Stranica 13 od 51 PrviPrvi ... 3111213141523 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 601 do 650 od 2535

Tema: Prvašići 2015/2016

  1. #601
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    pa ionako na toj potvrdi (bar kod nas) je samo pisalo: svi zubi su zdravi. nije pisalo ni broj mljecnih zubi, ni trajnih.
    uostalom mi jos ni nemamo trajne zube, mljecni nam se nisu poceli jos ni klimati.

  2. #602
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Blah, rekla sam mm-u da donese bilo kakav papir s potpisom i stambiljem zubarke
    Kak su nam dali, tak ce i dobiti
    E baš tako kad su totalno neorganizirani.
    Kod nas je trebalo stavit kvačicu jesu li svi zubi sanirani ili ne, nešto o trajnima i mliječnima, ma bezvezna potvrda, neš' ti.

    Nego jesu kod vas uskoro oproštajne priredbe u vrtićima. Kod nas je priredba 3.6. naveliko uče pjesme, recitacije i svašta nešto, a meni već sad suze u očima kad mi počne pjevat te neke pjesmice, sva se istopim, inače sam plačljivica kod takvih emocijama nabijenim situacijama (inače sam žena stijena ). Ne znam kako ću preživit taj prvi dan škole...jako se veselimo svi, ne mogu vjerovat koliko mi je dijete, da ona kreće u školu. Zlato mamino...

  3. #603
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Blah, rekla sam mm-u da donese bilo kakav papir s potpisom i stambiljem zubarke
    Kak su nam dali, tak ce i dobiti
    Pa da. Mislim da ponekad zaboravljaju da su tu oni zbog nas a ne mi zbog njih...

  4. #604
    Sarfila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zagreb - Rudeš
    Postovi
    73

    Početno

    Lili75 "preživjet" češ prvi dan škole, ali ta oproštajna predstava u vrtiću... Suza suzu tjera i ne mogu si pomoći. Škola kao škola, sve 5, nešto novo, nama je to veći stres čini mi se nego njima, ali taj rastanak u vrtiću je uh... Bar mi je sa Sarom tako bilo, a Filip i ja imamo još tu neku posebnu vezu jer mi je jako privržen i jako pokazuje tu emociju prema meni pa mislim da će mi biti još gore nego s njom.

  5. #605
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Mi smo bili danas kod oftamologaa jer je na sistematskom loše vidio na desno oko. I danas opet. I sada moramo kapati kapi i onda opet pregled...

    Nama je završna priredba tek 19.6.

  6. #606
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Nemam ni ja to više kod sebe. Mi smo otišli kod zubarice i ona nam je dala potvrdu, ne sjećam se sad točno, ali nije bilo više od jedne rečenice, potpis i pečat, ona je to već sve imala gotovo, vjerojatno samo mjenja ime djeteta. Ja malu vodila sa sobom, jer sam računala da će joj pogledati zube, ali ništa.

  7. #607
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Doduše, oni su nekoliko dana prije toga sa vrtićem išli u posjetu zubaru i svakom djetetu su pregledani zubi.

  8. #608
    Sarfila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zagreb - Rudeš
    Postovi
    73

    Početno

    Kod nas je priredba sad u petak, 22.05.

  9. #609
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Sarfila prvotno napisa Vidi poruku
    Lili75 "preživjet" češ prvi dan škole, ali ta oproštajna predstava u vrtiću... Suza suzu tjera i ne mogu si pomoći. Škola kao škola, sve 5, nešto novo, nama je to veći stres čini mi se nego njima, ali taj rastanak u vrtiću je uh... Bar mi je sa Sarom tako bilo, a Filip i ja imamo još tu neku posebnu vezu jer mi je jako privržen i jako pokazuje tu emociju prema meni pa mislim da će mi biti još gore nego s njom.
    joooj pa ja sam suzila lani na priredbi kad je bila oproštajna za lanjske predskolce. sad se nadam da ce opet biti na otvorenom da mogu nabiti cvikere na oci da me niko ne skuzi da tulim. sram me reci da su mi lani zasuzile oci kad su u jaslicama djelili diplome djeci koja su najesen kretala u vrtic. ove godine ce moj mladji, pa cu i tamo sigurno tulit.

  10. #610
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    idemo kasnije na razgovor sa pedagogicom u skolu (konacno sam uspjela dogovoriti razgovor), tako da cu danas definitivno znati da li idemo u skolu ili ne

  11. #611
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    mi smo završnu imali 17.05. na Bundeku, a nakon toga je bilo zajedničko druženje s roditeljima i roštiljanje.

  12. #612
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    idemo u skolu

    zavrsnu cemo imati 19.06., a vrtic nam zatvaraju 17.07.

  13. #613
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    prosla sistematski
    i vise je nego spremna
    cjepila se prethodno s priorixom kod nase pedice, a za drugo cjepivo kaze ova dr da ga nema

  14. #614
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    prosla sistematski
    i vise je nego spremna
    cjepila se prethodno s priorixom kod nase pedice, a za drugo cjepivo kaze ova dr da ga nema
    Da, nama su skroz odgodili cijepljenje jer jednog cijepiva nema. Rekla je da ce nas zvati na jesen.

  15. #615
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    sta vi dva cjepiva dobivate na sistematskom? mi smo dobili jedno, nitko nije ni spominjao drugo.

  16. #616
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Moparu, tokom prvog razreda difterija- tetanus i IPV ( polio ) posebno.

  17. #617
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    nasim su to dali nedavno u skoli. samo smo dobili obavijest da ce ih cijepiti taj i taj dan

  18. #618
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Kod nas su prekinuli tu barbarsku praksu da masovno cijepe sedmogodisnjake bez pratnje roditelja. Sad se ide kod skolske u dogovoreni termin sa pratnjom.

  19. #619
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas su prekinuli tu barbarsku praksu da masovno cijepe sedmogodisnjake bez pratnje roditelja. Sad se ide kod skolske u dogovoreni termin sa pratnjom.
    Ovako i kod nas.

  20. #620
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    nama je rečeno na sistematskom da dođemo za mjesec dana na docjepljivanje, već mi je dijete napomenulo, idem zavirit koliko je prošlo.
    meri pa šta bi? znam da si rekla da si sigurna da dijete nije spremno, nisu uvažili tvoje mišljenej.

  21. #621
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Evo pogledah papire fakat je skoro mjesec dana prošlo, pa to vrijeme leetiii...

    ginger super za malenu na sistematskom.

  22. #622
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    nama je rečeno na sistematskom da dođemo za mjesec dana na docjepljivanje, već mi je dijete napomenulo, idem zavirit koliko je prošlo.
    meri pa šta bi? znam da si rekla da si sigurna da dijete nije spremno, nisu uvažili tvoje mišljenej.
    evo ovako je bilo.
    na testiranju je imao iznad prosjecno dobar rezultat, s time da mu je grafomotorika odlicna, a koncentracija losija. koncentracija mene najvise i brine u cijeloj toj prici.
    kad sam rekla psihologici nakon testiranja da je moje misljenje da on nije spreman, rekla je da ce to prenijeti skolskom povjerenstvu.........
    i onda ja cekam i cekam, pa zovem u skolu, nitko nista nezna kad ce biti povjerenstvo, pedagogice nema (na godiisnjem je, a ona je predsjednik povjerenstva), doktor (koji je clan povjerenstva) je na bolovanju.... na kraju sam uspijela dobiti pedagogicu i rekla mi je da ga dovedem na razgovor. nakon razgovora mi je rekla nema ja odlucim, a da ce me ona podrzati, ali da je njemu grafomotorika odlicna, da jako ljepo pise, da super zakljucuje... ako zatrazim odgodu, moram njoj dati zahtjev njoj, to ide na skolsko povjerenstvo, onda skolsko povjerenstvo (za koje i dalje ne znaju kad ce biti, izmedju ostalog jer im psihologica salje rezultate testova postom, pa to jos nije stiglo) daje zahtjev uredu za drzavnu upravu, oni se tamo sastaju i odlucuju da li ce odobriti ili ne...... a za 10 dana su upisi.
    rekla sam joj da cu onda razmisliti jos jedan dan, pa sam nakon toga otisla u vrtic ponovo razgovarati sa tetama i doznala da posto su upisi u vrtice taman zavrsili oni vec znaju tko ce se upisati i da ce slijedece godine u skupini biti svi maleni koji prelaze iz jaslica i da je za njega onda bolje da ode u skolu nego da ostane u vrticu jer ce tu samo zatupiti.
    tako sam odlucila nek ide u skolu. nadam se da sam od dva zla izabrala ono manje.

  23. #623
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    e da, nama nitko nije spominjao docjepljivanje

  24. #624
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Kakav je sa emocionalnom zrelosti?
    kako podnosi promjene?

  25. #625
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    e da, nama nitko nije spominjao docjepljivanje
    To skolska lijecnica radi.

  26. #626
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    I kolko tocno godina ima, meri?

  27. #627
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ma cak mislim da se dosta dobro prilagodjava na nove situacije, sa upoznavanjem novih ljudi nema nikakvih problema. mene brine bas ta njegova koncentracija, zaigranost i sto se ne nosi bas dobro sa frustracijama, u smislu da ne podnosi poraz. na primjer ako je netko bolji, brzi... bude tuzan i pocne plakati.

  28. #628
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    on je 25. 02. napunio 6
    na skolskoj medicini smo bili na cijepljenju.

  29. #629
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    ma cak mislim da se dosta dobro prilagodjava na nove situacije, sa upoznavanjem novih ljudi nema nikakvih problema. mene brine bas ta njegova koncentracija, zaigranost i sto se ne nosi bas dobro sa frustracijama, u smislu da ne podnosi poraz. na primjer ako je netko bolji, brzi... bude tuzan i pocne plakati.
    Da, to je malo zabrinjavajuce.
    Na vasem mjestu bih trazila dodatno misljenje izvan skole, ta skolska testiranja budu prilicno povrsna , pa propuste djecu koja bi trebala odgodu. Ali ako ste vec odlucili za skolu, nadam se da ce dobiti strpljivu i tolerantnu uciteljicu. Jer ako uciteljica ne bude odgovarajuca, tada bi moglo biti problema.

  30. #630
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    sad mi je vec prekasno za to. ja sam se oslanjala na struku, a struka mi kaze, neka ja odlucim. ako sad zatrazim odgodu, a ne bude mi odobrena (sto je velika mogucnost, jer mi je vec pedagogica rekla da joj je cudno da ja uopce zovem kad on ima rezultat 6,6) imati cu velikih problema kod upisa, poslat ce nas u skolu koja ima najvise mjesta (iz razloga sto nitko ne zeli u nju), jer su skole koje su ok vec sve prekrcane. a i ta opcija da ostane jos jednu godinu sa trogodisnjacima mi se ni malo ne svidja, mislim da to nije dobro za njega.
    zato kazem, mislim da sam od dva zla izabrala ono manje.

  31. #631
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ja bih ti prije upisa savjetovala jos jedno testiranje kod privatnog psihologa.
    Nekako mislim da trebas razrijesiti sumnju o odgodi. Stavi struku na stranu, ta testiranja su prilicno povrsna, ti si sa djetetom cijelo vrijeme.
    Da li ce ici u boravak? Ili samo u skolu?

  32. #632
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    za sad ce ici samo u skolu.
    ali kao sto sam rekla, sad mi je vec kasno za bilo sto poduzeti, jer je jako upitno da li bi to uopce stiglo u drzavnu upravu na vrijeme, a kamo li da oni stignu odluciti. ako ne odobre, a ja profulam redovne upise nema sanse ga vise upisati u neku ok skolu.
    a u vrticu je kod nas samo jedna skupina (mjesovita) tako da nemam opciju staviti ga u neku skupinu gdje bi bio sa vrsnjacima.

  33. #633
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ok, onda vam zelim dobru uciteljicu.

  34. #634
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    hvala, bit ce na potrebna

  35. #635
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    jel se na upisima dobije spisak knjiga? kako to uopce ide sa knjigama? a popis potrebnom ostalog pribora? glupo mi kupovat na pamet (mislim na pribor).

  36. #636
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    u zagrebu će se dobit knjige, naši klinci moraju vratiti ovogodišnje,

    meri, na školi će bit izvješen popis kaj od knjiga treba, zna to bit i na webu škole i na ministarstva, ali pošto su se prošle godine mjenjala većina knjiga, možda možeš i otkupit od nekog sadašnjeg prvašića, a možda će i bit razmjena u školi.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 26.05.2015. at 16:46

  37. #637
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    sta nije da se po knjigama za prvi razred puno pise pa su neupotrebljive za slijedecu generaciju? ostalo mi je negdje u primozgu da mi je netko to pricao
    a kad kazu sta je potrebno od ostalih stvari, nekakve biljeznice, nesto?

  38. #638
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ima i knjiga u koje se ne piše: čitanka iz hrvatskog, knjiga iz prirode i glazbenog, vjerkasa ak ide.

    u sve više manje se piše

    naši su dobili naputak da moraju vratiti i engleski i njemački bez obzira kaj je ispisan

  39. #639
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    mi knjige necemo dobiti, moram kupiti. ok, znaci mozda mogu potraziti bar neke rabljene.

  40. #640
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Meri
    sretno!

  41. #641
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Meri
    sretno!
    hvala!

    ma valjda cemo nekako savladati tu skolu.
    morala sam mu obecati da cu ga odvesti svako toliko u vrtic da si pozdravi curu koja ostaje tamo jos jednu godinu i da cu ga upisati na nogomet.

  42. #642
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Bit ce to sve ok. Mozda bi bio tako.zaigran i godinu kasnije.nikad to ne znas osim da sicga privatno testirala kao sto je rekla sirius.al sad nema smisla o tome raspravljat.
    gledati prema naprijed i to je to.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 26.05.2015. at 19:37

  43. #643
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo prosle godine za knjige za prvasica dali oko 400kn(tu je ubrojena i likovna mapa i pribor koji smo morali dokupiti), mozda i malo manje. Pernicu (puno) i biljeznice nasi prvasici dobiju na poklon od grada, tako da to nismo kupovali.
    sad sam nasla lanjski spisak knjiga za prvasice. samo knjige (bez pribora i likovne mape) dodje cca 620,00 kn. jel moguca takca razlika od grada do grada

  44. #644
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Meri, to je bez vjeronauka, biljeznica i pune pernice jer smo to dobili od grada, a na vjeronauk ne ide. Isto ti ovisi koje knjige uciteljice odaberu. Ja se nadam da ce ovogodisnji prvasic batem nesto nasljedoti od brata kad vec on nije nisza od sestre jer su mijenjali sve knjige .

  45. #645
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    udzbenik + radna bilj. iz vjeronauka je 59,00 kn.
    znaci kod nas udzbenici + radne biljeznice bez vjeronauka su 560,00 kuna. ni tu nisu ubrojane biljeznice, ni pernica, ni mapa za likovni

  46. #646
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kak ne evo i primjer neki imaju matku u 2, a neki u 3 knjige i tu je odma razlika 50-60 kn
    I knjige iz jezika su različite cijene
    Nađi u okolici nekog ko ima stare knjige, a oatatak kupi novo
    Ne treba ni žurit, recimo kod nas je bila obavezna mapa iz tehničkog pa je trećina razreda kupila, a ostatak ne, na kraju je profač izmislio nesto treće i po tom su radili

  47. #647
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    jeste li dobili papire za upis...nama su rekli da će nam ih poslati na mail...upisi počinju u četvrtak a mi niš nismo dobili već 2 mj.

  48. #648
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    A što vam treba za upis? Nama upisi počinju danas i trebamo doniti samo rodni list i domovnicu.

  49. #649
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ja sam sad bila. rodni list, domovnica, maticni broj.

  50. #650
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    sad sam nasla lanjski spisak knjiga za prvasice. samo knjige (bez pribora i likovne mape) dodje cca 620,00 kn. jel moguca takca razlika od grada do grada
    Mi smo knjige prošle godine dobili, ali smo morali dodatno kupiti zbirku zadataka iz matematike, neke listiće i ispite za 170 kn

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •