Stranica 41 od 51 PrviPrvi ... 313940414243 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,001 do 2,050 od 2535

Tema: Prvašići 2015/2016

  1. #2001
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    moji se baš vesele, mali će u 3. razred i kaže da mu nedostaju učiteljice, prijatelji i UČENJE
    a mala će u prvi, ta se već osjeća kao doma u školi i također se veseli

    kod nas doma samo pozitivno o školi

  2. #2002
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Moj stariji se raduje. Moja prvašica i nije nešto posebno uzbuđena. Mi imamo boravak 3 razreda i moj će ići, ali mislila sam ga pustiti da ide kod mojih nakon boravka sam s autobusom (3 stanice). Mislite li da je dovoljno veliki da s nepunih 9 ide s busom sam (mm već ima napadaje panike).

  3. #2003
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    je dovoljno je veliki ako on hoće

    moj recimo ni s 7, 8 ni s 9 nije htio biti sam doma, ali je htio ići k mojima čak s busom na presjedanje, ja sam dolazila posle posla po njega. to je radio za ferje nakon prvog i drugog razreda ( naravno i poslije ali s malo manji intenzitetom)

  4. #2004
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Willow prvotno napisa Vidi poruku
    moji se baš vesele, mali će u 3. razred i kaže da mu nedostaju učiteljice, prijatelji i UČENJE
    a mala će u prvi, ta se već osjeća kao doma u školi i također se veseli

    kod nas doma samo pozitivno o školi
    i kod nas

    Citiraj tocekica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj stariji se raduje. Moja prvašica i nije nešto posebno uzbuđena. Mi imamo boravak 3 razreda i moj će ići, ali mislila sam ga pustiti da ide kod mojih nakon boravka sam s autobusom (3 stanice). Mislite li da je dovoljno veliki da s nepunih 9 ide s busom sam (mm već ima napadaje panike).
    Ako ti misliš da je dijete spremno, pusti ga.

  5. #2005
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj stariji se raduje. Moja prvašica i nije nešto posebno uzbuđena. Mi imamo boravak 3 razreda i moj će ići, ali mislila sam ga pustiti da ide kod mojih nakon boravka sam s autobusom (3 stanice). Mislite li da je dovoljno veliki da s nepunih 9 ide s busom sam (mm već ima napadaje panike).
    moja je s 8,5 krenula busom sama u školu (imamo pravi boravak 2 razreda, treće je više nekakvo čuvanje djece koja neće sama biti doma)
    znači, bila je drugi razred, ujutro je sama išla u školu u drugom polugodištu (moji su podizali poslije)...
    dva dana sam išla s njom čisto zbog same stanice, prelaska ceste i sl.
    do škole imamo 5 stanica busom ...

    malac će sada prvi razred, i vjerojatno će ranije sam krenuti kad ide sa sestrom...
    Posljednje uređivanje od Boxica : 30.08.2017. at 15:21

  6. #2006
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajd da i mi zazelimo srecu nasim trecasima !!!
    Nek im je sa srecom! Moja otisla s frendicom prerano pa su cekale pred skolom ostatak ekipe.

    Ici ce unovu ucionicu,dobivaju knjige jedva cekam vcut njene dojmove.

  7. #2007
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Moj se vratio. Knjige su dosle, o uniformama nitko nista...
    Crtali su, rezuckali, bili vani...
    Uglavnom lijep prvi dan

  8. #2008
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    baš lijepo Cubana

  9. #2009
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    nasi su samo raspored dobili danas i malo su pricali s uciteljicom. jedino su oni koji sviraju imali probe jer ce sutra svirati prvasicima ❤

  10. #2010
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Otpratila sam svoju jutros da joj pomognem nac ucionicu i dobro da jesam jer nije bilo nikakvih uputa. Usput sam pokupila vrecicu za papuce i tajice za tjelesni koje je zaboravila na kraju skolske godine, tenisica naravno vise nema (a uvjeravali me doma da je doneseno...)

    Uglavnom ovogodisnja "veselja" su da mora nositi svaki dan papuce (iako postoje ormarici u skoli), da mobitele smiju koristiti samo van skole (a prije su mogli pod odmorom), da kutija za likovni vise ne stoji u skoli (dobro da smo je slagali) i sve u tom tonu. Srecom pa je bila samo dva sata.

    Bacila sam pogled na udzbenik iz prirode, lagano se uzasnula kolicinom teksta koji su nadrobili i pojmova koje treba nastrebati, ponovila svoju mantru kojom se kuliram kad dodjem u dodir sa sustavom i to je to. Omotali udzbenike i kupili par pisanki u kauflandu.

    Potrosili i brdo para na opremu za sport jer joj je naravno sve premalo. Sve u svemu spram bavljenja sportom skola je jeftina. Sutra pocinje regularno smjenska nastava bez boravka. Ja se veselim da ce bit manje u skoli a vise se druzit s prijateljima

  11. #2011
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sillyme ne kužim im ovo za papuče

    Kod nas, učiteljica podijelila privremeni raspored (nastava ne počinje svaki dan u isto vrijeme), dosta papira za nas roditelje za potpisivat (reversi za knjige i sl), popis što kupiti, dobili su knjige koje smo trebali odmah jučer staviti u omote, tenisice je već ostavila u ormarić.

    Jedva čekam da im počne prehrana idući tjedan jer sam jučer svašta morala ugurati u dan nakon škole pa mi kuhanje u 20:30h nije sjelo , sad je polako uvodim da sama slaže knjige i bilježnice u torbu dan prije prema rasporedu, od ove godine ima mobitel pa da ga obavezno ostavlja u ormariću na hodniku (ima ga zbog odlaska iz škole i šetnji poslije škole s frendicama po kvartu da znam di je). Likovnu će kutiju nositi sutra (ionako nema lik. prije SRI) kad dodam još jedan kako piše: tanji crni flomaster.

    Već danas poslije posla nam je roditeljski sastanak pa ćemo znati više detalja.

    Uglavnom kaže mi dijete da im je učiteljica rekla da je sad ovo velika promjena jer nemaju boravka, idu u 2 smjene i trebaju paziti kad im nastava počinje posebno u popodnevnoj smjeni, i sl.

  12. #2012
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Jedva čekam da im počne prehrana idući tjedan jer sam jučer svašta morala ugurati u dan nakon škole pa mi kuhanje u 20:30h nije sjelo ,
    Planiras da ce joj to u skoli biti npr, umjesto rucka kad ce ici popodne u skolu?

  13. #2013
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Planiras da ce joj to u skoli biti npr, umjesto rucka kad ce ici popodne u skolu?
    naravno nego kako ,pa zašto bi inače plaćala ručak i užinu?
    a ujutro će pojest doručak i zajutrak, mislim da im je u podne već ručak. Normalan meso povrće juha salata + desert.

  14. #2014
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Aaaa.. ima i rucak i uzinu! Pa mislim si kako ces dijete samo na tom mliječnom obroku ostaviti Kod nas je rucak samo za boravkase.

  15. #2015
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    A kuzim vec sam pomislila da cu morat mijenjat planove
    Kod nas je normalna prehrana cijelu osnovnu.

  16. #2016
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    naravno nego kako ,pa zašto bi inače plaćala ručak i užinu?
    a ujutro će pojest doručak i zajutrak, mislim da im je u podne već ručak. Normalan meso povrće juha salata + desert.
    meso, ugljikohidrat, eventualno salata, nema deserta za ručak kod nas
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 05.09.2017. at 17:33

  17. #2017
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    naše je učiteljica pokupila ispred škole, mijenjaju razred, pa kako bi drukčije djeca znala gdje trebaju ići. Kutija za likovni ove godine stoji u ormariću...prehrana počela danas, boravak imaju i u 3. razredu, li su miješani razredi na boravku, njih pola idu s prvašićima a pola s drugašićima.

    I da, i nas je zgrozila priroda, koji skok u odnosu na prošlu godinu i nekoliko rečenica po stranici, strašno!

  18. #2018
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mene sram priznati nisam još stigla ni knjige s kćerkom pogledati, imali smo jedan dan roditeljski, drugi put ona trening, treći put ja trening, htjela je večeras da prelistamo al bilo je već kasno. Nama je učiteljica rekla na roditeljskom da su priroda i mat najzahtjevniji predmeti u 3. razredu.

    Znate da spadam u one koji "vole" školu, no današnja zadaća moje kćerke iz hrvatskog mi je bila nisam pred djeteom pokazala al ono helloo..

    Dijete od 8 god treba napisati značenje riječi:
    1. podsmijeh
    2. hihotanje
    3. cerekanje
    4. smijanje

    Heba te objasnit riječima razliku između nekih od gore navedenih je bilo zahtjevno i meni i mužu. i to nije učiteljičina izmišljotina nego to stoji kao zadatak u knjizi ispod te pjesme.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.09.2017. at 00:28

  19. #2019

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete od 8 god treba napisati značenje riječi:
    1. podsmijeh
    2. hihotanje
    3. cerekanje
    4. smijanje

    Heba te objasnit riječima razliku između nekih od gore navedenih je bilo zahtjevno i meni i mužu. i to nije učiteljičina izmišljotina nego to stoji kao zadatak u knjizi ispod te pjesme.
    Ako nešto stoji u udžbeniku ne znači da je učiteljica treba to provoditi. Obavezno je ono što je u nastavnom planu, a čisto sumnjam da je tamo zadana fina diferencijacija (facijalne) ekspresije emocija ili kako bi to već nazvali
    u drugom razredu....

  20. #2020
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja je dobila privremeni raspored. I roditeljskog za sad nema ni u najavi. Prehrane nema cijeli tjedan.

    Jedino sto su i prije svaki dan nosili torbu, slagali raspored i imali dva turnusa rasporeda tako da je taj dio svladala jos pocetkom prvog razreda

  21. #2021
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa Vidi poruku
    Ako nešto stoji u udžbeniku ne znači da je učiteljica treba to provoditi. Obavezno je ono što je u nastavnom planu, a čisto sumnjam da je tamo zadana fina diferencijacija (facijalne) ekspresije emocija ili kako bi to već nazvali
    u drugom razredu....
    noa, slažem se s tobom, moja recimo facijalnom ekspresijom zna pokazat razlike. No opisat riječima razlike u zančenjima, e taj dio je bio i meni zahtjevan. No snašli smo se uz prijatelja googlea.

  22. #2022
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ola jel ovdje itko živ na temi?

    Kako ste se uhodali ekipa, posebno ovi u 2 smjene?

    Jeste zadovoljni kako se djeca snalaze, jesu sve samostalniji? idu li im zadaće? ekipa, gradivo, učiteljice?

    Kod nas svaki dan dosta zadaće, što je super da joj popuni vrijeme a i dril je. Oni su najbrojnijji razred u školi (27), pa im učiteljica ne stigne pregledat zadaće tako da obavezno preletimo na kraju dana da vidimo što je napisala. Lakše nam se puno organizirat kad je jutarnja smjena jer stigne napravit zadaću, odmorit se i otić popodne na trening. U popodnevnoj smjeni je sve na knap jer brzo nakon škole ide na trening (3xtj) a zadaću radi poslije jer ne želim da to ostavlja za sutradan. Onda joj ne možemo pregledati.

    Sama sprema knjige i bilježnice u torbu uvijek dan ranije. Taj dio se ne uključujem.

    Sad sjedi okružena dečkima koji je zapričavaju, zna se s njima zapričat, kaže da se ugodno iznenadila kako su zabavni, jedino ih nekad mora prekinut i podsjetit da trebaju završit sa zadatkom i sl.

    moram priznat i meni je trebalo malo da se uhodam, sama ostaje doma pa je zvrcnem da vidim šta radi, eno kaže maloprije napravila zadaću (5 stranica zadataka).


    Ukratko tako je kod nas.
    Kakva je situacija kod vas?

  23. #2023
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Nama je za sad super. Zadacu napise odmah nakon skole bila jutarnja ili popodnevna smjena. Ove godine je dobila svoj pisaci stol i to je pun pogodak, dodje doma i odmah pise zadacu. Za odlazak u skolu popodne se dogovara s frendicama, a ujutro idemo zajedno jer ja mladjeg vodim u vrtic (pa se prosverca u autu ako pada kisa).
    Odusevljena je popodnevnom smjenom jer moze spavati koliko hoce. A tek kad uleti dan s blok vjeronaukom ujutro

    Uglavnom, ocekivano, ovo joj puno vise odgovara jer ima vise vremena za sve.

  24. #2024
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Silly,

    zapravo i moja kaže da joj je bolje nego u boravku jer ima više vremena za sebe, zadaće, odmor i zabavu

    Sad pak po novome ima dosta dodatnih aktivnosti (koje se dodaju na regularni raspored): dodatna matematika, likovna grupa i sportska.
    Imat će 2x tj po 6h kad je popodnevna (1xtj 6h kad je jutarnja) nemam pojma jel to puno za 3. razred, neka proba pa će vidjeti.
    Danas bi nakon 6h škole, trebala doć doma, pojest, presvuć se i na trening. Baš me zanima kako će to izgledat.

    Ako bude previše, režemo jedno po jedno.

  25. #2025
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ocekivano PID je i dalje moj "favorit" u nizim razredima.
    Upravo sam pomagala djetetu da na karti Hrvatske nadje nasumicnih 10 krivo upisanih zemljopisnih pojmova. Stvarno me zanima tko se sjetio ideje da dijete od 8 godina provjerava jedan po jedan naziv na karti i usporedjuje s kartom u udzbeniku dok ne nabasa na krivi?!?!?! Ili netko misli da je standardno ocekivati od osmogodisnjaka da letimicnim pregledom karte uoci da pise Jonsko a ne Jadransko more (taj je jos najlaksi) da pise Ivana a ne Istra i sl.

    Pomogla sam joj kod prva 4 pojma a ostatak ozbiljno razmisljam da joj samo izdiktiram rjesenja, jednom kad sama uspijem pronaci ih :nevjerica:

  26. #2026
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    To gradivo sa kartom ( kompasom, tlocrtom , 3D prikazom ...) je koma za vecinu osmogodisnjaka.
    za moju koja i tako ima problema sa vizualno prostornom percepcijom je posebno koma.

  27. #2027

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Ocekivano PID je i dalje moj "favorit" u nizim razredima.
    Čekaj samo dok dođete u 4. razred
    Tad je već i mojem sinu, koji inače voli učiti takve stvari, bilo dosta besmisleno nabacanih pojmova.
    Dobra stvar je što bućkuriš zvan PiD nestaje s 5. razredom.

  28. #2028
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj samo dok dođete u 4. razred
    Tad je već i mojem sinu, koji inače voli učiti takve stvari, bilo dosta besmisleno nabacanih pojmova.
    Dobra stvar je što bućkuriš zvan PiD nestaje s 5. razredom.
    Ma sjecam se da si pisala da je uzas. Ja sam shvatila sad nakon mjesec dana da obavezno ovaj vikend moram sjest s njom i proc sve te pojmove da ih napise na jedno mjesto jer su u knjizi nabacani da i kad ima udzbenik ne moze naci i spojiti definiciju i pojam. A vec znam kako ce izgledati test : Neravnine na zemlji nazivamo __________

    O metodici materijala bolje da ne pisem. Prvo slika nizine (smedja) brda (zeleno) i planine (sivo) a onda napisi kojim bojom oznacavamo na karti nizinu (zeleno) brda (zuto) i planine (smedje). Naravno da se totalno zbunila isla brisati tocne odgovore itd...

  29. #2029
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ola girls kako je djeci u školi? bliži se kraj polugodišta.

    Meni je iznenađenje bio engleski i razina znanja koja se traži od djece te dobi, prevođenje cijelih textova i pisanje stvarno kompleksnih riječi, neke sam čak i ja 1. put čula scones i traditional treat.

    Iako je ova profa puno zahtjevnija, mislim da će uz nju i puno naučit, pa mi je to draža opcija od prethodne profe koja nije baš nešto s njima radila.

    Sad je dobila za lektiru Šestinski kišobran, cca 260 stranica, meni se to čini baš puno za 3. razred al nek čita, imat će vremena preko ferija.

  30. #2030
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Opet, po treci put, citam lektire od pocetka do kraja.
    Segrt Hlapic, Bijeli jelen i vlak u snijegu vec mi na usi idu.

  31. #2031
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Ja ne citam nista. Ona sama procita, napise (mi eventualno malo prokomentiramo ako nam se nesto cini bas krivo) i dobije pet. Tako da o lektiri nemam pojma (stvarno se ne sjecam detalja od prije 30+ godina). Ali to ionako iskreno s njom pretezno odradjuje mm.

    Inace odlucili smo malo se angazirati oko njene matematike. Iako ima same petice doslo je do toga da unaprijed bez da i pokusa kaze da je zadatak sa zaruljicom tezak i da ga ne zna rijesiti. Dijete koje si je u predskolskoj godini u vrticu samoinicijativno zadavalo i rjesavalo zadatke s mnozenjem. No sad ima uciteljicu koja joj npr odizme dva boda na testu jer joj nije postupak po volji (rezultat je tocan). Bas lose Uzela sam neku zbirku Leptirici su zakon, mislim da je bas sa zadacima kakve treba malo vjezbati da poveca samopouzdanje, nista mehanike racunanja vec puno pazljivog citanja i razmisljanja. Valjda ce joj podici samopouzdanje i da opet pocne misliti "van kutije"

  32. #2032
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme sirius

    sillyme
    baš šteta, super da ste se dodatno angažirali. Moja ide na dodatnu i voli mat, al isto zna s tim zadatkom sa žaruljicom reći rekla je učiteljica da taj ne trebamo rješavati (ako ne želimo). A meni su ti zadaci zapravo najzanimljiviji i rekla sam joj što se mene tiče neka prvo riješi taj, makar ne stigla ostale al stigne ona sve.

  33. #2033
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    sillyme nije da opravdavam učiteljicu, ali sad je to razdoblje kad je bitno da ih nauče postupke. Vi samo lijepo nastavite tako doma "van kutije".

  34. #2034
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme nije da opravdavam učiteljicu, ali sad je to razdoblje kad je bitno da ih nauče postupke. Vi samo lijepo nastavite tako doma "van kutije".
    Pod postupak mislim da npr oduzme bodove jer je zbrojila tri broja u liniji a ne potpisivanjem. Iako u zadatku nigdje ne piše da treba biti riješen potpisivanjem. I iako u tom istom testu ima još 20 zadataka gdje je uspješno nešto zbrojila potpisivanjem. Ma...

  35. #2035
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ej nisam skužila ajd pls napiši mi konkretan primjer.

  36. #2036
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa zadatak riječima, ona ga (točno) postavi i riješi npr 123+236=359

    A trebala je kakti ovako
    123
    +236
    359

    I za to joj skine 2 boda

  37. #2037
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    a stvarno svašta a niš ti njoj reci neka radi na način kao rade u školi al da to samo pokazuje da je ona napredna kad može zbrajat i bez potpisivanja kao ostali. tako nekako.

  38. #2038
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kojih gluposti za naučiti u zadnje vrijeme... Važan dogadjaj za Hrvatsku - Pobjeda rukometaša na Svjetskom prvenstvu??? Pa da je prvo amfibijsko vozilo težilo 23 tone. Da je prvi automobil trebalo ložiti svakih 25km a dijete ni ne zna što znači ložiti (ajde to smo joj mi objasnili kad već ni udžbenik ni učiteljica nisu). Itd. Stvarno ih drilaju glupostima, valjda priprema za vise razrede. S druge strane u tri godine nisu jedan zajednički projektni rad odradili, plakat, prezentaciju, eksperiment - n i š t a. Sjedi, čitaj, piši, uči, reproduciraj.

  39. #2039
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Sillyme nasi ovo nisu ucili, al moguce da cw kasnije doci na red.kako se zove ta lekcija?
    Nasa uciteljica je fakat ok i materiju im nekako prilagodi da djeca mogu razumjet. Sad su na zupanijama.

    Inace skola sve ok.
    Jedino su im na eng promijenili 3 uciteljice u mjesec i pol, pa mi je to bilo blesavo jer zelim da dijete nauci eng a ne zbrda zdola. Sjela s njom i pojasnila neke stvari (u pisanju) koje su ispreskakali a u testovima se traze.

    Kaze danas bilo svakakvih ocjena, dosta trojki. A sigurna sam da dobar dio tih ocjena lezi na tim promjenama uciteljica.

  40. #2040
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    jeste žive mame trećaša? zamrla nam tema skroz naskroz

  41. #2041
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    jeste žive mame trećaša? zamrla nam tema skroz naskroz
    Živa zdrava i nemam ništa za prijaviti osim da nam je škola zbog našeg razreda pod nadzorom. Imamo slučaj zlostavljanja u razredu kojeg škola nije shvatila ozbiljno pa je pala prijava. Ja sam sada više zaokupljena prvašicom iz 2010.

  42. #2042
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ajme majko zlostavljanje ...

  43. #2043
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ajme grozno!

    mi ok...

  44. #2044
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    tocekica - bas tužno, nadam se da će se pod prijetnjom stručnih možda ipak riješit. Mi smo isto imali jednu “situaciju” u razredu, način na koji je to škola išla “rješavati” je katastrofa. Sad se smirilo ali stvarno se nadam da neću nikada trebati pomoć školskih stručnih službi jer idu iskljucivo linijom manjeg otpora

  45. #2045
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mene vise brine 1.razred mog sina da ne upadne u razred s jednim malim cije ponasanje je koma. Cijela obitelj je poznata u kvartu po problematicnim sinovima, stariji brat maltretira ne samo svoj razred nego i sire, zbog ovog mladjeg moj sin u vrticu ima 3 tete.

    One ga izvrsno hendlaju koliko je to moguce no u skoli nece nitko oko.njega toliko skakat i sasvim sigurno da onaj razred koji dobije tog malog je nadrapao. Remetit ce atmosferu ma sve. Detalje ne bi javno iznosila al nesto u toj obitelji ne stima.

    Mali bas zlostavlja djecu na razne nacine. Moj sin se ne da i kloni ga se no svejedno. Da mogu birat nikako ne bi htjela da su u istom razredu mozda zvuci ruzno al tako je.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 07.03.2018. at 22:07

  46. #2046
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Pitaj na inicijalnom kad ti predlože druga,pa tko kaži nedruga

  47. #2047
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Lili75, u potpunosti podržavam tvoje mišljenje. Ja bih tražila pri upisu da ga stave u razliciti razred.
    Posljednje uređivanje od tocekica : 08.03.2018. at 08:06

  48. #2048
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Malo da se osvrnem na prirodu u 4. razredu.
    Ne znam koji blesavac to zove prirodom.
    Hrvatska povijest, zemljopis,....
    Što se mene tiče bilo bi jasnije da su stavili 1 sat povijesti, 1 sat zemljopisa, 1 sat prirode tjedno, nego da se zavaravamo kako dijete ima malo predmeta.

  49. #2049
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Malo da se osvrnem na prirodu u 4. razredu.
    Ne znam koji blesavac to zove prirodom.[emoji38]
    Hrvatska povijest, zemljopis,....
    Što se mene tiče bilo bi jasnije da su stavili 1 sat povijesti, 1 sat zemljopisa, 1 sat prirode tjedno, nego da se zavaravamo kako dijete ima malo predmeta.
    priroda i drustvo :/

  50. #2050
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    Aneona onda u tvom slučaju bi bila 3sata,a ne dva tjedno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •