Stranica 51 od 51 PrviPrvi ... 41495051
Pokazuje rezultate 2,501 do 2,535 od 2535

Tema: Prvašići 2015/2016

  1. #2501
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Zanimljivo kod Lili i Cocoline toliko agencija a kod mene i u osnovnoj i srednjoj prošle godine, svaki put samo jedna ????!!!

  2. #2502

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    sve ti je to "politika"
    što agencija, što škola ...

  3. #2503
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo kod Lili i Cocoline toliko agencija a kod mene i u osnovnoj i srednjoj prošle godine, svaki put samo jedna ????!!!
    U OŠ imamo samo jednu ponudu, barem mislim da je tako bilo za zadnji izlet.
    Imam kolegicu koja je turistički vodič preko vikenda, i ona kaže da postoji dogovor između agencija koja će slati ponude prema kojima školama.

  4. #2504
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Zanimljivo kod Lili i Cocoline toliko agencija a kod mene i u osnovnoj i srednjoj prošle godine, svaki put samo jedna ????!!!
    Baš neobično jer su nam djeca u istoj osnovnoj i baš nikad nije bila jedna ponuda, znam da smo uvijek trebali glasat i izglasavali smo neku ponudu sa srednjom cijenom.

    U gimnaziji se očito ide smjerom da se odabire najpovoljnija ponuda, a bilo je 7 ponuda za ovaj jedan izlet.

  5. #2505
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    I recimo isto primjer pljačke, klincima su podijelili kutije, sve nevino slatko ekologija simo tamo. Al nek mi neko objasni kak bi prvašić mogo znat stakleničke plinove? Dakle i tu si je neko zguro lovu, posebno jer je i EU financirano. To je more tiskovine i kutija razdijeljeno onak bez neke logike i cilja osim da se kaže mi smo evo imali projekt. Ironično sav taj tisak je više naštetio prirodi neg što će ta djeca išta naučit iz tih društvenih igri.

  6. #2506
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    I recimo isto primjer pljačke, klincima su podijelili kutije, sve nevino slatko ekologija simo tamo. Al nek mi neko objasni kak bi prvašić mogo znat stakleničke plinove? Dakle i tu si je neko zguro lovu, posebno jer je i EU financirano. To je more tiskovine i kutija razdijeljeno onak bez neke logike i cilja osim da se kaže mi smo evo imali projekt. Ironično sav taj tisak je više naštetio prirodi neg što će ta djeca išta naučit iz tih društvenih igri.
    Na igri piše da je za starije od 12 godina, ako se radi o igri opisanoj ovdje ili nekoj sličnoj: https://www.eko.lijepa-nasa.hr/userf...e_hrvatski.pdf

    Eh, prepisuju domaću zadaću jedni od drugih.

    Inače, radije ti uguraj onaj češnjak u zemlju. Mnogi klinci iz gradova nemaju pojma odakle dolazi češnjak ili mlijeko. Tvoji će znati barem tako nešto.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.10.2023. at 12:11

  7. #2507
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Trebala bih samo sam shvatila da mi je rodna gruda teško opterećenje za psihu. Svaki put kad dođem očekujem da će ujak il mama izać van na dvorište i pozdravit me. Nisam baš to još provarila, nisam sigurna da ikad i hoću.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 12.10.2023. at 13:42

  8. #2508
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Baš neobično jer su nam djeca u istoj osnovnoj i baš nikad nije bila jedna ponuda, znam da smo uvijek trebali glasat i izglasavali smo neku ponudu sa srednjom cijenom.

    U gimnaziji se očito ide smjerom da se odabire najpovoljnija ponuda, a bilo je 7 ponuda za ovaj jedan izlet.
    Pričam o prošloj godini klincu za izlet stvarno je došla jedna ponuda, možda i zato jer je cijela škola išla isti dan?

  9. #2509

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Trebala bih samo sam shvatila da mi je rodna gruda teško opterećenje za psihu. Svaki put kad dođem očekujem da će ujak il mama izać van na dvorište i pozdravit me. Nisam baš to još provarila, nisam sigurna da ikad i hoću.
    Hoćeš, proći će. Nećeš zaboraviti, ali prihvatit ćeš taj dio svog života jer ga ne možeš promijeniti, ali svojoj djeci možeš dati lijepo iskustvo i ispričati im lijepe dane.
    A vjeruj mi šteta je neiskoristiti komadić zemlje i prostor u kojem se može boraviti i djecu odvesti van grada. Dobro će biti djeci, a dobro će biti i tebi.
    Kad dođu djeca u tinejdžersku dob ionako neće htjeti s tobom - dok ih ne prođe ta faza...a kasnije će se opet veseliti odlasku u prirodu, povest će i prijatelje, veselit će se i češnjaku.
    Možda da zajedno posadite četiri voćkice, veselit ćete se odlasku i provjeri napretka.
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 12.10.2023. at 14:32

  10. #2510
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pričam o prošloj godini klincu za izlet stvarno je došla jedna ponuda, možda i zato jer je cijela škola išla isti dan?
    Koji je to bio izlet jelena.O?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 12.10.2023. at 14:33

  11. #2511
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    S njima ne mogu jer nemam auto. Jedini bus ravna linija je u 16:15, nema vode, nema trgovine, sad ni struje, nemaju praktički gdje prespavat jer je jedan krevet. Ma koma. Možda ak stanem na noge s poslom nekim dovedem to u red pa bude ko vikendica.

  12. #2512
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Koji je to bio izlet jelena.O?
    Ogulin

  13. #2513
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    A ha..nisu moji išli na taj (kćerka bila osmašica pa nisu ni imali mogućnost,a mi obiteljski otputovali pa nije mogao ni sin) tako da za taj izlet ne znam.
    Za sve ostale u ovih 15god njihovog školovanja su bile barem tri ponude.

  14. #2514
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Evo još jednog apsurda. U knjižarama se naruče omoti, ali paket omota iako po školama nije za SVE knjige, zbirke i radne ostanu bez. Učiteljica je rekla da treba i pisanke omotati. A pisankama nabiju više cijene zbog dizajna.
    Je li netko omatao strojno u Narodnim novinama? Ispadne li jeftinije? Ili da jednostavno uzmem neki papir pa iduće godine sjednem na dva dana i omotam sve sama 3x?

  15. #2515
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Da, i nama fali neki omot. Nisam se ni sjetila sad preko vikenda pregledati, neki se tata bunio pa zato znam. Pisanke je praktično u klasični plastični omotati i zalijepit gore naljepnicu, jer onda samo prebacuješ omot kad se ispuni. Meni je pak apsurdno da ima toliko knjiga u drugom razredu, da ne stanu normalno u klasičnu Herlitz torbu, pa se poklopac iskrivio, u prvom je još stalo.

  16. #2516
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    za pisanke imaš kupiti u paketu 10 kom vidi u mulleru, konzum , možda i offertimisimi, ak radne ima tipa Izzy od Proifila to su posebni omoti i pogledaj u područnoj knjižari ili negdje gdje imaju omote po broju, u našoj knjižari ih je bilo početkom godine, sad mjesec dana kasnije ne znam,


    mi inače uredno rotiramo omote

  17. #2517
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Nije mi jasno ako se kupe one pisanke s tvrđim koricama zašto bi ih stvaljali u omote? Upravo da ne omotavam bilježnice ja sam uvijek kupovala ove deblje korice (osim za manje bitne predmete jer se rjeđe koriste, pa se korice ne ofucaju).
    Kod moje djece nikad nije traženo da se pisanke omotavaju.

    Žuta, postoji ti neka povoljna opcija omotavanja s folijom, cure su pisale tu po forumu, al to traži vremena, pa kod mene nikad nije bila opcija.

    Jelena, nisi dobro pratila temu odabira školske torbe puno smo pisale o tome koliko je bitna veličina torbe i koji modeli nisu dobar odabir. Medju njima su i neki Herlitz modeli jer su premali za sve knjige.
    Dogodine ti ne gine nova torba.

  18. #2518
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    jedino žuta, možda bi ti spas za nestandardne knjige bio oni omoti koje sama dizajniraš , režeš onaj srednji dio ko i u moje doba kad smo knjige imali omotane u kalendare

  19. #2519
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    S ljepljivom folijom sam si u srednjoj. To je muka isusova. Uvijek ostane mjehurića, a i gadi mi se tolika plastika posvuda.

    Ma da, jelena, msm da ću tak odsad sa svime, oldschool cool. Ovo kak deru roditelje na sve strane to nisu priče.

  20. #2520
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    S ljepljivom folijom sam si u srednjoj. To je muka isusova. Uvijek ostane mjehurića, a i gadi mi se tolika plastika posvuda.

    Ma da, jelena, msm da ću tak odsad sa svime, oldschool cool. Ovo kak deru roditelje na sve strane to nisu priče.
    NIje to baš tako teško, ali treba biti vješt i znati odakle se kreće (ja sam obično od stražnje strane, pa bih po potrebi vukla ravnalom da prilegne kako treba). Definitivno najbolja dugotrajna zaštita. Najbolje rezultate daje dobra folija - ona malo čvršća kakvu koriste u knjižnicama.

  21. #2521
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    NIje to baš tako teško, ali treba biti vješt i znati odakle se kreće (ja sam obično od stražnje strane, pa bih po potrebi vukla ravnalom da prilegne kako treba). Definitivno najbolja dugotrajna zaštita. Najbolje rezultate daje dobra folija - ona malo čvršća kakvu koriste u knjižnicama.
    Ma da, al pisanku iz hrvatskog mijenjaju nekoliko puta u godini. Ja se ne bih zezala s tim omatanjem. Žuta, ta te plastika na omotima ne bi trebala opterećivati, koristiš ju godinu dana. Problem je jednokratna ambalaža. Više ima plastike u par PET boca, nego u tim omotima.

  22. #2522
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne kupujem sokove i tome sl. Brine me to što ove udžbenike nitko ne nasljeđuje slj g. Idu na spaljivanje. Omotani plastikom ne mogu ni u reciklažu.

  23. #2523
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kupujem sokove i tome sl. Brine me to što ove udžbenike nitko ne nasljeđuje slj g. Idu na spaljivanje. Omotani plastikom ne mogu ni u reciklažu.
    Samo očupaš korice i evo papira za reciklažu. Omot obucen u foliju ide u plastiku.
    Meni su te folije zakon. Malo sam se pomučila omotati, ali je jako lijepo i uredno.

  24. #2524
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ćisto sumljam da iš rade osim kaj ih odlažu na odlagalište skupa sa svim ostalim otpadom.

  25. #2525

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,650

    Početno

    Možeš jedne godine kupiti omote, a slijedeće se nadati da će knjige biti iste veličine i da omoti neće biti previše uništeni za još jednu godinu. Ja sam jedne godine kupila za sve knjige, ali nije bio komplet nego su mi slagali prema popisu u Promingu. Ako imaš neke knjige koje su veličine a4, za njih možeš kupiti paket od 10 omota koji je znatno jeftiniji nego da kupiš 10 omota po mjeri. Ako kupuješ folije, one ispadnu jeftinije i ljepše ali moraš pripaziti da su kvalitetne. Jednom sam kupila neke jeftine u Kauflandu i to je bio bačen novac, nemoguće ih je bilo zalijepiti bez mjehurića. Iz Mullera i Metroa su super.

  26. #2526
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ćisto sumljam da iš rade osim kaj ih odlažu na odlagalište skupa sa svim ostalim otpadom.
    Nije istina, pozovu ovlaštenog skupljača papira. Barem je tako bilo u našoj OŠ. I ne brini o plastičnim omotima, rekli su davno da to ne smeta. Znam da su nama uzeli pod papir i registratore koji imaju onaj mehanizam za ulaganje (plastika i metal).

  27. #2527
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    To sam i napravila. Ispalo je da četiri omota u novoj godini više ne pašu. Kako sam ostale omotala prema šiframa ovima su bile neke druge šifre i nisu pasali ni na jednu knjigu. Ne shvaćam kako jer su knjige na prvi pogled iste istijane. Osim tog taj plastični omot vrlo lako pukne na onim dijelovima gdje je spojen pa ga treba spajati trakom.

    Da, to je za folije škakljivo.
    A papirni obični omot se izdere nakon nekog vremena (ovisno o bacanju).

    Vjerovali il ne, sinoć sam na brzinu omotala u onaj smeđi reciklirani papir. U sparu nije bilo ni papira ni trake nažalost, a ja kak sam bila bolesna većinu vikenda odložila sve za zadnji čas.

  28. #2528
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Za pisanke kupim omote u Lidlu, po 10 u paketu mislim. Početkom školske godine ih bude.
    Neki omoti su mu dobri i 2 godine.

    Za knjige smo naručili omote u knjižari, i sve tri godine nam ništa nije falilo, sve bilo kako treba.
    Niti jedan omot nije puknuo ili se potrgao.

    Evo glazbeni nam u omotu od prošle godine jer je inicijalno bilo da neće imati knjige. Pa su ih gratis dobili od izdavača
    Posljednje uređivanje od Vrci : 16.10.2023. at 22:03

  29. #2529
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo mali epilog koga zanima kako je završila Konzum priča sa doniranjem kupona (s obzirom da je bilo jako negativnih komentara).
    Kod mojih jedna škola je skupila 30.000 druga 10.000 kupona
    Obje su iskoristile maksimalno i kupile likovni pribor, sportski pribor, vreće za sjedenje, jedna dva mikroskopa i raznu opremu koja sam sigurna da će im dobro doći

    Nadam se da će iduće godine biti ovako nešto korisno organizirano...

    PS - sve je javno koja škola je što uzela za bonove, tu možete pogledati:
    https://malivelikitalenti.konzum.hr/...jaKupona/index

  30. #2530
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    Do kad se to treba potrošiti?

    Jer moja osnovna škola skupila 45 tis i utrošili skoro sve, dok recimo moja srednja skupila 6 hil i nije utrošila ništ
    Osnovna u koju ide klinac skupila skoro upola od moje osnovne i nije potrošila ništ, škola od curke je skoro sve potrošila, ko i škola gdi mi radi sestra
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 19.12.2023. at 21:25

  31. #2531
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    I sad gledala detaljnije moju osnovnu kupili su PADOBRAN , nešto što može služiti za igru ili da se ispod igra

  32. #2532
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne shvaćam kak je ok da se naplate pune cijene boravka i hrane ako djeca tjedan dana nisu imala školu. Ili to idući mj ide za ovaj mj, mada na računu piše ovaj mj.

  33. #2533
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne shvaćam kak je ok da se naplate pune cijene boravka i hrane ako djeca tjedan dana nisu imala školu. Ili to idući mj ide za ovaj mj, mada na računu piše ovaj mj.
    Ne znam kako je sada, ali produženi boravak je servis za zaposlene roditelje (kao i vrtić) i nije u nadležnosti države kao škole, nego lokalne samouprave. U moje vrijeme (dok su djeca bila u boravku) to se moglo koristiti, samo je trebalo najaviti. Ima neki pravilnik, provjeri... Možda netko ima svježije informacije.

  34. #2534
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne shvaćam kak je ok da se naplate pune cijene boravka i hrane ako djeca tjedan dana nisu imala školu. Ili to idući mj ide za ovaj mj, mada na računu piše ovaj mj.
    Procitaj ugovore koje si potpisala.

  35. #2535
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Ne shvaćam kak je ok da se naplate pune cijene boravka i hrane ako djeca tjedan dana nisu imala školu. Ili to idući mj ide za ovaj mj, mada na računu piše ovaj mj.
    Mi smo sad dobili manji iznos za veljacu - hrana se (bar u skoli od mog prvasica) placa na temelju broja dana nastave.

Stranica 51 od 51 PrviPrvi ... 41495051

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •