Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Kakve role a da ne zuljaju?

  1. #1
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno Kakve role a da ne zuljaju?

    Moja curka skoro 10god.ima ocito prekvrgave noge...
    Kada je bila manja imali smo neke manje kvalitetne role...koje su ju zuljale...
    Kasnije isli kupiti nove koje ju na probavanju nisu zuljale no nakon vec prvog rolanja problem...
    Sad je dobila bas kvalitetne role isti problem...

    Isli smo i par puta na klizanje na razlicita mjesta ,znaci razlicite klizaljke isti problem...

    Pa kakve onda role kupiti ???...s tim da na probavanju nikad ne zuljaju ali vec par minuta rolanja stvori se problem...

    Ne zuljaju na prstima vec na kosti koja nije na zglobu vec ona ispod nje (neznam kako se to zove ,one dvije kosti sto nam vire u unutarnjoj strani stopala ...samo donja stvara problem)...

    S tenisicama nema problem no balerinke nemoze nositi one najobicnije vec moraju biti polu-sportske...s remencicima i sl...ako me tko kuzi...

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    Moja curka skoro 10god.ima ocito prekvrgave noge...
    Kada je bila manja imali smo neke manje kvalitetne role...koje su ju zuljale...
    Kasnije isli kupiti nove koje ju na probavanju nisu zuljale no nakon vec prvog rolanja problem...
    Sad je dobila bas kvalitetne role isti problem...

    Isli smo i par puta na klizanje na razlicita mjesta ,znaci razlicite klizaljke isti problem...

    Pa kakve onda role kupiti ???...s tim da na probavanju nikad ne zuljaju ali vec par minuta rolanja stvori se problem...

    Ne zuljaju na prstima vec na kosti koja nije na zglobu vec ona ispod nje (neznam kako se to zove ,one dvije kosti sto nam vire u unutarnjoj strani stopala ...samo donja stvara problem)...

    S tenisicama nema problem no balerinke nemoze nositi one najobicnije vec moraju biti polu-sportske...s remencicima i sl...ako me tko kuzi...
    Ovakve, kakve smo mi nosili u naše vrijeme prije 30-40 godina: https://www.aukcije.hr/prodaja/Sve-z...rmany/2820206/
    A sad ozbiljno - jesi li vodila dijete ortopedu ili pedijatru da pogleda te kosti stopala?

    Mom starijem sinu rješenje je bilo broj veće role i debele čarape (on ima visoki rist). Mlađi sin nema takvih problema, on nosi role na obične tanke čarape i ništa.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 26.03.2015. at 12:36

  3. #3
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    pa iskreno nisam nikuda isla jer do ovog trenutka nisam ni razmisljala da je to neki problem,vec sam samo mislila da ima kvrgave noge...
    tj.nikada se nije zalila na bolove ili da ima neke poteskoce u hodanju i sl...
    jos i trenira karate ponekad i do 5x tjedno a tamo puno ima rada nogama...

    a ni na balerinke nisam pridodavala neku paznju samo sam mislila da je izbirljivica pa nece nosit...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    pa iskreno nisam nikuda isla jer do ovog trenutka nisam ni razmisljala da je to neki problem,vec sam samo mislila da ima kvrgave noge...
    tj.nikada se nije zalila na bolove ili da ima neke poteskoce u hodanju i sl...
    jos i trenira karate ponekad i do 5x tjedno a tamo puno ima rada nogama...

    a ni na balerinke nisam pridodavala neku paznju samo sam mislila da je izbirljivica pa nece nosit...
    I mene ponekad nažulja ta kost, znale su me i pancerice tu nažuljati ...
    Nisam skužila nikakvo pravilo po kojem me neke žuljaju neke ne, ponekad je bila stvar i do mog držanja noge, pogotovo kod klizaljki kad nam noge hoće pobjeći malo na unutra ...
    Kod kupovanja provjerim da nema iznutra neki šav/porub/spoj na tom mjestu, ili da nije materijal zgužvan iznutra, gledam da to iznutra sve stoji čvrsto na svom mjestu, ali to je skoro jedino što mogu učiniti ...
    Kad me nažulja nalijepim veliki i debeli flaster (pomogne malo) i furam dalje

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj lidać2 prvotno napisa Vidi poruku
    pa iskreno nisam nikuda isla jer do ovog trenutka nisam ni razmisljala da je to neki problem,vec sam samo mislila da ima kvrgave noge...
    tj.nikada se nije zalila na bolove ili da ima neke poteskoce u hodanju i sl...
    jos i trenira karate ponekad i do 5x tjedno a tamo puno ima rada nogama...

    a ni na balerinke nisam pridodavala neku paznju samo sam mislila da je izbirljivica pa nece nosit...
    Nadam se da je sa stopalima sve u redu.
    Ne mislim da trebas hodocastiti oko doktora, samo pitaj pedijatra da pogleda kad se usput zateknes tamo - znaju oni to.

    Palo mi je to na pamet na temelju vlastitog iskustva sa spustenim stopalima (nije jako, jedva da se i vidi, ali smeta). Rijetko koje cipele mogu nositi bez ulozaka. Mislim, mogu ali me bole bas stopala. Nije mi tako od djetinjstva, nego od poroda. Ili mi je mozda i bilo nesto malo spusteno i prije, ali nitko nije obratio paznju - pojma nemam.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,484

    Početno

    i moja ima jaku tu kost, reko ortoped da i on to ima i da je živ.

    jedina prednost kaj se nikad ne bu sjetila nositi štikle.
    role nosi nekih 3broja veće,zela muževe kaj je prerasla svoje ( one do 36).
    Nosi ortopedske cipele, ima spuštena stopala.

    i onda pogledam muža koji nema spuštena stopala ima istu jaaaku kost.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Postovi
    4

    Početno

    U svakom ozbiljnijem dućanu možete 5-10 min imati role na nogama i ako nije gužva rolati se, probajte tako ako joj se obično nakon 5 min stvori problem..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •