Stranica 59 od 77 PrviPrvi ... 949575859606169 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,901 do 2,950 od 3831

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #2901
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj KajTeBriga prvotno napisa Vidi poruku
    evo i ja ću iz vrlo svježeg iskustva punkcije s vuka - da, boli, neugodno je i sigurno nepotrebno da se takav postupak u 2020. godini radi bez anestezije. ali, to nije zato što gore rade sadisti koji u tome uživaju nego eto, spletom okolnosti na koje se možda može a možda ne može utjecati i iskreno vjerujem da će u dogledno vrijeme i to biti riješeno.
    dakle, kroz punkciju, kako mene, tako i sve ostale žene, vodi izrazito empatičan i stručan tim doktora i medicinskog osoblja, ljudi s izrazito puno suosjećanja za to što smo uopće kod njih na odjelu, a onda i za sam postupak kroz koji prolazimo. od prvog dana u sve njih imam maksimalno povjerenje, u njihovo znanje i iskustvo, i čvrsto sam uvjerena da je to ekipa uz koju ćemo uskoro dočekati proširenje naše obitelji. a da sam se u odabiru bolnice vodila samo time gdje se punkcija radi pod anestezijom a gdje bez nje, za to bih možda bila zakinuta. toliko o tome.
    Suosjećajnost i empatičnost liječnika osobina je koja ne može zamijeniti činjenicu da ti isti liječnici NISU svojim djelovanjem osigururali standard skrbi za pacijentice u smislu otklanjanja boli.

    MPO se na Vuku Vrhovcu radi više od 30 godina - i da, svih 30 godina punkcije se, kao nigdje u suvremenom svijetu i kao nigdje u Hrvatskoj rade "na živo" čak i sada nakon velikog renoviranja odjela.

    Što se tiče rezultata uspješnosti postupaka, prirodno se nadati da će klinika u kojoj se liječimo biti ta u kojoj ćemo uspjeti i da je bolja od drugih.

    Ali, podaci Ministarstva zdravstva, koliko god to Ministarstvo nastojalo prikriti, otkrivaju tužnu zbilju MPO liječenja u hrvatskim bolnicama.

  2. #2902
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Airad,
    ti i tvoj pratner imate pravo birati bolnicu u kojoj ćete kao osiguranici HZZO-a ići u postupak.
    To što ste na Vuku Vrhovcu radili nalaz spermiograma ne znači da tamo morate u postupak.
    Informirajte se i odaberite kliniku.

  3. #2903

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Slazem se da bi trebala postojati mogucnist izbora, no ja osobno sam znaka da vv nema opcu anesteziju a iskreno smatram da se i zene mogu i trebaju same informirati o nekim osnovnom stvarima i tako odlucite u koju bolnicu ici...
    Ja sam imala 3 punkcije na vv(27 stanica izvadjeno iz ta tri postupka) i niti jedna mi nije bila tako bolna da bi isla u opcu anesteziju jer ju ne volim. Mene panika uhvati kad me se uspavljuje.. Prije tog sam bila u vinogradskoj gdje mi je opet smijesno kako trpaju opcu anesteziju za 2 folikula i meni su se cudili zasto ju necu.. Pa za 2 folikula ne zelim opcu anesteziju.. Punkciju ta 2 folikula ni osjetila nisam.. No i to je individualno i ovisi kako su dostupni jajnici i folikuli u njima...

  4. #2904
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj maraa prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se da bi trebala postojati mogucnist izbora, no ja osobno sam znaka da vv nema opcu anesteziju a iskreno smatram da se i zene mogu i trebaju same informirati o nekim osnovnom stvarima i tako odlucite u koju bolnicu ici...
    Ja sam imala 3 punkcije na vv(27 stanica izvadjeno iz ta tri postupka) i niti jedna mi nije bila tako bolna da bi isla u opcu anesteziju jer ju ne volim. Mene panika uhvati kad me se uspavljuje.. Prije tog sam bila u vinogradskoj gdje mi je opet smijesno kako trpaju opcu anesteziju za 2 folikula i meni su se cudili zasto ju necu.. Pa za 2 folikula ne zelim opcu anesteziju.. Punkciju ta 2 folikula ni osjetila nisam.. No i to je individualno i ovisi kako su dostupni jajnici i folikuli u njima...
    Bravooo, nije ja nisam osjecala bol... i bas mi je bilo drago da sa na VV... bila prezadovoljna sa dr.a na anesteziju uopce nisam ni mislila... bilo mi je vise bitno kakva je dr.i ostali tim

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  5. #2905
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Znate li da je bol prilikom punkcije individualna, da - ali ne zato jer ste vi koje je osjetite ili možete otrpjeti hrabrije i snažnije (OK, i to ima svog udjela!), nego ovisi o broju folikula, prethodnoj dijagnozi, položaju i zrelosti folikula, anatomiji, ruci koja punktira?

    Kad već svodimo na osobna iskustva, ja sam imala 3 prirodnjaka 3 mjeseca zaredom - prvi put sam sve zvijezde vidjela, drugi put ništa, samo blaga neugoda, a treći put je bilo malo bolno ali sasvim podnošljivo. Ako se doživljaj boli toliko može razlikovati kod iste žene, s istom dijagnozom, u praktički istom vremenskom razdoblju, u istoj vrsti postupka, s istim doktorom - koliko se razlikuje od žene do žene? Npr. PCOSovka u hiperu s 34 folikula? Žena bez jajovoda kojoj je jajnik otplutao negdje iza maternice? Žena s endometriozom koju boli spolni odnos, da ne govorimo pregled? I tako dalje.

    Tako da, probajte se malo odmaknuti od osobnih iskustava i sve mjeriti svojim metrom - ako vam je anestezija gora nego punkcija super za vas, ali ne bi bilo naodmet malo suosjećanja za suborke kojima je to spas!

  6. #2906
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Bogme ja sam imala bez anestezije punkcije 9 i 5 js, dr i bockao druge folikule jer imam pcos. Najgore iskustvo u zivotu. Cak me drugi puta vise boljelo,valjda jer sam znala sto me ceka. Da, izdrzi se, al znamo da ljudi svasta izdrze.

    Bas radi toga sam se prebacila tamo gdje ima anestezije i uzela ju i za 2 folikula

  7. #2907

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Ja sam samo rekla svoje misljenje valjda imam pravo na to...
    Opcepoznato je da vv nema anesteziju i da to im je velika mana no ako to znate zasto idete tamo na postupak kad su oni koliko znam jedini koji nemaju opcu anesteziju? Ok jednom ako niste znali no ako vam je to toliko bočno pa prebacite se u bolnice koje omogućuju opcu anesteziju nitko vas ne sili na bol!

  8. #2908

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Znate li da je bol prilikom punkcije individualna, da - ali ne zato jer ste vi koje je osjetite ili možete otrpjeti hrabrije i snažnije (OK, i to ima svog udjela!), nego ovisi o broju folikula, prethodnoj dijagnozi, položaju i zrelosti folikula, anatomiji, ruci koja punktira?

    Kad već svodimo na osobna iskustva, ja sam imala 3 prirodnjaka 3 mjeseca zaredom - prvi put sam sve zvijezde vidjela, drugi put ništa, samo blaga neugoda, a treći put je bilo malo bolno ali sasvim podnošljivo. Ako se doživljaj boli toliko može razlikovati kod iste žene, s istom dijagnozom, u praktički istom vremenskom razdoblju, u istoj vrsti postupka, s istim doktorom - koliko se razlikuje od žene do žene? Npr. PCOSovka u hiperu s 34 folikula? Žena bez jajovoda kojoj je jajnik otplutao negdje iza maternice? Žena s endometriozom koju boli spolni odnos, da ne govorimo pregled? I tako dalje.

    Tako da, probajte se malo odmaknuti od osobnih iskustava i sve mjeriti svojim metrom - ako vam je anestezija gora nego punkcija super za vas, ali ne bi bilo naodmet malo suosjećanja za suborke kojima je to spas!
    Ja sam npr trebala na kiretazu bez anestezije jer me jedna 'ljubazna' sestra uvjeravala da mi opca anestezija ne treba i da to ne boli tako strasno da malo stisnemo zube.. Doslo mi je da njoj njezine izvadi od jada i bola zbog spontanog i jos me ona uvjerava da mi ne treba opca. Ja, sam inzistiraka na njoj i rekla sam joj da imam zakonsko pravo na opcu anesteziju i ako mi ju oni nece sati da cu ici u drugu bolnicu.. Okrenula je ocima i rekla mi da priceka doktoricu.. Dosla je doktorica i njoj sam samo sve ponovila sto sam reklai sestri i dobila sam opcu anesteziju dok su zene oko mene zbunjeno gledala kako sam ju ja uspjela dobit osjecala sam se jao govno jer eto one trpe bol a za mene su mislile da 'poznam nekog'.
    Hocu samo reci, pri odabiru bolnice zene informirajte se i borite se za svoja prava, ako vam se nesto ne svidja mijenjate ju jer bol ne morate trpit.. No moje OSOBNO iskustvo je S me punkcije ne bole a znam imati i do 14 folikula, no to je moje osobno iskustvo a svacije je drugacije.

  9. #2909
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    maraa, nisam se ni obraćala tebi, ti si jasno napisala da si znala, da je tvoj izbor bio informiran i da razumiješ da nije svakom isto.
    Referirala sam se na ljubin post koja ti daje pet “Bravoooo, nije ja nisam osjećala bol...”

    Znači, nije problematično kad netko izjavi “meni ne treba niti bih je uzela”, nego kad netko drugi da izjavu “daj sjaši, znamo” ili insinuaciju u smislu “ako ne treba meni, nije trebalo ni njoj, e onda ako tebi treba si ti cvilidreta”.

    (BTW, mi ne idemo tamo, ni ja ni Inesz ni Vrci, Vrci se štoviše prebacila u drugu kliniku zbog toga, a Inesz i ja informiramo naciju po službenoj dužnosti )

  10. #2910
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Tako da nismo mi zajahale konkretno vas, nego nakon godinu dana što VV nije radio zbog renovacije, svi, ali svi su očekivali da će uvesti anesteziju, a kad tamo ćorak! Zato je ta tema opet aktualizirana. Npr. vidiš da se po Lučingeru ne jaše, iako on također nema anesteziju. Ali on je privatnik, to nije financirano javnim novcem pa...

  11. #2911
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Ja ne kuzim ni foru "odi u drugu bolnicu, ako ne mozes potrpjeti"
    Zasto? Ako ja zelim bas u tu bolnicu, bas tog i tog lijecnika, zasto ne mogu imati i anesteziju? I ne, ne zelim slusati "ne mozes i ovce i novce" , mogu, zelim i trebam. Kao netko tko placa zdravstveno, kao netko tko ima pravo na izbor mjesta lijecenja, izbor lijecnika, zelim i izbor obezboljenja.
    I umjesto da se ljutite na ekipu koja je btw velikim djelom zasluzna sto danas imamo postupaka koliko imamo, sto danas mozemo smrzavati embrije i povecavati si sanse za trudnocu, umjesto toga usmjerite svoju emociju na to da budete glas za druge, kojima to treba.
    Nije tesko reci, meni nije trebalo, ali ZELIM da zene imaju opciju.

  12. #2912

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Tako da nismo mi zajahale konkretno vas, nego nakon godinu dana što VV nije radio zbog renovacije, svi, ali svi su očekivali da će uvesti anesteziju, a kad tamo ćorak! Zato je ta tema opet aktualizirana. Npr. vidiš da se po Lučingeru ne jaše, iako on također nema anesteziju. Ali on je privatnik, to nije financirano javnim novcem pa...
    Da da, bas zanimljivo. Iskreno i ja sam mislila da se zato najvećim dijelom i preuređuje odjel jer je zbilja ono bilo skučeno i da ce sad konacno imati opcu anesteziju kad onooo... Grozno i zalosno, no opet mislim da kad bi se netko postavio jasno (kao ja na kiretazi) da bi isao uz opcu na Merkur, no opet vjerojatno bi na tu osobu gledali kao marsovku ono a na koju foru si ti sad dobila opcu...
    Treba postojati mogucnist izbora to se definitivno slazem no do tad ako ne mogu izdržati tak je jak je.. Ili inzisturati na punkciji na Merkuru ili druga bolnica...

  13. #2913
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Akcija Prekinimo šutnju udruge RODA - Roditelji u akcija Prekinimo šutnju
    http://www.roda.hr/udruga/projekti/prekinimo-sutnju/

    FB stranica akcije Prekinimo šutnju : https://www.facebook.com/PrekinimoSutnjuRoda/

    Akcija se bavi reproduktivnim pravima žena i uključuje pravo žena na odgovarajuće načine otklanjanja boli pri invazivnim i bolnim medicinskim zahvatima. Takav zahvat svakako jest aspiracija folikula na jajnicima pri IVF-u.

    Ako ima koja sjajna žena ovdje spremna pomoći svojim doprinosom u borbi za svoja i prava drugih, bilo bi sjajno da nam se pridruži.

    (slobodno se javite na pp )

  14. #2914

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    4

    Početno

    za aspiraciju uopće nije potrebna opća anestezija, ne znam zašto se to spominje, potrebna je dobra lokalna anestezija. i nije bitno da li mene ili nekog drugog boli jako, malo ili uopće ne,bitno je da ne postoji mogućnost dobivanja anestezije za one koji to žele i za to se treba sustavno boriti kroz javno zagovaranje, javno ukazivanje na problematiku, predlaganje izmjena pravilnika,a ne reći pa ako niste zadovoljne, odite u drugu bolnicu, to NIJE rješenje i nije humano!ja sam prvo dijete dobila na VV, preživjela užasno bolnu punkciju bez anestezije i opet bi tamo zbog njihovih citologa, ali ne bez anestezije 2020. godine!!

  15. #2915

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj Dorotea2019 prvotno napisa Vidi poruku
    za aspiraciju uopće nije potrebna opća anestezija, ne znam zašto se to spominje, potrebna je dobra lokalna anestezija. i nije bitno da li mene ili nekog drugog boli jako, malo ili uopće ne,bitno je da ne postoji mogućnost dobivanja anestezije za one koji to žele i za to se treba sustavno boriti kroz javno zagovaranje, javno ukazivanje na problematiku, predlaganje izmjena pravilnika,a ne reći pa ako niste zadovoljne, odite u drugu bolnicu, to NIJE rješenje i nije humano!ja sam prvo dijete dobila na VV, preživjela užasno bolnu punkciju bez anestezije i opet bi tamo zbog njihovih citologa, ali ne bez anestezije 2020. godine!!
    OK, i sto ces onda sad poduzeti?
    Ili ces ici bez anestezije ili ces promijeniti bolnicu jel tak?
    A mozes i inzistirati na punkciji uz opcu na Merkuru jer oni dobru lokalnu nemaju, imaju samo neki koktelcic koji mozda i djeluje na nekog tko ima dobar prag boli i 1-2 folikula...

  16. #2916

    Datum pristupanja
    Apr 2019
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj maraa prvotno napisa Vidi poruku
    OK, i sto ces onda sad poduzeti?
    Ili ces ici bez anestezije ili ces promijeniti bolnicu jel tak?
    A mozes i inzistirati na punkciji uz opcu na Merkuru jer oni dobru lokalnu nemaju, imaju samo neki koktelcic koji mozda i djeluje na nekog tko ima dobar prag boli i 1-2 folikula...
    pa ja nikako neću više bez anestezije nego ću inzistirati na anesteziji i pozvati se na prava pavijenata na zahvat bez boli. kao pojedinac. ali bitno je djelovati sustavno. dakle možda nazvati nekoga tko nadzire postupke i prijaviti, požaliti se, više pritiska, prije će se nešto promjeniti. ako će svi šutjeti i trpjeti, promjena neće biti.

  17. #2917

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    cure, može informacija...
    sad sam bila u prvom FETu ikad i nekako sam sigurna da neće biti uspješan... imam još smrzlića za jedan FET. pa me zanima što dalje, kada javim betu, mogu li se odmah naručiti za slijedeći fet ili moram kod dr na dogovor prvo... zanima me procedura

  18. #2918

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    66

    Početno

    Vjerojatno ce ti rec jedan ciklus pauza, pa onda zoves na 1dc. Ali mozes probat kao ja molit da ides odmah, ja sam nakon feta isla u stimulaciju, ako zelis. I onda dalje sve klasika, zoves 1dc, dodjes 3dc (ako je 1dc za vikend dodjes u pon bez najave), uputnica d1, i dalje sve redom kao i inace.
    Ali nema odustajanja prije vremena, drzim fige.

  19. #2919

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    tako i bih, jedan ciklus pauzirala.
    ma bazalna temp mi je pala na 36, a 5dnt je, pa mislim da je tako...

  20. #2920

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Citiraj Dorotea2019 prvotno napisa Vidi poruku
    pa ja nikako neću više bez anestezije nego ću inzistirati na anesteziji i pozvati se na prava pavijenata na zahvat bez boli. kao pojedinac. ali bitno je djelovati sustavno. dakle možda nazvati nekoga tko nadzire postupke i prijaviti, požaliti se, više pritiska, prije će se nešto promjeniti. ako će svi šutjeti i trpjeti, promjena neće biti.
    Da tako sam se i ja pozvala na svoje pravo kad su mi htjeli kiretazu bez opce raditi, sestra nije odustala od svog ubjedjivanja da mi ni ne treba a bome ni ja od tog da mi treba.. I dobila sam ju no da sam sutjela ma nema sanse da bi mi ju odobrili..
    A sad prijaviti ne znam, kad nije da se to ne zna da oni opcu nemaju, ili kvalitetnu lokalnu... Godinama su tako radili prije je bio izgovor da nemaju uvjete, realno za opcu nisu ni imali.. A sad koji im je izgovor ne kuzim...

  21. #2921

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Tajcigb i mene cekaju jos 3 smrzlica, znaci 1 do 2 feta, ja sam planirala jedan dan do njih gore, cisto da vidim koji bi bilo plan za dalje, jer sam sad dva puta bila na transferu i oba puta ciste nule... mislila sam pitati ako bi kojim slucajem mogla na fet u prirodnom ciklusu, obzirom da inace imam ovulacije.. nemoj jos odustajati, nekad zna pasti temp pa opet poraste, a i kad si na uticima nikad ne znas.. iako znam onaj osjecaj beznada i kad si mislis opet nije uspjelo.. ti si bila sad na estrofemu, koliko embrija su ti vratili?
    Posljednje uređivanje od Marija01 : 01.02.2020. at 21:56

  22. #2922

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    Marija01 na estrofemu, 2 su mi vratili, imam jos jednu slamčicu isto s dva smrzlića. postoji nada, ali nekako mi sve upućuje na ne

  23. #2923

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    evo mene koja je odustala nakon par dana, niska temperatura, ne osjećam ništa, počela sve raditi, ni malo se čuvati, jučer samo što ne procurim.. eto jutros popiškim test onako bezvoljno, radi reda, kad ono plus velik ko kuća!
    sutra beta, pa ću valjda povjerovati.

  24. #2924

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Cestitaaam! Napokon plusic iz FETa!
    Posljednje uređivanje od Marija01 : 06.02.2020. at 11:26

  25. #2925

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    moja beta na 13dnt je 2008! nek mi netko kaze da ne mora znaciti da su blizanci, pliiiz! u šoku sam

  26. #2926
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj tajcigb prvotno napisa Vidi poruku
    moja beta na 13dnt je 2008! nek mi netko kaze da ne mora znaciti da su blizanci, pliiiz! u šoku sam
    Moja 13dnt blastociste bila 555

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  27. #2927
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    tajcigb
    visoka beta za dnt ne mora znači da su implanitana dva zametka. ali, da, korelira visina bete sa brojem zametaka...

    koliko si ih imala na embriotransferu?
    Posljednje uređivanje od Inesz : 07.02.2020. at 17:17

  28. #2928

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    79

    Početno

    Inesz
    imala sam transfer 2 blastociste

  29. #2929
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Tajcigb,
    sad polako. Korak po korak.
    Kad ti je prvi pregled?

  30. #2930
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    I ja bih rekla da me na prvu asocira na dva..
    Moja jedna 14dnt je bila oko 1500, bio je samo 1..

  31. #2931
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ne mora nužno značit, al opako smrdi na dvoje

  32. #2932

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    102

    Početno

    Nikako ne mora znaci, moj transfer jedne blastice = 10dnt beta 450 tak nekako ispod 500 a 12 dan 1200, svi su mislili da se jedna podijelila.. Nije bio je jedan plod...

  33. #2933

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Moja beta 14dnt 1989, jedna blastica vracena

  34. #2934

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Citiraj sladja01 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja beta 14dnt 1989, jedna blastica vracena
    htjela sam napisati, tako je bilo u mom slucaju

  35. #2935

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Pozdrav,vidim da dugo nitko nista nije pisao,jel ima sta novog na VV-u?spremam se na postupak al m nikako da dode da se najavim,imam kod njih uputnicu d1 od 6 mj koju sam donjela za postupak al smo odgodili na prvom pregledu zbog ciste zanima me dal mi sad ta uputnica jos uvijek vrijedi il moram uzet novu?

  36. #2936

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja sam imala uputnicu d1 od listopada prosle god, nakon svih pretraga sam ju izvadila i cekala da pocnu raditi, kada su poceli sa radom narucili su me za postupak pocetkom sijecnja i rekla je sestra da vrijedi ali sam par dana prije zvala da odgodim iz nekih razloga i sada se spremam ovaj mj tamo i receno mi je da moram novu uputnicu donijeti.

  37. #2937

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Najbolje da pitaš sestru kad budeš zvala 1. dan ciklusa, to ti je najsigurnije.

  38. #2938

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Book, ima li koja cura da je isla u prirodni ivf, sa klomifenom i stopericom? Kako je proslo, koliko folikula ste imali, jel se oplodilo ista.. ?
    Uspjela sam dogovorit sa doktoricom da preskocimo inseminacije, jedna je bila neuspjesna. Trebali u postupak prosli mjesec, al je nasla cistu. Trenutno pijem Duphaston tablete, pa se nadam da ce cista puknuti i otici
    Ako je netko prosao postupak da mi napise, hvalaa

  39. #2939
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj Marijana12.07 prvotno napisa Vidi poruku
    Book, ima li koja cura da je isla u prirodni ivf, sa klomifenom i stopericom? Kako je proslo, koliko folikula ste imali, jel se oplodilo ista.. ?
    Uspjela sam dogovorit sa doktoricom da preskocimo inseminacije, jedna je bila neuspjesna. Trebali u postupak prosli mjesec, al je nasla cistu. Trenutno pijem Duphaston tablete, pa se nadam da ce cista puknuti i otici
    Ako je netko prosao postupak da mi napise, hvalaa
    Pozdrav... ja sam prosla dva postupka... prvi put imala pet folikula i cetiri JS svi oplodili se ali bili samo dvje vraceni 4stanicni a ostali dvje nisu prizivili...drugi put bilo cetiri folikula i 3JS dvje bili blastice i jedna morula bila zamrznuta... jedna blastica sada bude vec velika cura i 21.3 puni 4godine..

    Sretno od srca.

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  40. #2940

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Pozdrav. Da li ima netko da zna da su snizeni trombociti u krvi rani znak trudnoće?

  41. #2941

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Danas radila test nakon inseminacije. Dvije su crte ali je druga crta dosta svjetlija. Da li netko mozda ima iskustva?

  42. #2942

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Paola nadam se da ste ponovili test i da je druga crta jos vidljivija.. ako jest cestitam od srca

  43. #2943

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    cure koje eventualno budete u ponedjeljak i idući tjedan gore, javljajte kak je situacija, baš bi nam fino sjelo da opet stanu sa svime, a nekak se bojim da je neizbježno

  44. #2944

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Meni je jucer javila jedna cura sto je sad trebala u postupak da su joj rekli da nece radit 2 tjedna.
    Ja cu svakako jos nazvat u ponedjeljak jer sam i ja trebala iduci tjedan gore

  45. #2945

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Ponovila sam test i test je pozitivan.
    Hvala od srca.
    Ja sam ih zvala da im javim ali se ne javljaju.

  46. #2946

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    88

    Početno

    Ja bih trebala opet u srijedu gore,u postupku sam za fet,ako nece radit pa trebali bi nam javit,barem nama koje smo u postupku

  47. #2947

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    90

    Početno

    Cure, evo samo da se javim, moja druga beta iznosi 1057, 15 dnt 2 dvodnevna embrija. Samo sam htjela podjeliti iskustvo da od simptoma nisam imala nista, ni grceve, cice se ispuhale, nista nista. Mislila sam da opet nije uspjelo. Ni sada nemam simptoma, tako da najbolje ne brinuti. U zadnjih god dana bas nemamo srece s radom odjela, al zelim puno poz beta kad se situacija s koronom smiri...

  48. #2948

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Čestitam od srca

  49. #2949
    velikavisoka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2019
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    42

    Početno

    Pozdrav,
    Pitam za jako dobru frendicu.

    Vrlo kratko, radi se o ozbiljno zapuštenom OHSS-u (govorimo o periodu cca 9 godina) koji je prešao, sumnja se, u CLS (capilary leak syndrome). Žena je sa svojih 60 kg uobičajene težine došla na 108kg i ne mrda, samo buja (pije samo vodu i jede zelenje, nije debljina). Tjedno dobiva 3-4kg. Prošla sve moguće dr u RH i sad je doslovno pred zidom, a stanje se samo pogoršava. Dvije neuspjele trudnoće (placenta previa, blizanci, 7. mj trudnoće i 1 vanmaterična)

    Dakle ako itko, bilo tko zna nekog dr koji se bavi teškim komplikacijama IVF-a, molim preporuku...

    Navodno postoji neki dobar reproduktivni endokrinolog na VV, ali shvaćam da ovo nije tema o OHSS-u, ako slučajno netko ovdje postoji tko mu zna ime, molim tu info...

    U međuvremenu je poslala papire u PFC (Češka) pa čeka odgovor tj termin za skype konzultacije ili što će joj već preporučiti s obzirom na cjelokupnu situaciju...

    Hvala puno unaprijed...

  50. #2950

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Cure, bok, ima koja ikakav info s Vuka? Zovem ih ali nitko se ne javlja...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •