Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 117 od 117

Tema: Dojenje i IQ

  1. #101
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Meni tvoja nabrijanost nije jasna.
    Moja kcer ima srcanu gresku, operirana je preko nekoliko puta, nije dojena.
    Sva istrazivanja na koja sam naisla ( slucajno , majke mi, trazila sam druge podatke ) pokazuju da djeca sa srcanim greskama ( usljed nizeg kisika u krvi) imaju nizi IQ i losiji skolski uspjeh. I sto sad to znaci?
    Pa nista znacajno ( meni).
    Ali statisticki znaci da bi bila inteligentnija da nije rodena sa srcanom greskom i da je dojena.
    Inteligentnija u odnosu na sebe samu.
    Ne na Peru Perica. Jer je ona i sa tim otezavajucim faktorima naslijedila iznadprosjecnu inteligenciju od ekstra pametne majke ( oca nismo testirali ), pa ce joj i to biti dovljno da bude u gornjem prosjeku. :D

  2. #102
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    čini se da je ljudima zbilja teško shavtiti što je statistika. ili da odbijaju shvatiti.



    slične reakcije forumašica nailazimo kad se na podforumu o mpo-u napiše da 40-godišnje žene imaju statističku šansu manju od 5% da u mpo postupku ostanu trudne. kad se to napiše, često ide hrpa uvrijeđenih i gnijevnih poruka o ubijanju nade u imanje djeteta, zatim se navode primjeri medijski eksponiranih žena koje su eto postale majke blizu 50. tog rođendana, ili primjeri iz okoline o susjedama, poznanicama od kolegica sa posla, tetkama njihovih mama i drugo koje su rodila u 45., 46. godini...

    sve svi ti primjeri i dalje su samo pojedinačne priče, statistika i dalje ostaje nepromijenjena.
    ...

  3. #103
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    a kolicinu kasica krsitelja koda ne smijem niti spominjati.
    ali me zanima kakve to veze ima sa bilo cim? Osim sa cinjenicom da sam potrosenu lovu na kasice mogla i pametnije potrositi .

  4. #104
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    čini se da je ljudima zbilja teško shavtiti što je statistika. ili da odbijaju shvatiti.



    slične reakcije forumašica nailazimo kad se na podforumu o mpo-u napiše da 40-godišnje žene imaju statističku šansu manju od 5% da u mpo postupku ostanu trudne. kad se to napiše, često ide hrpa uvrijeđenih i gnijevnih poruka o ubijanju nade u imanje djeteta, zatim se navode primjeri medijski eksponiranih žena koje su eto postale majke blizu 50. tog rođendana, ili primjeri iz okoline o susjedama, poznanicama od kolegica sa posla, tetkama njihovih mama i drugo koje su rodila u 45., 46. godini...

    sve svi ti primjeri i dalje su samo pojedinačne priče, statistika i dalje ostaje nepromijenjena.
    ...
    Da, tocno to.

  5. #105
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    A neki ljudi očito ne shvaćaju "što je pjesnik htio reći "ali glavno da se nađu uvrijeđenim, samo ne znam od koga ni zbog čega.

  6. #106
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Nije zivot statistika niti tablica. Treba izaci iz svog kvarta da bi covjek to shvatio. Imala sam prilike obici i proputovati svijet i bas zato i govorim. Sa oboje djece iako u kasnim god sam ostala trudna od prve a trudnoce nisam ni osjetila.. i idemo na trece...eto broja za statistiku iako to nema veze sa ovom temom a najmanje su ti brojevi vazni svim mladim zenama koje na podfirumu traze savjete oko umjetne oplodnje i zaceca.. iskreno koliko ih ima 40?
    nejasno mi isto kako clanice ovog portala di se zna koji proizvodjaci krsitelji da bi privatno od istog proizvodjaca koristile dr proizvode za svoje dijete...



    Evo krasne statistike i studije o zabludi da je izdojeno majcino mlijeko ravno

  7. #107
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

    Početno

    Dojenju... najzanimljivi dio je o upalama uha di je ustvrdjeno da nije razlog majcino mlijeko vec nacin sisanja dojke. Statistika i znanstveno dokazano

    http://www.psmag.com/business-econom...ast-milk-94181

  8. #108
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj orcha prvotno napisa Vidi poruku
    Dojenju... najzanimljivi dio je o upalama uha di je ustvrdjeno da nije razlog majcino mlijeko vec nacin sisanja dojke. Statistika i znanstveno dokazano

    http://www.psmag.com/business-econom...ast-milk-94181
    Pa da, napisala sam dojenje , a ne majcino mlijeko ( u tom slucaju).
    Obicno se doji na dojci , a nusprodukt toga je majcino mlijeko.
    Posljednje uređivanje od sirius : 12.04.2015. at 18:44

  9. #109
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj orcha prvotno napisa Vidi poruku
    Nije zivot statistika niti tablica. Treba izaci iz svog kvarta da bi covjek to shvatio. Imala sam prilike obici i proputovati svijet i bas zato i govorim. Sa oboje djece iako u kasnim god sam ostala trudna od prve a trudnoce nisam ni osjetila.. i idemo na trece...eto broja za statistiku iako to nema veze sa ovom temom a najmanje su ti brojevi vazni svim mladim zenama koje na podfirumu traze savjete oko umjetne oplodnje i zaceca.. iskreno koliko ih ima 40?
    nejasno mi isto kako clanice ovog portala di se zna koji proizvodjaci krsitelji da bi privatno od istog proizvodjaca koristile dr proizvode za svoje dijete...



    Evo krasne statistike i studije o zabludi da je izdojeno majcino mlijeko ravno
    Ne razumijem. Svi proizvodaci formule prije ili kasnije na neki nacin krse kod.
    Obzirom da mi je jedno dijete jelo formulu, jelo je formulu krsitelja koda.
    Nisam mu muckala kravlje mlijeko sa vitaminima kod kuce.
    Isto tako , u doba " prije Rode" i doba " padam na reklame" je jelo gotove kasice jednog ( ili vise njih ) krsitelja koda.
    i ne kuzim sto bi to trebalo govoriti o meni ? Koju bi to moju osobinu ta cinjenica trebala potvrditi?
    osim da sam bedasta i da sam pola na marketing.

  10. #110
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    ali meni stvarno i dalje nije jasno sto tebe tocno muci...

  11. #111
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj orcha prvotno napisa Vidi poruku
    cak i za nicanje zubica ako poraste temp neke zene daju Lupocet.
    Zanemariti ću sve tvoje čudne ( u najmanju ruku, ali nastojim biti pristojna) misli o inteligenciji i o dojenju i o povezanosti istih, a zadržat ću se malo na ovoj izjavi.

    Da li je tebe ikad išta boljelo? Da li si ikada imala temperaturu? Da li si zbog tih simptoma uzela Lupocet ( ili bilo koji drugi paracetamol ili neki drugi lijek koji ljudima, ma koliko godina oni imali, pomaže da im bude lakše preboljeti te simptome koje bolest ili stanje izazove) ?

    Jer, ako jesi ( a gotovo sam posve sigurna da jesi, jer - tko nije? ), zašto smatraš da se bebi ne smiju olakšati simptomi bola i/ ili povišene tjelesne temperature i sva neugoda koju oni donose, samo zato jer su posljedica rasta zubića? Vau, koji stav!

    Priznajem da sam namjerno tako složila rečenice, jer, ja sam dojeno dijete

  12. #112
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    da se vratimo na temu

    evo, novinski članak, na hrvatskom:

    http://hr.n1info.com/a36565/Lifestyl...-IQ-djece.html

  13. #113
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    ''I dalje ostajemo kod naših tvrdnji da dojenje u prvih 6 mjeseci života ima mnogo zdravstvenih koristi za novorođenče..''

    Eto, mislim da je ovo kljucno, a sama ta cinjenica povlaci za sobom nesto pozitivno, bilo ono vezano za IQ ili sto-vec, nebitno.. te naravno da to kroz dalje rastegnute zakljucke, nista ne garantira.

  14. #114
    orcha avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    176

  15. #115
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    orcha u cemu je problem?

    ne kuzim, sve citam i sutim, ali sad te molim da meni s nizim IQ (nedojeno celjade) objasnis koji je smisao svih tvojih postova. Ako je ventilana, daj napisi dosta mi je svega moram se malo izventilirati, pa ce nam svima biti lakse, ovako svega ima u tvojim postovima.

  16. #116
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj orcha prvotno napisa Vidi poruku
    I ovi su našli benefite na kognitivnom razvoju :D
    Posljednje uređivanje od vertex : 13.04.2015. at 15:02

  17. #117
    boogie woogie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Genève
    Postovi
    302

    Početno

    opa, zanimljiva diskusija! right up my alley

    puno se toga reklo sto i sama mislim, no evo po meni jedan zanmljiv osvrt vezan za temu:
    http://well.blogs.nytimes.com/2012/0...-feeding/?_r=1
    Posljednje uređivanje od boogie woogie : 27.04.2015. at 13:04

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •