je mali išao na operaciju s 2 godine.
    doduše ne bih imala pojma o tome da mi nije prijateljica koja radi u bolnici rekla da imam pravo,
    zato me čudi da oni to na srebrnjaku ne znaju.

  33. #133
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kuzim, nije rijec o nekom opskurnom pravilniku, kako je moguce da ga tolike sluzbe i doktori ne poznaju ili ne priznaju? Ili ga mozda tumace drugacije? Ili postoji negdje drugdje u zakonu neka kvaka?
    Ne postoji kvaka.
    To podrucje pokrivaju 2 Pravilnika i objasnjavaju prava iz zdravstvenog osiguranja. Vecina je upoznata o Pravilniku koji pokriva bolovanja ( opcenito). Vrlo malo njih zna za Pravilnik o boravku uz dijete za vrijeme bolnickog lijecenja.
    I to je to. Kvaka stvarno ne postoji. Jer bih tada ja znala za nju obzirom na razne dopise i sastanke u Ministarstvu .
    uglavnom je u pitanju neinformiranost i osporavanje prava koje postoje u zakonu.
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.11.2015. at 20:00

  34. #134
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Hvala tash, nisam citala cijelu temu, nisam imala vremena, malo sam mirnija.

    Hvala i tebi sirius puno. Taj pravilnik o boravku uz dijete nisam mogla naci na netu. Vjerujem ja da si ti u pravu i da si upucena, ali sam htjela znati konkretne pravilnike i zakone ako me netko bude za.....frkavao kad su sluzbe nepouzdane.

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    To u svezi boravka je ono kaj si linkala boldala

  36. #136
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Da, ali to je dio iz Pravilnika o uvjetima i nacinu ostv. Prava iz obveznog zdr osiguranja, a koliko sam skuzila postoji poseban pravilnik o boravku uz dijete za vrijeme bolnickog lijecenja?

  37. #137
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali to je dio iz Pravilnika o uvjetima i nacinu ostv. Prava iz obveznog zdr osiguranja, a koliko sam skuzila postoji poseban pravilnik o boravku uz dijete za vrijeme bolnickog lijecenja?
    Ma ne to je to. Samo je preglednije na stranicama HZZO-a.
    alex ga je linkala, a ja izvlacila citate.

  38. #138
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Dakle ono tvoje gore je isto ovo (samo bez clanaka ).
    http://www.hzzo.hr/obvezno-osiguranj...taj-uz-dijete/

  39. #139
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Mene ovdje zbunjuje to sto se o pravu na naknadu place govori u istom odlomku koji se odnosi na djecu s pp. Sad kad sam procitala cijeli clanak je jasno da se ne odnosi samo na roditelje djece s pp, ali onako mi je bilo nejasno.

  40. #140
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj jennifer_gentle prvotno napisa Vidi poruku
    Mene ovdje zbunjuje to sto se o pravu na naknadu place govori u istom odlomku koji se odnosi na djecu s pp. Sad kad sam procitala cijeli clanak je jasno da se ne odnosi samo na roditelje djece s pp, ali onako mi je bilo nejasno.
    Da, pise malo nejasno. Nema razmaka. Ali to nikad nije bilo upitno, kod onih koji znaju tumaciti zakon.

  41. #141
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Je treba pročitat i između redaka

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    evo me od dr. dalami papire za klinac za bolnicu, iako sestra zna da je mali s pp ( mada je skoro 5.5) i veli mi da mali za vrijem ostanka u bolnici nema pravo na moje ili muževo bolovanje, za sad smo se pokrili, jer smo planski ga izvadili iz vrtića, i pokrili smo i dan bolnice, ali ako ipak budu komplikacije ili slično planirala sam tražit bolovanje. napisat ću koji mejlić info hzzo samo da provjerim prava

  43. #143
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Bolje pročitati zakon iz NN nego pročišćene pravilnike. Meni isto nije bilo jasno imam li pravo na bolovanje na curu koja ima 3 god i u bolnici je 600 km od mjesta stanovanja. Pedica me uvjeravala da nemam a u NN zadnji zakon da imam. U područnoj uredu Hzzo-a nitko se nije javljao na broj na kojeg su me spajali sa centrale da bi mi na kraju u glavnoj direkciji pravnica rekla da imam, i da nije na meni da zovem, već kontrolor od doktorice njoj treba objasniti što trebam napraviti.
    Dakle jedino što je nama trebalo je potvrda bolnice da dam dnevno uz dijete sa datumom prijema u bolnicu.

  44. #144
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Molim uputu koja je procedura. Imamo MR u bolnivi, dan prije pretrage i moram biti naravno uz dijete.

    Za ta dva dana sam planirala uzeti bolovanje ali nam je naš pedijatar rekao da HZZO za to ne daje bolovanje?!?! Ok, kako ću istovremeno biti na poslu i u bolnici s djetetom na pretragama? imamo uputnicu za bolničko lječenje i dijete ne ostaje u bolnici.

    Pedijatar mi je rekao da na šalteru u bolnici tražimo nekakvu potvrdu gdje će pisati da je dijete bilo u bolnici i da sam ja bila uz njega u pratnjia!??!
    Zvala HZZo oni mi rekli da mi mora otvoriti bolovanje...o maj...

  45. #145
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    treba ti dat bolovanje ko pratnji, dete ne bu samo došlo iz tvog sela do bolnice u velikom gradu.

    vjerovatno treba za svaki dan tražiti posebno bolovanje, znači 1. ideš s detetom na pretrage ti si pratnja
    2. ideš na snimanje opet si pratnja
    važno je donesti i pedijatru papire iz ćeg se vidi kad imaš pretragu ,a kad snimanje,

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Za odlazak na pretragu s djetetom imas pravo na bolovanje. Treba samo neki specijalistički nalaz gdje se vidi kada se na pretragu ide i gdje.
    Nemas pravo nazalost jedino ako dijete ostaje u bolnici. Tada se smatra da je zbrinuto u bolnici i da majka moze raditi. To je mislim od 4 godine nadalje tako (za točne godine nisam sigurna sto posto).

  47. #147
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    714

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Za ta dva dana sam planirala uzeti bolovanje ali nam je naš pedijatar rekao da HZZO za to ne daje bolovanje?!?!
    Nije točno!!!
    Itekako imaš pravo na bolovanje, nikakve potvrde ti u bolnici ne trebaju davati.
    Pa valjda je pedijatar upućen da dijete ide na xy pretragu/pregled (uostalom, dao je uputnice za isto)?

    BTW, nedavno sam s djetetom išla na redovnu kontrolu kod neurologa. Bez ikakvog problema sam dobila od pedijatrice preporuku za bolovanje.
    Čak mi je ona nekad prije to sama spomenula.

    Ne daj se otkantati, imaš pravo na bolovanje kad je dijete ide na pregled/pretragu!

  48. #148
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Pedijatar daje papir koji se nosi liječniku opće prakse i onda on otvara bolovanje. Pedijatar ne može otvoriti bolovanje za roditelja.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  49. #149
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ali mora na papiru pisat za kojeg je ti roditelja
    Sretno na snimanju

  50. #150
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Moj stariji ide na jedan zahvat u bolnicu, trebao bi ostati dva dana. Ja bi bila s njim. Mogu li dobiti bolovanje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •