Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: dojenje na zahtjev i menstruacija nakon poroda?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,730

    Početno dojenje na zahtjev i menstruacija nakon poroda?

    Rodila sam prije 1,5 mjesec. Beba isključivo doji i to kad hoće i koliko hoće po danu i po noći (ponekad je to svaku pola sata, a nekad "razvuče" do 2,5h).
    I eto - jučer, hop - eto vještice! Bogme sam se iznenadila.
    Sa prva dva klinca je stigla tek nakon uvođenja dohrane sa nekih 8 mjeseci.

    Ima li vas još ovakvih koje ste sa 6 tjedana već imale prvi ciklus a isključivo ste dojile?

    Štogod sam ikad čitala o tome - generalni je zaključak da kod žena koje isključivo doje, menstruacija dolazi nakon par mjeseci od poroda, kod nekih i nakon više od godine dana.

    Sve me nešto kopka da nešto nije u redu sa mnom...
    (Znam, znam... moram se naručit na redovni pregled nakon poroda kod svoje dr. al to budem svaki dan .

  2. #2
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Sa svih troje nakon cca 1,5 mjesec..

  3. #3
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Ja sam dobila ovaj put dosta brzo, nije bilo nakon mjesec i pol nego dva i pol, al eto. Isto sam iskljucivo dojila.

  4. #4
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    ja imam neko lagano krvarenje zadnja 2 dana,ne znam je li menstruacija, ne izgleda mi tako...bila sam kod dr dva dana prije početka krvarenja i rekla je da je sve ok. beba ima 7 tjedana i dojim, trebam li opet kod dr ili je to normalno?

  5. #5
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    jennifer, ja sam iza drugog poroda dobila 42 dana nakon poroda menstruaciju, s tim da mi je tad i još nekoliko mjeseci poslije, prije ono pravog izljeva, tako nekako slabo kravarenje bilo, isto sam bila na muci jel menstruacija ili ne..poslije sve ok..sad sam dobila 06.02 prvu menstruaciju, a rodila sam 10.12. ali je odmah bila "normalna" menstruacija, a sljedeću sam dobila jučer, znači kasnila je dobrih 2 tjedna. Verojatno je menstruacija i u tvom slučaju, samo treba valjda vremena da se to ustabili.

  6. #6
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    e da još napomenem, znači nakon sva tri poroda sam skoro odmah nakon babinja dobila prvu menstruaciju i u tom mjesecu su mi sva 3 djeteta slabo napredovala na težini (300-400gr u mjesec dana) s prvim djetetom sam onako u panici i neznanju dala bocu i ciku nije htjela više ni vidjeti, s drugom curkom nisam posustala i na kraju smo dojili dvije godine i sad sa malenim je isto bio problem prirast na težini od kad sam dobila menstruaciju, al se još nekako borimo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,730

    Početno

    jel beba manje vukla? nisam sigurna al mislim da sam negdje pročitala da se okus mlijeka tad mijenja pa možda zato...

  8. #8
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa Vidi poruku
    Ima li vas još ovakvih koje ste sa 6 tjedana već imale prvi ciklus a isključivo ste dojile?
    S curkom mi je krvarenje od poroda završilo 39. dan, 40-ti sad dobila mengu i od tada je bila točna.
    Isključivo dojila na zahtjev 6 mjeseci, dojila 15.

    S malim, evo slično - isključivo dojenje na zahtjev, menga došla točno 2 mjeseca od poroda.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,730

    Početno

    meni je tim više čudno jer sam sa starijih dvoje klinaca prvi ciklus dobila tek nakon 8 mjeseci a sad - puf! nakon 40 dana... možda su već godine u igri

  10. #10
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Nisu manje vukli, dapace..neznam sto se dogođa, ali sa svih troje problem u prirastu na tezini od mjeseca kad dobijem mengu. I pedijatrica me svaki put pitala dal sam dobila menstruaciju kad bi vidjela da je slab prirast. Jel utjece ili ne na produkciju mlijeka stvarno ne mogu i ne zelim tvrditi.

  11. #11
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    sva tri puta 7-8 tjedana od poroda
    i od tad je ko urica
    uz iskljucivo dojenje
    uzas

  12. #12
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Dok nisam rodila prvi put, moji ciklusi su bili užas, 35 dana, 40dana, 50 dana, nekad i mjesec preskočila..dešavalo se i to da u tako dugim ciklusima ne bi bilo ni ovulacije, međutim nakon te prve trudnoće i poroda ciklusi su postali ko urice..Sad me ovo kašnjenje od 2 tjedna malo brine da se opet sve pošemerilo.

  13. #13
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    pa sad nije ni do godina,
    ja sam s prvim dobila nakon 4-5 mjeseca, s drugim s 8-9 mj, s trećim skoro s 11.treće rodila s 40+, sve dijeno do 5.5-6.5 mjeseci.
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 21.03.2015. at 19:21

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    392

    Početno

    Imam pitanje. Imam dijete od 13Moze li se mjesecnica izazvati,da se tako izrazim,jer bi krenuli u MPO vode po drugo dijete? Naime, dojim na zahtjev svog 13 mjesecnog sina i ne bih jos prekidala dojenje i ne zelim to ugroziti lijekovima. A s druge strane godine me pritiscu i nema vremena za cekanje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •