Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: rad na pola radnog vremena za dijete s teškoćama u razvoju nakon porodiljnog

  1. #1
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno rad na pola radnog vremena za dijete s teškoćama u razvoju nakon porodiljnog

    ujutro imamo vještačenje s D.
    prvo je mm imao njegu za njega pa sam ja preuzela rad na pola radnog vremena. kad sam morala otvoriti komplikacije (9mj 2014) pravo je ukinuto i sad opet imamo komisiju. ja bih se vratila na posao 1.7.
    zanima me, ako idem s porodiljnog na pola radnog da li vrijedi prosjek plaće prije porodiljnog ili onih drugih 6 mj ulazi u prosjek. jer ako je tako možda bi bilo bolje da radim koji mjesec na punu plaću.
    plan mi je vratiti se 1.7. na posao. najmlađi će tad imati 8 mj. prije ne mogu. od 1.7-15.8. imam godišnji, pa sam zapravo doma. i onda krećem raditi.
    prošli put su me pitali kad bi krenula sam sama rekla datum. sad sam mislila reći 1.7. ali se mislim da li da kažem 1.9. umjesto toga. znate li više o tome?
    plaća mi je inače 6200. ako uđe prosjek 2 mj od 2600 to će mi značajno srušiti sve.
    moj je status bio dakle rad na puno radno vrijeme 8g, pa rad na pola radnog za D. (od 3/2014) i onda komplikacije 9/2014 i rodiljni 11/2014.
    nadam se da sam bila dovoljno jasna

  2. #2
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    nemaju ti veze plače koje su bile nekada, nego kolko pola plače ćeš dobiti tada, pa još pola dobiš od Hzzo. znači tebi bi pasalo 18.8.

    jesam li skužila da ti radiš u školstvu?

    mene su zadnji put pitali od kad bi počela pa sam bumnula predkraj 5, taman radila 2 dana pa sam bila 4 dana slobodna.

  3. #3
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    zanima me dal rodiljni ide u prosjek il ne, jer ako ide onda se moram vratiti dok dijete napuni 6 mj tj za 2 mj jer mi je prosjek iza 6 mj kao i svima 2600 i ako to ide u prosjek koji se računa za isplatu imam drastičan pad, a ako se ne gleda onda mogu ostati do 1.7.
    ne znam jel se kuži pitanje
    jutros me nije ništa pitao kod vještačenja, samo je rekao da čekam rješenje.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    ne kužim kaj ne kužiš

    možda će te neko telefosnki zvati od kad bi ti nešto, i to rade, pa će to i napisati na rješenju.

    ako ideš na njegu onda je ona fiksna za sve 2100( mislim da je ta cifra u pitanju)
    ako ideš na SRV onda pola svoje plače dobiš od firme pola od HZZO, ne veže se na prosjeke od prosjeka za prosjek
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 12.03.2015. at 14:30

  5. #5
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    to su mi rekli danas, da Nema veze s prosjekom plaće. vještačenje odrađeno, čekam rješenje

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Vidim da ste koristili komplikacije nakon rada s polovicom radnog vremena za dijete s težim smetnjama u razvoju. Molim vas ako mi možete reći kako su vam se računale komplikacije i rodiljna naknada. Ja trenutno radim pola radnog vremena, odobreno mi je do 31.8. ove godine, planiramo imati još jedno dijete pa me zanima koji ću iznos dobivati ukoliko budem na komplikacijama (samo pola svoje plaće ili onaj maksimum od 4200 kn) i na rodiljnom dopustu (prosjek svoje pune plaće ili?). Slala sam upit u HZZO mailom pa su mi rekli da se javim u svoj područni ured, pa sam napravila i to, ali žena koja mi je to objašnjavala mi je izgledala kao da ni ona nije sigurna u to što govori (rekla je da bih na komplikacijama, a nadam se da ih neće biti, dobivala 4200 kn, a na rodiljnom otprilike svoju punu plaću ovisno o broju radnih sati u mjesecu). Pošto ste vi to već prošli,molim vas recite jel mi dobro objasnila. Hvala unaprijed!

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    dobiva se maximum do 4200, tj obračunaju x2 .

    Porodiljni prvih 6 mjeseci u novou plače ( znači onog polovičnog od firme*2), drugih 6mjeseci max. 2600 ko i za ostale.
    sva svoja prava bilo srv ili njege možete prbaciti pravovremeno na partnera, oca djeteta.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    dobiva se maximum do 4200, tj obračunaju x2 .

    Porodiljni prvih 6 mjeseci u novou plače ( znači onog polovičnog od firme*2), drugih 6mjeseci max. 2600 ko i za ostale.
    sva svoja prava bilo srv ili njege možete prbaciti pravovremeno na partnera, oca djeteta.
    Hvala puno na odgovoru, suprug nažalost ne može preuzeti to pravo jer radi na takvom radnom mjestu da ne može raditi samo pola radnog vremena, morali bi mu dodijeliti neko drugo radno mjesto. Ali nema veze, ovo mi je bilo bitno da saznam. Hvala još jednom!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Može one koje koriste dopust na pola radnog vremena da mi malo pojasne kako to funkcionira?
    Znači poslodavac se uglavnom mora složiti s tim i poštovati to.
    Odnosno,ne smije mi dati otkaz ako dobijem takvo rješenje.
    Radno vrijeme-mora mi izaći u susret i omogučiti da radim u vremenu kada je dijete u školi?
    -Radim 20 sati tjedno,da li to može uključiti,tipa subotu radnu?
    Mogu li koristiti Go i na koji način?

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Poslodavac se mora sloziti.
    Ako se ne slaze, to samo odgada pocetak koristenja prava za 30 dana ( dok mu ne zaprijete).
    Radis 20 sati tjedno, po mogucnosti u terminu koji ti odgovara.
    Mozes raditi i vikendom , ako ti tako odgovara.
    Otkaz ne mozes dobiti dok koristis pravo, odnosno dodatno si zasticena ( osim u slucaju stecaja).
    Godisnji i bolovanje koristis kao da radis u punom radnom vremenu, tu se nista ne mjenja.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Odlično,hvala puno,malo mi je sada lakše.
    Ma ne odgovara mi rad subotom jer naravno želim raditi doslovno dok mi je dijete u školi.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Kako dečko rafi?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Dobro je..
    Sve je kako se i očekuje.

  14. #14
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Koliko se dugo čeka odobrenje rada s polovicom radnog vremena za bolesno dijete, staro 8 god. Cca? Od dana kad se podnese zahtjev koliko to traje u danima, tjednima ili mjesecima?

    U pitanju je novi poslodavac, kod kojeg će prvi radni dan biti u ponedjeljak 3.9.
    Osim sto će biti totalno debilno doći nekome raditi i tražiti onda 4 sata (ali nismo očekivali takav rasplet zdravstvene situacije) postoje li neke prepreke da tražiš SRV od novog poslodavca? Kod starog je zadnji radni dan danas/vikend, tj. nema prekida radnog odnosa.

    A bilo se i na porodiljnom koji je zatvoren u kolovozu.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 31.08.2018. at 14:22

  15. #15
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko se dugo čeka odobrenje rada s polovicom radnog vremena za bolesno dijete, staro 8 god. Cca? Od dana kad se podnese zahtjev koliko to traje u danima, tjednima ili mjesecima?

    U pitanju je novi poslodavac, kod kojeg će prvi radni dan biti u ponedjeljak 3.9.
    Osim sto će biti totalno debilno doći nekome raditi i tražiti onda 4 sata (ali nismo očekivali takav rasplet zdravstvene situacije) postoje li neke prepreke da tražiš SRV od novog poslodavca? Kod starog je zadnji radni dan danas/vikend, tj. nema prekida radnog odnosa.

    A bilo se i na porodiljnom koji je zatvoren u kolovozu.
    Koliko se ceka?
    Od podnosenja zahtjeva od 1,5 mj pa na vise , ako se podnosi prvi put. Nema prepreka sto se tice HZZO-a jer je u pitanju novi poslodavac , ali poslodavac mora odobriti. U slucaju da ne odobri racunaj jos 30 dana po sluzbenoj duznosti za odobrenje. Porodiljni isto nema veze, samo drugi roditelj mora biti zaposlen u punkm radnom vremenu.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    Uvijek oboje moraju biti zaposleni na puno radno vrijeme

  17. #17
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Hvala cure!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •