Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Anketa o iskustvima na porodu

  1. #1
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno Anketa o iskustvima na porodu

    U suradnji s udrugama i inicijativama 5 susjednih zemalja, u sklopu akcije‪#‎SlobodaRađanju‬, RODA provodi istraživanje o iskustvima na porodu u Hrvatskoj. Molimo vas da odvojite 10 minuta i ispunite anketu koja je pred vama. Anketa će biti otvorena do 3.3.2015., a prvi rezultati će biti spremni u prvoj polovici ožujka.
    Hvala vam!

    https://docs.google.com/forms/d/1_O1...newy4/viewform

  2. #2
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ispunila
    Odlična anketa!

    Voljela bih reći da se veselim rezultatima, ali bojim se da otprilike svi znamo kakvi će oni biti ...

  3. #3
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    meni možda fali dio oko plana poroda: jeste li ga imali, jel se poštivao...

    pa onda usporediti zadovoljstvo s porodom s tim dijelom...

  4. #4
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    za svaki porod odvojeno, tj. vise puta se ispunjava anketa?

  5. #5
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    kaže samo za zadnji.

  6. #6
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ah, ja nisam vidjela da se pita za zadnji

    onda sam krivo odgovarala, jbg

  7. #7
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    A.
    Onda ću im popraviti prosjek malo

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    sorry ali anketa mi je malo jednostrana.
    moj zadnji porod je bio induciran zbog dip 2, bila sam upoznata sa svom procedurom ali nisam odlucivala nista jer je situacija bila hitna - navodim ovo kao primjer kojim ne mogu ispuniti ovu anketu jer nemam potrebih ponudenih odgovora.
    Isto tako sto se tice osoblja. Netko se predstavio netko nije netko je bio full ljubazan a netko nije. Previse mi je ovo generalizirano tak da...
    i zasto samo zadnji porod? Moj predzanji je bio divan prirodan porod a bio je prije nesto vise od godinu dana :D

  9. #9
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Meni je isto bilo teško ispuniti jer se kod nas sve preeebrzo odvijalo da bi me stigli išta pitati. Pa ispada da su liječnici bili koma. A na kraju pak ispada da bi sve isto ponovila. Pa nisam znala da li bi slala ili ne jer ne osjećam da sam objektivno ispravno popunila (iako ja osobno znam da jesam).

  10. #10

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    117

    Početno

    Ispunila za drugi (zadnji) porod. I stalno razmišljam o tome koliko se razlikovao od prvoga. Jedina sličnost je bila - epiziotomija. Što se svega ostalog tiče, prvi porod bih ponovila pet puta, a drugi mi je utjerao strah od eventualnog trećeg. A oba su bila u istom, osječkom rodilištu.
    Posljednje uređivanje od autumn : 27.02.2015. at 17:35

  11. #11
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ima pitanja na koje treba jednoznačno odgovoriti, iako se to ne može. Npr. da li ste bili prikopčani na CTG, da, ali to je bilo zbog bebe koja je morala biti pod stalnim nadzorom, a te opcije nema.
    Ili, da li ste mogli jesti i piti koliko želite, ako kažem da, a prije je odgovor bio da nisam bila ni žedna ni gladna, i nisam željela ništa, da li je to točan odgovor?

    Ili, ja previše gledam na detalje
    Dobro, na kraju mogu napisati par riječi.

  12. #12
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Da li ste bili prikopcani na ctg ? Da ili ne.
    Nije bitan razlog.
    da li si mogla jesti i piti ? Da ili ne.
    ili ne znam. Ako nisi bila gladna / zedna pa nisi niti pitala/trazila.
    Ne znam da li ima: ne znam.

  13. #13
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam imala volju odgovoriti ali je potpuno neprilagodjena planiranom carskom? Ili se planirani carski ne vodi pod porod?
    npr pitanja "u radjaoni vam je bilo..." - nikako, u zivotu nisam usla u radjaonu. Itd...

    inace, moj drugi CR na SD mi je ostao u jako jako pozitivnom sjecanju, da imam novaca za pdobnika i da idem na trece vjerojatno bi ipak opet otisla na sd...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 28.02.2015. at 07:33

  14. #14
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Tako je, anketa uopće nema smisla ako si rodila na carski..
    Nisam bila u boxu i nije bilo primalje..itd..

  15. #15
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Skoro dva dana bez odgovora...izgleda da mi stvarno nismo rodile, pa zato i ne mozemo odgovoriti na anketu o iskustvu na porodu.

    Inace, ova anketa, kako je sastavljena, bi mogla nekima na onoj temi kako se dozivljava Rode dati objasnjenje zasto je to ponekad tako...
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.03.2015. at 18:54

  16. #16
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Skoro dva dana bez odgovora...izgleda da mi stvarno nismo rodile, pa zato i ne mozemo odgovoriti na anketu o iskustvu na porodu.

    Inace, ova anketa, kako je sastavljena, bi mogla nekima na onoj temi kako se dozivljava Rode dati objasnjenje zasto je to ponekad tako...
    Zanimljivo.
    Mozda sastavljacica ankete nema vremena viriti na temu jer organizira medunarodnu konferenciju na kojoj ce i izloziti rezultate ankete. Usput , sastavljacica ankete je imala dva CR , a koliko me pamcenje sluzi vodi ih u svojoj statistici kao porod.
    Nazalost, obzirom da sam trenutno jedino ja dezurna na forumu , a nisam satavljala anketu, ne mogu niti odgovoriti na postavljena pitanja. Ali me malo uzruja ( tu i tamo) teorija zavjere .
    Posljednje uređivanje od sirius : 01.03.2015. at 19:11

  17. #17
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Eto, poslah poruku sesici od ankete privatnim kanalima pa ce se vjerojatno javiti kad stigne.

  18. #18
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Jako mi je žao žene, nisam dobivala mailove da je netko dignuo ovaj pdf i nisam gledala. Drugi put mi pošaljite pp ako vidite da se ne javljam nakon toliko vremena

    Vezano uz nedoumica u anketi, anketu je slagala žena iz anketarske tvrtke u jednoj susjednoj zemlji. Naprosto ima toliko nijansi i razlika u porodima i načinima poroda da smo, gdje smo smatrale da ne možemo predvidjeti niti generalizirati odgovore, ostavile opciju "ne znam", tako da kad je situacija takva žena može ići naprijed u anketi ali njen odgovor za to konkretno pitanje, jer nije prikladno njenoj situaciji, se neće brojiti. Svakako ostavite komentar pod other ako želite nešto dodati a što nismo već ponudile.

    Anketa se provodi u svim zemljama bivše YU, situacije su iznimno različite i ova anketa će služiti samo za generalno ispitivanje iskustva, profi anketa (sa anketarima, metodologijom prikupljanja koja nije samo net tid) će nadam se sljediti nakon ove, kad se udruge umreže i napišemo mrak projekt za EU fondove.

    Nadam se da sam odgovorila na pitanja.

  19. #19
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nemam ja nikakvih teorija zavjere. Ali imam misljenje o anketi, i to da je lose napisana. Jako lose. Jer ako nakon prvih deset pitanja na pet uopce ne mogu odgovoriti istinito onda sto cu uopce odgovarati. Ocito sam na krivoj anketi.

    onaj tko je pisao anketu bi se trebao upoznati s mogucnoscu nudjenja odgovora "ne znam" ili jos bolje "nije primjenjivo" i "nemam misljenje" pocevsi od pitanja "ginekoloski pregled na prijemu vam je bio..." - i opet, nije ga bilo. Ako ga nije bilo ne mogu se ni posve sloziti ni posve ne-sloziti kakav je bio kad ga nije bilo. I tako na 90% pitanja koja su pak sva obavezna.

    Znaci anketa nije ok. Pa sam se ja nasalila da onda valjda i nisam rodila kad ne mogu odgovarati na pitanja o mom porodu. Jer to mi je prva (autoironicna) misao koja mi je prosla glavom na drugoj strani ankete. Onoj na kojoj sam i odustala od odgovaranja. Autorica ankete bi se trebala malo zapitati koliko su njeni stavovi o porodu utjecali na to da anketa nije univerzalana, nepristrana i u konacni da daje iskrivljene odgovore jer forsira davanje posve netocnih odgovora ako netko bas zapne rijesiti je. Ja sam na drugom pokusaju Ispunjavanja odustala opet na cijeloj stranici odgovora o "mojoj primalji" koje da, i opet, nije uopce bilo. A sto da sam imala dvije? O kojoj odgovaram? Itd...

  20. #20
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Sillyme, zao mi je sto je tako. Ekipa od vise desetaka osoba je radila na ovome, sve osim jedne ne-profesionalke, pa eventualne greske mogu biti samo rezultat toga.

    u 5 zemalja smo do sad skupile blizu 10.000 odgovora na razlicite inacice ankete (jer nije isto rodit u BiH ili CG ili Hrvatskoj). Rjesavale smo sve nedoumice do sada, i da sam ovo dobila vidjela prije napravila bi malu promjenu u uputstvima (da se odgovori npr za primalju koja je bila na porodu najduze iki ostavila najsnazniji dojam) ali sad jr kasno.

    Kad budemo radile pravu stvar unutar naredne 2 godine nadam se, takvih nedoumica nece biti.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    289

    Početno

    Propustila sam anketu

  22. #22
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Da, anketu obrađujemo sada.

    No, možete nam se pridružiti u subotu

    https://www.facebook.com/events/1423421691289471/

    "Sloboda rađanju" je regionalna inicijativa koju je pokrenula grupa aktivistica i organizacija iz svih zemalja zapadnog Balkana. Cilj inicijative je da skrene pažnju javnosti na tretman žena i njihova prava na porodu, kao i da upozori na nužnost dobre komunikacije između osoblja i rodilja tokom poroda.

    Dugoročni cilj ove inicijative je pretvaranje rodilišta u prijatelje majki, po preporukama Međunarodne inicijative Rodilište prijatelj majki.

    U okviru osam dana akcije, od 1. do 8. ožujka, organizacije iz Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore i Makedonije, organizirati će Šetnju za slobodu rađanju.
    Pridružite nam se u Šetnji u ZAGREBU u subotu, 7. ožujka 2015. Okupljanje je na Trgu Bana Jelačića u 11,45 sati kod štanda udruge RODA.

    Vjerujemo da je ova zajednička inicijava samo prvi korak ka tom napretku, kao i da ujedinjene, žene zaista mogu pomicati granice i zajednički riješiti probleme.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Ne bih zeljela umanjivati neciji rad, iskustvo i trud... ali zalosno je kako anketa izgleda nakon sto ju je radilo nekoliko desetaka ljudi. U mojoj firmi radimo puno kompleksnije stvari momentalno na medunarodnoj razini a samo nas je 14...
    Anketa je definitivno pristrana... I zao mi je sto ce podatci biti netocni...
    Posljednje uređivanje od mlukacin : 06.03.2015. at 22:50

  24. #24
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Nazalost format online anketiranja ima ogranicenja. To cemo rijesiti kad budemo radile pravo anketiranje sa anketarima koji ce intervjuirati zene uzivo. No ni jedna anketa nr moze biti savrsena, ali moze dati jasne naznake trendova (ako ih ima).

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Pa da tome i sluzi anketa.
    Ali ova anketa ce dati 90% netocnih podataka.
    Ma nije ni bitno...

  26. #26
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,372

    Početno

    Kako 90% ?
    Ako je problematicna za ispunjavanje zenama koje su imale planirani carski rez.
    tada je u pitanju jedan mali postotak cije iskustvo nije detaljno pokrila anketa.

  27. #27
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    mlukacin, ja gledam rezultate i gledam pitanja i zaista se pitam kako možeš takve stvari konstatirati. i ne kužim.

    Kako mogu ovakva pitanja se gledati na različite načine?

    Moj porod je neko vrijeme tekao spontano, a zatim su ga potakli umjetnim trudovima (indukcijom / dripom)
    Tijekom poroda su mi probušili vodenjak
    Osoblje je interveniralo fizičkim pritiskom kako bi izgurali dijete van
    Tijekom poroda sam cijelo vrijeme bila priključena na CTG
    Sudjelovala sam u odlučivanju o zahvatima (intervencijama, terapijama i lijekovima) tijekom poroda
    Je li iskustvo s poroda utjecalo na vašu želju da imate još djece?
    Mislim, ili je ili nije. Sirius je to već rekla prije.

  28. #28
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Vezano za CR, radilo se o manjem propustu u preusmjeravanju u anketi koju smo skužile kad smo još imale jako mali broj ispunjenih anketa, tako da kasnije žene koje su imale CR nisu uopće odgovarala na ta pitanja umjesto da upišu "ne znam" za svaki odgovor.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    vec sam sve napisala gore... Ne radi se o CR samo... Daj citajte sve...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    I nisam jedina tog misljenja...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Meni se isto cini da je anketa bila lose napisana. Ja sam oboje rodila na hitni carski i bilo mi je jako tesko pratiti anketu.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Imala sam planirani CR, ali su trudovi krenuli ranije pa je ispao porod+CR tako da mi je anketa ok.
    Ono što mi je anketa otkrila, a nisam baš skroz bila svjesna, je da je meni taj porod ostao u jako negativnom sjećanju i da ti osjećaji i dalje traju, a prošlo je 7 godina.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •