Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 70 od 70

Tema: Sjeverna Irska, UK

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Belfast
    Postovi
    8

    Početno

    Hi svima

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Belfast
    Postovi
    8

    Početno

    Hi svima,

    buduci da sam se tek sada prikljucila forumu, htjela bi dodati svoje osobno iskustvo vezano za temu. Zivimo vec 6 mj u Sj. Irskoj, MM je dosao prije godinu dana. Smjestili smo se u istocnom dijelu Belfasta u semi-detached kuci (renta 670£). Stariji sin (5g) je krenuo u skolu u rujnu. Mladi je sa mnom doma I skoro svaki dan idemo na toddler druzenja po raznim crkvama u susjedstvu. Kako smo novi ovdje I obadvoje Hrvati, imamo malo drugacija iskustva. Ukoliko jos tko treba dodatne informacije, stojim na raspolaganju

    Bila bih presretna kada bi mi se yummy-mummynekako javila buduci da jos nemogu slati pp
    Ovdje nema nasih ljudi, odnosno jos nikog nisam upoznala da zna nekog tko je iz RH I zivi ovdje.

    Pozdrav

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Belfast
    Postovi
    8

    Početno

    Hi Tatoo,

    Da li jos uvijek razmisljas o preseljenju?

  4. #54
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Bok Topolino
    razmišljam još uvijek, ali nismo uspjeli naći nikakav posao, u međuvremenu je bilo svakakvih boleština (pa sam bila sretna što sam tu , ipak je tu logistika super, čitaj baka servis...).
    probat ću ja tebi poslati pp.

  5. #55
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    čini mi se da ni ja još ne mogu slati pp-e, ali ću obavijestiti yummy-mummy da dođe na forum....
    Dotle slobodno piši o svemu, baš sve me zanima

  6. #56
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Bok Topolino! Kud bas East Belfast? Ne volim bas taj dio grada )))
    Pokusala sam ti poslati PP, ali, dok ti roda ne odobri, nista od toga. Mislim da treba kojih tjedan dana od prijave ako me pamcenje sluzi. Slobodno pitaj sto god te zanima.

  7. #57
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ako zelis da se upoznamo, dodji na sluzbu u Whiteabbey Presbyterian Church u nedjelju, u 11h. Ja inace volontiram u creche sa malom djecom do 5 godina, tako da cu biti tamo.Eto, bez pp, ovo je jedini kontakt koji mogu ostaviti a da nije osoban

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Belfast
    Postovi
    8

    Početno

    Hvala na odgovoru drage zene

    Nekako mi je bilo guzvasto ovih dana pa vam nisam stigal ranije zahvaliti.
    Svakako da cu jednom probati doc, bas bi te voljela upoznati Yummy

    Da, zivimo u East Belfastu, imamo ok susjede oko sebe tako da nije strasno no moram priznati da se ni meni taj dio ne svida previse.
    Htjela bih samo nadodati da smo mi tu imali poteskoce s pronalaskom kuce. Kako nam se nije previse zurilo, imali smo nekoliko kriterija koje smo zeljeli zadovoljiti (da je polunamjesteno, da nema vlage, I da nije neka neodrzavana kuca u izoliranom dijelu, ali opet da nije ma glavnim prometnicama...). Takvo sto nije bilo pretesko naci. Problem je bio sto smo uvijek bili odbijeni. Upocetku smo mislili da je to mozda zbog djece...
    Takoder smo imali poteskoca s garantorom. Kako bi ovdje iznajmio neku nekretninu, vecina najmodavaca zahtjeva osobu koja garantira da ce nadoknaditi eventualnu stetu po izlasku iz nekretnine. Nama je to bila pravna osoba (poznata korporacija u kojoj MM radi), a tu preferiraju fizicke osobe. U pocetku je tesko pronaci nekoga tko ce samo tako garantirati za tebe. U posljednih nekoliko godina tu se doselilo dosta Rumunja koji su poceli devastirati nekretnine I netragom nestajati.
    Neznam, mozda nismo imali pocetinicke srece no mislim da poneki, nazalost, nas Hrvate svrtavaju u skupinu ludi Balkanaca... Znam jednu bugarsku obitelj kojima je to isto bio problem dok talijanska, poljska I sl. obitelj je bez problema pronasla nekretninu.
    Jos samo jedna stvarcica vezano za nekretninu. Tu je uobicajena praksa da ti agencija preko koji si unajmio dolazi u kvartalnu inspekciju kako bi utvrdio stanje. Nasim poznanicim (Ircima) koji zive u South Belfastu (renta 1.600£) dolazi vlasnik kuce, pregledava svaki kutak kuce I prigovara.

    Zasada smo tu. Ukoliko odlucimo ostati mozda se preselimo kako bi gravitirali muzevoj firmi, negdje juznije, neznam...
    Meni jako fali moja sira obitelj, prijatelji, posao... Imala sam odlican posao s dobrom placom, uzela neplaceni dopust no dala sam sad otkaz jer MM je tu odlicno I sad sam malo luda jer nisam navikla biti doma...

  9. #59

    Početno

    Lijepi pozdrav svima!
    Evo nova sam tu.Sve više čujem kako ljudi odlaze iz naše Hrvatske trbuhom za kruhom kako bi se reklo.Mi također imamo u planu otići u Irsku.Moj suprug radi još uvijek u Ini ima 13 godina radnog iskustva,ali pošto mu plača ide dolje jednostavno smo razmišljali o odlasku za van.Ja sam trenutno nezaposlena radila sam nešto par mjeseci u svojoj struki.Imam pravo na stažiranje na ono stručno osposobljavanje nitko me neće primiti da to odradim.Gdje god da sam pitala rekli su mi otvoreno mi nemamo živaca za vas. :'( Kako sada stvari stoje planiramo otići za Irsku.Zanimalo bi me koje poslove najviše traže?Da li se cvjećar može tamo zaposliti?Kako to ide s vrtićem.Jer sam pročitala da u vrtić primaju od 4 godine a da ako radiš moraš naći dadilju da ti čuva djete?Da li traže radnike na benzinskim postajama pošto mi suprug ima 13 god radnog iskustva.Čula sam da su dosta im nekretnine na cjeni.Oprostite na dužem postu.Bila bih vam zahvalna kada bi mi odg.Lijepi pozdrav.

  10. #60

    Početno Nova sam :-D

    Lijepi pozdrav svima.Pošto sam nova na ovom forumu.Imam par pitanja u vezi Irske.Pa ako bi mi mogli odgovoriti.Moj suprug i ja isto planiramo otići za Irsku.Suprug mi je zaposlen već 13 godina radi na Ini po struci je automehaničar.Pošto im je plača otišla dolje,a ja sam nezaposlena.Radila sam u svojoj struci par mjeseci.A pošto imam pravo na stručno osposobljavanje gdje god sam pitala svi me stalno odbijaju nitko me neće uzeti samo kažu mi nemamo živaca da vas učimo.Strašno.Imam i djete mali mi ima 19 mjeseci.Tako da suprug i ja planiramo otići za Irsku.Pa imam nekoliko pitanja ako bi mi mogli odg.Zanima me da li oni tamo primaju automehaničare ili na benzinskoj pumpi?Također bi me zanimalo da li tamo primaju cvjećare aranžere jer sam to završila.Čula sam da u Irskoj traže dosta radnika kuhar,konobar,skladištar.A i cjene nekretnina da su na cjeni.Pošto imam djete više sam za mirniji dio.Kako tamo u vrtičima?Pročitala sam da djecu primaju od 4 god u vrtić.A da za ove mlađe roditelj mora naći dadilju.Oprostite na dugom postu.Voljela bih malo više informacija dobiti

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Belfast
    Postovi
    8

    Početno

    Pozdrav brankicanemecratovski!
    Za ovaj dio Irske je potrebna radna dozola za nas Hrvate. MM je prvo dobio posao te mu je poslodavac ishodio u roku cca 2 tj... isli su na spiku kao da tu traze strucnjaka njegovog profila I iskustva...
    Prvih godinu dana dozvola mu je bila vezana samo uz tog poslodavca no sad moze raditi za bilo koga.
    Mozda bi svoj upit mogla postaviti na temi "Preseljenje u Dublin" buduci da je u Republici Irskoj drugacija situacija s radnim dozvolama pa stoga ima vise nasih ljudi. U medjuvremenu mozes malo surfati na www.jobs.ie
    Sto se tice vrtica I skola, to je ponekad igra na srecu, ovisno o kvartu u kojem zivis. Postoje drzavni vrtici za koje postoji lista cekanja I privatni. Cijena privarnih ovisi. U prvom obliznjem u koji smo isli je 600£ za cjelodnevni smjestaj. Dalje nismo previse istrazivali buduci da ja ne radim jos. Mladi sin ce najesen u preschool obzirom da ce iduci mjesec navrsiti 3 godine. Tamo se boravi oko 4 sata I placa se samo uzina (ako upadnes u drzavni).
    Sretno!

  12. #62

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Bok,

    Iako nisam roditelj, upravo sam doselio sam u okolicu Belfasta (Holywood) jer sam tamo dobio posao. Studirao sam, bejbisitao, bio au pair i radio sam u Londonu vise od 7 godina.
    Kad sam bio u Londonu moram priznat nisam imao neku potrebu aktivno pronalaziti Hrvate, ali sad sam malo scared, pa bi bilo zgodno nekog upoznati.

    Kolko sam skuzio, u Belfastu/Sjevernoj Irskoj de facto nema Hrvata/Hrvatica, osim yummu_Mummy
    Svi ostali su u Republici Irskoj.

    Dakle, yummy_mummy (ili bilo tko drugi), rado bih se nasao na kavi.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Belfast
    Postovi
    8

    Početno

    Nisam se uspjela nac s Yummy

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Lokacija
    Belfast
    Postovi
    8

    Početno

    Bok Tomek,
    Mi smo tu ublizini Hollywooda, na Old Hollywood Roadu kod Ashfield High School. Posjecujemo Virgin Health Club, a to je kod tebe

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj Topolino prvotno napisa Vidi poruku
    Bok Tomek,
    Mi smo tu ublizini Hollywooda, na Old Hollywood Roadu kod Ashfield High School. Posjecujemo Virgin Health Club, a to je kod tebe
    E bash sam ih danas zvao za cijene, personal training i da vidim kaj nude,

    Ako si za kavu ovih dana, samo se javi. Cekam da Roda omoguci PP

  16. #66
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Pozdrav! Eto i mene da se javim. Sry sto sam vas ignorirala
    U 19. sam tjednu trudnoce i imala sam koma mucnine.
    Posto ne vozim i preumorna sam trenutno za buseve, voljna sam se naci sa onima koje put donese u Whiteabbey Village

  17. #67
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Btw, Tomek, od prijateljice necak, Hrvat, ovdje studira veterinu. Mozda mogu vas dvojicu povezati, posto, kao mladi becarci cete imati puno vise zajednickog

  18. #68
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tomek prvotno napisa Vidi poruku
    E bash sam ih danas zvao za cijene, personal training i da vidim kaj nude,

    Ako si za kavu ovih dana, samo se javi. Cekam da Roda omoguci PP
    Za to moraš imati više postova.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Lijep pozdrav svima, nova sam na forumu ali sa 11+ godina staža u Belfastu S vremena na vrijeme proguglam da vidim jel mogu naći nešto naših ljudi u blizini, pa sam eto naletjela ovdje. Muž je Irac, djeca su pol-pol, pa uvijek tražim priliku da nam malo pojačam hrvatski jezik i utjecaj. Uglavnom, ako netko želi stupiti u kontakt, drago bi mi bilo.

    LP,
    Daniela

  20. #70

    Datum pristupanja
    Apr 2018
    Postovi
    1

    Početno

    Hej yummy_mummy,
    Slučajno sam nabasao na ovaj forum dok sam pretrazivao sve moguce poveznice za sjevernu Irsku. Trenutno sam u Nenaghu i volio bih se preseliti u Belfast ili neki manji grad u okolici...moze li koji savjet sto prvo uciniti ili ako budete toliko ljubazna pa mi posaljite pm. Hvala unaprijed.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •