Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 70

Tema: Sjeverna Irska, UK

  1. #1
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno Sjeverna Irska, UK

    Nedavno je više kolega iz moje firme spakiralo kofere i uputilo se raditi u Irsku, ja sam na dobrom putu da učinim isto, ali me zanima Sjeverna Irska, odn UK.
    Konkretno - Belfast.
    Vidjela sam da ima naših mama na koje žive gore, pa me zanima svašta nešto...
    konkretno, da li uopće zapošljavaju Hrvate, odn pod kojim uvjetima?
    Dali su škole isto tako dobre kao što čujem da su dobre u R Irskoj? Da li se zdravstveno plaća, da li ga plaća poslodavac, je li obavezno za poslodavca...?
    Vrtići, kakvi su, cijena...?
    ma imam jaaaaako puno pitanja...

  2. #2
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Yummy zivi u UK! Mozda ona zna detaljnije objasnit.
    Znam da si zdravstveno rjesavas sa prijavom boravka tamo. Dakle svi imaju pravo na zdravstveno. Samo zubar se placa.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    2

    Početno

    I ja sto prijeee zelim oticii u irsku.. Masu i masu pitanja imaam yummy_mummy zna najbolje :D

  4. #4
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Ja zivim u S. Irskoj i nema sanse da bi ikada isla zivjet u R. Irsku. Istina je da su u R Irskoj place vece, ali tamo placas sve, a cijene su astronomske. Dakle, vrtici se placaju, ali do 4. godine djetetovog zivota-dada pocinje predskola koja je besplatna. Skole se isto ne placaju. Zdravstveno placa drzava. U to zdravstveno je ukljuceno sve-cak i kontracepcija, te vitamini, minerali ako ih trebas iz zdravstvenih razloga. Ako su ti cice prevelike, slobodno i njih rijesis preko zdravstvenog
    Ako su premale, tuli doktorici da emotivno patis radi njih, pa ti budu i silikone djabe ugradili
    Inace je ova zemlja idealna za obitelji. U svakoj kavani imas igracke za djecu ili barem boanku sa pastelama. Na svakom cosku imas crkvu i crkve nude nesto sto se zove mum and tots za mame i toddlere/bebe, dakle, tamo se mame sastaju, klinci se igraju i imaju uzinu, dok mame imaju caj/kavu i tost. Meni je to odlicno. Naplacuju £1 i to samo kako bi se podmirila hrana, dakle, nije da zaradjuju. Jako puno sam prijateljica tamo srela.
    Isto tako, cijene su u Belfastu manje nego u Zagrebu. Voda je besplatna. Sjecam se kad sam u HR zivjela da sam se bojala napuniti kadu zbog racuna. Eh, draga, moja, tu to nije problem. Grijanje uglavnom ide na plin i odmah dobijes karticu koja ti bude ko kartica za mobitel i koliko para na karticu stavis, toliko mozes trositi. Nas plin mjesecno izadje po zimi £50, po ljeti mozda £30. Inace, ovdje vecina ljudi zivi u kucama. Sto se samog Belfasta tice, bolje ti je zivjeti izvan grada. Grad ko grad-svaki je bucan tako da je za obitelji idealno predgradje (Greenisland, Whiteabbey) Ili pak gradici pored Belfasta( Carrickfergus, Lisburn, Bangor, Balamina).
    Place su ok, puno vece nego u HR. Godisnja placa je u prosjeku kojih £ 20 000 godisnje, sto je oko 200 000 kn. Ovdje zene uglavnom ne rade ili rade samo pola radnog vremena jer vole biti sa djecom, tako da muzevi rade, a one trose pare, vode djecu na razne aktivnosti, organiziraju rodjendanske zabave ili humanitarne akcije.
    Ljudi uglavnom rade od 9:00-17:00h. Eto, ne znam sto vise da pisem. Definitivno savjetujem S. Irsku ispred R.Irske. U R. Irskoj si, ako dobijes otkaz isto kao u USA-na ulici. Ovdje ce se drzava ipak pobrinuti za tebe ako se nesto dogodi. I to vrlo dobro.

  5. #5
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Draga Yummy_mummy, tebe sam čekala ... Puno hvala na opširnom postu!
    Naime, imam familiju u Belfastu, idem tamo sa svojom curicom od 8 g na tjedan dana u posjetu krajem 5-tog mjeseca, tatu i bracu (2 g) ostavljamo same ...
    Nisam htjela tu sestričnu puno daviti, to ću kad dođem gore, ali kako nam stvarno puno poznatih ljudi odlazi, a muž mi je dugo bez posla, sve više se bavimo mišlju otići iz HR.
    Doduše, imamo dosta veliki "problem", naime, oboje smo prešli 40-tu (dječica pod stare dane-uz malo muke, operacija, ali hvala Bogu, bolje ikad... ), pa si mislim da smo vjerojatno prestari za egzibicije takve vrste.
    Nemamo fakultet. On je radio u komercijali, a ja sam u administraciji. Naravno da bismo radili "bilo" što, ali i to je teško naći . Možda bih mogla naći posao u nekom salonu, licencirani sam nail designer-Alessandro...?!? Rade li se tamo nokti kao kod nas ili manje?
    Sestrična živi u Ballyclaire-u.
    Ovaj iznos godišnje plaće o kojem pišeš je bruto ili neto?
    Jako mi je dragošto si pisala, puno ti hvala!!!!

  6. #6
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    da, zaboravih pitati za radne dozvole, trebaju za UK, zar ne?

  7. #7
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ne treba ti radna dozvola. UK je dio EU.

  8. #8
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Čini mi se da sam to negdje pročitala, valjda sam nešto pobrkala...

  9. #9
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ne vise ne treba. Jedino imas rok 3 mj ako se ne varam da nades stalni posao i nekoga tko garantira za tebe ili moras imat svoju firmu tj svoj posao.

  10. #10
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Hvala ti
    I ti si gore?

  11. #11
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Mislim da radna dozvola treba za UK, ali, posto je S. Irska drugi otok, zajedno sa R. Irskom, bez problema mozes raditi ovdje. Inace, znam sa sigurnoscu da su u firmi mog muza sredjivali radne dozvole za strance izvan EU prije nego je RH bila dio EU.
    Sto se tice strucne spreme, poslova uvijek ima za one koji zele raditi. Nokte Irkinje uredjuju redovno, tako da te ne treba biti frka. Ovdje se inace vise rihtaju nego u Hrvatskoj. Cak i ako zenska ima 100kg, lijepo ce si haljinu obuci, dugu kosicu pustiti, nasminkat ce se i dotjerati, dok u HR cim je debela je cesto i zapustena.

    Slobodno mi javi kad budes dosla. Mazemo se naci u Ikei na rucku

  12. #12
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Nivesa skorom da je tu

  13. #13
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Yummy_mummy, baš si me razveselila , naravno da se možemo naći, super!!! je li Ballyclare daleko od Ikee?
    Probat ću ti poslati pp, broj moba/mail...Nisam sigurna da će mi dozvoliti, friška sam tu..
    Biti ću gore od 20.-27.05. Baš bi mi bilo drago da se vidimo
    ps, ovi naši ex kolege dolje u Dublinu i Corku kažu da su žene turbo skockane, jako našminkane, s iscrtanim obrvama... tio mi je super, znači ima nade za noktiće

  14. #14
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Na žalost ne znam poslati pp, nigdje ne vidim nikakvu oznaku, možda još nemam pravo?

  15. #15
    Yummy_mummy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,636

    Početno

    Vidim sad da bus bila u Ballyclairu, super, relativno cemo biti blizu. Za vikend mi je muz doma, pa ga mogu zaposlit kao sofera, da nas voza po shoppingu ako hoces

  16. #16
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj tatoo prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti
    I ti si gore?
    Hahahhahanisam gore. Na zalost. Potrudit cu se da budem.... skupljam informacije vec duze vrjeme. Ajde procackat cu ti to za radnu dozvolu.
    Ali mislim da sam procitala da ne treba od kad smo EU.
    Citiraj Yummy_mummy prvotno napisa Vidi poruku
    Nivesa skorom da je tu
    Yummy dobro zboris! Skoro....

  17. #17
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    http://www.vecernji.hr/eu/sto-sve-hr...itaniji-913606
    Tatoo ovdje imas puno informacija

  18. #18
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ipak treba dozvola....ali imas rodbinu tamo pa ce mozda bit lakse

  19. #19
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Yummy, baš se veselim
    Nivesa, hvala puno...gdje je zapelo kod tebe? Ja idem u izvidnicu, ako Bog da, brzo popakiram sve i adio...
    Da, jučer se još jedan kolega došao pozdraviti, ide u Dublin... Ode nam pol firme

  20. #20
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja nemam visoko obrazovanje a ni rodbinu tam tak da kod mene malo teze da cu dobit dozvolu ako prije toga ne nadem posao

  21. #21
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Mogu ti reći da od ovih 5-6 kolega koji su otišli većina nema faks, ali su u IT branši i znaju posao

  22. #22
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja sam u sljakerskoj bransi ahahahha cvjecar aranzer

  23. #23
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    pa i ja sam ti u toj istoj, samo u administraciji ...i znam radit nokte!

  24. #24
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    pa kad bolje razmislim, ti sigurno imaš veće šanse tamo od mene, hehe...

  25. #25
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Hahaha da ali nemam rodbine...kuzis. bez posla ne mogu ni doci tam.

  26. #26
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Moj brat je otisao prosli mjesec u dublin.nakon tjedan dana je nasao posa i onda dobio njihov broj...kao nas oib koliko sam skuzila.

  27. #27
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Moj brat je otisao prosli mjesec u dublin.nakon tjedan dana je nasao posa i onda dobio njihov broj...kao nas oib koliko sam skuzila.
    A koju skolu ima zavrsenu?

  28. #28
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    A koju skolu ima zavrsenu?
    Konobar
    Podjelio je oko 150 zivotopisa kad je stigao.od vrata do vrata.i prezadovoljan je.

  29. #29
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ajde super!!!! Nek mu je sa srecom!

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    Konobar
    Podjelio je oko 150 zivotopisa kad je stigao.od vrata do vrata.i prezadovoljan je.
    svaka cast kako je poduzetan. To se zove trud.Bravo za brata

  31. #31
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Super, baš mi je drago zadarmamica
    Puno je lakše kada si solo, ali s obitelji, nije baš za otić i tražit, jedino da imaš nekakvu podeblju zalihu love, pa polako... Opet, da imam, ne bih ni pokušavala otići
    Brojim dane do odlaska i odavde sam poslala CV na par posrednika pri zapošljavanju, ali zero ...Neka, ja se stalno nadam, hehe...

  32. #32
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Bratova zena i sin su ostali u hrv.ona je taman dobila posao a on je otisao na nekih 6mj pa ce viditi sto dalje.

  33. #33
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    a joooj...
    to mi je baš tužno, i neki moji kolege su otišli sami, ali pridružit će im se žene i djeca kad završi škola. Ipak sam mislila na ljude koji nisu u braku i bez djece da im je lakše, oženjenima s dječicom je koma otići bez svojih, znam...
    Nadam se da će im se brzo nekako sve posložiti, da budu zajedno!!!

  34. #34
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,436

    Početno

    Citiraj tatoo prvotno napisa Vidi poruku
    a joooj...
    to mi je baš tužno, i neki moji kolege su otišli sami, ali pridružit će im se žene i djeca kad završi škola. Ipak sam mislila na ljude koji nisu u braku i bez djece da im je lakše, oženjenima s dječicom je koma otići bez svojih, znam...
    Nadam se da će im se brzo nekako sve posložiti, da budu zajedno!!!
    Žalosno je, da je konobaru bolje u Irskoj, nego na našoj obali.
    Posljednje uređivanje od Cathy : 17.04.2015. at 15:41

  35. #35
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Žalosno je, da je konobaru bolje u Irskoj, nego na našoj obali.
    slažem se, ma žalosno je što bi većini nas bilo bolje vani nego doma

  36. #36
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja bi prva otisla ! Apsolutno me ne veze ova drzava. Samo nas ubijaju u pojam! Samo da si nadem posao odoh!!!

  37. #37
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Nije lako, tako otici a da ti je obitelj doma. Moj muz je otisao prosle godine u Irsku u 7 miseca , a dite i ja smo dosli u sijecnju ove godine. Ti miseci razdvojenosti su nesto najgore, ima tu suza, puno suza ima tu straha boli...ali iz ove perspektive sad ne bi se vratili. Moja preporuka je svakako sjeverna Irska ili UK, R.Irska je mala i nije tako dobro uredjena kao UK.
    Sretno svima koji pokusaju.

  38. #38
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ardnas dali ti znas kako doci do radne dozvole?

  39. #39
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Tesko ako nemate deficitarna zanimanja, VSS. No uvik ti ostaje mogucnost da odes na tri miseca i pokusas. Na stranici gov.uk imas se u detalje napisano.

  40. #40
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    ardnas, pretpostavljam da si ti doma s djetetom? Beba ili velika beba ...?
    Ja se definitivno bacam u akciju sad kad budem gore tih tjedan dana, mada već i odavde tražim...stavila sam CV-e na neke tražilice i stalno pratim oglase.
    Da, puno je teže bez VSS-a, pogotovo traženih, ali i iskustvo puno znači, ovi moji kolege koji su otišli u IT firme nemaju faks, većina, al su maheri. S nekakvim konkretnim zanatom bi se isto moglo nešto naći, pogotovo s iskustvom ( nivesa ), sigurno lakše nego ja koja radim u administraciji .
    ardnas, gdje si ti, kako ti je?

  41. #41
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    tatoo, da ja sam doma s velikom bebom od 3, 5 godine. MM radi nas dvoje smo doma, onne zeli u vrtic, ali mi smo tu kratko od sijecnja ove godine. U jednom malom gradicu sjeverno od Dublina smo, zivot je ugodan, bezbrizan, miran, mozes pristojno zivjeti i od dva minimalca. No nama je namjera otici u UK, zbog boljeg zdravstvenog i daljnjeg skolovanja supruga, kojw jw u UK pozeljno a u Irskoj skoro pa nemoguce.

  42. #42
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    joj, kako ovo što si napisala lijepo zvuči..."zivot je ugodan, bezbrizan, miran, ...", sve ono što tu nemamo
    Baš sam strašno razočarana sa sve više stvari tu i sve me više guši i tjera neki vrag da odemo odavde, užas...

  43. #43
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja bi radje tam prala zahode za minimalac nego ovdje svoju struku. Ovdje si nis koristi kolko god da se trudis.

  44. #44
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Da, tek kad odes vani, pa se vratis vidis u kakvim nenormalnim uvjetima mi zivimo.

  45. #45
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Nisam nikad bila u nekoj od "razvijenih"zemalja ali mi je sasvim jasno da smo mi u teskoj depresiji....

  46. #46
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Ni vani ne cvatu ruze na svim poljima. Mi smo trenutacno u R.Irskoj, po meni je bolje u S.Irskoj i UK, vise su razvijeniji, bilje uredjen sustav i vexe trziste rada.
    Tu u R.Irskoj mozes mirno zivjeti, ali ima stvri koje se dosta razlikuju nego doma. Oni nisu optereceni modom kao mi, oni ne zure, ali oni nisu ni previse uredni, niti mare kako su djecu obukli. Dosta su slicni dalmatincima, nek se ne uvrijede dalmatinci, polako, nema prise. Tu nista ne odise onom mletackom i austrougarskom profinjenoscu.

  47. #47
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Ali mozda bas zbog toga, oni su uzasno ljubazni, pomoci ce ti, nasmijaninsu, zapocet ce razgovorsa tobom bilo kad i bilo gdje. Uopce nisu optereceni. Mi smo jedan napacen narod koji je zlostavljan skroz stoljeca i mi se ne znamo opustiti, uzivati, stalno smo u grcu. Oni ne razmisljaju sto ce platiti od rezija, nego gdje ce na odmor, spanjolska portugal, francuska...

  48. #48
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    ardnas, čak i odavde se daju primijetiti sve ove stvari koje si navela o urednosti, nonšalantnosti, bezbrižnosti...čitajući sve moguće blogove naših ljudi koji su pobjegli, sve se to kuži, stvarno je puno drukčije nego tu. Oni stavljaju naglasak na bitne stvari, a mi smo pored svega i svačega opterećeni i kojekakvim glupostima, već si mi nađemo oko čega ćemo se živcirat i ako nema razloga, mi ćemo ga izmislit . Poznam sada već dosta Iraca (sestričnin muž i njegova familija i prijatelji koji dolaze u Hrvatsku godinama) i stvarno moram reći da su izuzetno ljubazni i djeluju mi jaaaako dobrodušno....

  49. #49
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    tatoo, da u pravu si, oni su neoptereceni, jer se oni nisu morali zadnjih 20 godina boriti sa lopovlukom. Bas u razgovoru sa ljudima koji su tu, dosli smo do zakljucka kako ova zemlja opstaje samo zato sto se oni boje zakona, ne kradu, iki kradu malo, ne lazu svoju poreznu. Ima i tunizrabljivanja radnika, ima i tu ruznih stvari, ali puno manje nego doma. Tu lijepo prijavis gardi, njihiva policija, sve sto ti nije pravo i oni te upute. Znaci Irac ne krade od svoje drzave, a drzava mu za uzvrat daje sve i ne mora se brinuti, o racunima, rezijama...
    Imaju puno djece, 4, 5 je normalna brojka, mladi se dosta rano udaju, zene. Mame ne rade dok su djeca mala, vrtici su skupi, a i nemaju potrebu, jer tata zaradi dovoljno, a po svakom djetetu dobivas mjesecno 135 eura djecijeg.

  50. #50
    tatoo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    24

    Početno

    Evo konačno par minutica mira, da napišem par riječi.
    Na moju veliku žalost, naše putovanje je preprebrzo prošlo, ali je bilo prekrasno!!!

    dakle, yummy-mummy, još jednom od sveg srca velika hvala za sve, divna si i ti, tvoja malena slatka princeza i tvoj dragi mužić, divan ste par, vidi se da dišete jedno za drugo , presretna sam što smo se vidjele i provele par divnih sati skupa ...

    evo, probudio mi se maleni mišek, pa jurim
    pusa!!!!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •