Stranica 3 od 51 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 2535

Tema: Prvašići 2015/2016

  1. #101
    cowgirl avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    275

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    čekaj cowgirl jesam ja tebe dobro shvatila vi ste u školi u Prečkom i već imate roditeljski ???? mi ostali (u Zg) koliko ja znam nismo ama baš ništa počeli vezano uz upise.
    Ja sam štreberica pa surfam po stranicama škole . Radi se o OŠ Nikola Tesla. Na njihovim stranicama je objavljeno da je 19.03 sastanak za roditelje budućih prvašića.
    Na vrtiću još nisam vidjela nikakvu obavijest.

  2. #102
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    u našoj školi zadnjih par godina nije bilo roditeljskih prije upisa, tj. ne prije onog prvog tjedna škole, a tada su roditeljski za sve razrede svako u svom terminu.

  3. #103
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i kod nas tako

  4. #104
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    A ne znam tko ti je to rekao. Možeš ti i kod privatnog doktora cijepiti dijete, tko te može spriječiti u tome?

    Mi smo cijepili dijete kod pedijatra Priorixom pred školu, jer u školskoj ambulanti nisu imali Priorix nego to drugo cjepivo (a nije ono naše MoPaRu od Imunološkog)., naravno platili smo.

    Dakle, ja bih rekla da je do pedijatra.
    Nisam u toku, što ne valja s tim drugim cjepivom?

  5. #105
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma nije da nešto nije u redu, prvi puta smo cijepili Priorixom,pa sam htjela i drugi. Iz čistog praznovjerja.

  6. #106

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kad je A. polazio u skolu, svi su cijepljeni s Priorixom. Ne znam dal se u medjuvremenu pojavio jos neki proizvodjac, ali (koliko ja znam) MoPaRu-a od Imunoloskog vise nema.

  7. #107
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    1. Leona - Lili75
    2. Curka - Ginger
    3. Ivano - Paid
    4. Nora - Zeljka33
    5. Mo - rossa
    6. Irena - smokvica
    7. Kate - la_mama
    8. dečko - andiko
    9. Veliki - plima
    10. Filip - Sarfila
    11.Sara - Sani1612
    12.Victoria-Victoria08
    13. Iva - anatom
    14. Dora -rima11
    15. Curka - filip
    16. Kaja -cowgirl
    17. L.decko - fjora
    18. Filip - meri


    evo, prijavljujemo se, makar nisam sigurna da cemo krenuti ove godine. cekamo testiranje, ja mislim da nije spreman.

  8. #108
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Kad je A. polazio u skolu, svi su cijepljeni s Priorixom. Ne znam dal se u medjuvremenu pojavio jos neki proizvodjac, ali (koliko ja znam) MoPaRu-a od Imunoloskog vise nema.

    Nije u međuvremenu, nego očito još i ranije, jer je moja starija a već je bilo još jedno cjepivo uz Priorixu programu, a nije naše od Imuloškog nego uvozno.

  9. #109
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    mi smo dobili poziv na sistematski. u međuvremenu moramo obaviti zubara. donijeti potvrdu sa sobom i cijepne kartone. za vadjenje krvi nigdje nis ne pise. eto, sad mi sve nekako postaje realnije.

  10. #110
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    mi sutra idemo kod dr po neke papire . predpostavljam da cemo dobiti popis stvari koje treba obaviti u sklopu sistematskog. A u utorak imamo razgovor u školi. Napeta sam ko puška.

  11. #111
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Super cure daje kod vas krenulo.ovdje niente al zato kod nas doma sve spremno : kompletno nova soba je uredjena za nasu skolarku- ikea novi radni stol s ladicarem + anatomska stolica na podizanje/spustanje.

    Samo prica o skoli....

    javite kako to izgleda u praksi kod dr, u skoli i dr.
    sretno!

  12. #112
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    U školi ispuniš formular dok je dijete na testiranju kod pedagoga, a sistematski je dosadan i dugo traje..
    Jedno od pitanja je bilo tipa: što radi kad je sama doma? ..na šta je moja zbunjena pitanjem rekla, pa nisam nikad sama doma

  13. #113
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    a da. I mi smo totalno preuredili sobu! ali bas totalno- ipak nije vise mala

  14. #114
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    U školi ispuniš formular dok je dijete na testiranju kod pedagoga, a sistematski je dosadan i dugo traje..
    Jedno od pitanja je bilo tipa: što radi kad je sama doma? ..na šta je moja zbunjena pitanjem rekla, pa nisam nikad sama doma
    dijete ti je jako pametno odgovorilo
    Trebali su pitat kad je sama u sobi a ne doma.

    anatom super za sobu.mi ipak imamo i kutak za mladje jer tu je i braco od 3,5god

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Pitala sam sestru u šk. ambulanti za cjepivo. Ono koje im daju je MMR, US cjepivo. Za Priorix se treba platiti, i onda se prima u pedijatrijskoj ordinaciji. Pitala sam za nuspojave MMRa. Zadnjih nekoliko godina koliko ga daju, nije ih bilo. Još uvijek sam u nedoumici da li ići na Priorix ili MMR

  16. #116

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    dijete ti je jako pametno odgovorilo
    Trebali su pitat kad je sama u sobi a ne doma.

    anatom super za sobu.mi ipak imamo i kutak za mladje jer tu je i braco od 3,5god
    moj je ponekad sam doma

  17. #117
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Koliko se placa Priorix?I sto ako je mama trudna,dali se dijete smije cijepiti,I Dali rade probleme ako zbog trudnoce nebi cjepila Curku.?

  18. #118
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Ovisi na koga naletiš..naš je sam rekao da je ziheraš i nikad ne cijepi ako je mama trudnica

  19. #119
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Smokvica. prvotno napisa Vidi poruku
    U školi ispuniš formular dok je dijete na testiranju kod pedagoga, a sistematski je dosadan i dugo traje..
    Jedno od pitanja je bilo tipa: što radi kad je sama doma? ..na šta je moja zbunjena pitanjem rekla, pa nisam nikad sama doma
    wahahahahahaha, ovo mi je uljepsalo dan!

  20. #120
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    mi prije preuredjenja sobe prvo moramo se rijesiti igracaka kojih je hrpa i ona ne bi nista da se makne....pa ce biti borbe..

  21. #121
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Samo da dodam naše iskustvo s torbom. Ja sam si zamislila divnu, skupu torbu, jer jednom se ide u prvi razred. Bila sam spremna i 1000 kn dati za nju.
    I onda smo dijete i ja ušli u knjižaru po nešto drugo i on je zagledao torbu na sniženju za 200 kn. Hoće tu.
    Kupila sam, jako nesretna, jer sam ja htjela super torbu.
    Realno, ova je bila sasvim ok - lagana, anatomska,... i sad je ispalo da se dijete naglo izdužilo i da ionako za 2. razred treba novu torbu.
    Ja još uvijek u sebi žalim za onom koju sam ja zamislila.
    Ja sma odmah muzu procitala ovaj tvoj post, neka zna pošto su torbe!
    Iako cemo mi ove godine traziti odgodu, podsjetit cu ga ja slijedece

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    ako će ikome pomoći u odluci, ovdje su nuspojave Priorix-a i MMRVaxPro-a. nisam našla novije informacije, odnosno statistiku za 2013.

  23. #123
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    ima negdje popis kako ide poredak kod prijave za boravak?

  24. #124
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod nas u vrticu jos nisu nista izvjesili. No ja sam ve dogovorila lijecnicki dok jos mogu uhvatiti dobar termin (popodne da stignem nakon posla). To obavimo ovaj tjedan pa nam samo preostane testiranje u skoli...

    Torbu, radni stol i sl nismo jos ni blizu dosli da kupimo, ima jos pol godine do tada... Ionako nemaju svoju sobu pa ce bit neka improvizacija, kao i uvijek

  25. #125
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Citiraj la_mama prvotno napisa Vidi poruku
    ako će ikome pomoći u odluci, ovdje su nuspojave Priorix-a i MMRVaxPro-a. nisam našla novije informacije, odnosno statistiku za 2013.
    A evo i nadopune o mmr..
    M-M-RVAXPRO
    Prašak i otapalo za suspenziju za injekciju u napunjenoj štrcaljki
    Cjepivo protiv morbila, parotitisa i rubele, živo
    Pažljivo pročitajte cijelu uputu prije nego što Vi ili Vaše dijete primite cjepivo.
    - Sačuvajte ovu uputu. Možda ćete ju trebati ponovno pročitati.
    - Ako imate dodatnih pitanja, obratite se svom liječniku ili ljekarniku.- Ako primijetite bilo koju nuspojavu, potrebno je obavijestiti liječnika ili ljekarnika.U ovoj uputi:
    1. Što je M-M-RVAXPRO i za što se koristi2. Prije nego što primite M-M-RVAXPRO3. Kako primjenjivati M-M-RVAXPRO4. Moguće nuspojave5. Kako čuvati M-M-RVAXPRO6. Dodatne informacije
    1. ŠTO JE M-M-RVAXPRO I ZA ŠTO SE KORISTI
    M-M-RVAXPRO je cjepivo koje sadrži oslabljene viruse morbila (ospica), parotitisa (zaušnjaka) irubele (crljenca). Nakon cijepljenja, imunološki sustav (prirodna obrana tijela) počne proizvoditiprotutijela na viruse morbila, parotitisa i rubele. Ta protutijela pomažu u zaštiti od zaraza uzrokovanihtim virusima.M-M-RVAXPRO se daje kako bi pomoglo zaštititi Vas ili Vaše dijete od morbila, parotitisa i rubele.Cjepivo se može primijeniti osobama u dobi od 12 mjeseci ili starijima.U posebnim okolnostima M-M-RVAXPRO se može primijeniti u dojenčadi u dobi od 9 do 12mjeseci.M-M-RVAXPRO se može primijeniti i tijekom epidemija morbila ili nakon izlaganja virusu ili zaprimjenu u osoba starijih od 9 mjeseci koje do sada nisu bile cijepljene a koje su u kontaktu saženama u kojih postoji vjerojatnost da su trudne, te u osoba podložnih zarazi parotitisom i rubelom.Premda M-M-RVAXPRO sadrži žive viruse, oni su preslabi da bi izazvali morbile, parotitis ili rubeluu zdravih osoba.2. PRIJE NEGO ŠTO PRIMITE CJEPIVO:M-M-RVAXPRO se ne smije primijeniti:Ako ste Vi ili Vaše dijete, tj. ako je osoba koja se treba cijepiti:- alergična (preosjetljiva) na bilo koji sastojak cjepiva M-M-RVAXPRO (uključujući neomicin ilibilo koju od pomoćnih tvari navedenih pod “Ostali sastojci”. Vidjeti dio 6. Dodatne informacije)- trudna (osim toga, trudnoću treba izbjegavati 3 mjeseca nakon cijepljenja; vidjeti Trudnoća)- boluje od aktivne neliječene tuberkuloze- prima ili uzima lijekove koji mogu oslabiti imunološki sustav (osim terapije niskim dozamakortikosteroida za liječenje astme ili zamjensko liječenje)- ima oslabljeni imunološki sustav zbog bolesti (uključujući AIDS)- ima poremećaj krvi ili neku vrstu raka koji zahvaća imunološki sustav- u obiteljskoj povijesti bolesti ima prirođenu ili nasljednu imunodeficijenciju (oslabljenu prirodnuobranu tijela), osim ako se ne pokaže da je imunološki kompetentna (ima odgovarajuću prirodnuobranu tijela)- ima bolest praćenu vrućicom iznad 38,5°C; međutim, malo povišena tjelesna temperatura sama posebi nije razlog za odgađanje cijepljenja.Budite oprezni s M-M-RVAXPROrije primjene M-M-RVAXPRO posavjetujte se s liječnikom ili ljekarnikom, ako je osoba koja setreba cijepiti imala nešto od niže navedenog:- alergijsku reakciju na jaja ili hranu koja sadrži jaja- u osobnoj ili obiteljskoj povijesti bolesti ima alergije ili konvulzije (napadaje)- nuspojavu nakon cijepljenja cjepivom protiv morbila, parotitisa ili rubele (kao zasebnih cjepiva ilikombiniranog cjepiva, kao što je cjepivo protiv morbila, parotitisa i rubele koje proizvodi tvrtkaMerck & Co., Inc., ili M-M-RVAXPRO) koja je uključivala sklonost nastanku modrica ili krvarenjukoje je trajalo dulje nego uobičajeno- zaražena virusom humane imunodeficijencije (HIV), ali nema simptome HIV bolesti. Takva osobamora biti pod odgovarajućim nadzorom zbog mogućeg razvoja morbila, parotitisa i rubele, jer kodnje cijepljenje može biti manje djelotvorno nego u nezaraženih osoba (vidjeti dio M-M-RVAXPROse ne smije primijeniti). OBAVEZNO PROCITATI
    Kao ni druga cjepiva, ni M-M-RVAXPRO možda neće potpuno zaštititi sve cijepljene osobe.
    Također, ako je osoba koja će se cijepiti već bila izložena virusu morbila, parotitisa ili rubele, ali se
    još nije razboljela, M-M-RVAXPRO možda neće spriječiti pojavu bolesti.
    M-M-RVAXPRO se može dati osobama koje su bile u nedavnom doticaju (u prethodna 3 dana) s
    osobom oboljelom od morbila i mogu biti u fazi inkubacije bolesti. Međutim, u takvim slučajevima
    M-M-RVAXPRO neće uvijek moći spriječiti razvoj morbila.
    Uzimanje drugih lijekova:Liječnik može odgoditi cijepljenje za najmanje 3 mjeseca nakon transfuzije krvi ili plazme iliimunoglobulina (poznatih kao IG). Nakon cijepljenja M-M-RVAXPRO cjepivom, IG se ne smijeprimijeniti sljedećih mjesec dana, osim ako Vam liječnik ne kaže suprotno.Ako će se raditi tuberkulinski test, mora se napraviti prije, u vrijeme ili 4-6 tjedana nakon cijepljenja sM-M-RVAXPRO.M-M-RVAXPRO se može primijeniti istodobno s cjepivom Prevenar i/ili cjepivom protiv hepatitisaA, ali na različito mjesto primjene (npr. u drugu ruku ili nogu).M-M-RVAXPRO se može primijeniti s nekim standardnim dječjim cjepivima koja bi se premarasporedu trebala primijeniti u otprilike isto vrijeme. Ukoliko se cjepiva ne smiju primijenitiistodobno, M-M-RVAXPRO se mora primijeniti mjesec dana prije ili nakon primjene drugih cjepiva.Molimo Vas da obavijestite svog liječnika ili ljekarnika ako osoba koja se treba cijepiti uzima ili jenedavno uzimala bilo koje druge lijekove (ili primila druga cjepiva), uključujući i one nabavljene bezrecepta.Trudnoća i dojenjeM-M-RVAXPRO se ne smije primijeniti trudnicama. Žene reproduktivne dobi moraju primijenitiodgovarajuće mjere opreza kako bi izbjegle trudnoću tijekom razdoblja od 3 mjeseca nakoncijepljenja ili prema preporuci liječnika.Žene koje doje ili namjeravaju dojiti moraju o tome obavijestiti liječnika. Liječnik će odlučiti smiju liu tom slučaju primiti M-M-RVAXPRO.Obratite se svom liječniku ili ljekarniku za savjet prije nego uzmete bilo koji lijek.Upravljanje vozilima i rad na strojevima:Nema podataka koji ukazuju da M-M-RVAXPRO utječe na sposobnost upravljanja vozilima ili radana strojevima.Važne informacije o nekim sastojcima cjepiva M-M-RVAXPROM-M-RVAXPRO sadrži sorbitol. Ako Vam je liječnik rekao da osoba koja se treba cijepiti ima bolesttzv. nepodnošenja nekih šećera, prije nego što primi ovo cjepivo treba se posavjetovati sa svojimliječnikom.3. KAKO PRIMJENJIVATI M-M-RVAXPROM-M-RVAXPRO se mora primijeniti injekcijom u mišić ili potkožno, u vanjsku stranu natkoljeniceili u nadlakticu. Kod primjene u mišić, u mlađe se djece injekcija obično daje u natkoljenicu, dok se ustarijih osoba prednost daje nadlaktici kao mjestu za davanje injekcije. M-M-RVAXPRO se ne smijeinjicirati izravno u krvnu žilu.M-M-RVAXPRO se primjenjuje na sljedeći način:Osobama u dobi od 12 mjeseci ili starijima daje se jedna doza na odabrani datum. U posebnimokolnostima, M-M-RVAXPRO se može primijeniti u dobi od 9 mjeseci. Daljnje doze se primjenjujuprema preporuci Vašeg liječnika. Razmak između 2 doze treba biti najmanje 4 tjedna.Upute za rekonstituciju namijenjene zdravstvenim djelatnicima nalaze se na kraju ove upute o lijeku. UPOZORENJE !!! Sav neiskorišteni lijek ili otpadni materijal valja zbrinuti sukladno propisima za zbrinjavanje opasnogmedicinskog otpada !!!4. MOGUĆE NUSPOJAVEKao i svi drugi lijekovi, M-M-RVAXPRO može uzrokovati nuspojave, iako se one ne moraju javiti usvih osoba.Sljedeće nuspojave povezane s primjenom M-M-RVAXPRO cjepiva prijavljene su u više od 1 na 10cijepljenih osoba: vrućica (38,5°C ili viša), crvenilo na mjestu injekcije, bol i oticanje na mjestuinjekcije.Modrica na mjestu primjene ,Druge nuspojave koje su bile prijavljene pri primjeni cjepiva protiv morbila, parotitisa i rubele kojeproizvodi tvrtka Merck & Co., Inc. ili monovalentnih (jednokomponentnih) cjepiva protiv te tribolesti: kratkotrajno pečenje i/ili bockanje na mjestu injekcije, bol i/ili oticanje zglobova (koje možebiti prolazno ili kronično), osip, nastajanje modrica na koži i uobičajeno potkožno krvarenje ili naoticanje testisa.Bile su prijavljene i druge manje česte nuspojave, od kojih su neke bile ozbiljne. Te su nuspojaveuključivale: alergijske reakcije, konvulzije (napadaje) i upalu mozga (encefalitis).Liječnik ima potpuniji popis nuspojava za M-M-RVAXPRO. VAZNA NAPOMENA !!!Ako primijetite bilo koju nuspojavu, potrebno je obavijestiti liječnika ili ljekarnika.5. KAKO ČUVATI M-M-RVAXPROČuvajte izvan dohvata i pogleda djece.Čuvajte i prevozite na hladnom (2°C – 8°C).Bočicu s praškom čuvajte u vanjskom pakovanju radi zaštite od svjetlosti.Cjepivo se ne smije zamrzavati.M-M-RVAXPRO se ne smije upotrijebiti nakon isteka roka valjanosti navedenog na pakovanju.Nakon što se cjepivo pomiješa s priloženim otapalom, mora se primijeniti odmah ili čuvati uhladnjaku i primijeniti u roku od 8 sati.Nikada nemojte nikakve lijekove bacati u otpadne vode ili kućni otpad. Pitajte svog ljekarnika kakobaciti lijekove koje više ne koristite. Ove će mjere pomoći u očuvanju okoliša.6. DODATNE INFORMACIJEŠto M-M-RVAXPRO sadržiDjelatne tvari su:Nakon rekonstitucije, jedna doza (0,5 ml) sadrži:živi, atenuirani virus morbila1, soj Enders' Edmonston …………….ne manje od 1x103 CCID50*živi, atenuirani virus parotitisa1, soj Jeryl Lynn™ [Razina B]...........ne manje od 12,5x103 CCID50*živi, atenuirani virus rubele2, soj Wistar RA 27/3 ….. ……...…….. ne manje od 1x103 CCID50**količina virusa kojom se zarazi 50% kulture stanica1 proizveden na stanicama pilećih embrija----------Strane celije zivotinjskog porijekla2 proizveden na WI-38 ljudskim diploidnim fibroblastima pluća--Dijelovi uzeti iz fetusa abortirane djeceOstali sastojci surašak:sorbitol, natrijev fosfat, kalijev fosfat, saharoza, hidrolizirana želatina, podloga 199 s Hanksovimsolima, MEM, natrijev L-glutamat, neomicin, fenolno crvenilo, natrijev hidrogenkarbonat, kloridnakiselina (za podešavanje pH) i natrijev hidroksid (za podešavanje pH)Otapalo:voda za injekcijeKako M-M-RVAXPRO izgleda i sadržaj pakovanjaCjepivo je prašak za suspenziju za injekciju u jednodoznoj bočici, koji se mora pomiješati spriloženim otapalom.Otapalo je bistra i bezbojna tekućina. Prašak je svijetložuti, kompaktni, kristalični kolačić.M-M-RVAXPRO je dostupan u pakovanjima od 1 ili 10, s priloženim iglama. Sve veličine pakovanjase ne trebaju nalaziti na tržištu.Nositelj odobrenja za stavljanje u promet gotovog lijekaMERCK SHARP & DOHME d.o.oHeinzelova 62a, 10000 ZagrebHRVATSKAProizvođač lijekaMerck Sharp & Dohme B. V.Waarderweg 39, 2031 BN HaarlemNIZOZEMSKANačin i mjesto izdavanja lijekaNa recept, u ljekarni.Datum revizije upute:Travanj 2012.--------------------------Sljedeće informacije namijenjene su samo zdravstvenim djelatnicima:Upute za rekonstitucijuOtapalo je bistra bezbojna tekućina. Prije nego što se pomiješa s otapalom, prašak je svijetložuti,kompaktni, kristalični kolačić. Kad se potpuno rekonstituira, cjepivo je bistra žuta tekućina.Nemojte primijeniti rekonstituirano cjepivo ako primijetite da sadrži čestice ili se izgled otapala,praška ili rekonstituiranog cjepiva razlikuje od gore opisanog.Ubrizgajte cijeli sadržaj napunjene štrcaljke u bočicu s praškom. Nježno protresite kako bi se sadržajpotpuno otopio. Izvucite cijeli sadržaj rekonstituiranog cjepiva iz bočice u istu štrcaljku i injicirajtecijeli volumen.Jednu iglu upotrijebite za rekonstituciju cjepiva, a drugu za primjenu cjepiva osobi koja će se cijepiti.Preporuča se primijeniti cjepivo odmah nakon rekonstitucije ili pohraniti u hladnjak i primijeniti uroku od 8 sati kako bi se smanjila mogućnost gubitka djelotvornosti. Ako se rekonstituirano cjepivone primijeni u roku od 8 sati, treba ga ukloniti.Ne zamrzavajte rekonstituirano cjepivo.

  26. #126
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod nas danas osvanulo da sutra moramo otici u dz i da cemo tamo dobit termin i papire sto obavit .
    Mislim ono helloooo danas popodne za sutra popodne?!

    Ajd dobro....


    Nego ako ima prijevremeno upisanih u Zg od ove godine se trebaju predati zahtjev tj.uvjerenje i papiri strucnog tima do kraja ozujka.Nasa psiha nije jos uopce pripremila papire a obavila je testiranje prije valjda vise od mjesec dana.
    Ah previse ocekujem, ipak zivimu Rvackoj
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.03.2015. at 00:08

  27. #127
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ma nije to lili baš od danas do sutra, trebaš se javiti u njihovo uredovno radno vrijeme da ti da termin kadćeš na preglede i da ti da uputnice za sve kaj treba vani napraviti.

  28. #128
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas danas osvanulo da sutra moramo otici u dz i da cemo tamo dobit termin i papire sto obavit .
    Mislim ono helloooo danas popodne za sutra popodne?!

    Ajd dobro....


    Nego ako ima prijevremeno upisanih u Zg od ove godine se trebaju predati zahtjev tj.uvjerenje i papiri strucnog tima do kraja ozujka.Nasa psiha nije jos uopce pripremila papire a obavila je testiranje prije valjda vise od mjesec dana.
    Ah previse ocekujem, ipak zivimu Rvackoj
    Uvijek je bilo za prijevremene do 31.3., a novina je da treba mišljenje predškolske ustanove uz zahtjev. Mišljenje vam je trebala dati par dana nakon što je procjenila dijete. Može i teta dati mišljenje...

  29. #129
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Mi još nemamo termine , ali ionako se tek od 31.3. po pravilniku započinje s utvrđivanjem psihofizičkog stanja, s tim da sam ja u svojoj školi već na početku školske godine objavila na webu da ću testiranja raditi tadnjih 10 dana u četvrtom mjesecu da se roditelji pripreme. Doktorica će mi tek početkom lipnja odraditi djecu.
    u školi u kojoj sam u ulozi roditelja očekujem da ćemo odraditi sve kroz travanj.

  30. #130
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja sam malkice zbunjena pa ako može pomoć. Dakle na onoj obavijesti od grada zagreba piše "Prije upisa u I. razred obvezan je pregled djece radi utvrđivanja njihova psihofizičkog stanja, a koje će provesti stručno povjerenstvo osnovne škole u koju se dijete treba upisati, odnosno kojoj pripada prema upisnom području." Međutim, raspored se odnosi na školsku medicinu? Da li nakon pregleda kod školske medicine ima još išta u školi što trebamo obaviti ili samo odemo 11., 12. i 13. lipnja 2015. i prijavimo se s potvrdom od školskog liječnika?

    Hvala!

  31. #131
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ma nije to lili baš od danas do sutra, trebaš se javiti u njihovo uredovno radno vrijeme da ti da termin kadćeš na preglede i da ti da uputnice za sve kaj treba vani napraviti.
    Ne napisali su samo danas od 16 do 19h a meni djeca kure doma.inace uvijek zdravi al eto bas danas.

  32. #132
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    ma daj ti nazovi njihov broj i dogovori se, vidla sam i ja taj papir, istina danas, (ne tiče me se), ali uvijek je bilo duže vrijeme da se mogu podići ti pred papiri.

  33. #133
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    jelena_O snašla sam se ja Frendica je uzimala za svoju kćer pa tako i za nas. Naravno odmah su je tamo pitali (kad su skužili prijevremni upis) imamo li papire od stručnog tima iz vrtića.Sta's nemamo i nećemo imat do daljnjeg jer je psiha laganini usporena Iako mi imamo papire iz Severa, možda i to jednako vrijedi. No pričekat ćemo...

    Uglavnom dobili smo termin u DZ 10.4. dotad trebamo izvadit krv, urin, potvrde od pedijatra, stomatologa i papirologiju u Gradskom uredu radi prijevremenog.
    Jako se veselimo.

  34. #134
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek je bilo za prijevremene do 31.3., a novina je da treba mišljenje predškolske ustanove uz zahtjev. Mišljenje vam je trebala dati par dana nakon što je procjenila dijete. Može i teta dati mišljenje...
    hvala paid na info. ma kakve tete, one nisu skužile ni darovito dijete u svojoj grupi (moju kćer)

    Bude se psiha pokrenula,valjda je stisnu i ostali roditelji i to vjerojatno idući tjedan kad ja odletim za Ankaru

    Bome morat će me pričekat da se vratim.

  35. #135
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam malkice zbunjena pa ako može pomoć. Dakle na onoj obavijesti od grada zagreba piše "Prije upisa u I. razred obvezan je pregled djece radi utvrđivanja njihova psihofizičkog stanja, a koje će provesti stručno povjerenstvo osnovne škole u koju se dijete treba upisati, odnosno kojoj pripada prema upisnom području." Međutim, raspored se odnosi na školsku medicinu? Da li nakon pregleda kod školske medicine ima još išta u školi što trebamo obaviti ili samo odemo 11., 12. i 13. lipnja 2015. i prijavimo se s potvrdom od školskog liječnika?

    Hvala!
    Više info na: www.upisuskolu.com od prošle je godine al imaš sve dosta detaljno.

  36. #136
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Više info na: www.upisuskolu.com od prošle je godine al imaš sve dosta detaljno.
    Hvala. u medjuvremenu je osvanulo na stranicama skole da se termin termin testiranja u skoli dogovara kod skolske nakon njenog pregleda. Sto znaci da srecom ne moram ici dodatno u skolu ili zivkati na telefon za termin. Osjecam se kao paket kojeg samo proslijedjuju dalje i nema pojma sto je iduce...

    Mi smo vadjenje krvi (iz vene?!) i urin obavili u DZ za 15 minuta, nismo uopce dugo cekali (nije bila guzva...). Moram se pohvaliti da joj je Hg 134 - ja toliko valjda u zivotu nisam imala . Ali cu zato za dnevnu kolicinu popijenog mlijeka i mlij. proizvoda morati prijaviti nulu

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    zakaj upitnik iza vene, nisi sigurna, ili je bilo bez problema.

  38. #138
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zakaj upitnik iza vene, nisi sigurna, ili je bilo bez problema.
    Zato sto su svi poznati vadili iz prsta. Nema veze, jednom je i ona morala vaditi iz vene...

  39. #139
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    1. Leona - Lili75
    2. Curka - Ginger
    3. Ivano - Paid
    4. Nora - Zeljka33
    5. Mo - rossa
    6. Irena - smokvica
    7. Kate - la_mama
    8. dečko - andiko
    9. Veliki - plima
    10. Filip - Sarfila
    11.Sara - Sani1612
    12.Victoria-Victoria08
    13. Iva - anatom
    14. Dora -rima11
    15. Curka - filip
    16. Kaja -cowgirl
    17. L.decko - fjora
    18. Filip - meri
    19. Nela - anabeg

    Evo i mi se prijavljujemo Moram napomenuti da mi je ovo vrijeme tako brzo prošlo i ne mogu vjerovati da ću na jesen imati đaka prvaka

    Nama su tete iz vrtića mailom proslijedile raspored, isti je naljepljen i na vratima škole. Sad 18.03 imamo liječnički pregled, 06.05 testiranje pshihofizičkog stanja, laboratorijske pretrage krvi i urina imamo zakazano za 05.06 i onda slijede upisi u školu od 08-11. lipnja.

  40. #140
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Broj djece koji su predviđeni za upis je 12 (nikad manje) s tim da će za dvoje djece vjerojatno biti preporučena odgoda. Suprug i ja smo išli u istu školu, u to vrijeme je bilo i po 2 razreda, dakle 40-50djece..unazad nekih 7-8 godina se taj broj iz godine u godinu drastično smanjuje.

  41. #141
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Ja ne znam kako vi ali ja sam tako uzbuđena oko svega,jedva čekam termine.
    Haha još da mi nije ovo struka i da svake godine ne upisujem djecu u prvi razred.Ali roditelj prvašića sam prvi put i baš mi ovaj osjećaj i u poslu daje novu perspektivu. BTW to mi je i najdraži dio posla jer temeljitu procjenu smatram ključnom za dobar start svakog djeteta.

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Zato sto su svi poznati vadili iz prsta. Nema veze, jednom je i ona morala vaditi iz vene...
    i moji klinci i nećaci su vadili iz vene, možda je to kod nas na zapadu normalno, kod mojih nije bilo problema

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj anabeg prvotno napisa Vidi poruku
    Broj djece koji su predviđeni za upis je 12 (nikad manje) s tim da će za dvoje djece vjerojatno biti preporučena odgoda. Suprug i ja smo išli u istu školu, u to vrijeme je bilo i po 2 razreda, dakle 40-50djece..unazad nekih 7-8 godina se taj broj iz godine u godinu drastično smanjuje.
    znači li to da ćete imate dvojne razrede?

  44. #144
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    znači li to da ćete imate dvojne razrede?
    Ne, samo jedan razred.

  45. #145

    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Ježdovec
    Postovi
    53

    Početno

    Mi smo sutra naručene na testiranje u školu,jedva čekamo curka i ja
    Sistematski imamo tek 25.3.
    U međuvremenu moramo vadit krv i pregled kod zubara.

  46. #146
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kod nas jos nikakvih informacija

  47. #147
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    mi danas na roditeljski i moramo donijeti zdravstvenu knjizicu i knjzicu cjepljenja
    javim poslije sto je bilo

  48. #148
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    evo gotov roditeljski
    potrebno obaviti razgovor u skoli i sistematski kod skolske medicine, redoslijed nije bitan, do kraja travnja
    dobili papire i trebamo dogovoriti termine
    dobili i papir koji mora popunit pedijatar i stomatolog, te uputnicu za urin i hemoglobin, te jedan papir kojeg roditelji popunjavaju

    razgovor u skoli cca 20-30 min, sistematski cca 45 min i cjepljenje

    sluzbeni upisi sredinom lipnja, ne mora biti dijete, treba donijeti rodni list, oib i jmbg djeteta te potvrde o zaposlenju oba roditela za boravak

    to je ukratko...mi smo inace skola A G Matos Zg

  49. #149
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    danas poštom stigao poziv za testiranje u školi za sljedeći tjedan, a sutra se idemo naručiti za sistematski

  50. #150
    plima avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    288

    Početno

    Veliki je imao liječnički pregled danas. Bilo nam je zabavno. Trajalo je oko pola sata: crtanje, mjerenje tlaka, visine , težine, pregled vida, pregled spolovila... Pitali su ga i kako bi napisao neke riječi, koja je lijeva i desna strana itd. Uglavnom ništa neuobičajeno. Pitanja su bila normalana osim jednog -koju ribu najviše voli jesti, pa je zbunjen odgovorio da voli sprženu. I kad je trebao skakati na lijevoj nozi rekao je da je dešnjak pa da ne može baš dobro s tom nogom skakati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •