Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 290 od 290

Tema: Kućni ljubimci - mačke, psi i ostale (generalno)

  1. #251
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    ivana, i ja mislim da ju je netko udario.
    Prati ju pa ako se nastavi, odi veterinaru.
    Lili, fulali su ti tvoji pasminu 100%.
    Moj Bobby, od cijelih 5 kila je prohodao s nama čudo toga.
    Na Plitvicama, konkretno, 18 km.
    Kći rola s njim. Neumoran je.
    I ne ostavljamo ga nigdje i nikad.
    Ako ne može on, ne idemo ni mi.

  2. #252
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne idem niti ja nigdje bez svog psa, samo što to realno znači da ne možemo otići negdje autobusom, ili u toplice, ili da ne možemo otići u Postojnsku jamu, ili da kad odemo u Beč ja s djetetom idem u Zoo i u muzej, a muž se sa psom za to vrijeme vozi tramvajem . Ukratko, komplicira jako život, i ne bih imala ništa protiv toga da mogu negdje zbrinuti psa na koji dan.
    E baš to, uz sve svakodnevne obaveze na koje se čovjek valjda privikne nakon nekog vremena (makar - privikla sam se i ja da već 10g svako jutro neko dijete vozim/ispraćam u vrtić/školu pa mi se i dalje često ne da ujutro probuditi jer ja nemam obaveza do 9, glupo mi je 7 ujutro pomicati još na 6).

    Recimo najdulje putovanje koje smo bili a na koje sigurno ne bi mogli voditi psa je bilo 25 dana - ne znam kako psi podnose 25 dana bez obitelji čak i ako ih čuvaju poznati... Druga opcija bi bila da uopće ne odemo - a to pak mislim da bi svi bili zakinuti da nismo išli. Znači staviti sva dalja putovanja na čekanje 10+ godina?
    Posljednje uređivanje od sillyme : 14.12.2020. at 16:37

  3. #253
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    meni je najnormalnije stvoriti psu sredinu, pored obitelji, u kojoj se osjeca ugodno i sigurno
    i za koju nema nikakvog problema da ga se pricuva na odredjeno vrijeme
    tako da ne vidim benefita ni posebnog dokaza ljubavi u tome da se od psa nikad ne odvajas i ogranicis zivotna iskustva na aktivnosti u kojima i pas moze sudjelovati
    i tako godinama
    dapace, ako se dogode nepredvidjene okolnosti, a uvijek mogu, bas ta ce zivotinja biti bespotrebno istraumatizirana

    ja obozavam pse, ali trenutno nemam uvjete za njih
    djeca navijaju onda za macke kao drugi izbor, ali imam ogromnu terasu na visokom katu koju bih prvo morala na neki nacin osigurati
    uglavnom, pricekat ce jos neko vrijeme

  4. #254
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Ajme ivana s jadan pas

    Tanci, imaju kavalir spanijela i fakat nije od akcije, ona samo stane i ne da se ni povuc. Doduse ona je stalno na uzdi, mozda bi bilo drugacije da nije, ne znam.

    Al da ne voli hodat, setat dala je naslutit otkad je bila malo stene (tad smo mislili jer je jos beba), oni su nju nosali doslovce po kvartu (moguce da to i sad rade)jer s njom ne mozes od tocke a do tocke b.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.12.2020. at 18:24

  5. #255
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Prije nabave psa svakako treba promisliti o tome kakav nam je stil života, i uklapa li se pas u to. Ja ne mogu reći da smo išli na daleka putovanja i prije nego što smo nabavili psa, tako da ne mogu sad tvrditi da me pas u tome sprečava. Razgovarali smo i planirali da ćemo psa ostavljati na čuvanju za neke kraće situacije, pa je eto ispalo da nismo na to bili spremni, pas nam je jako bojažljiv, splašen, recimo neko vrijeme ga je jedna cura šetala kad bi moj muž bio na putu (jer ja radim normalno uredsko vrijeme pa nam se to činilo predugo da ne ide van), i te cure se panično bojala. Vjerojatno nije tako s većinom pasa, ali nikad ne znaš, ima svakakvih slučajeva. Npr. znam ljude koji uopće ne mogu ostaviti psa samog kod kuće jer neprestano laje, tako da ga vode u pseći vrtić, ili k svojim roditeljima na čuvanje dok su na poslu (beagle btw). S druge strane, ljudi kojima smo mi čuvali psa idu svake godine na skijanje bez njega i ostavljaju ga kod jednih prijatelja koji i sami imaju psa, i nema nikakvih problema.

  6. #256
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Onako je neki djir, ne da mi se nije prisa... a ko cukar je.

  7. #257
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme ivana s jadan pas

    Tanci, imaju kavalir spanijela i fakat nije od akcije, ona samo stane i ne da se ni povuc. Doduse ona je stalno na uzdi, mozda bi bilo drugacije da nije, ne znam.

    Al da ne voli hodat, setat dala je naslutit otkad je bila malo stene (tad smo mislili jer je jos beba), oni su nju nosali doslovce po kvartu (moguce da to i sad rade)jer s njom ne mozes od tocke a do tocke b.
    To ti nije zato što nije od akcije, nego ne zna hodati na lajni, ili se boji.

    Vrlo zanimljivno, btw, jer je i moj pas bio takav kao štene, a isto je boležljiv.

  8. #258
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Ajme Mima ti prijatelji koji ga jos moraju u vrtic furat ko dijete aj aj..em kosta, em komplicira zivot.
    Ja vec znam da bi za mene bio taj Jack Russel
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 14.12.2020. at 18:30

  9. #259
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    To ti nije zato što nije od akcije, nego ne zna hodati na lajni, ili se boji.

    Vrlo zanimljivno, btw, jer je i moj pas bio takav kao štene, a isto je boležljiv.
    Da ima poveznica definitivno izmedju tvog i njihovog.
    Ne znam zasto ga ne puste malo bez lajne.
    Kad sam ga ja cuvala, odvela ga u ogradjeno i pustila, ajme al smo se djeca i ja natrcali s njim, kazu da im je spavao satima poslije

    Mislim da ga nesto koci s tom lajnom :/ u smislu da se slobodno krece.

  10. #260
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ajme ivana s jadan pas

    Tanci, imaju kavalir spanijela i fakat nije od akcije, ona samo stane i ne da se ni povuc. Doduse ona je stalno na uzdi, mozda bi bilo drugacije da nije, ne znam.

    Al da ne voli hodat, setat dala je naslutit otkad je bila malo stene (tad smo mislili jer je jos beba), oni su nju nosali doslovce po kvartu (moguce da to i sad rade)jer s njom ne mozes od tocke a do tocke b.
    Naš je čista suprotnost ovom što si napisala, čak i sad kad je bolestan.

  11. #261
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    ivana s, nadam se da je pesica bolje

  12. #262
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    ivana s ~~~ za malo pseto


    Poslano sa mog SM-A515F koristeći Tapatalk

  13. #263
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Naš je čista suprotnost ovom što si napisala, čak i sad kad je bolestan.
    Eto vidis :/al ona ima kronicnu bolest. Sad je bila bolje 2 dana, i evo veceras opet nije i samo sjedi u krilu vlasnici. Umiri se i miruje satima.

    Cak joj vlasnica daje nesto sitno pojest u 5h da joj se ne dize kiselina. Zena se dize svako jutro da joj da a setnja je kasnije oko 6:30h.

  14. #264
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    meni je najnormalnije stvoriti psu sredinu, pored obitelji, u kojoj se osjeca ugodno i sigurno
    i za koju nema nikakvog problema da ga se pricuva na odredjeno vrijeme
    tako da ne vidim benefita ni posebnog dokaza ljubavi u tome da se od psa nikad ne odvajas i ogranicis zivotna iskustva na aktivnosti u kojima i pas moze sudjelovati
    x

    moja frendica ima kujicu koja je od početka navikla često biti kod njenih roditelja
    nekad je ostavi kod njih dok je ona na poslu, da je radije tamo nego kući sama
    ona je proputovala svijet bez problema

  15. #265
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,572

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku

    moja frendica ima kujicu koja je od početka navikla često biti kod njenih roditelja
    nekad je ostavi kod njih dok je ona na poslu, da je radije tamo nego kući sama
    ona je proputovala svijet bez problema
    OK, onda samo ostaje da mi se već dovoljno ne da buditi u 7 ujutro, a ne da još to pomaknem na 6

  16. #266
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja se ustajem pola sata ranije, dakle u 5, zbog psa.
    Obavezno ga prošećem prije nego odem iz stana.

  17. #267
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Hvala na vibricama, pseto je bolje. Cijelo popodne je bila zbunjena i dezorijentirana, rasirenih zjenica, nije htjela jesti ni piti, predvecer je krenulo popustati, pocela je jesti prvo iz ruke a kasnije je i sama iz zdjelice malo pojela. Jasnije gleda, nadam se da ce do jutra biti ok.
    Moja je njem.lovni terijer i jako je aktivna pa smo to rijesili tako da je mm umori odmah u 6 istrcavanjem 7-10km i onda je mirna.

  18. #268
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ivana s drago mi je da je pas bolje

  19. #269
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,511

    Početno

    ivana s super za malu terijerku bome ima vrlo aktivan početak dana

  20. #270
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Nasi psi su od malena nauceni da ostanu na cuvanju. Malena ide kod moje mame (uživa ko prasac, nece doma jer joj je tamo dozvoljeno puno više oko hrane nego doma, ha ha), a za vecu treba imati uvjete pa ide u hotel. I vecina nasih prijatelja koji imaju pse nema nikakvih problema psa ostaviti nekom poznatom i provjerenom na čuvanje. Ja mislim da je to jako bitan dio u socializaciji psa i da ako je pas u dobrim rukama nije to njemu nikakva trauma. Barem naše nisu istraumatizirane ni malo.

  21. #271

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    ja pristala ...nekoliko mjeseci sam pregledavala stranice azila po cijeloj Hrvatskoj, nisam potrefila na niti jedno štene manjeg rasta, sve veliki i straiji psi ili štenadn mješanaca većih pasmina pa smo na kraju neki dan rezervirali štene ...

    imate li prijedlog kakve literature da djeci kupim?

    sad se moram informirati što dalje? preuzimanje s 8 tjedana ili starije?
    čipiranje, cijepljenje, odgoj ... vidim da ćemo imati zanimaciju ...
    i još pronalaženje mirnog mjesta u stanu za box (preporučen nam je). treba li biti na mjestu gdje je noću mračno (mi imamo noćno svjetlo upaljeno; i dosta šećemo po stanu - kupaonica, kuhinaje, sobe...)
    mi smo noćne ptice... hoće li to biti problem psu?

  22. #272
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Nadam se da ste psa rezervirali kod provjerenog uzgajivaca

    Preuzimanje nikako prije 8 tjedana, a to bi i uzgajivac trebao odrediti. Stenci se obicno odvajaju s 2-3 mjeseca. Pas bi trebao vec doci cijepljen i cipiran. Ako ste totalni pocetnici, najbolje da se upisete u neku psecu skolicu ili vrtic.
    Za pocetak puno korisnih i up to date informacija mozete naci na stranici Rujane Jeger https://www.rujanajeger.com, i preporucila bih knjigu Mirte Jambrovic Kako psi komuniciraju.
    Pas ce se naviknuti na dnevno - nocni ritam. U pocetku (koji moze potrajati nekoliko mjeseci do godinu, godinu i pol) pas ce sigurno biti znatizeljan i zeljet ce interakciju kad god se vi po noci budete setali, ali to je normalno. Isto tako, stenetu koje je tek odvojeno od majke ce trebati vremena da prihvati boks. Nemojte ga prvu noc samo strpati u njega i otici jer tako mozete postici suprotni efekt, a i pas ce vjerojatno tuliti. Razmislite o tome da boks za pocetak stavite negdje blizu vas tijekom noci, a preko dana ga navikavajte polako na njega. Prvo biste trebali drzati boks otvoren i stavljati mu igracke i hranu unutra da boks poveze s osjecajem ugode. Onda zatvarate vrata na par sekundi, minutu pa produzujete vrijeme. Ako se pas buni, vracajte postupak na pocetak i uvijek nagradjujte zeljeno ponasanje.
    Sve vise se pri odgoju pasa napusta koncept kaznjavanja psa (zapravo niti jedan odgovorni trener ili skolica ga vise ne prakticira) jer je poznato da psi uce putem asocijacija i opetovano urlanje ne, stresanje za siju dugorocno ne donosi dobre rezultate, osim ako zelite postici da vas se pas boji i bjezi od vas (najcesce kad ste vani, vi ga zovete, a on bjezi umjesto da dodje jer zna da cete se ljutiti). To naravno ne znaci da cete psa pustiti da radi sto zeli. Npr. ako vas grize grubo u igri bez puno drame prekinite igru i psu okrenite ledja, ako pokusava skociti na stol i ukrasti hranu, stanite izmedju njega i hrane. Ako treba rasirite ruke da ga sprijecite u tome, ali ne treba raditi drame.

  23. #273

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,410

    Početno

    Citiraj Munkica prvotno napisa Vidi poruku
    Nadam se da ste psa rezervirali kod provjerenog uzgajivaca

    Preuzimanje nikako prije 8 tjedana, a to bi i uzgajivac trebao odrediti. Stenci se obicno odvajaju s 2-3 mjeseca. Pas bi trebao vec doci cijepljen i cipiran. Ako ste totalni pocetnici, najbolje da se upisete u neku psecu skolicu ili vrtic.
    Za pocetak puno korisnih i up to date informacija mozete naci na stranici Rujane Jeger https://www.rujanajeger.com, i preporucila bih knjigu Mirte Jambrovic Kako psi komuniciraju.
    Pas ce se naviknuti na dnevno - nocni ritam. U pocetku (koji moze potrajati nekoliko mjeseci do godinu, godinu i pol) pas ce sigurno biti znatizeljan i zeljet ce interakciju kad god se vi po noci budete setali, ali to je normalno. Isto tako, stenetu koje je tek odvojeno od majke ce trebati vremena da prihvati boks. Nemojte ga prvu noc samo strpati u njega i otici jer tako mozete postici suprotni efekt, a i pas ce vjerojatno tuliti. Razmislite o tome da boks za pocetak stavite negdje blizu vas tijekom noci, a preko dana ga navikavajte polako na njega. Prvo biste trebali drzati boks otvoren i stavljati mu igracke i hranu unutra da boks poveze s osjecajem ugode. Onda zatvarate vrata na par sekundi, minutu pa produzujete vrijeme. Ako se pas buni, vracajte postupak na pocetak i uvijek nagradjujte zeljeno ponasanje.
    Sve vise se pri odgoju pasa napusta koncept kaznjavanja psa (zapravo niti jedan odgovorni trener ili skolica ga vise ne prakticira) jer je poznato da psi uce putem asocijacija i opetovano urlanje ne, stresanje za siju dugorocno ne donosi dobre rezultate, osim ako zelite postici da vas se pas boji i bjezi od vas (najcesce kad ste vani, vi ga zovete, a on bjezi umjesto da dodje jer zna da cete se ljutiti). To naravno ne znaci da cete psa pustiti da radi sto zeli. Npr. ako vas grize grubo u igri bez puno drame prekinite igru i psu okrenite ledja, ako pokusava skociti na stol i ukrasti hranu, stanite izmedju njega i hrane. Ako treba rasirite ruke da ga sprijecite u tome, ali ne treba raditi drame.

    pronašli smo preko kinološkog saveza, tako da je sve u redu, prijavljeno leglo
    razgovarali smo o preuzimanju s 12 tjedana, ali naravno, djeci je to predugo za čekati ... još kad malo stasaju dogovorit ćemo detalje
    ovo s boksom sam pročitala, baš to otvaranje-zatvaranje vrata itd.

    potražit ću knjigu, hvala

  24. #274

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Ja isto nikako ne bi preporučila uzimanje psa prije trećeg mjeseca starosti.
    Mi smo svoju prije 8 i pol godina uzeli sa samo 2 mjeseca starosti i to nam je najveća pogreška koju smo napravili.
    Pas je u to vrijeme premali da bi ga se odvojilo od majke.

  25. #275
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    10- 12 tjedana je ok, odnosno kad mama prestane dojiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  26. #276
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj umiljata prvotno napisa Vidi poruku
    Ja isto nikako ne bi preporučila uzimanje psa prije trećeg mjeseca starosti.
    Mi smo svoju prije 8 i pol godina uzeli sa samo 2 mjeseca starosti i to nam je najveća pogreška koju smo napravili.
    Pas je u to vrijeme premali da bi ga se odvojilo od majke.
    Pa sad ako je od ovlaštenog,ispada da vam nije smio tad dati

  27. #277

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,261

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Pa sad ako je od ovlaštenog,ispada da vam nije smio tad dati
    Nije bio ovlašteni.

  28. #278
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, to se inače strogo kontrolira.

  29. #279
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Mi sad imamo treće štene na socijalizaciji, i prvi put da imamo nešto što se zove kućna lajna.
    To je zapravo traka za rolete ili nešto slično s malom kopčom, lagana je i ne buči.
    Prvih tjedana pas je ima stalno, pa kad krenu nepodopštine, trčanje i slično - samo se stane na lajnu
    i odmah sprečavaš daljnje nepoželjno ponašanje. A puno pomogne i to što ga možemo odmah odvesti van kad pokaže da će vršiti nuždu.

    https://www.youtube.com/watch?v=0FVR...ature=youtu.be

  30. #280
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Odlično i praktično. Ako se ikada odlučimo na psa, moram ovo zapamtiti.

  31. #281
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj mamitzi prvotno napisa Vidi poruku
    Najgore što se može dogoditi s dlakama je da ih nađeš na staroj vesti, čizmama ili deki par godina nakon što ljubimac umre. Sve ostalo mi je prihvatljivo, samo ne te stare dlake koje lome srce.
    mamitzi, sjetila sam se tebe:

    Jedna kratka, predivna priča Lydije Davis iz zbirke "Ne mogu i neću" (u prijevodu Maje Šoljan). "Pseća dlaka":
    Psa više nema. Nedostaje nam. Kad zazvoni zvono na vratima, nitko ne laje. Kad se kasno vratimo kući, nitko nas ne čeka. I dalje nalazimo njegove bijele dlake tu i tamo po kući i na odjeći. Skupljamo ih. Trebali bismo ih baciti. Ali one su sve što nam je od njega ostalo. Ne bacamo ih.
    Nerazumno se nadamo – ako samo nekako skupimo dovoljno dlaka, uspjet ćemo ponovno sastaviti psa.

  32. #282
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mamitzi, sjetila sam se tebe:

    Jedna kratka, predivna priča Lydije Davis iz zbirke "Ne mogu i neću" (u prijevodu Maje Šoljan). "Pseća dlaka":
    Psa više nema. Nedostaje nam. Kad zazvoni zvono na vratima, nitko ne laje. Kad se kasno vratimo kući, nitko nas ne čeka. I dalje nalazimo njegove bijele dlake tu i tamo po kući i na odjeći. Skupljamo ih. Trebali bismo ih baciti. Ali one su sve što nam je od njega ostalo. Ne bacamo ih.
    Nerazumno se nadamo – ako samo nekako skupimo dovoljno dlaka, uspjet ćemo ponovno sastaviti psa.

  33. #283
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    apropos sastavljanja psa, ne znam gledate li Knjazov serijal Pametan kao kokoš, tvrdoglav kao magarac
    jedna od epizoda je bila o psima, razgovarali su s čovjekom koji klonira pse po narudžbi, cijena je 90.000 usd

  34. #284
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    alex, ovo me skoro rasplakalo. Predivno.

    Naš mačak se linja za poludit. Iako je zima. Al siroti nema izbora kad ja nafrljim grijanje

  35. #285
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mamitzi, sjetila sam se tebe:

    Jedna kratka, predivna priča Lydije Davis iz zbirke "Ne mogu i neću" (u prijevodu Maje Šoljan). "Pseća dlaka":
    Psa više nema. Nedostaje nam. Kad zazvoni zvono na vratima, nitko ne laje. Kad se kasno vratimo kući, nitko nas ne čeka. I dalje nalazimo njegove bijele dlake tu i tamo po kući i na odjeći. Skupljamo ih. Trebali bismo ih baciti. Ali one su sve što nam je od njega ostalo. Ne bacamo ih.
    Nerazumno se nadamo – ako samo nekako skupimo dovoljno dlaka, uspjet ćemo ponovno sastaviti psa.
    Ajmeee... Žao mi je...
    Naš je prošle godine bii poprilično bolestan. U jednom je trenutku bio i kritično i to nas je baš streslo. J. se strahovito vezala za njega tako da kad dođe taj trenutak neće biti lako...

  36. #286
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,977

    Početno

    Prosla je tocno godina dana od kad je nema. Jos uvijek skupljamo dlake..

  37. #287
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    mamitzi, sjetila sam se tebe:

    Jedna kratka, predivna priča Lydije Davis iz zbirke "Ne mogu i neću" (u prijevodu Maje Šoljan). "Pseća dlaka":
    Psa više nema. Nedostaje nam. Kad zazvoni zvono na vratima, nitko ne laje. Kad se kasno vratimo kući, nitko nas ne čeka. I dalje nalazimo njegove bijele dlake tu i tamo po kući i na odjeći. Skupljamo ih. Trebali bismo ih baciti. Ali one su sve što nam je od njega ostalo. Ne bacamo ih.
    Nerazumno se nadamo – ako samo nekako skupimo dovoljno dlaka, uspjet ćemo ponovno sastaviti psa.
    <3

  38. #288
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,597

    Početno

    bas

  39. #289
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    alex, ovo me skoro rasplakalo. Predivno.

    Naš mačak se linja za poludit. Iako je zima. Al siroti nema izbora kad ja nafrljim grijanje
    ja sam zasuzila

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmeee... Žao mi je...
    Naš je prošle godine bii poprilično bolestan. U jednom je trenutku bio i kritično i to nas je baš streslo. J. se strahovito vezala za njega tako da kad dođe taj trenutak neće biti lako...
    to je priča iz knjige "Ne mogu i neću"
    nije, srećom, moja
    ne želim ni misliti....

  40. #290
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Moje nema od 2005. Kaze mama da jos uvijek ponekad, s neke od polica u ormaru s cipelama, u kutku, izviri neka njena dlaka, zaglavljena gdje se spajaju daske ili tako nesto.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •