Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Nespavači

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Nespavači

    Imate li kakav savjet ili da se pomirim s time da je to tako.

    Moja J. nikada nije bila spavač, od rođenja muku mučimo sa spavanjem. Njoj se nikada ne spava. Na njoj se umor ne primjeti, ona stvarno ne zijeva, ne vidi se onaj umor na licu. Svaku večer se ona svađa samnom s MM, sama sa sobom i na kraju zaspi u suzama jer se njoj ne spava i zašto ona mora spavati svaki dan i zašto ju tjeramo da spava.
    Rijetki su dani da zaspe prije 23 sata iako ju spremimo u krevet oko 21.30 - 22.00. Probali smo ići raniije u krevet ali onda je to mrcvarenje po 2 sata. Baca se po krevetu, okreće sto puta, plače, prosvjeduje itd.
    U subotu smo ju prvi put pustili da vidimo kad će doći spavati. Bila je budna do 2.30 i nebi još došla spavati da nismo i ja i MM zaspali.
    Zato je problem kad se treba ujutro dići za vrtić, onda je naravno umorna jer je to premalo sna, ljuta, nervozna.

    Dali je to jednostavno takav bioritam, dali da ju pustim ili da inzistiram na ranijem odlasku u krevet? Imate li i vi takvu djecu i kakav pametan savjet.

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Imate li kakav savjet ili da se pomirim s time da je to tako.

    Moja J. nikada nije bila spavač, od rođenja muku mučimo sa spavanjem. Njoj se nikada ne spava. Na njoj se umor ne primjeti, ona stvarno ne zijeva, ne vidi se onaj umor na licu. Svaku večer se ona svađa samnom s MM, sama sa sobom i na kraju zaspi u suzama jer se njoj ne spava i zašto ona mora spavati svaki dan i zašto ju tjeramo da spava.
    Rijetki su dani da zaspe prije 23 sata iako ju spremimo u krevet oko 21.30 - 22.00. Probali smo ići raniije u krevet ali onda je to mrcvarenje po 2 sata. Baca se po krevetu, okreće sto puta, plače, prosvjeduje itd.
    U subotu smo ju prvi put pustili da vidimo kad će doći spavati. Bila je budna do 2.30 i nebi još došla spavati da nismo i ja i MM zaspali.
    Zato je problem kad se treba ujutro dići za vrtić, onda je naravno umorna jer je to premalo sna, ljuta, nervozna.

    Dali je to jednostavno takav bioritam, dali da ju pustim ili da inzistiram na ranijem odlasku u krevet? Imate li i vi takvu djecu i kakav pametan savjet.
    Susjećam.... Puno je do bioritma. Imam ja jednog takvog (mlađi sin). Navečer bi mjesečario do sitnih sati, a ujutro bi spavao.

    Mi smo davnih godina našli neko kompromisno rješenje - trebalo ga je stavljati spavati PUNO ranije nego si je on mislio i to je djelovalo u vrtićkoj dobi. Nije bio baš nespavač, ali je njegov ritam pomaknut prema večeri. On ima veliku potrebu za snom, ali u drugačije vrijeme nego ja i moj stariji sin. S druge strane, mm je sličniji ovom opisu s mjesečarenjem - kasno navečer budan i bodar, a ujutro bi radije spavao.

    Ne odnosi se to samo na spavanje - tako je i s jelom (doručak - samo tekuće, večera - pojeo bi vola). Isto, ako ima testove u školi prvi sat, možemo računati na dosta bodova manje nego ako su vremenski kasnije. Ali unatoč jasnim regulama (kod nas je fajrunt u 21:30, a u 21 se prekidaju sve aktivnosti tipa čitanje, televizija, ostalo) nikad nismo uspjeli u potpunosti preštelati njegov prirodni biološki sat. Godinama nismo gledali tv, pa onda nismo gledali tv nakon večere - slušali smo audio priče, čitali slikovnice i tako - sve neke mirne aktivnosti, ali rezultati nisu bogznakakvi.

    Dok je mlađi sin bio vrtićke i rane školske dobi, spašavali su me popodnevni izlasci - šetnje, sport, razno - da se dobro izmori, po mogućnosti vani. Ovo doba godine je užasno - ne možeš van, pun kufer nam je kuće, pa se to odnosi i na spavanje.

    Eto - ništa ti pametno nisam rekla.

    Kad moj mlađi sin ujutro rano sam od sebe ustane, znam da mu nešto nije dobro (kao jutros - prehlada i kašalj) jer kad je sve u redu, treba ga za noge vući iz kreveta da ne zakasni u školu.

    Možda je glupo, ali vodi računa o tome da dijete spava u potpunom mraku, jer inače joj se remeti prirodni ritam melatonina. Možda zato ne može spavati.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 02.03.2015. at 14:07

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Kod mene je idemticno kao i kod peterlin, samo sto je u pitanju moj stariji sin. Oduvijek je bio nocna ptica, jos od dana kad bi svakih pola sata dojio ili prespavao noc na cici. Danas ima7 g i jos uvijek bi navecer spavat isao u ponoc a budio se u 10.... Peterlin je sve rekla)

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,505

    Početno

    mitovski jel možeš povezati to s dermatitisom?
    moj lošije spava kad ga mući dermatitis, i teže zaspi.

    isto sam došla do zaključka da treba ić ranije spavati i onda malo bolje spava

    kad spava onda znam da mu je nekaj.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    ni moj nije spavalica, od rođenja. Ne spava popodne, ide na karate, pa u park, i još doma skaće. U 22 ga steram u krevet, pa se tamo okreće, nezna kuda bi sa sobom, i tako zaspi oko 23.30.
    Da se njega pita spavanje je gubitak vremena.

  6. #6
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    a jel spava u vrticu? moja troipolgodisnjakinja otkad ide u vrtic i tamo spava nema sanse da doma zaspe prije 22 30-23, nekad i kasnije. moze lezati u mraku i biti budna. jbg, to sam prihvatila kao pokoru zato sto po danu sad imam malo vremena za nes napraviti.

  7. #7
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    iako sam rekla da sljedece godine nema sanse vise da spava u vrticu, jer mi je malo ipak too much. nego ce ici normalno spavati oko 9 ko brat i sestra

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    LOL, ja imam dvoje takvih (troje ako računam i muža), koji bi spavali do podne a noću ne bi zaspali do dva da im se može. Mene to izluđuje, jer sam jutarnji tip.
    Sin je izbacio dnevno spavanje sa 10 meseci-da, meseci. Noću spava relativno dobro, po 11-12 sati, osim što mesečari-priča, sedne, ustane u krevetu i sl.
    Ćerka spava nemirno, škrguće zubima, rita se, bori, mlati rukama. Oboje aktivno šutaju pokrivače sa sebe, celu noć ih pokrivamo, jer se probude kad im je zima-i kad im je vrućina.
    Ako nisu dovoljno naspavani, onda se svađaju, plaču, nepodnošljivi su.
    Ako su naspavani, onda su divni, puni energije- i NIMALO pospani uveče. Mogu bez problema biti budni po 14-15 sati dnevno.
    Što je i srž problema našeg bioritma. Jer oboje zahtevaju po 10-11 sati noćnog sna da bi bili normalni preko dana. Ali nakon tog sna budu budni po 14-15 sati. A dan nema ni 26 ni 25 sati, tako da nam se već godinama smenjuju nenaspavani i naspavani dani.
    I ja nemam rešenje...

  9. #9
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Susjećam.... Puno je do bioritma. Imam ja jednog takvog (mlađi sin). Navečer bi mjesečario do sitnih sati, a ujutro bi spavao.

    Mi smo davnih godina našli neko kompromisno rješenje - trebalo ga je stavljati spavati PUNO ranije nego si je on mislio i to je djelovalo u vrtićkoj dobi. Nije bio baš nespavač, ali je njegov ritam pomaknut prema večeri. On ima veliku potrebu za snom, ali u drugačije vrijeme nego ja i moj stariji sin. S druge strane, mm je sličniji ovom opisu s mjesečarenjem - kasno navečer budan i bodar, a ujutro bi radije spavao.

    Ne odnosi se to samo na spavanje - tako je i s jelom (doručak - samo tekuće, večera - pojeo bi vola). Isto, ako ima testove u školi prvi sat, možemo računati na dosta bodova manje nego ako su vremenski kasnije. Ali unatoč jasnim regulama (kod nas je fajrunt u 21:30, a u 21 se prekidaju sve aktivnosti tipa čitanje, televizija, ostalo) nikad nismo uspjeli u potpunosti preštelati njegov prirodni biološki sat. Godinama nismo gledali tv, pa onda nismo gledali tv nakon večere - slušali smo audio priče, čitali slikovnice i tako - sve neke mirne aktivnosti, ali rezultati nisu bogznakakvi.

    Dok je mlađi sin bio vrtićke i rane školske dobi, spašavali su me popodnevni izlasci - šetnje, sport, razno - da se dobro izmori, po mogućnosti vani. Ovo doba godine je užasno - ne možeš van, pun kufer nam je kuće, pa se to odnosi i na spavanje.

    Eto - ništa ti pametno nisam rekla.

    Kad moj mlađi sin ujutro rano sam od sebe ustane, znam da mu nešto nije dobro (kao jutros - prehlada i kašalj) jer kad je sve u redu, treba ga za noge vući iz kreveta da ne zakasni u školu.

    Možda je glupo, ali vodi računa o tome da dijete spava u potpunom mraku, jer inače joj se remeti prirodni ritam melatonina. Možda zato ne može spavati.
    Spava u potpunom mraku, u spavaćim sobama nemamo TV tako da joj ništa ne remeti san, rolete spuštene. I mi isto znamo kad se ujutro rano digne da nešto nije dobro :D

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mitovski jel možeš povezati to s dermatitisom?
    moj lošije spava kad ga mući dermatitis, i teže zaspi.

    isto sam došla do zaključka da treba ić ranije spavati i onda malo bolje spava

    kad spava onda znam da mu je nekaj.
    Ne mogu to povezati s dermatitisom. Možda sam nespretno sročila naslov teme. Ona kad zaspe dosta mirno spava, problem je s odlaskom na spavanje.

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    a jel spava u vrticu? moja troipolgodisnjakinja otkad ide u vrtic i tamo spava nema sanse da doma zaspe prije 22 30-23, nekad i kasnije. moze lezati u mraku i biti budna. jbg, to sam prihvatila kao pokoru zato sto po danu sad imam malo vremena za nes napraviti.
    U vrtiću imaju podnevno spavanje, ali ona kaže da samo leži. Kad je vikendom doma ne spava popodne i opet se njoj ne spava.

    Nekako me najviše muči ili bolje rečeno živcira što svaku večer zaspe ljuta i u suzama koliko se bori protiv tog spavanja, a isto tako mi je naravno teško ujutro jer je to strava probuditi ju za vrtić.
    Neki dan ju je čuvala moja prijateljica koja ima sina od 3g. Mi smo došli po nju oko 22.30 i kaže meni prijateljica kako je svog malog stavila spavati oko 21.30 jer je sav već bio nikakav i mali inače sam ode spavati, a baš je komentirala za moju J. kako su joj u 22.00 još širom otvorene oči i kako ne pokazuje nikakve naznake umora.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    151

    Početno

    Malo dizem temu. Jer imamo isti problem sa nasom curicom. Od rodenja je bila ok, beba ko beba po pitanju spavanja. Sa prvim djetetom smo se napatili oko spavanja i svega, pa sam se potrudila oko nje i uspjelo mi je sa godinu dana da ima dobar ritam za spavanje i sve. I sve je super funkcnioniralo do druge godine. Prebacili ju u sobu sa bratom, u njen krevetic. Oboje smo stavljali u isto vrijeme spavati, 21h. Sa starijim nikakvih problema, a ni sa njom, na pocetku. I onda je krenulo. Znaci svaku vecer ista rutina, vecera, kupanje, zubici, piskenje i u krevet. I na pocetku je lezala, pricala i pjevala, ali se drzala kreveta, i zaspala bi oko 22-23h.Ali je barem bila na miru. S vremenom je krenula izlaziti iz kreveta, mama, tata, ja sam zedna, ja bi vode, ja bi soka, pa se vrati, pa ja bi piskila, pa ja bi zeku, pa ja bi na mjesec i tako dalje... naravno dam joj vode i dam joj na wc, ali sve drugo je na kraju popraceno vikom i teranjem u krevet i njenim suzama i vristanjem i tako u krug.SVAKU VECER VEC GODINU I POL DANA. u vrticu spava popodne, pa ajde....vikendom kad smo doma, zadnjih par mjeseci ne spava popodne i isto zaspi navecer oko 23-00h... znaci, ludi smo... zdravstvenih problema nema tako da ne mogu sa nicime povezati da ju nesto muci. ujutro dizanje, neki put trazi da jos spava, ali masu puta se probudi vesela i naprosto divna. Neznam sto da radim vise.predugo traje ovo i nista ne mogu navecer, ama bas nista. svaka vecer je urnebes sa njom. i da, ali kad napokon zaspi, isto tako lijepo i mirno spava. neznam kako da joj objasnimo da kad se legne da se onda LEGNE i ne prica i da treba sklopiti oci i spavati. kraj price. savjet?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •