Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Vjeverica i Mali princ

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    9

    Početno Vjeverica i Mali princ

    Iskustva? Hvala

  2. #2
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Mogu ti reći za Vjevericu,ali preciziraj što te točno zanima... Jadlice, vrtić? Koja kuća ( centralna ili područne )? Neki posebni program..?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    Mi u Mali princ, pa pitaj

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala na javljanju

    Zanima me sve.
    Jeste li zadovoljne/i + vaša djeca?
    Kakve su tete (znam da nemate iskustva sa svim tetama), ali generalno - je li to atmosfera gdje se radi sa djecom, pjeva, ide van...?
    Je li uredno/čisto?
    Daju li djeci slane štapiće odmah ujutro i često tijekom dana?
    Što Vam se ne sviđa / što vam se JAKO sviđa u Vjeverici i Malom princu?

    Razmišljam da prebacim bebu iz DV Medveščak u Vjevericu ili Mali princ.
    Razmišljam o Montessori jaslicama Vjeverica ili jaslice Mali princ.

    Svaki komentar će mi pomoći i zahvaljujem vam na vremenu.

  5. #5
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Dakle Vjeverica...ukratko ovako,a detaljnije moze na pp.. Vrtic je star, ali jako održavan, hrana je ok, vec dugi niz godina se fura zdrava prehrana ( nema slatkiša-eventualno ako neko donese bas ( rijetko) pa dobiju sitnicu poslije rucka). E sad ogromna je razlika izmedu jaslica montessori i običnih jer u mont.jaslicama je mala soba pa je upisano 8-10 djece, a u ovim obicnim je znalo biti i do 25 ( ne znam trenutno stanje). I za montess.jaslice ti mogu preporucit tete, za ove obicne ima ih vise-ne znas koju ces dobit ( cirkuliraju svake god jer su one od 1-3g) ima ih ok, al ih ima i božesačuvaj..
    Jedino ( to vec znas sigurno) sto montess.placas jos dodatno..

  6. #6
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    E sad vidjeh jos i to.. Čisto i uredno je jako, van se ide naravno svakodnevno ( osim ako je -20 i oluja). Radi se s djecom -pjeva i to ali opet ovisi od tete -nedje vise negdje manje , al generalno radi se

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    9

    Početno

    Puno hvala Angel!
    Pitala bih još nešto na pp ali meni ovdje nije jasno kako da pošaljem pp

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,738

    Početno

    U Malom princu nemam iskustvo jaslica, samo vrticke skupine
    Generalni zaključak nakon 4 godine boravka u tom vrtiću je da cjelokupni dojam ovisi isključivo o tetama - ni prekrasan park, ni dobra klopa, igračke i sve ostalo - ništa ne može popraviti dojam ako su tete nezaiteresirane za rad s djecom. Mi smo u tom periodu promijenili 6 teta i doista ih ima svakojakih - od onih predivnih, majčinskih tipova, punih kreativnosti i volje za malce do onih koje listaju kataloge trgovačkih centara dok se klinci šoraju uokolo. Uglavnom - moje mišljenje je da je DV Mali princ u prosjeku ostalih zagrebačkih gradskih vrtića (što se usuđujem usporediti jer mi drugo dijete ide u drugi gradski vrtić pa često u glavi radim usporedbe...).
    Za jaslice doista ne znam kakva je situacija, ali vjerojatno ista kao u vrtićkim skupinama.

  9. #9
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Derrida 13 sad vidim da si nova i imas samo 7 postova..zato jos nemas opciju pp. Ne znam tocno koliko moras imat postova (20 il vise?) pa ili piši, piši po temama i skupljaj postove ili napisi svoj e mail

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    9

    Početno

    Ma imate pravo drage Angel i BK, hvala vam na svim informacijama, neću više gnjaviti. Ja bih sada htjela sve odgovore i predvidjeti sve, a to nije moguće jer kako i kažete, najviše toga ovisi o tetama koje će nas zadesiti.

    Naravno i politika samog vrtića je važna (pa je tako činjenica da su slani štapići po cijeni dan u DV Medveščak normala i to bi trebalo biti nešto što se na razini sustava riješi), no najvažnije o ovom poslu su ljudi i njihov trud. Pa tako i savršeni preduvjeti padaju u vodu ako su tete nezainteresirane

    Dakle nema mi druge nego nadati se dobrim tj. zainteresiranim i vrijednim tetama!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    Mi idemo u vjevericu na bijenickoj u jaslice. Ako se vrati teta andreja onda toplo preporucam obicne jaslice. Teta Andreja i Vlatka su savrsen tim i svakako preporucam. Sada je Andreja na bolovanju i nadam se da ce se uskoro vratiti jer nisam bas zadovoljna sa novom tetom ali i vjerojatno nitko ne moze taj (Vlatka-Andreja) standard dostici. Njih dvije u kombinaciji su ljestvicu stavile jaaaaako visoko i stvarno su fenomenalne.

    Za montessori sam cula da je isyo dobar.
    Kod nas u jaslicama je maksimalno 12-13 djece najcesce do 10. Danas ih je bilo 8. Male su. Idu svaki dan van i jaslicari imaju nadkrivenu terasu jako bogate sadrzajem. Tete su jako pazljive i sama politila vrtica je poprilicno vrhunska, ravnateljica ,pedagog i psiholog se jako trude i uvijek im se mozete obratiti u slucaju bilo kakve nedoumice. Slatkice i gluposti jedu ali i jedu jogurte acedofile svjezi sir jako puno povrca i imaju super ruckove iako za dorucak imaju i cokolino a danas su za uzinu imali sladoled nakon spavanja jel. Otvoreni su za neke preinake u jelovniku: tipa , mojoj malenoj je smetalo km do prije dva mjeseca pa sam nosila rizino,ali ako se potrosilo uvijek su imali neki drugi dorucak. Nije idealno ali je odlicno naspram drugih vrtica , samo da se teta Andreja vrati :/

  12. #12
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    E sorry zaboravila sam na jaslice na Bijeničkoj...pod obične sam mislila na jaslice na Mihaljevcu i Gračanima...
    Eto kao sto cujes i ove na Bijeničkoj su dobra opcija,sretno u svakom slucaju!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    454

    Početno

    E da , jedna jako losa stvar za jaslicare na bijenickoj je to sto od 1.7. Do 1.9. Se klinci sele na mihaljevac i pocinju promjene teta. To nas tek ceka pa nemam pojma sto ocekivati

  14. #14
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    Tete u jasličkoj grupi (vjeverica montessori) su odlične. Moj ide u veliku grupu u toj kući ali pošto je vrtić mali znam sve tete. na mihaljevcu je sve super organizirano za ljeto i klinci iz iste kuće su zajedno( neznam kako će ove godine funkcionirati jer tek od ove godine imaju pravu jaslicku grupu) i na početku ljeta trude se da im je bar jedna teta poznata(pošto ima samo 3 grupe klinci su jako dobro upoznati sa svim tetama). Dv Mali princ također ima dobre tete ali grupe su velike, a i sama kuća ima puno grupa.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    9

    Početno

    Evo, nakon 4 godine iskustva s DV Vjevarica odgovorno tvrdim da je to loš i neorganiziran vrtić.
    Prostor i hrana su adekvatni ali velika većina odgajatelja i nedostatak programa su najveći problem. Objekti na Šalati imaju sličan princip rada, a taj je da iako navodno imaju detaljan program i prate razvoj djece, oni vama taj program ne mogu dati na uvid.
    Mi smo od prošlog ljeta gotovi s vrtićem, ali da idem ponovno, moje dijete u taj vrtić ne bi išlo.
    Pripreme za školu su bile nepostojeće. Dok drugi gradski vrtići rade radne listove, u Vjeverici se samo crta....
    u Bijeničkoj se gleda televizija svaki dan (ali kada se pita o tome, ne žele jasno odgovoriti koliko/kada se gleda). Nije problem u TV-u nego u laganju i neorganizaciji, nepostojanju programa i praćenja tog programa.
    Da, težak posao je biti s djecom ali tete u ovom vrtiću ne odgovaraju apsolutno nikome. U centrali je možda drugačije ali objekti na Šalati - loše.
    Da je meni bar netko ovo rekao prije upisa.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •