Stranica 22 od 51 PrviPrvi ... 12202122232432 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,051 do 1,100 od 2535

Tema: Prvašići 2015/2016

  1. #1051
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,235

    Početno

    Hahaha. I mene dopadne oštriti bojice. Ona donese u petak, pregledam, vidim fali li nešto. Uglavnom ima sve iako je relativno spora. Kaže učiteljica da se jako ubrzala u odnosu na početak.
    Doma joj tu i tamo nabacim bilježnicu da malo piše. Računam da će se ubrzati kad se još malo iz vježba.
    Jedino sto "radim" s njom je engleski. Napravile smo neku mali rječnik riječi iz knjige pa je tu i tamo zapitkujem.

  2. #1052
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    [QUOTE=andiko..knjige i bilježnice prelistam u petak, našiljim bojice i spremim torbu nazad za ponedjeljak.[/QUOTE]

    the same with me
    Samo sto ona meni pokazuje sve knjige i biljeznice, sama silji bojice mi malo uskocimo ako bas treba, ona si je napravila rutinu da vikendom cisti torbu iznutra vlaznom maramicom i poslozi natrag knjige i biljeznice kako je zamislila svojim redoslijedom.

    sram me priznat ja pojma nemam za te pjesmice iz glazbenog ni slike, znam samo pjesmice iz eng.i one su mi super, ritmicne i lako pamtljive.

  3. #1053
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Dosad smo imali 4 provjere znanja, rjesila je sve s max.brojem bodova pa sam ja pretpostavila ds se ne trebam previse petljat kad sve ide tako dobro svojim tijekom.
    il sam mozda u krivu ?!

    I dalje odusevljena skolom. Bas me zanima kako ce to izgledat kad krenu ocjene, vjerojatno dosta ozbiljnije.

  4. #1054
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mene opet zapala pjesmica iz glazbenog koju je trebala nauciti, ajde ovaj put si je sama nasla na kompu koja je (do sad bas nije voljela citati mala slova ali ide na bolje). Oboruzani snimkom, i novom spoznajom da na kraju ima tumac slicica bila sam uvjerena da necemo imati raspravu oko tocnih rijeci - ali naravno na cd-u pjevaju "zvonki zvizduk" a u knjizi pise "gromki zvizduk" Nikako mi na zelenu granu s tim predmetom. Ali dogovorile smo se da ce pjevati gromki i uspjela je nauciti, meni nije nesto pamtljiva osim prvog stiha.

    Kod nas hrpe testova, sve se ispravlja, neki dan je ona meni napisala test pa kad sam ga rijesila dobila sam 4/22 jer nije bila zadovoljna kako sam napisala slova, sva mi je poispravljala

  5. #1055
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Sylllime,
    isto ovako i meni moja.ja rjesila te njene zadatke ali nisam picajzlirala i na kraju nisam dobils bas puno smajlica i kvacica.

  6. #1056
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Majke mi mile za vikend prvo sto cu pogledat ce bit glazbeni ;lol:

  7. #1057
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Dosad smo imali 4 provjere znanja, rjesila je sve s max.brojem bodova pa sam ja pretpostavila ds se ne trebam previse petljat kad sve ide tako dobro svojim tijekom.
    il sam mozda u krivu ?!

    I dalje odusevljena skolom. Bas me zanima kako ce to izgledat kad krenu ocjene, vjerojatno dosta ozbiljnije.
    Mogu ti reci kako to izgleda kod nas. Moja je sad treci razred, isto je krenula godinu dana ranije. I dalje se ne trebam nista petljati, provjerim zadace (nekad ni to) i to je sve. Nije u boravku i zadace od prvog razreda pise potpuno samostalno. Testovi bez greske. To su takva djeca.
    Jedino radimo dodatno engleski (meni je to struka i zelim je nauciti vise nego sto stignu na satu).

  8. #1058
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj laumi prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu ti reci kako to izgleda kod nas. Moja je sad treci razred, isto je krenula godinu dana ranije. I dalje se ne trebam nista petljati, provjerim zadace (nekad ni to) i to je sve. Nije u boravku i zadace od prvog razreda pise potpuno samostalno. Testovi bez greske. To su takva djeca.
    Jedino radimo dodatno engleski (meni je to struka i zelim je nauciti vise nego sto stignu na satu).
    Laumi mi se stvarno pratimo , ja isto mislim da su to TAKVA djeca. Svaki dan sama sebi zahvaljujem što sam je upisala ranije u školu, to mi je bio jedan od najboljih poteza u životu. Preporodila se u školi.
    I da i meni je engleski struka

  9. #1059
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    jučer roditeljski...80% klinaca loše čita(ide samo onima koji išli logopedu). matematiku ne shvaćaju...i moramo učiti s klincima doma(makar su klinci u boravku)...

  10. #1060
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    ne kužim kako je to moguće.
    Šta je definirano kao "loše čitanje", zašto bi morali znati čitat?

    i što to pobogu oni sad mogu ne shvaćat na ovoj razini matematike? 2<5

    Meni se čini da vas nije baš potrefio dobar kadar, ti si već imala točekica nekih sličnih postova jel de?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.11.2015. at 11:51

  11. #1061
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    I još smo tražili(svi roditelji preko predstavnika) da se pedagog uključi u rad jer imamo problema u ponašanju, ali niš od toga.

  12. #1062
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Lili75, dobili smo učiteljicu koja je preblaga prema njima i nema nikakav autoritet te stoga nije u mogućnosti prenijeti znanje jer nema red u razredu i strogu učiteljicu u dnevnom boravku koja se samo dere na klince.
    Posljednje uređivanje od tocekica : 27.11.2015. at 12:19

  13. #1063
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa Vidi poruku
    Lili75, dobili smo učiteljicu koja je preblaga prema njima i nema nikakav autoritet te stoga nije u mogućnosti prenijeti znanje jer nema red u razredu i strogu učiteljicu u dnevnom boravku koja se samo dere na klince.
    a joj bas dvije krajnosti al opet cudi me da nisu poslusniji barem kod te ucit. u boravku koja je stroza.

    jesu rekli.sto za to neshvacanje mat. I lose citanje?

  14. #1064
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Tocekica, kako to mislis da 80 posto djece lose cita? Pa sta ocekuju nakon nepuna 3mj nastave?!?

    I to sto kaze Lili, nes ti matematike na toj razini

  15. #1065
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Nasi trenutno rade Bozicnu predstavu pa sve snage ulazu u to. Kaze mi jucer Oton, ma ne trebam danas citati iz Pcelice, moram nauciti tekst za predstavu, to nam je trenutno najbitnije
    Posljednje uređivanje od In love : 27.11.2015. at 14:36

  16. #1066
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    I da, Pcelica ( i sve knjige i radne biljeznice) jim se zovu noc i dan. Ona koja je tamnije bolje je noc, a ona svetlije boje dan. Kaze uciteljica da su klinci to sami provalili a ona usvojila.

  17. #1067
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    In love čitaju slovo po slovo-nisu sposobni čitati u slogovima i izgovoriti riječ, ali mislim da riječ loše čitaju je malo pretjerana nakon 3 mj nastave.U matematici rade zbrajanje i oduzimanje i kaže da jednostavno ne shvaćaju razliku između + i -. U boravku učiteljica zahtjeva mir i apsolutnu...i da je zadaća napisana ali ih ništa ne podučava.
    Posljednje uređivanje od tocekica : 27.11.2015. at 16:01

  18. #1068
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Super da imate božićnu predstavu...mi imamo sajam i klinci su radili ukrase za bor.

  19. #1069
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Situacija se nakon roditeljskog i pedagoga popravila

  20. #1070
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Super tocekice.

  21. #1071
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    vi ste već 27.11. bili na oduzimanju? naši još nisu krenuli s oduzimanjem

    da, i naša inzistira na "pjevanju" a ne slovkanju kod čitanja, ja sam mislila da se od tih inzistiranja odavno odustalo...

  22. #1072
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    E. je jako zadovoljna u skoli. Uciteljice su super.
    Sustav je puno manje super. Pogotovo njoj koja ima poteskoce, pa je sporija.
    Pa tako zbog sustava sam nasla privatnog logopeda jer sustav nece cekati da ona dozivi klik i postivati njezin tempo.

  23. #1073
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    nasi su prosli oduzimanje do broja 5 i sad su na nuli. kod nas ih uciteljica uci da citaju slogove, a ne slovo po slovo.

  24. #1074
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Kod nas isto čitanje slogova dok ne uhvate ritam (doma dobijemo listić s tekstom iz čitanke razdijeljenim na slogove). Odmah su imali zadatke s kućicama, npr. *+1=2, a to je oduzimanje.

  25. #1075
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    E. je jako zadovoljna u skoli. Uciteljice su super.
    Sustav je puno manje super. Pogotovo njoj koja ima poteskoce, pa je sporija.
    Pa tako zbog sustava sam nasla privatnog logopeda jer sustav nece cekati da ona dozivi klik i postivati njezin tempo.
    Drago mi je zbog vas sirius.

  26. #1076
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa Vidi poruku
    Odmah su imali zadatke s kućicama, npr. *+1=2, a to je oduzimanje.
    to su i nasi imali kod zbrajanja. nakon toga ide bas oduzimanje.

  27. #1077
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mojoj je isla super matematika do brojevne crte, a onda problem - zadatk koji bi inace rijesila bez problema ispadne krivo. Doslo mi je da joj kazem nek prvo rijesi zadatak a onda nacrta postupak rjesavanja... koliko sam ja zadataka tako rijesila i dobila bodove Pa nije smisao racunanja na ovaj nacin da u metodi samoj nego je metoda put do rjesenja. Ako nekome metoda ne pase ne treba je forsirati, ima i drugih... Sad je skuzila pa najcesce nacrta tocno.

  28. #1078
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Pa nije smisao racunanja na ovaj nacin da u metodi samoj nego je metoda put do rjesenja. Ako nekome metoda ne pase ne treba je forsirati, ima i drugih... Sad je skuzila pa najcesce nacrta tocno.
    Jako dobar savjet. Moj bez problema (napamet i u pol noći) zbraja i oduzima do 10 ali se zna zeznuti u crtanju postupka... Ja na njihove načine ne mogu računati...izgubljena sam .

  29. #1079
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    vi ste već 27.11. bili na oduzimanju? naši još nisu krenuli s oduzimanjem

    da, i naša inzistira na "pjevanju" a ne slovkanju kod čitanja, ja sam mislila da se od tih inzistiranja odavno odustalo...
    Postoje različiti izdavači knjiga tako s time i različiti načini učenja. Jedan izdavač uči slovkanjem, a drugi slogovanjem. (pretpostavljam da je slogovanje to pjevanje koje spominješ)
    Prvi način za učenje čitanja je slovkanje, drugi način su slogovi koje najčešće koriste logopedi te na svoj način rade sa djecom kroz slogove.(to je posebna edukacija, koja se postiže vježbanjem pod stručnim nadzorom, čega u školi nema, vezano za slogove)

    Zašto, zato jer u knjigama gdje se kao uči čitati kroz slogove, nije prilagođeno da se pravilno uči, jer slogove djeca uče tek u drugom razredu, tako da knjige koje su napravljene za slogovanje nemaju smisla i samo dodatno zbunjuju djecu i ponovno se to lomi na djecom sa poteškoćama u čitanju.

    Eto, a tko kojeg izdavača bira je na nivou škole, da li o tome odlučuje ravnatelj ili učiteljica te da li i netko ima korist od tog, neću reći na glas.

    Imam komentar za slova po knjigama, nervira me da se svake godine tiskaju nove knjige, pišu nova pravila, uče nova slova samo da se stječe financijska korist od prodaje knjiga, a djeca koja su sklonija problematičnom čitanju sve više i više problema imaju.

    Ove godine najveća glupost za djecu sa problemima je učenje slova d i b jedno za drugim, idealno za one koji imaju problem kuda koje slovo gleda.
    Slovo L, malo pisano ili tiskano, više nije do gornje crte, već do polovice, što će se s vremenom i odrastanjem spojiti sa slovom E, tako da djeca sama neće znati pročitati svoj rukopis. Isto vrijedi za pisanje slova r, koje s vremenom liči na slovo v , pisanje slova U ponovno su promijenili, pisanje slova n i m promijenili su također bez razloga....itd A najveća glupost je pisanje slova J, koje više nije od crte do crte već ispod crtovlja. Ma katastrofa.

    Radi se biznis na djeci iz godine u godinu na njihovu štetu, naravno bez uključivanja stručnjaka i logopeda, mijenja se rukopis sve u interesu zarade, to je za sramiti se.

  30. #1080
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja iz našeg udžbenika ne kužim da li je sam udžbenik pripremljen za čitanje slovkanjem ili, ok, slogovanjem - pišu riječi i rečenice.
    F je išla u Suvag godinu prije škole, najnormalnije su radili podjelu riječi na slogove, glasovno, ali nisu učili čitanje, uopće. Ona čita dobro, ali će malo dužu riječ slovkati, u sebi, pročita ju. Ako je netko tu iz struke - treba li inzistirati na tom slogovanju?

  31. #1081
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    u nasem udzbeniku sa desne strane su rijeci podijeljena na slogove, to je valjda to.

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Ove godine najveća glupost za djecu sa problemima je učenje slova d i b jedno za drugim, idealno za one koji imaju problem kuda koje slovo gleda.
    ovo sam i ja primjetila kao potencijalni problem.

  32. #1082
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje različiti izdavači knjiga tako s time i različiti načini učenja. Jedan izdavač uči slovkanjem, a drugi slogovanjem. (pretpostavljam da je slogovanje to pjevanje koje spominješ)
    Prvi način za učenje čitanja je slovkanje, drugi način su slogovi koje najčešće koriste logopedi te na svoj način rade sa djecom kroz slogove.(to je posebna edukacija, koja se postiže vježbanjem pod stručnim nadzorom, čega u školi nema, vezano za slogove)

    Zašto, zato jer u knjigama gdje se kao uči čitati kroz slogove, nije prilagođeno da se pravilno uči, jer slogove djeca uče tek u drugom razredu, tako da knjige koje su napravljene za slogovanje nemaju smisla i samo dodatno zbunjuju djecu i ponovno se to lomi na djecom sa poteškoćama u čitanju.

    Eto, a tko kojeg izdavača bira je na nivou škole, da li o tome odlučuje ravnatelj ili učiteljica te da li i netko ima korist od tog, neću reći na glas.

    Imam komentar za slova po knjigama, nervira me da se svake godine tiskaju nove knjige, pišu nova pravila, uče nova slova samo da se stječe financijska korist od prodaje knjiga, a djeca koja su sklonija problematičnom čitanju sve više i više problema imaju.

    Ove godine najveća glupost za djecu sa problemima je učenje slova d i b jedno za drugim, idealno za one koji imaju problem kuda koje slovo gleda.
    Slovo L, malo pisano ili tiskano, više nije do gornje crte, već do polovice, što će se s vremenom i odrastanjem spojiti sa slovom E, tako da djeca sama neće znati pročitati svoj rukopis. Isto vrijedi za pisanje slova r, koje s vremenom liči na slovo v , pisanje slova U ponovno su promijenili, pisanje slova n i m promijenili su također bez razloga....itd A najveća glupost je pisanje slova J, koje više nije od crte do crte već ispod crtovlja. Ma katastrofa.

    Radi se biznis na djeci iz godine u godinu na njihovu štetu, naravno bez uključivanja stručnjaka i logopeda, mijenja se rukopis sve u interesu zarade, to je za sramiti se.
    ja fakat ne znam pisat ta njihova slova na način kako uče djecu, sve je dobro dok djetetu ide dobro i roditelj se ne treba uključit, al što ako je potrebna pomoć?
    ajme..

    i mene zanima to za slogovanje i slovkanje.

  33. #1083
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    U pravilu je prvo slovkanje kaze logopedica. Ali kad dijete ima poteskoce odnosno kad sa slovkanjem "ne cuje" procitano tada se obicno svi jave logopedu pa tada logoped pomaze i uči čitanje slogovanjem...zvuci ko pjevanje. A tko nema poteskoca najnormalnije ide slovkanjem, ali postoje i neki ucitelji koji inzistiraju slogovanjem, ali to je rijetkost i u pravilu brzo brzo prođu to pocetno slogovanje pa dijete naravno nastavlja citati kak mu pase. A oni koji ne cuju moraju raditi po uputama logopeda.

  34. #1084
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    eto, to me i meni logično

  35. #1085
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa Vidi poruku
    U pravilu je prvo slovkanje kaze logopedica. Ali kad dijete ima poteskoce odnosno kad sa slovkanjem "ne cuje" procitano tada se obicno svi jave logopedu pa tada logoped pomaze i uči čitanje slogovanjem...zvuci ko pjevanje. A tko nema poteskoca najnormalnije ide slovkanjem, ali postoje i neki ucitelji koji inzistiraju slogovanjem, ali to je rijetkost i u pravilu brzo brzo prođu to pocetno slogovanje pa dijete naravno nastavlja citati kak mu pase. A oni koji ne cuju moraju raditi po uputama logopeda.
    I meni je to logično. Moja kćerka slovka odnosno ona već lijepo čita, al ako je dugačka riječ npr jučer je nešto čitala "veličanstvenim" onda je čujem da tiho u sebi izgovara slovo po slovo pa pročita cijelu riječ.

  36. #1086
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    i mojem je tako lakse kad su dugacke rijeci. slogovanje ga samo jos vise zbuni.

  37. #1087
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Naravno da ga zbuni kad se slogovanje uci u drugom razredu, kako da cita u slogovima kad nema pojma kako i gdje rastavljati. Ovo sto u knjigama piše rastavljeno na slogove nije učenje slogova. To je mučenje i zbunjivanje djece, a djeci sa poteskoćama stvaranje dodatnih.
    Nevjerovatno nesto. Traze da citaju u slogovima koje uče u drugom razredu. Itd itd...

  38. #1088
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je to logično. Moja kćerka slovka odnosno ona već lijepo čita, al ako je dugačka riječ npr jučer je nešto čitala "veličanstvenim" onda je čujem da tiho u sebi izgovara slovo po slovo pa pročita cijelu riječ.
    Super...pa vama ide super. Mojem bi bilo tesko samo kad bi vidio ako dugu riječ, sa slovkanjem ne čuje duge rijeci.
    To sam primjetila tek kad je krenuo u školu..nikad prije. Čak je slovkao sa starijom sestrom...citao slova..ali eto..kad sam primjetila da ne cuje duže rijeci odmah do logopeda i ogromna pomoć. Nije neki veliki problem...ali bio bi velik da nismo otišli. Naučila nas je kako učiti..kako čitati...slogovanje..itd...
    Da nisam otisla mucili bi se zajedno...ja pokušavajuci mu pomoci..a on bi imao traume jer mu nejde.
    Uglavnom..zasad je suped sa ovim kratkim rijecima...a do drugog polugodišta već će uspješno savladati način čitanja (ma već je i sada) pa će mu samo trebati samo puno čitanja i čitanja. Vježbom do uspjeha
    Posljednje uređivanje od oka : 10.12.2015. at 21:59

  39. #1089
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Oka
    Znaci i kod tebe prvasic super.

  40. #1090

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    moj uopce ne slovka...duge riječi izgovara kroz slogove... ja sam inzistirala da ih čita na glas, jer mi se čini da tako bolje razumije...

  41. #1091
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Primjecujem kad cita na glas da ne procita sva slova nego samo prvih par a ostatk pogadja, pa sam joj objasnila da obavezno pogleda i zadnje slovo. Sad posudimo ponesto iz knjiznice (gradske, naravno, jer iz skolske jos uvijek ne smije ) sto joj se cini zanimljivo, pa ode u sobu i procita sama, ja ne provjeravam niti tjeram da cita na glas, nek se ufurava svojim tempom. Samo mislim da jos uvijek malo "vara" pa bira slikovnice sa stampanim slovima Ali vidim da su i u udzbencima tekstovi pretezno velika stampana slova u svim tekstovima.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 11.12.2015. at 09:30

  42. #1092
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Sad posudimo ponesto iz knjiznice (gradske, naravno, jer iz skolske jos uvijek ne smije )
    zasto ne smije iz skolske?
    nasi su se svi uclanili.

  43. #1093
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    i naši posuđuju tek od drugog polugodišta

  44. #1094
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj *meri* prvotno napisa Vidi poruku
    zasto ne smije iz skolske?
    nasi su se svi uclanili.
    Pa i moja je uclanjena od drugog tjedna, jer tamo provodi 1-2 sata tjedno, ali svejedno prvasici ne smiju posudjivati knjige. Vec sam se pjenila zbog toga. Sto me sjetilo da sam planirala jedan dan otici do knjiznice i raspitati se odakle im tako blesavo pravilo, pogotovo za djecu koja ionako tamo provode dosta vremena...

  45. #1095
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    nasi mogu. prva knjiga koju je posudio je maca papucarica.

  46. #1096
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Ekipa kako ide skola?
    Dojmovi?

    Vec usli u 2.polugodiste vrijeme leti.

  47. #1097
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    naši isto mogu posuđivati, i već su učlanjeni i imaju iskaznicu.
    jučer je jednu vratio i posudio novu.

    čitanje nam malo slabije ide, vježbamo i ide kod logopeda što zbog prijašnjih problema a sada i čitanja.

  48. #1098
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    je... vec drugo polugodiste........ danas je dobio prvu ocjenu...
    imali su za zadacu preko ferija nauciti pjesmicu napamet. on je zaboravio (naravno), pa je dobio vremena do danas. procitao jedanput i zapamtio.

  49. #1099
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Danas prve dvije petice Ispit iz matematike i likovni.
    Bas je bio sretan <3

  50. #1100
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Moja jucer dobila prvu 5 iz diktata. Ponosna je skroz


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •