Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Razni tretmani i njihov utjecaj na dojenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno Razni tretmani i njihov utjecaj na dojenje

    Nadam se da ova tema ne postoji. Zanima me sto mislite o utjecaju kemikalija (bojanje kose, farbanje noktiju, masaze etericnim uljima, anticelulitne masaze itd..)

    Prvenstveno me zanima utjecaj istih na dojenje djeteta od npr 17 mj. Naime,do sada sam se farbala samo 1 od pocetka trudnoce do sad (na njen 1.rodjendan) i sad bih ponovila. Nokte sam gricksla i sad bih ih pustala (i mazala nekim lakom za brzi rast), a otisla bih i na neku masazicu. Puklo me nesto za uljepsavanjem, a cijelo vrijeme se dvoumim jer razmisljam o kemikalijama i njohovoj apsorpciji i udisanju. Znam da je svijet oko nas zagadjen itd, ali gledam na ovo kao na jos nesto dodatno i ne prijeko potrebno.

    Dijete je imalo atopijski dermatitis jedno vrijeme, za sada ga, cini se, nema vise

  2. #2

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Sto se tice bojanja kose ,ne steti.

    Lak za nokte sad ipak vise nije lak koji u sebi sadrzi hrpu kemikalija nego i vitamine. I sumnjam da utjece na dojenje.djeci znaju smetati etericna ulja , pa mozda bolje da ides na obicnu masazu. Sa obicnim uljem.

    Naravno , neces vodit dijete sa sobom u salon niti joj lakirat nokte.

    Jednom mi je jedna majka u salon dovela tek rođenu bebu. Ona je bojala kosu. Sve smo unaprijed dogovorile da bebica mora spavati , sve je bilo otvoreno i bebica je i kolicima spavala pored otvorenih vrata na drugom kraju prostorije u kosari. Nema dokaza da boja za kosu utjece na dojenje.ali sam miris , tj. Amonijak koji isparava, vjerujem da da.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    P.s. na kraju pranja kose bebica se probudila pa ju je mama dojila dok sam joj susila kosu fenom. Naravno bebač je uzivao u zvuku fena i opet zaspao :D

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    240

    Početno

    Citiraj cleaning-lady prvotno napisa Vidi poruku
    Sto
    Lak za nokte sad ipak vise nije lak koji u sebi sadrzi hrpu kemikalija nego i vitamine. I sumnjam da utjece na dojenje.djeci znaju smetati etericna ulja , pa mozda bolje da ides na obicnu masazu. Sa obicnim uljem.

    Naravno , neces vodit dijete sa sobom u salon niti joj lakirat nokte.

    Jednom mi je jedna majka u salon dovela tek rođenu bebu. Ona je bojala kosu. Sve smo unaprijed dogovorile da bebica mora spavati , sve je bilo otvoreno i bebica je i kolicima spavala pored otvorenih vrata na drugom kraju prostorije u kosari. Nema dokaza da boja za kosu utjece na dojenje.ali sam miris , tj. Amonijak koji isparava, vjerujem da da.
    Hvala na odg. I mislila sam da lak za nokte nije tako strasan

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •