Stranica 42 od 51 PrviPrvi ... 324041424344 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,051 do 2,100 od 2535

Tema: Prvašići 2015/2016

  1. #2051
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    tocekica - bas tužno, nadam se da će se pod prijetnjom stručnih možda ipak riješit. Mi smo isto imali jednu “situaciju” u razredu, način na koji je to škola išla “rješavati” je katastrofa. Sad se smirilo ali stvarno se nadam da neću nikada trebati pomoć školskih stručnih službi jer idu iskljucivo linijom manjeg otpora
    Naravno da se nije riješilo i neće. Odgovorna osoba koja je dobila zadatak od nadzora da dodatno radi s klincima i sredi situaciju je otišla na bolovanje.

  2. #2052
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da se nije riješilo i neće. Odgovorna osoba koja je dobila zadatak od nadzora da dodatno radi s klincima i sredi situaciju je otišla na bolovanje.
    ajme..

    Mislim da neću tražiti da ne bude s "nedrugom" nego ću radije ići afirmativno i tražit frenda ili učiteljicu. Nadam se da će nam se posrećiti.


    Meni (tj. mojoj kćerki) je inače PiD zanimljiv predmet al da ih previše detalja traže, to je istina.

  3. #2053

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Lili75, ja sam bez pardona trazila da moj sin ne bude s jednim deckom iz vrtica uu razredu. U nasoj skoli takve molbe (i one uobicajene , da bude s nekim) nastoje uvaziti. I jesu, a razred u kojem je taj decko ima problema s njim.

  4. #2054
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    martinaP sve kužim, no mom sinu je bitnije da bude s jednim dobrim frendom, a meni je pak bitna i učiteljica.

    3 uvjeta da imam, bojim se da bi me otperjali samo tako neću radit dramu oko toga, a uzdam se u svemir da njihov razred neće zapast baš taj malac.

    U kćerkinoj generaciji ima neki dečko koji svake godine ide u drugo odjeljenje, još njima nije došao, valjda jer su najbrojniji razred. :/ i znam da svi roditelji odahnu kad im maknu to dijete iz razreda. Tužno al istinito

    nemam pojma kako stručne službe ne uspijevaju rješit takve slučajeve jesu njima zavezane ruke ili je nešto drugo posrijedi ne znam. ne čini m ise da naši žmire na takve slučajeve, malo je takvih slučajeva , al ih ima.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 08.03.2018. at 14:54

  5. #2055
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ako si dobra s mamom od druga može ona tražiti da idu zajedno, a ti da ne bude skupa s nedrugom. Bitno je da nije s tim malim u razredu jer će on maltretirati poznate žrtve da uspostavi dominaciju. Kod nas se dogodilo da je ruganje prešlo iz vrtića u školu i sad mali( žrtva) nema niti jednog prijatelja.

  6. #2056
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Dupli
    Posljednje uređivanje od tocekica : 09.03.2018. at 08:02

  7. #2057
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme jadno dijete...

    Moga ne maltretira taj decko koji gnjavi druge ( i to nekoliko djece). Al nije losa taktika ovo oko upisa.

  8. #2058
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Prošle godine su na upisu rekli da se može birati djete drug,ja ni sa kim nisam ti dogovarala,jer kao i drug mora tebe izabrati.ja sam birala njemački,inače bi rado da jedan dečko ne ide s mojim u razred,ali i on je birao naš jezik.

  9. #2059
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa Vidi poruku
    ... Kod nas se dogodilo da je ruganje prešlo iz vrtića u školu i sad mali( žrtva) nema niti jednog prijatelja.
    Osobno bih u toj situaciji tražila premještaj u susjedni razred. Dok netko dočeka stručne službe (ako ikad) dijete pati, povlači se u sebe, raste nesigurnost, usamljeno je itd. Inače nisam za bjezanje od problema ali mislim da je ponekad najbolje se maknuti i otići u normalnu sredinu.

  10. #2060
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Slazem se sa sillyme.

  11. #2061
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Ja se slažem isto. Da sam mama curice i mama ovog dečka iz mojih postova već bi išli u susjednu školu. Zapravo, za malog bih tražila da ga stave u razred bez glavne zlostavljačice već pri upisu. Ne mogu Vam ni opisati kakva nam je situacija u razredu. Nadzor, služba koja pere ruke, mama koja utjeruje pravdu i ne želi ni pod koju cijenu promijeniti maloj sredinu u kojoj je zlostavljana, klinac bez ijednog prijatelja koji apsolutno zbog toga nema socijalnih vještina i neprimjereno agresivno reagira. Mi uopće ne razgovaramo na sastancima o lektirama ili gradivu, nama je tema uvijek ista.

  12. #2062
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    što znači u ovoj priči prijatelj, kad oni svakih pet minuta imaju drugog prijatelja

  13. #2063
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Nemati prijatelja obično znači da sam ideš u školu, sam si pod odmorom, sam jedeš, sam sjediš, ne biraju te u sportske i društvene ekipe, ne pozivaju te na rođendan, ne odazivaju se na rođendan, mame ogovaraju tvoju mamu, izmišljaju se priče o obitelji itd.
    Posljednje uređivanje od čokolada : 09.03.2018. at 12:15

  14. #2064
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    što znači u ovoj priči prijatelj, kad oni svakih pet minuta imaju drugog prijatelja
    moji bome nemaju svakih 5 minuta drugog prijatelja, uvijek su u manje-više istom društvu, naravno druže se oni i svi čoporativno al ovo što spominje čoksa (odmor, objedi, rođendani..) uvijek isto društvance i sin (još u vrtiću) i kćerka.

  15. #2065
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Najavili su nam da ćemo se uskoro trebati opredijeliti za izborne predmete. Nudi se NJE i INF. Gledali smo rasporede, to je uvijek u suprotnom turnusu. Nismo dobili nikakva pojašnjenja pa me zanima ako netko zna:
    - da li je moguće npr ne upisati ove godine INF i onda kasnije iduće upisati je? Ili se mora krenuti u 4-om?
    - isto pitanje za NJE?
    - da li možemo ispisati dijete bilo koje godine? (ja sam shvatila da je moguće ali da potvrdim)

    Da li je (ne)pohađanje INF ili drugog jezika kasnije zapreka odnosno predstavlja neku poteškoću/otežavajući faktor za upis u neku od gimnazija?

    Inače, ide na NJE u školu stranih jezika i zadovoljni smo, pa ne vidimo smisla da je upisujemo na NJE i u školi da mora 2x tjedno ostajati dulje/dolaziti ranije kad i ovako dobro svladava jezik u nama zgodnijem terminu. No ne bih htjela da kasnije eventualno u SŠ ne može upisati napredni stupanj njemačkog zbog toga ili da je ograničava u npr upisu jezične gimnazije ako se za to odluči. Ili da joj nepolazak na INF otežava upis neke prirodoslovne gimnazije.

  16. #2066
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    njemački se nastavlja pa ga se ne može naknadno upisati ali ako se zasitite, možete ga otpisati


    informatika je kod nas nevezana i počinje tek u 5 razredu ( bar u našoj školi), nije potrebno neko predznanje koliko sam skužila, ali ih večina upiše , isto se može ispisati ako dojadi, ALI po novom kurikulumu, ako će ići biti će obavezna u 5 i 6 razredu

    najbolje je vidjeti i koja je praksa u školi

  17. #2067
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sillyme,
    Nemam ti pojma za izborne, al pratim.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 04.05.2018. at 16:18

  18. #2068
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mislim da za srednju može ići na test iz njemačkog i onda normalno nastavit imat njem u srednjoj.

  19. #2069
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    mogućnost naknadnog upisivanja vjerojatno ovisi o školi, kod nas se može

    ispisati se može svake godine

    za gimnaziju nema veze

  20. #2070

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Najavili su nam da ćemo se uskoro trebati opredijeliti za izborne predmete. Nudi se NJE i INF. Gledali smo rasporede, to je uvijek u suprotnom turnusu. Nismo dobili nikakva pojašnjenja pa me zanima ako netko zna:
    - da li je moguće npr ne upisati ove godine INF i onda kasnije iduće upisati je? Ili se mora krenuti u 4-om?
    - isto pitanje za NJE?
    - da li možemo ispisati dijete bilo koje godine? (ja sam shvatila da je moguće ali da potvrdim)

    Da li je (ne)pohađanje INF ili drugog jezika kasnije zapreka odnosno predstavlja neku poteškoću/otežavajući faktor za upis u neku od gimnazija?

    Inače, ide na NJE u školu stranih jezika i zadovoljni smo, pa ne vidimo smisla da je upisujemo na NJE i u školi da mora 2x tjedno ostajati dulje/dolaziti ranije kad i ovako dobro svladava jezik u nama zgodnijem terminu. No ne bih htjela da kasnije eventualno u SŠ ne može upisati napredni stupanj njemačkog zbog toga ili da je ograničava u npr upisu jezične gimnazije ako se za to odluči. Ili da joj nepolazak na INF otežava upis neke prirodoslovne gimnazije.
    moja se u četvrtom odlučila samo za njemački, a na početku šestog došla iz škole i rekla da želi ići i na informatiku. U tom trenutku nam je najveći problem bio pretumbavanje rasporeda muzičke škole. Tako da ta kombinacija sigurno može.
    Ispisuješ se krajem godine za slijedeću.
    Što se tiče informatike, ona nije uvjet za pohađanje pridoslovno matematičkih gimnazija.
    Posljednje uređivanje od larmama : 04.05.2018. at 16:44

  21. #2071

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Za jezik ne znam jel princip isti za sve srednje škole no kod moje je prilikom upisa bila provjera znanja stranog jezika (kojeg učenik nije učio u OŠ).

  22. #2072

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Larmama, za mioc? Nije učila njemački u osnovnoj? To i mene zanima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #2073

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Larmama, za mioc? Nije učila njemački u osnovnoj? To i mene zanima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    moja u miocu nije odabrala smjer s drugim stranim jezikom ( u miocu je to uvijek njemački, engleski svi imaju kao prvi ) tako da se na nju nije odnosila ta provjera. A i da je odabrala taj smjer s drugim stranim jezikom opet se ne bi odnosila jer je učila njemački u osnovnoj kao drugi strani jezik.

  24. #2074

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Aha, to pričaš o nekoj drugoj školi. Hvala!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  25. #2075

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    angelina za Mioc pričam ali očito sam nešto nejasno napisala . reci što je nejasno pa da pojasnim.

  26. #2076
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Sillyme,
    Nemam ti pojma za izborne, al pratim.
    Lili kod nas ima jezik engleski,njemački i talijanski
    Bira se neki koji se nije učio od prvog razreda,ali nije obavezan
    Eto kod klinke jedan dečko je samo Nijemac,a kod velikog je jedna cura išla vani na engleski
    Naše gimnazije su skroz bezveze jer nema neengleski kao prvi jezik,pa većina Nijemaca uzme engleski,
    Važno je da se neki jezik učio najmanje 4_5 godina da ti ga priznaju kao prvi,ali prvenstvo ima ipak prvi jezik, osim opet SK ne ideš u gimnaziju pa ti engleski mora biti prvi,u tom slučaju nema ni provjere jezika
    Ali u slučaju da ti je kombinacija kao recimo kod moje nećakinje njemačko francuski,a hoćeš upisati gimnaziju morate ćeš dokazati da si sposoban da nastaviš engleski
    Sportska,tehnička gimnazija imaju njemački kao prvi jezik
    Kod zanatskih i tehničkih škola možeš birati ,većina ih ima i njemački uz engleski,ali tada slušaš samo jedan jezik,dok kod gimnazija može se slušati dva jezika, a u jezičnom i
    tri
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 04.05.2018. at 23:05

  27. #2077

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Citiraj larmama prvotno napisa Vidi poruku
    Za jezik ne znam jel princip isti za sve srednje škole no kod moje je prilikom upisa bila provjera znanja stranog jezika (kojeg učenik nije učio u OŠ).
    Pa ovo, sto znaci? Bila je provjera kojeg jezika, i zašto?
    Ja sam shvatila da dijete koje je učilo njemački u školi stranih jezika ili privatno (a ne u OŠ) može na upisu ići na provjeru i izabrati onda taj smjer?! Sa dodatnim jezikom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  28. #2078

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ovo, sto znaci? Bila je provjera kojeg jezika, i zašto?
    Ja sam shvatila da dijete koje je učilo njemački u školi stranih jezika ili privatno (a ne u OŠ) može na upisu ići na provjeru i izabrati onda taj smjer?! Sa dodatnim jezikom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Da i ja sam tako shvatila tu obavijest kod upisa. A napisala sam da se to na moju nije odnosilo iz ta dva razloga.

  29. #2079

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Ma ja sam valjda automatski shvatila da je tvoja išla na provjeru, pa mi je dalje sve bilo pomotano. A petak uvečer, mozak iscrpljen, šta se može :lool

    Ali bitna mi je ta informacija, hvala! Da je moguće ići na provjeru!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #2080

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    I meni je upravo sinulo što te je možda zbunilo no vidim da si i ti to napisala

  31. #2081
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A ja nisam bila zbunjena i sad ste me obje zbunile

  32. #2082

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Posljednje uređivanje od larmama : 06.05.2018. at 00:17

  33. #2083
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Još malo pa kraaaaaj. Čita se zadnja lektira, odbrojavaju ispiti do kraja. Prošlo je ok, odrasla je i prihvatila ideju da treba učiti (pogotovo povijest u PID) i povremeno vježbati pred ispit. Uglavnom ima petice tu i tamo koja cetvorka. Uspjeh za pozeljeti. Pogotovo sto trenira ali bar u smjenskom radu ima vremena za sport i zadacu i druzenje s prijateljicama (i naravno minecraftom i youtubeom )

    Na kraju je nismo upisali ni na informatiku (to je neka INA i ne vidim svrhu 17 sati godišnje) niti na njemački (da bar nije početni, stvarno ne vidim smisao da 2x tjedno ide u suprotni turnus učiti nešto što već zna)

    Valjda nismo fulali....

  34. #2084
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    supeer sillyme.
    Eto sve se lijepo posložilo.

    Ja sam bila na putu i odem neki dan na informacije (1x u polugodištu je obveza) i kaže mi učiteljica vidim da ste izabrali njemački za izborni.
    Ja pojma nisam imala, dok sam bila odsutna dali su im taj papr da odaberu talijanski ili njemački ili ništa kao izborni u 4. razredu. Muž stavio njem al mi zaboravio prenijeti

    Ma nisi ništa fulala, ne'š ti ozbiljne odluke...Sve će bit ok ovako ili onako.

  35. #2085
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    jesu vasa djeca trebala raditi nekakve prezentacije na kompjuteru u power pointu iz prirode?

  36. #2086
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    a sta nemate izborni jezik od 2. razreda?

  37. #2087
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Ne u prvom se dobi neki jezik,a u četvrtom još jedan ako se izabere

  38. #2088
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    kod nas ide od 1. razreda engleski, a od 2. razreda talijanski (izborni)

  39. #2089
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Vi ste specifični,a u četvrtom razredu isto možete izabrati neki novi jezik?

  40. #2090
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ne. to je to. 2 jezika za sada.

  41. #2091
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nama se opet nizu dogadjaji s učiteljicom tako da idući tjedan idem na razgovor i tražiti ću da nek se pozove nas i idemo kolektivno pedagogu ako ona smatra da to sto mi kažemo našem djetetu da smije nije ispravno, a ne da se dere pred cijelim razredom i zastrašuje ih i ju. Puna mi je već kapa. I toga da je uvijek smjesti sjediti s najgorim učenicima, pa je stalno prekidaju i zapitkuju pa kad im oštrije odgovori onda je naravno moja kriva i losa. Za raditi učiteljici posao je dobra, a kad treba nešto pohvaliti onda je zadnja. Ok, ne mora je učiteljica voljeti, znam ja da nije najmiliji karakter, ali neke mjere i pravednosti ipak treba biti.

    Napisala sam još na početku, kad sam vidjela kako je, da jedva čekam vise razrede, i jos uvijek je tako. Tamo bar kad te netko ima na piku je to 2-3 sata tjedno a ne dnevno...

  42. #2092
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A čuj ako ste iscrpili mogućnost razgovora i dogovora s učiteljicom, nema vam druge nego se obratiti i stručnom timu škole, ali možda da ipak provjeriš malo i drugu stranu priče jer djeca nužno ne prenesu sve, a i sama kažeš da nije baš najmiliji karakter.

    Jel možeš reći učiteljici (ako već nisi, pretpostavljam da jesi) da je ne stavlja da sjedi s tim nemirnima i ometačima nastave?

    jel možeš dat neki primjer situacije u kojoj učiteljica neprimjereno reagira? jel može mala malo manje burno reagirat ili u toj situacij ise obratiti učiteljici da ona smiri "ometača"?

    Nemam p jma samo nagađam i sretno sillyme!

  43. #2093
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    A čuj ako ste iscrpili mogućnost razgovora i dogovora s učiteljicom, nema vam druge nego se obratiti i stručnom timu škole, ali možda da ipak provjeriš malo i drugu stranu priče jer djeca nužno ne prenesu sve, a i sama kažeš da nije baš najmiliji karakter.

    Jel možeš reći učiteljici (ako već nisi, pretpostavljam da jesi) da je ne stavlja da sjedi s tim nemirnima i ometačima nastave?

    jel možeš dat neki primjer situacije u kojoj učiteljica neprimjereno reagira? jel može mala malo manje burno reagirat ili u toj situacij ise obratiti učiteljici da ona smiri "ometača"?

    Nemam p jma samo nagađam i sretno sillyme!
    Lili, optimizam je nedostatak informacija...

    Ne može ti Sillyme dati primjer - radi se o cjelodnevnoj muci. Moj mlađi je to imao, a ono što je mene u cijeloj toj priči smetalo bila je činjenica da je on mislio da je takvo stanje normalno, da je normalno da te ometaju, da je normalno da učiteljica ne drži red i disciplinu, da je normalno da tjednima ne ispravi domaće zadaće... ON nije znao procijeniti kvalitetu rada, a mi smo imali muku. I onda mi je ravnatelj rekao "pa čemu se bunite, vaš sin je dobro prilagođen". Da, bio je, ali na što? I mi smo jedva dočekali više razrede + imali smo doma homeschooling za sve ono što jadan nije stigao na satu, zbog ometača. Eh...

    Sillyme, imaš li mogućnosti prebaciti dijete u drugi razred/školu? Ja sam godinama razmišljala o tome i nikad to nisam učinila jer mi je stariji sin bio u istoj školi kod odlične učiteljice, a i škola je bila jako blizu. Godinama se pitam da li sam pogriješila što mlađega nisam izmaknula iz te sredine. Možda sam mu mogla puno toga olakšati. Ne kažem da je to najbolje rješenje, ali je svakako jedna od mogućnosti koju vrijedi razmotriti ako roditlji vide da dijete trpi i da se ne osjeća dobro + da ne uči ono što bi trebalo.

    SIllyme, sretno! Nemoj odustati, bori se za svoje dijete...

  44. #2094
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Da, samo što malena od sillyme ima problema baš s učiteljicom, a ne s razredom i razrednom disciplinom.
    Ali moj savjet ti je isti: promjene razreda se ne treba bojati. Ako je tako loše da ti je mučno od toga, a meni se čini da jest, mijenjate razred. Mi se kajemo što najstarijeg nismo poslali u drugu školu (kod njega su viši razredi problem, jer se radi o prevladavajućem mentalitetu profesora), ali sa srednjim smo bili pametniji, i promjena je pun pogodak.

  45. #2095
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Za ilustraciju, u staroj školi smo se za srednjeg naslušali kako je "iritantan", izrijekom. U novoj školi je "fenomenalan, duhovit i šarmantan". Jednako je jezičav na oba mjesta. Zašto bi dijete to trpilo? Ako ga ne vole i ide im na živce, i nisu sposobni profesionalno se distancirat od tih emocija, onda treba dijete maknut od takvih pedagoga.

  46. #2096
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, optimizam je nedostatak informacija...

    Ne može ti Sillyme dati primjer - radi se o cjelodnevnoj muci. Moj mlađi je to imao, a ono što je mene u cijeloj toj priči smetalo bila je činjenica da je on mislio da je takvo stanje normalno, da je normalno da te ometaju, da je normalno da učiteljica ne drži red i disciplinu, da je normalno da tjednima ne ispravi domaće zadaće... ON nije znao procijeniti kvalitetu rada, a mi smo imali muku. I onda mi je ravnatelj rekao "pa čemu se bunite, vaš sin je dobro prilagođen". Da, bio je, ali na što? I mi smo jedva dočekali više razrede + imali smo doma homeschooling za sve ono što jadan nije stigao na satu, zbog ometača. Eh...

    Sillyme, imaš li mogućnosti prebaciti dijete u drugi razred/školu? Ja sam godinama razmišljala o tome i nikad to nisam učinila jer mi je stariji sin bio u istoj školi kod odlične učiteljice, a i škola je bila jako blizu. Godinama se pitam da li sam pogriješila što mlađega nisam izmaknula iz te sredine. Možda sam mu mogla puno toga olakšati. Ne kažem da je to najbolje rješenje, ali je svakako jedna od mogućnosti koju vrijedi razmotriti ako roditlji vide da dijete trpi i da se ne osjeća dobro + da ne uči ono što bi trebalo.

    SIllyme, sretno! Nemoj odustati, bori se za svoje dijete...
    Slažem se ja s tobom Peterlin, al nekako imam osjećaj da je kod sillyme problem na relaciji učiteljica-dijete.

  47. #2097
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Tamo bar kad te netko ima na piku je to 2-3 sata tjedno a ne dnevno...
    po ovome sam zaključila :/

  48. #2098

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Nama se opet nizu dogadjaji s učiteljicom tako da idući tjedan idem na razgovor i tražiti ću da nek se pozove nas i idemo kolektivno pedagogu ako ona smatra da to sto mi kažemo našem djetetu da smije nije ispravno, a ne da se dere pred cijelim razredom i zastrašuje ih i ju. Puna mi je već kapa. I toga da je uvijek smjesti sjediti s najgorim učenicima, pa je stalno prekidaju i zapitkuju pa kad im oštrije odgovori onda je naravno moja kriva i losa. Za raditi učiteljici posao je dobra, a kad treba nešto pohvaliti onda je zadnja. Ok, ne mora je učiteljica voljeti, znam ja da nije najmiliji karakter, ali neke mjere i pravednosti ipak treba biti.

    Napisala sam još na početku, kad sam vidjela kako je, da jedva čekam vise razrede, i jos uvijek je tako. Tamo bar kad te netko ima na piku je to 2-3 sata tjedno a ne dnevno...
    Moj sin se preporodio u višim razredima, samo kad se riješio tog monopolizma jedne učiteljice
    Ne mogu reći da je on imao problema s njom - jer nije, osim nešto sitno, ali sad kad gledam, ta učiteljica je za njega bila potpuni promašaj. Hladna, bez razumijevanja, kao stroj, s izrazitim preferencijama za cure ispred dečki (ono - dečki su krivi za sve, curice su uvijek dobre po defaultu).
    Na žalost, ni u višim razredima nisu imali sreće s razrednicom, tako da je sad taj razred razjedinjen, posvađan, stalno si nešto spuštaju i konstantno imaju neki bullying koji se ne rješava na nivou škole jer tamo nema ni volje ni znanja za rješavanje takvih situacija.
    Kako sam u 4. razredu jedva čekala više razrede, tako sad u 8. razredu jedva čekam da ode iz te škole

  49. #2099
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Ali moj savjet ti je isti: promjene razreda se ne treba bojati. Ako je tako loše da ti je mučno od toga, a meni se čini da jest, mijenjate razred.
    X

  50. #2100
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Da ne odgovaram svakome - da razmišljali smo o promjeni razreda (ne i skole) ali smo odustali jer smo zaključili da se treba naučiti nositi u životu i s takvim osobama i situacijama. Ali stvarno mislim ovaj put ići reci učiteljicu svoje mišljenje nakon predzadnjeg dogadjaja (u međuvremenu je bio još jedan, ali na taj se nemam namjeru žaliti, a dijete vidi kako je to kad te neko krivo optuži da lažeš plus se ne ispriča kasnije). Iako sam sigurna da nikakve vajde od toga, osim što će me vjerojatno tracati učiteljica pred razredom sto sam se žalila (ne nije sala). Samo ljuta sam na to da nema nikakvih mjera ni načina za takve nastavnike, svi znaju za njene metode i - ništa. A da nisam luda pokazuje činjenica da sam pričala s dvoje roditelja koji su prebacili djecu u drugi razred/skolu i oboje oduševljeni promjenom. Nije ovdje potpuna katastrofa ali je daleko ispod onog što mislim da je ok.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 29.09.2018. at 20:49

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •