Stranica 38 od 51 PrviPrvi ... 28363738394048 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,851 do 1,900 od 2535

Tema: Prvašići 2015/2016

  1. #1851
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mislis uciteljica rekla? Sto vi lektire posudjujete u gradskoj knjiznici?
    Kod nas se sve posudjuje u skolskoj, ja niti jednom nisam brinula oko toga - uciteljica im kaze sto trebaju, odu u kniznicu a knjiznicarka vec ima sve pripremljeno (uciteljice medjusobno paze da jedna ne zada neku lektiru dok drugi razred nije gotov s njom). Bar jedna briga manje...
    Sillyme,
    Posuđujemo i u školskoj i u gradskoj. Kod nas ima puno učenika, samo razred moje kćeri ima 27 učenika, inače je 5 razreda drugaša tako da se dogodi da nema više knjiga u školskoj.
    Učiteljica nije rekla nama roditeljima nego djeci da neka im probamo naći nego kraće(skraćeno) izdanje.

  2. #1852
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    samo treba pazit sa tim skraćenim i svakakvim izdanjima da je skraćeno po knjizi, a ne po Disneyevom crtiću
    nailazila sam na svakakve verzije Pinokija, a najbolja mi je bila jedna gdje Gepetto viče na Pinokija i naiđe policajac i odvede ga u zatvor zbog zlostavljanja djeteta. Kasnije iz kita izađu jer je on srećom upravo spavao otvorenih usta u plićaku

  3. #1853
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    samo treba pazit sa tim skraćenim i svakakvim izdanjima da je skraćeno po knjizi, a ne po Disneyevom crtiću
    nailazila sam na svakakve verzije Pinokija, a najbolja mi je bila jedna gdje Gepetto viče na Pinokija i naiđe policajac i odvede ga u zatvor zbog zlostavljanja djeteta. Kasnije iz kita izađu jer je on srećom upravo spavao otvorenih usta u plićaku
    Ja se sjećam da smo imali audio (mp3) format Pinokija, ali nemam pojma gdje mi je to.... Dobro je bilo, bez kraćenja, a dobro dođe klincima koji nisu još navikli na debele knjige.

  4. #1854
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sillyme,
    Posuđujemo i u školskoj i u gradskoj. Kod nas ima puno učenika, samo razred moje kćeri ima 27 učenika, inače je 5 razreda drugaša tako da se dogodi da nema više knjiga u školskoj.
    Učiteljica nije rekla nama roditeljima nego djeci da neka im probamo naći nego kraće(skraćeno) izdanje.
    Kod nas je 24 po razredu - 4 razreda - ali nebitno je koliko je razreda već samo da ima koordinacija da ne čitaju svi istu lektiru u isto vrijeme.
    Ne mogu vjerovati da zbog nečeg hvalim organizaciju u našoj školi - do sada sam imala samo kritike
    Pardon, hvalila sam ih i kad su stavili da je dopunska iz matke u vrijeme vjeronauka tako da učiteljici to "čuvanje" ipak ide u satnicu (a na veliku sreću moje - rade i puno dodatnih listića iz matematike )

  5. #1855
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    To sa odvođenjem Gepetta u zatvor je iz Buratina. To je prepričani, promijenjeni i malo pomaknuti Pinokio. Ali tamo nema kita uopće :D

  6. #1856
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne kužim zašto im daju tu lektiru, ako onda kažu da se čitaju nekakve skraćene verzije. Pa nije to obavezna knjiga.

    Što im ne daju Winnie Pooh. Učitelj moje kćei je rekao da su se roditelji žalili na tu knjigu jer je spolno neodređena ??????? ako sam ga dobro shvatila, u što čisto sumnjam

  7. #1857
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Jašta, kakav je to medo bez medvjedice?

  8. #1858
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sillyme,
    Posuđujemo i u školskoj i u gradskoj. Kod nas ima puno učenika, samo razred moje kćeri ima 27 učenika, inače je 5 razreda drugaša tako da se dogodi da nema više knjiga u školskoj.
    Učiteljica nije rekla nama roditeljima nego djeci da neka im probamo naći nego kraće(skraćeno) izdanje.
    ineče lili ne znam je si li ti ikad bila u našoj školskoj knjižnici, ali očajno malo knjiga ima, bez obzira koliko je klianaca puno ili malo.

  9. #1859
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    To sa odvođenjem Gepetta u zatvor je iz Buratina. To je prepričani, promijenjeni i malo pomaknuti Pinokio. Ali tamo nema kita uopće :D
    zanimljivo, nisam znala za ovog Tolstojevog a je li ga on odveo u zatvor zbog zlostavljanja djeteta ili zbog nečeg drugog?

    Skroz zgodno, kod njega je poruka skroz drugačija, više ko Petar Pan "For Tolstoy, being a wooden puppet means being creative and never growing up."
    a originalni Pinokio više ima tu "čuvaj se šarenih laža" poruku, ustvari često puta vidim odrasle ljude kojima bih najradije rekla da pročitaju opet tu priču

  10. #1860
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Tang, tako je ispalo da su ljudi povjerovali da ga zlostavlja, a nije ga zlostavljao. Buratino je bio mulac pa je pustio da povjeruju jer mu je u tom času to odgovaralo. Imam doma knjigu (ilustritanu), posudit ću ti. M. je obožava.

  11. #1861
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ma je al tu je i odgovornost onih koji su posudili prosli mjesec da vrate na vrijeme a ne sredinom iduxeg mjeseca jer dotad posudimo iz gradske i dijete vec procita.

    edit: odgovarala sam silyyme.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 05.04.2017. at 13:52

  12. #1862
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Jelena nisam bila u nasoj knjiznici pa ne znam al znam da nekoliko puta maal nije uspjela doci do knjige.

  13. #1863
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Da mi je samo znati koliko djece iz drugog razloga je sposobno samostalno procitati toliku knjizurinu?
    i onda me jos zanima koliko je njih uopce sposobno shvatiti poantu?
    Sve sami mudraci u ekipi za satavljanje preporucene lektire.
    Srecom da nasoj uciteljici nije palo na pamet zadati tu knjigu za lektiru.

  14. #1864
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Nebuloza definitivno.

  15. #1865
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Inace, danas sam potpisala zahtjev za IP koji ovaj tjedan krece prema gradskom uredu.
    Krenuli smo sa obradom 15.10. , za obradu, nalaz i misljenje skole proslo je gotovo pola godine.

  16. #1866
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a moja je čitala, uredno im je bila zadana. sad se muči s petrom panom.

  17. #1867
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a moja je čitala, uredno im je bila zadana. sad se muči s petrom panom.
    Svaka cast.
    Ja sam navilkla da djeca NE citaju samostalno lektire.
    Sa M. sam procitala ( u kompletu s njim) sve do 6 . razreda.
    Ovoj maloj citam sve ( bez kompleta) . Tako da me veseli cinjenica da bar ima razuma u izboru.

  18. #1868
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mojoj kćeri je to super knjiga, a i meni, ja sam joj to pročitala još dok nije išla u školu, a u školi si je pročitala sama. Ja ne mislim da je to toliko problematično pročitati, ali ne razumijem zašto je BAŠ TA knjiga u lektiri za drugi osnovne?! Kad gledam taj popis onda vidim da je ideja vjerojatno da djeca pročitaju jedan 'pravi' roman, ali kud baš taj .. Posebno što je priča općepoznata, a knjiga je nešto sasvim drugo.

  19. #1869
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka cast.
    Ja sam navilkla da djeca NE citaju samostalno lektire.
    Sa M. sam procitala ( u kompletu s njim) sve do 6 . razreda.
    Ovoj maloj citam sve ( bez kompleta) . Tako da me veseli cinjenica da bar ima razuma u izboru.
    napisala sam post vezano uz odabir lektire, to sam mislila. a ne sjećam se više jesam li joj ja čitala dio ili ne, da ti pravo kažem :D
    lako moguće da jesam. sad u trećem razredu čita sama, eventualno kraj, kad je panika :D
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 05.04.2017. at 14:18

  20. #1870
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Da mi je samo znati koliko djece iz drugog razloga je sposobno samostalno procitati toliku knjizurinu?
    koju?


    moj mali je samostalno htio čitati od prvog dana, i pročital je puno knjiga, a klinka baš i nije.

  21. #1871
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ja mislim da je citati pravi roman u drugom razredu prilicno tesko barem za 50 % ucenika, od kojih je vecina bez teskoca samo sporije citaju.
    ok, mozda nisam u pravu , nemam iskustva sa dobro citajucom djecom.
    Sto se razumjevanja i prilagodenosti teme tice tu su mi ocekivanja jos manja obzirom na popis sve lektire od 1-8 razreda.

  22. #1872
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Pa ja mislim da nije, jer ima različitih pravih romana, kratkih, jednostavnih za čitanje itd.

  23. #1873

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Sto se Pinokija tice, to je bila prva lektira u 2.razredu. Bam, tres, rujan, lektira od preko 100 stranica. S obzirom da Mrkva ima teskoce s citanjem, logopedica mi je rekla da se izmjenjujemo, tipa 1 str ona, pa nekoliko ja, ili da ja sve citam ali da pazim da ona razumije. Znaci, ako je jedan od zadataka popisati likove, svaki put kad se pojavi novi, ona me zaustavi i zapise ga sa strane.
    U skolskoj knjiznici smo posudili neko izdanje iz 70ih koje je bilo prepuno arhaizama i rijeci koje ni ja nisam razumjela pa sam napravila inventuru u gradskoj knjiznici, usporedila sva izdanja i nasla noviji prijevod koji je pitkiji.

  24. #1874
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Mrvna, moj stariji , koji ima probleme s koncentracijom ( a ne citanjem) konzumira gotovo iskljucivo slusne knjige.
    Konzumira, kljucna rijec. Poanta lektire jest u razumjevanju djela, a ne ( iskljucivo u citanju).
    Mi smo se zapravo preporodili sa lektirama u 5 razredu ( usmeno ispitivanje na javljanje, test , bez dnevnika citanja . To vrijedi za SVE , ne samo za njega.)
    Ja se uopce ne opterecujem s tim da ona cita lektiru . To je zapravo tehnicki neizvedivo jer ona se uzasno umori ( i kako pocinje umor vise zapinje i manje razumije) i kad su jednostavne slikovnice u pitanju.

  25. #1875

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Slazem se Sirius. Po meni lektira treba biti knjizevni dozivljaj a ne vjezbanje citanja. Kad bi barem bilo dovoljno audio naslova za tu dob...
    Zadnja lektira je bila Stanari u slonu. Taj format joj je odgovarao jer se radi o zbirci stihova i kratkih prica i to je cak s gustom citala (dobro, sad bas "s gustom", dopustite mi pjesnicku slobodu, ali nije da joj je ogadila lektiru kao nesretni Pinokio)

  26. #1876
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Mrvna prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se Sirius. Po meni lektira treba biti knjizevni dozivljaj a ne vjezbanje citanja. Kad bi barem bilo dovoljno audio naslova za tu dob...
    Zadnja lektira je bila Stanari u slonu. Taj format joj je odgovarao jer se radi o zbirci stihova i kratkih prica i to je cak s gustom citala (dobro, sad bas "s gustom", dopustite mi pjesnicku slobodu, ali nije da joj je ogadila lektiru kao nesretni Pinokio)
    Vidi http://library.foi.hr/kzs/krsl2.asp?...5&Z=20&R=0&T=0

    (Sad vidim da mi nije izbacilo naslov, ubaci ga sama. To je link na katalog knjiznice za slijepe i slabovidne. Imaju zvucne knjige za osobe sa problemima citanja.)




    uclani dijete na osnovu poteskoca sa citanjem ( besplatno!) i mozes skidati do 10 knjiga mjesecno.
    Posljednje uređivanje od sirius : 05.04.2017. at 20:49

  27. #1877
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja mojoj djeci nikada nisam pročitala niti jednu lektiru (prosječna djeca, lenjuckava za učenje), u nižim razredima pročitam ja knjigu, ali sebi, ne njima...Pomažem F napisati dnevnik čitanja, a onda ona piše još provjeru u školi

  28. #1878
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Dosla si mi vaditi mast? :D

    ja se sjecam da je moja baka ( umirovljena uciteljica) davnih dana samnom citala " Bijelo ciganče" koje smo imali za lektiru u nemam pojma kojem razredu. Nikako mi nije isla ta knjiga, a prilicno sam prosjecna citacica.

  29. #1879
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    ja mojoj djeci nikada nisam pročitala niti jednu lektiru (prosječna djeca, lenjuckava za učenje), u nižim razredima pročitam ja knjigu, ali sebi, ne njima...Pomažem F napisati dnevnik čitanja, a onda ona piše još provjeru u školi
    Nisi jedina. Ni ja joj nisam čitala niti jednu lektiru. To je njen posao. Mi smo malo pazili da je ipak napiše ranije a ne zadnji tren (da nema drame o previše strana za napisati u jednom danu) i to je sve. Zadnje je došla s boravka s taj dan posuđenom, odmah pročitanom lektirom i već napisanim konceptom "lektire" tj onog što trebaju napisati o djelu - a što onda samo još treba prepisati u bilježnicu. Mi joj na netu ponekad nađemo nešto o piscu jer nema uvijek na knjizi.
    OK, nema poteškoća ali i ona se u početku malo patila s malim slovima no malo vježbanja, malo razgovora što je pročitala i smatram da joj je "doživljaj" djela sasvim zadovoljavajući.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 05.04.2017. at 20:57

  30. #1880
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    da probam i tu pitati: jel znate gdje ima herlitz flexi za kupiti. pukla mu je torba, a ovi drugi modeli su mu premali. jedva mu i u ovu sve stane.

  31. #1881
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Meri
    zao mi je.Fakat ne znam osim da Nn i Tisak drze Herlitz.sretno!!

  32. #1882
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Inace, danas sam potpisala zahtjev za IP koji ovaj tjedan krece prema gradskom uredu.
    Krenuli smo sa obradom 15.10. , za obradu, nalaz i misljenje skole proslo je gotovo pola godine.
    kako vam u skoli uciteljice reagiraju na takve stvari? imate li suradnju sa njihove strane?
    moja je mene otkantala u samom startu, samo sam ostala...
    cim sam joj pokusala reci nesto vezano za to, odmah me je prekinula i rekla da su to gluposti, nek ne slusam psihologe i da ona ne vjeruje u to "hipo/hiper". nisam ni uspjela izvaditi papir iz torbe.
    na kraju smo se dogovorile da ce ona njega svako toliko prodrmati u smislu da ga svako toliko prozove kad vidi da je odlutao da mu se vrati paznja i da ce obratiti pozornost na to dali si je oznacio sta ima za zadacu.
    ali na kraju, naravno, nis od toga.
    kad sam joj pokusala objasniti neke stvari vezano za njegovo ponasanje ispalo je da ja grijesim, da sam ja los roditelj i nek ja korigiram svoje ponasanje.
    bas sam razocarana.

  33. #1883
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Trebaš razgovarati sa stručnom službom, a ne sa učiteljicom.

  34. #1884
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ali ona je ta koja je u ucionici, ona bi trebala njega prodrmati, prozvati svako toliko, vratiti mu paznju....... nisam trazila nista posebno zahtjevno sa njene strane (u smislu posebnog tretnama kod ispita ili tako nesto), ali ako ona nema volje za to, ko ce nju natjerati/kontrolirati da li to radi.
    nekako mi je bilo logicno da se njoj obratim i stvarno sam mislila da ce razumjeti jer primjetila je i sama neke stvari kod njega. ali...

  35. #1885
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Da, ali na to ju treba uputiti stručna služba, oni trebaju i smisliti na koji način će se raditi s tvojim djetetom.

    Naravno da bi bilo bolje da učiteljica ima razumijevanja, ali stručna služva u svakom slučaju treba biti uključena.

    Učiteljica si može dozvoliti floskule tipa 'ne slušajte psihologe' - ona na kraju krajeva i nije posebno obučena za rad sa djetetom koje ima neku vrstu poteškoće, stručna služba si ne može dozvoliti takve izjave.

  36. #1886
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    meri, tvoje dijete nema nikakv IP sluzbeno?

  37. #1887
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ne, imam samo papir od Vlahinsky
    ali nisam ni trazila nikakav poseban tretman, osim da mu samo svako toliko vrati paznju i da provjeri dal si je oznacio zadacu.
    da li ju je napisao ili ne to je vec moja briga i ne trazim popustanje oko nenapisane zadace.

  38. #1888
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    ne, imam samo papir od Vlahinsky
    ali nisam ni trazila nikakav poseban tretman, osim da mu samo svako toliko vrati paznju i da provjeri dal si je oznacio zadacu.
    da li ju je napisao ili ne to je vec moja briga i ne trazim popustanje oko nenapisane zadace.
    Onda ti je sve vise manje prepusteno na volju uciteljice.
    Mi jesmo "vozili" sa s starijim prva cetri razreda samo na preporuku psihologa , ali ...čak i sa sluzbenim IP (od 5. razreda) bila je to i jest teska borba kod vecine profesora.
    Ne znam , nekima sam 100X morala reci iste stvari i na kraju se nista nije dogadalo. Ukljucila sam i strucnu sluzbu, ali i ona nam je vrlo slabasna (defektolog na pola radnog vremena , pedagog i bolje da nije ukljucen).
    sve u svemu, prezivjeli smo sa starijim uskoro punih 8 godina, veslimo se kraju osnovne.
    Sa mladom smo tek na pocetku, to ce biti posebno zanimljivo , jer je problematika drugacija i ispoljava se drugacije.
    Sad imam vise iskustva , i nemam vise zivaca za titranje i "hodanje po jajima" , strucnoj sluzbi idem na redovitoj bazi ako mislim da treba.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.04.2017. at 11:26

  39. #1889
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja se ne bih složila, jer polazim od pretpostavke da u školama rade normalni ljudi, dakle da stručnu službu čine normalne osobe koje ne rade samo ako moraju jer imaju službeni papir, nego rade u interesu djeteta.

    Znači, ako dijete ima poteškoću o toj se poteškoći miože razgovarati sa stručnom službom, i miože se tražiti od stručne službe da uputi učiteljicu u način rada s djetetom, bez obzira na službeni IP.

    E sad, jasno je da često nema koristi od razgovora i intervencija niti kad dijete ima službeni IP, ali ne znači da trebamo dići ruke u startu.

  40. #1890
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    U svakom slucaju vrijedi pokusati. Ima skola sa s puno boljom strucnom sluzbom koja je temeljitija i vise podrska uciteljima/profesorima.

    (Mene je npr. šokirala cinjenica da prosesorica matematike koja mom strijem predaje punih 4 godine NE zna da se on vrlo intenzvno bavi sportom i natjece sluzbeno u svojoj kategoriji.Tako je jednom prilkom sazvala sluzbeni sastanak i rekla izmedu ostalogda preporuca da se dijete bavi sportom. Znala sam ja da je puno toga podlozno interesu i motivaciji, ali ovo me bas fino vratilo u stvarnost koliko se nasa djeca u skoli NE vide kao neke kompletne osobe.)
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.04.2017. at 11:43

  41. #1891
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zašto bi nastavio i koji samo predaje a ujedno nije razrednik trebao znati koje vanjske aktivnosti ima dijete?

  42. #1892
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Zato što je dijete osoba? Posebno što se ovdje radi o djetetu koje ima poteškoću, a s druge strane se ozbiljno bavi sportom.

  43. #1893
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    s tim da ako učiteljica kaže da ne treba slušat psihologe i da ona ne vjeruje u to i da su to sve roditelji krivi, sretno psihologici s uvjeravanjem!

  44. #1894
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi nastavio i koji samo predaje a ujedno nije razrednik trebao znati koje vanjske aktivnosti ima dijete?
    Dijete je kategorizirani sportas. Koji se bavi tim sportom 8 godina, nastupa na prvenstvu Hrvatske i odlazi na medunarodne turnire. Ima treninge vec godinama 3-4 x tjedno. Izostaje povremeno sa nastave zbog prvenstva, priprema ili medunarodnih turnira.
    Ok, ne ocekujem da profesor sve to zna, ali u profilu djeteta u imeniku vrlo jasno pise koja mu je slobodna aktivnost.
    Eto, dijete ima poteskocu , ima individualizaciju, povremeno izostaje sa nastave...ocekivala bih barem da netko procita njegove generalije, poprica sa razrednikom ili strucnom sluzbom.
    isto kao sto bi mi bilo logicno da profesor zna da se neko dijete vrlo ozbiljno bavi plesom ili pohada godinama i glazbenu skolu.
    u skoli su izvan sebe od srece kad pricaju o uspjesima njihove djece na natjecanjima na koje ih je poslala skola. Ali zivot izvan skole, iskustva izvan skole, trud i vrijeme ulozeno izvan skole, snalazenje u okolnostima i drustvenom zivotu izvan skole...to kao da ne postoji. Kao da to nije isto dijete. Kao da je zivot i sposobnosti koje nisu direktno vezane uz skolski uspjeh ne govore nista o njima.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.04.2017. at 16:01

  45. #1895
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Koliko vaši imaju ocjena u drugom polugodištu? Moja išla neki dan zbrajat ocjene (hoće se hvalit peticama) majke ti za 3 mjeseca više od 100 ocjena (nekih cca 110). to mi se čini baš puno ocjenjivanja.

  46. #1896
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    joj sirius kako su mi tužne tvoje zadnje rečenice strašno.

  47. #1897
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Je ali ako imate e dnevnik predmetni nastavnik može vidjeti samo stvari vezane za svoj predmet a ne i općenito stvari. Mene recimo sretan kad profa iz engleskog u eine nikad piše izostanka za pojedinog učenika i uvijek se strecnem kad vidim da nije na satu mada znam da je ili bolestan ili na natjecanju

  48. #1898
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Je ali ako imate e dnevnik predmetni nastavnik može vidjeti samo stvari vezane za svoj predmet a ne i općenito stvari. Mene recimo sretan kad profa iz engleskog u eine nikad piše izostanka za pojedinog učenika i uvijek se strecnem kad vidim da nije na satu mada znam da je ili bolestan ili na natjecanju
    Imamo e-imenik od ove godine.
    3 godine obicnog imenika prije toga. Gdje je jasno pisao koja kojom se slobodnom aktivnosti dijete bavi, sto su mu po zanimanju roditelji i sve ostalo iz svih drugih predmeta.
    Da se razumijemo, u jednoj fazi se moje dijete bavilo sa dva sporta, 5 treniga tjedno i utakmice oba dana vikendom, i svejedno imalo ( tada) 4 iz tjelesnog jer je tesko podnosilo poraz.
    Pa sam pitala profu koliko bi iz tjelesnog dala Goranu Ivanisevicu nakon sto od odusevljenja slomi reket nakon poraza.
    Posljednje uređivanje od sirius : 29.04.2017. at 16:06

  49. #1899
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko vaši imaju ocjena u drugom polugodištu? Moja išla neki dan zbrajat ocjene (hoće se hvalit peticama) majke ti za 3 mjeseca više od 100 ocjena (nekih cca 110). to mi se čini baš puno ocjenjivanja.
    Sigurni barem duplo manje od 110.

  50. #1900
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bi nastavio i koji samo predaje a ujedno nije razrednik trebao znati koje vanjske aktivnosti ima dijete?
    Upravo tako. Predmetne profesore se ne tiču vanškolske aktivnosti učenika. Tiče ga se samo znanje i ponašanje na njegovom satu.
    Ako roditelji ili samo dijete smatraju da je sport ili bilo koja druga vanškolska aktivnost, dovoljno važna da utječe na znanje nekog predmeta ili izostajanje s njega, to se riješi sa razrednikom.
    Oduvijek tako postupam, bez obzira na broj osvojenih medalja. Škola je škola, takmičenja su takmičenja.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •