Stranica 75 od 77 PrviPrvi ... 25657374757677 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,701 do 3,750 od 3831

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #3701

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ma meni je inace sve ok uvijek bilo i nikada nikakve ciste na pregledima i ciklusi dosta isti, ali cim pijem klomifene odmah problemi. Tebi sretno sutra.

  2. #3702

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Hvala ti Sladja!

  3. #3703

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Pozdrav svima imam jedno pitanje. Naime radi se o onom famoznom trijažnom upitniku. Naime kako imam ne redovite cikluse od 28 do 36 dana, prošli mjesec je uranila i nije prošlo tih 2 tjedna pa nisam išla na pregled. Mene sad zanima što učiniti ako ne prođe 2 tjedna a trebam doći na pregled i vađenje hormona. Sjećam se zadnji put kad sam došla oni su već imali isprintane upitnike priloženi u mom kartonu, znači nisam mogla naknadno doći tamo sa svojim isprintanim upitnicima. Jel se što promijenilo, što ako donesem svoje s drugim datumom hoće li provjeravati ili ne jel stvarno ne mogu ravnati ciklus s tim upitnikom a rečeno mi je da se 1dan tolerira znači 15 ili 16 dan od slanja mogu doći. Pomozite mi što napraviti jel ne želim izgubiti još jedan mjesec radi toga

  4. #3704
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Ja uopce ne pazim toliko na to i nisam do sada imala problema...pita kad zovem za narucit se jeste poslali trijazne upitnike, kazem jesam i to je to.Po meni ne mozes pogodit u dan kao ni kad zoves za narucit se 3.dan ciklusa pa pita jel imas neg.test? Uvijek kazem kako sam mogla znati u dan kada cu dobit da bi napravila test..ne daj da te zezaju! Zadnje kad sam isla poslala sam trijazne 5.2., ocekivala sam da cu dobit 20.2.no dobila 22.2.i gore bila 24.2.
    I da, zadnjeme zvala sestra na mob, vec sam bila na parkingu, pregled nakon 3.dana da mi na trijaznom uputniku nema suprugovog potpisa i da obavezno mora doci potpisati...drugi pregled vodila ga samo zbog toga i nitko nije imao pojma da fali potpis i da treba....

  5. #3705

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Po meni ti trijažni nemaju nikakvog smisla kada ionako moraš imati negativan test za prvi pregled...ali ono, pravilo je takvo. Ali mislim da oni ne provjeravaju to toliko, ja sam jednom prilikom zaboravila na trijažne, sjetila se tjedan prije pregleda, napravila se luda, datum na trijažnima napisala 2 tjedna otpilike prije očekujem mengu i poslala ali znači poslala tjedan prije dolaska i nitko mi nije ništa rekao. A isto tako, menga mi nije u dan redovita i ja otprilke uvijek računam da šaljem 2 tjedna ranije, nekada se desi da to ne bude 14 dana nego par dana i više i opet nitko ništa tako da, po meni bolje poslati ranije za svaki slučaj i praviti se lud.

  6. #3706

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Hvala na odgovoru i ja sam razmišljala da na trijažnim promijenim datum i pošaljem. Jer stvarno nemaju smislu ako je test negativan.

  7. #3707
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Cure, vezano uz trijažu i testiranje na e SARS-CoV-2 na Vuku Vrhovcu, možda bi vam nova forumašica MLMA mogla dati detaljne i točne informacije. Činila se jako upućena.
    Šteta da nije češće aktivna na forumu. Možda se javi.

    Citiraj MLMA prvotno napisa Vidi poruku
    Testiranje na koronu za potrebe VV i Merkura se radi u bolnici Mekur, ulaz u dnevnu bolnicu s desne strane (znači ne idete u red lijevo za trijažu). Za testiranje nije potrebna prethodna narudžba, važno je jedino da je uputnica u sustavu. Testiranje se vrši svakii dan (uključujući subote i nedjelje) od 7:30-8:30, te radnim danom dodatno od 10:30-11 (ovaj potonji termin molim provjerite jer nisam nikad na njega išla pa nisam 100% sugurna). Dovoljno je otići na testiranje dan ranije, u jjutranjem terminu, jer su nalazi gotovi isti dan u 13h. Zvat će vas telefonom u to doba uoliko je nalaz pozitivan, a u slučaju negativnog nalaza (nitko Vas nije zvao) slobodno otiđite u VV i recite sestri da ste se testrali na Merkuru i da je negativan nalaz u njihovom sustavu.

  8. #3708

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav! Zanima me informacija, da li neko ima iskustvo, nakon prve inseminacije, koja je bila neuspjesna, da se odmah sledeci ciklus moze ici u drugi postupak? I obzirom da nisam slala trijazne upitnike, da li ce to predstavljati problem ako je samo to u pitanju?

  9. #3709

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Mislim da se nakon ciklusa pauze moze u postupak, bar sam tako ja isla nakon prirodnog Ivf-a sa klomifrnima, ali bez trijaznih te nece primiti, to je bar moje misljenje.

  10. #3710

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    8

    Početno

    Znaci ipak vjerovatno ide ciklus pauze, pa onda opet. Sutra zovem VV pa cemo vidjeti. Danas 15. dan nakon Inseminacije, test negativan nazalost. Da li da nastavim sa estrofemom i utricima, kada se prekida sa njima, obzirom da mi je receno da test danas uradim?

  11. #3711

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Vjerujem da ce vam tako reci jer inace tako rade a pogotovo sada zbog trijaznih. Ja sam inace terapiju prekidala sa negativnom betom tako da za svaki slucaj pitajte. I neka drugi puta bude vise srece

  12. #3712

    Datum pristupanja
    Apr 2021
    Postovi
    8

    Početno

    Zvala sam ih, u glavnom tacno tako, prekidam svu terapiju, i tek sledeci ciklus ispočetka(jedan preskacemo). Nadamo se da ce biti vise srece...i da, zvala sam ih bezbroj puta ,jedva sam ih dobila na telefon, ne znam da li je tako uvijek, ali sto se toga tice jako lose iskustvo...

  13. #3713

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Bok, moj muž bi trebao ponoviti spermiogram, te ja vaditi nalaze krvi. Prvi pregled smo obavili u 3.mj.2020.god,i zbog upale kod muža morali odgoditi dok se ne izlječi. Sad me zanima pošto smo iz daleka, da li mi vrijedi ponovo krenuti u to zbog korone. Čitala sam ovdje da moze doći do prekida procesa ako se u međuvremenu zarazim. Također to testiranje za koronu, ako ja moram doći vaditi krv 3-5 dan ciklusa kako znat kad napravit test. Da li je možda bolje da odgodimo dok se situacija ne smiri. Živim blizu Plitvičkih jezera pa mi se ne da bez veze otići tamo pa da me vrate. A zvala sam par dana za informacije, nitko se nije javio.

  14. #3714

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Nemojte odgađati.. nitko ne zna kad će situacija s covidom završiti i hoće li.. naručite se za testiranje 1.dan ciklusa, zovite VV taj dan i 3. dan idite na pregled- dogovor za mpo postupak. Tad će vam doktorica reći što sve trebate od nalaza, bude li preko tjedna vratite se drugi dan izvaditi krv.
    Citiraj Bluenina21 prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, moj muž bi trebao ponoviti spermiogram, te ja vaditi nalaze krvi. Prvi pregled smo obavili u 3.mj.2020.god,i zbog upale kod muža morali odgoditi dok se ne izlječi. Sad me zanima pošto smo iz daleka, da li mi vrijedi ponovo krenuti u to zbog korone. Čitala sam ovdje da moze doći do prekida procesa ako se u međuvremenu zarazim. Također to testiranje za koronu, ako ja moram doći vaditi krv 3-5 dan ciklusa kako znat kad napravit test. Da li je možda bolje da odgodimo dok se situacija ne smiri. Živim blizu Plitvičkih jezera pa mi se ne da bez veze otići tamo pa da me vrate. A zvala sam par dana za informacije, nitko se nije javio.

  15. #3715

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Bluenina - za vađenje krvi ne treba test na koronu, samo ako se krece u postupak, a to ne mozete (bar ja nisam mogla) taj ciklus dok se vade hormoni nego sljedeci... a ni za spermiogram ne treba test, al treba se za sve naručiti...

  16. #3716

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Ivana2009 jel to znači da ako smatram da trebam vaditi krvne nalaze, dođem 3.dc bez testa? Ne mogu ni vaditi krv bez da mi doktorica kaže.
    (Mene to vjerojatno čeka sljedeći ciklus)

  17. #3717

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Meni u studenom bili isticali nalazi hormona i ja se narucila 3.dc da imam uputnicu za to, ponijela i d1 za postupak, al dr.rekla da ne mogu kretat u postupak dok nema toh novih nalaza. Meni onda zadala da u međuvremenu napravim i neke imunoloske i dr.pretrage...
    trebala bi nazvat 1.dc i reci da trrbas vaditi krv za to, ako si slala trijazne upitnike za postupak vjerojatno te nece uzet u postupak, al nikad se ne zna , čak ovisi i o tome koja dr.bude taj dan. Koliko sam shvatila iz drugih foruma pocinje nedostajat lijekova, tak da je i zbog tog upitno nazalost

  18. #3718

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    18

    Početno

    Bok,ja sam bila na prvom pregledu, i rečeno mi je da sa uredni nalazima od muža(radio je bris mokraće cijevi, uzorak ejakulata), doktorica na VV rekla da ima upalu te da mu je zato spermiogram drugi put loš, prvi je bio odličan. Sad imam te nalaze da je upala riješena, imam svoje od papa testa i briseva. Na otpusnom pismu piše da se naručim 1 dan ciklusa za vađenje krvi od 3 do 5 dana. S uputnicom a2 za pregled, te a3 za fsh, lh, e2, t, shbg, itd i sečer na tašte. Sad mene isto zanima da li možemo ja i muž isti dan sve obavit, da li će nalazi vrijediti dovoljno dugo do postupka. Da ne idemo u dva navrata za Zg. I ako tko ima broj na koji mogu zvat, na ove što sam zvala nitko se ne javlja. I u koliko sati je najbolje zvati. Hvala vam puno na informacijama

  19. #3719

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    I mene čeka isto, ovaj mjesec samo krvni nalazi a idući bi trebao ići postupak ako sve bude ok. Mislim da treba nalaz testa na covid, jer prvo ideš doktorici a onda te oni dolje šalju vadit krv. Ja ću sutra zvati da vidim točno

  20. #3720

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Imam pitanje, kad se računa prvi dan ciklusa, naime negdje sam čitala da ako dođe kasno popodne, onda se idući dan računa kao prvi, jel to istina ili?

  21. #3721

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ja sam isla najprije vaditi krv, a onda k dr., a za pregled (ako se ne krece u postupak) ne treba test... to je ionak samo razgovor, mene nije pregledavala uopce...
    Ako menga dođe popodne nakon 15 h, onda se sljedeci dan racuna kao prvi.. a ako i prije 15 h krene samo smeđarenje a ne prava krv isto se ne računa...

  22. #3722

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Grofica.. vadiš spolne hormone ili? Meni danas vele- ne istječu hormoni, ti nalazi vrijede. A zadnji put vadila 2.mj. 2020.. Ja u šoku - kako vrijede?! Ne kužim... uglavnom- 3 mjeseca moram na pauzu pa onda tamo opet i da dođem 3.dc izvaditi krv i na pregled/dogovor s testom na covid.

  23. #3723

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Ivana, jeste se prvo išli gore javit na palter kod sestre pa su vas onda poslali krv vadit ili ste samovoljno prvo išli u laboratorij, znači niste trebali test, jeste dugo čekali red? Mislim vremenski koliko ste bili na VV, pitam radi posla

  24. #3724

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Tamy86, da vadim spolne hormone, tsh i što već ide uz to. Ja sam zadnji puta radila 2019 a kako sam poslije dolazila na transfer samo nisam trebala. Sad idem u novi postupak ivf i trebam napraviti. Zašto 3mj,zbog corone ili?

  25. #3725

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Javila sam se sestri na šalter i ona nest poklikala (narucila me valjda da me mogu pozvat imenom unutra), nisam dugo čekala... mozda 5-10 min

  26. #3726

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ja sam išla tamo na Merkur na test na covid jer sam mislila da cu ici u postupak, ali mi dr.rekla da ne mogu taj ciklus u postupak dok se vade hormoni, nego tek sljedeci prema tim nalazima...

  27. #3727

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Grofica
    Ne, bila sam na laparoskopiji prošli ciklus pa 3 mj kao odmora za tijelo/jajnike i pokušavanje doma.
    A već vidim kad dođem nakon ta 3 mj da će me slati vaditi krv i onda će imati go i eto jeseni... užasno mi sve to sporo ide na VV. Sve više razmišljam da mijenjam bolnicu.

  28. #3728

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Tamy, da i ja često razmišljam o drugoj bolnici, ali kako znam druge cure koje su po drugim bolnicama i nezadovoljne, nisam ni sama pametna. U Petrovoj su brzi po pitanju postupka no skužila sam iz razgovora da tam štede s lijekovima, mi smo sretne što tu sve dobijemo dok drugdje zbilja štede.

  29. #3729

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Nadajmo se da će biti bolje, samo pozitivno

  30. #3730

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Citiraj Ivana2009 prvotno napisa Vidi poruku
    Javila sam se sestri na šalter i ona nest poklikala (narucila me valjda da me mogu pozvat imenom unutra), nisam dugo čekala... mozda 5-10 min
    jeste li ih uspjeli dobiti telefonski ili ste samo došli tamo, jel ja ih nikako ne uspijevam dobiti

  31. #3731

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Uspjela sam bila telefonski, ali poslije 13 h. Ako se zove prije za raruszbe ne zele uooce ni slusati...

  32. #3732

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ne znam gdje bih pitala pa cu tu jer mislim da cu najprije dobiti odg...danas sam bila na VV i dobila prvu dozu purogena...dodem doma i proucavam kako moram namjestiti pen...i ostane mi na nekih 70jedinica kotacic i nece doci do nule nazad...ne znam ni kako bih objasnila jer me strah da sam nesto potrgala...sestra mi je rekla kada cu namjestati dozu na 150 da ako predem slobodno odvrtim do kraja i ok, ali on mi nikako nece doci do 0 a ne znam jel sta bi se desilo da okrenem...i ne znam sta da radim ako sam stgrala nesto.....i kud da idem....pa pomagajte ako itko ima savjet...

  33. #3733

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    I kada ga vrtim ne cuje se ono kliktanje jer nego vrti se onako bezeveze dok ne dode u krug do broja 70.

  34. #3734

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Sladja - mene pikao suprug pa je znao kak to sve ide... nije nijednom fulao brojku ni vrtio za probu... al ako se predje 150 npr onda se vrti do kraja da dode do 0, onda se valjda ne moze u rikverc vrtit nego moras odvrtit do kraja sve da bude opet na 0??? Tak sam shvatila sad po uputi koju si dobila...
    Kak je proslo s testiranjem i svim? Koja dr.bila?

  35. #3735

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Kad kreces s pikanjem? Sutra?
    Ako ti je blizu hitna, oni ti mogu pomoci sigurno...

  36. #3736

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ma joj, i ja sam znala jer sam se i prije 6 g sama pikala i sad me panika ulovila jer ok, kao pogrijesila i odvrtila do kraja i onda bi trebao ostati na nuli ali on stane na 70...pa sam okrenula urikverc do 0 i probala namjestit i ok, onak cuje se kliktanje...i kao sve ok ali opet dok odvrtim do kraja ne bude na 0 nego na 70...ali ne curi nista van tako da mislim da mi nije nista otislo lijeka. A vidjet cu sutra dok cu se piknuti, valjda nisam strgala nista ali kud sam isla cackat da sad ludim od brige.
    A dobila sam mengu u cet popodne i jucer se testirala ujutro ali kod nas nalazi dolaze tek drugi dan pa me bilo frka sta ce mi reci...sestra rekla ok, ali dr.Jukic nije bila sretna ali hvala bogu nalaz stigao tamam dok sam kod nje bila. U cet kontrola.

  37. #3737

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Palo mi je na pamet da odem na hitnu da im objasnim sta sam napravila..

  38. #3738

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ne bi smjelo stat na 70, al ne brini jer u tim ampulama ima vise lijeka nego sto pise pa ti ne bi smjelo falit..

  39. #3739

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    E pa to da znam da ne bi smjelo i ne znam dok cu se piknut ako i dode do 0 jel ce to znaciti da sam si dala 150 ili nece i sta ako mi stane na 70 sta cu onda...ici cu kasnije na hitnu pitati

  40. #3740

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Gledam doka svoj pen, ima unutra jos malo lijeka u ampuli... uglavnom odvrtila sam do kraja i onda se pojavila strelica koju isto zavrtim i onda se samo vrati na 0... ne znam kak na 70.
    Ja sam uz pen dobila i upute gdje tak pise -odvrtit do kraja pa natrag vrtiti do broja koji treba...

  41. #3741

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Pa da, jasno je meni to sve i citam upute sto puta ali sta sam ja u sekundi napravila da se ne vrati na 0 nemam pojma...imam osjecaj kao da tu malo zasteka jer kada ja lagano unazad okrenem vrati se na 0. Na hitnoj mi nisu znali pomoci, misle da je isto stvar u tome da samo malo steka pa cu vidjeti sutra sta ce se desavati dok cu se piknuti pa ako vidim da je nesto cudno u pon cu otici u bolnicu i dobro.

  42. #3742

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Mislim da sam skuzila u cemu je stvar sada bistre glave a i jedna cura mi je poslala presavrsen video sa uputama a i dok sada citam upute vidim dio gdje pise dok se izvrti do kraja pritisnuti gumb za injiciranje i u videu je bas taj dio detaljno objasnjen.. ali panika je ucinila svoje da nisam znala ni kako se zovem.

  43. #3743

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Sladja - eto, super da si skužila.
    Like
    Ujutro pikanje pa nek bude puuuno folikula!!!
    Posljednje uređivanje od Ivana2009 : 10.04.2021. at 22:00

  44. #3744

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Pozdrav svima, da li je potrebno testirati se na Covid i prije dolaska na pregled za praćenje folikula (postupak inseminacije) ili samo onaj dan kad se ide u salu? Također, znači za inseminaciju suprug isto mora dobiti uputnicu za testiranje na Covid te uputnicu za spremiogram? Lp,

  45. #3745

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Silk - pretpostavljam da je za inseminaciju ko i za ivf - dolazak s negativnim testom 3.dc
    A suprug ne treba test na covid nego samo uputnicu A3 za spermiogram/postupak oplodnje

  46. #3746

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Samo napomena - dodatni termin testiranja na Covid na KB Merkuru je od 11-11:30 radnim danom. Pitanje za žene koje imaju problem s TSH, moj je 4.2 i nitko od doktora na VV mi nije spomenuo da bi to mozda mogao biti problem zasto ne dolazi do začeća (obzirom da je sve drugo u najboljem redu). Vidim da se piše da je problem ako je iznad dva, pa sam trazila uputnicu za ponovo vadenje, zajedno uz antitijela, pa me zanima - koliko vremena treba proci od uzimanja klomifena za vađenje krvi da bi bili sigurni da na razinu nije utjecao klomifen?

  47. #3747

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Silk, ne znam odgovor na tvoje pitanje.
    Ali moram iskomentirati kako me to ljuti- ja sam bila na operaciji, za koju sam vadila svježe nalaze i isto je TSH oko 4. Nitko to ni pogledao nije na VV. A poslali me doma na 3 mj. pauze. A mogla sam u tom vremenu i sniziti TSH.

  48. #3748

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Hvala svejedno, da i mene to ljuti. Bolje da sam prvo TSH snizila pa išla na prvi AIH nego obrnuto.. sad samo imam taj loš osjećaj da će biti neuspješna jer nisam riješila prvo potencijalnu prepreku.

  49. #3749

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Samo još jedno pitanje - dal moram tražit socijalnog ginekologa uputnicu za vadit Betu? Utrogestane prestanem uzimat onda kad mi Beta da negativan rezultat jel tako?

  50. #3750

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Tako je, socijalni ginekolog daje uputnicu na temelju otpusnig pisma s Vuk Vrhovca i ako je negativna beta prestaje se uzimati terapija

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •