Pokazuje rezultate 1 do 41 od 41

Tema: bebin ritam spavanja

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno bebin ritam spavanja

    moja beba ima 3 mj.. da li je to rano za to da beba ima dnevna kratka i nocno duze spavanje. moja beba je nekidan spavala od 6 popodne do ponoc i onda bila budna do 8 ujutro...svi mi govore dda trebam bebu budit po danu da je duze budna pa da spava noc a ja nekako mislim da je sad beba moja zanimacija i briga 24 sata dnevno i ja sam svoj ritam uskladila prema bebi.zabavljam ja nju po danu igrackama, pjesmicma, ali kad hoce spavat, nema tu nikakvih zanimacija koje ce je odrzat budnom..... beba spava i jede kad hoce i zao mi je buditi je i namjestati svoj ritam pa da je "natjeram" da po noci pava. ipak...kad se dogodi ovako da sam cijelu noc na nogama i ujutro umjesto da izadem van u setnju, tada ja i beba spavamo tako da jedva rucak uspijem napravit, pitam se da li je vrijeme da bebu nekako naucim da je dan dan a noc noc i kako to napravit...mi uglavnom spavamo do podne, popodne ona jos par puta po pola sata - sat spavanja, a to popodnevno spavanje je uglavnom u kolicima dok setamo vani na zraku...

  2. #2
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Dijete ti je zamjenilo noc za dan. Ja bih isto na tvom mjestu je pokusala sto vise odrzati budnom tijekom dana. Jer zaista nema nikakvog smisla da ste cilu noc budne, ok, dijete ce nadoknaditi svoj san preko dana, a ti? Dokad ces moci tako. Budi ustrajna koji dan. Moj ima 4,5 mjeseca i vec 2 mjeseca preko dana spava malo i nista, eventualno u kolicima kad smo u setnji, al zaspe u 9 navecer i probudi se oko 4 za pojesti i nastavi do 7-8..Moja najstarija je krenula imati ritam kao tvoje dijete, par dana smo se malo izmucili preko dana, al uspjelo je. Ne zelim ti reci da djetetu uopce nedas spavati preko dana, ali par dana joj probaj nedat da bas u komadu odspava po 7sati i to cilo popodne i vecer jer onda naravno tesko da ce spavati nocu...biti ce bolje i tebi i njoj kad se to promjeni, jer ovako niti mozete van, a niti nista drugo osim spavati po danu, a probdjeti noc..
    Posljednje uređivanje od anabeg : 29.04.2015. at 08:59

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    258

    Početno

    Slazem se s anabeg.
    Beba ti je zamijenila dan za noc, ne brini nista strasno, ali moras to promjeniti inace ces ti poslije biti koma. Ako beba zeli popodne odspavati neka odspava pa i tri sata, ali iza sest joj ne daj spavati dok nije vrijeme za nocno spavanje.
    Mozda ce vam trebati dva tri dana dok se vratite u normalu, ali vjeruj da ce bit normalnije.

  4. #4
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja bi također (i jesam) promjenila bebin ritam, jer će ti biti puno lakše kasnije.
    Ako se sad navikne biti budna po noci, teze ce bit odviknut kasnije kad ces mozda ti pozeljeti spavati po noci uz par budenja za hranjenje, a po danu imati svoj dan i normalno obavljati dnevne aktivnosti a ne padat od umora jer ste po noci tulumarile

    Ne znam da li su sve bebe takve, ali ja sa svojim mogu raditi što god hoću. Prilagođavala sam ritam spavanja (i ritam bilo čega drugoga) sebi, promjeni sata, godišnjem dobu. S time da to nije bilo neko siljenje ili održavanje bebe budne dok nervozno vrišti jer je umorna, to se jako nježno može izvesti, pogotovo jer smo s bebom 24 sata.

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    da, vec danas sam pokusala odrzat je sta vise budnom nakon budenja u 16:30 i zaspala je ipak u 19 bez obzira na buku i sve...ali spavanje je trajalo samo pola sata (jer je bila gladna) i uspjela sam da nakon kupanja zaspe oko 22....
    sad je problem sta je mama navikla lec tek jaaaaako mkasno tako da cu buljit u plafon sad
    ok je meni zabavljat je i na taj nacin ne dat da spava, ali tesko mi je budit kad zaspe jer sam citala da se to ne preporucuje.....ali par dana cu probat pa i probudit je ako bude trebalo...

    apsu..meni je sve jos novo ja sam do sada sve podredila bebi ako je htjela spavat,jest sve je dobijala kad je htjela, ja nisam ni pokusavala nista nametnut...a sad vidim da je vrijeme i samo bi htjela to njezno izvest a ne da na silu bebu budim usred dubokog sna

    za sada je upalilo malo vise igranja, malo manje voznje u kolicima i puuuuuuuuuno glupiranja sad spava ........

  6. #6
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Eto već je vidljiv napredak, nadam se da je i ostatak noći bio bolji. A mami će isto koji dan trebati da promjeni ritam, al ne sumnjam da ćeš uspjeti

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    uspjeli smo se uskladiti
    spava 3 spavanja popodne od po sat i nesto...i onda od 00 do 12

  8. #8
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Evo da se malo tu nakacim na temu. Moj malac ima mjesec i pol.
    Mi jos nemamo neki ritam, svaki dan je drugacije. Ima dana kad pola dana prespava, a i dana kad spava sve nesto po malo, pa ovo sto je budan cendra...
    Uglavnom oko deset navece zaspe i onda je do jutra samo budjenje za cicu ( osim ako ima grceve, onda stenje, napinje se, al zaspe i nakon toga )
    Znam da je individualno, ali kad je kao vrijeme da se krene inati,neki ritam, spavanje - stanje budnosti?
    I koliko bi oni preko dana trebali spavati u ovoj dobi?

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,499

    Početno

    Oko 18-20 sati

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    giussepe ja ti mogu rec po mom iskustvu... moja beba zadnjih 15 dana ima svoj ritam da je danju budna (sa 3 spavanja kratka) i onda noc spava. do tada nismo imali neki ritam...ja sam nekako bebi pustala da spava kad zeli, da jede kad zeli. sad ne znam do kad cemo imat srece da ovako spava....ali moj problem je krenuo kad bi beba zaspala kasno popodne i onda navecer bi se probudila i bila odmorna da cijelu noc bude budna. tada sam samo jedan dan popodne posvetila joj vise vremena, pjevanje,smijanje,zabavljanje i izmorila je igrom i onda je prvi put prespavala noc. moja beba u toj dobi jos nije imala ritam jer je bila bebica i nije je zanimalo nista kao sto je sad zanima (igracke,pjesme,zvukovi) i nije je nista moglo zabavit ako bi ona odlucila da spava. sad kad je veca, ja je uvijek mogu malo nasmijat,zabavit,dat joj ugracku pa je lakse namjestit ritam spavanja i svega.
    plus-........dnevno spavanje na svijetlu i blagim zvukovima. nocno spavanje u mraku. kad se probudi za nocno dojenje, ne pricam s njom, samo dam ciku i kad zavrsi stavim je u krevet..nema govora,nema pjesmica,nicega, samo papanje i nazad u krevet.
    istina, nekad se razbudi pa se i po 2 sata igramo a onda ide opet spavat.

  11. #11
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    I moja mala po danu spava uz lagane zvukove i svjetlo, a po noću u mraku u tišini. Nadam se da će tako skužiti kad je dan, a kada noć. Po noći lijepo spava (uz 2 hranjenja, koja zna prespavati), osim što oko 5 bude već budnjikava. Onda ju stavim da legne na mene potbruške (a ja budem na leđima, tak me nije strah da ću leć na nju i paše joj) i odvalimo do 8, 9. Znam da će se priviknuti na to, al ja se neću priviknut biti budna s njom od 5h.

  12. #12
    giussepe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Evo mene opet...
    Kad je po vasem iskustvu vrijeme za " nametnuti " neki ritam djetetu? Mi smo sad dva mj. I tjedan danai on jos nema ama bas nikakav red.
    Mozda su moja ocekivanja prevelika jer je stariji s mjesec i pol sam odredio ritam i kad bi navecer zaspao to bi bilo to.
    I on jako jako malo spava preko dana. Ne znam koliko bi trebao spavati preko dana? Ili se gleda ukupan broj sati?

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    215

    Početno

    mi smo sa 3 mj uspjeli....bilo je dobro mjesec dana...a sad opet nije bas kako je bilo spava od 23ili 00 do 4 ili 5 pa bude budna 2 sata pa opet odspava 2 sata...po danu 3 spavanja otprilike ali od pola sata...
    mislim da sad i vrucina dosta zeza i budi se po noci mislim bas zbog žeđi..
    giuseppe mislim da mozes pocet nametat rimat kad ga pocnu zanimat boje, stvari, zvukovi i tako ga odrzat budnim uz neku igru i zabavu...a malu malu bebicu to nista ne zanima i ako joj se spava nema sanse da ces je uspit zabavit a niti obrnuto..

    ja sam se pitala kako nametnuti ritam i doslo je samo od sebe da zna sta je dan a sta noc iako nije bas da sam uvijek naspavana jer idem spavgat poslije bebe mozda sat dva pa mi nije dosta

  14. #14
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Moja mala je sama odlucila zaspati oko 19, 20h. Tijekom prvog. prematanja i hranjenja nit ne otvori okice, u 4 me vec pogleda dok ju hranim. Polubudna je oko 5 i prebacim ju k sebi pa spava ko mali top do 7,8. Nahranim ju i nekad nagovorim da skupa odspavamo jos malo, al sama nece.
    Po danu nema neki raspored. Spava kak joj dode.
    Kad ce se probuditi dosta stenje i proteze se. Jesu i vase bebe takve? Ne kaka vec negoduje i to nimalo tiho.
    Posljednje uređivanje od Sadie : 12.06.2015. at 16:39

  15. #15
    AdrianovaMamica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Lokacija
    Daruvar
    Postovi
    464

    Početno

    Mi smo uspjeli stvoriti neku naviku spavanja. Uvecer zaspi oko 23 h zbog grceva ne moze ranije, ako ih nema zaspi i oko 22h, budi se oko 4,6 i 8 za sisanje i nastavlja spavat do 10 ili 11 ujutro. Bude budan do 12, 1 i onda ga hranim u krevetu i tamo zaspi i odcori neka 4 sata. Poslije mozda jos poneko kratko spavanje nam se zna zalomiti.

  16. #16
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Moja mala ima i ritam kakanja.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Imamo 3mj i nikakav ritam. Od rodenja spava cijelu noc tako da oko toga nismo imali problema, ali dan..straasno. Siki i bocica ( mlijeko mi nije nikada nadoslo iako smo visili danima na njoj ), doc je rekao da je lijen vuci tako da uglavnon spava na njoj . Nemamo raspored hranjenja, nekad jede ujutro nekad ne, nekad hoce lezecki nekad meni u rukama i s tim se cesto natezemo. Jako je placljiva beba, ruke i samo ruke tako da sam si nabavila mei tai. Ledja ne osjecam ali sta cu, necu ga gledati kako place. Zaspi mi na rukama za 5min ali cim ga spustim pada u trans od placa. I onda vise ne znas jel gladan jel mu se spava ili samo bzvz cendra. Pocela sam si pisati kad je sta ucinjeno jer se tijekom dana pogubim. Kuham i pospremam kad je mm kod kuce jer ovako nema sanse. Ima li tko slican slucaj ili nesto krivo radim?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Mi smo akoro 3 mjeaeca i isto nema ritma. Ne znam ni kako da ga nametnem kad dojim na zahtjev. Da joj namjerno ne dam cicati osim svaka 2 sata? Da joj ne dam da spava nakon 6 navecer da bi zaspala rano? Ona nema dudu pa ako se malo razbudi u dnevnom snu, samo joj turnem sisu da si jos odspava. Se to onda racuna ko hranjenje?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav,nova sam ovdje pa ne znam di bi pisala točno...potrudit ću se biti kratka....curka će mi za 4 dana napunit puna 4 tjedna...do prije 3-4 dana je sve bilo ok,manje više bi noću spavali super...ona je inace super,samo smo još od bolnice nažalost na AD mlijeku,dobro napreduje,stolicu ima redovito,pelene mokre,temperaturu nema,smješka se,obožava da joj se priča itd...ali zadnjih 12 sati spava svega 12-20 min ili više ako je na rukama.stisnuta uz mene...prije par dana su nam se grčevi pojavili intenzivno i od te večeri ona spava super i to po danu,jer nas grčevi muče skoro od 00-12 nekad jače nekad slabije i više u snu i na kraju ju to i probudi...dali je netko bio u sličnoj situaciji i dali je normalno da bude baš tako? dali je moguće da joj nekako prebacim ritam iako sumnjam kad nam ti grčevi nedaju mira?!
    Pedijatrica na sve maše rukom i govori da nije ništa alarmantno.

  20. #20
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Obicno su grcevi kasno popodne. Je l beba mozda nedovoljno u uspravnom polozaju? Mozda ne podrigne kako treba. Nas ima serijsko podrigivanje. Ja ga znam nocu i preko pola sata nositi dok ne podrigne. Nekada odmah uspije, cesce treba bar 10 min. Jednom smo imali problem, nije podrignuo nakon dva obroka. To je bio jedini put da je imao proljev, bas je bio napuhan i "eksplozivan". Onda je naravno i lose volje.

  21. #21
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Ne znam je l smijem ovo pisati, s obzirom na rodinu politiku. Ispricavam se, nisam sigurna gdje je granica.
    Pretpostavljam da su flasice, dude i svi dijelovi sterilizirani, a voda nedavno prokuhana za svaki obrok.

    Ja steriliziram sve igracke koje smijem, apsolutno sve sto ide u usta. Znam da ne mogu 100% zastititi od bakterija, al koliko mogu smanjim. Rukice obrisem svaki dan s vodom s malo bademovog ili maslinovog ulja. Uglavnom se trudim smanjiti nadutost.

  22. #22
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Nisam neki strucnjak s petim djetetom, imam samo jednu bebicu, al ja sam apsolutno za neki ritam. Otpocetka. Meni je bitno da beba ide u kinderbet iza 19h, najkasnije do 20.15h u spavacu sobu, mir i mrak (ne skroz, moram ga vidjeti). Prije tog ako je upaljen TV, nema bljestavog programa. Iza 18h, nema dnevnog spavanja. Nasa beba spava po danu razlicito. Ne budi se ujutro uvijek u isto vrijeme. Nemamo muz i ja istu tehniku ujutro, a cesto on preuzme ranojutarnju smjenu, prije posla, da se ja naspavam jer nekad nocu nakon setanja za podrigivanje i presvlacenja pokakanih pelena, trebam vremena da zaspem.

    Kad muz preuzme razgovaraju sat vremena, uspava bebu pa kad ja ustanem beba spava, a muz ode na posao. Mozda pol sata spava. Poslije spava iza 11 u setnji u kolicima. Vani najbolje spava. Suh i sit odspavat ce i 2 sata, ovisi koliko secemo. Popodne zaspe jednom ili dvaput pol sata do sat. Lijepo spava na mom trbuhu, al se ja ukocim. Spava mi se, a bojim se zaspat da ne padne na pod. Kad ga prebacim na kauc obicno se probudi.

  23. #23
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    I da, trudim se da otplesem s bebom barem dva plesa ujutro i popodne. Lagano. Cesto podrigne malo kod plesa. Cini mi se to dobro i za probavu i za perspektivu. Pustim cd, imamo omiljenu "plesnu" glazbu, veselu umjerenog ritma i super nam je.

    Trudim se da dijete spava i da ima dobru probavu, da je svaki dan vani barem jedan sat, da ga umorim sa "zadacima" preko dana.

  24. #24
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Christine prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam je l smijem ovo pisati, s obzirom na rodinu politiku. Ispricavam se, nisam sigurna gdje je granica.
    Pretpostavljam da su flasice, dude i svi dijelovi sterilizirani, a voda nedavno prokuhana za svaki obrok.

    Ja steriliziram sve igracke koje smijem, apsolutno sve sto ide u usta. Znam da ne mogu 100% zastititi od bakterija, al koliko mogu smanjim. Rukice obrisem svaki dan s vodom s malo bademovog ili maslinovog ulja. Uglavnom se trudim smanjiti nadutost.
    Što to?

    Tak se i mi uspaljujemo, plesanjem i pjevanjem. Do sada je mijenjala način kak joj paše uspavljivanje, ali zadnjih nekoliko mjeseci se isklučivo ovak uspavljujemo. Moja mala ima 8,5 mjeseci i večeras je imala prigovor na repertoar. Nisu joj pasale pjesmice koje sam pjevala već je tražila "našu" pjesmu. Ima super ritam - 11 sati po noći i 2 spavanca prek dana u manje-više isto vrijeme.
    I moja je voljela spavati potbuške na meni, ali sam našla položaj u kojem i ja odspavam bez straha. Podigla bih jastuke i oko sebe omotala jastuk za dojenje da mi ne sklizne. I tak svako jutro od 5 do nekih 8 sati oko 2 mjeseca. Spavala je ko mali top. Još je nogice držala u položaju širokog prematanja.
    Od početka je podrigivala bez problema, dovoljno je bilo da nije u vodoravnom položaju i sama bi podrignula ko mali čovjek.
    Prva 3 mjeseca sam opsesivno sve sterilizirala, a nakon toga rjeđe. Stvarčice s poda operem u deterdžentu, nekad ih samo obrišem. Dude steriliziram svaki drugi dan, a bočice svakih 10-ak dana. Ionak ih perem uvodi da si prste spečem.
    Moja bebica nije imala grčeve. Pretpostavljam jer je preventivno dobivala bio gaju budući da je bila u rodilištu na postintenzivnoj 2 tjedna, a tam si ne mogu priuštiti grčeve.

  25. #25
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Roda ne podrzava teme koje ukljucuju AD mlijeko.

  26. #26
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Sadie, ja isto razmisljam o labavljenju steriliziranja. Je l ti se ne cini laksim sterilizirat u mikrovalnoj nego peci si prste? Ja ni nemam vrucu vodu. Mi imamo toplu iz vodovoda.

  27. #27
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Nemoj zezat. Znaci, ak nemres dojit dijete (a ima i takvih zena) ne smije nis jest. Jer sve zene mogu dojiti, samo nisu pitale rodu kako. Grrr, cica naci.
    Nama bojler jako grije pa moram pazit na prste. Nisam za to da se dijete "celici", al sad vise nije sve savrseno cisti oko nje. Najvise pazim na macu i sto je palo pod izvan naseg stana.

  28. #28
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Nazalost, nemam sterilizator, samo kutiju za sterilizac.malih bocica i duda Al mrak stvar su mi maramice za sterilizaciju duda i igracaka, onog sto ce strpat u usta. Time prebrisem i igracke od tkanine jer ne idu sve u perilicu.

  29. #29
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Nemoj zezat. Znaci, ak nemres dojit dijete (a ima i takvih zena) ne smije nis jest. Jer sve zene mogu dojiti, samo nisu pitale rodu kako. Grrr, cica naci.
    Nama bojler jako grije pa moram pazit na prste. Nisam za to da se dijete "celici", al sad vise nije sve savrseno cisti oko nje. Najvise pazim na macu i sto je palo pod izvan naseg stana.
    A gle, kad si u Rimu...
    Ne moras meni objasnjavati, naprosto mi ovo nije platforma za tu temu, iako mi to najvise fali i napravila sam jedan propust jer nisam imala info, a ovdje bih sigurno nasla da je dostupno jer se relativno dobro snalazim na ovom forumu. Nemam kapaciteta pratiti vise foruma. Ali razumijem zasto nema.

  30. #30
    Christine avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    422

    Početno

    Citiraj Sadie prvotno napisa Vidi poruku
    Nazalost, nemam sterilizator, samo kutiju za sterilizac.malih bocica i duda Al mrak stvar su mi maramice za sterilizaciju duda i igracaka, onog sto ce strpat u usta. Time prebrisem i igracke od tkanine jer ne idu sve u perilicu.
    Za te maramice nisam znala da postoje. Nabavit cu to.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Napunile smo 6 mjeseci. Preko noci spavamo samo oko 7 sati (sve skupa uz budenja). Po danu spava tri do cetiri puta po 20 minuta (rijetko pola sata, a cesce i krace). Svugdje citam da bi bebe u toj dobi trebale spavati 10-11 sati nocu i nekoliko puta dnevno. Znam da je svaka beba drukcija, ali razmisljam spava li moja premalo? Koliko vase bebe spavaju sve skupa?

  32. #32
    Jainina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Tvoja beba spava manje nego moja 4-godisnjakinja pa mi se cini dosta malo... a opet ako ti se cini d ajoj ne treba vise od toga, nemas se oko cega brinuti. Ako je ok volje, ne zaspi u roku keks vani ili u autu i sl. Starija kao beba preko dana bas i nije spavala i bila je poprilicno nervozna i zaspala bi cim bi izasli van ili upalili auto. Tek sada s mladom koja nesto bolje spava vidim kako se ponasaju naspavane bebe

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,268

    Početno

    Citiraj Lisbeth prvotno napisa Vidi poruku
    Napunile smo 6 mjeseci. Preko noci spavamo samo oko 7 sati (sve skupa uz budenja). Po danu spava tri do cetiri puta po 20 minuta (rijetko pola sata, a cesce i krace). Svugdje citam da bi bebe u toj dobi trebale spavati 10-11 sati nocu i nekoliko puta dnevno. Znam da je svaka beba drukcija, ali razmisljam spava li moja premalo? Koliko vase bebe spavaju sve skupa?
    Imam dva sina koji su imali razlicite potrebe - jedan je rano prestao spavati danju, a drugi je i danas velika spavalica.

    Ovako sebi pomozi: ako je dijete nezadovoljno i cendravo dok je budno, velika je vjerojatnost da premalo spava. Ako je zadovoljno i dobro napreduje, vjerojatno joj je dovoljno.

    Kod moje djece pomagalo je ranije uspavljivanje (kupanje u vrijeme dnevnika i odmah nakon toga u krpe) jer ako bih ih stavljala spavati prekasno, nisu mogli zaspati. To nije u kamen uklesano - vidi sto odgovara tvom djetetu. Potreba za spavanjem mozda ce se povecati kad krenu intenzivnije fizicke aktivnosti (samostalno posjedanje, puzanje, dohvacanje igracaka).

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    41

    Početno

    Hvala cure!
    Ona je super raspolozena. Kad trlja oci i negoduje znam da joj se spava. Odmah klone, ali za 20min je kao nova. Razmisljala sam da ju tako ranije stavim na spavanje, ali sto ako legnemo npr.u 21h i u 4 mi bude budna kao da je podne jer joj je to dovoljno. Vidjet cu onda s vremenom kako ide. Ali da napomenem, frajerica bi na meni bila sposobna spavati satima. Jutros je jela oko 7:30 i nakon toga sam ju pustila da spava meni u narucju. Spavala je do 12h. Ludilo :D

  35. #35
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Moja cura ima 4 mj i napravila si je neki ritam. Budenje oko 7, onda oko 9, 9 i pol spavanjac pola sata. Pa šetnja kad gotovo nikad ne spava. Oko podne ide ponovno pola sata spavanja. Popodne uspjemo sat odspavat svi zajedno u krevetu velikom. Onda je budna do nekih 7 sati. Tada je kupanje i sisanje i spavanjac. Spava do jutra do 7. Ali.... Svako malo trazi sisat. Tj.pocne se budit pa joj ja uvalim sisu da se ne razbudi skroz. Koji put se dobro najede, a koji put samo par gutljaja i nazad na spavanje. Ono sto mene ludi je da joj prva tura traje oko 3 sata, druga vec 2, a svaka sljedeca samo sat. To znaci da od ponoc do jutra sise svaki sat. Onda oko 3,4 vise odustanem i stavim ju sebi u krevet. Tako uspijemo docekat 7 i jutro. Jedino ako se pokaki onda nema vise spavanja nego je budna. A iz nekog cudnog razloga uhvatila je kakat u 5 i 20 ujutro. I to tocno u 5 i 20. Tako i jutros. Ja sam kunjala do 6 i po još, ona je samo nabrajala. I kad joj je vise dosadilo lezat morala sam se ustat jer je ona htjela gledat okolo i igrat se. Meni se cini da je ovo budenje svakih sat iza ponoci ipak malo previse. Citam postove gdje bebaci od 4 mjeseca spavaju skoro cijelu noć u komadu, a ova moja ni cut.

  36. #36
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Moja je papala na bočicu (točno svaka 3h po noći, po danu i češće jer je od rođenja gladna beba) pa nismo imali noći s glavom u tanjuru Al rekla bih da je sve to individualno, nema pravila. Neke bebe ne rondaju po ladicama, ne stavljaju sve što vide u usta, ne piju šampon, mogu ležati budna pa čak tako i zaspati dok je meni sve to nezamislivo. Moja je spavala ko beba (točnije, ko bebin tata ) negdje do 1. roćkasa (zubići ju nisu budili i nismo ni skužili kad su rasli), a onda je krenula stenjat i plakat po noći. Il bi se probudila i tulumarila. Sve ti je to individualno baš kao i dječica.

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Citam postove gdje bebaci od 4 mjeseca spavaju skoro cijelu noć u komadu, a ova moja ni cut.
    Moj je četiri mjeseca i cica po 3-4 puta noću.

  38. #38
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Da je bar 3 puta. Od 7 navecer kad ide spavat do buđenja u 6, 7ujutro imamo 6, 7 čak i 8 cicanja.
    Posljednje uređivanje od VeraM : 22.12.2016. at 18:54

  39. #39
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne razumijem. Uspava se do kraja i opet probudi šest puta? Inače, prvo dijete mi je znalo biti nemirno preko cijele noći pa je to bilo kontinuirano dojenje i lupkanje da se podrigne. Tu se i nema što brojati.

  40. #40
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Evo me opet. Sad smo na 8 i po mjeseci u budenje je svaka 2,3 sata za sisanje. Znam da je svako djete drugačije i da ima takve djece, al ja ću siznuti. Evo u 7 vecera, oko 8 je spavanje uz sisanje. Više ne zaspe na sisi negu na krevetu uz mene pa onda u njezin. Onda oko 9 i po,10 prvo budenje s plačem, uspijem ju opet uninati. Oko 11 obavezno opet sisanje. Pa nazad u njezin krevet. Onda oko 1,2 opet plač, samo ju sisanje moze smirit. Tu vec odustanem i prebacim ju sebi u krevet. Onda vise nemam pojma kad i koliko sise, ali jos bar par puta so jutra. Ne znam dal da ju odvikavam polako od tog noćnog nasisavanja, mozda joj bas treba to mlijeko, jer danju manje sise kako ja radim i kako je pocela dohrana konkretna. I kad ce vise spavat vise od 2 sata u komadu!

  41. #41
    Rhiannon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Postovi
    37

    Početno

    Za sada spava izvrsno. Od drugog mjeseca si je krenula stvarati svoj ritam koji i meni pase. Zaspe oko 10,11 sati navecer i spava do 8 ujutro bez budjenja. Nakon hranjenja, i igre sto traje sat vremena ponovo zaspe u roku par minuta, doslovno vidim da trazi svoj bassinet. Uglavnom tokom dana spava na rate koje traju nekad po pola h, a nekad i 2-3, ovisi koliko je umorna i kako joj pase. Predvecer, oko 9 ju kupamo, hranimo i lagano se igramo jer joj treba malo vise nego tokom dana da zaspe ali ne previse.
    Mislim da je ovom svemu doprinjela rutina, glazba koju pustamo (uvijek nesto svira, drugacija mjuza kada treba spavati a drugacija kada se igramo) i nasa opustenost.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •