Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: Skolski izlet s nocenjem - pakiranje

  1. #51
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    E to ne znam...
    Mi smo nosili svoju, jedino smo u Gardalandu punili.

  2. #52
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ok dobro je to znati da se unaprijed pripremi

  3. #53
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    jelena, otkud tebi da u Italiji nije pitka voda?.
    Mi bas svugdje po Italiji pijemo vodu iz pipe.

  4. #54
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ne znam otkud Jeleni, al ja sam isla na par izleta u Italiju u srednjoj skoli prije više od 20 godina i rekli su nam da ne smijemo piti vodu iz pipe. Urbana legenda?

  5. #55
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    baš to iz vremena pred 20 godina

  6. #56
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    voda iz pipe je pitka. ali, u nekim dijelovima italije, npr brescia, tu mi žive rođaci pa znam, loše kvalitete, smrdi i ljudi je u principu ne piju. ja jedva zube operem :D dok recimo u trstu ili alto adige - tu je voda iz pipe odlična.
    za ostale dijelove ne bih znala.
    u svakom slučaju, i iz pipe se može svugdje piti i zdravstveno je ispravna.

  7. #57
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam otkud Jeleni, al ja sam isla na par izleta u Italiju u srednjoj skoli prije više od 20 godina i rekli su nam da ne smijemo piti vodu iz pipe. Urbana legenda?
    ajme kakve to veze ima. 20 godina?? Mislim - išli smo u Trst u shopping godinama i voda je bila pitka. i koja uopće rasprava - kaj nitko od vas ne ide u Italiju zadnjih 20 godina? a bome jelena ti si dušu dala za dic paniku

  8. #58
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moj L. je lani bio u Gardalandu i Veneciji - naravno da je glupo nositi količinu vode za dva dana. Imao je sa sobom vodu za put do tamo, a usput je dotakao normalno. Kupio si je neki sok, ali moj ljubitelj vode i škrtac nije pretjerivao s tim. Voda iz slavine bila je čisto ok.

  9. #59
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Koliko pisanja o vodi u Italiji???? nadam se da fakat forum ne čitaju djeca - kako se ne bi isprepadala.

    Tak je neki stranac pitao mog klinca gdje može kupiti vodu (U Zgb-u) pa mu je on odgovorio da je kod nas voda besplatna

  10. #60
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Je pa više je fensi kupovat pol litre Todorićke po 6 kn.
    Meni isto ide na klinac to preseravanje s vodom.
    Znam dosta ljudi koji kupuju Janu na hektolitre, Brite, Eva filtere i sl., a nema razloga za to jer je voda ok.
    I tu i u Italiji.

  11. #61
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Je, ali ova iz pipe nema kolagen i okus limuna
    Salim se, ni mi isto ne kupujemo vodu, to mi je bas blesavo. Ako zele vodu, natocimo doma, kupimo jedino sok.

  12. #62
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    a bome jelena ti si dušu dala za dic paniku
    kak ja volim kad neko ne pročita kaj pišem, želim se i ja i on pripremiti kaj ga čeka

  13. #63
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kak ja volim kad neko ne pročita kaj pišem, želim se i ja i on pripremiti kaj ga čeka
    20 godina si se mogla pripremat.
    Sad mene baš muči ima li u Europi zemlja bez pitke vode.

  14. #64
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kak ja volim kad neko ne pročita kaj pišem, želim se i ja i on pripremiti kaj ga čeka
    Jelena, neki očito seru lovu pa im je par eura dati vani po boci vode normalno.
    Kažu moje cure da nisu točile u hotelu ali u Gardalandu jesu. I bile su u dva različita smještaja i hrana nije nešto ali se može pojesti. Iako, ako je tvoj klinac na posebnoj prehrani rađe mu pripremi hranu a vodu neka uzme samo za put do tamo, da ne ispadne da ima puno previše prtljage.

  15. #65
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Boca vode od pol litre u parizu u supermarketu je 30 centa. Nije to neki novac.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 27.03.2017. at 12:21

  16. #66
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Boca vode od pol litre u parizu u supermarketu je 30 centa. Nije to neki novac.
    nije, ali nam je zato okoliš zatrpan plastičnim bocama

  17. #67
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    U Gardalandu je pola litre vode 1 euro. A obično popije svaki od nas 4 bočice, koje napunimo, naravno, jer je meni kupovanje vode bacanje novaca.

    Moja susjeda od kad živi u inozemstvu, više ne pije vodu iz špine kad dodje doma. A naša voda je savršeno zdrava i ukusna. No, po Evropama je IN kupovati pitku vodu, pa je to donešeno i kod nas.

  18. #68
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    nije, ali nam je zato okoliš zatrpan plastičnim bocama
    Ma da... samo velim da nije to neki luksuz.
    Naravno da je u zabavnom parku skupo. I kod nas je tako.

  19. #69
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Sad mene baš muči ima li u Europi zemlja bez pitke vode.
    pa nema. čim je u pipi, odnosno u sustavu javne vodoopskrbe, je pitka i zdravstveno ispravna.
    samo je različite kvalitete.
    kao i kod nas.

  20. #70
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa nema. čim je u pipi, odnosno u sustavu javne vodoopskrbe, je pitka i zdravstveno ispravna.
    samo je različite kvalitete.
    kao i kod nas.
    pitanje je bilo retoričko

  21. #71
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    pa nema. čim je u pipi, odnosno u sustavu javne vodoopskrbe, je pitka i zdravstveno ispravna.
    samo je različite kvalitete.
    kao i kod nas.
    Baš tako.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    856

    Početno

    Pa ja ne znam. Dvaput sam bila u mjestima gdje iz pipe nije isla pitka voda. U španjolskoj na maturalcu, u selu pored Barcelone koje nije lloret :lol, doslovce je u hotelu na svim pipama to pisalo, i na jednom talijanskom otočju koje nije imalo vodovod preko kopna vec je dolazio brod i punio spremnike. Po otoku je razveden vodovod javni, ali se ne pije voda jer stoji u tim rezervoarima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #73
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    radi toga sam rekla da je moja informacija bila isključivo za sjevernu Italiju, na jugu je ok bilo sve, i ne kužim zakaj se neko čudi ako se ja želim informirati

  24. #74
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    jelena.O, pa baš sjeverna italija ima pitku vodu. i da čudim se, ne jer se ti želiš informirati (google je čudo jedno), nego jer si došla s tvrdnjom da u italiji voda nije pitka

  25. #75
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ok, sad mi je lakše kad je i magriz to napisala. Iz Jeleninih pitanja čovjek bi shvatio da dijete ide na izlet u centralnu Afriku a ne parsto kilometara od doma.

  26. #76
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    najveći problem u gardalandu ispala - voda

  27. #77
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, sad mi je lakše kad je i magriz to napisala. Iz Jeleninih pitanja čovjek bi shvatio da dijete ide na izlet u centralnu Afriku a ne parsto kilometara od doma.
    No, dobro...dobro....

    Pustite sad to. Jelena.O nosi vodu svud sa sobom, a ja rezervne gaće . Svatko ima svoje navike.

    Inače, davno (1987) je jedan moj znanac iz Cardiffa došao u Češku i nosio sa sobom tablete za dezinfekciju vode. Kako smo mu se smijali (ostatak ekipe bio je s kontinenta: Poljakinja, Mađarica, Čeh i ja) ali isto je i meni bilo kod njega u Walesu - ne radi se o tome da voda iz slavine tamo nije ispravna, nego je DRUGAČIJA pa pridošlicama ima čudan okus.

  28. #78
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj angelina1505 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ja ne znam. Dvaput sam bila u mjestima gdje iz pipe nije isla pitka voda. U španjolskoj na maturalcu, u selu pored Barcelone koje nije lloret :lol, doslovce je u hotelu na svim pipama to pisalo, i na jednom talijanskom otočju koje nije imalo vodovod preko kopna vec je dolazio brod i punio spremnike. Po otoku je razveden vodovod javni, ali se ne pije voda jer stoji u tim rezervoarima.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    i ja to pamtim sa maturalca u Parizu, posvuda u hotelu je pisalo "ova voda nije za piće", tako da ne razumijem baš ni tezu "čim je u pipi, pitko je"

  29. #79
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    ok, prije 25, 30 godina su nama došli rođaci iz Amerike i donijeli sapun jer su čuli da ovdje nema sapuna. I kaj sada - u 25 godina se ništa nije promijenilo.?

    Mene je najviše zasmetlo to kako nas polako uvjeravaju da ništa nije zdravo/ pitko/ jestivo ako nije kupljeno u dućanu i ako netko nije ostvario profit.

    A mislim, staviš u gugle pitka voda u Italiji i sve doznaš - a mi tu već pišemo nekoliko stranica o vodi. i to u gotovo pa susjednoj zemlji. OK i prije 30 g u Barceloni sam se prvi put susrela s vodom u boci - više ne znam što je bio razlog da se tada kupovala, ali znam da kada sam ponovno išla, pila sam vodu iz pipe.

    Peterlin, ti si tu glas razuma i mira - ali usporedba pitke vode i rezervnih gaća nema nikakve veze jedna s drugom.

  30. #80
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Ja mislim da ste vi tu malo previse zabrijale....
    Zena je pitala i bok. Ne mogu reci da nisam procitala i puno glupljih pitanja od ovoga.

  31. #81
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    ja ne kuzim zasto se spominju maturalci i putovanja od prije 15-25-30 godina
    kakve to veze ima?

  32. #82
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    ok, prije 25, 30 godina su nama došli rođaci iz Amerike i donijeli sapun jer su čuli da ovdje nema sapuna. I kaj sada - u 25 godina se ništa nije promijenilo.?

    Mene je najviše zasmetlo to kako nas polako uvjeravaju da ništa nije zdravo/ pitko/ jestivo ako nije kupljeno u dućanu i ako netko nije ostvario profit.

    A mislim, staviš u gugle pitka voda u Italiji i sve doznaš - a mi tu već pišemo nekoliko stranica o vodi. i to u gotovo pa susjednoj zemlji. OK i prije 30 g u Barceloni sam se prvi put susrela s vodom u boci - više ne znam što je bio razlog da se tada kupovala, ali znam da kada sam ponovno išla, pila sam vodu iz pipe.

    Peterlin, ti si tu glas razuma i mira - ali usporedba pitke vode i rezervnih gaća nema nikakve veze jedna s drugom.
    Veza je u tome što je svatko od nas opterećen s nekim stvarima koje drugima baš puno i ne znače. Kao i ovo, uostalom.

  33. #83
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Citiraj [B prvotno napisa
    NanoiBeba[/B]]Peterlin, ti si tu glas razuma i mira - ali usporedba pitke vode i rezervnih gaća nema nikakve veze jedna s drugom.
    Veza je u tome što je svatko od nas opterećen s nekim stvarima koje drugima baš puno i ne znače. Kao i ovo, uostalom.
    ko o čemu... ja jutros ponijela rezervne gaće

  34. #84

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Ima i naš elitni turistički grad - Dubrovnik - vodovod i pipe, pa nedavno voda nije bila za piće... (op. Baš me zanima, kako te situacije sa zamućenom vodom rješavaju u hotelima s 5 zvjezdica?)
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 28.03.2017. at 22:37

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •