Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 82 od 82

Tema: Mlada maceha

  1. #51
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Evo čitam,puno odličnih savjeta.

    A)Trina je opet ubola u sridu

    B) To ti je muževo dijete,nije tvoje...lijepo da se trudiš ali on bi se trebao truditi bas kako bi se u buducnosti trudio s vasom djecom

    C) jesi sigurna da ti je to muževo dijete? Jesu radili test očinstva ili vi njoj vjerujete na riječ

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    5

    Početno

    da sigurna sam da je djete njegovo jer je radio dnk test..a ovaj vikend je bila tu i prepustila sam njemu sve a ja fino otisla da odmorim kod frendice nadam se da ce ubrzo biti promjena..hvala svima

  3. #53
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Draga macuhice (tako mene zove muzeva mala)
    Mm ima malu iz prvog braka. Ona sada ima skoro 14 . Sve ovo sto citam da ju ti nebi trebala odgajat i nebi trebala odvajat vrijema za nju i bla bla....zaboravi.
    Situacija je takva kakva je!
    Volis muza i on tebe. A mala je tu. Pokusaj na sve nacine doci do nje. Po d doci do nje mislim da ju pridobijes na svoju stranu. S tim ce sve biti lakse. Sa muzem moras rascistit (i ja sam sa svojim) da si ti odgovorna koliko i on za to djete kao sto i jesi i kada dode kod vas. Od mm bivsa je nesto slicno kao i od tvog.
    Bas njoj u inat budi dobra sa malom.
    Ja sam se sa svojom totalno zblizila. Ja sam joj osoba koju pita ono sto ne moze nikog drugog. Ja sam joj pokazivala kako se stavlja ulozak i objasnjavala kako beba stane u maternicu kad je maternica tako mala....itd...
    Bivsu zanemari. S njom ne moras imat nikakav odnos i samo ju stavi na ignore!
    Muza natjeraj da provodi vise vremena sa malom. Jasno mu daj do znanja da volis malu ali da joj nisi dadilja niti ces to biti.
    Odvedi ju sama na sladoled npr bez da trazi. Pitaj ju kam bi htjela ici(zoo park igraonica)
    Odvedi ju u shoping sama! Nek isprobava robu a ti to pretvori u vasu igru. To su trenutci koje djeca pamte. Tako cete se povezat a da nece ni znat kaj ju je snaslo u tren oka ces joj postati macuhica
    Posljednje uređivanje od nivesa : 15.04.2015. at 23:04

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    5

    Početno

    hvala na savjetu pokusat cu tom metodom pa javim rezultate mala je tek za dva tjedna kod nas

  5. #55
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Samo polako i strpljivo. Stavi se na njezino mjesto. Mama zmija, tata nije nikad doma .... ti joj budi utjeha nije ona kriva kaj je takva. Sve je to mamina skola ,a djeca ciji su roditelji razdvojeni to dobro znaju koristit ...

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Mama zmija, tata nije nikad doma ....
    Meni se tvoj pristup čini previše manipulativan.

    A za ovo "zmija" - uf.

  7. #57
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se tvoj pristup čini previše manipulativan.

    A za ovo "zmija" - uf.

    X

    ja se samo nadam da se pred djecom ne koriste takvi izrazi :/

  8. #58
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Pokusaj na sve nacine doci do nje. Po d doci do nje mislim da ju pridobijes na svoju stranu. S tim ce sve biti lakse.
    Bas njoj u inat budi dobra sa malom.
    Odvedi ju sama na sladoled npr bez da trazi. Pitaj ju kam bi htjela ici(zoo park igraonica)
    Odvedi ju u shoping sama! Nek isprobava robu a ti to pretvori u vasu igru. To su trenutci koje djeca pamte. Tako cete se povezat a da nece ni znat kaj ju je snaslo u tren oka ces joj postati macuhica
    Bez uvrede, ali ovo zvuci kao strateski - ratni plan.. ukratko, zastrasujuce..

    Tu treba povesti pravi dijalog o dusi, emocijama, stvoriti odnose na zdravim i iskrenim temeljima.. a smatram da nema mracnijih ljudskih osobina od ulizistva i povladjivanja.. isto tako smatram da navedene osobine nikako ne mogu povesti ka icemu dobrom, vec upravo suprotno. Nisu ovo igre u pjescaniku..

    Polako @Mlada, emocije se ne siluju.. Budi svoja i druguj iskreno.. to se osjeca..
    Posljednje uređivanje od Doga : 16.04.2015. at 14:20

  9. #59
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Nisam joj napisala da joj kesira lovu nego da se s njom poveze kroz vrjeme koje provode zajedno. Da kroz igru i smjeh. I hodanje po gradu i druzenje. Da tako se zblizavaju ljudi.

  10. #60
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Nego kaj je nego zmija ako ju mama fila protiv tate i svih ostalih??? Ne nije zmija nego mamica mila i draga ! Svasta.
    Bodulica ja se pred djecom izrazavam kako treba. Kolko znam ovdje se ne razgovaram sa djecom.
    Manipulacija je sto??? Povezati se sa curicom tak da ju odvede na slatkac il igraonicu???? Ili da joj pokusa objasnit mozda da ona nije kriva kaj su roditelji razdvojeni?

  11. #61
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Nije manipulacija reci muzu cuj fuck off jer imas djete za koje nisi znao do sad???
    Ili bolje da ju mala ne moze vidjet ocima pa da ima sokove svaki put kad ide tati i njegovoj "bezobraznoj" zeni???
    Ja sa svojom malenom imam savrseno normalan odnos i sve mi moze reci i uvjek cu joj pomoci. I da ja sam ta koja njenog tatu uvjek nagovori na ono sto ona zeli (ako je prihvatljivo)
    I nisam ju kupovala lovom nego smo se zblizile provodeci ljepe trenutke zajedno.
    To je bas fuj.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    znam da nivesa ima dobre namjere, ali otac je otac, a pomajka - pomajka,
    i nikada ona ne može nadoknaditi ono što bi on trebao činiti,

    dakle, da, trebaš se oko nje truditi, ali truditi se na način da pokrivaš muža nije dobro,
    čak se treba zapitati radiš li to više i radi sebe.

    najbolje što za dijete možeš u ovom trenu činiti je "gurati" ga ocu.
    dakle, poticati iskustva koje će ona pamtiti ali sa ocem (i tobom), na sladoledu, šopingu,
    ako treba i utakmici.
    sjeti se nečeg, ma sigurno ima neka aktivnost koja bi mogla zanimati njih oboje.
    Otiđite u Gardaland ili nešto.
    Neki takav izlet ili lijepi zajednički doživljaj stvarno može biti točka gdje će se njihov odnos "roditi".

    znam da će ovo zvučati grubo, ali treba razmišljati i na način što ako se nešto desi sa vas dvoje,
    dijete se je vezalo za tebe, ne za njega i što ako se vi rastavite?
    ne kažem da zbog te mogućnosti trebaš izbjegavati vezivanje sa malom, nego poticati da se sa ocem
    veže više...

  13. #63
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    To kaj si napisala orange i je cilj. Da se ona poveze sa malom tako da svi troje budu zadovoljni. Pogotovo jer ce provodit vrjeme svi skupa.

    A kaj se tice rastave....to se dogada i kad ljudi imaju zajednicku djecu.
    Ja o tome ne razmisljam. Ali znam da bi sa malom ostala u kontaktu bez obzira na sve!
    Posljednje uređivanje od nivesa : 16.04.2015. at 15:23

  14. #64
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj Mlada-maceha prvotno napisa Vidi poruku
    Zdravo mame... S muzom imam savršen zivot...
    Od čega se sastoji taj savršen život tebe i supruga, nakon ovoga što proživljavaš.

  15. #65
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Nego kaj je nego zmija ako ju mama fila protiv tate i svih ostalih??? Ne nije zmija nego mamica mila i draga ! Svasta.
    Manipulacija je sto??? Povezati se sa curicom tak da ju odvede na slatkac il igraonicu???? Ili da joj pokusa objasnit mozda da ona nije kriva kaj su roditelji razdvojeni?
    Mislim da nema potrebe, u ovom slucaju, da se objasnjava tko je kriv za sto, a u rastavljenim brakovima, na zalost, 'filanje' s jedne strane (ili s obje) je najcesce neminovno.. Zato sam i predlozila da djevojka ode s M do majke od curice i pokaze dobru volju kao i stav..

    Po mom skromnom misljenju, majka se u ovoj prici nikako ne moze ignorirati ili otpisati s icije strane (ista ta majka najjace utjece, trenutno, na osobnost te male curice koja je istovremeno neizmjerno voli..). Bitno je da se barem ne prica protiv majke s njihove str, ako je vec obrnuto.. a odrasli bi razgovor trebali obaviti izmedju sebe, cim prije, te donjesti neku pametnu odluku o tome kako dalje da dijete jos vise ne nastrada..
    Posljednje uređivanje od Doga : 16.04.2015. at 16:52

  16. #66
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja nisam niti rekla da se protiv majke pred djetetom treba pricat. To je apsurd! Iz mojih usta pred malom nikad nije izasla losa rjec za njenu majku. Niti bude. Ja svoje probleme rjesavam sa svojim muzem.
    A to da treba bit u ok odnosu sa mamom od djeteta ,treba,ako je moguce. U par prvih postova mlada maceha je napisala da ju mama od male optuzuje za razne stvari. Ti bi sa takvom osobom imala nekakav normalan odnos?
    Ne znam da li si se nasla u takvoj situaciji pa znas o cemu se tocno radi.
    Neupitno je da je u cjeloj prici mala potpuno neduzna nastradala...al tak je kak je i treba joj omogucit da sto normalnije odrasta.
    Pritisnut tatu da se maximalno ukljuci (u 4 oka) i naravno potrudit se da svi skupa normalno zivite.
    Mama od male ce uvjek bit tu kao i mala. S tim se trebas ili pomirit ili raskrstit sa njim( sto nema smisla ako ga volis i slazete se).
    Sve je to jako tesko dok se sve skupa ne uhoda u neku normalu, a za to treba puno vremena truda i volje.
    Pitanje je da li je maceha spremna na to. To nije sam tak odgajat necije djete. Jel htjele vi priznat il ne maceha uvelike sudjeluje u odgoju. Vrjedanje mame ili djeteta je nedopustivo i ako ces mamu pred njom prozivat za bilo sto nikad necete imat normalan odnos.
    Zato i velim, mamu ne spominji osim u normalnoj prici i daj joj do znanja da ti znas da ona svoju mamu voli najvise na svjetu i da joj ti zelis bit "frendica" a ne druga mama.
    Neka tebi i a prvenstveno muzu bude u interesu da djete bude sretno. Ona nije kriva kaj je tu di je.
    Posljednje uređivanje od nivesa : 16.04.2015. at 17:33

  17. #67
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    meni nivesa ima skroz razumne postove.

    Zato sam i predlozila da djevojka ode s M do majke od curice i pokaze dobru volju kao i stav..
    a ovo apsolutno ne bih savjetovala. to nema ama baš nikakvog smisla. ako je na inicijativu mame, ajd, ali obratno - ne. ne mogu baš sve familije biti tipa woddy allen, svi se vole i slažu. ali dijete treba biti na prvom mjestu. ocu prvenstveno, ali onda i maćehi jer je to cijeli paket koji je dobila s ocem
    da se rastanem pa ponovo oženim, to bih tražila sigurno od budućeg partnera. to bi mi bilo najvažnije. njegov odnos prema mojoj djeci. dobro, to bi bila malo drugačija potencijalna situacija jer bi svi zajedno živjeli, al svejedno.

  18. #68
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Ne znam sto bi iz zajednickog razgovora lose moglo proizaci.. eventualno da ostane sve po starom ili da se ne uspije dogovoriti susret..

    Slazem se @cvijeta, rijetke su Woody 'idile', ali optimisticno navijam :D

  19. #69

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    ima jedna izreka koja kaže:
    ne raspravljaj se sa agresivcima( budalama....). spustit će te na svoj nivo a onda dobiti na iskustvo.
    može li razgovor štetiti? zavisi tko je preko puta. možda se iznenadiš pozitivno a možda su odnosi dodatno pogoršaju.

  20. #70
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    ima jedna izreka koja kaže:
    ne raspravljaj se sa agresivcima( budalama....). spustit će te na svoj nivo a onda dobiti na iskustvo.
    može li razgovor štetiti? zavisi tko je preko puta. možda se iznenadiš pozitivno a možda su odnosi dodatno pogoršaju.
    X!!!!

  21. #71
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Ja ne kuzim kako ljudi ne kuze da nismo svi isto i nemamo iste prioritete. I da nisu sve mame svete slike! Neke svoju djecu iskoristavaju na taj nacin. Vitlaju tate oko malog prsta pomocu djece.
    Sve sto sam napisala je ono sto sam prosla i prolazim. 4 godine funkcioniramo odlicno . Kao i sve ostale obitelji imamo losih i dobrih dana. Ali je poanta u tome da se losi dani rjetko dogadaju bas iz tog razloga jer funkcioniramo ! I lako ih rjesavamo jer normalno komuniciramo.
    I ne nikad mi se nije dogodilo da se mala baca po podu bilo gdje ! Jer zna da cu joj priustit zajedno s njezinim tatom sve kaj je u nasim mogucnostima.

  22. #72
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Nivesa ja mislim da skroz pametno i realno zboris.

  23. #73
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Lili hvala. Govorim ono sto zivim svaki dan. Ak me kuzis.
    A te fore bit s mamom dobar(ili tatom s druge strane gledano) je ne moguce ako oni to ne zele.
    Treba bit realan.

  24. #74
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,515

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Lili hvala. Govorim ono sto zivim svaki dan. Ak me kuzis.
    A te fore bit s mamom dobar(ili tatom s druge strane gledano) je ne moguce ako oni to ne zele.
    Treba bit realan.
    upravo tako zato sam i rekla da si realna.bez druge strane drugacije ne ide.

  25. #75
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Lili hvala. Govorim ono sto zivim svaki dan. Ak me kuzis.
    A te fore bit s mamom dobar(ili tatom s druge strane gledano) je ne moguce ako oni to ne zele.
    Treba bit realan.
    Oh, pobogu, nitko se tu ne zalaze za silovanje osobe (majke).. Vec pitam sto moze krenuti po zlu, osim da se razgovor ne odrzi? Sto ta zena moze meni - pravno gledano - ako se ponudim za razgovor? Moze ga odbiti.. moze se nastaviti izivljavati preko djeteta (ponavljam: nastaviti).. a i to je pravno upitno, dali uopce i s tim moze nastaviti..

    Dalje, mislim da me ne bi sprijecila izlika 'spustati se na njen nivo', jer se s njom ne bih nikada npr. (karikiram) pohrvala ako je to npr. njen 'nivo'.. Ne znam, svakako bih riskirala da ispadnem i budala i da nisam 'na nivou', pa mozda i rijesiti situaciju u tom smijeru (ako ide - ide, ne ide - ne ide)..

    Mozda sam zaista idealista u tom pogledu, ali nekako uvijek vjerujem u prizivanje razuma nad ovim drugim nagonima.. i ne mogu si pomoci. (ponavljam, prosla sam dosta toga kroz rastavu roditelja i na kraju je uvijek razum prevladao.. pa me to mozda navelo na krive zakljucke..)
    Posljednje uređivanje od Doga : 17.04.2015. at 10:55

  26. #76

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    916

    Početno

    malo sam razmislila. nije bitna samo dobra namjera, razgovor treba znati voditi. Doga, prema ovome što pišeš čini se da bi ti znala što i kako reći.
    cilj: potaknuti osobu da dobrobit djeteta stavi u prvi plan a ne da ti ispadneš brižna i pametna koja dotičnu osobu dovodi u stanje u kojem se bori protiv tebe( brižne, pametne i savršene jer je MM tebe odabrao, toliko savršene da i o njenom djetetu bolje brine nego vlastita majka).
    u cijelom razgovoru dovoljna je jedna dvosmislena rečenica da osoba, koja je u tom trenu emotivno nestabilna, cijeli razgovor shvati na krivi način.

  27. #77
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj cipelica prvotno napisa Vidi poruku
    malo sam razmislila. nije bitna samo dobra namjera, razgovor treba znati voditi. Doga, prema ovome što pišeš čini se da bi ti znala što i kako reći.
    cilj: potaknuti osobu da dobrobit djeteta stavi u prvi plan a ne da ti ispadneš brižna i pametna koja dotičnu osobu dovodi u stanje u kojem se bori protiv tebe( brižne, pametne i savršene jer je MM tebe odabrao, toliko savršene da i o njenom djetetu bolje brine nego vlastita majka).
    u cijelom razgovoru dovoljna je jedna dvosmislena rečenica da osoba, koja je u tom trenu emotivno nestabilna, cijeli razgovor shvati na krivi način.
    @cipelice, lijepo si to napisala (lajk na post).. kako god da se prica razvijala nadam se da ce se kroz vrijeme situacija normalizirati..

  28. #78
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Doga pravno gledano???
    O cemu ti? Jesi upoznata sa nasim pravnom sustavom sto se tice skrbnistva nad djetetom??
    Mozes pogorsati situaciju i to jako ako doticna majka to zeli izvuci u svoju korist. Napravi secenu i djetetu pogorsat situaciju. Prisutno djete il ne na tom sastanku mama ce joj sigurno reci s kim ide samo da joj jos lakse kasnije puni glavu.
    Teoretsi bi to bilo savrseno da se roditelji i njihovi partneri mogu dogovorit. Ali to je slucaju jednom od njih sto.

  29. #79
    Doga avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj nivesa prvotno napisa Vidi poruku
    Teoretsi bi to bilo savrseno da se roditelji i njihovi partneri mogu dogovorit. Ali to je slucaju jednom od njih sto.
    Moguce, nista ne tvrdim, izrazila sam svoje misljenje kao jedno od mogucih rijesenja.. That's it..
    Posljednje uređivanje od Doga : 17.04.2015. at 12:48

  30. #80
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    Sve stoji. Iz perspektive ja govorim iz svog iskustva. I onoga sto vidim oko sebe kod ljudi koji su u slicnim situacijama. Kad se roditelji slazu sigurno da je lakse za djete. Ali na zalost u vecini slucajeva je mama ta koja izvodi bjesne gliste.

  31. #81
    nivesa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ...ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    3,293

    Početno

    A jesam sastavila post haha ! Radim 5 stvari odjednom pa sam pol preskocila. Htjela sam napisat da ja govorim iz perspektive macehe. I da samo nadodam...vidim kolko malu boli kaj se starci ne slazu nikako!

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    citam ovo i samo sam dosla potpisat Nivesu.
    Teorija je jedno a relanost nazalost obicno drugo. Divno bi bilo kad bi se svi slagali ali to je rjetkost.
    Ovako, treba izvuci najbolje iz situcaije koliko se moze a koja je daleko od idealne.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •