Stranica 60 od 77 PrviPrvi ... 1050585960616270 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,951 do 3,000 od 3831

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #2951

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Uspjela sam se probiti, ako nekog zanima, zasad rade samo preglede, ne i postupke, ali pišu podatke pa će zvati kad krenu, neka dodatna procedura će biti s formularima zbog korone. Nama to znači još mjesec dana čekanja jer je taman krenuo ciklus, pa se sad tješim barem da će se do onda sve uhodati.

  2. #2952
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Pozdrav svima, nisam bila 4 god na ovom forumu, imam jednog velikog bebaca i vec duze planiramo drugo, ova korona mi pomrsila sve planove... ide li tko trenutno gore i zna li kakva je situacija? Da li rade koje postupke, zanima me FET konkretno?

  3. #2953

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Danas sam zvala VV da vidim kakva je situacija jer u proteklih god dana prikupljamo nalaze za drugi postupak i receno mi je da moja gin posalje skenirane nalaze i uputnicu a5 i onda ce mi se dr.sa VV javiti sa povratnom info...ali da se svakako 2 tjedna prije postupka mora ispuniti upitnik koji nam oni posalju na mail za trijazu koja se obavlja zbog korone...

  4. #2954

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Da se jos nadovezem na svoj tekst, zvala sam gin i rekla mi je da ja nalaze i uputnicu sama saljem, ocito sam krivo skuzila sestru i nisam pitala za mail. ..zna li netko na koju adresu se salje ako je u skorije vrijeme kretao u tu proceduru da ih ne moram zvati...

  5. #2955

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Pozdrav svima! Nova sam na forumu, iako već dugo pratim objave. Na VV sam od listopada 2019., da nije bilo korone imala bih obavljen već 1.postupak (inseminacije) jer 16.3.dok sam trebala ići sa svom dokumentacijom i nalazima krvnih grupa se sve zatvorilo. Sutra šaljem ispunjen formular (14 dana prije postupka) i jedva čekam konačno krenuti. A istovremeno se bojim da će oni opet uskoro na godišnji i opet čekanje... ako ne uspije od prve (a teško da bude)... Kakva su vaša iskustva na VV? Forsiraju li najprije svih 4 inseminacija ili se može dogovoriti i ivf nakon 1/2 neuspjela pokušaja?

  6. #2956

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Mail glavne sestre kamo se šalje: ivanka.jug@kb-merkur.hr

  7. #2957

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj sladja01 prvotno napisa Vidi poruku
    Da se jos nadovezem na svoj tekst, zvala sam gin i rekla mi je da ja nalaze i uputnicu sama saljem, ocito sam krivo skuzila sestru i nisam pitala za mail. ..zna li netko na koju adresu se salje ako je u skorije vrijeme kretao u tu proceduru da ih ne moram zvati...
    Nisi krivo skuzila i meni danas rekla da dr. salje,a adresu neznam,rekla da ima na njihovoj stranici,poslali mi jedino taj upitnik za ispunit,meni je odgoden Fet u 3.mj zbog korone a tad sam donjela novu uputnicu i nalaze tako da moram pitat dal svejedno salje tu a5

  8. #2958

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Poslala sam sama na neki mail koji sam pronasla na stranici pa cu vidjeti...a onda mi mozda posalju i taj upitnik iako nisam bas skuzila svrhu tog upitnika kada se mora 2 tj ranije ispuniti.

  9. #2959

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Ja sam im u petak poslala mail da mi posalju upitnik, poslali su mi ga danas jer sam ih nazvala da nisu poslali. Mail je - ivanka.jug@kb-merkur.hr

  10. #2960

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja sam slala na MPO@kb-merkur.hr, taj mail stoji uz tel broj sestara onaj 907 kao za info...pa cekam odgovor.

  11. #2961

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Ako vam ne odgovore svakako ih nazovite. Meni je odma poslala cim smo razgovor zavrsile i jos mi poslije poslala na taj mail od petka sto sam slala.
    Pitala me ime, prezime, broj mob, mail i u koji postupak idem ako znam.
    Meni su svi nalazi i uputnica D1 gore.
    Moja prijateljica je isla kod svog ginekologa i ginekologica je poslala na VV uputnicu, tako joj je valjda sestra na telefon rekla da ona posalje

  12. #2962

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj sladja01 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam slala na MPO@kb-merkur.hr, taj mail stoji uz tel broj sestara onaj 907 kao za info...pa cekam odgovor.
    Sa tog su meni poslali

  13. #2963

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj Marijana12.07 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako vam ne odgovore svakako ih nazovite. Meni je odma poslala cim smo razgovor zavrsile i jos mi poslije poslala na taj mail od petka sto sam slala.
    Pitala me ime, prezime, broj mob, mail i u koji postupak idem ako znam.
    Meni su svi nalazi i uputnica D1 gore.
    Moja prijateljica je isla kod svog ginekologa i ginekologica je poslala na VV uputnicu, tako joj je valjda sestra na telefon rekla da ona posalje
    I jel ti vrijede ti nalazi i uputnica il svejedno treba poslat onu a5

  14. #2964

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Nije mi nista rekla da treba druga uputnica, pa valjda vrijedi.
    A za sto je ta A5?

  15. #2965

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Nalazi mi svi vrijede. Kad sam bila u 2mj pogledala je nalaze pape i brisa i tad sam vadila hormone i jos nesto. Tad sam nosila D1 uputnicu. I trebala doci u 3mj na postupak i tad su zatvorili

  16. #2966

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Citiraj Marijana12.07 prvotno napisa Vidi poruku
    Nalazi mi svi vrijede. Kad sam bila u 2mj pogledala je nalaze pape i brisa i tad sam vadila hormone i jos nesto. Tad sam nosila D1 uputnicu. I trebala doci u 3mj na postupak i tad su zatvorili
    Ma nemam pojma za sta je ta a5,meni je nesto spominjala da kao salje tvoj ginekolog tu uputnicu njima sa nalazima,pa onda kad me pitala za ime i prezime,datum rodenja itd onda je kao vidla da imam kod njih uputnicu d1 od 3mj jer su mi prekinuli postupak za Fet zbog korone,rekla sam da imam i nalaze od tada,al mi na kraju nije rekla dal mi to vrijedi il ne,a ja zaboravila pitat,ma nema veze,poslat cu im te upitnike dva tjedna prije m. pa cu se najavit prvi dan ciklusa da dolazim,neda mi se vise cekat

  17. #2967
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Hvala svima na info...onda cekam iduce plodne dane da trazim upitnik

  18. #2968

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Ja sam bila u pauzi za prikupljanje nekih malo detaljnijih nalaza, i sad kad mi je vise manje sve stiglo danas sam zvala da pitam sta dalje. Drugi dan ciklusa mi je i narucili su me za ponedjeljak za pregled, ovaj ciklus samo dogovor sta cemo dalje, a onda se nadam u iducem stimulacija.
    Pitala sam hoce li bit kolektivnog godisnjeg kao dosada, pa kazu da nece vjerojatno. Bar nesto, nakon svih ovih pauza i cekanja

  19. #2969

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Meni je dr.odgovorila na mail da je misljenje poslala mojoj gin uz uputnicu. Uglavnom, ponavljam osnovne nalaze i javljam im se, a veseli me ako nece biti kolektivnog godisnjeg kod njih jer bi to opet znacilo odgadjanje.

  20. #2970

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Lokacija
    bjelovar
    Postovi
    607

    Početno

    Pozdrav curke ni mene ni je bilo dugo 2go.imamo prekrasnu curicu. Sad isto mislim da bi isli na fet imamo jos jednu morulu gore.

    Poslano sa mog F3311 koristeći Tapatalk

  21. #2971

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Cure koje ste ispunjavale trijazni upitnik,gdje da nadem broj kartona,jel to treba popunit il ostavim prazno,i jel moram kad saljem u mailu navesti za koji postupak je to?

  22. #2972

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Broj kartona piše na svakom papiru povijesti bolesti od vv... u obliku je npr. broj/19 (19 krace od 2019 -godina prvog dolaska)...ja sam navela postupak u mailu kad sam trazila upitnik

  23. #2973

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Hvala,nisam bila sigurna dal je to taj broj,ja sam zvala pa mi je poslala upitnik,al svejedno cu napisat

  24. #2974

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Cure, je li koja bilana punkciji u novom prostoru... pogotovo sad nakon korone... kak to tam izgleda i funkcionira? Koliko traje? Daju li ikakve koktele ili anestetike?

  25. #2975

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Nešto daju ali zanemarivo, anestezije i dalje nema. Prostor je super sređen, ali sad zbog korone ne mogu odjednom sve krevete puniti. Sam zahvat ti je gotov za desetak minuta, ovisno kolko bude stanica, pa još malo ležiš poslije.

  26. #2976

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Znači nešto kao hsg... ak sam to prezivjela bez ikakvih lijekova (prije), a bilo zacepljeno, onda cu i ovo.... ovo pretpostavljam boli kod uboda.. ili cijelo vrijeme?

  27. #2977

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Cure,ako danas,sutra dobijem m,jel ce bit prekasno da se javim kod njih u utorak,posto se u pon ne radi za prvi uzv za Fet

  28. #2978

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ja mislim da nece biti problem, treba ponijeti one upitnike sa sobom, a ne bi bilo lose nazvati ih danas do 15:30 ili sutra i najaviti moguci dolazak (a i pitati telefonski za svaki slucaj jel se može zbog situacije s koronom sada tako)...

  29. #2979

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    @tiara85
    Ako dobiš danas obavezno odi sutra oko 8, ako u subotu bojim se da moraš u utorak. Ili za svaki slučaj probaj nazvati sutra pa pitati, možda ipak rade u ponedjeljak.
    @ivana 2009
    Meni ti je bilo puno gore od hsga, ali ja nisam imala začepljene jajovode i bila sam već granično u hiperu pa je bilo tim gore. Osjećaš ubod igle kad probija stijenku maternice, pa još kad iz folikula 'saugaju' stanice odnosno kad probijaju te mjehuriće. Meni je dr. usput objašnjavala da ovi koji su zreliji puknu sami već kad ih dotaknu, a ove nezrelije opet jače osjetiš. Tak da tih desetak minuta bude ružno, ja sam se sva preznojila i tresla se istovremeno, a od tog polušoka sam trabunjala gluposti. Ali to je moje iskustvo, ne mora značiti da bude i tvoje, ima cura koje vele da im nije bilo tak strašno. Držim fige da si u ovoj drugoj grupi i samo hrabro!

  30. #2980

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Hvala,nazvala sam ja za svaki slucaj,kad ionako neznam kad cu dobit,svaki ciklus drugaciji,rekla mi da ako dobim danas dodem sutra,ako sutra onda u pon,samo mi nije rekal u kolko sati,al uvijek sam dolazila iza 11

  31. #2981

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    A onda rade u pon? A mene narucili za kontrolni uzv tek u utorak valjda jer je pon neradni... ja se bojim da mi folikuli ne bi u utorak bili dovoljno veliki a rečeno da nece jos u utorak biti punkcija. A valjda dr.zna...
    Hvala @KajTeBriga na iskustvu i podršci. Ja trebala na inseminaciju, ali zbog korone i folikula su promijenili plan, možda i bolje...

  32. #2982

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    I da, kak je nakon punkcije?
    Mislim, mene nakon hsg-a boljelo jos bolje nakon par sati i tak 3-4 dana... i to cijeli trbuh od nakupljene tekucine nakon odcepljenja...
    Sretno nam svima! Pa da se prebacimo konacno na sljedeci forum o trudnoci i bebama!!!

  33. #2983

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Tiara, ja bih na tvojem mjestu došla u ponedjeljak u 8, jer pretpostavljam da će biti na režimu kao da je subota. A tad se bez najave dođe oko 8, a u ponedjeljak ako je radni dan oko 11, baš mi je prije par tjedana sestra ivanka govorila.
    Ivana, ja sam ti već dan dva prije sva bila skroz na iglama, osjećala sam svaki pokret, i to me pratilo i nakon punkcije, preporučam ti uzeti godišnji ako možeš i taj dan svakako mirovati i još dan dva kasnije. Makar, mene su tolko isprepadali s tim hiperom da sam mislila da neću tjedan dana doći sebi, a već idući sam bila stvarno super i relativno brzo sam se oporavila. Samo sam recimo s treninzima nastavila tek nakon što je stigla menga (meni nisu tad vraćali blastice i zapravo još čekamo taj transfer i više smo ludi i sad malo u panici da će zbog ovih novih zaraza opet sve stopirati).
    I da, nek se sve uskoro preselimo na trudnice <3

  34. #2984

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Znači, nakon punkcije nema odmah olakšanja... meni počele nakon treceg dana klomifena lagano malo naticat noge, a sad nakon 4-5 od prestanka klomifena ruke (šake)... to je valjda jedna od nuspojava...
    na godišnji idem 8.7., do tad ne mogu ni na bolovanje jer je kraj skolske godine i svejedno otkud god moram ja rijesit svjedodzbe i sve to... al imam velikog razumijevanja id ravnatelja i pedagoga u skoli pa ce to biti kak mi bude pasalo

  35. #2985

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Zbog korone nije bio transfer il je moguce zbog neceg drugog?

  36. #2986

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Ivana, koliko budeš mogla probaj odraditi od doma, a ako budeš morala do škole samo polako, bez trčanja, naglih pokreta i naprezanja. Bude se sve posložilo, ali baš moraš paziti na sebe.
    A moj transfer, ah... Najprije mi je dva ciklusa bila ostala cista na jajniku pa nije bilo povoljno za transfer, onda je došla korona, a sad kad sam bila krajem svibnja sam upala u birokratsku zamku s onim trijažnim upitnikom jer mi je uranila menstruacija i ispalo je da sam ga poslala prekasno. Kaj da vam velim, ludim od čekanja i te neizvjesnosti, a sad još i više ako se ne obuzda broj novozaraženih jer se stvarno bojim da će opet sve stati. Tim više jer smo sad potpisali i onaj pristanak na postupak u vrijeme epidemije, po kojem u bilo kojem trenutku mogu stopirati postupak i sad paničarim i zbog toga.

  37. #2987

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    KajTeBriga,imas pravo,doci cu ja oko 8 namam sta za izgubit,ak dodem kasnije mozda me nece ni primit,samo da m dode danas,muci me vec par dana kao da cu dobit,a nakraju nista.nadam se da nece bit opet neka cista il sta vec. I da nam ova korona nece opet sve pokvarit i da se lagano preselimo na trudnice

  38. #2988

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Paničarenje neće pomoći... smireno samo, jer od stresa nastaju problemi.
    Ljeto počinje i virus je, iako je tu, ipak valjda slabiji. Ja vjerujem da će raditi do jeseni i da ćemo uspjeti sve odraditi - punkcije i transfere i sve.

  39. #2989

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    KajTeBriga,sad sam tek procitala sta si napisala o tom upitniku,pa po tome ako i ja danas dobim ispast ce da sam kasno poslala upitnik,pa jesu oni normalni,pa ja vec mjesecima neznam tocno na dan kad cu dobit,nekad urani nekad kasni,pa po cemu da ja onda znam kad da posaljem a da bude to 14 dana prije,pa stvarno vise nemam zivaca,pa samo mi sad treba da me u pon posalju doma radi tog upitnika

  40. #2990

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Onda držimo fige da menga ne dođe još danas nego koji dan kasnije. Ja dok sam slala računala sam da ce mi menga doci kao dan ranije (nakon 27.dc iako se to samo jednom dogodilo) tak da ne bilo prekasno...

  41. #2991

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Ivana2009,bojim se da je kasno,upravo krenulo nesto,al sad citam mail koji su mi poslali i pise da je upitnik potrebno ispuniti 14 dana prije postupka MPO,znaci nigdje ne pise 14 dana prije m,il ja ne kuzim,znaci ja kad cu doc u pon tamo to ce bit 14 dana od ispunjenog upitnika,i pitanje dal cemo krenut u postupak ako ce bit kakva cista il nesto,vec sam mislila da neidem uopce tamo bezveze,jos cu razmislit posto nemogu nikako nazvat pa da pitam a da neidem bezveze jer nisam iz zg

  42. #2992

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    E, da, vjeruj mi da mi je to bilo zadnje na pameti zašto bi mi odgodili opet postupak i da sam ostala u takvom šoku da mi je trebalo par dana da se isplačem i dođem sebi.
    Rekli su mi onda da je bolje poslati koji dan ranije za svaki slučaj, al meni je uranila taj ciklus četiri ili pet dana, nisam više sigurna, pa si ti misli.
    I kao, nije do njih nego do nacionalnih smjernica, a u druge bolnice se taj upitnik ne šalje dva tjedna prije nego se donese na taj prvi pregled odnosno prvi dan postupka.
    Tak da ti sad stvarno želim da ne stigne danas i da ne prođeš isto ko ja, iskreno ti držim fige!

  43. #2993

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Tiara, ako bude točno 14 dana u ponedjeljak otkad si poslala, odi svakak, nemoj propuštati priliku jer gle kak je sve neizvjesno, pitanje kak će biti situacija idući mjesec, ja bih svakak otišla.

  44. #2994

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    14 dana prije dolaska se salje, ne treba biti 14 dana prije menge!

  45. #2995

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Ma ja cu otic i sve im lijepo objasnit,a sad il ce me uzet il ne neznam,cekam taj fet od 5mj prosle godine

  46. #2996

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ma ne razumijem zbog čega kompliciraju nekom zbog dan-dva prekasno poslanog upitnika, a prosli petak dok sam ja bila, dosli neki dvoje (Romi), upitnik nisu poslali (navodno postom), a nista stiglo, tamo im dali prazne obrasce da ispune, nisu znali tocno ispunit (krivo prezime pisali), ljutili se i psovali što to moraju pisati (suprug), pomagali im na kraju ispunjavati doktori, nisu ih uopce odbili... tak da...

  47. #2997

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Daj zezaš me da su ih primili bez da su prije to poslali... Možda su tek u nekoj početnoj fazi pa su ispunili da se vrate. Ili su malo popustili oko toga, mada čisto sumnjam, ja sam pokušavala na sve načine izvući situaciju kad sam bila na pregledu ali je dr. bila nepopustljiva. S time da sam čak poslala obrazac bez datuma i mogla sam tad tamo napisati datum koji odgovara, ali nije dolazilo u obzir. Od muke sam izletila iz ordinacije i bolnice bez da sam pokupila otpusno, još sam se i vraćati morala.
    A ne može biti niti dan kraće jer se tih dva tjedna odnose na period unutar kojeg bi se mogli razviti simptomi kod eventualne zaraze. A to je samo formular koji ispuniš, nije da ne možeš smuljati. Ok, krivično možeš odgovarati ako se utvrdi da lažeš, ali ako hoće biti sigurni da nismo zaraženi bolje da nas sve na testiranje pošalju prije i bok.
    Zapravo sam stekla dojam da oni najradije ne bi ništ radili dok epidemija ne stane, jer je još neistraženo kako virus djeluje na zametke, koji su rizici u trudnoći i tako to, zato sve one čitabe dobijemo prije koje moramo proučiti. I sami preuzimamo odgovornost na sebe ako negdje pođe po zlu.

  48. #2998

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Pa eto,neko moze neko ne,vidjet cemo sve u pon,cure drzite fige ja takoder i vama,sretno nam bilo.
    Ivana2009,sretno u utorak,javi kad ce punkcija,samo se nemoj bojat i sve ce bit u redu,ja imam jedan jajnik i dobili 15 stanica,bolilo je al prezivjela,imam dosta visok prag boli,taj dan odmarala i bilo sve super.
    KajTeBriga,jel ti kreces sa sljedecom m ili?

  49. #2999

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ne zezam, bila tam u čekaonici, sve sam čula u vidjela. Izašli neki dva i laboratorija i sestra na šalteru i svi im pomagali ispuniti to jer nisu sami ispunili točno. Nisu znali ni reći točno prezime. Na kraju su ih tražili dokumente i ispunjavali s njima. I još se ljutili... nisu imali oboje ni maske pa je suprug udaljen iz čekaonice i nakon toga je žena čekala na red....

  50. #3000

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Hvala tiara! Držim fige da te prime bez problema (jer trebali bi stvarno). Javi kak je prošlo. Ja se nadam punkciji do kraja sljedeg tjedna. Prezivjela sam bolni hsg pa cu i ovo kako god, samo nek ima jajnih stanica i da se oplode... i porod boli pa idemo prema tome...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •