Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 176 od 176

Tema: pravo na bolovanje

  1. #151
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Pedijatar mi je rekao...svi mi doktori i u bolnicama to znaju da hzzo ne da bolovanje za to. Ok prvo pedijatar pa moj doktor. Nisam nikad bila pa ne znam. Pricekat cu pretrage pa opet pedijatru jer ce me i poslodavac traziti doznake vec sam im rekla.

    E da...kaze on meni pa dijete ide na hospitalizaciju roditelj moze raditi i da je to hzzo teorija??!!
    Posljednje uređivanje od mašnica : 24.10.2018. at 23:29

  2. #152
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Da ali dete netko treba i odvesti na pregled hospitalizaciju,tak ja stalno moram proučavati kaj imam pravo i kaj ne i opet sve dokazivati doktorima

  3. #153
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Pedijatar mi je rekao...svi mi doktori i u bolnicama to znaju da hzzo ne da bolovanje za to. Ok prvo pedijatar pa moj doktor. Nisam nikad bila pa ne znam. Pricekat cu pretrage pa opet pedijatru jer ce me i poslodavac traziti doznake vec sam im rekla.

    E da...kaze on meni pa dijete ide na hospitalizaciju roditelj moze raditi i da je to hzzo teorija??!!
    Pa da, ako je dijete starije od 5 godina. Takav je pravilnik. Nije da Roda nije pisala prigovore na to.

  4. #154
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    da ali ti ne spavaš s n jim rtam, nek ga odvedeš jedan dan i vratiš doma, isto tak i drugi dan, zaprav dete ni ne leži tam kolko ja znam nek je to sve preko dnevne bolnie ili slično

  5. #155
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ima pravo za dovodenje i odvodenje iz bolnice. Ako je samo dva dana onda je to-to. Pratnja, a ne boravak uz dijete u bolnici.

  6. #156
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ima pravo za dovodenje i odvodenje iz bolnice. Ako je samo dva dana onda je to-to. Pratnja, a ne boravak uz dijete u bolnici.
    Jel to i meni odgovor? Ako ce bit dva dana u bolnici, imam pravo na bolovanje ta dva dana jer ga vodim vamo-tamo?

  7. #157
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Jel to i meni odgovor? Ako ce bit dva dana u bolnici, imam pravo na bolovanje ta dva dana jer ga vodim vamo-tamo?
    Da, to je pravo na pratnju u dovodenju i odvodenju iz bolnice.

  8. #158
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Da ali mnogi to pedijatri tako ne smatraju,nije samo mašničin takav

  9. #159
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da, to je pravo na pratnju u dovodenju i odvodenju iz bolnice.
    Ok, hvala

  10. #160

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Traženjem po internetu informacija o pravu na bolovanje dok je dijete u bolnici sam naišao na ovu temu. Registrirao sam se na forum samo da napišem svoje iskustvo od jučer, danas.
    Prije mjesec i pol nam je dijete od 2 godine hospitalizirano ali se taman poklopilo sa godišnjim koji je supruga morala koristiti do kraja godine pa nisam pokušao dobiti papire za bolovanje ali sam i tada naišao na ovu temu.
    Prošlu srijedu na suprugu otvoreno bolovanje za to isto dijete - dijagnoza gripa. U subotu nam nije dobro izgledalo dijete pa smo išli u dežurnu ambulantu, proslijedili su nas u bolnicu gdje su dijete zaprimili u bolnicu - dijagnoza upala pluća, komplikacija gripe. Pitali su nas da ima prazna soba i da ako hoćemo može netko od roditelja uz plaćanje biti 24h uz dijete. Naravno da smo htjeli da netko bude stalno uz dijete; supruga je ostala sa djetetom jer dijete stalno plače za mama, mama, mamica. Prilikom prijema sam ja suprugu išao sa njezinom zdravstvenom iskaznicom upisati u bolnicu; i još su me pitali da li supruga ima dopunsko - ne znam čemu to.
    Dođem u ponedjeljak kod pedijatrice i ona mi kategorički kaže da kad je dijete u bolnici nema se pravo na bolovanje; osim djeca sa posebnim potrebama. Pedijatrica daje potvrdu da je bolovanje od srijede do petka.
    Zovem 0800 broj informacija od HZZO na kome mi ljubazna gospođa ne zna pomoći i kaže da zovem regionalni ured pa da vidim s njima. Zovem to satima li nitko se ne javlja ili me stalno prespajaju ali ne do osobe koja mi može dati informacije. Onda sam osobno otišao tamo i rekli su mi na prvu da se nema pravo na bolovanje a onda ipak da mi treba ili potvrda od odjelnog liječnika iz bolnice (rečeno mi je "brži" put) ili da se žalim na zatvaranje bolovanja pa da se to onda hitno rješava.
    Nakon toga idem u bolnicu i tražim odjelnog liječnika da ga pitam za tu potvrdu o dnevnom smještaju ili kako se to zove i ne znam kako to treba izgledat. Odjelni liječnik mi kaže da nema ona nikakve veze sa bolovanjima; a da smo mi sami odabrali da želimo biti uz dijete 24 sata uz plaćanje pa da onda ne mogu dobiti potvrdu za dnevni smještaj. Da bi eventualno mogao dobiti tu potvrdu kada ne bi bili u sobi 24 sata uz dijete već da po noći idemo doma; ali to mi isto nije baš djelovalo kao da bi mi izdala tu potvrdu. Jedino što su mi htjeli dati je potvrda da je dijete zaprimljeno na liječenje u bolnicu.
    Sa papirom od pedijatrice o zatvaranju bolovanja i potvrdom o bolničkom prijemu djeteta sam otišao danas kod opće prakse gdje su mi odmah rekli da se nema pravo na bolovanje dok je dijete u bolnici. Ostavio sam papire pa su rekli da će zvati kontrolora u HZZO ali da nemamo pravo na bolovanje. Javiti će mi sutra; ali 99,9% sam siguran da ništa od toga. Srećom supruga i ja radimo na poslovima gdje možemo tako izvanredno uzeti godišnji.
    Na nekoliko mjesta su mi rekli zdravstveni radnici: bolovanje na dijete se prekida a majka si otvori bolovanje.
    Moje iskustvo je da dobiti papirologiju za takvo bolovanje je čista sreća da li ćete naletiti na liječnika u bolnici koji će napisati potvrdu; inače se snađite ovako ili onako.

  11. #161
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Je čista sreća je i da se ne mora okolo naokolo tražiti rješenja.
    Ovo u svezi plaćanja ne znam.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Postovi
    112

    Početno

    Bolovanje se ne može dobiti dok je dijete u bolnici, jer kao zbrinuto. Jedino ako imate još koje dijete pedijatar može otvoriti bolovanje na njega

  13. #163
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ima se pravo na bolovanje dok je dijete u bolnici cak se i ne mora biti s djetetom 24 sata, nego u dnevnim smjestaju.
    Jedini uvjet je da je dijete mlade od 5 godina.
    Dakle sve nformacije koje su navedene su pogresne.
    Da, postoji je jedno ogranicenje , a to je da je drugi roditelj zaposlen ( osim ako roditelj nije samohran).

  14. #164
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Inace, kod takvih situacija treba zvati pravnu sluzbu , a to bi svakako i kontrolor HZZO-a trebao znati.

  15. #165
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Cane, pošalji mail u HZZO, meni su u par dana odgovarali precizno.

    Ja zbilja sad ne znam točno reci, ali mi smo prošle godine imali dijete koje je u bolnici jer ide na transplataciju (8 g), drugo dijete koje je donor (4 g) i isto boravi u bolnici, mm zaposlen, ja na porodiljnom s trećom bebom. I sjećam se da stvari s bolovanjem nisu bile baš jednostavne i da smo dosta zvali i zvali na telefone, išli od vrata do vrata i na šaltere... i da je bilo par situacija da pedijatrica piše mm-u bolovanje na jedno dijete zbog neke skroz druge stvari, a treba mu zapravo bolovanje za drugo dijete.

    Zaključak: ne znam ništa točno. Ali smo zvali hzzo isto puno, puno puta. I na mail smo obično najprije dočekali odgovor.

  16. #166
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    bubilo a nisu tad radili probleme da si ti na porodiljnom?

  17. #167
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Mislim da se spominjalo u nekom kontekstu, netko mi je to u sustavu komentirao, ali prešlo se nekako preko te činjenice jer tata treba bolovanje za dijete koje nije beba, a tata i jest bio s njim u bolnici.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    8

    Početno

    POzdrav! Dijete od 3,5 g. mora ići na operaciju 3. mandule i ventilaciju bubnjića. Zanima me info, ako tko zna, da li ja kao majka za to vrijeme mogu dobiti bolovanje, te ako znate kolika je naknada plaće za to vrijeme? Neki mi govore 100%, neki 70% pa sam malo zbunjena. unaprijed hvala na svim odgovorima.

  19. #169
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    KOliko se ja sjecam, vi kao roditelj nemate pravo na bolovanje dok je dijete zbrinuto u zdravstevnoj ustanovi.
    Za naknadu je 100% do trece godine zivota djeteta, a 70% od 3-7 godina.
    pri tome se ovih 100% odnostno 70% odnossi na maksimalan iznos koji daje HZZO a ne na vasu placu. ako se dobro sjecam to je negdje oko 4500 kn. ako vam je placa veca od toga onda cete dobiti 70% tog iznosa, a ako niza onda cete odbiti 70% vase place.

  20. #170
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ako je dijete mlade od 5 godina ima se pravo na bolovanje ako je drugi roditelj u radnim odnosu. Iznos naknade ne znam, isto je kao i za obicni bolovanje kad je dijete doma( pretpostavljam).

  21. #171
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    To su konacno promijenili? Konacno da se negdje nseto pomaknulo. sjecam se da je bilo rasprave, ali sam propustila da su i uveli.

  22. #172
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ako je dijete mlade od 5 godina ima se pravo na bolovanje ako je drugi roditelj u radnim odnosu. Iznos naknade ne znam, isto je kao i za obicni bolovanje kad je dijete doma( pretpostavljam).
    je samo svaki pedijatar drugaćije priča, kao djete je zbrinuto u bolnici i ne treba mu nitko njegov. ja nisam mogla pedijatricu uvjeriti i taqd je to bilo da se može na kraju sam uzela slobodan dan, tj. unapred sam odradila

    ide za djete do 3 god 100 %
    iznad 70% ali na mjesecnoj bazi max 4260( ako se nije taj iznos mjenjao)

  23. #173
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    To su konacno promijenili? Konacno da se negdje nseto pomaknulo. sjecam se da je bilo rasprave, ali sam propustila da su i uveli.
    Davno su promjenili. Mozda prije 7-8 godina. Ali postoje jos pedijatri koji to nisu usvojili.

  24. #174
    olja avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    522

    Početno

    Uopste mi nije jasno kako neki ljudi zamisljaju da si sposoban produktivno raditi dok ti dijete lezi na operacionom stolu.

  25. #175
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj olja prvotno napisa Vidi poruku
    Uopste mi nije jasno kako neki ljudi zamisljaju da si sposoban produktivno raditi dok ti dijete lezi na operacionom stolu.
    Cuj, nakon 5 godina starosti ocito moras biti produktivan jer bolovanja nema.

  26. #176
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    davno su promjenili. Mozda prije 7-8 godina. Ali postoje jos pedijatri koji to nisu usvojili.
    eto takav pedijatar je bio od mojih klinaca

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •