Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: Pandas sindrom - OCD, tikovi, hiperaktivnost izazvana streptokokom

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    8

    Početno

    Možete svima preporučiti, samo kažem polako, kapi su premoćne, za početak jedna kap razrjeđena u vodi. Da nebi umiruće bakterije zatrpale djecu svojim endotoksinima. Polako i nije naodmet uzeti i ono njihovo vezivo da to veže i izluči van.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Imam također dijete, sin 12. g. za kojeg sumnjam na PANS/PANDAS sindrom. Još uvijek nemamo dijagnozu, ali nedamo se. Također nema što do sada nismo već isprobali, ali ništa nije polučilo rezultate. Pije Zoloft (sertralin) već godinu dana i ono što smo uspjeli riješiti je separacijski strah i probleme sa spavanjem. Također cijelo vrijeme ide na KBT terapiju privatno. Od suplemenata riblje ulje i zeolit. Nama su se prvi problemi pojavili s 9 godina, nakon operacije slijepog crijeva. Znači separacijski strah, tikovi, anksioznost, problemi sa spavanjem, problemi s učenjem i koncentracijom, disgrafija....Nakon nekih pola godine stanje se umirilo, ali sa 11 godina nastupa nova epizoda u kojoj se opet sve ponavlja +OKP.
    Nisam uopće nikada čula za PANDAS sindrom dok mi dijete igrom slučaja nije popilo antibiotik (azitromicin) i simtomi u roku 24 sata nestali kao rukom odnešeni. Antibiotik je pio za grlo, 3 dana, očito ne dovoljno dugo za njegov problem i nakon 10 dana opet sve po starom. Od liječnika me nitko ne želi saslušati, a znam da je problem organski, a psihički poremečaj samo poslijedica nekog upalnog procesa.
    Molim te Oblutak za još jednu povratnu informaciju, je li situacija s tvojim djetetom nakon uzimanja Biocidina i dalje povoljna? Baš kao i ti, i ja sam uvjerena da je u crijevima problem i zato bi probala, no bojim seistovremeno s Zoloftom obzirom da nije preporučljivo uzimati istovremeno grejp (ulje Sjemenka grejpa su u biocidinu). Koristite li vi kakve ljekove? Stvarno bi probala s ovim. Hvala unaprijed, Lp

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    8

    Početno

    Moj sin je poslije dvadesetak dana biocidina u dobrom razdoblju trenutno, nažalost nikad neznaš kad će se sve rasplamsati. Biocidin će mi biti za sada u frižideru. Dovoljna je mala prehladica da opet krene sve nizbrdo.
    Ja se dosta oslanjam i na homeopatiju. Nekako sam se sama naučila proučavati i dozirati homeopatske lijekove, od antibiotika nema neke dugotrajne sreće. Ovaj trenutni lijek mu super pomaže. Još nešto čega se nikako ne možemo riješiti su plinovi koji muče mog sina već duže vrijeme. Ako vam se neda kupovati biocidin za mene je još jedno otkriće Flobian! Super radi za naše pande, 100% prirodan nije skup, ima ga kupiti, pomaže i za tikove i ocd.

    Također vam mogu preporučiti kurkumin bcm-95, odličan protuupalni zdravi dodatak, super djeluje na crijeva i na raspoloženje, dajem mu ga povremeno kad vidim da kreće nizbrdo. Moj sin dakle od lijekova pije samo euthirox za štitnjaču (najveća želja mi je da se i s toga skine). Naučili smo se balansirati sa ovim dodacima i homeopatijom tako da za sad tako dobro šljaka. Da ga vidite nikad nebi pomislili da ima ikakvih problema. Super dodatak mi je i magnezij glicinat od kala, samo pola tablete navečer za bolji san i živčani sustav.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 24.02.2021. at 07:15

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Drage mame, da li mi možete poslati kontakt telefon od dr.Peric. Mojoj kćerki je dijagnosticiran Tourette syndrom, ali se sumnja na PANDAS...
    Da li dr Perić samostalno uključuje Ivig terapiju ili se ipak mora kontaktirati dr Kovačević(iz Čikaga)

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2021
    Postovi
    1

    Početno

    Mozete mi se molim vas javiti ili poslati vas mail bas bi mi trebala razmjena informacija sobzirom da je ova situacija rjietka

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Drage mame,vec dve godine pratim sve o PANDAS Syndromu ovde na ovoj temi,a i drugim forumima. Kod mog sina koji ima 8 godina su se pojavile prisilne radnje,tikovi motoricki i vokalni,strah… i to sve u periodu gde je on imao vec nekoliko upala uha i grla. Najpre smo pomislili da je u pitanju Turetov sindrom i ako u obitelji sa obje strane nikada nije bilo tako neceg.
    Iscitavajuci sve o tikovima naisla sam i na PANDAS Syndrom. I pocela da vracam film unazad i prisetila se tih upala cestih. Na forumu zahvaljujuci vama sam saznala za Dr. Kovacevica koga sam kontaktirala za postavljanje dojagnoze. Nakon prvog mail-a nam je rekao da nase dete ima clasican PANDAS Syndrom. Obavili smo prvu kosultaciju sada u subotu. Dobili smernice sta trebamo dalje napraviti i ocekujemo njegov pismeni izvestaj. Kod mog sina nije bio povosen Antistreptolicin Titer,vec samo ukupni IgE.Mi zivimo u Njemackoj i nismo sigurni da cemo ovde uspeti da sprovedemo terapiju,ali dr. Kovacevic predlaze Hrvatsku ili Srbiju.
    Posto sada imamo potvrdu 95% da nas sin ima PANDAS odlucila sam da se pridruzim forumu i da vam se od srca zahvalim sto ste sva vasa saznanja vezano za PANDAS ovde nesebivno podelilo sa ostalima koji su u slicnoj situaciji i na taj navin i nama pomogli da dodjemo do pravog doktora.Hvala vam!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Drage mame,
    vec drugu godinu prati vasu temu na forum vezano za PANDAS Syndrom. Nisam vam ranije pisala jer tada kod mog sina nije bila postavljena dijagnoza PANDAS . Zahvaljujuci vasim informacijama koje ste ovde na temi podelile smo kontaktirali dr.Kovacevica i sada imamo zvanicno i potvrdu da je u pitanju PANDAS kod naseg decaka. Moj sin nije imao povisen antistreptolicin titer ali je imao povisen IgE. Od doktora smo dobili protokol sta dalje. Uskoro planiramo da krenemo u proces toga svega ali mozda ce ici malo teze jer mi zivimo u Njemackoj i ovde se o PANDAS-u malo zna.
    Zelela sam da vam se ovom prilikom zahvalim za informacije koje ste ovde nesebicno delile i delite. Nama su puno pomogle. S’ toga jedno veliko HVALA od sveg srca!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Zelim takodje pitati da li ima negde vec grupa za PANDAS kojoj se mogu pridruziti zarad razmene informacija? Vidim da se na forumu malo pise u poslednje vreme.
    Ostavicu ovde i svoj Mail u slucaju da neka od bas zeli da mi pise . Na tome bih vam bila neizmerno zahvalna,jer smo mi na pocetku. lidijaergic@yahoo.de
    Puno pozdrava!

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Mozete mi molim Vas reci da li se sin oporavio od biocidina. Mi smo tek culi pa zelimo da narucimo. Da li jos koristite zeolit i kakva su iskustva s tim. Hvala puno.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    8

    Početno

    Evo da napišem dobre vijesti! Dakle, nisam bila zadovoljna da moram stalno sinu davati te razne dodatke, neprihvatljivo mi je to bilo, bez dodataka su mu se tikovi i loše raspoloženje, moždana magla, jako brzo vraćali, koža bila nezdrava, falilo mu i energije što je bio stariji. Odlučila sam da ću mu napraviti test intolerancije na hranu. I to u Analizi onaj najskuplji od 2700 kuna na akciji. Evo već nekoliko mjeseci odkad smo prilagodili prehranu nema ni jednog tika! Prije testa bio je užasan, non stop radio tikove, nisam mogla od straha više i odem na taj test sa njim. Kad sam dobila rezultate odmah je prestao jesti ono na što je intolerantan, i tikovi automatski prestali. Još se povremeno kroz petnaest dana vidio neki jedva vidljivi tik, valjda dok mu se tijelo skroz očistilo od tih antitjela, i sad savršenstvo! Sasvim normalan! Ne žalim ni kune, jedino mi je žao što mu to nisam napravila dok je bio manji, jadno dijete se toliko namučilo, toliko suplemenata popio, a sad netreba ništa.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Jako zanimljivo ovo s analizom na intoleranciju na hranu, mislim da ćemo probati. Je li Vaše dijete imalo i okp i je nova ishrana oko toga isto pomogla ili samo tikove? Lp,

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    8

    Početno

    Imao je OKP, ima i dalje nekakav blaži oblik (npr. stalno mrvi maramice) a tko ga nema, ali tikovi su potpuno nestali, a i dermatitis je nestao. Pošto ne može skroz bez mlijeka popije kozje i ništa mu ne smeta, kupim i kozji sir za ribanje ponekad. A zna on nekad vani pojesti pizzu sa sirom, ali mislim da je najvažnije da ne jede onako često kao prije. I bjelanjke potpuno izbacio. Presretna sam jer su tikovi bili strašni.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    8

    Početno

    Još nešto, svi koji dajete svojima omega3, riblje ulje, ulje račića, bakalara i slično, znajte da to pogoršava tikove. Probajte 20 dana ne uzimati i vidjet ćete hoće li tikovi nestati. Ja sam sad nedavno dala sinu 3 dana ulje račića krilla koje ja koristim i odmah mu se vratili tikovi. Trebalo je tjedan i više da ponovno nestanu. Nažalost.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2021
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Sep 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Lijep pozdrav svima.
    Moja kći je u drugom mjesecu imala jaku bakterijsku upalu sinusa, uha i pluća, liječila se više od mjesec dana intravenozno Ceftriaksonom u bolnici.
    Nije potvrđeno da je imala streptokok, ali se na njega sumnjalo.
    Nakon toga počine OKP, opsesivno pranje ruku.
    Ja sumnjam na Pandas, danas idem na razgovor s pedijatricom.
    Kakvo ste vi imale iskustvo s hrvatskim zdrastvenim sustavom i Pandasom i što mi savjetujete da se što prije dijagnosticira i počne liječiti?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,mozete li mi reci da li jos dajete sinu biocidin i da li pomaze jos uvijek. Mi imamo jako velike tikove koji se pojacavaju uz neku upalu ili virus vec godinu dana tako. Ocajni smo. Koje jos homeopatske lijekove mogu davati

  17. #67

    Datum pristupanja
    Mar 2024
    Postovi
    2

    Početno

    Jeste uspjeli do danas rijesiti tikove? Ja sam vise luda od tikova. Od 8 mj lani se borimo s njima, prvo nosom pa nekakvo dahtanje. Pa je dijete prestalo s time sad opet krenulo. Svi ni kazu pusti proci ce ali ja sam vise luda

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •