Pokazuje rezultate 1 do 47 od 47

Tema: Tata je velik, a mama je mala - biti sitna mama s kredibilitetom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno Tata je velik, a mama je mala - biti sitna mama s kredibilitetom

    Moj dvojac od 3 i istno godina smatra da je mama mala. Tata je velik, none, nonići, barbe i tete, svi su veliki. Ali mama je mala.
    Okej, imam samo metar i 60, nosim odjeću s dječjeg odjela i većina 12-o godišnjih djevojčica je viša i krupnija od mene, no je li moj mini stas razlog da me djeca doživljavaju kao drugo dijete?
    Čak i tuđa djeca u parku nemaju feeling da sam u kategoriji odrasli, požuruju me niz tobogan, miču me s puta, ponašaju se kao da sam drugo dijete njima ravno.

    Pa odtud moja zabrinutost - kako će me sinovi ozbiljno doživljavati kad će već u cca 2. razredu osnovne biti viši i veći od mene?
    Što se tiče odgoja, tu se zna tko je roditelj a tko dijete (poslušni su, pristojni, sve ok u okviru normalnog razvoja trogodišnjaka) al
    dokle će to tako? I hoće li moja fizička veličina biti prepreka u kasnijem odgoju.
    Male mame, molim vas savijete i iskustva

  2. #2
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Čak i tuđa djeca u parku nemaju feeling da sam u kategoriji odrasli, požuruju me niz tobogan ...

    kad se više ne budeš verala po toboganu, možda te shvate ozbiljno

    ne znam, viša sam samo koji cent od tebe ali nisu me djeca tako doživljavala, ni tuđa ni moja.
    možda baš zbog tog tobogana, razmisli!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku

    kad se više ne budeš verala po toboganu, možda te shvate ozbiljno
    E to je možda dio problema
    U parku se igram s njima (mojim klincima) jer su u pravilu najmanji od svih, D je velikih ambicija, a smotan. S je bojažljiv, a htjela bih ga uključiti u aktivnosti. Pa se pridružujem u igri. Zar sve mame sjednu na klupicu i gledaju?

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Nisam mala mama ali ni velika - u najboljim godinama bila sam visoka 170, a sad uz najbolju volju me mm ne izmjeri na više od 168.

    Imam jednog skoro 15-godišnjaka visokog 182 cm (vjerojatno i malo više, to je cifra s početka školske godine). Drugi sin mi je trenutno do obrve. Nikada mi ni na kraj pameti nije palo da bi njihova visina mogla biti prepreka za ostvarivanje autoriteta. Čini mi se da je ovdje kod tebe u igri bliskost i blizina, kao što si i sama primijetila. Stalno si s njima i dio si njihovog malog svijeta (a ostali odrasli nisu, odnosno ne u toj mjeri).

    (Sad mi je pao na pamet crtić Ledeno doba - mamutica otkrije da nije oposum nego je posvojena u njihovu obitelj, he he he.... - toliko o veličini.)

    Jedna od forumašica je negdje napisala da svom djetetu (koje je više od nje) kaže da sjedne kad trebaju razgovarati, naročito ako djetetu treba držati prodiku. Ja to nikad nisam činila, ali kad bolje razmislim - obično razgovaramo dok sjedimo. To smo činili i prije nego su me djeca dorasla/prerasla.

    Mislim da nećeš imati nikakvih problema s odgojem i autoritetom jer je blizina i povjerenje odavno uspostavljeno. Hug!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    ja sam viša samo malo no nisam nikada imala osjećaj da me djeca tako doživljavaju ni tuđa ni moje
    A ta tjelesna građa koju sam tada imala mi je i dobro došla dok je curka bila mala. Bila je na rođendanu u McDonaldsu i krenuli su se spuštati niz onaj zatvoreni tunel. I gledam ja svoju krene i ona i nema je. Uglavnom sjurila sam se u tobogan i našla ju na sredini kako plače.
    Posljednje uređivanje od larmama : 02.04.2015. at 15:30

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Peterlin - mislim da će i moji bit preko 180 cm kad odrastu. S tri godine su na visini od 104 cm :O
    Lijepo je promatrati ovo stanje tvojim očima, hvala ti.

    laramama - super si se snašla s toboganom. Mislim da bih i ja tako postupila

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    MM je recimo visok 1,80 i frendica iz kvarta mi je jednom rekla da su joj cure iz parka (nije bio naš domicilni park)među kojima je bila i njena zvonile da zove tatu od moje da ih dođe loviti. Nisu zvale moju da dođe nego njenog tatu
    Posljednje uređivanje od larmama : 02.04.2015. at 15:44

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Koja briga ..ma daj, sjeti se da se lijek, otrov, čarobni napitak (kako hoćeš) u malim bočicama čuva .

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku

    kad se više ne budeš verala po toboganu, možda te shvate ozbiljno

    ne znam, viša sam samo koji cent od tebe ali nisu me djeca tako doživljavala, ni tuđa ni moja.
    možda baš zbog tog tobogana, razmisli!
    Hahahaha , zakon!



    inace , ja sam 160 cm, ali imam masu i volumen tako da nema sanse da me se zamjeni sa djetetom.
    a moj sin je sad u 13 godini 8 cm veci od mene, ali nema greske , zna se tko je dijete a tko mama.
    Mora da dosta uvjerljivo urlam ako postoji potreba.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Eh, sirius, ja nemam ni mase ni volumena, jučer je djevojčica (njemica mala) od (po mojoj procjeni) 10-ak godina krenula na tobogan (onaj spiralni, visoki) i zlaktarila me da se maknem.
    Da ju nisam upozorila da mora čekati red, bila bi odlaktarila i mene i moje klince, oanko bahato i polu nasilnički. Srećom znam dovoljno njemačkog da sam joj rekla Bitte warten (skužila je što pisac želi reć) ali je bila vrlo iznenađena mojim autoritetnim tonom. Shvatila je da sam u kategoriji "odrasli" kad joj je njezina (ogromna, preko metar 80) mama objasnila - iz cijele rečenice razumijela sam samo muter cvilinge i njezin začuđen izraz lica

    Moji klinci (3 god) dobro znaju tko je roditelj (dakle ja) i sada stvari lijepo funkcioniraju. Zabirnula me ta mala, ma i brdo sličnih situacija kad sam se našla okružena većom djecom, u kojima ti klinci mene trpaju u čopor djece, nema onog odmaka kao prema ostalim odraslim ljudima. Klinci samnom dijele svoje slatkiše, daju mi 5, izazivaju me da se s njima verem po igrama u parku, spuštam naglavačke niz tobogan ili ljuljam stojećki na ljuljački. Drugim odraslima u parku to ne nude, bar nisam primjetila.
    Ima puno smisla u postu naše Adiomare - pokušat ću se ponašati "odraslije" u parku, možda se situacija promijeni.

    A kako ću ostat autoritet svojoj djeci kad me prerastu ne znam, bar ne još.

  11. #11
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, sirius, ja nemam ni mase ni volumena, jučer je djevojčica (njemica mala) od (po mojoj procjeni) 10-ak godina krenula na tobogan (onaj spiralni, visoki) i zlaktarila me da se maknem.
    Da ju nisam upozorila da mora čekati red, bila bi odlaktarila i mene i moje klince, oanko bahato i polu nasilnički. Srećom znam dovoljno njemačkog da sam joj rekla Bitte warten (skužila je što pisac želi reć) ali je bila vrlo iznenađena mojim autoritetnim tonom. Shvatila je da sam u kategoriji "odrasli" kad joj je njezina (ogromna, preko metar 80) mama objasnila - iz cijele rečenice razumijela sam samo muter cvilinge i njezin začuđen izraz lica

    Moji klinci (3 god) dobro znaju tko je roditelj (dakle ja) i sada stvari lijepo funkcioniraju. Zabirnula me ta mala, ma i brdo sličnih situacija kad sam se našla okružena većom djecom, u kojima ti klinci mene trpaju u čopor djece, nema onog odmaka kao prema ostalim odraslim ljudima. Klinci samnom dijele svoje slatkiše, daju mi 5, izazivaju me da se s njima verem po igrama u parku, spuštam naglavačke niz tobogan ili ljuljam stojećki na ljuljački. Drugim odraslima u parku to ne nude, bar nisam primjetila.
    Ima puno smisla u postu naše Adiomare - pokušat ću se ponašati "odraslije" u parku, možda se situacija promijeni.

    A kako ću ostat autoritet svojoj djeci kad me prerastu ne znam, bar ne još.
    Hahahaha

    kostimic, stikle i friziru slozi kad ides u park.
    u skladu sa godinama ,jasno.
    ili nabaci masu kao ja.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ok, jesam li ja jedina koja njuši provokaciju ovdje ?
    Vjeruj mi, ljepše je čuti da je mama mala, nego da je mama veeeelika. Da ne spominjem kad pitaju jel to nosim još jednu bebu u stomaku, a od bebe ni b

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Ahahaha rehab ne provociram majkemi A jucer sam si mamu isprepadala (1. April) rekavsi joj da sam opet trudna, samo jos ne znam da li nosim jedno dijete ili opet dva. Jadna zena sokirala se. Mda, mozda je vrijeme da odrastem :/

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    ja imamvisinu ko peterlin , ali i mase i volumena ali mi jučer dve tetke na placu rekle curica, kaj reć za ostalo.

  15. #15
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Sumskovoce, ala si me nasmijala

    Sjetila sam se onog filma "Bogovi su pali na tjeme", kad se hijena približavala malom, a hijene kao ne napadaju više od sebe pa je mali uzeo neku cjepanicu, što li već, davno sam gledala i stavio iznad glave pa ga se hijena okanila.

    Eto, kad ti klinci izrastu, nabavi cjepanicu

    Ili ovo:

  16. #16
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Sumskovoce, ala si me nasmijala

    Sjetila sam se onog filma "Bogovi su pali na tjeme", kad se hijena približavala malom, a hijene kao ne napadaju više od sebe pa je mali uzeo neku cjepanicu, što li već, davno sam gledala i stavio iznad glave pa ga se hijena okanila.

    Eto, kad ti klinci izrastu, nabavi cjepanicu

  17. #17
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    šumskovoće možda ti se čini sad da i nisi trebala otvarati ovu temu, ali neka si, baš je dobra
    malo da se nasmijemo, šta ima veze ako je na tvoj račun

  18. #18
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    I ja sam mala mama,
    kad sam bila trudna s trećim (oko 6mj, još nisam imala vidljiv trbuh) dolazim po klince u vrtić,
    dočekale me cure koje su obavljale praksu, i vele klicima; došla je teta po vas?! Ja ono, pa ja sam im mamama, ove me gledaju u čudu, i vele; pa kaj nije njhova mama trudna?
    A jesam, al ja sam im mama ne teta, totalno su bile zbinjene
    One mislile da sam teta čuvalica

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ne znam što bih ja onda trebala reći, sa svojom visinom od 1,50, bez potrebne mase i volumena. Još malo, pa će moja kćer biti viša od mene, a ima tek 6,5 godina. Srećom, rijetko sam vani među djecom, ali iskreno, pomalo me plaše oni dvanaestogodišnjaci koji su za glavu veći od mene.
    Posljednje uređivanje od Diana72 : 02.04.2015. at 20:38

  20. #20
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Kad vas sustignu bore i sijede, nitko vas više neće brkati s tinejdžerima .

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Ja sad imam preko 40, ali još uvijek me klinci ne doživljavaju kao ozbiljnu odraslu osobu, valjda zbog mog stila oblačenja i nedostatka šminke (alergična sam, pa se uopće ne šminkam)

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    LOL prijavljujem svojih 157 cm visine i ne preterane gabarite koji se još drže ispod 60kg.
    Definitivno je sve stvar stava- kada pazim da imam strogi izgled i izraz jedne "ozbiljne" mame, onda sam autoritet i svojoj i tuđoj deci. Ali meni taj autoritativni stav uopšte nije urođen, često moram bukvalno da glumim neku "strogoću".
    .
    Svojoj deci sam autoritet (bar mislim da jesam ), a računam da ću biti i kad me prerastu, što će biti vrlo brzo ako nastave ovim tempom da rastu.
    Meni je problem to što mi taj autoritativni stav nije spontani deo karaktera, često imam pasivne obrasce ponašanja, i to bi bilo isto i da sam dvometrašica.
    A što se visine tiče, jedino žalim što mi starija ćerka ima tek nepunih 6 godina, a već je jedva obuhvatim rukama kada je podignem-nije mi teška sa svoja 22kg, ali odjednom su joj i rukice i nogice duuuge kao ždrebencetu, a moje ruke i telo prekratki da je udobno nosim .
    Utoliko se osećam malkice prevareno što sam tako niska .
    Posljednje uređivanje od pulinka : 02.04.2015. at 20:56

  23. #23
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Moj necak me znao pitati kako se zove moja teta u vrticu.
    Sad sam stara mala mama pa me to djeca nece pitati, al udjem i penjem se na svaki tobogan, nek sam mala ako cu biti autoritet, al zasad je to veliki tata

  24. #24
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Ja sam visoka 156, ali nemam problema s time da me djeca brkaju sa sebi ravnom... Valjda izgledam ko aždaja! Jedino je jednom, kad su moji klinci bili 5. ili 6. raz, a ja došla na roditeljski, njihov frend iz razreda imao namjeru "zašlatati" me jer je mislio da sam sedmašica ili osmašica... Sva sreća da je na vrijeme odustao!!!

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Lijepo mi je čitati da nisam jedina mala mama
    I ja sam se dobro nasmijala vašim dogodovštinama u krugu djece koja su veća od vas

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku

    kad se više ne budeš verala po toboganu, možda te shvate ozbiljno

    ne znam, viša sam samo koji cent od tebe ali nisu me djeca tako doživljavala, ni tuđa ni moja.
    možda baš zbog tog tobogana, razmisli!
    s ovim se slažem.

    nije stvar u visini nego u ponašanju

    i mene moja djeca zovu "naša mala mama", a visoka sam 180
    i to je definitivno zato jer se znam glupirati i djetinje igrati s njima
    dok im druge mame uglavnom djeluju ozbiljnije

    ali ne mora to biti ništa negativno, ne znači da je vezano uz manjak autoriteta,

    dapače, meni se s "ove visine" baš čini da niže žene djeluju autoritativnije,
    ili one koje su deblje...

    hoću reći, nema to veze s visinom, debljinom, izgledom, nego stavom

  27. #27
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj orange80 prvotno napisa Vidi poruku
    s ovim se slažem.

    nije stvar u visini nego u ponašanju

    i mene moja djeca zovu "naša mala mama", a visoka sam 180
    i to je definitivno zato jer se znam glupirati i djetinje igrati s njima
    dok im druge mame uglavnom djeluju ozbiljnije

    ali ne mora to biti ništa negativno, ne znači da je vezano uz manjak autoriteta,

    dapače, meni se s "ove visine" baš čini da niže žene djeluju autoritativnije,
    ili one koje su deblje...

    hoću reći, nema to veze s visinom, debljinom, izgledom, nego stavom
    Ma to je klasika u toj dobi. Ja sam znala reći sinu "Mali moj L.....", a on meni "mala moja mamica", he he he....

  28. #28
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    genijalno :D super ti je tema!
    ja sam 165, isto u kategoriji malih.
    a i neozbiljnih malo lol i da ti ne bi palo na pamet postat ozbiljna, si luda.

    a je, malo je bed derati se na nekoga koji je za glavu viši od tebe i još pun snage i još pun hormona, za doručak me pojede
    zato, u ovoj dobi u principu nema više baš nekog deranja. ono, taj kako da kažem, fizički autoritet, autoritet veličine, snage (ne mislim na fizičko kažnjavanje, nego na samu činjenicu da si veći od njih) - to više jednostavno ne koristim.

    no, dobra stvar je da i nema potrebe za tim.

    a npr znate ono kad se s djecom igrate na kauču, natežete, škakljete - ta nam je omiljena bila.

    e, tu igru se više ne igramo. iako ju on i dalje jako voli.
    jer, za razliku od prije par godina, ja izvučem deblji kraj :D
    a još ne zna baš kontrolirati tu svoju snagu koju je iznenada dobio, plus imponira mu činjenica da je jači od mene. ajd sad već malo manje, naučio se, al jedno vrijeme je stalno to spominjao. šta, oš me ošamarit ha? (a nikad ga nisam šamarala), ajde ajde, da te vidimo. stalno se htio tuć sa mnom

    dakle, suma sumarum, autoritet postoji, naravno, no za sad, da kucnem u drvo, je stvarno razuman i pametan i nema nekih rasprava koje argumenti ne riješe. a ako nemaš dovoljno argumenata za obraniti svoj zahtjev/zabranu we - hebaj ga, promijeni mišljenje i prihvati njegovo. i to je za ljude

    iako u nekim trenucima i dalje igra THE argument je "jer ja tako kažem". uzeti ću ti komp. nemaš na to pravo. o da, imam. ja ću tebi uzeti komp. ne možeš. zašto ne mogu? jer si ti dijete, a ja roditelj. to je jaaako nepravedno. je, da, nepravedno je, live with that. život zna biti i nepravedan.
    gotovo. i onda se nasmije.

  29. #29
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam 165, isto u kategoriji malih.
    Kad počinje kategorija "srednjih"?

    Ja sam 167. U koju kategoriju spadam da se pripremim?

  30. #30
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,231

    Početno

    Citiraj Optimist prvotno napisa Vidi poruku
    Kad počinje kategorija "srednjih"?

    Ja sam 167. U koju kategoriju spadam da se pripremim?

    ja za 172 sebe smatram "srednjom"

  31. #31
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    A daaaj Šumskica! A zamisli mene id 1,80 cm kad sjednem na ljuljačku i stavim malog u krilo, djeca u parku mi se smiju

  32. #32
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    iz mog iskustva niske mame, pomoglo je što sam ostarila i udebljala se. i to što je ela bila puno samostalnija pa sam manje išla po toboganima i penjalicama.

  33. #33
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam mala mama. Ali autoritet mi je velik. Kakve veze imaju gabariti?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Trina ne znam imaju li veze gabariti, friska sam u roditeljstvu i za sada znam hendlat autoritativno klince do 3 god. Ti mi napisi kakve veze imaju :D
    Propitujem se kako ce biti kasnije.
    Cvijeta je opisala svoje iskustvo koje bi meni bilo vrlo slicno ☺
    Tigrice ti si totalna vesela mama, da si mojih gabarita garant bi i tebe mijenjali za sebi ravnu.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Lokacija
    Primorje <3
    Postovi
    1,258

    Početno

    I ja sam 160cm :/

  36. #36
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Trina ne znam imaju li veze gabariti, friska sam u roditeljstvu i za sada znam hendlat autoritativno klince do 3 god. Ti mi napisi kakve veze imaju :D.
    Nikakve. Dok su mi svi bili mali, ljudi koji nas ne poznaju mislili su da čuvam braću i sestre i dolazili do zaključka kako me je mama dobro odgojila kad sam tako pametna i odgovorna.

    Sad kad me je sin prerastao, moji gabariti nemaju apsolutno nikakve veze. Zna on meni reći da mu odem kupiti duvan u dućan ali to samo moji geni vrište iz njega i moj humor, ali što se tiče bilo čega ostalog, jednako bi bilo kao da sam velika mama. Kćer od 12,5 godina već nosi robu veću od moje i njoj je to velika fora. A i meni je. MM doduše umire od smijeha na činjenicu da me sin tapša po glavi ali nema to veze s titulama, ja sam The Mater i nema tu veze jesam li metar i žilet ili dvometrašica.

  37. #37
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Kad vas sustignu bore i sijede, nitko vas više neće brkati s tinejdžerima .
    Sa nostalgijom u srcu, potvrđujem navod.

    Mene su uvijek smatrali balavicom jer sam 161 i pol cm i do trudnoce sam uvijek bila ispod 51 kg.
    Nista mi nije falilo dok nisam postala mama i zakljucila da je visokim, krupnim i snaznim mamama puno puno lase.
    Ozbiljno, nikada nisam bila toliko ljubomorna u zivotu nego kad je jedna druga mama svoju 4 mjesecnu bebu bacala u zrak ko baloncic i hvatala ju a ja jedva da sam svoga drzala u rukama podbocena na fotelju. (Nije mi pomoglo da sam 3 mjeseca trudnoce provela u lezecem stanju, ali i ona je, doduse 2, ali ipak. No, ona je imala, svoje centimetre i svoj volumen...)
    No, kad se pređe 40-a i nabaci koja post trudnicka kilica, pa kad se zacementira i koja borica, badava ti duga kosa i vitak stas, mozes biti u kondiciji ko čigra ali te svi već iz daljine prokuže.

    Zato draga Sumskovoce, uzivaj u komplimentu kad te na toboganu izlaktare .
    I ne brini, autoritet nema veze sa visinom. (Bill Clinton je jos niži od nas, a bio je itekakav autoritet )

  38. #38
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    a npr znate ono kad se s djecom igrate na kauču, natežete, škakljete - ta nam je omiljena bila.
    e, tu igru se više ne igramo. iako ju on i dalje jako voli.
    jer, za razliku od prije par godina, ja izvučem deblji kraj :D
    a još ne zna baš kontrolirati tu svoju snagu koju je iznenada dobio, plus imponira mu činjenica da je jači od mene. .
    Ja mom jutros velim, daj odi se tatom natezat, ja sam ti zensko, mene ti to sve boli.
    A on meni odgovori da ne zeli jer da mu je tata prevelik i da njega ne moze samo tako zarolati ko mene.
    Ne moze on mène zarolat, ali mi moze vrat fino ko grlici zakrenut da poslije dva dana hodam ko da me je slagiralo.
    (Ima 6 godina.)

  39. #39
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    ja sam manjih gabarita ali meni je bilo grozno kad sam skužila da je u našem parkiću tobogan tako uzak da sam zapela negdje pri vrhu.
    Srećom samo smo klinac i ja bili tada tamo. Milsim da bih propala u zemlju da je to netko skužio.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Kako citam vasa iskustva tako mi je sve veca fora sto ce me klinci (neizbjezno) prerasti. Sigurno ce me slat po tabak i davit me ko grlicu. To cu uzet kao izraz ljubavi. Ajmo sad ono, prosto po seljacku, klinac zariba nesto i zasluzi predavanje. Jel ga zaista posjednete da se snizi ili ga gledate onako, za gore i masete prstom? Kad roditeljski bude neugodnjak ? Za sada smo pokrile one lijepe trenutke, pisite malo o odgajanju? Da li im morate napomenuti kao Cvita tko je gdje u lancu?

  41. #41
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Moja frendica (cca 163 cm) ima 22-godisnjaka (190 cm) i 19-godisnjaka (taj je jos visi, 195 kod zadnjeg mjerenja), dakle ona kaze da tako kako se razgovaramo s njima dok su mali tako će se oni s nama kad porastu. Dakle, ako smo sada s njima pristojne i respektabilne i razumne i strpljive.... za pretpostavit je da ce i oni biti takvi sa nama kad dođu u tinejdžerske godine i prestignu nas po visini i snazi. Ali ne i pameti

  42. #42

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Moja frendica (cca 163 cm) ima 22-godisnjaka (190 cm) i 19-godisnjaka (taj je jos visi, 195 kod zadnjeg mjerenja), dakle ona kaze da tako kako se razgovaramo s njima dok su mali tako će se oni s nama kad porastu. Dakle, ako smo sada s njima pristojne i respektabilne i razumne i strpljive.... za pretpostavit je da ce i oni biti takvi sa nama kad dođu u tinejdžerske godine i prestignu nas po visini i snazi. Ali ne i pameti
    Mene klinci još nisu prerasli po visini i snazi (a hoće, imaju genetske predispozicije da budu dvometraši), ali bome po pameti jesu
    Na jednu moju rečenicu, oni već imaju spremne dvije
    Ma nema to puno veze sa visinom, sve je u stavu

  43. #43
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Mene je jednom davno curka zabrinuto pitala da li sam ja premala za mamu? I bila je jako sretna ako bi naisli na neku mamu manju od mene, laknulo joj je

    I nedavno je zadovoljno komentirala kada smo u gradu naletili na grupu kineskih turista, koliko zena manjih od mene

  44. #44
    Andro-gen avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    373

    Početno

    ah, been there, done that!
    i mene požuruju na toboganu, doživljavaju me egal, a kad stanem na trampolin, sav se iskrivi, tobogan krcka... muško od stoikusur kila, nevisok al ipak ne zanemarivih 184 cm visine. ne mogu si pomoći. najbolji sam frend mojoj cujici pa obzirom da ima manjih teškoća sa socijalizacijom, nastojim joj "kupit" društvo. ako dozna netko kako umjesto ovako, neka kaže. umoran sam od toboganjanja, đipanja po trampolinu, beljenja, vrtenja vrtuljka i sl.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Androgen legendo i kolega!

  46. #46
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Andro-gen prvotno napisa Vidi poruku
    ah, been there, done that!
    i mene požuruju na toboganu, doživljavaju me egal, a kad stanem na trampolin, sav se iskrivi, tobogan krcka... muško od stoikusur kila, nevisok al ipak ne zanemarivih 184 cm visine. ne mogu si pomoći. najbolji sam frend mojoj cujici pa obzirom da ima manjih teškoća sa socijalizacijom, nastojim joj "kupit" društvo. ako dozna netko kako umjesto ovako, neka kaže. umoran sam od toboganjanja, đipanja po trampolinu, beljenja, vrtenja vrtuljka i sl.
    Eh, nisi jedini.... ima nas dosta iz iste vreće. I nema spasa sve dok dijete to ne preraste. Moji su prerasli, pa mi se sad čini da je to prebrzo išlo. Umjesto tobogananja, sad imam dvojicu pubertetlija od kojih jedan nikada nije bio previše pričljiv, a drugi je lajav (ko mater, he he he) pa ne znam koja je varijanta napornija... ALi - i to će proći, prebrzo.

  47. #47
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    Meni nije problem visina , imam 171, imam nesto i volumena i mase, ali mi fali - godina. On 14, ja 33. Koje mi nitko ne da. Nemamo nekih problema s autoritetom, u raspravama smo oci u oci ( on ima 168-9), slusa on i zna se ko je roditelj, a ko dijete u vaznim stvarima, ali cini mi se da , u nekim banalnim stvarima,bas to toboganiranje, igra i ludovanje je mene , a i mm smjestilo medju- frendove. I njemu i njegovoj ekipi. A to je prilicno dvosjekli mac. Pa se trazimo, svi skupa.

    A i sve vise misle da sam mu sestra.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •