Stranica 44 od 51 PrviPrvi ... 344243444546 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,151 do 2,200 od 2535

Tema: Prvašići 2015/2016

  1. #2151
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Moj je stariji u školi išao na baš sve što se nudilo: sve izborne, dodatne, radionice, projekte, sport, čak i maškare. Izvan škole je imao samo sport koji je trenirao 4-5 puta tjedno (ne pretjerano zahtjevan).
    Stizao je sve i dobro mu je došlo kao priprema za srednju školu jer je njemu 7 sati nastave normalno. Prošle godine (8. razred) imao je jedan dan 8 sati u komadu, a jednom su na to dodali i predsat pa je lijepo odsjedio 9 sati nastave.

    Na dodatnu se može prestati ići, kao i INA, ali uvijek postoji rizik da će se zamjeriti profesoru :/

  2. #2152
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Bravoo cure, super za dječicu!!

    Mi još nismo uskladili sve aktivnosti i školu jer postoji šansa da će nam se njemački mijenjati. Jako je nezgodan termin npr. kad su ujutro završe oko 12:20h, a njem je u 16:40-17:25h, pa djeca koja imaju treninge u 17h ili 18h ni ne stignu. Pokušavamo dobit neku promjenu termina.

    L. će ići samo na atletiku kao i dosad 3x tjedno al ne znam koliko će joj raspored to dozvolit nekad 2x, nekad 3x tjedno.

    Kaže da joj se jedino ne sviđa prof.iz glazbenog, neka čudna kaže, stalno im nešto prijeti (da će dobit test za 7. razred ) i dere se (dečki su brbljavi, pa se razljuti).

    Moja L. nije zainteresirana za sve što se nudi jer em volim imat svoje slobod.vrijeme, em želi u 5. razredu imat više vremena za učenje radi prelaska u više razrede.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 25.09.2019. at 09:57

  3. #2153
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Moja trenira 5-6x tjedno po 2-2,5h tak da je već s tim dobro kad nam se poklapa raspored
    Njemački je srećom uvijek 13:10-13:55 ima samo jednu rupu zbog vj prvi sat...

  4. #2154
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod nas će izgleda bit promjena sa satom njemačkog i sve će se lijepo posložit jupi jeeee....

    Jučer je nakon nastave, radila dosta dugo zadaću, imali su je puno, pa je išla sama pješice i tramvajem na 1satni trening (ima 35 min do tamo) i toliko nazad, navečer mi je rekla, što ne pamtim, da je baš umorna.
    Zlato malo moje

    Trebali bi je vozit barem natrag s treninga.

  5. #2155
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kod mojih se raspored mijenja iz dana u dan, kaos. Jučer ih napala profesorica da će svima podijeliti neopravdane jer nisu bili na nekom njenom satu, razrednica im nije rekla za taj sat, na stranicama škole ništa nije objavljeno a ovo je navodno bilo na nekom papiru na vratima škole no kako sam bila na roditeljskom taj dan mogu 100% potvrditi da tad tog papira nije bilo.

    Baš volim kad odrasli za svoje nesposobnosti, neorganiziranost i frustracije idu iskaljivati na 10-godisnjacima.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 27.09.2019. at 07:24

  6. #2156
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Kod mojih se raspored mijenja iz dana u dan, kaos. Jučer ih napala profesorica da će svima podijeliti neopravdane jer nisu bili na nekom njenom satu, razrednica im nije rekla za taj sat, na stranicama škole ništa nije objavljeno a ovo je navodno bilo na nekom papiru na vratima škole no kako sam bila na roditeljskom taj dan mogu 100% potvrditi da tad tog papira nije bilo.

    Baš volim kad odrasli za svoje nesposobnosti, neorganiziranost i frustracije idu iskaljivati na 10-godisnjacima.
    To ti je tema za roditeljski. Nek profesori svoje interne kavge rješavaju u zbornici.

    Inače, taj cirkus s rasporedom gledam na raznim stranama otkad mi djeca idu u školu. Evo, jučer na roditeljskom rekli su da će maturantima stabilan raspored biti od idućeg mjeseca. A imaju dnevno po devet sati. I kome da se žalimo? U srednjoj školi mlađeg sina taj cirkus s rasporedom gledam već četvrtu godinu, ali to je opći problem. Razumijem ja da ima profesora koji rade na više škola, da ima preklapanja, da ima izbornih predmeta vrsta raznih, ali bratemili, učenici nikako ne mogu biti odgovorni za to. Ne daj da istjeruju svoju volju. Neće se ništa puno promijeniti, ali neopravdani sat je fakat previše. Sretno!

  7. #2157
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ja sam digla frku kod nas radi tog njemackog I rjesila to unutar 24h.
    Nisam cekala smotanog predstavnika roditelja, ovo ono procedure, Vijeca...direktno razgovarala s profesoricom.
    Svi nesto cekaju da se rijesi. Ja to volim odmah i sad.

    Prije 2 god smo nas tri mame razgovarale na slicnu temu s pedagogicom, isto rijesile u 24h.

    Ma kakav crni neopravdan sat, rijesite to sillyme direktno ili preko razrednika, sretnoo!!!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 27.09.2019. at 15:08

  8. #2158
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    I na kraju svi budu presretni da je rjeseno, al nitko ne bi prstom mrdnuo.

    Mah ....meni bitno da je bolje mom i drugoj djeci.

  9. #2159
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Jezik u suprotnom turnusu je tak i tak negdje u nekoj rupi koji ima profac u toj smjeni

  10. #2160
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Ne nuzno uvijek jelena

  11. #2161

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Moja je rješila preklapanja njemačkog i muzičke tako da bi išla na sat s drugim razredom. No kod nas je bilo četiri razreda u generaciji pa se to moglo izvesti

  12. #2162
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    A kod nas je samo jedan razred s drugim jezikom

    Recimo moji njrmci se ne mogu uklopiti ni u sta

  13. #2163
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod nas su 3 razreda s njemackim, al moja je htjela ostat kod ove prof.koja joj je odlicna (ta prof ima samo jedan razred u generaciji).
    Prof je nasla nacin da djeci izadje ususret. Tesko, al izvedivo.

  14. #2164
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    ...

    Ma kakav crni neopravdan sat, rijesite to sillyme direktno ili preko razrednika, sretnoo!!!
    Na kraju naravno prazna prijetnja, ali čemu se iskaljivati na učenicima? Ah...
    Inače super za njemački, kod nas su 4 razreda ali navodno nema prebacivanja u termine susjednih razreda. Pa onda kom ne odgovara mora birati, njemački ili...

  15. #2165
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Totalno su vam nefleksibilni, to tako ne mora biti zaista.

    A za prijetnje djeci sam bez komentara. Svasta,gluposti.

  16. #2166
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kod nas se smjelo prebacivati i na informatici ako je te godine bio mjesani termin.jer klinaca ima daleko vise od 21 u razredu

  17. #2167

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ako sam ja dobro pohvatala sillyme, tvoji idu u istu školu u koju je moja išla. Kad je moja išla bila je jedna profa svima i moja bi išla dio sa svojim razredom a dio s nekim drugim. Na početku bi oni kojima je to trebalo dogovorili s profom raspored. Isto je bilo u osmom razredu kod vjeronauka u crkvi. Jedan tjedan bi isla sa svojim razredom a jedan s nekim drugim.

  18. #2168
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Za njemački samo prenosim što sam čula od drugih, sumnjam da bi lagali da im nisu dali neku drugi termin pa su morali ispisati.

    Inače jutros sam uzela torbu od starije i stavila na vagu. U ultralakom ruksaku, s "reformiranim" lakšim udzbenicima, ravno 6.3kg, 17,5% njene težine.

  19. #2169
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    drugi jezik nije obavezan, a ćesto se može birati između dva ponuđena

  20. #2170
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Kod nas još nisu dobili radne (osim za HRV), imaju samo knjige.

  21. #2171
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas još nisu dobili radne (osim za HRV), imaju samo knjige.
    Baš neobično... naši su dobili vecinu toga odmah pa jos nesto prošli tjedan, mislim da im fali samo jedna RB

    E da moramo u kupovinu likovnog pribora, profa im je nabrojaka brdo toga što trebaju ..
    Posljednje uređivanje od sillyme : 01.10.2019. at 09:04

  22. #2172
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    A opet to nije tolko razlicito od nizih razreda?

  23. #2173
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    E da moramo u kupovinu likovnog pribora, profa im je nabrojaka brdo toga što trebaju ..
    Naša stavi na web pa onda kupujemo po potrebi, kad im što zatreba.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 01.10.2019. at 12:08

  24. #2174
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    ja sam svojoj kćerki samo kupila isto što je bilo i do 4. razreda. Zasad još ništa special nisu trebali.

  25. #2175
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Dakle, u školi je neki problem s profesorima matematike (da sad ne ulazim dublje u temu) i gradivo nije baš detaljno obrađeno (plus naravno online, izolacije itd..)
    I sad je dobila moja zadatak za riješiti (a u udžbeniku nema rješenja - stvarno ne razumijem kako je moguće da u udžbeniku nema pola rješenja - ali nema) i ne znam kako bi trebalo napisati rješenje (malo davno sam bila u osnovnoj školi).
    Jednadžba, kad se riješi do kraja, je
    |x| = -1

    Photomath kao rješenje piše da je x element praznog skupa, što je točno, no da li se u 6. razredu već koristi takva notacija na "nepostojećim" rješenjima jednadžbi (iako jesu učili skupove i prazni skup) ili se piše npr riječima "nemoguće", "ne postoji takav broj" ili što? Zna li netko? U školi nije bila (bolesna), idući sat je odmah test, iz razreda nitko ne zna... što reć.

    PS znam mene muče gluposti, ali njie mi jasno je li to greška u udžbeniku, ili stvarno trebaju znati kako to zapisati - ako trebaju zašto nema u primjerima itd. Prošle godine je imala super profu i nisam se uopće zamarala njenom matematikom, ove godine je kaos.
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.05.2021. at 08:18

  26. #2176
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Pogledaj možda jesu,bude valjda i Lili pogledala
    Ali u globalu apsolutna vrijednost može biti ili pozitivna ili čista 0,nikako negativan broj

  27. #2177
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    sillyme mogu pitat kćerku, ja ti pojma nemam šta oni rade.

    Imaju izvrsnu al i vrlo zahtjevnu strogu profu iz matke, tako da samo njih 2 ima peticu.

    Ne znam jel imaju isti udžbenik i jednakim tempom prate gradivo, al evo pitam je, pa javim.

  28. #2178
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    silly, kaže da nemaju pola rješenja u knjigama i da su oni to radili na početku polugodišta al dosta napreskokce da je profa rekla da će to "preskočiti".

    Ona mi je objašnjavala nešto, al iskreno nisam povezala nešto suprotan predznak, malo sam u gužvi, pa..sorry nisma pohvatala.

    Vidi jel ti tu ima nešto korisno:https://edutorij.e-skole.hr/share/pr...nog_broja.html

  29. #2179
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    silly, kaže da nemaju pola rješenja u knjigama i da su oni to radili na početku polugodišta al dosta napreskokce da je profa rekla da će to "preskočiti".

    Ona mi je objašnjavala nešto, al iskreno nisam povezala nešto suprotan predznak, malo sam u gužvi, pa..sorry nisma pohvatala.

    Vidi jel ti tu ima nešto korisno:https://edutorij.e-skole.hr/share/pr...nog_broja.html
    Ma hvala ti ali u stvari moje pitanje nije na temu apsolutnih vrijednosti nego kako se u 6. razredu oš uči pisati da jednadžba nema rješenja. Ili se ne uči pa je greška u udđbeniku. Ili jednostavno najbolje da stavim sve skup na ignore

    Gledala sam primjere kod A. Horvatek i nisam nigdje vidjela da je ona dala takav primjer jednadžbe bez rješenja... Što je i logično jer se tek uče metodama rješavanja jednadžbi.

    Pretpostavljam da previše vremena ulažem u jedan zadatak, bolje da se fokusiram na to da će sad u 6-om mjesecu pisati gradivo iz 11-og i 12-og a bez jednog sata ponavljanja iako su to radili zadnje pred pola godine
    Posljednje uređivanje od sillyme : 25.05.2021. at 12:16

  30. #2180
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Jedino pametno iz lijevog linka
    Za negativne realne brojeve
    |x|=-x
    Zašto znak za minus ako je apsolutna vrijednost uvijek pozitivan broj?

    Ali to važi samo kod varijabli ( a,b,x..)
    Pošto silly ima fiksni broj -1 ,a znamo da apsolutno ne može biti negativan broj,nego dapače je pozitivan broj ili 0. Onda ni jedan broj x ne zadovoljava tu jednadžbu ,tj. prazan skup je rješenje tj. {0 prekrižena}. Knjiga trenutno nemam iz 6. razreda ali to je to u globalu

  31. #2181
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Pitanje je koliko kužim: jel smije pisati nemoguće rješenje?
    Rješenje može biti ima jedno,dva ,tri rješenja,nema rješenja ili kako bi josephk reko MK- matematički kriminal,ne zalazi više tu ,ali bi reko tak. Moj veliki je u srednjoj imala dosta zadataka s rješenjima MK

  32. #2182
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Kao što rekoh ja znam što je rješenje, pitam da li se to stvarno očekuje da se piše u 6. razredu oš? Nisam nigdje vidjela
    Možda dobije dodatni bod

  33. #2183
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Nek vidi u knjigama, mjerodavno su knjige i papiri koje je učiteljska dala,rekla, napisala

  34. #2184
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Kao što rekoh ja znam što je rješenje, pitam da li se to stvarno očekuje da se piše u 6. razredu oš? Nisam nigdje vidjela
    Možda dobije dodatni bod
    Ja bi samo napisala "nema rješenja". Moguće da je poanta da se ne smije kvadrirat kad je s jedne strane apsolutna vrijednost, trik pitanje.

  35. #2185
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    sillyme, kaže moja da njih profa traži da kod takvih zadataka (problemski zadatci kad nema rješenja, nemoguće rješenje) pojasne zašto nema rješenja odnosno zašto je zadatak nemoguće riješiti.

  36. #2186
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Jadranka prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi samo napisala "nema rješenja". Moguće da je poanta da se ne smije kvadrirat kad je s jedne strane apsolutna vrijednost, trik pitanje.
    kvadriranje u 6.?

  37. #2187
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kvadriranje u 6.?
    Haha... što se to ne uči tako rano? Pojma nemam... moj je opsjednut matematikom, potencije je davno skužio - sad za zanimaju logaritmi :D pa se meni čini da se sve uči do četvrtog razreda Dobro, jasno mi je da se logaritmi ipak ne uče.

  38. #2188
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    U stilu množenja da,ali ne u smislu kak si ti zamislila.

  39. #2189
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    U stilu množenja da,ali ne u smislu kak si ti zamislila.
    sve pet

  40. #2190
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, u školi je neki problem s profesorima matematike (da sad ne ulazim dublje u temu) i gradivo nije baš detaljno obrađeno (plus naravno online, izolacije itd..)
    I sad je dobila moja zadatak za riješiti (a u udžbeniku nema rješenja - stvarno ne razumijem kako je moguće da u udžbeniku nema pola rješenja - ali nema) i ne znam kako bi trebalo napisati rješenje (malo davno sam bila u osnovnoj školi).
    Jednadžba, kad se riješi do kraja, je
    |x| = -1

    Photomath kao rješenje piše da je x element praznog skupa, što je točno, no da li se u 6. razredu već koristi takva notacija na "nepostojećim" rješenjima jednadžbi (iako jesu učili skupove i prazni skup) ili se piše npr riječima "nemoguće", "ne postoji takav broj" ili što? Zna li netko? U školi nije bila (bolesna), idući sat je odmah test, iz razreda nitko ne zna... što reć.

    PS znam mene muče gluposti, ali njie mi jasno je li to greška u udžbeniku, ili stvarno trebaju znati kako to zapisati - ako trebaju zašto nema u primjerima itd. Prošle godine je imala super profu i nisam se uopće zamarala njenom matematikom, ove godine je kaos.
    Možda je trik pitanje... Takva su moji sinovi znali imati, ali ne mogu se sad sjetiti u kojem razredu... Za odgovor treba iskoristiti teoriju skupova, odnosno znati da apsolutna vrijednost može biti samo pozitivna i nula. Ima taj skup i neku svoju oznaku tipa R+0, ali toga se ja sjećam iz srednje škole, ne iz osnovne.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 25.05.2021. at 15:05

  41. #2191
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Je li onaj pregled kod školskog liječnika jedini koji treba obaviti ili još koji? I kada su prijave/upisi? U petom ko za vrtiće il rujnu?

  42. #2192
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li onaj pregled kod školskog liječnika jedini koji treba obaviti ili još koji? I kada su prijave/upisi? U petom ko za vrtiće il rujnu?
    Dijete kreće sad na jesen 2022. ili 2023? Jeste obavili onaj predupis, prijavu?

  43. #2193
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Žuta, mislim da imaš temu upis prvašića i tamo sve detalje.
    Tu su tu svježije info u upisima (od prošle god): http://forum.roda.hr/threads/94299-P...%87i-2021-2022

    Nego ekipa kako vaši sedmaši? Brzo bome preletilo od upisa u 1. razred 2015. ideees....
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.03.2022. at 10:43

  44. #2194
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Možda najbolje otvorit novu temu za upis prvašića generacija 2022./2023.

    Ja sma sve pozaboravljala, al znam da procedura prvo kreće iz vrtića.

  45. #2195
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nije to baš tako. Ima puno djece koja ne pohađaju vrtić. Na vratima vrtića postoji samo obavijest o rasporedu pregleda, ali to je oglašeno i na općini, školi, ambulanti školske medicine i sličnim mjestima. https://gov.hr/hr/upis-u-prvi-razred/1006 Kopiram samo bitno: Raspored pregledaObavijest o rasporedu utvrđivanja psihofizičkog stanja djece pronaći ćete tijekom veljače u medijima, na oglasnim pločama odgojno-obrazovnih i zdravstvenih ustanova te mrežnih stranica županijskog upravnog odjela nadležnog za poslove obrazovanja, odnosno Ureda Grada Zagreba nadležnog za poslove obrazovanja. Dijete trebate dovesti u osnovnu školu kojoj pripada prema adresi prebivališta, a ako pregledu ne možete pristupiti u predviđeno vrijeme, dužni ste o tome obavijestiti školu i dogovoriti drugi termin.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 23.03.2022. at 11:24

  46. #2196

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Je li onaj pregled kod školskog liječnika jedini koji treba obaviti ili još koji? I kada su prijave/upisi? U petom ko za vrtiće il rujnu?
    Žuta, ovdje su ti sve obavijesti vezane uz upise 2022/2023.
    https://www.zagreb.hr/upisi-u-osnovnu-skolu/528
    Na dnu stranice su dokumenti gdje vidiš sve škole, školske medicine, kontakte i dr.

    Uglavnom, osim ovog pregleda kod školske medicine, dijete ide i na razgovor/testiranje kod strucnog tima škole u koju spada po mjestu stanovanja (ukoliko zelite upis u neku drugu školu, obavite intervju/testiranje u pripadajucoj skoli i javite se zeljenoj skoli pa cete dobiti info morate li i tamo dolaziti na razgovor ili priznaju testiranje iz pripadajuce skole).
    Ne znam jeste li dobili pozivnice za ovaj razgovor u skoli u vrticu/maloj skoli u koji dijete ide? Ukoliko niste, moj savjet je da nazoves izravno skolu i dogovoris termin testiranja. To se vec obavlja od cca kraja veljace i traje do lipnja (dok se svi izredaju).

    Novost je da od razdoblja korone, vise nema posebnih upisa u lipnju vec se i sam upis obavlja na tom razgovoru u skoli i to je to. Nema drugih procedura.

  47. #2197
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Kod nas na zapadu termin za školski razgovor daje doktor
    ,ali nije svugdje tako
    Žuta trebaš i zubara obaviti
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.03.2022. at 11:46

  48. #2198

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Ocito su razlicite prakse. Kod nas klinci dobiju pozivnice u vrticu (jer je kvartovski vrtic i kvartovska skola) ali ima djece koja nisu iz kvarta, oni moraju sami dogovoriti termin sa skolom.

  49. #2199
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Nije to baš tako. Ima puno djece koja ne pohađaju vrtić. Na vratima vrtića postoji samo obavijest o rasporedu pregleda, ali to je oglašeno i na općini, školi, ambulanti školske medicine i sličnim mjestima. https://gov.hr/hr/upis-u-prvi-razred/1006 Kopiram samo bitno: Raspored pregledaObavijest o rasporedu utvrđivanja psihofizičkog stanja djece pronaći ćete tijekom veljače u medijima, na oglasnim pločama odgojno-obrazovnih i zdravstvenih ustanova te mrežnih stranica županijskog upravnog odjela nadležnog za poslove obrazovanja, odnosno Ureda Grada Zagreba nadležnog za poslove obrazovanja. Dijete trebate dovesti u osnovnu školu kojoj pripada prema adresi prebivališta, a ako pregledu ne možete pristupiti u predviđeno vrijeme, dužni ste o tome obavijestiti školu i dogovoriti drugi termin.
    Sva djeca su obvezna ići u malu školu u vrtić sukladno Zakonu o predškolskom odgoju. Propisane su sankcije/kazne za roditelji koji svoje dijete ne upišu u malu školu.
    Ja bih svakako izvorno priupitala za informacije o upisu u školu u vrtiću u koji dijete ide u malu školu jer se prakse dosta razlikuju, kao što cure tu i pišu.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 23.03.2022. at 11:52

  50. #2200
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    To je sasvim drugo, u maloj školi se drugačije radi, mala škola je kod NAS slučajno u vrtiću, negdje drugdje negdje drugdje
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 23.03.2022. at 11:54

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •