Stranica 48 od 77 PrviPrvi ... 38464748495058 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 2,351 do 2,400 od 3831

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #2351

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Zatekla me menga u subotu i onda mi 3.d.c. pada sutra. Ne mogu se naruciti nego samo dodjem. Toga se sjecam, ali se ne sjecam u koje doba. Molim pomoc u koliko se sati dolazi na prvi ultrazvuk?

  2. #2352

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    8

    Početno

    oko 10 ,prije ne.

  3. #2353

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    8

    Početno

    e sad pitanje za cure koje su bile na punkciji,dal stvarno moram natašte,zar ne mogu ni da kavu popijem????

  4. #2354

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    A ja sam stvarno bila na taste. Bolje ti je da te uspava anestezija da se vise opustis

  5. #2355
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj Kengurica prvotno napisa Vidi poruku
    Bolje ti je da te uspava anestezija da se vise opustis
    Ma kakvo uspavljivanje na Vuku? Anestezija? Nema anestezije... dobis injekciju za opustanje... i za bolove. Meni osobno ne pomazu bas.

  6. #2356

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Strasna, ne doslovce. Ja sam bila jako pospana prije punkcije pa se salim, kao bolje da si pospan.

  7. #2357
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Užas! NA TAŠTE vas naručuju, obda zene tako gladne i žedne trpe bolove punkcije na živo!

    Normabel za opuštanje i tramal/ketonal koji mozda daju na Vuku, nisu adekvatno oklanjanje boli pri punkciji, tako da je to uvijek punkcija na živo...
    Osim...

  8. #2358
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Osim, ako se izborite za sebe i tražite punkciju uz odgovarajuću intravenoznu kratotrajnu opću anesteziju u sali na Merkuru.
    To se može, ali morate inzistirati.

  9. #2359

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Draga Inesz, ja cak znam teoriju, znam da imam pravo traziti, ali i ovako je sve tamo u banani, i ovako se u tri sekunde doktori nazivciraju i bahati su i jednostavno ni ovako odrasla ne uspijem sve izreci sto mislim od tog osjecaja jada. S razlogom sam tamo, nazalost nemam puno izbora, ne bih sad tu pisala zasto. Apsolutno je grozno to sto nema analgezije, to sto ne rade nedjeljom, to sto se izmjenjuju doktori koji medjusobn lose komuniciraju, ali ja ne znam vise koliko se mora truda i gdje uloziti da se to promijeni. Nemam pojma zasto se mora za tramal i normabel biti na taste, ali kazu da mora. U toj borbi si vec tako jadan da izgubis i svaku volju boriti se za svoja prava.

  10. #2360
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Oprostite što se pridružujem kao padobranac.
    Iako sam davno bila pacijentica na VV više nisam i najveći razlog je upravo punkcija bez anestezije. Imam samo jedno iskustvo punkcije kod njih (PCOS, 40-ak folikula, skoro sat vremena maltretiranja do padanja u nesvijest) i mogu ga nazvati u najmanju ruku odvratnim. Različite bolne posljedice trpjela sam godinama nakon, usudila bi se reći da bolne jajnike imam i dan danas.
    Ali isto tako kao što netko prije reče čitala sam na Rodinom Facebook-u iskustvo jedne cure da je moguće dobiti anesteziju, na Merkuru. Iako, meni osobno je prestrašno da se na takvim stvarima treba inzistirati. Valjda je normalno da bi liječenje trebalo biti moguće u najmanjoj mogućoj boli, a punkcija svakako to zaslužuje. Pogotovo za cure koje imaju više js.
    Ustvari, javila sam se tužna iz razloga što se ni nakon moje punkcije od prije 13 godina stvari tamo nisu promijenile.

  11. #2361
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Kengurica, razumijem te. Drži se, nadam se da će postupak biti uspješan.

    Ali, moram naglasiti curama koje su na Vuku da se može dobiti punkcija s anestezijom u sali na Merkuru.

    Isto tako, i po stoti put napisati, da Vuk Vrhovac odradi oko 460 punkcija godišnje "na živo" izlažući na taj način pacijentice nepotrebnoj patnji i boli. Ovdje kao da se radi o baraci u šumi tijekom II. svjetskog rata, a ne bolnici u 21. stoljeću.

    I što je najgore punkcije se "na živo" obavljaju se već više od 20 godina i nema naznaka, da će ova praksa nespojiva sa suvremenom medicinom, uskoro biti prekinuta.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 28.05.2018. at 21:20

  12. #2362

    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Postovi
    8

    Početno

    eto ja danas bila na punkciji,i popila sam jutarnju kavicu(nije mi bilo ništa) ,i mogu samo reči da nije ništa strašno,skoro pa nisam ništa niti osjetila. al nažalost prazan folikul. tako da me to jedino bacilo u bed. za doktoricu Jukic i sestre sve pohvale.

  13. #2363
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Zapravo, kad se sagledaju činjenica da VV nema opciju odgovorajućeg načina otklanjanja boli pri aspiraciji folikula, a da je uspješnost postupka na niskoj razini poput one u većini hrvatskih bolnica, zapravo mogu slobodno napisati:
    Drage Žene, ne birajte Vuk Vrhovec. Nema anestezije, a šanse za rođenje djeteta iz MPO postupka otužno su niske kao i u ostatku hrvatskih bolnica.

  14. #2364
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Klinička bolnica Merkur (Sveučilišna klinika Vuk Vrhovac, Zagreb) u 2015. godini obavila je oko 733 MPO postupaka nakon kojih je rođeno 139 djece (broj poroda ne navodi se).

    Od tih malo više od 700 postupaka, bilo je oko 100 intrauterinih ineminacija (IUI), ukupno oko 460 IVF i ICSI postupaka izvantjelesne oplodnje, oko 150 transfera odleđenih zametaka (FET) i oko 25 postupaka označenih pod ostalo. (sl. 11. i sl. 2. Izvješća).

    https://zdravstvo.gov.hr/UserDocsIma...MPO%202015.pdf


    Posljednje uređivanje od Inesz : 28.05.2018. at 21:31

  15. #2365
    sretnaofca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    283

    Početno

    Citiraj etkica prvotno napisa Vidi poruku
    eto ja danas bila na punkciji,i popila sam jutarnju kavicu(nije mi bilo ništa) ,i mogu samo reči da nije ništa strašno,skoro pa nisam ništa niti osjetila. al nažalost prazan folikul. tako da me to jedino bacilo u bed. za doktoricu Jukic i sestre sve pohvale.
    Draga Etkica, i ja sam ma VV odradila aspiraciju 1 folikula bez anestezije, i nije bilo strasno, zaboljelo je naravno ali bio je 1!! Sada sam u Petrovoj imala cca 20 folikula, odradila uz anesteziju, a ne znam kako bi prezivjela taj broj na VV!! Meni je to grozno, da se zbog nedostatka osoblja, prostora i termina, zene tamo izlazu takvoj boli. Grozno. A dr. Jukić i sestre su super, al to nema nikakve veze sa bolovima i anestezijom.

  16. #2366

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Slažem se Inesz potpuno s tobom. Jako je žalosno u kojim uvjetima radi osoblje pa nije ni čudno da nemaju dobre rezultate. Jedan doktor od jutra kao na traci odradi ogroman broj folikulometrija, punkcija, transfera, prvih razgovora, otpusta onoh koji su taj dan imali punkciju/transfer. Pitanje je i s koliko se novaca raspolaže pa se na inseminacije šalje parove sa katastrofalnim speriogramima, u IVF se možda ne daju optimalne doze lijekova. Doktori na kraju krajeva nemaju niti vremena uzeti par kao jedinlu već samo kao broj. Zašto se uprava te bolnice ne zna zauzeti da se bolnica napokon renovira pa da se barem ta analgezija uvede to valjda ni oni sami ne znaju. Moram bez obzira na sve reci da su sestre i doktori susretljiviji nego u recimo Petrovoj. Barem je moje iskustvo takvo.

  17. #2367
    iva777 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Kengurica, razumijem te. Drži se, nadam se da će postupak biti uspješan.

    Ali, moram naglasiti curama koje su na Vuku da se može dobiti punkcija s anestezijom u sali na Merkuru.

    Isto tako, i po stoti put napisati, da Vuk Vrhovac odradi oko 460 punkcija godišnje "na živo" izlažući na taj način pacijentice nepotrebnoj patnji i boli. Ovdje kao da se radi o baraci u šumi tijekom II. svjetskog rata, a ne bolnici u 21. stoljeću.

    I što je najgore punkcije se "na živo" obavljaju se već više od 20 godina i nema naznaka, da će ova praksa nespojiva sa suvremenom medicinom, uskoro biti prekinuta.
    Potpisujem .
    Ja sam bila na vuku 2015.g.te sam odradila aspiraciju uz anesteziju.

    Tako da se svakako moze .

    Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

  18. #2368

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    194

    Početno

    Eto ja se nikako ne slažem sa Inesz. Nakon 7 godina , dvoje djece i bebicom u trbuhu mogu samo reći da mi je odabir Vuk vrbovca bila najbolja odluka u životu. Na pocetku naseg mpo puta bila sam na konzultacijama u drugim bolnicama i sa sigurnoscu od 1000% mogu reći da danas ne bi imala svoju djecu da sam izabrala drugačije. Da, punkcija boli, ali sve to zaboraviš kad prvi put vidis srceko na ekranu. I boli puno puno manje nego negativan test.

    Ali hvala Bogu imamo izbora i druge bolnice koje imaju anesteziju, ali i puno lošiju uspješnost.
    Vuk ima najveći postotak uspješnih postupaka od svih zagrebackih bolnica

    Ja znam da smo mi imali puno sreće, ali troje djece se ne moze nazvati samo srecom. Ipak je tu jako puno i do doktora i biologica i hvala im do nema na tome

  19. #2369
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj malena19 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto ja se nikako ne slažem sa Inesz. Nakon 7 godina , dvoje djece i bebicom u trbuhu mogu samo reći da mi je odabir Vuk vrbovca bila najbolja odluka u životu. Na pocetku naseg mpo puta bila sam na konzultacijama u drugim bolnicama i sa sigurnoscu od 1000% mogu reći da danas ne bi imala svoju djecu da sam izabrala drugačije. Da, punkcija boli, ali sve to zaboraviš kad prvi put vidis srceko na ekranu. I boli puno puno manje nego negativan test.

    Ali hvala Bogu imamo izbora i druge bolnice koje imaju anesteziju, ali i puno lošiju uspješnost.
    Vuk ima najveći postotak uspješnih postupaka od svih zagrebackih bolnica

    Ja znam da smo mi imali puno sreće, ali troje djece se ne moze nazvati samo srecom. Ipak je tu jako puno i do doktora i biologica i hvala im do nema na tome
    Jako mi je drago cuti i ovakve price. Nazalost, ja sa VV znam vise negativnih iskustava, ukljucujuci i moje. Iako sam tamo ostvarila trudnocu, iz prvog pokusaja. Naravno, ostvarila sam cilj, ali losa iskustva nisam zaboravila niti cu.
    I dalje smatram da je u 21. stoljecu u najmanju ruku humano omoguciti zeni koja se nosi s teretima borbe s neplodnosti, da tu borbu podnese na najlaksi moguci nacin. A punkcija na zivo to nikako nije.
    Ja nisam zaboravila svoju punkciju, a proslo je 13 godina i ponavljam, imam sina iz tog pokusaja. To me iskustvo drzalo godinama daleko od novog pokusaja za drugo dijete. Nisam zaboravila ni situaciju kad su mi zadnje blastice unistene u transferu koji su mi napravili a da nisu vidjeli da sam vec vanmatericno trudna kad sam jedva izvukla zivu glavu. Iako lijecnici koji su sudjelovali u ovom sto sam navela danas plivaju privatnim vodama, gorak okus VV je ostao. Sretna sam zbog svake trudnoce ostvarene u svakoj klinici pa i tamo, ali trpljenje boli svakako nije opravdanje za ostvarenje uspjeha. To ce potvrditi svaka zena koja je imala punkciju na zivo sa vise od 3-4 folikula.
    Ti si ocito sretnica... Tebi i tvojim pilicima i dalje zelim svu srecu!

  20. #2370

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Malena bas mi je drago zbog tebe. Ja sam isto prezivjela punkciju na zivo i nijs bila traumaticna, ali to ne znaci da je u 21. stoljecu u redu da ju nemaju. Ja nemam PCOS i 15-30 folikula, a znam cure koje imaju i imaju PTSP od punkcije. Kako da takva zena ode ikad vise na punkciju na zivo. Smatram da Vuk ima i svoje prednosti, u mom slucaju je imao i zato sam tamo, ali i da se stvari itekako mogu popraviti i uz minimalan ulog od strane bolnice ili ministarstva ili tko vec odobrava budgete za preuredjenje.

  21. #2371

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    194

    Početno

    U prvoj funkciji sam dobila 18js, u drugoj 15 zrelih i bilo je jako puno (manjih i srednjih) folikula pa nisu ni vadili sve jer je smo odgodili transfer Pa da me ne muce. Tako da jako dobro znam koliko boli punkcija.

    Da se razumijemo i ja bi radije da ima anestezije i smatram da bi je u 21 stoljeću trebalo biti. Mislite da doktori uživaju u našem pikanju na zivo? Alternativa je da VV prestane raditi dok to ne osiguraju, a meni bi to bilo puno gore nego sadašnja situacija

    Trenutno nema uvjeta za anesteziju i treba ih osigurati, a to je zadatak bolnice i to je daleko iznad dr Jukic. Znam da i ona pokušava osigurati anesteziju, ali do tad radi najbolje sto moze i ja sam joj zahvalna na to.

  22. #2372

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj Kengurica prvotno napisa Vidi poruku
    Malena bas mi je drago zbog tebe. Ja sam isto prezivjela punkciju na zivo i nijs bila traumaticna, ali to ne znaci da je u 21. stoljecu u redu da ju nemaju. Ja nemam PCOS i 15-30 folikula, a znam cure koje imaju i imaju PTSP od punkcije. Kako da takva zena ode ikad vise na punkciju na zivo. Smatram da Vuk ima i svoje prednosti, u mom slucaju je imao i zato sam tamo, ali i da se stvari itekako mogu popraviti i uz minimalan ulog od strane bolnice ili ministarstva ili tko vec odobrava budgete za preuredjenje.
    Eto ja sam otišla valjda sam luda kuzim te skroz i znam da nismo iste... moja oba poroda su bila horor pa sam svejedno isla po drugo dijete i sad po treće. Znam cure koje zbog prvog loseg poroda nema sanse da idu na drugo dijete. Ja pokušavam zaboraviti lose stvari jer mi ništa ne donosi ako ih vucem sa sobom u zivotu. Ali kuzim da ne moze to svako i zato mi je drago da postoje alternative koje će ženama olakšati... žao mi je samo sto to nosi losije rezultate sa sobom. Ali svaka od nas važe sto moze podnijeti i sto joj je bitnije
    I ja sam na VV zato što smatram da su strucniji nego druge bolnice, a ne zato što volim punkcije.
    A slazem se da treba malo uložiti da se osigura anestezija, ali nazalost to nije do doktora koji rade nase postupke

  23. #2373

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Malena, nisam ja ni rekla da je doktora. Sto se tice same doktorice ona je nama bas jako izasla u susret i uvijek se potrudi oko nas. Kao ti sam sto se tice razmisljanja o losem. Sto se same boli tice, imala sam samo jednu punkciju 7-8 folikula i osobno sam u zivotu i vece boli dozivljavala. Mislim da i ti doktori i sestre zasluzuju tu anesteziju, vece sale i bolje uvjete. Sigurno je puno lakse raditi punkciju zeni koja se ne stišće, trza, plače itd. Al kao što kažeš bolje da postoje nego da ih se ukine. Ipak odredjen broj trudnoća dodje od tamo. No što reći na činjenicu da jedna mariborska klinika ima veći broj zivorodjene djece iz postupaka od svih hrvatskih bolnica zajedno (a nema veci broj postupaka). Kako je živjeti s mišlju da možda nemaš dijete zbog naših uvjeta u zdravstvu..

  24. #2374
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj malena19 prvotno napisa Vidi poruku
    U prvoj funkciji sam dobila 18js, u drugoj 15 zrelih i bilo je jako puno (manjih i srednjih) folikula pa nisu ni vadili sve jer je smo odgodili transfer Pa da me ne muce. Tako da jako dobro znam koliko boli punkcija.

    Da se razumijemo i ja bi radije da ima anestezije i smatram da bi je u 21 stoljeću trebalo biti. Mislite da doktori uživaju u našem pikanju na zivo? Alternativa je da VV prestane raditi dok to ne osiguraju, a meni bi to bilo puno gore nego sadašnja situacija

    Trenutno nema uvjeta za anesteziju i treba ih osigurati, a to je zadatak bolnice i to je daleko iznad dr Jukic. Znam da i ona pokušava osigurati anesteziju, ali do tad radi najbolje sto moze i ja sam joj zahvalna na to.

    Citiraj malena19 prvotno napisa Vidi poruku
    Eto ja sam otišla valjda sam luda kuzim te skroz i znam da nismo iste... moja oba poroda su bila horor pa sam svejedno isla po drugo dijete i sad po treće. Znam cure koje zbog prvog loseg poroda nema sanse da idu na drugo dijete. Ja pokušavam zaboraviti lose stvari jer mi ništa ne donosi ako ih vucem sa sobom u zivotu. Ali kuzim da ne moze to svako i zato mi je drago da postoje alternative koje će ženama olakšati... žao mi je samo sto to nosi losije rezultate sa sobom. Ali svaka od nas važe sto moze podnijeti i sto joj je bitnije
    I ja sam na VV zato što smatram da su strucniji nego druge bolnice, a ne zato što volim punkcije.
    A slazem se da treba malo uložiti da se osigura anestezija, ali nazalost to nije do doktora koji rade nase postupke
    O ovom zadnjem dijelu tvog prvog posta ja pričam, to "trenutno nemaju uvjete" traje otkad su uspostavili odjel za MPO. Ima možda i 20 godina. Ja bi skoro pa rekla da bi radije da uopće i ne rade dok ne steknu uvjete za humane postupke, ali to je prebrutalno i za uvjete u HR nerealno. I ustvari, puno je djece u tih 20 godina rođeno pa je teško pričati o ukidanju. Naravno da za to nisu krivi liječnici koji rade, ali...s obzirom da postoji mogućnost aspiracije pod anestezijom na Merkuru (ali to tek unazad par godina) ja smatram i to je samo moje mišljenje, da se aspiracije više od 2-3 js ne bi uopće trebala raditi bez neke vrste anestezije. Liječnik koji vodi postupak je taj koji planira postupak i koji bi trebao ponuditi pacijentici to kao opciju. Naravno da nije isto aspirirati 5, 15 ili više js. Ja sam ih tad imala preko 40. I plakala sam, i bježala sa stola, i padala u nesvijest.
    I ja smatram da sam imala "sreće", pa uspjela sam iz prvog pokušaja čak i tako izmaltretirana. Ali mi nismo imali nikakve teške dijagnoze i tada sam imala 23 godine. Nema to ustvari veze sa srećom, ali ima sa biologijom, godinama, dijagnozama...na kraju krajeva, nije doktor taj koji odlučuje hoće li doći do implantacije ma koliko god on dao sve od sebe.
    Razumijem te, ostvarila si tamo tri trudnoće i to je predivno. Ali ja sam u tome očito suprotna, ja ne mogu ići nazad na mjesto s kojeg nosim odvratna iskustva, bez obzira na uspjeh koji sam imala.

    Citiraj Kengurica prvotno napisa Vidi poruku
    ... No što reći na činjenicu da jedna mariborska klinika ima veći broj zivorodjene djece iz postupaka od svih hrvatskih bolnica zajedno (a nema veci broj postupaka). Kako je živjeti s mišlju da možda nemaš dijete zbog naših uvjeta u zdravstvu..
    Ovo je meni zastrašujući podatak, i ako je točan (ne znam koji ti je izvor) stvarno je katastrofa stanje kod nas. Ustvari, možda je kod nas ustvari jedan od većih problema što se ne vodi prava baza podataka na razini Ministarstva da se točno zna koliko je postupaka na kojoj bolnici obavljeno po pacijentici s koliko živorođene djece. VV tad nije znao da sam ja rodila zdravo dijete, niti me tko pitao niti tražio da javim...Ne znam kako je s tim sada.

  25. #2375

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Ispricavam se jer je moj navod netočan, ali nažalost nije daleko od istine. Ne znam da li mogu sliku zalijepiti? Prepisat cu Mariborska bolnica je 2014. obavila 1668 transfera zametaka na koje je rodjeno 502 djece dok su 2015. sve bolnice u HR zajedno obavile oko 2300 transfera i oko 1300 inseminacija iz cega je rodjeno samo 553 djece. Prepisujem a facebook stranice Roda neplodnost.

  26. #2376
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    https://m.facebook.com/story.php?sto...05411696199492

    Usporedba godišnjeg broja transfera i broja rođene djece između mariborske klinike i svih hrvatskih bolnica zajedno, istinita je. Na žalost.

    Razina uspješnosti MPo postupaka u hrvatskim bolnicama tragično je niska.

  27. #2377
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Izlaganje pacijentica trpljenju nepotrebne boli u suprotnosti je s pravilima medicinske struke i duboko neetično.

    Vuk Vrhovec započeo je obavljati prve aspiracije 1995. godine.

    TO je 25 godina asipracija na živo.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 30.05.2018. at 19:13

  28. #2378

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Mozda se pokusavaju upisati u Guinessovu knjigu Mozda da pocnemo ubacivati u sandučić za prigovore i pohvale pisani prigovor.

  29. #2379
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Zaista ne zelim biti netko tko ce iti jednu zenu “odvratiti” od odluke da svoju trudnocu pokusa ostvariti na VV, nije mi to namjera. Ali nekako vjerujem da se i puno benignije stvari mogu promijeniti s pritiskom...kad nema potraznje i ponuda se mora promijeniti/prilagoditi. To je zakon trzista i toliko je jednostavno.
    Da zakljucim, u jednoj maloj zemlji kao sto je nasa, drago mi je da uopce imamo opciju lijecenja preko HZZO-a za razliku od nekih puno bogatijih, da imamo mogucnost lijecenja uopce jer kod nas je to nazalost postalo svjetonazorsko pitanje. I situacija se nece zapravo promijeniti dok ne dodje vlada koja ce se moci/htjeti/zeljeti suprotstaviti upravo tome, jer to ce biti uzasno tezak proces. Tek onda se stvari zaista mogu promijeniti.
    Drage zene, svu srecu svijeta nam zelim u nasim nastojanjima da postanemo mame...

  30. #2380

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    194

    Početno

    Citiraj katka22 prvotno napisa Vidi poruku
    Zaista ne zelim biti netko tko ce iti jednu zenu “odvratiti” od odluke da svoju trudnocu pokusa ostvariti na VV, nije mi to namjera. Ali nekako vjerujem da se i puno benignije stvari mogu promijeniti s pritiskom...kad nema potraznje i ponuda se mora promijeniti/prilagoditi. To je zakon trzista i toliko je jednostavno.
    Da zakljucim, u jednoj maloj zemlji kao sto je nasa, drago mi je da uopce imamo opciju lijecenja preko HZZO-a za razliku od nekih puno bogatijih, da imamo mogucnost lijecenja uopce jer kod nas je to nazalost postalo svjetonazorsko pitanje. I situacija se nece zapravo promijeniti dok ne dodje vlada koja ce se moci/htjeti/zeljeti suprotstaviti upravo tome, jer to ce biti uzasno tezak proces. Tek onda se stvari zaista mogu promijeniti.
    Drage zene, svu srecu svijeta nam zelim u nasim nastojanjima da postanemo mame...
    Nažalost ja smatram da ce pritisak samo dovesti do zatvaranja Vuka
    Ima drugih bolnica koje mogu preuzeti te pacijente.
    Jedino ako Merkur odbije zatvaranje i nadje novce i prostor, a ne znam koliko je taj scenarij realan.
    Ali da... unatoč svemu mislim da je super da imamo free postupke preko Hzzo-a iako je i to prije bilo bolje. Mislim na vrijeme kad se resetirao broj poslije poroda.

  31. #2381

    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    194

    Početno

    Ali malo i ljepsih tema... mi danas vidjeli srceko

  32. #2382
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj malena19 prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost ja smatram da ce pritisak samo dovesti do zatvaranja Vuka
    Ima drugih bolnica koje mogu preuzeti te pacijente.
    Jedino ako Merkur odbije zatvaranje i nadje novce i prostor, a ne znam koliko je taj scenarij realan.
    Ali da... unatoč svemu mislim da je super da imamo free postupke preko Hzzo-a iako je i to prije bilo bolje. Mislim na vrijeme kad se resetirao broj poslije poroda.
    I ovo mi je totalna novost... Znači, tko ostvari trudnoću i rođenje zdravog djeteta, u slučaju da je ispucao sve pokušaje preko HZZO, ako želi drugo dijete osuđen je jedino i isključivo na privatne pokušaje?
    Ja sad idem drugi put u ovoj turi, mislim da mi nitko ne broji pokušaje od prije 13 i 8 godina...ustvari, kako to mogu uopće znati? Ja sam bila uvjerena da se i dalje "resetira". gdje bi to mogla pročitati, ima li što u Zakonu?

  33. #2383
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Katka, postupci od prije 8. mjeseca 2012. ne ulaze u broj pokusaja koje osiguranica ima pravonpravona teret HZZO-a prema Zakonu o medicinski pomognutoj oplodnji.

    Taj zakon kaže da osiguranica ima pravo na 4 IUI, 2 postupaka u prirodnom ciklusu i 4 u stimuliranom. I to je to

    Znacajan je dio zena koje u okviru tih prava na postupke preko HZZO-a ne uspije roditi
    Posljednje uređivanje od Inesz : 05.06.2018. at 10:37

  34. #2384
    katka22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    785

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    Katka, postupci od prije 8. mjeseca 2012. ne ulaze u broj pokusaja koje osiguranica ima pravonpravona teret HZZO-a prema Zakonu o medicinski pomognutoj oplodnji.

    Taj zakon kaže da osiguranica ima pravo na 4 IUI, 2 postupaka u prirodnom ciklusu i 4 u stimuliranom. I to je to

    Znacajan je dio zena koje u okviru tih prava na postupke preko HZZO-a ne uspije roditi
    Bože, koliko diskriminacije... tužno i žalosno. Hvala ti na info.

  35. #2385

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Malena čestitam!

  36. #2386

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Jel znamo kad dr jukic ide na GO?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  37. #2387

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj Nemasekirancije prvotno napisa Vidi poruku
    Jel znamo kad dr jukic ide na GO?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
    Doktorica je trenutno na GO.

  38. #2388
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    Nisam to znala. Meni je rekla da primaju u postupke do 10.7. i da onda idu kolektivno na godišnji. Eh!

  39. #2389
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam to znala. Meni je rekla da primaju u postupke do 10.7. i da onda idu kolektivno na godišnji. Eh!
    Moguce je i to. Dr je imala i “starog godisnjeg” pa je to vjerovatno sad morala iskoristit. Sad radi netko drugi od dr. A moguce je da 10.7. idu kolektivno na 3 tjedna.

  40. #2390

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj bubba prvotno napisa Vidi poruku
    Doktorica je trenutno na GO.
    Znas do kad je?
    Citiraj Vaki prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam to znala. Meni je rekla da primaju u postupke do 10.7. i da onda idu kolektivno na godišnji. Eh!
    A jel se zna kad se vracaju s tog kolektivnog?

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  41. #2391

    Datum pristupanja
    Sep 2014
    Postovi
    31

    Početno

    Ne znam,nisam ni pitala sestre.trenutno gore se mjenjaju svi,svaki dan neko drugi radi.

  42. #2392
    Vaki avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    772

    Početno

    E, sad baš razmišljam o tome. Ako primaju žene kojima će 10.7. biti 3. dan onda znači da će raditi do kraja 7. mjeseca i da ih u 8. mjesecu nema. Tako da vjerojatno opet počinju u 9. mjesecu.

  43. #2393

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Cure dajte mi recite...kad se krene u proces (neku od oplodnja) u koje vrijeme se moze najranije ujutro dolazit (radi inekcija,uzv il cega vec)? Pitam radi posla. S obzirom da nisam od onih sretnica da imam nornalnog poslodavca, pa ne zelimo da sazna.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  44. #2394

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Nemasikirancije, ultrazvuci su ujutro, ne mogu se sjetiti jel od 8 ili od 8:30. Oko 11 kazu da se dodje na konzultacije. Mislim da su u 10 punkcije u 12 FET. I nikad ne znas koliko ces cekati. Nekad skoro nista nekad se nacekas. Jesi vec na Vuku u postupku ili tek biras kliniku?

  45. #2395

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    157

    Početno

    Citiraj Kengurica prvotno napisa Vidi poruku
    Nemasikirancije, ultrazvuci su ujutro, ne mogu se sjetiti jel od 8 ili od 8:30. Oko 11 kazu da se dodje na konzultacije. Mislim da su u 10 punkcije u 12 FET. I nikad ne znas koliko ces cekati. Nekad skoro nista nekad se nacekas. Jesi vec na Vuku u postupku ili tek biras kliniku?
    Hvala ti na infu. Nadala sam se da se to moze i malo ranije, al sta je tu je. Vec sam gore. U 9 mj krecem u postupak. Prvo na inseminaciju. Al mijenjam posao uskoro pa cu morat smisljavati novom poslodavcu ocito di sam i zasto cu kasniti ili sl. Kako ste vi taj dio rijesavale? One koje su zaposlene a poslodavci neznaju za postupke.

    Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk

  46. #2396

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Jedino Skvorc radi preko HZZO, a da se mozes dogovarati za termine. Meni nadredjeni zna pa mi je to puno olaksalo.

  47. #2397

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Prije svega želim vas sve pozdraviti. Čitam vas već neko vrijeme i odlučila sam se i sama pridružiti. Naime, kad sam se odlučila za daljnju obradu, budući da 2god nije došlo do prirodne trudnoće, o MPO nisam znala apsolutno ništa, o samim klinikama još manje. Moja želja je bila privatna klinika jer sam jako skeptična prema državnim bolnicama... Moja ginekologinja je bila protiv toga bar dok ne probam ovako i njen je prijedlog bio VV (nabrojala mi je i druge bolnice, ali s njima ima najviše pozitivnih iskustava). I tako sam napravila. Pričekala sam ljeto i u 9mj otišla na svoj prvi pregled. Do sad sam prosla 3 postupka i dosta toga naučila o MPO. Ni jednog trenutka nisam požalila što sam izabrala njih. Zaista su susretljivi, sestre su pristupačne, bodre te... a to što su uvjeti tamo takvi kakvi jesu nije ni do bolnice ni do doktora niti do sestara nego je to ogledalo naše države i ulaganja u zdravstvo. Bojala sam se svoje prve punkcije jer sam čitala o nepodnošljivim bolovima, padanju u nesvijest, kukanju kako jedini VV to radi na živo... Prvi put su me pripremali na inseminaciju, terapija klomifen, dobila sam 5 folikula i odlučili su da je to za IVF. Punkcija je prošla bezbolno, doslovno je bilo gotovo za 3min, duže je trajala priprema... Drugi put sam također završila na klomifenu dobila 2 folikule i doslovno ništa osjetila nisam. Sad zadnji put bilo ih je čudo... ne znam koliko su ih popikali a koliko ostavili, ugl dobila sam 12 jajnih stanica, ali zbog prijetećeg hipera nisam izvršila transfer... tako da moji eskimi čekaju jesen. Te treće punkcije sam se užasno bojala, odmah su me upozorili na hiper, vidjela sam se već kak urlam u sali, ali zaista je prošlo sve ok, sestra me držala za ruku, pričali su sa mnom, trudili se da ostanem mirna, a ja sam razgledavala okolo stvari i nisam mislila na bol... ono što sam osjetila bilo je samo dok su ulazili u jajnik i to su me svaki put upozorili i ja sam bila spremna. Znači svega tri put me malo zapeckalo. Kad je bilo gotovo odležala sat vremena, i otišla doma najnormalnija.. predvečer sam već bila na putu. Punkcije uopće nije toliko strašna. Bilo mi je drago što nisam inzistirala na anesteziji jer se poslije nje cijeli dan mučim, a ovako sve je odmah prošlo, kao da ništa nije ni bilo. Moć psihe je nevjerojatna. Ono što malo zaboli je ulazak u jajnik i eventualno ako folikula nije dovoljno zrela..u tom slučaju njena opna je puno čvršća nego zrele folikule. I bezobzira što su iza mene za sad 2 neuspješna pokušaja, meni ni trenutka nije žao što sam izabrala VV. Minus im je štonisi skroz kod jednog liječnika, neko kako koga smjena ulovi...ali tako je to u svim državnim bolnicama. Uvijek postoji opcja privatno, koja je puno skuplja a šanse su jednake. Da bi sve uspjelo moramo imati vjeru. Ponajprije moramo vjerovat liječniku jer i njima je u interesu da nas se riješe

  48. #2398
    Vanessaa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2018
    Postovi
    36

    Početno

    Atremida lijepo pozdrav. Potpisujem svaku tvoju rijec, slazem se u potpunosti.
    Ja sam imala tu srecu pa sam uvijek dosla kad je radila dr.Jukic zbog cega sam presretna.
    Na vv smo krenuli prosle godine na jesen i sada sam u 14tt, nadamo se da ce do kraja biti sve uredu.
    Zelim ti puno srece.

  49. #2399

    Datum pristupanja
    Jul 2018
    Postovi
    4

    Početno

    Citiraj Vanessaa prvotno napisa Vidi poruku
    Atremida lijepo pozdrav. Potpisujem svaku tvoju rijec, slazem se u potpunosti.
    Ja sam imala tu srecu pa sam uvijek dosla kad je radila dr.Jukic zbog cega sam presretna.
    Na vv smo krenuli prosle godine na jesen i sada sam u 14tt, nadamo se da ce do kraja biti sve uredu.
    Zelim ti puno srece.
    Ali kad zaista je tako

  50. #2400

    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Postovi
    87

    Početno

    Ja bih isto htjela rijec pohvale dati za dr. Jukic. Susretljiva je jako. Ako ste neki specifikum onda ce napraviti i razne iznimke. Iako si tamo ko na traci zbog obujma posla koji imaju te ipak obradi individualno. To sto ona nama nekad nista ne prica je vjerojatno jer se u tom trenutku sve razvija po p.s.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •