Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: ukidaju se porezne olaksice i doplatak za djecu ?!?

  1. #1
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno ukidaju se porezne olaksice i doplatak za djecu ?!?

    http://www.jutarnji.hr/roditelji-ost...geld-/1312664/

    je li ikome jasno sto se sprema? : /

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    nije mi jasno, ali ne zvuči mi na dobro

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    Bilo bi im najbolje da naprave da se roditelji zaposle, pa ne bi bilo potrebe za dječji doplatak. S obzirom da to ne mogu onda moraju izmišljati svakakve gluposti. Pitanje je šta će biti, s obzirom da je se bliže izbori.

  4. #4
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ako ćekamo izbore znači da će po starirom najmanje do 10-12 mjeseca.

  5. #5
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Pa znaci samo po starom. Onima koji imaju pristojna primanja i odlucili su imati jedno-dvoje-troje djece, koliko su vec odgovorno odlucili imati, njima ce uzeti soma -dva kuna s place jer "previse dobivaju" zato sto imaju djecu (iako naravno placaju skuplje vrtice, boravke i sl - sve ono sto zaposlenim roditeljima treba da uz rad uopce mogu imati djecu), a onima koji stancaju djecu jer zive od djecjih doplataka - njima ce povecati doplatke da ih potaknu imati jos vise djece na konto kojih ce imati prihode umjesto da rade.
    Standardna hr "pronatalitetna" politika...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Ne bih rekla da se može živjeti od dječjih doplataka,možda životariti. Baš da je to nekom razlog štancati djecu zvuči čudno.
    Mislim da su doplatci ionako premali tko god imao pravo na njih

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    Zapravo sva bi djeca trebala imati određene doplatke ovisno o prihodima roditelja

  8. #8
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj miffy34 prvotno napisa Vidi poruku
    Zapravo sva bi djeca trebala imati određene doplatke ovisno o prihodima roditelja
    Ma naravno. Ako roditelji imaju "dobre" prihode treba im obavezno skuplje naplatiti vrtic, skuplje naplatiti boravak, obavezno sami moraju kupovati udzbenike, kad im je dijete bolesno i odu na bolovanje samo je fer da dobiju bar soma kuna place manje taj mjesec. Tako i doplatak naravno obavezno mora biti manji ako ikakav, a ne kao sad da zbog imanja djece jadna drzava dobije ne dobije svojih 50% necije bruto2 place vec samo 40-45%

    Iduce ocekujem da ce skuplje placat skolski pokaz, skuplje placat izlete i sve ostalo gdje te drzava moze svojim monopolom odrati da platis vise nakon sto si vec neproporcionalno vise platio poreza, prireza i doprinosa.

  9. #9
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    nije mi nikako jasan izracun.
    na prosjecnu placu porezna olaksica za jedno dijete je oko 400 kuna, zar ne? recimo da je tu i neki od doplataka npr. najmanji 199 kuna. sve zajedno je 600 kuna.
    a oni u tekstu govore, da ce nakon ukidanja olaksica i doplatka svako dijete prema sadasnjem stanju financija dobiti 200 kuna?!?
    i to onda uspoređuju s njemackom gdje je taj kindernesto 140 eura mjesecno?

  10. #10
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    nevjerojatno, a nas koji zivimo od jedne plaće su jedino te olaksice djelile od toga da se osjecamo kao budale. obitelj u kojoj jedan zarađuje za cijelu obitelj već i ovako plaćaju veći porez nego da taj isti iznos zarađuje dvoje. I da financiram time vrtiće, školstvo i zdravstvo koji su u takvom stanju da moram kompenzirati svaki pojedini segment, a i bolje mi je da ih ne trebam.
    Posljednje uređivanje od pikula : 16.03.2015. at 09:20

  11. #11
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    stvarno žele otjerati iz hrvatske i ovo malo obrazovanih/bolje plaćenih ljudi koji su još ostali - zbog djece
    sve više uviđam da moja djeca u ovoj državi nemaju budućnost
    Posljednje uređivanje od mirjana : 16.03.2015. at 11:22

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Ljudi jel ste procitali tekst??
    Novac od olaksica na placu plus novac od dd bi se objedinili i isplacivali svoj djeci a ne samo onima koji sad imaju pravo na to...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Na bruto od 5000 kn za Zg razlika je oko 185 kn za jedno dijete tako da bi npr ta obitelj dobila toliko i dd... Za drugo dijete placa ide gore 25 kn a dd 200. Eto... Tada vec profitiras na dd s 200 kn svaki mj

  14. #14
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    Jutarnji je ugrubo - temeljem podataka iz Popisa stanovništva iz 2011. godine - izračunao da bi s postojećim budžetom (3,54 milijarde kuna) država imala dovoljno novca da svakoj obitelji s djetetom do 18 godina mjesečno isplati 200 kuna, onoj s dvoje djece 500 kuna, s troje djece 1200 kuna, a obiteljima s četvero i više djece 2000 kuna!

    kako se ovo ikome isplati? pa vec je sad minimalni doplatak 199 kuna, a gdje je jos porezna olaksica svaki mjesec, a ovo je objedinjeni izracun....

    tko je prije imao 300 kuna, po novome bi dobivao 200 kuna po djetetu.
    tko ima troje djece i maksimalan doplatak, dobivao je 300+300+300+500= 1400 kuna, a sad ce dobivati 1200.

    ima osjecaj da se ovo isplati jedino onima koji nisu ni imali pravo na djecji zbog prevelikih primanja, a budimo realni, takvima ni ne treba tih 200 kuna naustrb onih koji rade za 3000 kuna.

  15. #15
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj centar prvotno napisa Vidi poruku
    Jutarnji je ugrubo - temeljem podataka iz Popisa stanovništva iz 2011. godine - izračunao da bi s postojećim budžetom (3,54 milijarde kuna) država imala dovoljno novca da svakoj obitelji s djetetom do 18 godina mjesečno isplati 200 kuna, onoj s dvoje djece 500 kuna, s troje djece 1200 kuna, a obiteljima s četvero i više djece 2000 kuna!

    kako se ovo ikome isplati? pa vec je sad minimalni doplatak 199 kuna, a gdje je jos porezna olaksica svaki mjesec, a ovo je objedinjeni izracun....

    tko je prije imao 300 kuna, po novome bi dobivao 200 kuna po djetetu.
    tko ima troje djece i maksimalan doplatak, dobivao je 300+300+300+500= 1400 kuna, a sad ce dobivati 1200.

    ima osjecaj da se ovo isplati jedino onima koji nisu ni imali pravo na djecji zbog prevelikih primanja, a budimo realni, takvima ni ne treba tih 200 kuna naustrb onih koji rade za 3000 kuna.
    Oprosti, mi prelazimo cenzus za dobivnje doplatka za cca. 50 kuna. Hoćeš reći da mojoj djeci ne treba tih 200 kuna?

  16. #16
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    ma nije istina.
    članak je napisan zavadi pa vladaj taktikom
    nema tu strategije ni pronatalitetne politike
    umjesto da uvedu reda i kazne one koji kradu ili su krali oni pokusavaju svakog tko nije na socijali dovesti na socijalu.
    to će biti socijalna država, svi na soc.pomoći

  17. #17
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj centar prvotno napisa Vidi poruku
    ima osjecaj da se ovo isplati jedino onima koji nisu ni imali pravo na djecji zbog prevelikih primanja, a budimo realni, takvima ni ne treba tih 200 kuna naustrb onih koji rade za 3000 kuna.
    kako ne treba?
    danas ako imaš plaću od 8-10.000,00 kn ne spadaš u socijalno ugrožene, ali niti ne spadaš u one koji dobro žive. i kojima tih parsto kuna mjesečno ne znači ništa za standard. znači itekako.

  18. #18
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    cathy nisam tebi odgovarala
    nego centar i prije

  19. #19
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    cathy nisam tebi odgovarala
    nego centar i prije

  20. #20
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Mene jednostavno uvijek fascinira kako ljudi prosuđuju kome trebaju ili ne trebaju njihovi zarađeni novci, i kome je ili nije do 200 kn više ili manje. Naglašavam riječ zarađeni.
    Poreznu olakšicu na djecu može dobiti samo onaj tko radi. Onaj koji ne radi ne može dobiti poreznu olakšicu.
    Postavimo stvari još malo jasnije - država ne daje ništa onima koji rade i koriste olakšicu za djecu (ako je iznad famoznog cenzusa) - država tim osobama samo malo manje uzima.
    S druge strane doplatak je nešto što država daje neovisno o tome radio ili ne.

    Znači, opet se promovira model u kojem država uzima onima koji zarađuju (zvalo se to povlastica ili nekako drugačiije) i nazad paternalistički nešto "dijeli". Uravnilovka i ovisnički mentalitet. Možda najbolje da država propiše koliko maksimalno smiješ neto zaraditi, a ostalo da odmah transferiramo u drž. blagajnu, da ne nerviramo naše drage dužnosnike činjenicom da nismo svi "isti"....
    Posljednje uređivanje od sillyme : 16.03.2015. at 17:26

  21. #21
    LolaMo avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    955

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Mene jednostavno uvijek fascinira kako ljudi prosuđuju kome trebaju ili ne trebaju njihovi zarađeni novci, i kome je ili nije do 200 kn više ili manje. Naglašavam riječ zarađeni.
    Poreznu olakšicu na djecu može dobiti samo onaj tko radi. Onaj koji ne radi ne može dobiti poreznu olakšicu.
    Postavimo stvari još malo jasnije - država ne daje ništa onima koji rade i koriste olakšicu za djecu (ako je iznad famoznog cenzusa) - država tim osobama samo malo manje uzima.
    S druge strane doplatak je nešto što država daje neovisno o tome radio ili ne.

    Znači, opet se promovira model u kojem država uzima onima koji zarađuju (zvalo se to povlastica ili nekako drugačiije) i nazad paternalistički nešto "dijeli". Uravnilovka i ovisnički mentalitet. Možda najbolje da država propiše koliko maksimalno smiješ neto zaraditi, a ostalo da odmah transferiramo u drž. blagajnu, da ne nerviramo naše drage dužnosnike činjenicom da nismo svi "isti"....

    Potpis pod svaku tvoju riječ.
    I ispada da mi takvog razmišljanja nismo socijalno osjetljivi, a to (barem za mene) uopće nije istina.

    Ali dosta više brate mili..
    I kad svojim i isključivo svojim radom i trudom, nedajbože, ostvariš neki bonus ili bilo kakav dodatak na plaću (a svi koji rade u stranim korporacijama znaju koliko se moraš nakrvit za tako nešto) država ti uzme toliko da ti se plače!
    Dođe mi da zavrištim ALI TO JE MOOOJEEEEE

  22. #22
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Ne, ne to moraš sve dati državi da bi ti ona subvencionirala vrtić u koji curi voda sa stropa ima ih 28u grupi, ali imaju brošuru za roditelje "duboko disanje za razvoj mozga" E tek onda si dobro investirala svoj novac, ti to sama nikad ne bi uspijela

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Evo i novosti na temu doplatka i poreznih olakšica:

    http://www.poslovni.hr/hrvatska/od-l...naknade-293101

    Hoće li se ukidati dječji doplatak i porezne olakšice za roditelje koji rade, kao što se spekuliralo u medijima?
    Ništa se neće ukidati, već se razmatraju različiti modeli koji bi tebali osigurati bolju učinkovitost i raspodjelu sredstava. Godišnje se za dječji doplatak i kroz porezne olakšice izdvoji 4 milijarde kuna za mjere pronatalitetne politike koje, kao što vidimo, nemaju nekih rezultata. Razmišlja se o jedinstvenoj naknadi za sve osobe koje imaju prijavljenu djecu, što bi se moglo nazvati "dječjom naknadom" ili "dječjom plaćom". Također se razmatra redefiniranje porezne olakšice, što je u nadležnosti Ministarstva financija.
    Sadašnje olakšice pogoduju roditeljima s visokim primanjima, primjerice osoba s plaćom od 15.000 kuna ima olakšicu od 2300 kuna, a ona s plaćom od 4000 nema ni 600 kuna. Pitanje je kome želimo pomoći - visokoškolovanim menadžerima koji imaju dobre plaće i u pravilu manje djece (1,2 djeteta) ili onima s nižim primanjima koji prosječno imaju više od dva djeteta.
    S druge strane, osobe u sustavu socijalne zaštite koje zadovoljavaju dohodovni cenzus primaju naknadu od svega 200 do 300 kuna za prva dva djeteta. Ako bi se redefinirale porezne olakšice ostalo bi novca koji bi se mogao usmjeriti na ljude izvan sustava rada, na one koji nemaju nikakvih primanja. Tada bi se dječjim doplatkom pokrile sve osobe s djecom, i one u sustavu rada i one koje ne rade. No, ništa ne prejudiciram, o tome će na kraju Vlada odlučiti.
    Genijalno... Neće se ukidati ništa, samo će se "redefinirati" i usmjeriti na one koji su "izvan sustava rada" Kao što rekoh - mentalitet uravnilovke i ovisništva o državnoj "sisi".
    Srećom pa odluka o tome je na ministarstvu financija i ovi odlaze s vlasti za par mjeseci, pa se nadam da će sve to biti još samo jedna neuspješna ideja (no nikad ne znaš, kad jedna vlast se dosjeti načina kako ubrati više poreza iduća to obično objeručke prihvati).

    Inače, tih "menadžera s 15.000kn plaće i 1,2 djece" kako ih je definirala nema ni 1% (nisam ni ja među njima, šmrc) - što znači da će prihodi od "redefinicije" tih olakšica biti minimalni. Ali će se oni osjećati bolje jer su još jednom pokazali svima da se ne smije nikako zarađivati za normalan život vlastitim radom, to je u očima ove (a i većine prethodnih) vlada neprihvatljivo, svi trebamo imati 5000kn neto na državnoj sisi i lupati štambilje bez brige i pameti - to je idealni hr građanin.

  24. #24
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,692

    Početno

    podižem... http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...latak/6740298/

    100 kn dječjeg doplatka?!? koga će to spasiti... sad ispada da će 250.000 obitelji ukinuti porezne olakšice za djecu... baš će mi moj poslodavac nadoknaditi razliku koju ću izgubiti

    i onda se čude što ljudi odlaze iz Hrvatske...

  25. #25
    tanja37 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    ZAGREB - RUDEŠ
    Postovi
    393

    Početno

    Komentar mm na ovu temu na prvu je bio da pokupimo djecu i tražimo papire za van iz zemlje! Kaj nas sad treba kazniti zato što radimo i nemamo nikakva prava za djecu što se tiče doplatka i sl.a on ima poreznu olaksicu na njih troje...nekako mi se čini da da mu to sigurno nitko ne bude refundirao, poslodavac a ni država, kao sto kaže Willow.....a za bonuse na poslu se dobro nacrnčimo, živa istina!!!!

  26. #26
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Baš si sad računam, ako mi ukinu poreznu olakšicu, plaća će mi fajn pasti, al opet ne dovoljno da imam pravo na DD.

    S druge strane, ako dam otkaz i postanem majka odgojiteljica (3200 do 3800 kn ovisno o prosječnoj ZG plaći taj mjesec) + porodiljni za treće dijete (2328 kn) + 300 kn DD + 500 kn dječji dodatak, to je više nego što MM trenutno zarađuje. Hm...
    Eto!
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 13.11.2017. at 20:29

  27. #27
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Ja sam vec racunala. Dvoje djece. Prirez grada ZGB primanja padaju za 1200 kn mjesecno. Pa i da dobijem DD tesko da ce me drzava podariti tolikim iznosom.
    Demografski bas cu poletit rodit jos jedno
    Svaki put kad kazu da prtljaju s porezima da bi mogli vise moje prvo pitanje je koliko ce to mene doci.

  28. #28
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Edit mozda sam i krivo izracunala. Ali tesko da jesam. Racunala sam jutros. Sad se propitujem jer mi je to punoooo.

  29. #29
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    S obzirom da imam samo jedno dijete koje je prijavljeno na mene ovak ugrubo pada mi plaća za neki 600 kn.

    Blago meni!!

    Super im je riješenje jednima oduzeti da bi drugi dobili.
    Tako zna svako pretakat iz šupljeg u prazno!!

  30. #30
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Nisam bas pratila ali sada su na Temi dana rekli da nema uķidanja porezne olakšice

  31. #31
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Dakle mojoj obitelji ce godisnje uzeti 14400 kn. Al eto nismo "sretnici" koji imaju primanja niza od tih famoznih 2 i nesto tisuce pa mi djeca nece dobiti ni DD.
    I sad kad pocnu propitivanja onda ce biti da smo krivo shvatili.

  32. #32
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Evo Nano kaze na temi dana nema ukidanja. A cijeli dan se pise da ce ukinuti jer nije ravnopravno prema onim koji zaradjuju manje od 3800 kn.
    Kao sto rekoh. Poslije ce biti krivo ste shvatili.
    A to ukidanje planiraju 2019. Isto kako je ukinuto ako imas uzdrzavanog clana obitelji. Ni oni vise nisu porezna olaksica.

  33. #33
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Ti se nesto krivo shvatila. To su pronatalitetne mjere. Da zaustave iseljavanje.

  34. #34
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Je planiraju da svi koji dobe više od 15000hiljada više nisu porezna olakšica bez obzira jel to stipendija ili povremeni rad studenta.

  35. #35
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Baš sam se pitala čemu to... postoje laži, drske laži i statistika. Možda negdje za EU treba pisati da potporu dobiva toliko i toliko ljudi...a to kaj je potpora nikakva, to je drugonpitanje. Ali iskreno, ne znam da li je tako. To mi je samo palo na pamet.

    Inače, JEDINA upotrebljiva prronatalitetna politika je pravi gospodarski oporavak s otvaranjem novih rafnih mjesta na kojima se stvara nova vrijednost. Sve ostalo su ekskrementi.

  36. #36
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nazovimo to "srednji sloj" moze slobodno pakirati kofere. Majke mi u ovoj drzavi ce na kraju ostati smo umirovljenici i socijala.

  37. #37
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Kažnjavaju se oni koji rade i koji su prijavljeni na puni iznos plaće. Nije ovo zemlja za poštene.

    Samo ne znam tko će im puniti proračun i kako će isplaćivati DD kad samo potiču rađanje socijale koja glasa za zna se.
    Mi ćemo ostati bez 12.000 kn godišnje. I vrtić plaćamo više jer imamo 'veća' primanja. Porez i prirez plaćamo progresivno, znači puuno više nego netko s manjim primanjima. I zdravstveno također. Ne znam zašto se školovati i raditi kad ti ionako sve uzmu na ovaj ili onaj način.

    Možda da sutra idem kod šefa da ga zamolim da mi smanji plaću? Pa ću nakon toga dobiti jeftiniji vrtić i DD. Meni će biti isto. Ali će biti manje za glasačko tijelo zna se.

  38. #38
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    i sta sad, jesmo krivo shvatili ili nismo?
    nama bi sa cetvero djece primanja fino tresnula
    na dd ne bi imali pravo (koji je ionako mali)
    pa se ti skoluj, radi, zaradjuj, radjaj djecu...tako da ti netko moze uzeti jos vise
    bas super!
    ma bljuje mi se od njihovih mjera

  39. #39
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Naravno da jesmo. Al za 2018.
    Ali u 2019 toj idu biti ravnopravni. I ove bogate odrapiti da pomognu siromasnijim. Non stop kukamo kako drzava ne radi nista za nas.
    Pa eto sad cemo biti svi jednaki.
    Da ne kazem siromasni. Jer cemo svi dobivati lovu za klince. Samo nekako ne vidim da ce biti tako velikodusni i dati mi za moje dvoje tih 1200 kn. Dobit cu manje da mogu ibdrugi dobiti. A ja trebam biti sretna. Jer lijepo je biti altruist.

  40. #40
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Ja nis ne kužim. A nisam ni skužila tog tajnika Ministarstva. Čovjek jednostavo priča nerazumljivo.
    Ukida li se porezna olakšica ili ne?

  41. #41
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Kazu da se ukida 2019.
    Do tad se i vlada jos stigne izmijeniti

    Citam da novi doplatak ide od 1.7.2018.

  42. #42
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj kajsa prvotno napisa Vidi poruku
    Kažnjavaju se oni koji rade i koji su prijavljeni na puni iznos plaće. Nije ovo zemlja za poštene.
    ...
    Možda da sutra idem kod šefa da ga zamolim da mi smanji plaću? Pa ću nakon toga dobiti jeftiniji vrtić i DD. Meni će biti isto. Ali će biti manje za glasačko tijelo zna se.
    Ma samo nek idu s ovim. Meni je vec jednostavno dosta. Mislim da cu ili odselit (nedavno sam napokon rijesila jedan vazni certifikat) ili cu osnovat svoju firmu i isplacivat si minimalac i raditi za svoju sadasnju firmu kao podizvodjac. Em necu placati porez em ce mi drzava davati DD umjesto da ga ja financiram drugima. Pa da vidimo ko ce dulje izdrzati ova suga od drzave ili ja...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •