Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: fotografije djece na zid

  1. #1
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno fotografije djece na zid

    imam fenomenalnu ideju, al ne znam kako ju sprovest u djelo, malo mi skupo!
    dakle, imama jedna dugački hodnik u kući koji vodi dospavaćih soba. e sad, ja bih sa svake strane hodnika, na zidu, sa jedne strane stvaila fotke moje starije cure, otkad se rodila pa do sad, a sa druge, malu curu..malo pomalo

    e sad, te rame, a4 format su tako silno skupe, cca 40-ak kuna, a meni treba bar 20-ak!! previše! jel ima neko neku kreativnu ideju kako proći jeftinije?
    već izrada slika bit će mi maaalo bogatsvo za izradu, a tek ovo?!

    šta mislite?

  2. #2
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

  3. #3
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ovo sam bas i ja napravila!
    Popunila jedan zid slikama nas i djece, nekih 14 slika u raznim dimenzijama, sve slozeno u kvadrat. Kupili smo bas te okvire u jysku, nema jeftinije, sve sam pretrazila...

    moje slike su crno-bijele i crni okviri, skroz efektno.

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Na hand made igračke, Tina je stavila zgodan link o prezentiraju dječjih radova, znam da je druga tema, ali baci oko, možda ti probudi inspiraciju za jeftiniju varijantu.
    Meni su fotke jako lijepe i kad su samo kasirane, ne moraju biti nužno u okviru.

  5. #5
    legal alien avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    816

    Početno

    Mozes izraditi fotke na mat papiru sa bijelim rubom, kasirati ih i staviti na zid u nekoj boji. Izgleda bas efektno.
    Mada ni kasiranje nije bas jeftino. Ako si u zgb imas sigurno veci izbor pa time i nize cijene.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    pratim
    mi smo u prvoj rundi uramili fotke djece u one šarene okvire iz Ikee, izgleda super na bijelom zidu, ali skupa sa razvijanjem nije baš jeftin sport

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    pratim
    mi smo u prvoj rundi uramili fotke djece u one šarene okvire iz Ikee, izgleda super na bijelom zidu, ali skupa sa razvijanjem nije baš jeftin sport
    Tako smo i mi, razlicite fotke. Na zuti dugacki zid u hodniku, isto Ikeeine sarene okvire, super izgleda i jeftini su. Meni razvijanje nije neka stavka jer razvijam u dm-u najcesce 10x15, pa to ispadne jako jeftino (Ikeina 2 okvira su 2 eura).

  8. #8
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ako hoces kretivu, googlas canvas photo art,ili isto to trazi na pinterestu. Ja radim printane fotke na platno, decoupageom . Ali treba vjezba da ispadne dobro. Eno platna na akciji u jysku 4 komada 15 kn

  9. #9
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ako hoces kretivu, googlas canvas photo art,ili isto to trazi na pinterestu. Ja radim printane fotke na platno, decoupageom . Ali treba vjezba da ispadne dobro. Eno platna na akciji u jysku 4 komada 15 kn
    Imaš link na neki tutorial?

  10. #10
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    http://crib-tales.blogspot.com/2010/...vases.html?m=1.

    Ima tu , ovaj je jednostavan, jedino sto ja radim bas na canvas platna, u kiku, offertisimi ih ima povoljnih. I super izgleda. Kad zavrsim kompoziciju, slikam svoje

  11. #11
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    http://crib-tales.blogspot.com/2010/...vases.html?m=1.

    Ima tu , ovaj je jednostavan, jedino sto ja radim bas na canvas platna, u kiku, offertisimi ih ima povoljnih. I super izgleda. Kad zavrsim kompoziciju, slikam svoje
    Svakako stavi fotke, baš me zanima kako je ispalo, ovo s linka je jako lijepo.

  12. #12
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    A imas u ikei uske police, mislim da su 10cm, bas za slike. Mozda za izlagati djecije radove (kojih je puno i stalno ima novih). Jako lijepo izgleda ako kombiniras vise velicina. Mozes radove staviti samo na karton da bude cvrsce.
    Isto i sa slikama (okvirima)izgleda cool,


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #13
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    A imas u ikei uske police, mislim da su 10cm, bas za slike. Mozda za izlagati djecije radove (kojih je puno i stalno ima novih). Jako lijepo izgleda ako kombiniras vise velicina. Mozes radove staviti samo na karton da bude cvrsce.
    Isto i sa slikama (okvirima)izgleda cool,


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Imaš link? Znaš kako se zovu? Tražim tako uske police za nešto drugo...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš link? Znaš kako se zovu? Tražim tako uske police za nešto drugo...
    RIBBA Letva za sliku

  15. #15
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Hvala.
    To mi treba, ali je preusko... tražim nešto da mi teglica za krastavce može stati unutra. A tu ne stane.

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    imam fenomenalnu ideju, al ne znam kako ju sprovest u djelo, malo mi skupo!
    dakle, imama jedna dugački hodnik u kući koji vodi dospavaćih soba. e sad, ja bih sa svake strane hodnika, na zidu, sa jedne strane stvaila fotke moje starije cure, otkad se rodila pa do sad, a sa druge, malu curu..malo pomalo

    e sad, te rame, a4 format su tako silno skupe, cca 40-ak kuna, a meni treba bar 20-ak!! previše! jel ima neko neku kreativnu ideju kako proći jeftinije?
    već izrada slika bit će mi maaalo bogatsvo za izradu, a tek ovo?!

    šta mislite?
    PITAJ prvo djecu da li se slažu (barem stariju).

    Moji sinovi su meni zabranili da stavljam njihove fotografije bilo kamo. Na jednom drugom forumu (odgajateljskom) sam imala u avataru njihovu sliku i to me stariji zamolio da maknem čim je krenuo u školu. Ne žele da se njihove slike povlače po internetu niti da vise po zidovima doma. Obrazloženje - mama, pa gledaš originale svaki dan! Dozvolu za izlaganje njihovih fotografija imaju samo bake!

  17. #17
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ove fotke koje ja radim su ili poluumjetnicke ili posebni trenuci koje ne mozemo vratiti a nama puno znace. Originali su predivni , ali rastu i mijenjaju se a ove slike su ... Captured love

  18. #18
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Predivna ideja!Mi imamo u dnevnom boravku 3 velike fotografije na platnu naše kćeri, sa jednog putovanja i jako je lijepo i baš ih volim gledati.. platno je lijepo, ali mislim da je malo izblijedilo, a nije baš bilo jefitno! Tako da bi ja svakako dala prednost okvirima!

  19. #19
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala.
    To mi treba, ali je preusko... tražim nešto da mi teglica za krastavce može stati unutra. A tu ne stane.
    Imas i LACK police. One su za dublje, ali nemaju onaj rub da slika ne moze skliznuti.
    http://hospitablyyours.files.wordpre...lack-shelf.jpg

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Preduboke mi. Max 12-13 cm dubine, skupa s rubom.

  21. #21
    lulu-mama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Belgija
    Postovi
    1,505

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Preduboke mi. Max 12-13 cm dubine, skupa s rubom.
    Onda si izradi po mjeri (to ti je mozda i najjeftinije, ako muz ima handy ruku)

  22. #22
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    ajme cure!!! ideja! hvala hvala! bio mi riknio komp pa nisam ništa gledala od kad sam postavila!! sad vas idem detaljno čitati!! jupiiiiiiiiiiiiiiiiii

  23. #23
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj lulu-mama prvotno napisa Vidi poruku
    Onda si izradi po mjeri (to ti je mozda i najjeftinije, ako muz ima handy ruku)
    Ina, ali nema vremena.

  24. #24
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Na hand made igračke, Tina je stavila zgodan link o prezentiraju dječjih radova, znam da je druga tema, ali baci oko, možda ti probudi inspiraciju za jeftiniju varijantu.
    Meni su fotke jako lijepe i kad su samo kasirane, ne moraju biti nužno u okviru.
    mojca, šta znači kasirane? inače, tinin aideja je odlična, tj.njen link!

  25. #25
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Fotke se "zalijepe" na Kapafix podgogu od 10 mm.
    Može se staviti alu letvica, ali ne mora.

    Ovako:
    http://lidija-photo.com//wp-content/...-mounted-1.jpg

  26. #26
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ako hoces kretivu, googlas canvas photo art,ili isto to trazi na pinterestu. Ja radim printane fotke na platno, decoupageom . Ali treba vjezba da ispadne dobro. Eno platna na akciji u jysku 4 komada 15 kn
    čekaj, sama radiš sve? ne razumijem baš...sad vidim, platna se mogu kupiti, prazna? a kako printaš? izgleda odlično

  27. #27
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj nataša prvotno napisa Vidi poruku
    čekaj, sama radiš sve? ne razumijem baš...sad vidim, platna se mogu kupiti, prazna? a kako printaš? izgleda odlično

    da sve. kupim prazna platna, fotke isprintam na obican papir u potrebnoj dimenziji, crno bijelo.
    u pocetku sam par napravila kao transfer, ali nisam bila zadovoljna i sad napravim u biti obican decoupage. tu isprintanu sliku provucem kroz malo vode i obrisem, da se papir smeksa i ne guzva , premazem platno ljepilom za decoupage i stavim sliku gore, pa ravnam. kad se osusi pospricam mat lakom.

    jucer sam gledala, u kiku mala platna, mislim da 20x30 su 8 kuna komad, velika 30x40 i 40x50 po 15 kuna, u jysku imaju paket mislim da 4platna 16 kn, ali ne znam dimenzije, ali ta nisu nategnuta na okvir, nego podlozen ( mozda netko zna bolje objasniti razliku).

    kad udjes u stos , gotovo je za cas, meni treba niti pola sata za jednu sliku.

    sto se tice troska, ja lak i ljepilo imam za druge stvari, tako da mi ne idu u kalkulaciju, ali tuba laka je oko 40-50 kn, a dovoljna je za valjda 100 slika, a kutijica ljepila 20 kn, ta he mala, ali njega ionako ne treba puno.

    nije ovo najjeftinije na svijetu, ali kad pogledas da jedna fotka na platnu u iole ozbiljnoj izvedbi i nesto vecem formatu od A5 kosta barem 70 kn, isplati se.

    a ima i terapeutski ucinak

  28. #28
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Koje ljepilo koristiš? Drvofix?

  29. #29
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Koje ljepilo koristiš? Drvofix?
    ne, drvofix poziti s vremenom, bas neko za decoupage, artpotch ili tako neko, iz hobby ducana.

  30. #30
    nataša avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    slavonska
    Postovi
    2,001

    Početno

    puno to vremena iziskuje, rekla bih..... no predivno je! stvarno bih volila na zidu imati takve slike, crno bijele..al ne usudim se nešto , izgleda mi dosta komplicirano :/

  31. #31
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Ma ne iziskuje probas jednu malog formata, pa vidis.
    Tak sam ja pocela. I navukla se. Sad ih radim za poklone.

  32. #32
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj babyboys prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ne iziskuje probas jednu malog formata, pa vidis.
    Tak sam ja pocela. I navukla se. Sad ih radim za poklone.
    a radiš li po narudžbi ?

  33. #33
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Radim, ali tek iz uskrsa, prije ne stignem

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, znam da je stara tema ali naletio sam sad, zanima me kojim ljepilom i kako se zalijepi canvas na kapafix, tenks

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj DubravkoJ prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav, znam da je stara tema ali naletio sam sad, zanima me kojim ljepilom i kako se zalijepi canvas na kapafix, tenks
    Ne znam može li se to doma napraviti. Većina print studija koji nude velike formate ima i tu uslugu.

    Evo dva koje sam prve našla: http://www.astroida.hr/html/kasiranje_na_kapafix.html

    http://www.print-shop.hr/fotografije...okvirisplatnom

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •