Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: 2.8 god i jos dojimo....kako prestati?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    3

    Početno 2.8 god i jos dojimo....kako prestati?

    Drage mame,
    imam jednog cicoljupca od 2,8 god. i mislim da je doslo vrijeme za odvajanje od cickanja.... vec neko vrijeme pokusavam ukinuti (odgoditi) nocno cickanje barem do jutra, nekad s vise, nekad s manje uspjeha....pokusavala sam razgovorom kao cika uskoro nece imati mlijeka, kako je Dado vec veeeeliki decko, kako ovo ili ono, ali jedino sto sam postigla je: da dado vice kako je još mala beba.... ma da skratim: dado je totalni ovisnik o cicanju, i iz trenutne perspektive, imam osjecaj da tome nikada nece doci kraj, i da njemu nije ni u najavi da bi mu to dosadilo... molila bih savjet onih roditelja koji su imali slicnih problema, jer na forumu samo nailazim na price gdje se sve nekako "samo od sebe slozilo".... sto uciniti, kako sto bezbolnije dijete odviknuti od prsa?

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja mislim da ne moze biti bas bezbolno ako on silno zeli a ti nisi cvrsto odlucila da je gotovo. cak i ako si cvrsto odlucila postoji sansa da se on nece lako s tim pomiriti, ovisi kakav je karakter. inace ako si bas odlucila da je gotovo izbaci davanje sise kao opciju i tjesi ga kad je tuzan. to je slicno kao kod kretanja u vrtic--dijete ne zeli, ali mora .

    ono sto definitivno ne treba raditi (po mom misljenju) je stavljati neke stvari na bradavice (sol, senf, ne znam ni ja sta su sve cure stavljale) nego lijepo objasniti djetetu da si ti odlucila da je gotovo s dojenjem i to je to, odsad se tjesite i mazite na neke druge nacine.

    inace moj prvi je prestao (samoinicijativno) sisati s 3 godine, druga--velika ovisnica je (uz moj mali poticaj) prestala s 4,5, a najmanja upravo nekako zavrsava, ima malo vise od 3,5. tako da po mom iskustvu nece jos predugo (ako odlucis da cete ipak dojiti jos neko vrijeme).

  3. #3
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Moze bezbolno. Meni je dojadilo bas u to vrijeme. Objasnila sam joj, par puta je nakratko zaplakala, a nakon tjedan dana vise nije znala ni povuci (nesto smo se zezale). Puno vecu dramu oko toga sam radila ja (pa kako, pa ovo, pa ono) nego ona. A bila je pravi cicoovisnik.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Mikka, moram priznati da si me utjesila podacima koliko tvoji cicoljupci imaju staza... mene moji (ukucani) uvjeravaju da to odavno nije vise "normalno" da ga toliko dojim... Nemam namjeru stavljati nista po bradavicama, jer mi to zvuci malo "okrutno".... Pokusat cu razgovorom... Izgleda da nama mamama to pada teze nego njima hvala...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Moja ima tri i kaze da necw nikad prestat :D

  6. #6
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Kad je moja cicoovisnica bila u fazi da bi dojila do penzije, a meni je već bilo dosta, prvo sam pokušala razgovorom i dogovorom. Nije upalilo. Moram reći da ja nikad nisam čvrsto odlučila da je gotovo, ali da sam bila umorna od višegodišnjeg dojenja blizanki - jesam. Priželjkivala sam da one same odustanu. S L. je to još i bilo izvedivo, ona se ionako švercala uz sestru, ali R. nije pokazivala znakove zasićenja. Kad sam vidjela da jednostavno ukidanje ne pali (nisam mogla slušati taj plač), smislila sam nešto što se za nas pokazalo boljim. Svaki put kad bi tražila, a tražila je bezbroj puta na dan, rekla sam joj da može, ali jako, jako kratko. Imale smo i svoj naziv za te ultra kratke podoje od nekoliko sekundi. Ona je bila zadovoljna, nije imala osjećaj da je odbijena, a i meni je postalo lakše kad je dojenje sve češće bilo svedeno na simboliku. Postupno i bez drame prestale su dojiti s oko tri godine.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •