Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 194

Tema: komentiranje ili suzdrzavanje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno komentiranje ili suzdrzavanje

    ponukana temom na roditeljima andjela koju pratim od pocetka, otvaram ovu...
    iako vecinom pise na prije zaceca i potpomognutoj gdje se trudim da to budu dobronamjerni savjeti temeljeni na znanju i iskustvu, ponekad uletim i na druge teme.
    ali pisanje po temama o kojima imam oprecno misljenje preskacem.

    komentirate li na forumu sve o cemu imate svoje misljenje ili se ipak suzdrzavate ponekad? u kojim slucajevima se suzdrzavate?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    ponukana temom na roditeljima andjela koju pratim od pocetka, otvaram ovu...
    iako vecinom pise na prije zaceca i potpomognutoj gdje se trudim da to budu dobronamjerni savjeti temeljeni na znanju i iskustvu, ponekad uletim i na druge teme.
    ali pisanje po temama o kojima imam oprecno misljenje preskacem.

    komentirate li na forumu sve o cemu imate svoje misljenje ili se ipak suzdrzavate ponekad? u kojim slucajevima se suzdrzavate?
    Suzdržavam se.

    Često.

    U svakoj situaciji gdje procijenim da moje mišljenje/stav ne može donijeti korist ili utjehu - preskočim. Bolje ne reći ništa nego nekome zagorčiti život.

    Eh, sad, jesam li uspješna - to je drugo pitanje, ali teško to mogu procijeniti. To mora netko drugi.

  3. #3
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,512

    Početno

    Peterlin jesi uspješna si

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    mene cesto muci to vaganje izmedju koristi/kritike...
    ponekad i dobronamjeran savjet moze biti protumacen kao kritika, pogotovo u nasem "zenskom svijetu".

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Naravno da se ponekad suzdržavam. Nije mi problem napisati oprečno mišljenje ako mislim da će to nekome pomoći. Ali ako bi to bilo samo pljuvanje po nekome, preskačem, niti je pristojno niti ima kakve koristi za bilo koga.

  6. #6
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ja se suzdrzavam ako znam o cemu se radi. Vjerujem da je razlog ove teme prica o decku/abortusu pod roditeljima andjela. Eto, ovu temu ne bih niti otvarala da sam znala o cemu se radi. Zapravo sam je i otvorila iz razloga sto sam vjerovala da se radi o osobi koja prolazi isto sto i ja. Kad sam procitala pricu, okrenuo mi se zeludac. Jos uvijek imam onaj funny feeling u trbuhu na tu pricu. Znam da postoje zene sa takvim iskustvima i ne smatram da im nije mjesto na rodi, ali, isto tako smattram da bi teme trebale biti bolje izdefinirane kako bi mogle znati na sto cemo nabasati. Nije posteno da mame andjela citaju takve price, nije posteno da zene koje su abortirale citaju nase komentare. Ne treba nas u isti kos. Treba odvojeni podforum za njih kako bismo mogle izbjegavati ovakve price.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    YM molim te da odgovoris na pitanja iz prvog posta, a ne da prenosis tematiku kojoj ni tamo ni ovdje nije mjesto.

  8. #8
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    YM molim te da odgovoris na pitanja iz prvog posta, a ne da prenosis tematiku kojoj ni tamo ni ovdje nije mjesto.
    MIslila sam da sam bila jasna, ali ocito nisam pa cu nacrtati: Suzdrzavam se u temama za koje unaprijed mogu pretpostaviti o cemu su.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ali ponekad ti se sigurno desi da na nekoj temi koju redovito pratis bude nesto s cim se ne slazes - komentiras li tada?

  10. #10
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja osobno najcesce ne komentiram. Jer je ocito da cim se misljenja razilaze ona druga strana se osjeca napadnuto.
    Ali ponekad ne mogu presutit....
    Iako mislim da kad stavis nesto na net moras bit svjestan da ce komentirat i istomisljenici i oni koji misle sasvim drugacije i to je tak.
    Svatko ima pravo napisat/reci sto misli.
    Posljednje uređivanje od nivesa : 03.03.2015. at 13:04

  11. #11
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    ali ponekad ti se sigurno desi da na nekoj temi koju redovito pratis bude nesto s cim se ne slazes - komentiras li tada?
    Ne komentiram.

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Meni je najteže suzdržati se kad me nešto osobno dira, kad radim projekcije na svoj život.

    Ali tad je obično i najpotrebnije maknuti se.

    Ono što olakša odluku o suzdržavanju: proradi mi nekakva "samozaštita" i ne želim tada podastirati svoje osobne drame cijelom svijetu (jer ovo je otvoreni forum, nismo zatvorena grupa).

  13. #13
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Meni je najteže suzdržati se kad me nešto osobno dira, kad radim projekcije na svoj život.

    Ali tad je obično i najpotrebnije maknuti se.
    x

  14. #14
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Ja se trudim držati one: if you cannot be positive, at least be quiet.
    Ali nije da mi baš uvijek uspijeva, nekad su prsti brži od pameti.

  15. #15
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Ne treba nas u isti kos. Treba odvojeni podforum za njih kako bismo mogle izbjegavati ovakve price.
    Ok, ovo me opet iživciralo.

    YM; A kakav je to isti koš? Sve je crno bijelo? I to boje određuje tko?
    Što je npr. s onima koji su bili na pobačaju, kasnije su imali neuspješnu trudnoću ili im je dijete umrlo? Ili obrnuto. U koji koš po tebi one spadaju? I koliko bi im ti prava na ovom forumu dala?
    Zbog čega smatraš da imaš veća ili posebna prava na ovaj forum, neki podforum ili temu od neke druge osobe? Zbog svojih neuspješnih trudnoća smatraš da ima veća prava oplakivati, osuđivati, docirati? Otkuda znaš kakve uspjehe, neuspjehe, boli i razočarenja itd. nosi netko drugi? Odlazak na pobačaj nije razlog da se nekoga javno osuđuje, pribija na stup srama ili mu se docira, pogotovo ne na temi na kojoj osoba traži utjehu. Ako je niste sposobne dati, zatvorite temu i odite na drugu.
    Pobačaj ili zadržavanje djeteta je pravo i slobodan izbor svake žene. Ako imate problem s tim, otvorite temu pa razgovarajte, ne lovite vještice po forumu.

  16. #16
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da se ponekad suzdržavam. Nije mi problem napisati oprečno mišljenje ako mislim da će to nekome pomoći. Ali ako bi to bilo samo pljuvanje po nekome, preskačem, niti je pristojno niti ima kakve koristi za bilo koga.
    potpis.
    plus, mislim da treba braniti principe i vrijednosti.
    Posljednje uređivanje od Zuska : 03.03.2015. at 13:15

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    potpis.
    plus, mislim da treba braniti principe i vrijednosti.

    vidis , to zanimljiv pojam. Uz pretpostavku da ne postoje super univerzalni principi i vrijednosti.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Zuska molim te, ne bih htjela da sam se ova tema pretvori u raspravu o abortusu...

  20. #20
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    je, tko želi moze otvoriti posebnu temu. Nije da ju vec nismo imali , vise puta.

  21. #21
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    vidis , to zanimljiv pojam. Uz pretpostavku da ne postoje super univerzalni principi i vrijednosti.
    U pravu si.
    Samo sam htjela pojasniti svoju reakciju

  22. #22
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Sad cu se nadovezat na onu ak nemas kaj lijepo za reci radje suti- ako ne zelis cuti sta ostali misle bez obzira kakvo je misljenje ne stavljaj na forum!!

  23. #23
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Zuska molim te, ne bih htjela da sam se ova tema pretvori u raspravu o abortusu...
    Ispričavam se, stvarno. Ali diže mi se kosa od te superiornosti ponovo pokazane i na ovoj temi. Zanemarite,

  24. #24
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ooo,suzdržavam se....jer se ne želim uvuć u duge dijaloge i replike pa da imam "obavezu" odgovaranja ...ionako previše vremena provodim odi....

    No,moram reći da je ovo ipak forum sa najboljim internet bontonom! U prevodu, ima dosta onih koji se suzdržavaju ili sa dobrom diplomacijom!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Sad cu se nadovezat na onu ak nemas kaj lijepo za reci radje suti- ako ne zelis cuti sta ostali misle bez obzira kakvo je misljenje ne stavljaj na forum!!
    Ova prva uzrečica je nastala iz plemenite ideje pomoći drugome (ili bar ne odmoći), drugo miriše na opravdanje za linč.
    Posljednje uređivanje od mendula : 03.03.2015. at 13:24

  26. #26
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Suzdržavam se, s godinama sve više. I tu i u životu. Razlozi su već gore navedeni, ako procijenim da moje mišljenje neće ništa značiti, ništa promijeniti, nikog utješiti.....a postoji šansa da ispadne da pametujem, da nekog kritiziram, možda da se i odnos s tom osobom promijeni (pogotovo ako je netko drag, a ne radi se o nekim jako važnim stvarima), radije šutim.
    Što se tiče foruma, kada vidim da je tema koja me zanima otišla u nekom čudnom smjeru ili se u raspravu uključuju forumaši(ce) s kojima se baš ne da normalno raspravljat, uglavnom odustanem od teme (ako sam nešto već postala) ili se ni ne uključujem.
    Eh, da sam bila vako pametna kad sam bila malo mlađa!

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nisam napisala još jedan razlog zbog kojeg svjesno preskačem neke teme - štedim SEBE uzrujavanja. Ponekad mi ne uspije, tj. bilo je stvari zbog kojih sam požalila što sam ih napisala, ali to mi je bila dobra škola. Bolje preskočiti...

  28. #28
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Suzdrzavam se kad mislim da negativan komentar nece donijeti nikakvu korist.
    Mislim da tema koja je potaknula ovu temu je tamo radi utjehe onima koji pisu, tim vise mi je za osudu onima koji se zgrazaju na temi gdje osoba dodje po malo empatije.

  29. #29
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    Ova prva uzrečica je nastala iz plemenite ideje pomoći drugome (ili bar ne odmoći), drugo miriše na opravdanje za linč.
    Ma naravno. O tome i je rjec. Cim se netko ne slaze s tvojim misljenjem mislis da te lincuje. Zato se i suzdrzavam koliko god mogu.
    Nekad je veca pomoc da mi netko kaze gorku istinu nego glumi suosjecanje , dobrotu i razumjevanje . Ali opet to je samo moje misljenelje .

  30. #30
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Često krenem pisat,pa brišem...pa me kopka da napišem...al opet odustanem.
    Često izignoriram neku temu mada imam svoje mišljenje...ali ako procjenim da se otvaračici teme nebi svidjelo,ne komentiram.
    Ne volim verbalne sukobe,i uglavno svoje mišljenje,ako je kontra drugih,upakiram diplomatski i ljubazno. Da ne ispadnem rospija
    Isto tako,ne otvaram teme..neznam zakaj,ne da me ne zanima tuđe mišljenje..uglavnom se baziram na PZ i Potpomognutoj,pa ono što me zanima dobijem tamo.
    Posljednje uređivanje od žužy : 03.03.2015. at 13:31

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    da li svoje neslaganje izrazavate i kad vas nitko nije pitao vase misljenje?
    meni je to zapravo nekulturno... drugo ako je posrijedi savjet, ali cisto kritiziranje necijeg ponasanja bez da je ta osoba dosla pitati za tudje misljenje mi je bezveze. naravno, mozemo se pravdati ovim sto nivesa kaze, ako si stavio na forum... ali i dalje je po meni to izraz nekulture.

  32. #32
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj Zuska prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, ovo me opet iživciralo.

    YM; A kakav je to isti koš? Sve je crno bijelo? I to boje određuje tko?
    Što je npr. s onima koji su bili na pobačaju, kasnije su imali neuspješnu trudnoću ili im je dijete umrlo? Ili obrnuto. U koji koš po tebi one spadaju? I koliko bi im ti prava na ovom forumu dala?
    Zbog čega smatraš da imaš veća ili posebna prava na ovaj forum, neki podforum ili temu od neke druge osobe? Zbog svojih neuspješnih trudnoća smatraš da ima veća prava oplakivati, osuđivati, docirati? Otkuda znaš kakve uspjehe, neuspjehe, boli i razočarenja itd. nosi netko drugi? Odlazak na pobačaj nije razlog da se nekoga javno osuđuje, pribija na stup srama ili mu se docira, pogotovo ne na temi na kojoj osoba traži utjehu. Ako je niste sposobne dati, zatvorite temu i odite na drugu.
    Pobačaj ili zadržavanje djeteta je pravo i slobodan izbor svake žene. Ako imate problem s tim, otvorite temu pa razgovarajte, ne lovite vještice po forumu.
    Pa zna se jako dobro sto je isti kos. Promijenit cu pricu. Zamisli da neki bogatas priprema banket sa skupim jelima. Onda u procesu skuzi da je kuhar dekorirao hranu sa plavim cvijeticima, a on je htio roze, pa svu tu hranu polije s benzinom i zapali. Zamisli sto bi mu se dogodilo da se ide zaliti beskucnicima koji gladuju kako mu je propala vecera. S pravom bi izgubio zivu glavu. Poanta je slijedeca: nit je bogatas kriv sto misli da je pogresna dekoracija na jelu kraj svijeta. Niti su gladni zli sto bi ga zivog oderali radi njegove muke. Ali ako imas banket koji ti je propao radi pogresne dekoracije, nemoj se ocekivati suosjecanje od beskucnika.
    Eto...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    i u redu je da beskucnici nemaju suosjecanja, al jel bas potrebno da to iskazuju i naglasavaju - vise puta?
    Posljednje uređivanje od bubekica : 03.03.2015. at 13:35

  34. #34
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    i u redu je da beskucnici nemaju suosjecanja, al jel bas potrebno da to iskazuju i naglasavaju - vise puta?
    Poanta je ta da sa razlogom beskucnici i organizatori banketa zive odvojeno....

  35. #35
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Bubekica ja se time ne pravdam za nista jer nikog nikad nisam niti vrjedala. Kultura ili ne to je cinjenica. Ako zelis samo lijepe rjeci odes mami ,sestri ili frendici. A kad nesto stavis na forum koji cita hrpa nepoznatih ljidi mozes ocekivat svakakve izjave i svakakva misljenja i na to treba bit spreman. Za podrsku i lijepu rjec postoje grupe i grupice to znas i ti. Moje misljenje je takvo. Da li je ispravno? Tko to moze znat. Svatko od nas misli svoje i to je to. Ispravno je ono sto covjek misli da je ispravno. Svatko nastupa po svojoj savjesti. A ako imas misljenje drugacije od vecine ne unaci da nekog lincujes ili da zato treba sutit.
    A ak je na forumu onda si trazio misljenje od svih koji koriste taj forum.
    Posljednje uređivanje od nivesa : 03.03.2015. at 13:38

  36. #36
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    da li svoje neslaganje izrazavate i kad vas nitko nije pitao vase misljenje?
    meni je to zapravo nekulturno... drugo ako je posrijedi savjet, ali cisto kritiziranje necijeg ponasanja bez da je ta osoba dosla pitati za tudje misljenje mi je bezveze. naravno, mozemo se pravdati ovim sto nivesa kaze, ako si stavio na forum... ali i dalje je po meni to izraz nekulture.
    Samom činjenicom da je objavljeno na forumu,izloženo je mišljenjima/kritikama. Nitko ne traži poimence da komentiraju...več uglavnom ko nađe potrebu,komentira.
    Mene iritira konstatno kritiziranje na nekoj/istoj temi npr...ok,dojdeš dat svoje mišljenje al brate mili nemoj ga nametati drugima.

  37. #37
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    i u redu je da beskucnici nemaju suosjecanja, al jel bas potrebno da to iskazuju i naglasavaju - vise puta?
    i ne samo to. Ako su ljudi iz odnosa sa javnoscu rekli bogatasu da ce banket biti vjerojatno totalni promasaj jer je dekoracija kriva. I da mu oni ne mogu garantirati kako ce mu život izgledati ako banket zbog dekoracije bude promasaj...tada bas i ne cudi zasto je bogatas (ciji to jest banket) odluci sve unistiti.
    Ali , eto, to bas i nije tema.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    žužy znaci smatras da je svaka tema otvorena zato da se daju komentari? ja ne mislim tako, neke su iskljucivo za podrsku, npr.
    zamisli da recimo na temi 39+ svakih ne znam 2 tjedna ulijecem s komentarom da se ja ne slazem da zene s 40 godina imaju djecu? u redu je da se tamo pise o protokolima za kasniju reproduktivnu dob i da cure mogu dati jedna drugoj podrsku, ali zamisli da si tako nesto dozvolim?

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Bubekica ja se time ne pravdam za nista jer nikog nikad nisam niti vrjedala. Kultura ili ne to je cinjenica. Ako zelis samo lijepe rjeci odes mami ,sestri ili frendici. A kad nesto stavis na forum koji cita hrpa nepoznatih ljidi mozes ocekivat svakakve izjave i svakakva misljenja i na to treba bit spreman. Za podrsku i lijepu rjec postoje grupe i grupice to znas i ti. Moje misljenje je takvo. Da li je ispravno? Tko to moze znat. Svatko od nas misli svoje i to je to. Ispravno je ono sto covjek misli da je ispravno. Svatko nastupa po svojoj savjesti. A ako imas misljenje drugacije od vecine ne unaci da nekog lincujes ili da zato treba sutit.
    A ak je na forumu onda si trazio misljenje od svih koji koriste taj forum.
    ne kazem da se ti pravdas, tako misle mnogi...

    sirius izgubila si me
    Posljednje uređivanje od bubekica : 03.03.2015. at 13:44

  40. #40
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    da li svoje neslaganje izrazavate i kad vas nitko nije pitao vase misljenje?
    meni je to zapravo nekulturno... drugo ako je posrijedi savjet, ali cisto kritiziranje necijeg ponasanja bez da je ta osoba dosla pitati za tudje misljenje mi je bezveze. naravno, mozemo se pravdati ovim sto nivesa kaze, ako si stavio na forum... ali i dalje je po meni to izraz nekulture.
    ne mislim da je izraz nekulture izreći svoje mišljenje,
    ali isto tako ne mislim da trebaš uzet kamion soli i sipat po rani.

  41. #41
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    jasno da je sve na forumu podlozno kritici.
    ali i u tome treba imati mjeru.
    i mozda vidjeti da li kritika uopce ima smisao (drugima, a prvenstveno otvaracici teme) ,osim vlastite ventilane.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Da, itekako suzdrzavam. Jutros sam tri puta napisala i obrisala komentar na jednoj temi.
    Posljednje uređivanje od biserko : 03.03.2015. at 13:49

  43. #43
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    e ali to su sad finese,nema svatko osjećaja i takta...diplomacija je vrlina i kvaliteta koju mnogi ne posjeduju...

    edit:uletile mi 2 posta dok sam ja napisala....ponavljamo se...
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 03.03.2015. at 13:50

  44. #44
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    žužy znaci smatras da je svaka tema otvorena zato da se daju komentari? ja ne mislim tako, neke su iskljucivo za podrsku, npr.
    zamisli da recimo na temi 39+ svakih ne znam 2 tjedna ulijecem s komentarom da se ja ne slazem da zene s 40 godina imaju djecu? u redu je da se tamo pise o protokolima za kasniju reproduktivnu dob i da cure mogu dati jedna drugoj podrsku, ali zamisli da si tako nesto dozvolim?
    Ne na to nisam mislila. Npr temu 39+ ne otvaram jer me trenutno ne interesira tolko,kad me bude onda ju budem i otvarala a i komentirala. Pa mislim da nema neke potrebe da neka 25.-god. "pametuje" o trudnoči iznad 40.,jer nije u toj koži,nezna kako je to,jednostavno mi je bespotrebno. Tako da vjerojatno žene koje to ne prolaze,slabo i otvaraju tu temu. Barem ja otvaram one koje me zanimaju.
    I da,smatram da je svaka tema otvorena za komentare,nego zašto je otvorena? Pa makar se radilo samo o podrški.

  45. #45
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    ne kazem da se ti pravdas, tako misle mnogi...

    sirius izgubila si me
    to je mudrost.
    treba puno ponovnih citanja da shvatis poantu.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    blah, kad god pisem o kometiranju mislim iskljucivo na kritiziranje, bilosto drugo mi nije izraz nekulture
    znaci kritiziranje na mjestima gdje se trazi podrska, na to mislim.
    a to da ja prolazim sve teme redom, od 39+ do carskog reza, dojenja, autosjedalica i sl, ovisi kakav je dan na poslu, je opce poznato
    i vecinom pametujem, ne kritiziram.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    to je mudrost.
    treba puno ponovnih citanja da shvatis poantu.
    shvatila. pobrkala mi se metafora s PR-vcima, odmah su mi to bili moderatori

  48. #48
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    obicno ne komentiram, ali evo buduci da je ova tema otvorena radi spomenute teme na Rod Andjela moram napisati sta mislim....Ja nemogu vjerovati koliko vas podrzava odluku na abortus, zaista sam u soku, po meni je to ubojstvo ali dobro svak ima svoje...kao drugu ta je zena otvorila temu prije vise od mjesec dana i nije imala ni jedan odgovor a imala je preko 1000 pregleda, ja neznam sta ste cekale do sada , zasto prije nitko nije poslao zagrljaj i utjehu i kao trece ...u cijeloj ovoj prici zao mi je jedino tog malog nevinog dijeteta !!!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    542

    Početno

    Ja ne komentiram ako nemogu nekako pomoći/utješiti/ predložiti ali iz jednog jedinog razloga - ljudi u većini slučajeva teško podnose kritiku/primjedbu. iako smo si većinom nepoznati ipak nas uvrijedi kad čujemo ono što nam ne odgovara ( taština je ipak jedna od ženskih "vrlina") Prijateljici kažem svoje mišljenje, kakvo god bilo... ali ovdje se suzdržim....

  50. #50
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    cesto ne komentiram, kao sto necu neke postove ovdje a nisu vezani za ovu temu.
    kad ste se vec nabacivale nekim recenicama, ja volim onu sutnja je zlato.

    a da imam komentar za sebe, imam.

    evo recimo na onoj temi di se jadaju majke djece koje ne spavaju. svaki put kad vidim naslov "Vise ne mogu ne spavati" ili tako nesto slatko se nasmijem i kazem mozes, mozes. ali cemu to pisati na toj temi kad zene su lude od nespavanja i jos im trebam ja da im kazem kako mogu. e ne treba im, one zele utjehu i li savjet kako da bar malo ulove sna.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •