Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 218 od 218

Tema: Predugi ljetni praznici?

  1. #201
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    predugo je to, predugo
    rađe manje a češće
    djeca su zasićena već u ožujku
    a program neću komentirati
    pa to se doslovno leti iz lekcije u lekciju
    nema tu temeljitog savladavanja, prekratko je vrijeme u kojem se obrađuje previse informacija

    a najveća rak rana mi je bezočno laganje djece I roditelja, svake, ali svake hebene godine obećanaj o lakšim torbama
    pa ova djeca što ih gledam oko sebe, moja prva- svi redom imaju iskrivljene kralježnice
    znam da TO nije tema al ne mogu durati

    Sika Pika lijepo te vidjeti!

  2. #202
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    ne dijelim misljenje.
    grozno bi mi bilo rastezanje gradiva samo da imaju par dana odmora vise tijekom skolske godine.
    hoce li dijete tijekom ljeta raditi ili ne, ovisi o vama i djetetu. moje dijete ide na more i procita jako puno knjiga, radi po isprintanim ponavljalicama koje obozava, brljavi po radost stranici koja ima hrpu kvizova iz mat, pid, eng....

    nasa ucionica nema klimu jer je predracun ogroman za 60 kvadrata prostora visine oko 4 metra. skupili smo 3000 kuna za zastore i svejedno je neizdrzivo. sunce pici cijeli dan, djeci dolazi lose, skola novaca za to nema. od pomisli da bi mi dijete do pocetka sedmog mjeseca (to su tih 10 radnih dana vise) bilo u zg, pod takvim uvjetima, je i meni lose. tko moze tako raditi i uciti?

  3. #203
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    netko je napisao da djeca u nizim razredima OS sve zaborave u ta dva mjeseca. kako je to moguce?
    danas su takvi materijali tako lako dostupni, mogu se isprintati, naci na youtube-u, edukativni crtici, dokumentarci, putujes cestom pa pricas o zavicaju, odes na bundek/more pa uzmes kap vode za pod mikroskop i ponavljas vodu, mojoj su pokus setovi iz mullera cjelodnevna zabava, odete na trznicu pa neka zbraja i oduzima, download-ajte pdf iz zagonetne matematike s hrpom mozgalica ( slicno kao pitanja na natjecanju klokan), vec spomenuta stranica radost s kvizovima, radite herbarij.... za one malo starije, imate eduviziju. moja curka obozava filmice iz kemije, jedna lekcija=filmic od par minuta. pa fora objasnjenja tonija miluna iz matematike. kampovi i radionice ( dobro, to vec zahtjeva neki novac)...
    nije da djeca preko ljeta moraju zgubidaniti.

  4. #204

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Pa ok, ne mora biti do 01.07, ali već od Gospe nije vruće.
    Evo, meni se ne sviđaju ovi, prekratki, praznici-da su bar još ovaj tjedan.

  5. #205
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Centar
    super ideje al roditelj koji radi cijelo ljeto do 17h i ima 2-3 djece od kojih su neki premali da ostaju doma sami npr 1. ili 2.razred njima to nije tako jednostavno za izvest kao npr nekom tko ima jedno dijete koje ide u 6.razred.jednostavno nije.

    glavna zamjerka je zapravo ta da mi kontinental i bez ikoga na moru i bez nekog apartmana ne znamo kako tako dugo zbrinut djecu.mene to sve ceka dogodine vec mi muka pri pomisli.eh da smo na moru to bi mi bilo nesto posve drugo.

    jos kad dodam drugo mladje dijete uh da svi jedva cekaju da mi uskoce u cu anju njih dvoje puna 2 mj jer mi idemo na go 4 tjedna.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.04.2015. at 08:19

  6. #206
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Hm, pretpostavljam da malu djecu i na moru treba zbrinuti, da ne idu sami na plažu i sami se čuvaju.

  7. #207
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, pretpostavljam da malu djecu i na moru treba zbrinuti, da ne idu sami na plažu i sami se čuvaju.
    Uopće te ne razumijem. Pa ljudima na moru s djecom isto mogu uskočiti bake ili djedovi i lijepo svi na kupanac...dok roditelji ne dođu s posla.

    Uostalom evo npr drž.službenici na moru imaju dosta kraće radno vrijeme nego mi u Zg kad npr zovem kolege ljeti u Šibenik u 15h nema šanse da mi se itko javi. Kažu da je prevruće i ranije odlaze iz ureda, (vjerojatno i raniej počinju) tako da taj roditelj može sa svojim djetetom pogotovo u malom mjestu bit doma u 15h ( a bome i ranije) za razliku od mene koja ne mogu prije 17h.

  8. #208
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Muma radoznala sam pa ako nije predirektno kako si ti organizirala svom djetetu tih 3 mj praznika jer pretpostavljam da imaš neko praktično rješenje jer ti se ovo ne čini problemom kao nekima od nas.

    Rado bih primjenila tvoj savjet

  9. #209
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    drz.sluzbenici kod nas ljeti rade od 07-15h.

    lili75 mislim da se nisi dobro razumjela s mimom, ona je htjela reci kako se na kontinentalci bune da nemaju di s dicom ako nemaju
    apartmane ili nekoga na moru a zapravo i roditelji na moru imaju istih problema sa zbrinjavanjem djece kao i ovi na kontinentu.

    ja osobno nisam imala takvih problema jer imam super svekrvu ali znam druge koji su imali. problemi su i s vrtickom djecom jer vrtic u nasem
    i susjednom mjestu radi do 13h i to cijele god, a ljeti 2 mj uopce ne radi. i sad ti zbrini djecu ako nemas baka servis, nemoguce.

  10. #210
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    drz.sluzbenici kod nas ljeti rade od 07-15h.

    lili75 mislim da se nisi dobro razumjela s mimom, ona je htjela reci kako se na kontinentalci bune da nemaju di s dicom ako nemaju
    apartmane ili nekoga na moru a zapravo i roditelji na moru imaju istih problema sa zbrinjavanjem djece kao i ovi na kontinentu.

    ja osobno nisam imala takvih problema jer imam super svekrvu ali znam druge koji su imali. problemi su i s vrtickom djecom jer vrtic u nasem
    i susjednom mjestu radi do 13h i to cijele god, a ljeti 2 mj uopce ne radi. i sad ti zbrini djecu ako nemas baka servis, nemoguce.
    znam draga .razumjela sam Mimu al kad zivis na moru upravo baka servis koji spominjes može uskočit i cini mi se da dan ipak brze prođe bakamai dedama uz more i plivanje nego na vrućem zagrebačkom asfaltu zatvoren s djecom u stanu jer je vani nemoguće vruće. Time naravno neumanjujem problem zbrinjavanja djece kad zivis na moru samo mi je nekako praktičnije dan provest s djecom na plazi nego zatvoren pod klimom u stanu. i kad napokon izadjes van stana malo zadje sunce ionako nema nikoga od djece ukvartu koji inace vrvi od djece (svi su negdje zgibali).

    Vjeruj puno puno zabavnije je ljeti biti s djecom na moru.
    Tko jednom proba razlika se itekako kuzi.Trust me

  11. #211
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    hm, evo odma cu ti rec da nijedna baka ni djed nisu odveli moju djecu na more. mi zivimo u turistickom mjestu gdje svi iznajmljuju,
    svekrva ima dovoljno posla oko gostiju i kuce i nema vremena ujutro vodit djecu na more pa tako cekaju mene da se vratim s posla. a ionako
    nikad ne idemo prije 16,17 h sati na more pa je i svejedno

    zelim reci da je ovako vecini ljudi koje ja poznajem
    dakle, jednaki je problem zbrinuti djecu i na kontinentu i na moru. mozda im je jednino zabavnije popodne na plazi
    Posljednje uređivanje od malena beba : 06.04.2015. at 19:27

  12. #212
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Zbrinuti djecu znači da ih ima tko čuvati, da nisu sami kod kuće, pa ne bih rekla da ima razlike jesu li djeca na moru ili nisu. Ja imam kuću na moru, pa dijete svejedno može u njoj boraviti onoliko koliko sa njim može biti odrasla osoba (odnosno, u mom slučaju muž ili ja, jer su nam bake prestare da bi ostale same sa djetetom na moru).

    Ja zaista nisam do sada imala problema sa zbrinjavanjem djeteta preko ljetnih praznika, no shvaćam da je to jako veliki problem, što sam i rekla na početku teme - no, većina onih koji su za skraćivanje praznika su se izjasnili da im zbrinjavanje djece uopće nije razlog za to. Opet, zbrinuti djecu znači da nisu prepuštena sama sebi, da postoji odrasla osoba koja se može brinuti o njima.

  13. #213
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    ok kužim Mima thanx.

    Meni će problem dugog ljetnog raspusta biti upravo taj - zbrinjavanje.

  14. #214
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj malena beba prvotno napisa Vidi poruku
    hm, evo odma cu ti rec da nijedna baka ni djed nisu odveli moju djecu na more. mi zivimo u turistickom mjestu gdje svi iznajmljuju,
    svekrva ima dovoljno posla oko gostiju i kuce i nema vremena ujutro vodit djecu na more pa tako cekaju mene da se vratim s posla. a ionako
    nikad ne idemo prije 16,17 h sati na more pa je i svejedno
    zelim reci da je ovako vecini ljudi koje ja poznajem
    dakle, jednaki je problem zbrinuti djecu i na kontinentu i na moru. mozda im je jednino zabavnije popodne na plazi

    da kuzim.

    al ovo boldano- ipak vjerujem da u manjim mjestima oni i sami malo skaču okolo, po dvorištu,s drugom djecom, ma zabavniji im je cijeli dan. U Zg ne možeš ih baš tako pustit okolo a i nema onog povjetarca kao na moru.

    ma ja toliko volim more i Dalmaciju da meni izgleda sve dole zvuči ljepše, lakše, ...

  15. #215
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ma da, nema sanse. toliko je turista da sam ih se bojala male pustit same okolo a sad kad bi se mogli sami cuvat mogu sami i hodat okolo

  16. #216
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a i nisu drugi koji nisu roditelji te dece da bi trčali čuvat decu.

  17. #217
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    u petak sam se sjetila ove teme dok sam se kuhala na završnoj priredbi od m - u razredu prvašića. sjedila u klupi, gledam predstavu, plačem :D i znojim se, sve cijedi s mene i mislim si - zar je stvarno moguće da ima onih koji bi htjeli da škola traje do kraja šestog mjeseca?

    da mi netko kaže da moram pisati završni test iz matematike ili ispravljati ocjenu po toj vrućini, rekla bih ma daj brale trojku, piši što hoćeš - ja ne mogu

    cijelo gradivo su već prije sigurno dva tjedna završili, radne su do kraja ispunjene. u višim razredima je ovaj zadnji tjedan bio još napet, ispravljanje ocjena, zaključivanje...pa ti to sad pomakni za dva tjedna.
    a što se tiče zbrinjavanja djece, ionako ti je svejedno, moraš se snać i za dva i za tri mjeseca.

  18. #218
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Haha cvijeta, zadnjih dana sam se ne znam niti sama koliko puta prisjetila ove teme

    Između ostaloga i dok sam sjedila sat i pol na školskoj priredbi - premda je tu čak bilo nekakve ventilacije.
    MM je jedan dan išao u razred jer je trebao učitelja, pa je rekao da se skoro onesvijestio od teškog i ustajalog zraka.

    Srećom - gotovo je, barem sa školom (odlične su raspustili ranije).

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •