Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 66

Tema: Pandas sindrom - OCD, tikovi, hiperaktivnost izazvana streptokokom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno Pandas sindrom - OCD, tikovi, hiperaktivnost izazvana streptokokom

    Pokrećem ovu temu jer istražujem već mjesecima nešto o tome a kod nas ne nalazim nikoga tko se sa time bavi Zanima me ima li djece sa ovom dijagnozom u Hrvatskoj pa da se nekako probamo skupiti i razmijeniti iskustva. Ovo je relativno nova dijagnoza u svijetu i ima stvarno malo doktora koji se time bave ali me zanima kakva su iskustva u Hrvatskoj.
    http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19242249

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    112

    Početno

    Da, na žalost nema specijalista za PANDAS u Hrvatskoj. Nama je ta dijagnoza još pod upitnikom, ali sam ja uvjerena da je ima moje dijete (9 godina). Ako te ne nešto zanima slobodno pitaj. Poučila sam valjda sve što ima na netu o tome.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    I ja sam proučila sve i svašta no imam puno upitnika što i kako dalje. Da li ste vi išli dalje sa time tražiti nekoga za mišljenje, pomoć, dijagnostiku i terapiju? Pokušavam naći nekog doktora u HR tko bi mogao provesti terapiju....

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    112

    Početno

    Mi se liječimo kod reumatologa zbog artritisa i on nam je "dijagnosticirao" PANDAS. Trenutno smo na injekcijama extencilina svaka 3 tjedna zbog povišenog ASTO titra. Simptomi PANDASa nam se smire pa se iz nekog razloga ponovo pojave unatoč toj terapiji. Nitko ne govori što dalje. Od jedne poznanice dijete ima dijagnosticiran PANDAS i liječi se na Rebru ali terapija je isto samo extencilin

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Ja sam kontaktirala jednog doktora u USA i sa njim sam u kontaktu. Do kraja tjedna ću dobiti prijedlog što i kako dalje. Da li je nekome od vas preporučen IVIG? Kakvi su vam simptomi što se tiče ponašanja, da li većina navedenih ili nešto potencirano više?

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    112

    Početno

    Kod nas su u pitanju samo tikovi i to uglavnom ustima. Prošli su nakon par mjeseci terapije extencilinom i opet se pojavili. Trenutno su opet prestali. Bili kod neurologa koja misli da to ipak nije PANDAS al da nastavimo s extencilinom. Reumatologica je rekla da ako extencilin ne bude pomogao da slijede steroidi pa IVIG. Jeste vi nesto već probali?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Probavali svasta nesto ali nista jos vezano za Pandas. Maleni mi je vjerojatno alergican na penicilin pa cemo prvo morati u bolnicu na probu... Imao je u 2,5godine 9x streptokok....
    U petak cu znati daljnju preporucenu terapiju. Prosli smo raznorazne doktore kod nas ali su tikovi uzasno jaki i stalno se vracaju, uz to ima i neke popratne stvari ali tikovi su najizrazeniji

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    112

    Početno

    Da li mu se tikovi vrate kad opet dobije streptokok i prestanu kad se izliječi streptokok?
    Moj je imao samo jednom streptokok, sarlah.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    112

    Početno

    Tko mu je dijagnosticirao PANDAS?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Dada5 poslala sam pp

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    A gdje im se manifestira taj streptokok? mislim, dolazi li do upale ili je samo taj artritis u pitanju? moj mali je godinu dana vukao streptokok ali u vidu gnojnih angina, odkako smo izvadili krajnike on je drugo dijete (nije mogao hodati i lupio mu je streptokok na zglobove)... ne znam ništa o tom pandas sindromu , ali da sam na vašem mjestu konzultirala bih se i sa otorincem

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj iva1602 prvotno napisa Vidi poruku
    A gdje im se manifestira taj streptokok? mislim, dolazi li do upale ili je samo taj artritis u pitanju? moj mali je godinu dana vukao streptokok ali u vidu gnojnih angina, odkako smo izvadili krajnike on je drugo dijete (nije mogao hodati i lupio mu je streptokok na zglobove)... ne znam ništa o tom pandas sindromu , ali da sam na vašem mjestu konzultirala bih se i sa otorincem
    Bili smo kod ORL i kaže da je s njegove strane sve ok. Imao je streptokok samo jednom, dokazano brisom, nakon kojeg su počeli tikovi. Problemi sa zglobovima su počeli prije toga. Najgore što ponekad bris bude lažno negativan pa se ne zna stvarno stanje.
    Reumatologica kaže da streptokok nije uzrok artritisa ali može podržavati upalu u zglobovima.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Pandas je u biti autoimuna bolest gdje se tijelo pocne boriti protiv vlastitih antitijela koja je stvorilo kod streptokokne infekcije. Jako ju je tesko dijagnosticirati jer djeca zavrse kod psihologa i psihijatara i na raznoraznim terapijama pa cak i antipsihoticima

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Ja se zapravo jako rijetko javljam na forumu, ali redovito pratim posebno teme koje su mi bliske. Kad sam vidjela da je ova tema otvorena morala sam se javiti jer zapravo postoji jako malo dostupnih informacija o Pandas i Pans syndrome, posebno u Hrvatskoj jer je to jos uvijek jedan poprilicno kontroverzan sindrom i nasi lijecnici nemaju bas previse informacija o tome. Postoje americke web stranice na kojima je jako dobro obradjena ovaj sindrom http://pandasnetwork.org/understandi...ns/whatispans/ pa za vise informacija malo pogledajte. Postoji i lijecnik dr Kovacevic, Hrvat koji zivi i radi u Americi i koji se bavi ovim sindromom (http://webpediatrics.com/pandas.html) a koji povremeno posjecuje i Hrvatsku i moguce je s njim dogovoriti pregled u Hrvatskoj, kontakt moguc putem maila kojeg mozete pronaci na njegovim web stranicama (na hrvatskom jeziku).
    Zapravo javljam se jer i za moje dijete vec neko izvjesno vrijeme lijecnici sumnjaju na Pans sindrom (ne Pandas) jer na bakterijske infekcije reagira tikovima i promjenom osobnosti. Mi smo prosli jedna sveobuhvatnu hospitalizacijsku obradu koja je ukljucivala i uzimanje uzoraka likvora i jako puno drugih pretraga cije rezultate jos cekamo, medjutim nitko od lijecnika koji su ukljuceni u lijecenje izrijekom nece reci da se radi o Pansu jer je za njih to kao sto sam rekla jos uvijek poprilicno kontroverzno podrucje,a uostalom ne postoji jedna pretraga kojom ce se recena dg potvrditi. Moje dijete dakle reagira kako sam gore spomenula na bakterijske infekcije i kada dobije odgovarajuci lijek (antibiotik) koji "eliminira" bakteriju vrati se u normalu. Doslovno preko noci dobijete kompletno drugo dijete, neprepoznatljivo. Nazalost ni okolina ne reagira na najpozitivniji nacin, barem u nasem slucaju jer smo mi imali nekoliko poprilicno neugodnih situacija u kojima najvise pati dijete. Znam, ne treba covjek sve primati k srcu ali jako je tesko ostati u takvim situacijama miran i pribran. Drago mi je da i na ovom forumu mozemo podijeliti iskustva i pomoci jedni drugima savjetom.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Draga lilit, jako mi je zao kroz sta sve prolazite ali barem ste vjerujem na dobrom putu!
    Ovo je bas i razlog zasto sam podigla malo ovu temu jer vjerujem da bi se o ovome trebalo vise pisati posto vecina nase djece i nas roditelja prolazi slican put a to je lutanje i samoistrazivanje posto dijagnozu ne mozemo dobiti.
    Kako je ovo relativno sve skupa novo i postoji jedan vid terapije a sve ostalo se istrazuje, nitko ne zeli potvrdjivati dijagnozu jer nema dovoljno podataka a nalaz krvne slike i svih ostalih pretraga ne moraju pokazati odstupanja od normale.
    Hvala na svemu napisanom jer smo i mi prosli ovaj put i uspjeli doci do dr.Kovacevica te sam mu neizmjerno zahvalna a nasa borba tek pocinje ali napokon, nakon skoro tri godine, u pravom smjeru!
    Stvarno smatram da bi trebalo podici svijest o PANDAS/PANS, jer mozda nas nema puno ali tko zna koliko ih jos trazi i istrazuje pravi dijagnozu ili se lijeci na krivi nacin.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Zdravo svima! Moje dete je izgleda isto fasovalo PANDAS (3,5god). Imao je šarlah pre 3 meseca (streptokoka tip A) - promena ponašanja, stereotipije, ludilo. Nakon penicilinskih antibiotika (Panklav) se povuklo. Međutim, od prošle nedelje su se pojavili tikovi i promene u ponašanju, koji se pogoršavaju. U ponedeljak idem kod pedijatra da tražim uput za analizu krvi na streptokoku. Drago mi je da smo putem foruma u kontaktu, i želela bih da što više pišemo o ovome javno na temi a manje u privatnim porukama, da bi informacije bile dostupnije širem krugu ljudi jer su vrlo bitne.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Ja pokusavam kod sina (11) rjesiti PANDAS preko pandashopeforhealing. Tesko ide al ne odustajem iako je jako skupo. Ipak vrijedi vidjeti nove spoznaje o toj uzasnoj bolesti. Ako ne uspije probat cu pomocu FDN-a ako se iznenada obogatim. Na Srebrnjaku lijece tu bolest ali isto antibioticima i uglavnom neuspjesno jer antibiotici ne mogu prodrijeti u biofilm bakterija.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Pokusavam vam poslati poruku ali mi iz nekog razloga ne ide

  19. #19
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj dina prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusavam vam poslati poruku ali mi iz nekog razloga ne ide
    novi korisnici nemaju mogucnost privatnih poruka. Treba imati nesto napisanih postova da bi ostvarili tu mogucnost.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Sirius hvala na info, nisam to znala

  21. #21
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,086

    Početno

    Vjerojatno ste čitali, ali, ako netko nije: http://www.telegram.hr/price/ispovij...-tesko-obolio/

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Draga Dada, kako rjesavate Pandas?Moj sin ga ima a izgleda da se i kcer
    zarazila. Hvala unaprijed, Josi!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Nama su na Srebrnjaku isto propisali injekcije exstencillina, ali sve je to uzaludno i samo trujemo djecu i lijecimo simptome,a ne uzrok jer antibiotici NE MOGU prodrijeti u biofilm bakterija. Pogledajte super stranicu www.pandashopeforhealing.com i video koji je tamo prilozen. Sve je objasnjeno o Pandasu.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Josi, imate li napredak sa esencijalnim uljima i od kuda ih nabavljate? Da li sami istražujete ili imate nekoga tko vas prati?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2016
    Postovi
    5

    Početno

    Ja sam se prosle godine povezala s obitelji iz Amerike čiji sin je pomoću esencijalnih ulja potpuno ozdravio od Pandasa. To sam učinila preko njihove stranice www.pandashopeforhealing.com i čekala oko tri mjeseca da dođem na red. Onda su se napokon javili i osmislili program za mog sina.
    S obzirom da je on bio jako loše jer smo prekasno čuli uopće za Pandas i kod njega se bakterija začahurila u sinusima, puno je bolje ali još uvijek nije zdrav.
    Znači, ta obitelj me usmjerava i koristim Young Living ulja koja su navodno najbolja al skupa do bola. Mjesečno oko 2000 kn. Problem kod Pandasa je što ta djeca uglavnom imaju propusna crijeva pa im u krv ulaze čestice koje ne bi smjele te je zbog toga kod njih stalno upala u tijelu i imunosni sustav je opterećen te se teško nosi još i s bakterijom koja je prisutna upravo zato što je imunitet slab. Znači prvo bi trebalo toj djeci obavezno izbaciti gluten, žitarice, mlijeko i slatkiše iz prehrane i zalječiti prvo crijeva. Propusna crijeva najbolje se liječe pilećom juhom krcatom junećim kostima jer želatina iz kostiju čini čuda. Fermentirani proizvodi bez šećera također su super. Od zaslađivača SAMO stevija ili ograničeno med. Voće samo kuhano ili uopće ne dok se crijeva ne zalječe. Iznutrice sve. Najbolje organska jetra svaki dan. Ja nažalost sa svojim sinom nisam to uspjela jer kad ode u školu prekrši sva pravila i naždere se slatkiša i peciva. Pokušat ću po ljeti kad nema škole. Treba uz sve to nabaviti kvalitetne probavne enzime negdje izvana jer kod nas u ljekarnama uglavnom nema kvalitetnih. Postoji paleo prehrana za autoimune bolesti i navodno čini čuda već u mjesec dana. Nisam probala, ali vidim da mi nema druge. Ako netko ima novih saznanja i pozitivnih iskustava nek se javi. Trebalo bi nabaviti i organski sok od goji bobica i aronije, pomiješati i piti čašicu ujutro i navečer.

  26. #26

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Draga Josi, puno hvala na javljanju. Kako ste novi ne mogu Vam poslati poruku ali bilo bi super ako bi mi mogli poslati kontakt na dina.chiara@gmail.com
    Mi smo dugo vremena bili na prehrani bez glutena, šećera, laktoze....ali nažalost se stanje nije uopće mijenjalo osim na gore Također sam bila krenula i sa tih juhama od kostiju dok nisam došla do informacije da je ona kod PANDASa jako loša zbog visokih doza glutamina pa sam i to izbacila.....
    Ima nas već par koji se mučimo sa istom stvari pa smo napravile i grupu za razmjenu iskustava jer ipak...zajedno smo jače! Ako već nismo jače, barem nam je lakše

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Drage mame, moje dijete također ima postavljenu sumnju na PANDAS, AST titar je povišen. Molim sve koji imaju iskustva s time da mi se jave! Hvala!

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Strripy prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame, moje dijete također ima postavljenu sumnju na PANDAS, AST titar je povišen. Molim sve koji imaju iskustva s time da mi se jave! Hvala!
    Gdje su vam postavili dijagnozu?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj dada5 prvotno napisa Vidi poruku
    Gdje su vam postavili dijagnozu?
    U Klaićevoj, samo sumnja.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Postovi
    3

    Početno

    U Klaićevoj, samo sumnja.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Strripy posalji poruku na mail dina.chiara@gmail.com
    Ima nas nazalost dosta sa ovom dijagnozom a kod nas u biti i mogu samo postaviti sumnju a ne daju dijagnozu...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2017
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1

    Početno

    Vidim da nitko nije pisao već godinu dana ali molim sve koji prate ovu temu da mi pomognu. Nakon sumnji na ADHD, potvrđen nam je poremećaj pažnje i koncentracije, pa smo se borili s tikovima (povremeno), pa sa OKP radnjama, pa opet tikovi, sada (imamo 6.g.) unatrag dva tjedna naglo su nastupili svi simptomi i problemi zajedno i svaki je dan sve gore. Prvi streptokok imali smo s 3 godine, sa 4 god šarlah, bilo je i perioda (po godinu dana) kada nije bio prisutan apsolutno niti jedan simptom, a sve je skupa krenulo s tri godine. U tretmanu smo kod psihologa radi pažnje i koncentracije.
    U svom očaju i istraživanju po netu naišla sam na PANS/PANDAS i tu mi se sve nekako uklopilo, međutim...nitko od liječnika ne zna o čemu pričam, od svega što sam im navela uspjeli smo dobiti samo uputnicu za AST titar za koji čekamo nalaz, ali sada uopće nismo ni bolesni pa vjerojatno ništa ni od toga. Kome se obratiti, od kuda krenuti kada nitko nije čuo za PANDAS?
    Na vrata Rebra, Klaićeve i Srebrnjaka ne mogu pokucati bez neke uputnice.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    8

    Početno

    Evo još jedne koja prolazi horor sa pandas sinom od 13 godina. Sve više sam sigurna da se moj sin rodio sa lošim crijevima jer je patio od zatvora već sa dva mjeseca, dok sam ga samo dojila. Sve njegove viroze su prolazile neprimjetno, bio je dosta otporan, doduše hiperaktivan. Nikad mu nisu dali antibiotik za grlo, očito se njemu streptokok bacao na druge organe. Sad mi se sve poklapa i njegova osjetljiva koža, upala kuka, impetigo, tikovi koji se izmjenjuju godinama, akne, jedva prolazan uspjeh u školi uz svu moju podršku i individualizirani pristup. Budući da naši doktori ne mogu pomoći, svi savjeti na forumima i grupama meni zlata vrijede, ovo za jetricu stvarno nisam znala. Od svih suplemenata koji se preporučuju ja mu sad dajem dijatomejsku zemlju jednom na dan i navečer probiotik. Sad mislim umjesto dijatomejske zemlje davati mu zeolit klinoptilolit. Čini se da mu dobro čini, tikovi su nestali, raspoloženje mu je opet vedro i živahno. Izgleda da su nam djeca zatrovana teškim metalima i propusnih crijeva i to od rođenja, užas, sad vidimo posljedice.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Aug 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Bok,
    javljam se jer skupljam sve moguce informacije vezano za PANDAS (kojih je malo) a sumnjam da moj sin (10 godina) boluje od toga. Ovaj pandashopeforhealing mi djeluje jako zanimljivo ali nemam pojma o tome pa bih htjela cuti vasa iskustva. Molim vas da mi preporucite nekog doktora, jer uopce ne znam odakle da krenem... hvala puno!!

  36. #36
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Nažalost, evo i mene na temi za prijateljicu.

    Taj titar koji spominjete jel to možda anti DNaza B? kod njenog malenog je 1200IU/ml.

  37. #37
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Nažalost, evo i mene na temi za prijateljicu.

    Taj titar koji spominjete jel to možda anti DNaza B? kod njenog malenog je 1200IU/ml.
    To je jedan od testova koji se provode pri dijagnostici reumatske groznice. Gdje su u tretmanu? Takve stvari pokriva DB Srebrnjak. Samo zato ovdje pišem - ne znam skoro ništa o tome, ali znam da se može obratiti tamo.

  38. #38
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Da krv je bila ok, no ovi drugi parametri su jako visoki.

    Oni nisu u ZG, radili su pretrage u svom gradu, no sad idu po drugo mišljenje kod Sabola (Krakar neuro, Tešović infektolog).
    Vrlo malo liječnika je kod nas upoznato s Pandasom. Već sam iščitala brdo toga o Pandasu.

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Kako god bilo - sretno...

  40. #40
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Hvala.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Sep 2018
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima, čitam i čitam i ne mogu vjerovati da sam sama naišla na Pandas, a da mi nikad nitko od doktora koje smo obilazili nije ništa spomenuo. Moj sin ima 12 godina, kao dijete bio je jako boležljiv, baš jako, no svaki streptokok, bronhitis, viroza, zaliječilo se i nismo previše obračali pažnju na to, jer su nam rekli da je to tako kad dijete ide u vrtić. U dobi od 5 godina počeo je sa kašljucanjem, zaključili su da je to psihogeni kašalj, nakon toga počeli su se razvijati i drugi tikovi, prelaziti iz jednog oblika u drugi... strahovi su ga pratili oduvijek, različiti: mama javi se kad stigneš, bojim se da ti se nešto ne desi,.. pranje ruku, ponavljanje koraka, dodirivanje mjesta gdje sjedi, ponavljanje riječi... ima tu veliki spektar nama nepoznatih stvari. Uglavnom sad naiđem na Pandas i vidim da je to to, nitko me ne može ubijediti da nije. Ali što sad? Kud krenuti? Kome se obratiti, može li se liječiti? Molim Vas sve mi pišite, sve me zanima, silno želim pomoći djetetu, a ne mogu sama.

  42. #42

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    112

    Početno

    Citiraj Kjuri prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima, čitam i čitam i ne mogu vjerovati da sam sama naišla na Pandas, a da mi nikad nitko od doktora koje smo obilazili nije ništa spomenuo. Moj sin ima 12 godina, kao dijete bio je jako boležljiv, baš jako, no svaki streptokok, bronhitis, viroza, zaliječilo se i nismo previše obračali pažnju na to, jer su nam rekli da je to tako kad dijete ide u vrtić. U dobi od 5 godina počeo je sa kašljucanjem, zaključili su da je to psihogeni kašalj, nakon toga počeli su se razvijati i drugi tikovi, prelaziti iz jednog oblika u drugi... strahovi su ga pratili oduvijek, različiti: mama javi se kad stigneš, bojim se da ti se nešto ne desi,.. pranje ruku, ponavljanje koraka, dodirivanje mjesta gdje sjedi, ponavljanje riječi... ima tu veliki spektar nama nepoznatih stvari. Uglavnom sad naiđem na Pandas i vidim da je to to, nitko me ne može ubijediti da nije. Ali što sad? Kud krenuti? Kome se obratiti, može li se liječiti? Molim Vas sve mi pišite, sve me zanima, silno želim pomoći djetetu, a ne mogu sama.

    Dr Tambić Bukovac Srebrnjak ili dr. Miše zarazna bolnica

  43. #43
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Moja prijateljica ima sina.za kojeg se sumnjalo na Pandas. I ovih dana malo kao kaslje, viroza,nis posebno on turbo aktivan, a nakon 3 dana opet tikovi sve jace. Odu samoinicijativno traziti da se provjeri kad ono pozitivan nalaz na streptokok.

    Sad im slijedi 5 tjedana antb da se proba unistit taj streptokok koji je kod njega ocito negdje zacahuren u tijelu. I Bog zna koliko ga je dugo dijete imalo prije godinama. Naravno uz antb, pije neke probiotike cijelo vrijeme.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 06.12.2019. at 19:47

  44. #44

    Početno

    Drage mame. Nakon 4.5 godine pretraga, istrazivanja, traganja, testiranja; i mom sinu je dijagnosticiran Pandas u KBC Osijek.
    Divna dr.Peric nam je bila doktorica.
    I mi smo bili do sad 3/4x na extencilinu. Nakon njega, bude par mjeseci dobro i onda opet polako tikovi pa svi drugi simptomi.
    Sad mi sin ima 10,5 godina. Nezna se kako ce reagirati u pubertetu. Ast je jos uvijek preko 700. Normala je <150. Ima li tko da je dostigao tu razinu, ili se izlijecio? Postoji li druga opcija,osim extencilina?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Citiraj mudri.ana@gmail.com prvotno napisa Vidi poruku
    Drage mame. Nakon 4.5 godine pretraga, istrazivanja, traganja, testiranja; i mom sinu je dijagnosticiran Pandas u KBC Osijek.
    Divna dr.Peric nam je bila doktorica.
    I mi smo bili do sad 3/4x na extencilinu. Nakon njega, bude par mjeseci dobro i onda opet polako tikovi pa svi drugi simptomi.
    Sad mi sin ima 10,5 godina. Nezna se kako ce reagirati u pubertetu. Ast je jos uvijek preko 700. Normala je <150. Ima li tko da je dostigao tu razinu, ili se izlijecio? Postoji li druga opcija,osim extencilina?
    Dijete može primiti IVIG terapiju. Dr.Perić je Ivig davala u liječenju PANDAS-a koliko se sječam, Extencilin nije terapija iako ako se počne davati dovoljno rano može uvelike pomoći...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    8

    Početno

    Ljudi moji, da vam javim kako napredujemo, isprobali hrpu homeopatije i dodataka, potrošili na to još veću hrpu novaca. Potrošila mjesece na čitanje istraživanja o bolestima, dodacima, fb grupe itd. Tikova se malo rješimo pa se nikad sto posto ne povuku. Streptokok je tvrdokorna beštija koja se sakrije, začahuri, nebi ni znali da je skriven u tijelu moga sina, da ne kontroliramo ASO titar koji je stalno povišen. Uz to tu su i ostali svi popratni problemi i prijeteće bolesti nad glavom. Evo konačno sam otkrila nešto izvanredno pa da vam brzo javim, rezultati su preeeeeedobri. BIOCIDIN. Ja sam uzela u kapima jer je najbolji za GI trakt. Već dugo sam sumnjala da je streptokok mog sina skriven u crijevima, što se onda odražava na mozak. Nakon dva dana uzimanja po dvije kapi Biocidina dobio je takvu herxheimerovu reakciju, temperatura 39.5 trajalo jedan dan i onda se počeo čistiti, prestali tikovi, probava se pokrenula, crknuti patogeni izlaze van. Uz biocidin se inače preporuča uzimati neko vezivo kao glinu ili ugljen, da se izbjegne herx odumiranje bakterija i parazita, ali ja mu nisam davala zbog njegove povijesti opstipacije. Prezadovoljna sam, jesu skupe kapi, oko 100 $ mislim da sam platila, ali dovoljna je čak jedna kap dnevno, one stvarno rade. Potpuno su biljne.

  47. #47
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj OBLUTAK prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi moji, da vam javim kako napredujemo, isprobali hrpu homeopatije i dodataka, potrošili na to još veću hrpu novaca. Potrošila mjesece na čitanje istraživanja o bolestima, dodacima, fb grupe itd. Tikova se malo rješimo pa se nikad sto posto ne povuku. Streptokok je tvrdokorna beštija koja se sakrije, začahuri, nebi ni znali da je skriven u tijelu moga sina, da ne kontroliramo ASO titar koji je stalno povišen. Uz to tu su i ostali svi popratni problemi i prijeteće bolesti nad glavom. Evo konačno sam otkrila nešto izvanredno pa da vam brzo javim, rezultati su preeeeeedobri. BIOCIDIN. Ja sam uzela u kapima jer je najbolji za GI trakt. Već dugo sam sumnjala da je streptokok mog sina skriven u crijevima, što se onda odražava na mozak. Nakon dva dana uzimanja po dvije kapi Biocidina dobio je takvu herxheimerovu reakciju, temperatura 39.5 trajalo jedan dan i onda se počeo čistiti, prestali tikovi, probava se pokrenula, crknuti patogeni izlaze van. Uz biocidin se inače preporuča uzimati neko vezivo kao glinu ili ugljen, da se izbjegne herx odumiranje bakterija i parazita, ali ja mu nisam davala zbog njegove povijesti opstipacije. Prezadovoljna sam, jesu skupe kapi, oko 100 $ mislim da sam platila, ali dovoljna je čak jedna kap dnevno, one stvarno rade. Potpuno su biljne.
    Sjajno!

    Jesi li Biocidin nabavila online ili ima za kupiti negdje u Hrvatskoj?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2019
    Postovi
    8

    Početno

    Naručila sam online ergomax web shop a vidim da ima i na amazonu

  49. #49
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Hvala!

  50. #50
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Super oblutak

    Imam u krugu prijatelja dijete s ovim sindromom, pa cu im preporuciti.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •