Pokazuje rezultate 1 do 42 od 42

Tema: Ima li positive u vašem životu?

  1. #1
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno Ima li positive u vašem životu?

    Stalno svi skupa svjedocimo ili abrem slusamo o gomili crnih stvari iskustava, sve oko nas jad i cemer, tuga i bijeda, borba za prezivljavanje, borba sa drugima.
    Ja bih voljela cuti i pozitivne dogodovstine, crtice iz svakodnevne komunikacije sa drzavnim sluzbenicima, trgovcima i inace neznancima s kojima dolazimo u kontakt a koji su nas dirnuli svojom ljubaznoscu, susretljivoscu, prijateljskim odnosom, profesionalnoscu, ssvime onime za cime svi skupa zudimo.

    Evo, da ja krenem, mi spadamo u skolu koja je u drugom mjestu, iako imamo skolu u nasoj ulici (koja je jako dugacka, pa su morali negdje napraviti rez), pa sam ja prosli tjedan otisla pitati u tu nepoznatu skolu kako i sta. Iako ove godine trazimo dogodu a slijedece ne planiramo tamo ici, ovo mi je iskustvo bilo vrlo ugodno. Bila sam jako pozitivno iznenađena. Dosla sam u kontant s 3 osobe a sve 3 nasmijane, srdacne, prijateljski raspolozene, zele pomoci. Ono, ko da nismo u RH.

    Dan kasnije, skuzimo da je malome istekla putovnica, a do Dubrovnika ne mozes sa autom bez nje. Sva sam se zgrozila na samu pomisao guzvi, nervoze, redova itd na policiji u Petrinjskoj. Dakle, nisam mogla vjerovati, da bi se dobila putovnica uopce ne treba ispuniti niti jedan jedini formular! Ne treba ispuniti cak niti uplatnicu, osim vlastite adrese i imena. Na salteru gdje se kupuju biljezi zena uljudna, zeli pomoci, ja ne vjerujem: a) da mi ne trebaju nikakvi formulari B) da sada kad imam biljege i uplatnicu ne moram stati u drugi red na posti da uplatim.
    Druga, sluzbenica koja izdaje zurne putovnice, nasmjesena, da ne velim, smije se mojoj nevjerici- isla sam provjeriti ovo za formulare.
    Treca sluzbenica kod koje smo za 2 minute bili na redu isto profesionalna, ljubazna, ma da ne povjerujes.
    E, sad kad smo vec bili tu i tako sve brzo obavili, odlucili uzeti i potvrdu o boravistu i isto cekali par minuta. Stvorio se red, odmah su otvorili jos jedan salter. Ma ljudi, pitam se ja gdje je birokracija, gdje je nervoza, gdje su redovi ?! U proslosti, nadam se zauvjek.

    Eto, morala sam ovo sam vama podjeliti, i nadam se da vas ima jos koji ste imali pozitovnu interakciju sa neznancem ili nekom sluzbenom osobom, koju niste ocekivali.

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Mene je iskreno iznenadila ljubaznost sestara na VV na odjelu za endokrinologiju i dijabetes. To je čini mi se ono na drugom katu lijevo. Di je laboratorij.

  3. #3
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ja sam ponovno doživjela ljubaznost i profesionalnost osoblja u zaraznoj i odmah mi je djetetova boleština lakše pala... hvala im <3

  4. #4
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Iako me ponekad hvataju depresivni trenuci u kojima mi se čini da nema niti nade niti svjetla, ipak to nije tako. Pored pozitive koja se, valjda, podrazumijeva - moja obitelj, posao koji volim, dvije sitnice su me nedavno tako razveselile.

    Bio je predivan sunčan dan i malo sam se bavila svojim biljčicama, pa sam tako podrezivala agrume, stavljala željezo i gnojivo i odjednom je u zraku tako intezivno zamirisao limun. Miris je potekao iz drveta nakon što sam podrezala suhe dijelove. Tako sam bila sretna - osim što je spoj limuna u zraku i lijepog dana bio predivan, to mi je bio znak i da je drvo živo, jer dosad nikako nisam imala sreće s limunom.

    Osim toga, presadila sam šumsku ljubičicu koja je bila iščupana iz korijena, sa žilama i narastao mi je novi mali grm sa malim pupovima.

    Baš sam komentirala MM-u kako su me te dvije sitnice učinile neobično sretnom...
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 23.03.2015. at 09:25

  5. #5
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam ponovno doživjela ljubaznost i profesionalnost osoblja u zaraznoj i odmah mi je djetetova boleština lakše pala... hvala im <3
    Da, nevjerojatno je da mnogo zdravstvenog osoblja ne kuži da će pacjentu pomoći i da djeluju barem emotivno iscjeljujuće već i samim svojim nastupom, pristupom i toplinom.

  6. #6
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Iako me ponekad hvataju depresivni trenuci u kojima mi se čini da nema niti nade niti svjetla, ipak to nije tako. Pored pozitive koja se, valjda, podrazumijeva - moja obitelj, posao koji volim, dvije sitnice su me nedavno tako razveselile.

    Bio je predivan sunčan dan i malo sam se bavila svojim biljčicama, pa sam tako podrezivala agrume, stavljala željezo i gnojivo i odjednom je u zraku tako intezivno zamirisao limun. Miris je potekao iz drveta nakon što sam podrezala suhe dijelove. Tako sam bila sretna - osim što je spoj limuna u zraku i lijepog dana bio predivan, to mi je bio znak i da je drvo živo, jer dosad nikako nisam imala sreće s limunom.

    Osim toga, presadila sam šumsku ljubičicu koja je bila iščupana iz korijena, sa žilama i narastao mi je novi mali grm sa malim pupovima.

    Baš sam komentirala MM-u kako su me te dvije sitnice učinile neobično sretnom...
    Baš si to lijepo opisala. Kad razmislim, zapravo nam malo treba da osjetimo onu pravu unutarnju istinsku srecu. Nazalost uglavnom radi tempa zivota nemamo vremena zastati, prepoznati i osvjestiti taj osjecaj, a kamoli u njemu uzivati. Srećom nas priroda ipak uspori i stvori šansu za introspekciju.

  7. #7
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Ekipa iz Petrinjske je već dosta vremena za pohvalu.

    Mene je svojim strpljenjem i ljubaznošću osvojila kolegica iz drugog odjela koja je u jedno jutro odgovorila na mojih sigurno 20 poziva, Ja sam se stalno ispričavala jer pitam totalne osnove (a morala sam, uvalilo mi operativni posao o kojem nemam mrtve veze) i uzimam joj vrijeme.

    Na način koji opisuje *mamica* odreagirala sam jedno jutro kad je bio mladi, mladi mjesec... najmlađi koji sam ikad vidjela, na nebu čarobnih boja zore, nad siluetama drveća.

  8. #8
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mene oduševljava (nadam se i ja ću tako jednog dana)moja susjeda koja bar jednom tjedno ode autom na Sljeme, kad nema nikoga, uglavnom u tjednu i jednostavno se - divi prirodi. Onda mi šalje impresije često i sms-om, evo zadnja je bila " Kolke visibabe ljudi moji...što se bijeli u gori zelenoj, il je snijeg il su labudovi,nit je snijeg nit su labudovi, već su glavom bijele visibabe".
    Žena uistinu, usprkos svim nedaćama koje ima, živi i misli pozitivno.
    A jučer su me oduševile i sestre s očnog odjela (i doktorica) bolnice Sv Duh, nasmijane sve, dijelile djeci napolitanke i slastice nakon uspješnog pregleda... pomislih na tren da nisam u državnoj bolnici
    Posljednje uređivanje od andream : 24.03.2015. at 09:51

  9. #9
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    andream, ja sam isto imala pozitivno iskustvo na ocnom na Sv Duhu. Doktorica je mama 5. djece a ima strpljenja i za tudju i ljubavi za svoj posao. Prekrasno.

  10. #10
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Mi smo bili kod druge dr, znam na koga misliš. Ali cijela ekipa je - za pet!

  11. #11
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Super da su i drugi dobri. Valjda pozitivno djeluju jedni na druge. Sto vise takvih to ce svima biti bolje.

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mene oduševil da na sv. Duhu imate super iskustva s dječjim oftalmolozima.
    Pls na pp prporuku za dječjeg oftalmologa.

    Ja jučer pala u hiper oduševljenje fazu zbog preporuka slikovnica na temi o slikovnicama...

  13. #13
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    samo da oddgovorim na pitanje iz naslova, ne da mi se sad razlagati

    Ima! i to zato što sam ja odlučila da će je biti

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Mene oduševil da na sv. Duhu imate super iskustva s dječjim oftalmolozima.
    Pls na pp prporuku za dječjeg oftalmologa.
    .
    ak može i javno
    moj klinac ( a i ja povremeno) smo kod Dorn, ja sam kod dijete ( i malo veće dijete) bila pacijent od tate od jednog ORL koji sad radi na Svetom duhu.


    mene jedino čudi zašto pokretačica teme nikak ne može smislito da toga ima kod nas?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 24.03.2015. at 11:29

  15. #15
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    ma pozitive ima svuda oko nas, samo je treba vidjeti a sad to uopće ne bi trebalo biti teško - evo na svakom uglu neka rascvjetala voćka, cvjetić, miriši iz neke pekare...
    to su male stvari, ali veliko veselje za onog tko ih primjećuje.

    strašno mi se urezalo u sjećanje kad sam čitala intervju sa Zinedine Zidaneom, govorio je kako je bio ljut i frustriran što mu roditelji nisu mogli kupiti dobre tenisice, a bio je lud za nogometom i "trebale" su mu. Sve dok jednom nije vidio, dok je igrao nogomet s prijateljima, kako ih s ruba igrališta gleda dječak bez nogu. Tek je onda shvatio koliko je bogat.
    E sad, onaj tko ne vidi da ima noge, a kuburi što nema ne znam kakve cipele... ne znam kako mu pomoći

    a ovo je sad već crni humor, ima ona šala - šta pričaš da nemaš za kavu, a hodaš okolo s dva bubrega

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    samo da oddgovorim na pitanje iz naslova, ne da mi se sad razlagati

    Ima! i to zato što sam ja odlučila da će je biti
    Sviđa mi se ovakav stav u životu
    Sam po sebi je čista pozitiva, i samim time stvara pozitivu i oko nas.

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    samo da oddgovorim na pitanje iz naslova, ne da mi se sad razlagati

    Ima! i to zato što sam ja odlučila da će je biti
    Ovo je i moj način života - u svemu pronalaziti dobru stranu. Puno puta mi je pomoglo, a pomaže i dalje (Pollyanna).

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa Vidi poruku
    E sad, onaj tko ne vidi da ima noge, a kuburi što nema ne znam kakve cipele... ne znam kako mu pomoći

    :
    rekao bi ti sad george iz seinfielda.
    šta god se požalim, vječno me tješe - aj, zdrav si, šta kukaš.
    dosta mi brate više i tog zdravlja, pa i drugi su zdravi pa imaju super posao, lijepu ženu, familiju, djecu, kuću, psa...

    inače, ako me nešto nervira to su naforsirani pozitivni fejsbuk statusi
    jedno vrijeme su svi nešto bili u tri dana pozitive pa lijepili te statuse prošao sam pored pekare/voćke/cvjetića i jako sam sretan.


    šalim se malo, naravno da ima pozitive. mene zna povremeno, doduše vrlo rijetko, preplaviti osjećaj istinske sreće i spokoja. i to su divni trenuci.
    a i inače, da se vratimo na uvodni post, često su ljudi oko mene ljubazni.
    a kad nisu onda okreneš na smijeh i zahebanciju, a ne na nervozu i sve je mam ljepše.
    još da to uspijem mm-u objasnit, di bi nam bio kraj
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 24.03.2015. at 13:38

  19. #19
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    rekao bi ti sad george iz seinfielda.
    šta god se požalim, vječno me tješe - aj, zdrav si, šta kukaš.
    dosta mi brate više i tog zdravlja, pa i drugi su zdravi pa imaju super posao, lijepu ženu, familiju, djecu, kuću, psa...
    a di si georgea našla
    ne mogu te s njim povezati koliko god se trudila!

  20. #20
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    još da to uspijem mm-u objasnit, di bi nam bio kraj
    Napiši recept ako uspiješ...


    Ovom mom nema spasa... ogrezao je u brige...

  21. #21
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Mrs Happy prekrasna tema!!!! .obavezno se javim kad mi prodje guzva s poslom sutra.

    To je moj stil zivota i uvijek uvijek cu nastojat naci nesto dobro cak i u necemu sto na prvu izgleda lose.

    eh da javite i meni recept za muza he he

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    I mislim da se lako moze razaznat necija istinska sreca zbog neceg a ne neko glumatanje.ja takve odmah namirisem

  23. #23
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Kad imam neku pauzu na poslu, malo prosurfam. I to portal ovaj, onaj... sve hr i vijesti. I samo se zbediram i nazivciram.
    I onda sam otkrila stumbleupon.com i sad mi i te pauze budu zanimljive, nove, inovativne. To je moja novootkrivena pozitiva.

  24. #24
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Interesantan taj stumbleupon, Cubana!

  25. #25
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    mene jedino čudi zašto pokretačica teme nikak ne može smislito da toga ima kod nas?
    Zar sam takav dojam ostavila?
    Ocito .
    Nije da ne mogu smisliti da pozitive ima kod nas, nego imam dojam da se o negativi puno vise prica i pise.

  26. #26
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Pozitivu kod mene bez problema može potaknuti pozitivno okruženje prirode, ljudi i
    običaja.

  27. #27
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I onda sam otkrila stumbleupon.com i sad mi i te pauze budu zanimljive, nove, inovativne. To je moja novootkrivena pozitiva.
    Juhu, kako dobar sajt! Hvala, Cubana!

  28. #28
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Dobro jutro!
    Ima pozitive (ali lako je biti pozitivan kad smo svi zdravi i imamo dovoljno para).
    Trenutno me strasno veseli sto ce sunce zasjati, napokon! i sto cu raditi pohani kruh za dorucak
    ali uglavnom sunce je tuuuuuuu!

  29. #29
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam uvijek pozitivna. I ja se oduševljavam prirodom, ko susjeda koja ide na Sljeme. Ja tako odem na plažu pa se divim valovima, kamenčićima, bojama...

    E sad, malo veći problem imam s ljudima, nikako da se počnem oduševljavati njima. Postajem ko grintava babuskara jer samo mane vidim u njima. Ustvari sam toliko daleko zaglibila da, kad je netko super genijalan, moja automatska reakcija je da super glumi Užas

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    Dobro jutro!
    Ima pozitive (ali lako je biti pozitivan kad smo svi zdravi i imamo dovoljno para).
    Trenutno me strasno veseli sto ce sunce zasjati, napokon! i sto cu raditi pohani kruh za dorucak
    ali uglavnom sunce je tuuuuuuu!
    ti u šumi imaš sunca, mi u magli.
    ova godina nam je bila baš neugodna, financijski neugodna (zdravlje kuc-kuc)
    od katastrofa raskida ugovora, preko snižavanja plaće, burze, lošeg (mog) posla pa sve do crkavanja svih mogućih aparata u kući i na parkingu

    srećom pa me depra počela lovit pred kraj...
    inače sam pozitivac i guram, ali, valjda, prosinac čini svoje

    ne podnosim katastrofa naslove pa sam prestala čitat portale

    ljudi-hmmm-od vječnog naivca i bedaka pomalo postajem Trina

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,505

    Početno

    Ja i dalje volim prirodu, ljude, zivot!

    Bas nastojim uzivat u zivotu punim plucima.
    sad ne stignem nadugacko.

  32. #32
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam valjda uvijek imala predječji pogled na ljude i očekivala sam previše. Sve su to moja očekivanja, pa onda i moja razočaranja. Od ljudi od kojih sam očekivala najviše, dobila sam zapakirano govno.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    798

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam valjda uvijek imala predječji pogled na ljude i očekivala sam previše. Sve su to moja očekivanja, pa onda i moja razočaranja. Od ljudi od kojih sam očekivala najviše, dobila sam zapakirano govno.
    Veliko X
    pogotovo na zadnju recenicu
    ovih dana mi je jedna osoba toliko zagorcala zivot da se ni Bozicu neradujem

  34. #34
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ustvari sam toliko daleko zaglibila da, kad je netko super genijalan, moja automatska reakcija je da super glumi Užas
    upisala sam se od smjeha

    Citiraj Val prvotno napisa Vidi poruku
    ne podnosim katastrofa naslove pa sam prestala čitat portale
    niti citam portale niti imam tv
    a za probleme ne znam sto da kazem. drzi se

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Od ljudi od kojih sam očekivala najviše, dobila sam zapakirano govno.
    sad ja opet na filozofiju: prestani ocekivati od bilo koga bilo sto, ili ako vec ocekujes npr. ocekuj da cete istuci ili tako nesto, pa ne samo da neces biti razocarana nego cete vec i pozitivno iznenaditi (-lako je ovako citati postrance i savjete dijeliti - da se razumjemo i ja se znam naci u takvim situacijama i tada se osjecam jednako kao i ti)

  35. #35
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa u tome i je stvar. Svjesna sam ja da su to MOJA očekivanja i MOJA razočaranja, i da bih trebala mijenjati sebe da bih bila sposobna smanjiti očekivanja i živiti u miru. To je ono, osnova nekakve psihologije, mijenjaj sebe jer ne možeš druge, sve to stoji. Ali osim što sam ja daleko od psihički stabilne ženske, od nekih ljudi ipak očekuješ nešto. Npr od muža vjernost, od prijatelja dobru zahebanciju, od neprijatelja kvalitetan rat..ono, nekakav minimum, osnove ljudskih odnosa. (nije me muž prevario, nisu me ni prijatelji iznevjerili u dobroj zahebanciji, a neprijatelji su na nivou). Ali kad se opečeš, onda više nikome ne vjeruješ. Pa kad upoznaš neku nasmijanu, dragu i milu osobu, i prvo što pomisliš je "gle koze lažljive", onda skužiš da ti je bolje držat se kamenčića i borova.

  36. #36
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja mislim da to ima veze s određenom životnom dobi, možda griješim ali ipak...
    žene u srednjim tridesetima i bliže 40 nekako drugačije počinju gledati na svijet i međuljudske odnose
    u toj dobi nas većina ima posložene neke stavri u životu nešto si već postigao, djeca nisu premalena, u braku si već ohohoho
    skupio si iskustva i prošao neke škole....
    meni je bilo lakše kad sam postavila stvari na način da ništa nije apsolutno, da se mijenjamo i mi i prijatelji i muževi
    da imamo svi i loše i dobre strane
    ako ne mogu prihvatiti ni uz svu dobru volju neke ljude jednostavno se maknem, bude mi ponekad teško ali pičim dalje, što sad...

    apropos ljudi i nepovjerenja, pa treba biti oprezan, preispitivati i ne oduševljavati se na prvu
    ako je kvalitetna osoba, vrijeme će pokazati
    i treba dati šansu i novim ljudima i prijateljstvima
    a ne zbog loših iskustava zatvoriti dveri navijeke

    mislim ja obožavam i prirodu i brda i zemlju i osamu
    ali ne bih htjela biti samo s tim okružena u životu...

    to ću kad ostarim

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,553

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam valjda uvijek imala predječji pogled na ljude i očekivala sam previše. Sve su to moja očekivanja, pa onda i moja razočaranja. Od ljudi od kojih sam očekivala najviše, dobila sam zapakirano govno.
    X

    I isto znam da je u mojim očekivanjima problem

  38. #38
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ja mislim da to ima veze s određenom životnom dobi, možda griješim ali ipak...
    žene u srednjim tridesetima i bliže 40 nekako drugačije počinju gledati na svijet i međuljudske odnose
    u toj dobi nas većina ima posložene neke stavri u životu nešto si već postigao, djeca nisu premalena, u braku si već ohohoho
    skupio si iskustva i prošao neke škole....
    meni je bilo lakše kad sam postavila stvari na način da ništa nije apsolutno, da se mijenjamo i mi i prijatelji i muževi
    da imamo svi i loše i dobre strane
    ako ne mogu prihvatiti ni uz svu dobru volju neke ljude jednostavno se maknem, bude mi ponekad teško ali pičim dalje, što sad...

    apropos ljudi i nepovjerenja, pa treba biti oprezan, preispitivati i ne oduševljavati se na prvu
    ako je kvalitetna osoba, vrijeme će pokazati
    i treba dati šansu i novim ljudima i prijateljstvima
    a ne zbog loših iskustava zatvoriti dveri navijeke

    mislim ja obožavam i prirodu i brda i zemlju i osamu
    ali ne bih htjela biti samo s tim okružena u životu...

    to ću kad ostarim

    Potpis na ovo.
    Kako sam blizu pol stoljeća s ponosom mogu reći da sada znam, hoću, mogu, nije me sram...
    Zadovoljna sam sa svime; i životom i obitelji i prijateljima.
    Prioriteti su mi posloženi na način da je i dalje kći prva, a onda ja i zatim sve ostalo.
    Kad kći odraste, izbijam ja na prvo mjesto.
    Ne zamaram se s ljudima, tko me poštuje, poštujem i ja njega/nju.
    Prijatelja imam dovoljno i volim ih, ali uvijek ostavljam prostora za nove.
    I samo daj Bože zdravlja, sve drugo bu nekak.

  39. #39
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    :

    sad ja opet na filozofiju: prestani ocekivati od bilo koga bilo sto, ili ako vec ocekujes npr. ocekuj da cete istuci ili tako nesto, pa ne samo da neces biti razocarana nego cete vec i pozitivno iznenaditi (-lako je ovako citati postrance i savjete dijeliti - da se razumjemo i ja se znam naci u takvim situacijama i tada se osjecam jednako kao i ti)
    Boze, kolko smo razliciti. Meni je ovo toliko uvrnuto :D i strano razmisljanje. Ocekuj da cete netko istuci. Kako mozes tako pristupati ljudima, ne kontam uopce. Od najblizih, muza, mame, sestr, najblize prijateljice, ocekujem...a pa svasta. Puno ocekujem. Jako puno. Od ostalih ocekujem normalno. Al puno mi se toga podrazumijeva u odnosima. A razocaranje u ljude je isto normalno. mislim, desi se. npr, ocekujem od prijateljice kojoj napravim uslugu i cijelu kupaonu opremim u salonu od njenog muza, da mi da popust i da me ne zahebe. A desilo se bas to, ne da mi nije dao popust nego me oderao i jos podvalio. Ono, zahebao nas do kraja jer smo bili glupi :D al ako te bas svi razocaraju, onda nesto ne stima. Vjerojatno u mom dvoristu.

  40. #40
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Svako svojim metrom mjeri.
    Kad sam to prvi put čula, postalo mi je jasno zašto npr. ti nisi dobila popust.
    Istina, očekivanje je grdo, jer uvijek krećemo od sebe: ja bi dala popust da mogu. Jer se to meni totalno podrazumijeva i ne mogu shvatiti da to nije tako svima.
    Kužim skroz.

  41. #41
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    Boze, kolko smo razliciti. Meni je ovo toliko uvrnuto :D i strano razmisljanje. Ocekuj da cete netko istuci. Kako mozes tako pristupati ljudima, ne kontam uopce. Od najblizih, muza, mame, sestr, najblize prijateljice, ocekujem...a pa svasta. Puno ocekujem. Jako puno. Od ostalih ocekujem normalno. Al puno mi se toga podrazumijeva u odnosima. A razocaranje u ljude je isto normalno. mislim, desi se. npr, ocekujem od prijateljice kojoj napravim uslugu i cijelu kupaonu opremim u salonu od njenog muza, da mi da popust i da me ne zahebe. A desilo se bas to, ne da mi nije dao popust nego me oderao i jos podvalio. Ono, zahebao nas do kraja jer smo bili glupi :D al ako te bas svi razocaraju, onda nesto ne stima. Vjerojatno u mom dvoristu.
    Ja mislim da je to bila šala, a ne ozbiljan savjet. Htjela je reći da ne treba očekivati ništa.
    A ne treba ni polaziti od sebe jer svi mi tako procjenjujemo ljude i život, prema svojim mjerilima, a to ne može biti nerealnije nego je.

    Ja nisam razočarana u sve ljude. (malo pretjerujem kad kažem da sumnjam u postojanje dobrih ljudi, jer postoje i susrećem ih još uvijek). Ja sam se razočarala u one najbitnije. Ali to tako i ide. Ne možeš se ni razočarati u nebitnog, samo u onog do koga ti je stalo.

  42. #42
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Ja mislim da je to bila šala, a ne ozbiljan savjet.
    to je bilo tocno to. pa na kraju sam navela da se i ja tako osjecam jer ocekujem svasta od svakoga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •