Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: da li produzeno dojenje ima veze sa losim apetitom kod izbirljive djece?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    14

    Početno da li produzeno dojenje ima veze sa losim apetitom kod izbirljive djece?

    pozdrav svima! ja sam nova na forumu i imam sljedeci problem: Imam djecaka od 18 mjeseci koji jos uvijek doji (samo po noci, i vikendom malo i po danu). problem je sto on slabo jede i neuhranjen je. treba hitno da se udeblja. njemu je hrana jednostavno dosadna; pojede par zalogaja i nece vise. mnogi mi govore da je to zato sto jos uvijek doji (ukljucujuci i pedijatra). nutricionista mi je rekao da to nema veze i da slobodno dojim koliko on i ja zelimo. ja takodje smatram da to ne utice na njegov apetit, i da bi on isto tako lose jeo i da prestanem da dojim, s tim sto mislim da bi onda mozda postao i bolesljiv jer ga ne bih mogla koliko toliko stititi mojim imunoglobulinima (za sada je vrlo zdrav)... da li je neko imao takav problem? i kako ste postupili?

  2. #2
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ja bih na tvom mjestu nastavila dojiti
    Tj. dojila sam i svoju srednju kcer koja je isto tako malo jela (i dan dans malo jede - ima 4 godine), a ona je dojila i po danu
    Kako ti dojis uglavnom samo po noci, stvarno ne vidim kako bi to moglo utjecati na njegov apetit tokom cijelog dana

  3. #3
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Samo nastavi dojiti. Tvoje mlijeko mu moze jedino koristiti, a nikako stetiti.

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Dojila sam do 2 i pol godine, apetit se nije popravio nakon prestanka.

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Djeca koja imaju smetnje senzorne integracije ponekad imaju ovaj problem - teško se navikavaju na nove namirnice, pažljivo procjenjuju miris, okus i ostalo.... ponekad jedu samo namirnice određene boje.

    * * *

    Nije svejedno ni kakvo je okruženje. Ako djetetu štošta odvlači pažnju za vrijeme obroka (televizor, radio, drugi ljudi koji se bave drugim stvarima tj. ne jedu, stvari na stolu) to isto može biti problem.

    Dagmar, probaj uspostaviti dnevnu rutinu, ako već nisi - obroci uvijek u isto vrijeme i na istom mjestu, pa koliko pojede - pojeo je (bez prisiljavanja). Na stolu - ništa osim hrane i pribora. Što manje ometanja.

    Ponekad je dobro djetetu pokazati primjerom - jesti iz svog tanjura istovremeno kad i on. To je upalilo kod mog starijeg - gledao je tatu kako jede i počeo zijevati da ga se hrani. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.03.2015. at 09:26

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Dojila sam do 2 i pol godine, apetit se nije popravio nakon prestanka
    Ista situacija, i dan danas jede kao vrabac
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 10.03.2015. at 10:07

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Djeci se , barem je prije tako bilo, za poboljšanje apetita davao Vitamin B. Ne znam da li je to moguće provesti kod 18. mjesečnog djeteta i dali bi uopće bilo nekog rezultata?

  8. #8
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Najduže sam dojila V, 4 godine, bio ždero, ostao ždero.

  9. #9
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Primjera radi, najstrariju sam dojila jedva 3 mjeseca, bila je i ostala jako izbirljivo dijete, žlica po žlica, zalogaj po zalogaj,..mlađu sam dojila dvije godine, ta je pravi gurman. Samo ti nastavi sa dojenjem...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    14

    Početno

    Hvala svima na podrsci! nastavicu sa dojenjem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •