Stranica 71 od 77 PrviPrvi ... 21616970717273 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,501 do 3,550 od 3831

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #3501

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Lemon hvala, dobila sam mailom od sestre trijažne upitnike.

    Spremam se na 1. inseminaciju. Prikupila sve papire.
    E sad, računala sam da ću dobiti mengu u srijedu. A trebala bi se onda u srijedu i testirati jer u petak, 3.dc moram na VV. Testiranje je samo ujutro. Što da radim ako mi u srijedu ujutro ne procuri, kako računaju 1.dc- baš kad krv krene ili i ono početno bezvezno?
    Ako mi procuri srijedu popodne jel mi kasno u četvrtak ujutro obaviti testiranje na Covid?
    I u koliko sati se dolazi 3.dc? Naručuju li i subotom ako to ispadne 3.dc?
    Ima li netko iskustva sa inseminacijom? Ne očekujem ništa, ali moram negdje početi. I baš sam uzbuđena

  2. #3502

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Kod muža na nalazu za anti HBS enzimski test piše- graničan. Malo me zbunilo, sve ostalo nam je negativno. Jel imam razloga za brigu?

  3. #3503

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Tamy - je li suprug mozda primio cjepivo protiv hepatitisa u zadnjih nekoliko godina? Ako je, to je zbog toga...
    S inseminacijom ja nisam imala iskustva, kod mene je to preskočeno zbog folikula i korone..
    E sad, testiranje je malo zeznuto osim ako stvarno imas tak tocan ciklus... ja sam sad zadnje trebala dobiti u petak (uz utrogestan vecinom dolazi 28/29dana), ali stiglo u nedjelju, u ponedjeljak sam ih zvala i testirali me na Merkuru u utorak...
    I da, naručuju i za subotu ako je tako, ako dobis npr.u petak onda ides u subotu 2.dc jer trecu bi bio u nedjelju, a nedjeljom ne rade...
    Posljednje uređivanje od Ivana2009 : 23.11.2020. at 19:25

  4. #3504

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Ivana2009 hvala na odgovoru
    E mislim da se cijepio, da.

    Na duphastonu sam pa je obično točna m u dan, ali ono... može se desiti da procuri i navečer i dan kasnije. Nisam pametna. Ako čekam da procuri, neće mi nalaz na covid biti gotov na vrijeme. Testiranje je u mom gradu samo ujutro. A šta ako je 3.dc subota, onda normalno naruče taj dan?
    I kad ti je nalaz kod njih bio gotov, isti dan? Ili im je bilo bitno samo da ga obaviš...
    Ova corona baš komplicira život

  5. #3505
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Ivana dobro sve proslo, 30.11.vadim betu

  6. #3506
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    ona cura nakon tebe je isto krenula sa fetom.. nadam se da ces i ti povaditi sve cim prije da nastavis dalje...znam da frustrira cekanje, ali odmori malo i sebe i organizam od hormona

  7. #3507
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    tamy primaju i subotom,a primit ce te na pregled i ako taj dan prije odes tek na testiranje..koliko sam sada bila gore vecinom svi tako i uspjevaju...bila na inseminaciji pred 5 god..nista strasno, pijes klomifene i dobijes stopericu

  8. #3508

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Gazdarica - idem u Vinogradsku, oni mi dali najraniji termin (sredina prosinca) i tamo mogu sve obaviti koje ne mogu blizu doma (ove osnove tipa kks i urin cu dok ovi nalazi stignu lako kroz dan-dva obaviti)... I da, bit će to četvrtak...

  9. #3509

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Supac, ajd nije dugo cekanje. Kuda ces ici radit kariogram?

  10. #3510

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Isto u Vinogradskoj sve isti dan...

  11. #3511

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Odlicno, nisam znala da u Vinogradskoj rade kariogram. To je brzo. Neka ti je sa srecom. Tko zna mozda se i vidimo na VV osim ako se nedesi cudo.

  12. #3512

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Nisam ni ja znala, ali me uputili mailom iz Klaiceve nek pokusam u Vinogradskoj ili na Rebru ... a na Rebro nisam ni pitala jer tamo se prvo ceka par mjeseci na razgovor s geneticarom koji onda odlucuje hoce li raditi kariogram...
    Iz Vinogradske mi odgovorili bas brzi, trazili mbo moj i suprugov i poslali broj narudzbe i sve...
    Nadam se da korona ne bude sve zakomplicirala i da budemo to uspjeli obaviti eto jos ove godine...

  13. #3513

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Tamy - Oni vide na Merkuru nalaz isti dan... mene jednom narucili 2.dc (petak) samo da im ne dolazim u subotu valjda jer je vikend pa krace rade..
    Posljednje uređivanje od Ivana2009 : 27.11.2020. at 20:02

  14. #3514

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Sve sam uspjela obaviti ovaj tjedan. Menstruacija se najavila u utorak navečer, srijedu ujutro otišla na testiranje. Predvečer već dobila negativan nalaz.
    Zvala VV i danas bila na pregledu 3.dc. Dobila sam Klomifene sljedećih 5 dana pa u srijedu opet na uzv.
    Nisam samo shvatila što ako ne odreagiram na tablete, ako folikuli ne narastu dovoljno. Jel onda postupak otkažu?

  15. #3515

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Nemamo u planu ici ove godine, a u 12 mj me taman menga kaci za blagdane. A kako je krenulo sa koronom, i ako slucajno ispadne test pozitivan na coronu prije punkcije postupak propada, racuna se kao da sam bila iskoristila a nisam ,tako su mi rekli kad sam zvala. Onda mi je dragi rekao da se malo strpimo. A taman sam mislila ici u jedanaestom mjesecu .

  16. #3516

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Gazdarica - to je nesto novo onda da postupak propadne a racunaju ga ... meni prvi put otkazan i nisu ga racunali jer ako nema punkcije ne racunaju postupak...
    Bas gledam na web-u i ne pise da rade kariogram, mozda su samo posrednici i salju uzorke dalje (Rebro/ SD/Klaicevu)... nadam se da se tu nece zakomplicirat i odugovuci s nalazima

  17. #3517

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Ja sam tako shvatila sestru. Zato nismo isli, a i dragi se malo boji za mene. Ako ti uzmu uzorakm za kariogram, to je to, nema odugovlacenja. Kad je gotov jave. Nisam sigurna, mislim da su rekli u klaicevoj da je nalaz gotov do mjesec dana ,al mislimda je bio gotov nedje izmedu dva do tri tjedna, ne sjecam se bas najbolje. Ceka se. Nije gotov isti dan.

  18. #3518

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ma znam da ne moze biti isti dan ni drugi dan u ovo korona doba, al se bojim da ne bi trajalo mjesecima... iako tesko da ce korona do sijecnj il veljace nestati i pitanje je ionak kad cemo uopce moci krenuti s postupkom... nalazi markera na one spolne bolesti nam taman budu u veljaci stari godinu dana i to cemo vjerojatno morati ponoviti... a tek dok stignu nalazi kariograma cu vaditi doma ove osnovne krvne kks i urin da budu svjezi... moglo bi nas vrijeme pregazit s tim svim nalazima...
    Do tad - andol 100 i maticna mlijec i trudimo se prirodno. Iako kad nije do sad uspjelo tesko da bi bas sad... ali nist nas ne kosta probati

  19. #3519

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Tako je, nikad se nezna, mozda se desi prirodno. Ako nista drugo uvijek treba probati, bar to mozemo. Pijemo q10-to mi rekla sam doktorica da je cula od pacjentica, dragom sam uvaljala profertil, plus omegu, folna. Na kraju ne trebamo ni jest, i s obzirom na situaciju, i beta glucan od 500 .

  20. #3520

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ja pijem prenatal vec vise od dvije godine... u njemu ima svega... ali brine me to kaj na svetom duhu nakon transferu napomenu prestat piti vitamin D.. mozda cu sad pat dana nakon ovulacije stat s prenatalom i piti samo folnu... vise ni sama ne znam...

  21. #3521
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Ivana nisam znala ovo za D vitamnin, ja ga pijem, doduse neredovito, to mi je propisao endokrinolog jer imam jako nizak...sad razmisljam jel to moglo smetati, popila sam ga par puta od transfera...test mi je negativan, u pon beta...

  22. #3522
    ljube555 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    varazdin
    Postovi
    2,694

    Početno

    Citiraj LemonK prvotno napisa Vidi poruku
    Ivana nisam znala ovo za D vitamnin, ja ga pijem, doduse neredovito, to mi je propisao endokrinolog jer imam jako nizak...sad razmisljam jel to moglo smetati, popila sam ga par puta od transfera...test mi je negativan, u pon beta...
    Vit.D ne moze odmoci nego pomoci...

    Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk

  23. #3523

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Lemon - žao mi je zbog neg.testa... imaš li još kojeg smrzlića?
    Meni vitamin D nisu nikad dali provjeriti... tak da ne znam jel to kome je jako visok kažu smanjiti ili tak na svetom duhu svima preporucuju

  24. #3524
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    imam ih jos...
    ma mislim da d vit nikome nije previsok nego nam vecinom svima manjka....

  25. #3525

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Nekome se ne implantira navodno ako je imunitet prejak i odbacuje “strani tijelo” nakon transfera (a vitamin D ga posebno jača) pa možda zato nekome tak preporučuju da se malo imunitet pojulja... iako to u korona doba opet i nije bas pametno

  26. #3526

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Bila sam na Sv. Duhu, nista mi nisu dali, nakon neuspjelog transfera,probaj ovo, ili ono. Pa mogli bi napravit ove nalaze. Kad sam zadnji put bla na vracanju VV doktorica mi rekla kad cemo probat nesto. Na kraju bio drugi doktor u sali, koji mi je ok, ali on mi dao upute, i na kraju nista nije promjenio,dao istu terapiju i doma, bez razgovora sa doktoricom. Negdje sam nasla na forumu da u vinogradskoj poslje transfera prepisuju normabele za opustanje.

  27. #3527

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    To sam i ja nasla a i dragi za imunitet, i odbacivanje, ali ne znam sta uzet,a da se ne treba traziti od doktora.

  28. #3528

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Postoji neki decortin koji daju nekima nakon transfera za to - na recept ide i po vrsti je kortikosteroid... ali to treba dat na humanoj... ali ako se dokaze nalazima valjda da je tu neki problem

  29. #3529
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    jel koja od vas prokrvari prije vađenja bete unatoc utrogestanima i kada jos ne bi trebala doci menga? vec danima imam sve vise krvi i jajnici me rasturaju i mislim da bi sve krenulo da prestanem sa utrogestanima..

  30. #3530

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Citiraj LemonK prvotno napisa Vidi poruku
    jel koja od vas prokrvari prije vađenja bete unatoc utrogestanima i kada jos ne bi trebala doci menga? vec danima imam sve vise krvi i jajnici me rasturaju i mislim da bi sve krenulo da prestanem sa utrogestanima..
    Zadnji stimulirani prokrvarila prije vadenja bete i to preko uteogestana...ak se dobro sjecam 5 dana prije vađenja bete

  31. #3531

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Na crinone gel bih prokrvarila na dan, a na utrice ne. Vjerovatno ti ne pase terapija, nisu pogodili dozu . Jesi zvala gore u bolnicu?

  32. #3532

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Meni bio neki mladi doktor uz Jukićku na zadnjem transferu i nakon transfera rekao pojačati utrogestane na 4x2 u slučaju pojave bilo kakvog krvarenja...

  33. #3533
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    pa ja sam bila na fetu, ista terapija ko i zadnji fet, i opcenito svi su na estrofemima i utricima za fet...pojacala sam ih i ja na 4x2, al eto...

  34. #3534

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Cure koje vitamine pijete prije postupka vi i vas suprug? Ja sam pila prenetalne vitamine od Solgara,sad sam uzela folacin i omegu3... pa sad kemijam sta njemu uzeti a sta sebi jos nadodati...

  35. #3535

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ja pijem Prenatal (NW), a sad ovaj ciklus i matičnu mliječ (iz dm-a)

  36. #3536

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Ja sam dva mjeseca pila sviježu maticnu,pa sam malo napravila pauzu, a i malo mi skupa....

  37. #3537

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Pozdrav žene, sutra idem vadit hormone, amh, guk i inzulin, naravno da sam sve zaboravila pitati tijekom narucivanja - dolazim na taste pretpoostavljam, i ponovo gore na 3. kat se javljam? Jel dovoljno doci oko 8? Zadnji put mi je doktorica rekla da ne trebam dodatnu uputnicu za hormone kad sam im ostavila D1..i jos jedno glupo pitanje - to je samo jedno vađenje krvi?

  38. #3538

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Nismo pili nista u dosadasnjim postupcima od dodatnih vitamina do zadnje negativne bete. Dragi pije od 7mj profertil, omegu, q10,i kombinaciju magnezija,cinka i kalcija. Ja q10,gynositol, magnezi, omegu, kako je korona, beta glukan 500.

  39. #3539

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Za sto je tocno q10??

  40. #3540

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Puno ime koenzim q10 kvalitetnije jajne stanice jajnih stanica, dobar bolje plivace. Doza reba bit bar 100 ,200 mg na dan. Proguglaj si. Ima opcenito dobro djelovanje na organizam.

  41. #3541

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    100

    Početno

    Oki, hvala na informaciji.

  42. #3542

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Silk - natašte se vadi zbog GuK-a, a ja sam najprije pol sata prije vađenja (zbog hormona) morala mirovati pred laboratorijom jer sam isla po stepenicama...
    Jedno je vađenje- izvadi 3 ampule krvi i to je to... vade i do 10 sati, tak da je 8 valjda ok...
    Treba posebna uputnica za to...

  43. #3543

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Evo samo da se javim, nije mi trebala posebna uputnica jer imam D1 od prvog pregleda. Javila sam se po dolasku na salter na 3.katu (kako su mi rekli kod narucivanja), sestra me upisala i spustila sam se na 2.kat, odmah su me zvali u sobu 303, ali me onda posjeli zbog prolaktina na 30 min prije vađenja..sestra mi je rekla da se za 10 dana javim za pregled kod doktorice..ukoliko su mi nalazi dobri sto mogu dalje ocekivati? Muz ima dobar spermiogram,meni papa i brisevi u redu..

  44. #3544

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ako su ti nalazi ok onda ce biti dogovor za postupak valjda s kojim kreces s novom mengom, tj.uzv 3.dc i lijekovi kakve dr.odredi...

  45. #3545

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Cure, kakva je situacija ako klomifeni ne odrade svoje, danas sam bila na prvoj folikulometriji, folikuli još mali.. po meni, reakcija nikakva. Zanima me daju li još nešto uz klomifene ili otkažu inseminaciju?
    Dobila sam dojam kao da se možda nešto i dogodi jer sestra stalno ponavlja koje uputnice moram imati spremne.

  46. #3546

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ne moraju brzo narasti, bitno da ipak rastu... meni su u lipnju postupak stopirali jer je folikul vodeci prestao rasti 14.dan i poceo dobivati neke sjene... a drugi put je raslo ali polako, punkcija bila 14.dc...

  47. #3547

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj Ivana2009 prvotno napisa Vidi poruku
    Ako su ti nalazi ok onda ce biti dogovor za postupak valjda s kojim kreces s novom mengom, tj.uzv 3.dc i lijekovi kakve dr.odredi...
    Neće me slati na hsg te na markere? na VV rade Sono Hsg ili rtg?

  48. #3548

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Aha, markere obavezno, a HSG ne znam... tam imaju uzv, sumnjam da imaju rengen.. a s obzirom na koronu mozda ne rade inseminacije pa nije ni HSG potreban onda

  49. #3549

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Rade inseminacije i traže i hsg i markere. Sve nalaze moraš imati prije kretanja u postupak odnosno kad dolaziš na dogovor za MPO.

  50. #3550

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Rade sono hsg, ali možeš i u svom gradu ako nisi iz zg.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •