Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 82

Tema: Laparoskopija i IVF - iskustva

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno Laparoskopija i IVF - iskustva

    Lijepi pozdrav svima... )
    Nova sam ovdje i zanimaju me iskustva onih koje su prosle laparoskopiju i i IVF..
    Evo ovako,jucer sam trebala obaviti HSSG u KBC Rijeka,medjutim nakon pregleda doktorica je zakljucila da mi HSSG ne bi bio od pomoci i da sam materijal za laparoskopiju... koju trebam obaviti iduci mjesec ako sve bude kako treba,te nakon toga mi savjetuje umjetnu oplodnju jer bi prirodnim putem lako mogla imati vanmatericnu trudnocu... Pa me sad zanima malo vise o svemu tome... Koliko traje laparoskopija i oporavak od nje?? je li to jako bolno? i zanima me da li se odmah nakon laparoskopije moze ici na IVF ili se mora cekati neki duzi vremenski period?? oprostite na dugackm postu ali znatizeljna sam i mogu reci da se prilicno bojim unaprijed hvala na odgovorima :bye

  2. #2
    mikipika32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Bok, laparoskopija meni osobno nije bila bolna i brzo sam se oporavila od nje. Bila sam tjedan dana u bolnici jer me zahvatio vikend inače se ostaje kraće. Nakon laparoskopije u IVF sam išla nakon dva ciklusa (dvije M). Samo naprijed jer je bolje najprije utvrditi što je sve ok unutra a što nije. Sretno!

  3. #3
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Evo moje friško iskustvo..jučer sam došla iz bolnice,bila sam tri dana i radili su mi laparoskopiju i histeroskopiju. Odstranili su mi miom i septum,oboje je bilo manje...a na laparo samo provjerili prohodnost jajovoda,koja je uredna.
    Doktor želi da idemo na IVF iduči ciklus,kaže da je to dovoljan period za oporavak,kad se radi o dijagnostičkoj lpsc. I da želi iskoristiti mogučnost bolje implantacije nakon histero.
    Tako da,teško je ovak reči na pamet...preporučam da to obaviš a onda odlučite kada u postupak potpomognute oplodnje.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    hvala vam puno na odgovoru... nadam se da cemo imati uspjeha s umjetnom oplodnjom jer stvarno zelimo bebu... nadam se da ce mi menstruacija doci redovito iduci mjesec pa da mogu obaviti tu laparoskopiju koja je zakazana za 28.4. a do tada cu umrijeti od straha... a je li taj postupak IVF-a bolan? to se radi bez anestezije??

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    I ja sam imala laparoskopiju. Nakon tri dana sam bila kod kuce, fizicki se osjecala skroz ok. Nakon tri mjeseca bila u postupku ivf. Ali su me upozorili d a bez obzira sto se dobro osjecam moram paziti da se ne naprezem, ne dizem, ne nosim...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    42

    Početno

    I ja sam bila na laparoskopiji 3.1. Bila je vanmatericna i odstranili mi desni jajovod i utvrdili neprohodnost lijevog. 4.dan isla doma, nikakve bolove nisam imala, samo se nisam smjela naprezati ni tesko dizati. Sad sam u postupku nakon2,5 mjeseca, znaci od 3.mengom.Obzirom da se osjecam sasvim dobro doktor kazr da nema potrebe vise cekati.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    znaci ako se utvrdi da su jajovodi neprohodni isto se moze ici na umjetnu oplodnju? ja ustvari neznam kolika je prohodnost mojih jajovoda,to ce utvrditi laparoskopijom?? i napraviti korekcije ako sam dobro shvatila doktoricu..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    201

    Početno

    Za IVF nije bitno jesu li ti jajovodi nenprohodni ili ih niti nemas. IvF-om se zaobilazi jajovode, do jajne stanice se dolazi punkcijom. Neki doktori cak preporucuju izvaditi "lose" jajovode jer se time povecava uspjesnost ivf-a.

  9. #9
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ja sam bila na laparoskopiji - dijagnostickoj, jer mi nisu mogli napraviti hsg zbog zakrivljenog cerviksa. Sama operacija je doista lagana, a oporavak jako brz. Ostaju tri minijaturna oziljka. Ja sam za nekih 3 mjeseca vec bila u postupcima.

    Sto se tice mpo postupaka, oboruzaj se hrabroscu i strpljenjem. Ovisi o bolnici-klinici u koju ides, neki imaju blagu anesteziju pri punkciji, pa ti to sve prode bezbolno, no drugi je nemaju, kao VV npr. Ako ti je to bitno, raspitaj se unaprijed. Ja sam prosla sveukupno 7 izuzetno bolnih punkcija bez anestezije, no ja sam specifican slucaj, jer reagiram dosta jako na stimulaciju, pa sam imala obicno i 20-25 folikula za punktirati. Najbolje je da se prije nego krenes u postupke dobro raspitas o raznim opcijama i odaberes kuda ces.

    Zelim ti puno srece. Mozda te malo ohrabri cinjenica da su sve cure koje sam osobno upoznala tijekom nase borbe s neplodnoscu sada mame, cak i neke koje su imale vrlo vrlo teske slucajeve.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    hvala puno na odgovorima i savjetima znam da se moram oboruzati strpljenjem i stvarno vise od icega zelim dijete i stvarno se nadam da cu i ja imati uspjeha s umjetnom oplodnjom... nikada nisam ni slutila da bi mogla imati sve ove probleme ali eto... sad mi samo preostaje nada da ce nam bar IVF-om uspjeti da postanemo roditelji... samo se nadam da to nece bas trajati godinama... sve je u Bozijim rukama...
    Zanima me jos samo da li svaki taj pokusaj umjetne ide besplatno za one koji imaju dopunsku ili nakon nekog odredjenog broja pokusaja dopunsko to vise ne pokriva??

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Ja sam operirana laparaskopski prije tjedan dana, jer je bila vanmatericna trudnoca i odstranjen mi je lijevi jajovod.
    Doktor je rekao da je desni jajovod u redu i da je prohodan, ali mi to nije napisao u otpusnom pismu, pa ja sad nisam ni na nebu ni na zemlji...
    Svakako ako je dijagnosticka laparaskopija, trebala bi dobiti sve detalje i trebali bi ti pogledat prohodnost jajovoda...
    Ne moras se bojat same operacije, nije strasno i brz je oporavak, sto je najbitnije.
    Sretno!

  12. #12
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj ___zelim bebu :( :) prvotno napisa Vidi poruku
    hvala puno na odgovorima i savjetima znam da se moram oboruzati strpljenjem i stvarno vise od icega zelim dijete i stvarno se nadam da cu i ja imati uspjeha s umjetnom oplodnjom... nikada nisam ni slutila da bi mogla imati sve ove probleme ali eto... sad mi samo preostaje nada da ce nam bar IVF-om uspjeti da postanemo roditelji... samo se nadam da to nece bas trajati godinama... sve je u Bozijim rukama...
    Zanima me jos samo da li svaki taj pokusaj umjetne ide besplatno za one koji imaju dopunsku ili nakon nekog odredjenog broja pokusaja dopunsko to vise ne pokriva??
    Za neplodnost postoji šifra N97 gdje je sve oslobođeno plaćanja. Ne treba ti dopunsko.
    Preko HZZOa imaš pravo na 4 IVFa s ljekovima i 2 u prirodnom ciklusu.
    Također 4 inseminacije pokrivaju.

    Prokopaj malo po forumu o svemu.

    Ja sam ostala trudna 4 mjeseca nakon dijagnostičke laparoskopije i histeroskopije.
    6 mjeseci nakon zahvata je povećana šansa za trudnoćom.
    Sretno!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    Hvala jos jednom na odgovorima

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    U utorak idem na laparaskopiju i uzasno me strah jer sam veliki panicar... ali nadam se da ce sve biti kako treba i hvala vam puno na rijecima utjehe i potpore...

  15. #15
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    I ja sam takva otišla na laparoskopiju, da bi na kraju ispalo da sam se bezveze bojala. Nisam znala što me čeka.
    Ništa strašno. Nisam imala ni reakciju na anesteziju niti bolove.
    Sve će biti u redu.
    Nadam se da ćeš proći bezbolno kao i ja.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    ma samo trebam misliti pozitivno i sve ce biti kako treba ako su sve prezivjele i ja cu javim kad sve prodje

  17. #17

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    227

    Početno

    sretno

  18. #18
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Pisi na temi Potpomognuta u KBC Rijeka pa ce ti cure dati info za dalje. Ja sam uz IVF prosla dvije laparoskopije. I, please, ne koristi naziv umjetna oplodnja jer tu nista nije umjetno, nego potpomognuta oplodnja. Sretno!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    ok... hvala @tigrical

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    Evo da se javim... bila sam jucer na laparaskopiji... danas sam vec kod kuce... laparaskopija je trebala biti dijagnosticka ali su ipak mi rastvorili jajovode jer su bili zacepljeni i maknuli neke priraslice... uglavnom ne boli me jako i stvarno sam bez veze panicarila i strahovala.. samo mi se jutros kad sam dosla kuci i veceras pokazalo krvarenje pa me zanima je li normalno da krvarim?? Moze li to biti i od putovanja jer sam putovala nekih 2 sata iz Rijeke do kuce??

  21. #21
    Anitsirk 84 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    196

    Početno

    Normalno je da malo krvariš, ne brini

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    A ja sinoc i jutros krvarim kao kad imam menstruaciju pa neznam koliko dugo je normalno da krvarim?? Nekako mislim da je mozda dug put imao najvise utjecaja na to?

  23. #23
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj ___zelim bebu :( :) prvotno napisa Vidi poruku
    A ja sinoc i jutros krvarim kao kad imam menstruaciju pa neznam koliko dugo je normalno da krvarim?? Nekako mislim da je mozda dug put imao najvise utjecaja na to?
    Nazovi bolnicu. Tamo će ti znati reći koja količina je normalna. Da li te boli?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    Pa ne boli me... skroz malo... ali dok lezim ne krvarim nego kad se ustanem malo... valjda se to nakupi dok lezim pa je normalno da izadje kad se podignem iz kreveta... a i tu vecer kad sam bila na intenzivnoj me sestra pitala da li krvarim ali ja nisam tada krvarila nego sada... a i rekla mi je da je moguce da cu krvariti... samo ako potraje duze onda cu ih za svaki slucaj nazvati... hvala puno na odgovorima

  25. #25
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Normalno ti je to. Meni su otklanjali cistu s jajnika i imala sam dren nakon operacije i svejedno sam krvarila vaginalno kad su ga skinuli. Mislim da je trajalo oko tjedan dana al lagano ,i onda sam dobila za otprilike tj dana mengu :D opskrbi se uloscima i boljelo je onako,svaki dan sve manje ,poslije samo rez i rez na pupku. Sretno!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    Hvala na savjetima arlena
    A moguce da mi je sve to i ranije potaknulo menstruaciju.. trebala bih dobiti 13.5. Pa tko zna mozda sad kad su mi rastvorili jajovode je uranila i menstruacija... meni je najbitnije da je sad ta operacija rijesena i da me hvala Bogu ne boli jako...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    Imam jos jedno pitanjce,zaboravila sam pitati doktoricu... koliko nakon laparaskopije treba proci da se mogu imati odnosi?

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    Evo me opet... moze li mi netko reci nakon koliko poslije laparoskpije treba ici na kontrolu???
    Naime,zvala sam u rijeku da provjerim ali moja doktorica je na godisnjem do 6. mjeseca pa sad neznam da li smijem toliko cekati za tu kontrolu?? Ili da bar odem do svojeg ginekologa da vidim sto ce mi on reci... skroz sam sad zbunjena,moze bilo kakav savjet?

  29. #29
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    Ovisi kaj su ti rekli u bolnici. Ja nisam trebala kontrolu, ali moja je bila dijagnostička.
    Nazovi u bolnicu i pitaj. Ista stvar za odnose.
    Mene su te rupe neko vrijeme zatezale.

  30. #30
    ValaMala avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,310

    Početno

    Ja sam za 10 dana isla vaditi konce. Poslije toga vise nisam morala dolaziti. I moja laparo je bila dijagnosticka.

  31. #31
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj ___zelim bebu :( :) prvotno napisa Vidi poruku
    Evo me opet... moze li mi netko reci nakon koliko poslije laparoskpije treba ici na kontrolu???
    Naime,zvala sam u rijeku da provjerim ali moja doktorica je na godisnjem do 6. mjeseca pa sad neznam da li smijem toliko cekati za tu kontrolu?? Ili da bar odem do svojeg ginekologa da vidim sto ce mi on reci... skroz sam sad zbunjena,moze bilo kakav savjet?
    Jedi izvadila konce?
    Ja sam ih izvadila nakon 7 dana,to se smatra i kao kontrola...a k MPO doktoru sam išla 3. dc sljedečeg ciklusa,no mi smo odmah krenuli u IVF..neznam kak je inače,dali se treba dolaziti na pregled nakon prve menge.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    I moja je bila dijagnosticka ali su mi jos i micali neke priraslice i rastvorili jajovode... konce sam vadila 5-ti dan od operacije a za kontrolu su mi rekli da ce mi pisati na otpusnom pismu kada ce biti ali ne pise... pise samo da treba biti kontrola... za svaki slucaj cu ja otici do svog ginekologa pa ce mi on mozda reci nesto vise sto da radim dok mi se doktorica koja me operirala ne vrati s godisnjeg... jer u svakom slucaju moram k njoj radi daljnjih dogovora oko IVF-a...

  33. #33
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Eto,riješeno. Sretno!

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    hvala

  35. #35
    Varnica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    331

    Početno

    U trenutku kad su ti počeli micati priraslice i rastvarati jajovode, ta laparoskopija je prestala biti dijagnostička.
    Meni su laparoskopom samo pregledavali stanje unutra kamerom.

  36. #36
    darmar avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    405

    Početno

    cure pozrav svima, nije me bilo nekoliko godina, al to ne znači da nisam čitala vaše postove. vidim ima lijepih friških beta,žužy- super čestitam Ja sam krenula s kontrac.pilulama u Mb, s tim da ću oko 25.5. imati histeroskopiju u Mb-imam polip i onda krećemo s injekcijama oko 9.6. Ovo nam je zadnji pokušaj, jer se kod supruga spermiogram još pogoršao i već tri godine su same nule . Stoga nam je jedina nada Mb, jer tamo imamo dvije slamčice zamrznute.
    Sretno svima ~~~~~~~~~~

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    lijepi pozdrav svima... evo me opet... nesto me muci pa me zanima je li koja imala slicno iskustvo... naime sad nakon laparoskopije mi se promijenio ciklus,sad mi menstruacija dolazi svakih 20 dana otprilike... ali ono sto me brine je to sto mi se dosta cesto nakon odnosa pojavi opet malo krvarenja pa neznam je li to neka posljedica od laparoskopije? je li se kojoj tako dogadjalo?? neki dan mi je bio zadnji dan menstruacije i nakon toga smo imali odnose i danas mi se opet pojavilo krvarenje...Stvarno vise neznam je li to normalno zbog operacije ili je to znak da nesto nije u redu? a sad kad dobijem krajem mjeseca trebam ici raditi sve potrebne nalaze da bi mogla u 9. mjesecu ici na IVF... unaprijed hvala na odgovorima

  38. #38
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Hm,meni to nekak nije normalna nuspojava laparoskopije al možemo samo nagađati,sve budeš znala nakon posjeta giniću.
    Nadam se da se bude sve posložilo,sretno!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    i ja se nadam da je to samo zbog operacije... operacija je bila početkom 5. mjeseca pa mozda treba proci neko vrijeme da to sve dodje u neku normalu... ali da,najbolje cu znati kad odem opet ginekologici pa cu je pitati... samo me strah da nije nesto drugo u pitanju...

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    drage moje imam jedno pitanjce... spremamo se za ivf,skupila sam sve potrebne nalaze osim hormona,dobila sam menstruaciju pa me zanima da li se hormoni moraju vaditi točno 3. dan ciklusa ili moze biti i 4,i 5.-ti dan?? jer negdje pise da ide 3 dan a negdje od 3 do 5-tog dana ciklusa,pa neznam je li greska ako izvadim npr. 4. dan?? unaprijed hvala

  41. #41
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Nije greška,spolni hormoni se vade 3.-5. dc. Nebudes fulala ako izvadiš 4. dc.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    hvala žužy

  43. #43

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    pozdrav drage moje zenice... evo samo da vam se pohvalim da sam danas bila na dogovoru u vezi IVF-a i iduci mjesec nakon menstruacije krecem i ja s postupkom... stvarno jedva cekam da se krene s tim i nadam se da nece doci do nekih vecih problema i komplikacija ... doktorica kaze da imamo velike sanse za bebu putem ivf-a jer ja imam samo neprohodne jajovode a to nije bas prestrasan problem,mislim je za trudnocu prirodnim putem ali ovako nije... znam da su rijetke kojima se dogodi oplodnja odmah iz prvog pokusaja,ali zanima me ima li vas ovdje koje su bile te srece? i da cujem malo o vasim iskustvima s tim? znam da se trebam naoruzati strpljenjem i optimizmom i stvarno cu se potruditi da se ne razocaram previse ako ne bude sve islo bas glatko...

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    148

    Početno

    Zelim_bebu, eto ja isto kao ti, do sad (2 pokusaja, jedan prirodni, jedan neprirodni, -nista.
    I ja sam mislila da ce to ici lako, ali eto...
    Sad sam u 3 pokusaju, ludim...
    Zelim ti puuuno srece!
    Stvarno ne znam u cemu je stvar s tim embrijima da se ne implatiraju?
    Citajuci sve i svasta naisla sam na hrpu razlicith razloga i objasnjenja.., i ugl.zakljucila da je sve stvar srece.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    Lajka... hvala,i ja tebi zelim punooooo srece i da ti se sto prije ostvari zelja da budes mamica ... nemoj puno citati ,to je i meni doktorica savjetovala jer sve smo mi razlicite i niti jednoj ne moze biti isto... trebamo se naoruzati strpljenjem i vjerom da ce sve biti ok,i da je sve stvar srece i sudbine... sve u svoje vrijeme,samo treba biti strpljiv... i ne dozvoli da se razocaras,samo optimizam i pozitiva jos jednom puno srece ti zelim i nadam se da ces uskoro dobiti pozitivne i lijepe vijesti

  46. #46
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    @___zelim bebu draga, ne znam što bih ti rekla, ne mogu ti se javiti osobnim iskustvom - nisam ja ta koja je uspjela iz prvog puta, na našu veliku žalost. No mogu ti samo reći da smo i mi tad bili "lagan slučaj", rekli su nam da ćemo "brzo zatrudniti, "samo" neprohodni jajovodi, ja s 31 godinom mlada i perspektivna jer sam imala prije IVF-a u fazi probavanja doma 2 trudnoće (biokemijska i vanmaternična) i jer sam i tad imala hrpu antralnih folikula, nije bilo nekog većeg problema sa spermiogramom, ono "samo tih jajovodi". Prvi postupak odradila s 31 godinom, a rodila tek s 36 godina.

    Ja ti od srca želim da budeš onaj svijetli dio statistike - da se ne zakompliciraju još i neke druge stvari, da ti odmah pogode pravi protokol i da nam uskoro javiš svoju trudnoću a kasnije rođenje svog djeteta.


    Ja bih rekla da oko 20ak posto žena uspije zatrudniti i iznijeti trudnoću iz prvog IVF-a - u Hrvatskoj rekla bih ipak i manje - državne bolnice nam nažalost nemaju dobru uspješnost ( zato manje, privatne poliklinike uglavnom su ipak bolje po uspješnosti!

    Ali korak po korak i sretno još jednom!

  47. #47
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    prije prvog postupka uradila laparaskopiju i histeroskopiju i upalilo je,jeli to razlog ili sreca ne znam .iz bolnice izasla treci dan

  48. #48
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku



    Evo jednog zanimljivog linka:
    https://newsroom.unsw.edu.au/news/he...er-five-cycles

    -studija iz 2011. godine, dio izvješća Assisted reproductive technology in Australia and New Zealand;

    -na temelju 66 347 ivf ciklusa, Izvješće donosi ove podatke:

    - nakon 1. ivf-a u svim dobnim skupinama žena, 21, 1 % postupaka završilo je živorođenim djetetom

    -kumulativni učinak uspjeha ivf-a mogao se pratiti do 5. pokušaja; tako da su šanse za živorođeno dijete nakon 5 ivf postupaka za sve dobne skupine bile oko 40%

    -svaki dodatni pokušaj (6. ivf, 7. IVF...) donosio je povećanje šansi za uspjeh svega oko 0, 7 %




    Kad se liječenje kvalitetno provodi, šanse za uspjeh iz prve, osobito kod mladih žena, prilično su visoke.

    Koliko žena u Hrvatskoj uspije roditi nakon 1. stimuliranog postupka, koliko iz 2., koliko iz 3., 4. 5. ... to se ne zna. Državni registar medicinski potpomognute oplodnje iz kojeg bi se mogli dati odgovori ne ovakva pitanja ne postoji, iako je zakonu trebao biti funkcionalan već 3 godine.

  49. #49

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    @Kadauna hvala na podrsci... znam i ja da je mali postotak onih koje uspiju iz prvog puta i iskreno ne nadam se da cu bas ja biti od tih sretnica ali nikad se ne zna.... mogu se samo nadati da nece doci do vecih problema i da se pokusaji nece oduziti bas na 10 godina... sve je u Bozijim rukama
    @laky bilo da je sreca ili nesto drugo bitno da je upalilo
    @Inesz hvala na statistikama

  50. #50

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    43

    Početno

    Jos jedno pitanjce,izvadila sam hormone 3 dana ciklusa... trebam jos izvaditi i hormon stitnjace pa me zanima da li se i on vadi odredjen dan ciklusa ili moze bilo kada??

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •