Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Jedna ja, njih dvoje!

  1. #1
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno Jedna ja, njih dvoje!

    Nalazim se pred velikim zidom...

    Kako organizirati duge i lijepe šetnje kad sam raspoloživa jedna ja, a njih je dvoje. Curica ima 2 godine, a momak 6 mjeseci. On se ne voli nositi nikako drukčije nego prema van, kolica tek isprobavamo. Ona je samostalna, ali potrebna su kolica jer se radi o dugim šetnjama. I ŠTO SAD?! Imam jedna kolica, wrap maramu, sling maramu, možda kupim i klokanicu... ili radije još jedna kolica? Ma tko će gurati dvoja kolica? Možda za blizance kolica? Hoće li jedno od njih vrištati u stražnjem sjedištu kolica? Kupiti kolica za blizance koja su jedno do drugoga? Kupiti Ergo Baby 360 i dati masno 250KM iliti 1000kn samo za nosiljku i ostati s jednim kolicima??? Moraju mi ruke biti slobodne kad nju treba staviti u kolica ili ju dići...

    Ajme ljudi... Ja sam osoba koja je do zadnjih dana trudnoće išla s curom u višesatne šetnje i nisam se štedila. Volim to, želim im što više zraka i što kvalitetniji dan ispunjen igrom. Ne želim ih zatvoriti u kuću. Isto tako, ne želim birati između njih dvoje. U isto vrijeme nemam vremena satima biti vani s njom pa se vratiti i uzeti njega. Ma joj, sigurno nisam jedina koja ima takvu dilemu.

    Pomagajte kako znate s vašim iskustvima i vašim savjetima.

    Jedna ja, njih dvoje, duge šetnje... kako organizirati sve da to bude lijepo? Ja imam kristalno čistu viziju u glavi dugih ljetnih šetnji od ranih jutarnjih sati ljeti na friškom, divnom zraku. On u nosiljci, ona u kolicima. U gradu nju vadim iz kolica, ona šetkara, trčkara, on u nosiljci ili (ako želi ili ako zaspe) u kolicima. Onda ona ide u kolica, on ide u nosiljku i ajmo doma.

    No, da li to može? Wrap marama nije stabilna, nije čvrsta za saginjanje, slingicu on ne može smisliti (ja ju obožavam, a i cura još uvijek), klokanicu ergo baby 360 mi preporučuju ovdje. No pitam se usput, da li je ta kombinacija- nosiljka/kolica stvarno dobra ili bi možda bilo bolje imati dupla kolica? Dvoja kolica ne mogu gurati!

    HHHEEELLLPPP!!!
    Posljednje uređivanje od zekana : 14.04.2015. at 11:42

  2. #2
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Ja sam imala dupla kolica, u biti kupili smo već prije kupili kolica koju moga za jednog ili za dvoje pa smo onda samo dokupili taj nastavak. to nam je bilo za jako duge šetnje, za na plažu i za putovanja.
    Možeš buggyboard. meni se nije svidio pa sam odustala.
    Ili starija u kolica, mali u nosiljku.
    Najbolja varinata kod nas je bila (razlike je 19mj) stariji na likeabike, a mali u pouch. A najstarija na romobil.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Ja sam izvodila kojekakve vratolomije s jednim kolicima. Bebu ne bih stavljala da leži u sredini kolica, nego bih je pomaknula na jednu stranu, a na drugu stranu bih stavila drugo dijete da sjedi. Kolica su obična, ništa šira od drugih, ali oboje su stali.
    Ako ti kolica imaju nastavak za stajanje, možeš curicu staviti da stoji, a bebača da leži.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    Zekana, često zavirim u tvoje postove, jer imamo klince vršnjake sa razlikom od 5 dana. Iako imam dvoje kao i ti, nemam tih nedoumica jer je cura već šestogodišnjakinja, a malog koji ima dvije godine, vozim u kolicima. Mislim da bi tebi najbolji izbor bila dupla kolica, jer za koji mjesec nećeš više moći dečka nositi u nosiljci, a cura će još biti premala za duge šetnje. Pa i kasnije, kad budu 1 i 3 godine, bit će ti lakše u šetnju, tako da ti se kolica isplate.

  5. #5
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Moji su razlika 19 mjeseci.
    Kupila sam polovna kolica za blizance (maclaren twin techno) i njih koristim kad smo sami. Odustala od vlakić kolica jer su većinom teža (15-16 kg), stariji malac je naprijed (15 kg), a imamo rizola...
    Kupila sam i buggy board, ali mi stariji još nije dovoljno suradljiv da se oslonim na njega kad smo solo.
    Imam i ergobaby nosiljku i sleepy wrap maramu ali ih trenutno ne koristim jer malac voli spavati u kolicima, plus nekako mi je težak za u maramu na duže, a ergo ima manu onog dosta debelog jastuka za novorođenče...

    Btw, mi imamo još i psa

  6. #6
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Citiraj maca papucarica prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su razlika 19 mjeseci.
    Kupila sam polovna kolica za blizance (maclaren twin techno) i njih koristim kad smo sami. Odustala od vlakić kolica jer su većinom teža (15-16 kg), stariji malac je naprijed (15 kg), a imamo rizola...
    Kupila sam i buggy board, ali mi stariji još nije dovoljno suradljiv da se oslonim na njega kad smo solo.
    Imam i ergobaby nosiljku i sleepy wrap maramu ali ih trenutno ne koristim jer malac voli spavati u kolicima, plus nekako mi je težak za u maramu na duže, a ergo ima manu onog dosta debelog jastuka za novorođenče...

    Btw, mi imamo još i psa
    Molim vas baš za info i za kolica i za ergo baby

    Isplati li se uzimati ergobaby? poskupa je nosiljka. A za kolica- da li je komplicirano sklapanje i rasklapanje i koliko mjesta zauzimaju?

  7. #7
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Kupi polovna kolica za blizance, moj ima 3, 5 pa jos nekad ne zeli hodati pa me kolica spasavaju. Pa ti ces ih koristiti bar jos dvije godine...

  8. #8
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Mene je nosenje na ledjima (ugl u mei taiu) SPASAVALO :D

  9. #9
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,482

    Početno

    Kupi polovni ergo, boba ili neku slicnu nosiljku. U to ti moze i starije dojete ako nije bas jako tezko. I na ledja.

  10. #10
    innu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    844

    Početno

    Citiraj In love prvotno napisa Vidi poruku
    Kupi polovni ergo, boba ili neku slicnu nosiljku. U to ti moze i starije dojete ako nije bas jako tezko. I na ledja.
    x
    Ergo je skupa nosiljka, ali mogu ti reći da meni vrijedi svaku kunu. Čupavi će sada 15mj, i još se nosimo, i namjeravamo nastaviti dokle ide.

  11. #11
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Mislim da je Zekana pisala da joj se maleni hoće nositi samo uspravno, prema van?
    Ergo 360 je stvarno skupa...

    Da odgovorim na pitanja :
    Maclaren Twin Techno se daju lijepo sklopiti da ne zauzimaju puno mjesta. Čini mi se da se prilično jednostavno sklapaju/rasklapaju kad se uđe u štos, ali ne radim to na dnevnoj bazi da bih mogla točno reći.
    Ergo baby mi je zlata vrijedio sa prvim koji je bio zahtjevnić od rođenja (nije se htio voziti u kolicima, prvi put je zaspao u kolicima tek sa 10 mjeseci, a u nosiljci je spavao i spavao ...), sad još nije došla na red ali vjerujem da hoće.

  12. #12
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Pa hoce tako, za sad, i to samo mali. Ali nosenje na ledjima zaista olaksava mnogo sta, i moze se nositi i vece dete. Moja Luna sad ima 3god i 4m, preko 17.5kg, pa je isto ponekad nosim na ledjima. Pocele smo kad je imala 6 meseci.

  13. #13
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Dupla kolica.

    Ja sam svoje vozila na jednim kolicima sigurno godinu i po, ne znam zašto mi nije palo na pamet kupiti kolica za blizance.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,490

    Početno

    moja frendica je imala istu razliku imala graco kolica ( to su jako čvrsta kolica)bebača stavila unutra da spava,a starije ako nije htjelo hodati gore na ručku samo predožbe radi https://www.google.hr/search?q=graco...2F%3B800%3B800

    ako malo dijete spava i manjih je dimenzija viđala sam da se dete zna staviti u 0položaj malo više nek bi trebalo a da se veće stavi napred ,naravno u oba slučaju veće ne smije divljati.

    e i pitanje koklo su duge šetnje stvarno duge????
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 15.04.2015. at 09:07

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    Dupla kolica.

    Ja sam svoje vozila na jednim kolicima sigurno godinu i po, ne znam zašto mi nije palo na pamet kupiti kolica za blizance.
    Meni je bilo odmah palo na pamet, ali svi su me odgovarali i na kraju ih nisam kupila. Stupid me

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Naravno da ćeš ići u šetnju s obojicom zajedno. I naravno da ćete uživati

    Kolica za blinace, pogotovo McLaren Twin techno su teška samo 12 kg, nose djecu do 18 kg težine (po djetetu). Odlična su, lako se sklapaju i stišću. Prikladna su za djecu od novorođenčeta do preko 3 godine. Veće dijete se može voziti ili šetati pored tebe, beba može ležati u kolicima. Stoput sam jednog sina vodila za ruku, dok je drugi sjedio u kolicima. I to se može. Jedino što je nastradalo je spužva na ručki od kolica.
    Sve vratolomije sa dvoje male djece sam prošla, a tebi je malo lakše, jer je ipak jedno dijete starije i više razumije. Mi smo išli sami na more kad su klinci imali 18 mjeseci, išli zajedno na HZZ (svi troje) kad su imali 2 godine, sada odemo zajedno u kupnju, u banku, poštu - ma svugdje. Odradimo bez problema. Početak je najteži, dok ne odgojiš djecu prikladnom ponašanju. Jednom kad nauče pravila, postane milina.
    Samo si utuvi u glavu da ti to možeš, spakiraj djecu, hrane, vode (i za tebe i za njih) i kreni. Sve ostalo će sjesti na svoje mjesto.

  17. #17
    Sarfila avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Lokacija
    Zagreb - Rudeš
    Postovi
    73

    Početno

    http://ecx.images-amazon.com/images/...L._SL1500_.jpg

    Mi smo imali ovakva, Peg Perego i odlična su. Kad sam ih kupovala za prvo dijete nisam ni išla za tim da imaju iza da drugo dijete može stajati, a pokazalo mi se savršeno. Kad se F rodio, S je imala 2,5 god. Našetali smo se samo tako... Ona bi stajala iza i đirali bi se kilometrima. To naravno, tek kad je on mogao sjedjeti jer inače smeta iza ta kupola.
    Posljednje uređivanje od Sarfila : 15.04.2015. at 11:23

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno

    ja sam za kombinaciju kolica za jednog + marama/sling/nosiljka.

    mislim da nema potrebe da se daš u trošak za nova kolica, kad će ti malena (starija) ionako
    još malo pa iz njih izaći, a i biti će ti kompliciranije sa većim kolicima.
    rađe navikni ma malog (mlađeg) na nosiljku/sling.

    moji su razlike ko i tvoji i baš nam se je kombinacija kolica+sling pokazala dobitnom.
    kad krenemo u parkić mlađe stavim u nosiljku, stariju u kolica i idemo van.
    u nošnji je bebač znao zaspati, taman kad bi došli u parkić, i onda se starija iskipa van,
    a mlađeg staviš u kolica da spava.


    ono što još možeš je kupiti konzolu koja se zakvači otraga na kolica i onda starije dijete stoji
    a mlađe sjedi/leži, a ti ih zajedno voziš.

    ja sam to imala - kupila prije dosta godina

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Sarfila prvotno napisa Vidi poruku
    http://ecx.images-amazon.com/images/...L._SL1500_.jpg

    Mi smo imali ovakva, Peg Perego i odlična su. Kad sam ih kupovala za prvo dijete nisam ni išla za tim da imaju iza da drugo dijete može stajati, a pokazalo mi se savršeno. Kad se F rodio, S je imala 2,5 god. Našetali smo se samo tako... Ona bi stajala iza i đirali bi se kilometrima. To naravno, tek kad je on mogao sjedjeti jer inače smeta iza ta kupola.
    I mi imamo ovakva. Moji su stajali pozadi, ali su često silazili da se odmore, valjda im je bilo neudobno dugo stajati.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    996

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •