Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 68 od 68

Tema: Ako dijete ne voli školu i učenje, pomognite mu

  1. #51
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Citiraj Water prvotno napisa Vidi poruku
    Jel' može sad malo matematike? 1. razred

    Nina je riješila 10 zadataka, a Ana 2 zadatka manje. Koji zadatak sada Ana rješava?
    Moje dijete je napisalo 8., ja sam mu rekla da mu je to netočno da Ana rješava 9. zadatak i objasnila mu zašto, on ispravio, a učiteljica mu prepravila na 8. Tko je u pravu?
    Ana je u međuvremenu uvidjela netočan rezultat u 3.zadatku pa ga sad popravlja.

  2. #52
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Water prvotno napisa Vidi poruku
    Složila bih se s tobom, moj A. počeo diktat pisati negdje od pola učiteljica nije primijetila da on zuji okolo, dok druga djeca pišu, dobio jedinicu i bio tužan i žalostan.
    moja je prvu jedinicu dobila u 5. razredu. šta da ti kažem, plakala je 3 dana, a kukala 30 dana.
    hvala bogu da nije dobila jednu odmah u prvom jer je pitanje bi li htjela više ić u školu

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    kako se nismo dosjetili

  4. #54

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    moja je prvu jedinicu dobila u 5. razredu. šta da ti kažem, plakala je 3 dana, a kukala 30 dana.
    hvala bogu da nije dobila jednu odmah u prvom jer je pitanje bi li htjela više ić u školu
    Moj stariji sin isto prvu jedinicu dobio u 5. razredu pa mi je ovo malo šok posebno što je mlađi jako osjećajan a ne voli baš školu, jedva čeka praznike . Bit će bolje valjda.

  5. #55
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je favorit ono svojedobno pitanje iz PiD testa:
    Svako dijete ima ________, ali i ________ .

    I legendarni odgovor forumaškog djeteta: glavu, trup.

    (očekivano je bilo: prava, obaveze)
    ajme, umrla sam od smijeha

  6. #56

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    što kažeš, tanja_b?
    Kažem da se, po principu eliminacije, nijedan od nabrojanih događaja nije mogao zbiti u šikari, osim susreta s majstorom

    A kažem i to da ovakav test, i još u nižim razredima OŠ, nema smisla. To je pitanje u stilu "Potjere" ili nekog drugog kviza na TV, a ne provjera pročitane lektire

  7. #57
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    To pitanje je pogrešno postavljeno jer se ne mogu spojiti parovi; dakle u pitanju je greška a djeca su dobila takav test, isprintan sa interneta i dan im očito bez da je bio pročitan od učitelja-ice. Nije to prvi i jedini puta da su se događale takve nebuloze, čak ako i zanemarimo da je printanje svakome dostupnog testa sa interneta već samo po sebi nebulozno.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Water prvotno napisa Vidi poruku
    Jel' može sad malo matematike? 1. razred

    Nina je riješila 10 zadataka, a Ana 2 zadatka manje. Koji zadatak sada Ana rješava?
    Moje dijete je napisalo 8., ja sam mu rekla da mu je to netočno da Ana rješava 9. zadatak i objasnila mu zašto, on ispravio, a učiteljica mu prepravila na 8. Tko je u pravu?
    Evo još jedan štos, iz knjige "Matematički gen" K. Devlina.

    "Seljak ima 12 krava. Uginule su sve osim 5. Koliko je krava ostalo na životu? "

    Kad sam to prvi put pitala svog sina, imao je nekih 5-6 godina i kao iz topa je dao točan odgovor. Ja sva ponosna kako dijete zna razmišljati.
    Nakon par godina, išao je već u školu, i slučajno sam u razgovoru ponovila taj zadatak pred njim, a on će kao iz topa: pa 7! 12-5 je 7!

    Trebalo mi je neko vrijeme da mu objasnim u čemu je štos. Na kraju je shvatio, ali mene je ražalostilo kako je šablonizirano računanje u školi dovelo do toga da uopće ne razmišlja.
    Autor knjige, inače, tvrdi da su takvi (netočni) odgovori rezultat slijepe primjene simboličkih operacija bez razmišljanja. Moj dojam je da se dosta toga u školi uči upravo na taj način - primjenom pravila bez razmišljanja. Voljela bih da sam u krivu, ali dosad se nisam uspjela uvjeriti u suprotno.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Moj je favorit ono svojedobno pitanje iz PiD testa:
    Svako dijete ima ________, ali i ________ .

    I legendarni odgovor forumaškog djeteta: glavu, trup.



    (očekivano je bilo: prava, obaveze)
    Neki mrze trik pitanja i dvostruke negacije, ja mrzim štampane testove iz prirode i društva
    Nekako mi se usmeno ispitivanje čini boljim za provjeru znanja, a ta djeca moraju nekako naučiti i govoriti i pripovijedati o naučenom, a ne samo dopunjavati napamet naučene rečenice i povezivati nepostojeće parove.

  10. #60
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Moja je u prvom razredu pisala kontrolni iz prirode tek što su naučili prošli tjedan zadnje slovo iz abecede. Jedva je slovkala, ali kontrolni se riješiti mora.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    196

    Početno

    Citiraj Ana i mamino zlato prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je u prvom razredu pisala kontrolni iz prirode tek što su naučili prošli tjedan zadnje slovo iz abecede. Jedva je slovkala, ali kontrolni se riješiti mora.
    A mene izluđuju zadaće iz hrvatskog - smisliti i napisati 5 ili 6 rečenica od slova koja su učili, tako npr. ako su učili desetak slova on bi trebao sastaviti 5 rečenica od tih slova. Ne ide mu to nikako bez moje pomoći, sam sastavi možda dvije - tri rečenice a to je često za domaći rad barem jednom tjedno. Ne sviđa mi se to što previše sudjelujem u njegovim zadaćama, a ovo mi se čini preteško za 1. razred.


    Tanja_b, odličan zadatak ja volim ta trik pitanja, pitala sam starijeg pogodio je odmah, a prvašić negdje iz trećeg pokušaja nakon dodatnih objašnjenja, prvi odgovor mu je bio 4 krave

  12. #62
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moja petašica je rekla: 5
    ja kažem bravo, a ona kaže, pa kako drugačije, odmah si mi rekla odgovor

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    koji zadatak sada rješava?
    ja bih rekla onaj koji nije riješila. možda je preskočila treći pa ga sada rješava...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    moja petogodisnjakinja kaze 7 krava, znaci sama sam je indoktrinirala

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    101

    Početno

    Super je ovaj forum jer se uvijek napravi prilična rasprava na svaku temu koja se pokrene.

    Ja ću na ovu temu možda se kasnije osvrnut, ali ću svakako dodati jedan vic, prigodan u ovom trenutku, ali mrvicu je vulgaran.

    Mujo bio slab u školi i razrednica zvala oca na razgovor. Tako on kaže razrednici da će ga ubit od batina, a razrednica kaže to nikako, samo na lijepo, edukativno ga odgojite, pa on tako i odluči. Jedan dan dođe kući a Mujo puši.
    - Šta pušiš to sine?
    - Duvan, škiju, benston, šta se nađe.
    - Ženo, kupi mu Marlboro, neka puši kvalitetno.
    I žena kupi sinu cigarete. Drugi dan dođe kući a Mujo pije neku brlju.
    - Šta piješ to sine?
    - Rakiju, pivo, šta se nađe.
    - Ženo, kupi mu Whiskey, neka pije nešto kvalitetno.
    I žena kupi sinu Whiskey. Treći dan dođe kući a sin čita neki časopis.
    - Sine, šta čitaš to?
    - Ma neki erotski časopis, star sto godina, ali listam šta se nađe.
    - Ženo, kupi mu Playboy, neka gleda nešto dobro i kvalitetno.
    Žena kupi sinu Playboy i tako on puši Marlboro, pije Whiskey i lista Playboy. Pita sin oca:
    - Oče, pa ko taslači ovakve koke (iz Playboya)?
    - Odlikaši sine, odlikaši - odgovori otac.


  16. #66
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Karantena, nemam pojma kakva si ti bila u skoli.
    Ali sumnjam da si bila odlukasica . Jer se ne drzis teme koju si sama postavila, niti ne odgovaras na postavljena pitanja.
    Da nisi po struci novinarka sa nekog jeftinog portala koja trazi inspiraciju za ( prepisati) clanak?

  17. #67
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Karantena, nemam pojma kakva si ti bila u skoli.
    Ali sumnjam da si bila odlukasica . Jer se ne drzis teme koju si sama postavila, niti ne odgovaras na postavljena pitanja.
    Da nisi po struci novinarka sa nekog jeftinog portala koja trazi inspiraciju za ( prepisati) clanak?
    da nije ona iz 24sata što prenosi postove s foruma iz 2006.

  18. #68
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno


Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •