Stranica 12 od 51 PrviPrvi ... 2101112131422 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 551 do 600 od 2535

Tema: Prvašići 2015/2016

  1. #551
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    E . je kod dr. na zahtjev nacrtala djevojcicu.
    U haljini , glava, stapici od ruku i nogu. Oci i usta, bez nosa.
    Ali je nacrtala nasminkana usta , dugu kosu, nausnice ( bez usiju), krunu sa tri srca na vrhovima i djevojcici na sred prsa - srce.
    doktorica nije nista komentirala. I u nizu onih likova je fulala jedan. Niti to nije komentirala.
    U skolu idemo u cetvrtak , ali samo razgovor imaju.

  2. #552
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Da, pod uvjetom da škola uopće zapošljava psihologa.
    hm, da. na testiranje je dosla vanjska suradnica...

  3. #553
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa Vidi poruku
    Tete u vrtiću ja osobno isto konzultiram svake godine, iako vam moram priznati da me često obmanjuju naročito kad se radi o zahtjevnijem djetetu kojeg bi ja odgodila. Ali često mi budu od pomoći jer od njih saznam neke stvari koje ne mogu uočiti kod djeteta ili ih roditelji prešute. u svakom slučaju to je delakatan posao koji zahtjeva mnogo mnogo angažmana, ponekad besmislen ako te roditelj ne uvažava...no to se vrlo rjetko događa
    meni je nekako misljenje teta u vrticu najrelevantnije. one su svakodnevno sa njima, rade sa njima, mogu ih medjusobno usporediti i makar nisu priholozi najbolje vide kako se djete ponasa i snalazi kad se trazi nesto "ozbiljno" od njega, kao npr. rjesavanje zadataka, koncentracija....
    tako da bi meni bilo nekako normalno da se konzultira tete, uz razgovor sa psihologom/pedagogom naravno.

  4. #554
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Moja je bas talent za crtanje, nekad u nevjerici gledam jel to ona zaista sama nacrtala ili precrtala. Ja totalni antitalent, al bas ono ne znam crtati, muz malo bolje od mene. Sad na testiranju su dobili zadatak nacrtati sto najvise vole, ona je nacrtala tatu, mene, seku i bracu, i sve uredno napisala tko je tko, pa je okrenula list i krenula crtati sebe:D, ali nije imala vremena zavrsiti.

  5. #555

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,728

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Vjerojatno su očekivali više detalja, znam da su im ti detalji pokazatelji čega ubi me zaboravila sam. Npr da nacrta osim očiju, usta također i nos, obrve, trepavice, prste na rukama i sl. mislim da nije bitno da je to lijepo nacrtano nego da su na crtežu i ti detalji. Andiko nemoj se zamarat s tim.

    Pretpostavljam da ste Tituš, znam ti točne brojke rekli mi u ambulanti.

    Tituš-prijavljeno 180 prvašića, Kovačić 140 prvašica, Špansko Oranice 80 prvašića s tim da će njih max 20-ak iz Tituša doći kod nas u Oranice jer im je ta škola bliža po mjestu stanovanja.
    inače Špansko je naselje u Hrvatskoj s najvećim brojem prvašića.

    Pa za Tituša ti svi kažu da je odlična škola, neka te to tješi. Razredi im jesu veći. Njabitnije je zapravo učiteljica.
    Ma kaj ja znam...nekak mi se ne sviđa da mi se dijete izgubi u masi.... Sad je u vrtiću išao u grupu za darovitu djecu...znam ja da bu se on snašao i sve...ma...ne znam. Nekak mi je pedagogica bila sva nikakva, pa je i mene zbedirala:/ Nadam se samo da ćemo imat sreće s učiteljicom... Kod moje nećakinje na Trešnjevci njih 17 u razredu....dođe mi muka...

  6. #556
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Naših ima 12, ako nitko ne otpadne, znam da je bilo dvoje upitnih. Nikad manje.

  7. #557

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,149

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Kod moje nećakinje na Trešnjevci njih 17 u razredu....dođe mi muka...
    Ne treba ti biti muka, mali broj učenika u razredu nije automatski garancija kvalitete škole ili učiteljice.

  8. #558
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku

    Testiranje je prošlo valjda ok. Daju šture info...jedino kaj mu zamjeraju je da prejednostavno crta...ne znam kaj to znači... Jel netko zna što se s tim testira? Jer mi je rekla da mu je grafomotorika uredna...to je neke druge stvari crtao...krugove, kvadrate i to..

    (muž i ja smo koma u crtanju - meni da sad netko kaže da čovjeka nacrtam, čiča glišu bi dobili)
    To znači da se neki psiholozi hvataju crtanja ljudskog lika kao nekog užasno važnog pokazatelja dječjeg razvoja (vjerojatno jer je to jedino što znaju).

  9. #559
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    uf, postajem nervozna. za par sati idem u skolu po zakljucak psihologicea a sva sam jadna ionako nikakva danas jer nisam nocas spavala (mali se budio non stop) i sad jos kad se sjetim skole, lovi me grc u zeludcu

  10. #560
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To znači da se neki psiholozi hvataju crtanja ljudskog lika kao nekog užasno važnog pokazatelja dječjeg razvoja (vjerojatno jer je to jedino što znaju).
    niit jedan psiholog ne moze donijeti odluku o upisu ili odgodi na osnovu jednog testa...ni liječnik ni itko drugi....test crteza covjeka i nastavljanje niza se vjerojatno koristi kao skrining test, ako je rezultat bas jako los da se ne dijete moze uputiti na dodatnu obradu. Ja se nadam, jer zapravo ne poznajem sam postupak.

    a to koliko dijete moze varirati u postignutim rezultatima na testovima sama sam se uvjerila na svom djetetu i zato se nekakve velike odluke na osnovu jednog testiranja ne bi trebale donositi.

  11. #561
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Htjela sam reći da se neki psiholozi jako hvataju za crtež ljudskog lika kao važan pokazatelj dječjeg razvoja. Moguće da je to prva lekcija u knjizi iz dječje psihologije, pa zato.
    To je kao kad dijete nešto nacrta crvenom bojicom a psilogoh kaže: uuuuu danas si jako ljut! (a dijete kaže hm, rozoj bojici je pukla špica).

  12. #562
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,617

    Početno

    Sretno meri da bude po tvome -odgoda.

  13. #563

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    moja je isto crtala čovjeka i nije nacrtala nos pa ju je doktorica pitala što nedostaje. Odgovorila joj je nos. Pita ju ona zašto ga nisi nacrtala. Moja kaže zato što joj ne ispadne lijepo

  14. #564

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela sam reći da se neki psiholozi jako hvataju za crtež ljudskog lika kao važan pokazatelj dječjeg razvoja. Moguće da je to prva lekcija u knjizi iz dječje psihologije, pa zato.
    To je kao kad dijete nešto nacrta crvenom bojicom a psilogoh kaže: uuuuu danas si jako ljut! (a dijete kaže hm, rozoj bojici je pukla špica).
    Na temelju čega si zaključila da se psiholozi jako hvataju za crtež ljudskog lika?
    Vrtim kolege/ice u glavi i nitko mi ne pada napamet tko baš nešto brije na crtež....
    a pogotovo ne da neke zaključke temelji i donosi samo na crtežu ljudskog lika.

  15. #565
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Na temelju iskustva

  16. #566
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sretno meri da bude po tvome -odgoda.
    hvala, ali........
    mi i dalje nista ne znamo. razgovarala sam sa psihologicom. rekla je da ce moju stranu "price" prenijeti skolskom povjerenstvu, za koje jos ne zna kad ce se sastati. to ce biti unutar mjesec dana........ jer mora biti prije upisa

  17. #567
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,617

    Početno

    Boze me sacuvaj....drz se.
    Molim te u kojem si gradu bas sam radoznala.moze i pp.

  18. #568
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    moze pp

  19. #569
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    najgore od svega je sto on uopce nece ni ici u tu skolu. tu smo bili na predupisima, dok jos nisam znala kako ce se razviti moja "situacija", pa sad moramo tu odraditi tu proceduru oko testiranja.

  20. #570
    plima avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    288

    Početno

    Napokon obavili testiranje. Nije bilo nikakvih problema sve je znao. Imali su slikopriču, analizu, sintezu. Spajali su nekakve točkice, prepisivali crte i oblike, sve skupa je trajalo 40 minuta. Za vjeronauk su rekli da se to sređuje na upisu u šestom mjesecu. U školi je tri razreda po 20 učenika.

  21. #571
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ima koja pulezanka tu? trazim informaciju da li valdebek spada pod skolu vidikovac?

  22. #572
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    i da li vec znate koji dokumenti se nose na upise u skolu?

  23. #573
    Sarfila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zagreb - Rudeš
    Postovi
    73

    Početno

    - OIB vašeg djeteta, ako ga niste imali pri pedagoškom
    testiranju

    - Presliku Domovnice (sve preslike mogu biti stare)
    - Presliku Rodnog lista

    - Potvrdu o zaposlenju roditelja, ako želite upisati dijete u Produženi boravak

  24. #574
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    a dokument vezano za prebivaliste?

  25. #575
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Nije garancija da ako je manje ucenika da ce biti bolje..a brojka 17 u razredu je za mene mala....jer kod male ima 24 ucenika i sve je super..jest da je previse...ali kad ih je u doba bolesti bilo manje... cca 17...bilo je svakako milina raditi...to je i uciteljica rekla..tako da sa 17 ucenika u razredu nije potrebno bojati se...bit ce to sasvim ok.
    Posljednje uređivanje od oka : 15.05.2015. at 23:34

  26. #576
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Cure potvrda od stomatologa se negdje kupi ili to sam stomatolog ispise na kompu? Imamo ovaj tjedan zubara pa da se pripremim.

  27. #577
    plima avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    288

    Početno

    Potvrdu dobiješ kod stomatologa nakon pregleda zubi.

  28. #578
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,242

    Početno

    nama dali kad smo se išli prijaviti za sistematski

  29. #579
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure potvrda od stomatologa se negdje kupi ili to sam stomatolog ispise na kompu? Imamo ovaj tjedan zubara pa da se pripremim.
    mi smo obrazac dobili kad smo dobili poziv na sistematski i zubarica je to onda ispunila kad nam je pregledala zube.

  30. #580
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,617

    Početno

    Isto ovako kao rossa i meri.

  31. #581
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A nama su rekli da to donesemo na sistematski
    Sta uopce treba pisati na tome?

  32. #582
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Sani1612 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure potvrda od stomatologa se negdje kupi ili to sam stomatolog ispise na kompu? Imamo ovaj tjedan zubara pa da se pripremim.
    Nep ise na kompu nego je nekakav gotovi obrazac koji samo ispuni. Kod nas se isto dobije kad kod skolske ugovaras termin i dobijes uputnice za labos, ali ja sam bila s curom kod zubarice na redovnoj kontroli prije toga pa sam uspit odmah uzicala tu potvrdu. Imala je srecom formular

  33. #583
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Mi obrazac nismo dobili nego nam je rečeno da ga ispunjenog donesemo na sistematski.
    Možda ga ima u NN za kupiti.

  34. #584
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Ako ga niste dobili onda ga vjerojatno ima stomatolog. Svake godine se upisuju prvasici i sigurna sam da sustav funkcionira, nije da ove godine prvi put traze to o zubima
    ja ne bi isla unaprijed u nn kupovati nesto sto niti znas da imaju, niti da ti treba i da zubar to nema kod sebe (kao sto je moja ipak imala iako tu to dobijes prije sistematskog)

  35. #585
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,617

    Početno

    [QUOTE=sillyme;2770961]Ako ga niste dobili onda ga vjerojatno ima stomatolog. Svake godine se upisuju prvasici i sigurna sam da sustav funkcionira, nije da ove godine prvi put traze to o zubima
    ja ne bi isla unaprijed u nn kupovati nesto sto niti znas da imaju, niti da ti treba i da zubar to nema kod sebe (kao sto je moja ipak imala iako tu to dobijes prije sistematskog)[/QUOTE
    X.

  36. #586
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Potvrda od stomatologa je bio fotokopirani upitnik instituta A. Štampar kojeg smo dobili zajedno s uputnicom za urin i krv od radne medicine (pozvali su nas po papire kad smo dogovarali pregled za upis u prvi razred). Naša zubarka nije do sada izdavala štamparove potvrde već svoje(ordinacije nije u Zagrebu). Kad budeš zvala stomatologa za pregled pitaj koji je "protokol" izdavanja potvrde jer da ti nisi dobila nikakvi upitnik od radne medicine.

  37. #587
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    mi smo to dobili postom . dobili smo doma postom poziv sa terminom za sistematski, taj obrazac za zubara i jos jedan upitnik koji ispunjavaju roditelji.

  38. #588
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Stomatolog mi je rekao da donesem potvrdu da ju ispuni. Mi nismo nista dobili osim uputnice za kks i urin. Radi se o skolskoj medicini u zapresicu. Izgleda da se procedura razlikuje od mjesta do mjesta.
    Svejedno hvala na odgovorima.

  39. #589
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    imate kakvih informacija koliko ce kostati knjige? ono, bar okvirno?

  40. #590
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mi imamo privatnu stom. u zg
    Kad sam joj rekla, samo je rekla da nema problema
    Mislila sam ako ima nesto unificirano da ona samo potvrdi
    Ma dobro, nesto cemo donijeti

  41. #591
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Evo, i nama rekla stomatologica da donesemo potvrdu da ispuni, a nista nismo dobili
    Ona nema nikakav obrazac, kaze da joj to donose roditelji
    Dakle, ima li negdje taj obrazac online ili za kupiti
    Ja guglanjem nisam nasla

  42. #592
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,487

    Početno

    Mi smo taj obrazac za zubara dobili na predupisima u skoli, tada smo dobili i termin kod doktora. I taj obrazac smo onda predali kod doktora.
    Mislim da toga nema u NN, mozda da pitate kod pediatrice.

    Nama su odgodili cijepljenje jer nema cijepiva.

    Mi smo prosle godine za knjige za prvasica dali oko 400kn(tu je ubrojena i likovna mapa i pribor koji smo morali dokupiti), mozda i malo manje. Pernicu (puno) i biljeznice nasi prvasici dobiju na poklon od grada, tako da to nismo kupovali.

  43. #593
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,617

    Početno

    Ginger Sani jel imate nekog od poznatih cija su djeca prvasici da vam sliknu i posalju a vi samo isprintate.
    Rado bih vam pomogla al mi smo to sve vec predali.
    Pa jel ima tu netko tko jos ceka testiranje i dz da vam posalje?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.05.2015. at 22:21

  44. #594
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja nemam
    Tj. nitko od onih koje znam to nije dobio (ista skola, jel)

  45. #595
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,617

    Početno

    A misa mu..
    Cure ajd javite se vi koje imate i pomozite curkama ovako bi bilo najjednostavije...
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 18.05.2015. at 23:08

  46. #596
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Cure, ima li tko?
    Lili

  47. #597
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Kod nas ista stvar.
    Nitko nema. Ali rečeno mi je jučer da je dovoljno da stomatolog napiše da su zubi b.o.
    Potpiše se i stavi svoj žig.

  48. #598
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,732

    Početno

    Ginger nama su prosle godine tako komplicirali zivot. naima balerina je kod stomatologa u ZGB, a zivi na selu. u ZGB se svi papiri dobiju na jednom mjestu pa se popunjavaju, a kod nas na selu ne. nas stomatolog nije imao obrazac, a nasa skolska nam nije isto tako imala dati. lijepo je stomatolog isprintao potvrdu da mi dijete ima toliko i toliko trajnih zubi i jos neke stvari, to smo predali i rekli skolskoj da ako ima problem stim, nek nam ona napravi. jednostavno smo bili umorni od tog loptanja. potvrda je na kraju bila OK i dostatna.

  49. #599
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,402

    Početno

    Nas je zubar isprintao neku turbo glupu potvrdu koja nema veze sa nicim ( znala sam da je glupa , ali sam se pravkla bedasta). Sestra kod skolske je frkrktala nosom, pa sam joj rekla da nazove zubara za novu , ako joj ova ne odgovra.
    To njima treba za razne statistike, a ne za nista vazno za dijete.
    Za dijete je vazno da ide zubaru.

  50. #600
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Blah, rekla sam mm-u da donese bilo kakav papir s potpisom i stambiljem zubarke
    Kak su nam dali, tak ce i dobiti

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •