Stranica 72 od 77 PrviPrvi ... 22627071727374 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 3,551 do 3,600 od 3831

Tema: Potpomognuta na VUK VRHOVCU

  1. #3551

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Ivana2009 jesi zadovoljna odabirom bolnice? Ja cijelo vrijeme razmišljam jesam li možda trebala privatno preko hzzo

  2. #3552

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ma ne znam, ne ovisi uspjeh o bolnici kolko o nasem “materijalu”, tak da bi bilo meni kam god isla.. ok su tamo, a meni postupke sad odgodili jer nema uspjeha.. al mozda bolje provjeriti gdje steka nego ispicat 6 postupaka pa morati privatno...

  3. #3553

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    A da..ima i tu nešto.

  4. #3554

    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Postovi
    15

    Početno

    Pozz.
    Jel netko ima informaciju od kad do kad su na VV na godišnjem?
    Hvala

  5. #3555

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    25

    Početno

    Ja pitala zadnji put sestru kad sam bila i nije mi znala reći. Rekla je da bi trebali ići ali ništa se još točno ne zna. Da nazovem kad budem trebala i da će se netko sigurno javiti.
    Citiraj Nina1986 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozz.
    Jel netko ima informaciju od kad do kad su na VV na godišnjem?
    Hvala

  6. #3556

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Na godišnjem su do 11.01.

  7. #3557

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav, nova sam na forumu.. Trebam u Siječnju u 3 postupak i početkom ovog mjeseca dr. (ne znam mu ime, pošto se na povijesti bolesti potpisao pod imenom dr. Jukić) mi je preporučio da do 6.1. uzimam Jasmin kontracepciju i da kad dobijem mengu da se javim za 3 dan. Nakon koliko nakon prekida pijenja Jasmina dođe menga i dal će sestra biti tamo za narudžbe pošto su na godišnjem od 11.1.?

  8. #3558

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    A zasto ne nazoves na VV i ne pitas. Dobit ces puno vise informacija, za ono sto nisi pitala. Znas li da prije nego sto ides u postupak popunjavas trijazni upitnik, i trebas imat tes na covid koji radis prvi dan ciklusa. Mislim da rade ovaj tjedan. Zovi najbolje su informacije iz prve ruke.

  9. #3559

    Datum pristupanja
    Dec 2020
    Postovi
    2

    Početno

    Zvati ću, ali vrlo šture informacije dobijem uvijek od mislim da se zove Đurđice. Da sve znam, već dva ciklusa dolazim tamo i slala sam već trijažne upitnike 2 tj. pred mengu i dolazila s testovima na covid. I uvijek neki razlog nađu, prvo njihovim propustom, sad mi se pojavila cista.
    Pomislila sam da možda neka od žena ima slično iskustvo s Jasmin tabletama..
    Hvala!!

  10. #3560

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Zao mi je, sto nisi dobila informaciju , oni su ti na godisnjem Do 11.01,. I ja mislim ici u postupak u 1, osim ako nam se ne desi cudo.

  11. #3561

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Citiraj Gazdarica prvotno napisa Vidi poruku
    Na godišnjem su do 11.01.
    a mene su naručili na prohodnost jajovoda 7.1.? Kako onda? Odmah pitanje - rečeno mi je da se dobije čepić voltarena prije, to stoji?

  12. #3562

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Ne znam kako ide na VV, ja sam prohodnost radila privatno.

  13. #3563

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Cure - Vinogradska ipak NE radi kariograme, iako su mene i MM uredno naručili za danas, ja im poslala bila fotke uputnica, oni meni poslali broj narudžbe i sve po PS-u... meni jos neke pretrage radili (stitnjaca, jetrene neke i imunoloske i dr.).. uglavnom mi dosli danas, oni vide uputnice i kažu da se to kod njih ne radi...i kak sam ja tu naručena uopce... onda sam im pokazala ispis narudzbe koji mi oni poslali... naravno, netko je pogrijesio kod njih... il taj netko ne zna da se ne radi il ne zna sto je kariogram... uglavnom, ispričali nam se... jer nismo iz zg ni blizu, nazvali na Rebro, dogovorili da oni preuzmu gotove uzorke krvi, izvadili nam krv (meni 9 ampula, trebalo 2 za kario i 6 za ostalo pa su jos jednu nek budu 3 )... i onda smo mi sami nosili krv na Rebro... doktorica je nakon mog poziva da je krv stigla sišla dolje, preuzela krv i ipak smo uspjeli... nalazi obećani kroz dva tjedna... tak da znate - ako vas u Vinogradskoj naruce za kariogram ne radi se ipak tamo...

  14. #3564
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    ajde super da si obavila i da su ispravili gresku u vasu korist! bas sam danas zvala vv, od 11.1.opet rade...ali ja imam koronu i kazu minimum dva mj da ne dolazim...pa eto info ako ce kome trebati..

  15. #3565

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ajme dva mjeseca??? Pa ne budeš dva mjeseca pozitivna...

  16. #3566
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    a eto i ja sam se sokirala...srecom pa ce skoro mj proci na njihov godisnji...
    kaj je najgore necu bit postedjena svih testova kad ponovno krenem, mislila sam da mi nece mozda trebat test za pregled 3.dan, ali kazu da cu trebat obavezno..ne znam cemu onda cekanje 2 mj, al dobro...proci ce i to

  17. #3567

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Citiraj Silk prvotno napisa Vidi poruku
    a mene su naručili na prohodnost jajovoda 7.1.? Kako onda? Odmah pitanje - rečeno mi je da se dobije čepić voltarena prije, to stoji?
    Prohodnost se radi na Merkuru baš u bolnici, na odjelu ginekologije, a oni valjda rade skroz. I da, dobiješ čepić, još eventualno nešt kaj te zamanta malo ako dugo čekaš kao što sam ja (zaboravila sam već što točno)

    Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

  18. #3568

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Kajtebriga hvala na odgovoru koliko je bolna ta pretraga uz taj čepić? Smijem li ja možda još nešto dodatno popit prije, tipa ibrufen?

  19. #3569

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    143

    Početno

    Citiraj Silk prvotno napisa Vidi poruku
    Kajtebriga hvala na odgovoru koliko je bolna ta pretraga uz taj čepić? Smijem li ja možda još nešto dodatno popit prije, tipa ibrufen?
    a ne znam, bolje nemoj, nije ti to tak strašno. zapravo, i to je individualno, meni je bilo kao jak menstrualni grč, ali vrlo kratki, a ima cura kojima je bilo bolnije, ovisno i koliko su prohodni odnosno neprohodni jajovodi...

    Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk

  20. #3570
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Silk,
    razgovaraj s liječnikom o odgovarajućem tretmanu boli pri zahvatu. Ne moraš trpiti bol. Tvoje pravo kao pacijentice je da ne trpiš nepotrebnu bol i patnju pri zahvatu.
    Posljednje uređivanje od Inesz : 19.12.2020. at 18:42

  21. #3571

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Molim Vas mail na koji se salju trijazni upitnici, uvijek sam slala sa posla sa sluzbenog maila pa nisam sada sigurna kako tocno ide.. hvala.

  22. #3572

  23. #3573

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Hvala.

  24. #3574

    Datum pristupanja
    Dec 2019
    Postovi
    25

    Početno

    Nema na čemu! Sretno!

  25. #3575

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Cure koje ste išle na testiranje na Covid na Merkur - gdje se to točno nalazi? Rečeno mi je da dođem samo u 7 i 30 na Covid odjel, ali mi nisu rekli gdje to nađem.. Hvala

  26. #3576
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    ja sam isla prvo na vv kod sestre, ona te naruci pa od nje gore na merkur, ceka se na ulazu, onom gornjem, mislim da je to stari ulaz u bolnicu...vani uzimaju uzorke ispred tog ulaza...to je bilo sredinom 11.mj, ne znam jel mozda sada nesto drukcije...ima jos cura koje su isle pa budu napisale...

  27. #3577

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ja sam pocetkom prosinca isla, dosla sam pred glavni ulaz na Merkuru, otisla u sator na trijazu i cekala ispred tog nekog ulaza gdje cini mi se pise dnevna bolnica, ulaz uz cestu i tamo vani uzimaju uzorke. Isla sam prvo na testiranje pa onda na pregled na VV .

  28. #3578

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ako se ide s posebnom uputnicom onda se može odmah na Merkur, a ako VV daje internu uputnicu (rijetko) onda se mora najprije na VV da sestra prijavi testiranje...
    Cure, nadam se da ste dobro... želim vam svima bolju i uspješniju 2021.
    Ja preskačem par mjeseci još, MM imao prometnu ujutro na Novu godinu i zbog ozljeda jednostavno ne možemo na mpo dok se ne oporavi...
    Moji nalazi po malo pristižu, za sad jedino ANA (antinuklearna antitijela) povišen. Moj gin smatra da to nema veze s uspjehom implantacije. Još čekam nalaz kariograma...

  29. #3579

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Hvala svima! Ja sam svog ginekologa trazila uputnicu za testiranje i dobila je bez problema, a s Merkura su mi rekli da samo dodem u pola 8 na testiranje, tako sam i dosla jutros, to je odmah ispred ulaza u dnevnu bolnicu, samo se stane u red s ostalima koji cekaju i gotovo je za cas. Za nalaze su mi rekli vec danas da ce biti dostavljeni odjelu koji me poslao, valjda onda imaju neku svoju bazu vidljivu svima. Ivana2009 držite se i suprugu želim brz oporavak!

  30. #3580
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Ivana bas mi je zao za nesrecu, zelim mu brz oporavak!!

  31. #3581

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Ivana, brz oporavak zelim suprugu.

  32. #3582

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Sprema li se netko ovaj tjedan na pregled/postupak, cisto me zanima ima li netko info rade li normalno?

  33. #3583

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Naš nalaz kariograma stigao i sve je ok...
    MM mora na operaciju s rukom, ionak smo ovaj ciklus prekrižili, a kroz tjedan dana počinje i novi, morat ćemo i njega... možda se korona smiri barem kroz ovo vrijeme pauze... sretni Sladja i ostale cure koje krećete u dobitni postupak!!!

  34. #3584
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    super Ivana da su nalazi dobri!!
    nadam se da ce vam sve ovo brzo i uspjesno proci!
    i ja pauziram do daljnjeg zbog korone, nazvat cu ih iduci mjesec da vidim kad bi mogla/smjela tocno doci..
    isto zelim puno uspjehama svim curkama koje sada krecu! i pisite nam kakva je situacija gore i sve ostalo...

  35. #3585

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Lemon - što su tebi rekli za dolazak na mpo nakon korone?
    Dva mjeseca nakon ozdravljenja ili od pozitivnog nalaza?
    Evo, sad još i s tim imam brige, suprug pokupio covida u bolnici, izolirat se ne možemo jer sam ne može ništa zbog ozljeda... tak da ne gine ni meni korona kroz tjedan dana vjerojatno..
    ili možda i ne pokupim... ali pretpostavljam da mora biti dva mjeseca i za supruga...

  36. #3586
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    rekla mi sestra na telefon barem 2.mj od pozitivnog testa...ali budem ih jos zvala, u trijaznom upitniku medju ostalim je navedeno ako ste preboljeli covid da li posjedujete dokumentaciju da ste zdravi, pa ih moram pitati sto tocno zele da im dostavim...
    ja sam se zarazila od kolegice na poslu, moji doma nisu jer sam se izolirala od njih...nosila sam rukavice i masku u zajednicke prostore i dezinficirala sve, provjetravala, probaj i ti tako...na kraju mi se curka razboljela, neka crijevna viroza iz vrtica, bila sam s njom tako s maskom i rukavicama i testirali smo ju dok je isla na pregled, bila je negativna...

  37. #3587

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ma ja sam se već zarazila, teško se izolirati od supruga koji nakon prometne ne može sam mnogo toga jer je operirao desnu ruku baš. Nemam neke jake simptome, barem za sad (okus, miris, glavobolja i probava), al nisam ni testirana, podrazumijeva se da sam pozitivna pa me dr.tako i evidentirao s pojavom simptoma.
    Dok prođe i dok se bude bližilo vrijeme za ZG ja mislil da budem otišla provjeriti ta antitijela (koja pokazuju da je covid prebolje). Ne znam može li se to preko hzzo-a. Kod nas u KC ima privatno u Croatia poliklinici pa ako ne preko hzzo-a onda cu privatno... Možda im takav dokument odgovara za to pitanje u upitniku... ali čemu to sve ako svejedno treba negativan test prije 1.uzv-a i prije punkcije/transfera...

  38. #3588
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    ja sam vise imala problema sa kasljom i disanjem, a svakome je drukcije...ali tesko si da mogla izbjeci to kada imas takvu situaciju doma...sada ces barem imati imunitet neko vrijeme..
    budem ti javila kaj ce mene sve traziti, planiram ici krajem 2.mj

  39. #3589

    Datum pristupanja
    Nov 2020
    Postovi
    35

    Početno

    Pozdrav svima, evo željela bih podijeliti samo informacije vezano uz testiranja na Covid i pretragu koju sam trebala obaviti (prohodnost jajovoda). Moj ginekolog je uputio e-uputnicu za Covid za KB Merkur, ako ste pacijent na VV samo kažete neka uputnica ode za Merkur, ne morate se naručivati, samo se s zdravstvenom iskaznicom pojavite u 7 i 30 bilo koji dan (rade i sub i ned) ispred glavnog ulaza na Merkuru i testiraju Vas. Bitno je da testiranje ne bude starije od 48 sati. Ako ste pozitivni nazvat će Vas, ako niste - nalaz bude u njihovom sustavu i osoblje na Humanoj može vidjeti nalaz kad dođete na pretragu/postupak za koju ste naručeni. Pretprošli tjedan sam obavila testiranje prohodnosti (sono Hsg), na dan kad sam bila naručena sam normalno došla na VV na 3. kat i rekla sestri da sam naručena. Pričekala sam da me pozovu u pred salu, tamo dobila čepić voltarena i nakon apliciranja čepića sam ležala pola sata da krene djelovati. Sam postupan nije ugodan, u maternicu ide kateter i kroz njega se ispusta tekućina. Bol je kao što je većina žena i opisala - jači menstrualni grč koji popušta kako se prestane puštati tekućina. Moja sreća je bila što su mi jajovodi prohodni pa nije bilo toliko bolno. Po završetku postupka Vas ponovo ostave ležati jedno 20 minuta u predsali, nakon toga dobijete otpusno pismo i idete doma. Ja sam se vratila na posao, nisam se previše kretala, sjedila sam u uredu, a kad sam doma došla još sam prošetala psa (lagana šetnja) jer osjećala jesam manji pritisak i tek onda legla. Nije me ništa više bolilo, samo sam sjećala lagan pritisak, drugi dan ko nova. Moram priznati da sam se bojala pretrage užasno, uz voltaren sam si popila i normabel za smirenje (nisam se baš osjećala smireno ni nakon toga XD), ali osoblje je bilo toliko divno, cijelo vrijeme me vodilo kroz postupak, ispitivalo kako se osjećam za vrijeme postupka i nakon i kad mi je baš bilo neizdrživo lagano bi se zaustavili pa smo kretali ponovo.

    Nadam se da sam nekome pomogla. Lp svima

  40. #3590

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    37

    Početno

    Pozdrav svima imam pitanje, naime nakon neuspjelom ivf i 3 transfera, idem ispočetka. Rekli su mi da dođem 3 do 5 dan ciklusa da mi izvade krv i naprave pretrage hormona i što već sve ide, i da donesem uputnicu za pregled a3 i uputnice za pretrage krvi, mene zanima s obzirom da je to možda pregled a možda me i neće pregledati nego će mi samo krv vadit, jel trebam napraviti famozni test na covid. Hvala unaprijed

  41. #3591

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Grofica - koliko sam ja shvatila, negativni test na covid treba samo ako se ide u postupak. Ja išla u studenom (nakon neuspjelog 2.postupka i mjeseca pauze) s uputnicom D za postupak, svim onim upitnicima, ali i za vađenje krvi jer mi nalazi hormona bili godinu dana, test sam obavila kod njih prije toga (nije bilo drugačije izvedivo jer je bio vikend), ali nakon vađenja krvi sam išla kratko k dr., nije me uopće pregledala, samo napisala koje jos dodatne nalaze moram obaviti: kariograme, imunološke i brdo jos svega... tak da te vjerojatno nece uopce pregledati (ako ne ulazis sad u novi postupak), pa pogotovo ne bi trebao test. Ali dok ces zvati 1.dc da se narucis ih pitaj... i napisi sto su ti rekli... da i ostale znamo kakva je procedura sad s tim...

  42. #3592

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Sladja - jesi li krenula ponovo?

  43. #3593

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Citiraj Ivana2009 prvotno napisa Vidi poruku
    Sladja - jesi li krenula ponovo?
    krenula, obavila dva kontrolna pregleda, testirala se za prvi dolazak i kao za transfer i na kraju to jutro dok je transfer trebao biti zovu me da blastica koju smo imali nije prezivjela odmrzavanje...cekam otpusno pismo, rekli su mi da ce postom poslati...da vidim hoce li mi napisati kada mogu dalje.

  44. #3594

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ajme pa i to se može dogodit??! Baš mi je žao... pa valjda s početkom novog ciklusa možeš dalje...

  45. #3595

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    343

    Početno

    Moze se desiti, ovo mi je bio prvi fet i iako sam znala da postoji ta opcija, nekako me priznajem pogodilo vise nego sam ocekivala. Ali ok, idemo dalje. E sada, ja sam vise izgubljena sa tim svim nalazima pa jel zna netko vrijede li brisevi i papa 1 god ili ipak 6mj?

  46. #3596

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Sladja - Vrijede i papa i brisevi jednu godinu...

  47. #3597
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    Grofica isto mislim da je najbolje da pitas 1.dan kad budes zvala jel treba test mada po meni isto ne bi trebao ako ne ides u postupak..
    Sladja zao mi je za blasticu... papa i brisevi vrijede godinu
    ja sam odlucila sada krenuti ponovno u fet, za cca tjedan dana trebam dobiti...
    vi curke koje ste isle na testiranje na merkur isti dan kada i na pregled 3.dan, to ste isle rano ujutro prije pregleda? jeste smjele ici kroz bolnicu, mislim na onaj prijelaz s vv na merkur i natrag?
    meni je sad Đurđica rekla na telefon da dodjem 2.dan na testiranje na merkur, a 3.njima na pregled, ali to mi ne pase jer niti sam iz zg niti ce mi se pogoditi tako u tjednu..vjerojatno cu dobit na subotu..
    zadnji put kada sam bila na fet to je sve bilo novo uvedeno oko tih testiranja pa su dai da se 3.dan i testiras i ides na pregled

  48. #3598

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Lemon - ja sam išla na Merkuru na testiranje prosli put (11.mjesec-postupak otkazan na kraju) 3.dc, dok sam zvala 1.dc rekli mi imat uputnicu za test i doci k njima prvo a dok sam dosla nisu uputnicu ni pogledali ni nista, nego me poslali na Merkur. Zapravo sam gubila vrijeme na trijazi VV, bolje je odma otici na Merkur (zgrada -ulaz- dnevna bolnica), testiranje je na ulazu. Ja sam nakon testiranja imala na VV vađenje krvi (hormona jer prosla godina od nalaza), a dr.me na kraju nije pregledavala nego samo u potpunoj zastitnoj opremi i na distanci (valjda jer sam tek testirana, a negativan nalaz nisam jos imala) bile upute za dalje (koji jos nalazi...).

  49. #3599
    LemonK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    243

    Početno

    ivana sjecam se toga, tada smo se cini mi se zadnje i vidjele gore...ma ja sam bila jednom na testiranju na merkuru dan prije postupka, obavila to i doma...tada sam se s merkura isla vratit na vv kroz bolnicu merkur pa su me jedva pustili...ne znam jel ima kakva cestica, put da ne moras kroz bolnicu?

  50. #3600

    Datum pristupanja
    May 2020
    Postovi
    278

    Početno

    Ma ima sigurno, neka cestica/stazica uz tu dnevnu bolnicu vodi prema dolje, a nekud moraju oni koji idu baš na Merkur... ako ne moraš na VV nakon tog jednostavno izađeš s prostora Merkura i dođeš samo s druge strane na onaj rotor...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •