Stranica 74 od 77 PrviPrvi ... 24647273747576 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,651 do 3,700 od 3831

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #3651
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ima žena, mahom PCOS-ovki, zatim mladih i zdravih u postupku radi muškog faktora, koje dobiju u prvom postupku po 10 blastica i rode blizance. Tko ih može prisiliti da se vrate po treće, peto, sedmo dijete? Jesu li one "moralno obavezne" vratiti se po sve embrije? Što ako je obiteljska financijska, zdravstvena situacija takva da si naprosto ne mogu priuštiti još jedno dijete?
    Ja ih osobno znam više koje su se klele da će se vratiti po sve embrije, ali ih je život demantirao.
    Nema stimuliranog IVF-a bez potencijalnog viška embrija, i toga mora biti svjestan svatko tko u stimulirani IVF ulazi.

  2. #3652
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Strašna, poslala sam ti PM, možda ti pomogne za dalje

  3. #3653
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj malena19 prvotno napisa Vidi poruku
    Strasna i ja smo otprilike u isto vrijeme krenule u MPO. Ja sa vise uspjeha, ona bez i razdrago mi je da je uspjela prirodno, ali znala je da ih ima i ne razumijem da nije dosla po njih ranije.. i znam da je 10 puno, ali s obzirom na neuspjesne tranfere pitanje je i dal bi od svih 10 dobila dijete, ali bi im dala sansu.
    Kad ranije, molim te?
    U 4 godine iznenadile su nas dvije trudnoće, i još s tim da sam izmedju trudnoća isla na VV... I imala vanmateričnu o kojoj smo već pričali. Koja je završila tako kako je. Da se ni dan danas ne zna gdje se zapravo trudnoća razvijala.
    Ja nisam iz Zg, vezana sam za autobusnu liniju koja ide 2 puta na dan u smjeru ZG, pitanje je da li uopće ide u vrijeme koje mi odgovara. (često puta i ne). Moja voznja u jednom smjeru traje 3,5 sata. Nekada mi nije bilo problem izgubiti i cijeli dan hodajući po ZG, sad imam dvoje male djece koja me kod kuće čekaju, i trebaju.

    Da se razumijemo, ja ne govorim ništa protiv VV, niti pljujem po ikom, ali smatram da svako od nas ima pravo odlučiti što će sa svojim embrijima. Pogotovo s obzirom na situaciju u kojoj se nalazim.

  4. #3654

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    194

    Početno

    pa ne mora se oploditi 12JS.. nakon punkcije mog drugog postupka doktorica mi je izvadila 18JS i odmah me pitala koliko cemo oploditi jer vec imamo jedno dijete koje sam dobila iz prve. S obzirom na uzasno los spermiogram ja sam rekla max, dobili smo 5 blastica. Iskreno nisam mislila da cemo imati srece da opet iz prve uspijemo, ali sam bila spremna doci po sve svoje zametke

    Ako se doktori trude da ne bude viska embrija trebali bi i mi preuzeti svoj dio odgovornosti.. da, mogla sam i reci da oplode npr 4 pa da nijedna ne uspije i onda opet ici u postupak, ali i to je bolje nego ne otići po zametke ...
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 02.03.2021. at 17:01 Razlog: NETOČNE i maliciozne INFORMACIJE

  5. #3655

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj Strašna prvotno napisa Vidi poruku
    Kad ranije, molim te?
    U 4 godine iznenadile su nas dvije trudnoće, i još s tim da sam izmedju trudnoća isla na VV... I imala vanmateričnu o kojoj smo već pričali. Koja je završila tako kako je. Da se ni dan danas ne zna gdje se zapravo trudnoća razvijala.
    Ja nisam iz Zg, vezana sam za autobusnu liniju koja ide 2 puta na dan u smjeru ZG, pitanje je da li uopće ide u vrijeme koje mi odgovara. (često puta i ne). Moja voznja u jednom smjeru traje 3,5 sata. Nekada mi nije bilo problem izgubiti i cijeli dan hodajući po ZG, sad imam dvoje male djece koja me kod kuće čekaju, i trebaju.

    Da se razumijemo, ja ne govorim ništa protiv VV, niti pljujem po ikom, ali smatram da svako od nas ima pravo odlučiti što će sa svojim embrijima. Pogotovo s obzirom na situaciju u kojoj se nalazim.
    neda mi se raspravljati, drago mi je da si uspjela prirodno, ali ako imas 10 blastica, a 12 je max onda bas i nisi isla na transfere izmedju trudnoca..
    plus si nakon prve trudnoce po meni prvo trebala pokusati sa tim embrijima i dati im priliku, a ne prirodno.. ali to sam ja

    i moj post nije isao tebi koliko Inesz koja to prikazuje kao nesto normalno.. ne, nije normalno i vjerujem da je tebi tesko to napraviti

  6. #3656

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj malena19 prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne mora se oploditi 12JS.. nakon punkcije mog drugog postupka doktorica mi je izvadila 18JS i odmah me pitala koliko cemo oploditi jer vec imamo jedno dijete koje sam dobila iz prve. S obzirom na uzasno los spermiogram ja sam rekla max, dobili smo 5 blastica. Iskreno nisam mislila da cemo imati srece da opet iz prve uspijemo, ali sam bila spremna doci po svu svoju djecu.

    Ako se doktori trude da ne bude viska embrija trebali bi i mi preuzeti svoj dio odgovornosti.. da, mogla sam i reci da oplode npr 4 pa da nijedna ne uspije i onda opet ici u postupak, ali i to je bolje nego ostaviti djecu u cjevcici...
    ovaj odgovor je isao na post od Argente, ali mi nije ulovilo citat

  7. #3657
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Pa ja i jesam isla na transfer izmedju trudnoća. Onoliko koliko sam mogla. Koliko je tijelo bilo spremno.
    I to je bio zadnji postupak u kojem je bila savjetovana takva simulacija.

  8. #3658
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Strašna, zbilja nema potrebe da bilo kome pravdaš svoje postupke.

  9. #3659
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj malena19 prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne mora se oploditi 12JS.. nakon punkcije mog drugog postupka doktorica mi je izvadila 18JS i odmah me pitala koliko cemo oploditi jer vec imamo jedno dijete koje sam dobila iz prve. S obzirom na uzasno los spermiogram ja sam rekla max, dobili smo 5 blastica. Iskreno nisam mislila da cemo imati srece da opet iz prve uspijemo, ali sam bila spremna doci po svu svoju djecu.


    Ako se doktori trude da ne bude viska embrija trebali bi i mi preuzeti svoj dio odgovornosti.. da, mogla sam i reci da oplode npr 4 pa da nijedna ne uspije i onda opet ici u postupak, ali i to je bolje nego ostaviti djecu u cjevcici...
    ovako tko piše s jedne strane ne razumije uopće liječenje IVF metodom a s druge strane je očito vrlo brzo uspio kao ti - iz 2 IVF postupka roditi 3 djece i sad svoje iskustvo (vrlo usko) preslikava na sve ostale a vrište iz napisanog poluinformacije ili netočne informacije.

    Ne znam je li neznanje ili svjetonazor u pitanju, ali svakako zadnja rečenica se mora ispraviti. I u tom duhu i za tvoje šire znanje - u prosjeku je potrebno 12 zrelih jajnih stanica kako bi se rodilo jedno živorođeno dijete. Ako hoćeš još više od prosjeka i statistike, svakako možeš pitati ako te zanima, rado ću odgovoriti. No ovako kako ti pišeš mi se čak čini da si maliciozna ali i potpuno nepoštena prema strašnoj!

    U modernom liječenju neplodnosti će uvijek biti prekobrojnih zametaka - zametak koji može predstavljati tek potencijal a nikako ne predstavlja kako ti pišeš "djecu". Kao što sam već rekla, to očito govoriš iz svog uskog kuta gledanja i neznanja. Zato te ovim putem molim da se držiš činjenica.

    I još nešto... i u drugim državama se prekobrojni zameci mogu donirati drugim parovima (u nekim državama i ženama u istospolnim vezama), u mnogo europskih država se mogu donirati zameci u istraživačke svrhe (od takvih znanstvenih istraživanja malena19 smo i ti i ja profitirale jer samo tako su desetljećima mogli izučavati kako pravilno oploditi, kako najbolje transferirati, kako kultivirati do faze blastociste, etc. a i sad istražuju kako bi neke buduće generacije mogle imati još uspješnije liječenje) a mogu se i uništiti. Prestanak čuvanja zametaka, kao što si rekla, uvijek će biti jer će biti rastave, jer će netko od partnera umrijeti i opet ta žena ne smije ići po zametak sukladno zakonu jer je suprug u međuvremenu preminuo, zato što je netko od partnera toliko bolestan da na trudnoću ne može ići, zato što jednostavno više ne žele djecu. I ovo što ti govoriš da ne treba oploditi svih 12 dobivenih stanica, ne znam je li tebi jasno da smo mi s Maltom jedina država u Europi s tako ridikulnim restrikcijama? To uvelike nažalost spriječava bolje rezultate liječenja IVF-om u HRvatskoj, nažalost, a to što si ti trebala samo 2 IVF postupka govori u prilog vjerujem vašoj blagoj dijagnozi, te sigurna sam tvojim vrlo mladim godinama. No treba nos dići malo iz svog svijeta i sagledati širu sliku, to te ovim putem mollim...

  10. #3660
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    @Malena19, lijepo da pratiš Rodin forum.

    Ali molim te da malo baciš pogled na pravila foruma. Sljedeći tvoj upis koji bi vrijeđao bilo koju članicu, a tu se odnosi i na vrijeđanje mene kao administratorice, vjeruj mi, striktno ću se pridržavati ovlasti koje imam.

    Isto tako, molim da se suzdržiš od davanja savjeta drugim forumašicama vezanih uz njihov spolni i obiteljski život.

    Jer, jasno ti je, ti odlučuješ za sebe - kad ćeš imati spolne odnose iz koji se mogu dogoditi spontane trudnoće i što ćeš raditi sa svojim embrijima. Isto takvo pravo imaju i sve druge žene.

    Da, imaju pravo ne željeti više djece i uništiti sve kriopohranjene embrije. Što god o tome tebi govori tvoj svjetonazor i kakvo god ti mišljenje o tome imala. Svaka žena, svaki par odlučuje za sebe.




    A sada opet isto, ono što ću kao edukatorica o ljudskoj plodnosti i neplodnosti, redovna članica udruge, autorica informativnih i edukativnih materijala o neplodnosti i pravima pacijenata i administratorica Rodinog foruma, ponavljati sve dok se stanje ne promijeni i sve žene na VV dobiju priliku izbora odgovarajućeg načina otklanjanja boli pri aspiraciji jajnih stanica iz folikula na jajnicima.

    1) Činjenica je da je VV jedina bolnica u Hrvatskoj koja pacijenticama ne nudi mogućnost izbora odgovarajućeg obezboljenja kod bolnog i invazivnog postupke.

    Iz sale za aspiracije VV redovito se čuju vrištanja od boli, događaju se padanja u nesvijest od boli i slične sramotne situacije izlaganja žena nepotrebnoj patnji i boli, sve protivno stručnim smjernicama za aspiraciju i posve nespojivo sa poimanjem medicinskih postupanja u 21. stoljeću.

    VV je nedavno preuredio svoj odjel i ništa se po tom pitanju nije promijenilo. Prije su izgovori za punkcije na živo bili skučeni prostorni uvjeti, koji su izgovori sada?



    Mogu razumjeti žene koje pravdaju ovakve situacije iz razloga jer su na VV ostvarile trudnoću i rođenje djeteta/djece, ili su još uvijek kod njih u postupcima i polažu svoje nade da će u toj klinici i uspjeti, vaša subjektivnost je posve ljudska pojava.

    Ali ja nemam svoju kliniku i nisam u postupcima i zato, još jednom - svaka pacijentica prilikom bilo kojeg invazivnog zahvata, pa tako i kod zahvata vezanih uz reprodukciju, ima pravo da ju se zaštiti od trpljenja nepotrebne boli. Na Vuku V. to nije slučaj.

    Gotova priča.

    Bit ću sretna kad ću moći ovdje na temi napisati da VV primjenjuje suvremene medicinske postupke otklanjanja boli u IVF postupcima.

  11. #3661
    1latica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    381

    Početno

    Strašna, podrška kao žena ženi ❤️
    Zakon je na tvojoj strani, i ne odustaj i ne pravdaj se nikome, ni dr ni ovdje na forumu, jer nema razloga.
    Malena, nisi fer niti malo. Svaka od nas ima neko svoje mišljenje, al dodavati ženi sol na ranu, nije fer i gotovo.
    Btw. Embriji nisu djeca.

  12. #3662
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj 1latica prvotno napisa Vidi poruku
    Strašna, podrška kao žena ženi ❤️
    Zakon je na tvojoj strani, i ne odustaj i ne pravdaj se nikome, ni dr ni ovdje na forumu, jer nema razloga.
    Malena, nisi fer niti malo. Svaka od nas ima neko svoje mišljenje, al dodavati ženi sol na ranu, nije fer i gotovo.
    Btw. Embriji nisu djeca.
    Hvala mila....
    Posljednje uređivanje od Strašna : 02.03.2021. at 21:31

  13. #3663
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    I hvala vam svima koje ste mi se javile od ❤️
    Puno mi znači to što me razumijete, pogotovo sada...

  14. #3664
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Lemon, ovo su ti rekli na VV?
    Znači, liječnicima koji se bave humanom reprodukcijom etički je neprihvatljivo uništiti trodnevni ili petodnevni embriji, ali im je etički prihvatljivo prisiljavati ženu na transfer i eventualnu trudnoću koju žena ne planira i ne želi?!
    Kao što im je i etički prihvatljivo protupravno i protiv volje osoba od kojih potiču embriji naplaćivati čuvanje istih.

    Ma... Zemljo otvori se!

    Volja i želje bračnih partnera - odraslih i živih ljudi, njihova ljudska prava, njihov obiteljski život, zdravlje i na koncu život žene - ne znače ništa naspram 3-dnevnog ili 5-dnevnog embrija u tekućem dušiku?!

    Ne može to tako ići. Žene i muškarci ne dajte se. Ako ne želite transfere zamrznutih embrija, tražite kliniku da se unište ili ako želite - dozvolite da se doniraju drugim neplodnim parovima. Ovdje se mora poštivati vaša volja.
    Ines da, ovo je rekla dr s VV

  15. #3665
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    meni je grozno kako se netko moze tako mijesati u tuđi zivot i izbor, svatko zna i odlučuje za sebe...ovo je mjesto za dijeljenje informacija, a ne vlastitih misljenja!

  16. #3666
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    podrska i od mene, znam da ti nije lako...

  17. #3667
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    i jos nesto, vi koje ste obavile svoje na VV, niste relevante da sada, danas, govorite kako je gore divno i krasno jer to ne znate ... i meni je bilo pred 5 god divno i krasno, a sada bi svasta imala za reci...i nije stvar u stolicama!!!!!
    Ines hvala kaj se boris za anesteziju za punkciju!! i ja sam ju prezivjela bez, ali to ne znaci da trebaju i svi poslije mene prolaziti tu strahotu!!

  18. #3668

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Cure, anestezije na VV ima od nedavno. Ja bila na punkciji pod anestezijom 03.02.

  19. #3669
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Nina, to je super vijest.

    Je li to sad pravilo ili sporadično?
    Znaš li kakav oblik obezboljenja si dobila?

  20. #3670

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Doktorica te pita hoces li anesteziju ili ne. Ja isto nisam znala dok mi doktorica nije rekla da od nedavno su uspjeli uvesti anesteziju. Ja sam dobila anesteziju preko maskice. Zaspala i probudila se nakon 15 min kad je sve bilo gotovo. Prije ulaska u salu i nakon ti daju infuziju. Odlezis barem pola sata i onda ides kod doktorice.
    Ja bih trebala u ponovni postupak za mjesec dana i sigurno cu opet odavrati anesteziju.

  21. #3671

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Samo cu reci... Strasno je ovakvo petljanje u tudju MATERNICU! Strasno, u rangu onih molitelja pred crkvom koji se mole za nerodjeno dijete i smatraju uspjehom ako su ikad uspjeli odgovoriti koju zenu protiv pobacaja a kasnije sto ta djeca vecinom zavrse u domu nema veze!
    Dugo sam bila pacijent na vv.. I da je svaki embrij dijete imala bih ih.. 12!..a nemam niti jedno, no to je neka druga tema!
    Svaka zena ima pravo raditi sa svojim embrijima sto zeli, trebala bi! Naravno da sam htjela da se sve stanice oplode jer npr 2 puta sam imala 12 stanica od tog dakle tih 24 stanica 9 embrija koje mi nisu donijele dijete...
    Da.. Ja sam se vratila po sve svoje embrije jer nemam dijete, ali da sam i ostvarila bar 1 trudnocu i rodila dijete i sama gin mi je nakon cak 3 kiretaze

  22. #3672

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    *Da mi je ostecen endometrij i da moram bit spremna na mogucu rizicnu trudnoću jer 3 kiretaze nije malo i svaka nisi rizik prijevremenog otvaranja ..
    Pa neka osudjuje tko zeli!
    Moja maternica je moja stvar.. Dogovor mene i mog muza!

  23. #3673

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Da sam npr ostvarila i rodila 1 zdravo dijete ne bih se vratila po ostale embrihe koje sam jako tesko dobila, jako tesko, toliko aspiracija na zivo uz velik broj folikuka cca 15-ak po 1 postupku bez anestezije (znala sam da je to tako o svemu se prvo informiram no eto i na to sam bila pripremljena i spremna)
    toliko da mi je psiha otisla k vragu i s tim se borim..
    I sto bi mi onda vrijedilo da sam nor rodila 2 dijete a ja bih u iducoj trudnoći umirala od straha do samog kraja i dovodila svoje zivce i zdravlje u opasnost..
    Bolje biti zdrava majka jednom djetetu nego iz negih moralnih vrijednosti to sve dovoditi u opasnost.
    Ne.. Moje 3 trudnoće nisu ni blizu bile blazeno stanje, u svakoj sam krvarila i bila u krevetu psihički slomljena i završila na kiretazi.. Stoga zene koje to nisu prosle razumjeti to ne mogu, i budite zahvale da ne morate to razumjeti...

  24. #3674
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Ispričavam se što ulijećem u temu u kojoj nisam nimalo aktivna, ali kako radim primarno u zdravstvenom pravu, konstatirala bih da su propisi o medicinski pomognutoj oplodnji danas zastarjeli, nedovoljno precizni i podložni subjektivnim tumačenjima.
    Postoji odgovarajući provedbeni Pravilnik https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...6_70_1395.html međutim, on u svom prilogu 4. navodi
    "Obrazac izvješćivanja Nacionalnog povjerenstva za medicinski pomognutu oplodnju o uništenim pohranjenim spolnim stanicama i spolnim tkivima, zbog smrti osobe"-zameci nisu navedeni

  25. #3675
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj Margot prvotno napisa Vidi poruku
    Ispričavam se što ulijećem u temu u kojoj nisam nimalo aktivna, ali kako radim primarno u zdravstvenom pravu, konstatirala bih da su propisi o medicinski pomognutoj oplodnji danas zastarjeli, nedovoljno precizni i podložni subjektivnim tumačenjima.
    Postoji odgovarajući provedbeni Pravilnik https://narodne-novine.nn.hr/clanci/...6_70_1395.html međutim, on u svom prilogu 4. navodi
    "Obrazac izvješćivanja Nacionalnog povjerenstva za medicinski pomognutu oplodnju o uništenim pohranjenim spolnim stanicama i spolnim tkivima, zbog smrti osobe"-zameci nisu navedeni
    To je iz 2013.g.?

  26. #3676
    Margot avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    58

    Početno

    Da, objavljeno u NN 12.6.2013, s primjenom od 20.6.2013.

  27. #3677

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Ajde molim te KAKO SE TO PLANIRA MPO put??
    Ne pricaj gluposti i budi zahvalna na dviogodišnjaku i što nisi morala 'DUGO PLANIRATI' kako dobiti djecu!!

  28. #3678

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Ajde pokusati cu karikirati 'planiranje'... Zena npr dobije 10 stanica.. Misli si vauu super.. Ona npr zeli 2 djece u zivotu.. Od tih deset zbog 'viska embrija' pristaje na oplodnju 5..od tih 5 npr samo 2 su kvalitetna za transfer ostalih 5 stanica neka zaledi??
    Znamo i sami kakva je uspješnost trudnoce iz zamrznutih stanica (citaj nikakva)... Ta 2 embrija ne donesu trudnocu.. Odlede joj stanice kad ono gle nazalost nisu dobro kultivirane i ne oplode se.. Zena mora PONOVNO ici u postupak, ponovno se pikati.. Dobije npr 8 stanica.. Pristaje po tom planiranju opet na npr oplodjivanje 4..Neka su i 3 dobre.ne ostane trudna.. OPET mora u stimulaciju itd itd.. Potrosi 4 stimulira postupka, novaca za privatno nema i ti je kraj njezinom PLANIRANJU DJECE...
    Takodjer, mislis li da bi danas bilo toliko mpo djece (ukljucujuci tvoju) da se nekad davno nisu vrsili experimenti nad embrijima tipa na kojoj temperaturi ih zamrznuti da se ne izgubi kvaliteta i xxy drugih experimenata? Znas li kolika je ta temperatura?
    Kazes zeni da je na to trebala ranije misliti?
    Sta po tvom se tad nije smjela s... sa suprugom ili koristiti zastitu jer ipak ima embrije? Mislis li da se ta zena koja se borila s neplodnoscu racunala tj nadala se cak 2 prirodne trudnoce??
    Joj svasta bih jos mogla napisati ali stati cu na ovom.

  29. #3679
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Malena19 je dobila ban! Nećemo dozvoliti omalovažavanje i vrijeđanje drugih forumašica, isto tako nećemo dopustiti iskrivljavanje činjenica vezano za neplodnost i liječenje neplodnosti.
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 05.03.2021. at 16:33

  30. #3680

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    žene koje su preboljele Covid - da li Vas ponovo šalju na testiranje prije ulaska u postupak?

  31. #3681
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    da, i za pregled 3.dan i ponovno za salu...

  32. #3682

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Cure trebam žurni odgovor, vezano za cervikalne briseve, koje ste sve radili, ja ih imam tri: bakteriološki, ureoplasma i mykoplasma i na klamidiju jel trebam još koji imati, pitam jel sam prošle godine imala 4nalaza a sada 3, jel mu fali još neki?

  33. #3683
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    tri su: bakterioloski aerobno, ureaplasma i klamidija...prema tome kaj si napisala imas sve

  34. #3684

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Super, hvala ti

  35. #3685
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Drage forumašice, ako imate zamrznute zametke, završile ste svoj MPO put, te se susrećete s pitanjem - Što sa preostalim zametcima?
    Poziv udruge RODA:

    https://www.roda.hr/udruga/programi/...-zametaka.html
    Posljednje uređivanje od Kadauna : 15.03.2021. at 20:19

  36. #3686
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Drage forumašice, ako imate zamrznute zametke, završile ste svoj MPO put, te se susrećete s pitanjem - Što sa preostalim zametcima?
    Poziv udruge RODA:
    https://www.roda.hr/udruga/programi/...-zametaka.html
    Inesz link nešto nije dobar. Kaže stranica nije pronađena. Greška 404

  37. #3687
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

  38. #3688

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj LemonK prvotno napisa Vidi poruku
    da, i za pregled 3.dan i ponovno za salu...
    Znači 1. dan ciklusa zovem za narudžbu da dođem 3. dan na dogovor/pregled i taj dan onda idem na testiranje?(da mi nalaz 3. dan nije stariji od 48 sati)? Tog 3. dana kad dolazim na kliniku cu se dogovorit u koji postupak krecem i onda cu opet morat na testiranje netom prije samog postupka?

  39. #3689

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, tekst naveden crvenom bojom (više) nije istinit.
    U VV je moguća opća anestezija (osim u slučaju aspiracije subotom) te ukoliko odbijete opću anesteziju (kao što sam primjerice ja odbila) dobijete odgovarajući koktel lijekova. Sam odjel je vrlo lijepo uređen, intiman, i zadovoljeva (po meni) standard neke privatne poliklinike baš kao i osoblje koje u njemu radi (stručno, emapatično i dobro organizirano).

  40. #3690

    Datum pristupanja
    Mar 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Testiranje na koronu za potrebe VV i Merkura se radi u bolnici Mekur, ulaz u dnevnu bolnicu s desne strane (znači ne idete u red lijevo za trijažu). Za testiranje nije potrebna prethodna narudžba, važno je jedino da je uputnica u sustavu. Testiranje se vrši svakii dan (uključujući subote i nedjelje) od 7:30-8:30, te radnim danom dodatno od 10:30-11 (ovaj potonji termin molim provjerite jer nisam nikad na njega išla pa nisam 100% sugurna). Dovoljno je otići na testiranje dan ranije, u jjutranjem terminu, jer su nalazi gotovi isti dan u 13h. Zvat će vas telefonom u to doba uoliko je nalaz pozitivan, a u slučaju negativnog nalaza (nitko Vas nije zvao) slobodno otiđite u VV i recite sestri da ste se testrali na Merkuru i da je negativan nalaz u njihovom sustavu.

  41. #3691

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Silk - 3.dc se može tamo testirati tek, ali onda se čeka nalaz covida do popodne da bi se moglo na pregled. Najbolje je (ako je moguce naravno zbog vikenda..) testirati se negdje 1./2.dc i tamo otici s negativnim nalazom

  42. #3692

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Mislim da stvaraju probleme ako ne dodeš na taj prvi pregled sa testom, svaki put čim nazovem taj dan da sam dobila, s tim da sam zadnja dva puta dobila u ned i zvala u pon da bi u utorak došla na pregled i prvo što me pitala dok sam zvala jeste se testirali, mislim, koma je to sve izvesti ako ti menga padne na vikend ili tipa dobiješ u petak i u sub moraš već ići tamo.

  43. #3693

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Potvrđujem za testiranje na VV u 11 sati. Znači od 11 h krece jos ta jedna mogucnost testiranja bez narucivanja... ja se danas testirala (prije punkcije), nisu me zvali oko 15 h pa sam negativna..

  44. #3694

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ivana, ti si u postupku? Kada imas onda punkciju? I ne kuzim, znaci moze se kod njih testirati tako tokom dana ili?

  45. #3695

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Sladja - da, pikala sam se gonalima i tri dana cetrocidima, danas u 22:30 stoperica i u subotu punkcija. Nisam bas optimisticna jako jer krenulo 10 folikula, bili 7.dc po 10 mm i po malo posustajali, samo 1 na kraju vodeci... jos 3-4 manjih ako koji bude iskoristiv, al nije ni dr., jer progesteron mi krenuo brzo i jako rasti pa nismo mogli produzit do pon terapiju i pricekat ostale folikule... jedna mi stanica dovoljna naravno, al kak je bilo krenulo i u pocetku sam kao super odreagirala , na kraju sad - malo sam razocarana...

  46. #3696

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Da, u 11 imaju jos jednu turu testiranja za svoje pacijente... za vikendom ne znam, imaju subotom ujutro, al ovo evo provjereno znam, nema guzve, nalazi u sustavu kod njih i ne treba ih čekati ni traziti ni printati... ako je netko pozitivan zovu vec oko 15 h

  47. #3697

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Drzim fige da bude dobro na kraju. Tko ce ga znati zasto se tako preokrene.
    Ja sam opet imala pokusaj kretanja pa opet cista pa sam na kontracepcijskim, danas bas posala trijazne pa ako bude sve ok za 2 tj krecem.

  48. #3698

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Sladja - jel koristis utrogestan ili duphastone između postupaka (16-.25.dc)?

  49. #3699

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Duphastone nekoliko puta, cim ne koristim, a ovaj put nisam odmah cista tako da s obzirom da idem na pikanje ovaj put mi je dr.rekla da je bolja priprema da sam na jasminama mj dana pa zivi bili pa vidjeli

  50. #3700

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ja sam na tim progesteronima vec skoro 3 godine i samk jedan mjesec nisam i odmah bio problem s ciklusom (nije bila cista nego neki cudni folikuli i los ciklus od pocetka) tak da vise ne preskacem

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •