Pokazuje rezultate 1 do 49 od 49

Tema: Leće

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Leće

    Nositeljice leća, gdje je najbolje obaviti pregled za meke leće, što je sve potrebno od nalaza, kako izgleda pregled i koje meke leće smatrate najboljima (dnevne, tjedne, mjesečne...) ?

  2. #2
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    pratim. nosim polutvrde leće od 1988. i obzirom da više nisam kandidat za porast kratkovidnosti već nekoliko godina planiram prijeći na meke.

  3. #3
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Nakon polutvrdih, s mekima sam se preporodila, jer se na polutvrde i nakon 3 godine korištenja nisam potpuno navikla (stalno sam ih s vremena na vrijeme "osjećala" u oku).
    Prvi pregled i sve vezano uz dobivanje sam obavila na Rebru.
    Pregled izgleda normalno, kao i svaki oftalmološki pregled, odrede ti dioptriju, razmak zjenica itd.
    Preporuče ti koje da uzmeš u smislu, dnevne, mjesečne, tromjesečne.
    Ne znam kak ide s dopunskim osiguranjem sada, pa da li se mora doznaka potvrditi na socijalnom da ti dio novca refundiraju.
    Ja svoje potpuno plaćam i koštaju me oko 550 kuna godišnje-4 para.
    Onda ideš u neku optiku s tom doznakom i narućiš leće.
    I kad stignu počneš ih koristiti.
    Koristim Bauch&Lomb tromjesečne leće i toliko sam se saživjela s njima da ponekad zaboravim da ih imam (tipa u moru kad zaronim, moram misliti na to da ne otvorim oči
    Nosim ih već preko 10 godina, dioptrija mi se ne mijenja, pa kontrole obavljam u Getaldusu kad je oftalmolog kod njih za preglede.
    Pregled je zadnji puta koštao 100 kuna, s tim da ako kod njih naručiš leće, njihovu cijenu umanje za cijenu pregleda.
    Za pohranu i održavanje koristim također Bauch&Lomb otopinu koju sam do nedavno kupovala kod nas za 100 kuna po bočici od 360 ml (traje mi preko mjesec dana), a nedavno sam otkrila internet stranicu s koje ju naručujem preko grupnih naručivanja (Face), pa me 4 bočice izađu manje od 200 kuna.
    Ova: http://www.cocooncenter.co.uk/

    Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj zmajica prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon polutvrdih, s mekima sam se preporodila, jer se na polutvrde i nakon 3 godine korištenja nisam potpuno navikla (stalno sam ih s vremena na vrijeme "osjećala" u oku).
    Prvi pregled i sve vezano uz dobivanje sam obavila na Rebru.
    Pregled izgleda normalno, kao i svaki oftalmološki pregled, odrede ti dioptriju, razmak zjenica itd.
    Preporuče ti koje da uzmeš u smislu, dnevne, mjesečne, tromjesečne.
    Ne znam kak ide s dopunskim osiguranjem sada, pa da li se mora doznaka potvrditi na socijalnom da ti dio novca refundiraju.
    Ja svoje potpuno plaćam i koštaju me oko 550 kuna godišnje-4 para.
    Onda ideš u neku optiku s tom doznakom i narućiš leće.
    I kad stignu počneš ih koristiti.
    Koristim Bauch&Lomb tromjesečne leće i toliko sam se saživjela s njima da ponekad zaboravim da ih imam (tipa u moru kad zaronim, moram misliti na to da ne otvorim oči
    Nosim ih već preko 10 godina, dioptrija mi se ne mijenja, pa kontrole obavljam u Getaldusu kad je oftalmolog kod njih za preglede.
    Pregled je zadnji puta koštao 100 kuna, s tim da ako kod njih naručiš leće, njihovu cijenu umanje za cijenu pregleda.
    Za pohranu i održavanje koristim također Bauch&Lomb otopinu koju sam do nedavno kupovala kod nas za 100 kuna po bočici od 360 ml (traje mi preko mjesec dana), a nedavno sam otkrila internet stranicu s koje ju naručujem preko grupnih naručivanja (Face), pa me 4 bočice izađu manje od 200 kuna.
    Ova: http://www.cocooncenter.co.uk/

    Sretno!
    Ovo sve zvuči izvrsno! Potomčica se nikako nije mogla naviknuti na polutvrde pa bi sad probali s mekima.

    Kad spominješ Rebro-to si se normalno naručila na pregled? Kod koga? Koliko se otprilike čeka? Imamo nalaz što se dioptrije tiče star 6 mjeseci, dioptrija joj se nije promijenila već dvije godine pa ne znam bi li se mogli osloniti samo na to. U Ghetaldusu sam vidjela da obavljaju i preglede pa si mislim da to obavimo privatno ako nema neke razlike i ako se dugo čeka. Što misliš o tome?

  5. #5
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Naručila sam se na Rebro normalnim putem, kod dr.Pokupeca.
    Super je doktor, smiren i zafrkant, tak da nije uopće frka.
    Idu i djeca i odrasli k njemu.
    Na pregled se ne sjećam koliko dugo sam čekala, davno je to bilo, ali ne više od mjesec dana.
    Ja sam prvi put išla baš u oftalmološku ambulantu, da mi nešto ne "sfušaju", a u Getaldusu idem na kontrole dioptrije samo.
    Preporučila bih ti ovaj naćin, za prvi put klinički specijalist, a kasnije možete i privatno.
    Naravno, to je samo moje mišljenje
    Za utvrđivanje dioptrije, mislim da bi ipak trebale otići, jer postoji mala razlika u dioptriji kad se uzima za leće, a i u onom razmaku zjenica (što je i razumno- naočale su ipak par cm dalje od oka).

    I da napomenem, nosim tromjesećne leće, ako ti to išta znaći.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj zmajica prvotno napisa Vidi poruku
    Naručila sam se na Rebro normalnim putem, kod dr.Pokupeca.
    Super je doktor, smiren i zafrkant, tak da nije uopće frka.
    Idu i djeca i odrasli k njemu.
    Na pregled se ne sjećam koliko dugo sam čekala, davno je to bilo, ali ne više od mjesec dana.
    Ja sam prvi put išla baš u oftalmološku ambulantu, da mi nešto ne "sfušaju", a u Getaldusu idem na kontrole dioptrije samo.
    Preporučila bih ti ovaj naćin, za prvi put klinički specijalist, a kasnije možete i privatno.
    Naravno, to je samo moje mišljenje
    Za utvrđivanje dioptrije, mislim da bi ipak trebale otići, jer postoji mala razlika u dioptriji kad se uzima za leće, a i u onom razmaku zjenica (što je i razumno- naočale su ipak par cm dalje od oka).

    I da napomenem, nosim tromjesećne leće, ako ti to išta znaći.
    Hvala!! Mislim da ćemo kod istog doktora.
    Znam da je malo drugačiji pregled jer ga je kćer obavila kad je počela nositi polutvrde. I ja sam istog mišljenja da je bolje da takav pregled obavi oftalmolog u klinici. Ustvari me brine samo propusnost leća pa bih se savjetovala s liječnikom koje točno uzeti. Možda za početak dnevne da nema brige o higijeni i čuvanju, ali vidjela sam da im je različita propusnost i sadržaj vode pa je bolje da to savjetuje liječnik, a ne da sama odlučujem.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    pratim. nosim polutvrde leće od 1988. i obzirom da više nisam kandidat za porast kratkovidnosti već nekoliko godina planiram prijeći na meke.
    ne smetaju ti leće u tvom poslu?

  8. #8
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    Imam leće zadnjih 22 godine, od toga zadnjih 16 polutvrde. Kao da ih nemam u očima. Skinem navečer, ujutro operem otopinom, isperem vodom, stavim. Jedne leće nosim i više godina. Kaže dr da su ok. Na kontrolama sam redovito. Nikad nisam niti jednu upalu imala ili bilo kakve neugodnosti. Jedino što ih znam izgubiti.

  9. #9
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Nosim meke leće od prvog razreda srednje škole.
    Progresivna myopia.
    A sad sam u nekim srednjim godinama
    Nikad problema, uopće ih ne osjetim.Kontrolu radim jednom godišnje s time da sam zadnji put bila 2008. ( odnosno prošli tjedan) , a bila sam uvjerena da sam bila prošle godine. Moje su frequensis, naručujem ih preko neta. mjesečne. Tromjesečnih nema. Moj dr.kaže da su bolje mjesečne radi očiju. Pregled je standardan. očni tlak, dioptrija itd...
    Dioptrija mi je stabilna godinama, prilično velika, odnosno ne vidim ništa (-11, -12) Kao šišmiš.
    Spas umjesto cvikera. Njih imam samo za čitanje u krevetu prije spavanja.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj boškarin prvotno napisa Vidi poruku
    Nosim meke leće od prvog razreda srednje škole.
    Progresivna myopia.
    A sad sam u nekim srednjim godinama
    Nikad problema, uopće ih ne osjetim.Kontrolu radim jednom godišnje s time da sam zadnji put bila 2008. ( odnosno prošli tjedan) , a bila sam uvjerena da sam bila prošle godine. Moje su frequensis, naručujem ih preko neta. mjesečne. Tromjesečnih nema. Moj dr.kaže da su bolje mjesečne radi očiju. Pregled je standardan. očni tlak, dioptrija itd...
    Dioptrija mi je stabilna godinama, prilično velika, odnosno ne vidim ništa (-11, -12) Kao šišmiš.
    Spas umjesto cvikera. Njih imam samo za čitanje u krevetu prije spavanja.
    Kod koga ideš na preglede i kako je s naručivanjem? Od kud naručuješ leće?
    Svi koji nose meke leće spominju to da se ne osjete. Nadam se da će to biti spas jer se kćer uza sav trud na polutvrde nije uspjela naviknuti.

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    a kolko je potomčica stara?

    ja se nikad nisam mogla priviknut na polutvrde i tvrde leće,druge nisam ni probala, uvijek kad bi puhnul vjetar imala sam osjećaj da me nosi.

    s naočalama spavam

  12. #12
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Idem kod privatnika već godinama, naručim leće preko adria.leće i u roku 2 dana su mi na vratima. prije sam ih naručivala u Ghetaldusu ili kod dr. Međutim ovako su mi jeftinije. Znači 6 komada jedne i 6 kom druge dioptrije platim s poštarinom cca 250 kn.I uvijek je neka akcija pa uzmem nešto što ide gratis( tekućina, spremnik…)
    I ne, ne osjete se. Od prvog dana kad sam ih stavila, spasila sam se.

  13. #13
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    @boškarinka puno hvala na ovoj informaciji za adrialeće, dosta su povoljniji od Getaldusa, pa ću probati preko njih slijedeću narudžbu

  14. #14
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Nema na čemu, ionako mi se jednom učinilo da je teta u Ghetaldusu zvala broj adrialeća priznajem, virila sam i zapamtila hehehe…

  15. #15
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ja sam dugi niz godina u Opto centru u Vlaskoj i jako sam zadovoljna. Imaju vrhunske aparate za pregled i obave to odgovor o i kako treba. Usluga, ambijent, doktori, sve skupa super.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Zvala sam danas na Rebro u Kabinet za leće i dobila termin za tjedan dana, ali neugodno sam se iznenadila jer, nakon spomena mekih leća, teta je rekla svašna nešto loše o njima i sugerirala svakako polutvrde. I sad kćer odbija na pregled jer se sjeća koje je muke prošla pri pokušaju da se na njih navikne, ne želi to ponavljati, ići na vježbe stavljanja ponovo jer zna da ne postoji način da se navikne na njih. Imamo ih doma, stoje netaknute već mjesecima jer ih jednostavno ne može nositi: suze joj oči, žulja je i ne mogu joj pred kraj godine priuštiti istu muku s novim sličnim lećama. Neugodno mi je zbog toga što sam je naručila, znam da su na Rebru stručni i da ne bi pričali protiv jedne vrste leća toliko da nema nekon razloga za to, a opet-toliko ljudi nosi meke leće i nitko od njih nije oslijepio. Što napraviti?

  17. #17
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Iskreno, ne znam odakle im toliki antagonizam prema mekim lećama.
    Možda je indikacija zaustavljanje rasta dioptrije? Lupam sada, ali ništa mi pametno ne pada na pamet.
    Rješenje je otići kod nekog privatnika ili inzistirati na mekim?
    Meni su odmah u ono vrijeme rekli neka probam meke. I otad nisam oslijepila, a prošlo je khm… puno godina. Dioptrija je rasla i onda stala. I tu je kakva je godinama. Drugo dijete sam rodila s njima, zaboravila skinuti. A za prvo sam morala skinuti.

  18. #18
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    Ja nosim meke lece vec 15 god.
    Narucujem online, obavim pregled jednom u dvi god.
    Dvotjedne su mi najbolje. Skupo me dodju jer imam i astigmatizam. Naocale nosim samo povremeno

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj boškarin prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno, ne znam odakle im toliki antagonizam prema mekim lećama.
    Možda je indikacija zaustavljanje rasta dioptrije? Lupam sada, ali ništa mi pametno ne pada na pamet.
    To što kažeš su nam rekli prije nekoliko godina: da polutvrde mogu zaustaviti rast dioptrije, ali tada smo se ipak odlučili za naočale. Maloj (hm, ima skoro 18 godina) je dioptrija ista već dvije i pol godine i mislim da to ne može biti prepreka za nošenje mekih. Baš sam se neugodno iznenadila jer na sam spomen mekih teta je vrlo rezloutno rekla da ljudi svašta naručuju i da onda oni "od zdravog oka dobiju bolesno" (citat završen). I sad razmišljam da pristojno otkažem termin jer mi se ne da zauzimati mjesto drugima, a znam da se kćer neće ponovo dati nagovoriti na epopeju s polutvrdima (tim više što oni inzistiraju na vježbama za stavljanje i koječemu što zahtjeva 6 dolazaka nakon prvog pregleda).

  20. #20
    Mia and me avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    236

    Početno

    I ja potpisujem za Opto centar, sve što je ValaMala napisala stoji. Njihova sam pacijentica preko 10 godina. Ako do sad nikad nisi nosila leće bitno je da se uz dioptriju odredni i baza. Ja uglavnom nosim Bauch&Lomb dnevne i uopće ih ne osjetim. Sigurna sam da će ti oni za tvoje oči preporučit najbolje moguće

  21. #21
    Ripcord avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,160

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    To što kažeš su nam rekli prije nekoliko godina: da polutvrde mogu zaustaviti rast dioptrije, ali tada smo se ipak odlučili za naočale. Maloj (hm, ima skoro 18 godina) je dioptrija ista već dvije i pol godine i mislim da to ne može biti prepreka za nošenje mekih. Baš sam se neugodno iznenadila jer na sam spomen mekih teta je vrlo rezloutno rekla da ljudi svašta naručuju i da onda oni "od zdravog oka dobiju bolesno" (citat završen). I sad razmišljam da pristojno otkažem termin jer mi se ne da zauzimati mjesto drugima, a znam da se kćer neće ponovo dati nagovoriti na epopeju s polutvrdima (tim više što oni inzistiraju na vježbama za stavljanje i koječemu što zahtjeva 6 dolazaka nakon prvog pregleda).
    Mim, iz osobnog iskustva mislim da je bolje dulje ostati na polutvrdim, ako ih može nositi. Ja sam nosila tvrde k'o klinka i onda godinama polutvrde dok s 19 nisam zaronila s njima i onda brže-bolje kod privatnika na moru uzela meke i preporodila se. Da, krasan osjećaj i kao da ih nemaš u oku i upravo zato ćeš ih nosit po cijele dane i noći. S tim da sam ja nosila godišnje, pa polugodišnje, pa mjesečne. Sve pet. Dok nisam došla do stanja gotovo potpune isušenosti oka i već ih više od godinu dana skoro pa uopće ne nosim (ponekad ih stavim kad idem van navečer, jer se bolje našminkam i sve bez načala, ali nikad ne izdržim normalno do kraja izlaska nego ih moram skinuti u nekom trenu, budući da doslovno umirem).

    Oduvijek pazim na higijenu leća i koristila sam u posljednje vrijeme nošenja sve moguće kapi za vlaženje oka. Sad bih rado isprobala neke neke nove (ima tko kakvih preporuka???) mekane, jer stvarno ne volim nositi naočale, a imam dioptriju -8.5 i -9, pa ne mogu ni do wc-a bez njih.

    Btw, zahvaljujući Opto centru sam doživjela gadnu upalu oka prije nekih 13-14 godina pa više ne idem kod njih, iako je dosta mojih prijatelja full zadovoljno s njima, a na Rebru sam bila u kabinetu za leće 2013. kod gorespomenutog Pokupca i sjajan je. Još me izribao jer godinama nisam bila na poštenoj kontroli, nego sam naručivala online ili bih se zaletila na brzinski besplatni pregled u neki centar u kojem bi usput naručila leće (zato me nitko nije upozoravao na probleme s isušivanjem, što je nepovratno, tj. jednom kad presuši, neće se oko samo tako ponovno vratiti u prvotno stanje, bez obzira kako ga i koliko mazili i pazili (nažalost)).

    Dakle, pogotovo za prvi pregled, bolje u bolnicu, a trebali bi to svako toliko i ponoviti... (kad sam bila na kontroli na Rebru bila je i jedna cura s -0.25 i on je komentirao kako mu ljudi s tako malim dioptrijama, kojima de facto ništa i ne treba redovito dolaze na kontrole, a mi s godinama staža (koji bi se upravo zbog problema kao što je moj - trebali često javljati), pojavimo se jednom u 20 godina)
    Posljednje uređivanje od Ripcord : 19.04.2015. at 05:14

  22. #22
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Nositeljica sam mekanih leća od ranih dvadesetih. Dioptrija mi je rasla tokom puberteta, dok sam nosila tvrde ili polutvrde, znači bez obzira na leće, a nakon 18. godine uvijek je bila ista. Osim što poslije 40. se mijenja zbog starenja Sad mi trebaju progresivne.

    Uglavnom, htjela sam reći da nikad nikakvih problema sa suhoćom oka nisam imala. U očima ih imam od ujutro do navečer. Nekad sam imala godišnje, s kojima je puno posla oko čišćenja proteina, pa tromjesečne, a sada sam na mjesečnima, a ljeti u moru ili na putovanjima, koristim jednodnevne. Ne moram brinuti o otopinama ni o gubljenju, cijena je zanemariva za jednu leću. Naravno da imam i naočale, obične i progresivne, svašta ja kombiniram, već kako mi trenutna situacija nalaže

    Najbolje jednodnevne su mi se pokazale Johnsons, jer se najlakše skidaju, iako su izuzetno tanke. Trenutno imam mjesečne Air Optix, imaju 19 dana danas i posve su jednako udobne kao prvi dan.

    Jučer su mi došle mjesečne progresivne mekane leće, po prvi put. Još ih nisam isprobala, čekam do kraja mjeseca da ove trenutne iskoristim. Baš me zanima kvaliteta vida s njima. Okulistica je rekla da ona nije bila zadovoljna oštrinom, pa opet koristi obične leće, a naočalama korigira za čitanje zbog godina, (mladi ljudi nemaju tih problema).

    Na kontrole odem u bolnicu svakih par godina, a kod okulista u nekom od optičkih centara jednom godišnje. Prošli mjesec sam pregled za leće platila 200 kuna. Nije gledala samo dioptriju, nego i fundus oka i očni tlak.

    Preporučujem mekane leće, jer s njima je osjećaj kao da nemaš ništa u oku, vidno polje je normalno jasno i široko ( više nego sa naočalama), a cijena je u konačnici najmanje bitna ako je vid oštar. Radije uštedjeti na nečem drugom, nego na očima. Moj stav.

  23. #23
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    beti, mogla bih potpisati sve sto si napisala, osim sto ja jos nisam u fazi da mi trebaju progresivne. Meni su mekane svakako bolje od polutvrdih, zbog udobnosti, sli jos vise jer nema teorije da ispadnu iz oka i skoro nikada mi nista ne upadne u oko, tj ispod lece.

    Sada nosim mjesecne, ali mi redovito traju duze od mjesec dana. Koliko dugo nosis mjesecne, mijenjas li ih "na datum", ili procijenis kada su dale svoje? Meni su godisnje bile uzas, trajale su mi po 7 mjeseci i vec bile pune proteina, bez obzira na vrlo pedantno ciscenje, peroksidne otopine, tablete itd. Oporavila dam se s mjesecnim.

  24. #24
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I ja vec dugo nosim mjesecne
    I jos uvijek sam na "vi" s njima
    Oci su mi stalno suhe, pa stalno kapam, pa me zuljaju, ma stalno nesto
    Onda se nasminkam pa mi cesto upadne mrvica necega, pa ih vadim, ispirem i tak...
    Izludjuju me, a prakticnije su mi od naocala koje isto imam
    Evo, bas sam ih danas vadila usred izleta, jer me jedna zuljala

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Nosim polutvrde lece vec 17 godina, dugo sam bila pacijent dr. Pokupca- sve pohvale. On mi je rekao da meni meke lece nisu izbor, a polutvrde mi ne stvaraju probleme. Jedino mi desna zna ispasti cca jednom godisnje. Lijeva, zanimljivo, nikad.

    Ali mi je privikavanje trajalo godinu dana i bilo je tesko.
    Nemam problema sa suhocom oka, ne koristim nikakve kapi, i silom prilika nosim lece znatno dulje od preporucenih 8-10 sati dnevno. Naocale nemam od kad imam lece.

    Nazalost, dioptrija mi je rasla sve do prije 2 god, iako je prema svim ocekivanjima trebala prestati rasti jos prije 10 godina, za sad se zaustavila na -2,5 i -7,5.

  26. #26
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    martinaP, da cujes moju dioptriju, mislila bi da si beba.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Nosim polutvrde lece vec 17 godina, dugo sam bila pacijent dr. Pokupca- sve pohvale. On mi je rekao da meni meke lece nisu izbor, a polutvrde mi ne stvaraju probleme. Jedino mi desna zna ispasti cca jednom godisnje. Lijeva, zanimljivo, nikad.

    Ali mi je privikavanje trajalo godinu dana i bilo je tesko.
    Nemam problema sa suhocom oka, ne koristim nikakve kapi, i silom prilika nosim lece znatno dulje od preporucenih 8-10 sati dnevno. Naocale nemam od kad imam lece.

    Nazalost, dioptrija mi je rasla sve do prije 2 god, iako je prema svim ocekivanjima trebala prestati rasti jos prije 10 godina, za sad se zaustavila na -2,5 i -7,5.
    Godinu dana!!!!!!! A mi smo svi dramatizirali oko 2 mjeseca koliko je bilo potrebno potomčici da odustane.
    Još ništa nismo obavili jer su na Rebru inzistirali na polutvrdima i prije pregleda pa sad tražimo vremena za novu epopeju (čitaj: čeka se kraj školske godine).

  28. #28

    Datum pristupanja
    Aug 2015
    Postovi
    9

    Početno

    Nosim leće već dugi niz godina, od srednje škole. Od početka nosim meke leće i to mjesečne i smtram da su bolje što se tiče prilagodbe na oko i puno prije se ljudi naviknu na njih nego na polutvrde. Svakako su mi draže mejsečne leće od godišnjih, jer ih svaki mjesec promijenim i stavim nove, a godišnje nakon godine dana mogu bit oštećene i prljave bez obzir na njihovo redovito pranje. Uvijek sam naručivala leće preko okulistice, tek predmalo samm ih počela naručivat putem interneta jer cijena ispadne za duplo manja plus šta dođu na kućnu adresu za 2 dana i za svaki iznos do 250 kn se dobije nešto besplatno, ili poštarina ili tekućina za leće, kutijice za leće i ostalo. Prvi pregled za leće traje malo dulje, ovisno o vama i u koje vrijeme ih uspijete stavit samostalno u oko.
    Svakako preporučam meke leće i njhovu narudžbu online, samo ukucate parametre koji vam pišu na nalazu ili na staroj kutiji od leća.

  29. #29
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    U četvrtak sam bila na prvom oftalmološkom pregledu zbog naočala za čitanje i odmah su mi i širili zjenice. Još danas ne vidim normalno,a zjenice su mi dosta proširene. Slova na tastaturi su mi strašno mutna, nema šanse čitati knjigu, forum imam jaaako povećan.
    Događa li se to povremeno kod širenja zjenica ili je vrijeme za paniku?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    U četvrtak sam bila na prvom oftalmološkom pregledu zbog naočala za čitanje i odmah su mi i širili zjenice. Još danas ne vidim normalno,a zjenice su mi dosta proširene. Slova na tastaturi su mi strašno mutna, nema šanse čitati knjigu, forum imam jaaako povećan.
    Događa li se to povremeno kod širenja zjenica ili je vrijeme za paniku?
    Je li proslo? Prije 20 god (s onim kapima koje su tada koristili) vid mi se mutio jos 2-3 dana poslije, a zadnja 2 puta se prestalo mutiti nakon pola sata.

  31. #31
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Je li proslo? Prije 20 god (s onim kapima koje su tada koristili) vid mi se mutio jos 2-3 dana poslije, a zadnja 2 puta se prestalo mutiti nakon pola sata.
    Bolje je, ali još nije kao prije. U nedjelju sam već mogla čitati titlove na filmu , a od jučer, uz mali napor, i knjigu. Možda samo ja tako čudno reagiram, a možda su mi previše nakapali (po dvije kapi sigurno u svako oko). Idući put ću biti pametnija.

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,470

    Početno

    Djeci kopaju po jednu kap ali tri puta

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    29

    Početno

    Zanima me ima li tko iskustva s naručivanjem leća online, konkretno s optika online stranice? ja sam par puta naručila i svaki put su me žuljale. Čini mi se da je kvaliteta lošija nego kad naručiš kod svog optičara. Ili sam jednostavno potrefila "lošije" kutije. Je li naručivao netko?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    29

    Početno

    Da li netko kupuje leće preko interneta? jeste primijetili razliku u kvaliteti? Imate možda neke stranice koje preferirate?

  35. #35
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Citiraj Copy_Cat prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko kupuje leće preko interneta? jeste primijetili razliku u kvaliteti? Imate možda neke stranice koje preferirate?


    Ja već godinama naručujem iz Poljske, sa soczewa.pl
    Dosta su jeftinije nego kod nas a kvaliteta im je odlična, odnosni ni jedno pakiranje nije bilo lošije kvalitete, ja sam jako zadovoljna.
    Plaćam Paypalom tako da je sigurno. Jednom prilikom sam naručila jednu kutiju sa Adrialeca i dvije od 6 leća sam morala baciti jer ih nisam mogla nositi koliko su me pikale.

  36. #36
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Citiraj Copy_Cat prvotno napisa Vidi poruku
    Da li netko kupuje leće preko interneta? jeste primijetili razliku u kvaliteti? Imate možda neke stranice koje preferirate?
    Puno puta sam kod njih naručila. Sve su originalne i posve iste kao kad se kupuje u optici. http://www.adrialece.hr/?gclid=CMaQ3...FVRAGwodOR0B-A

    No, nedavno sam bila na pregledu okuliste u KBC, jer svakih par godina odem u bolnicu, između idem privatno jer se za pregled u KBC Rijeka čeka skoro godinu dana. Uglavnom, dobila sam doznake za leće i posve besplatno dobila dvije kutije mjesečnih leća (2x 6 leća)
    Koliko godina nisam koristila doznake za leće i zaslužila sam.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 22.11.2016. at 17:32

  37. #37
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I ja sam vec vise puta narucila sa adrialece.hr i nemam prigovora
    Nije mi se dogodilo kao Gabi, a nadam se da ni nece
    Gabi, radilo se o istoj vrsti leca?

  38. #38
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Da, nosim Air Optix Aqua. Možda se bas pogodilo, ne znam, možda losa pošiljka. Uglavnom nisam vise naručivala od njih

  39. #39
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    joj, sad me frka, i ja te nosim
    al do sad nije bilo problema
    sad sam narucila i topvue air pa cu vidjeti
    imala sam njihove dnevne i super su

  40. #40
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Ja sam jednom imala problem s jednom poljskom lecom. A kolegica s posla je narucila s neke nase stranice i nije ih mogla nositi.

    Ja sad narucujem s optikeonline

  41. #41
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Svi smo različiti i svatko se navikne na nešto- možda postoji razlika među tim poljskim i našim lećama pa sam ja navikla na ove- nemam pojma, ali meni su stvarno super.

  42. #42
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Meni se čini da se često dogodi razlika i u leći kod proizvođača/prodavača kod kojeg se inače uzima. Kao da im neka leća prođe kontrolu, a ne valja.

    Da su jeftinije, najradije bih uzela dnevne leće i ne gnjavila se svaki dan s čuvanjem

  43. #43
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ma da, ocito je kak naletis
    joj, te dnevne su odlicne
    ja sam ih koristila cijelo ljeto pa do prije mjesec dana
    sad sam opet na mjesecnim
    na dnevne cu opet tamo negdje pred porod i nakon

  44. #44
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Slažem se za dnevne leće- to je mrak ali poprilično skup sport

  45. #45
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    je, ali u vrijeme alergije nemam izbora bas - ili dnevne ili naocale
    a kako mi trebaju i suncane, jer je ljeto, onda je izbor pao na dnevne
    a i ne volim bas nositi naocale

  46. #46
    Gabi25 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    3,382

    Početno

    Isto ko ni ja, ljudi koji me znaju godinama nemaju pojma da nosim naočale/leće jer me nikad nisu vidjeli s naočalama.
    Naočale nosim samo doma navečer

  47. #47
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,612

    Početno

    Koje dnevne koristiš?

    Meni su super ideja za put, da se ne mora nositi kutijica, otopina...

  48. #48
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,633

    Početno

    ja sam narucila par puta sa optike online, sve ok bilo a jeftinije nego kod nas u optikama. meni je veliki problem astigmatizam pa mi i ne ispadnu toliko jeftinije nego na poljskoj stranici. od njih sam narucivala prije i uvik je sve bilo ok. dnevne su super stvar ali, kako je neko vec naveo, skup sport
    ja sve cesce nosim naocale, pogotovo na posao.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    29

    Početno

    Hvala, probat ću s optiokom online. Meni se znalo dogoditi i da mi kod optičara budu različite kvalitete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •